H. Asma kijkt met plezier terug op Brogum-periode ZILVEREN JUBILARIS M. VERHAGE BIJ DELTADIENST GEHULDIGD Acht jaar voorzitter van Jeugdsoos Opbrenst naar Brazilië Jeugd Rode Kruis Bruinisse houdt aktiviteitendag STREEKNIEUWS Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting Vijfentwintig" jaar in Overheidsdienst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 mei 1980 Nr. 22708 3 H. Asma: „Het was ongelooflijk plezierig en ik heb er veel van geleerd." (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 14-5. „Ik sta altijd weer paf, dat het alle maal draait met vierhonderd deelnemers, maar zonder beroepskracht, zoals in andere plaatsen vaak wel het ge val is. Er zijn 60 a 70 mensen, die zich geweldig inzetten voor de organisatie". Aan het woord de heer H. Asma over jeugdsociëteit Brogum. Ruim acht jaar hanteerde hij de voorzittershamer, maar sinds zaterdag jl. heeft hij dit attribuut neergelegd. „Acht jaar vond ik lang genoeg, dan wordt het tijd, dat een ander met andere opvattingen, die taak over neemt", luidt de motivatie voor zijn aftreden. De heer Asma was reeds eerder van plan af te treden, maar stelde deze stap - op verzoek van het bestuur - uit tot de zaak weer goed draaide na de inspannende verbou wing van de zogenaamde Brogum- boerderij aan de Julianastraat, die thans een zeer fraaie huisvesting voor de jeugdsoos vormt. Bij de start van Brogum acht jaar geleden was de heer Asma wethou der van jeugdzaken en de enthousi aste initiatiefnemers kwamen der halve bij hem terecht met het ver zoek een ruimte beschikbaar te stel len voor de jeugdsociëteit. „Zodoen de ben ik bij Brogum blijven hangen", vertelt de ex-voorzitter. De jongeren zochten destijds ook heel bewust naar een wat ouder iemand met meer levenservaring en een daarmee verband houdende benade ring van zaken. Ze zochten bewust wat overwicht. Lakens uitgedeeld? Dit alles wil echter niet zeggen, dat Asma „de lakens uitdeelde" binnen het bestuur. „Nee, mijn stem was ze ker niet doorslaggevend, alle beslui ten werden zuiver demokratisch ge nomen". Terugkijkend op zijn voorzit tersperiode spreekt hij over „onge looflijk plezierig" en over een tijd waarin hij heel veel geleerd heeft. Hij vertelt in een heel ander verband met de jongeren te zijn omgegaan en zegt getroffen te zijn door de ernst, waarmee de jeugd bepaalde zaken te lijf ging. De heer Asma voelt zich duidelijk thuis bij het Jeugd- en Jongeren werk. Lange tijd was hij ook voorzit ter van de Stichting Jeugd Schou- wen-Duiveland, een funktie, die hij vorig jaar overdroeg aan de heer Groen. Het belangrijkste aspekt van de jeugdsoos noemt hij het feit dat een groep jongeren zich, zonder enige vergoeding, in een groot deel van de vrije tijd, bezighoudt met de opvang en ontspanning van andere jongeren. Spreker wil overigens helemaal niet de indruk wekken, dat er nooit problemen waren. „Vooral in de be ginperiode werden we gekonfron- teerd met het probleem van drugge bruikers. We hebben ons toen de vraag gesteld: Moeten we die mensen uit de soos weren, of moeten we ze juist opvangen in Brogum?". Er werd over deze kwestie gediskus- sieerd en de ex-voorzitter vertelt de ervaring opgedaan te hebben, dat juist de jongeren met een wat stren gere levensopvatting voorstander waren van een goede opvang van de mensen, die met drugproblemen kampten. Het bestuur besloot inder daad jongeren, die weieens een stik- kie rookten de toegang tot Brogum niet te ontzeggen. Wel werd hen ver zocht dat stikkie niet binnen de mu ren van het soosgebouw op te steken. Niet de ogen voor sluiten Alkoholgebruik en geluidsoverlast en soms enige vernielingen waren an- BRUINISSE, 16-5. Het Jeugd Rode Kruis van de afdeling Bruinisse houdt op zaterdag 24 mei in het dorp verschillende aktiviteiten. De opbrengst hier van is bestemd voor Greet Lodder in Brazilië. Zij is in vroeger jaren lerares op de tytielschool „Sonneveld" te Middelburg geweest en besloot haar bezighe den naar Brazilië te verleggen. druk bezig met de aanstaande aktivi teiten en hebben reeds enkele vrij willigers verzameld, die hen zater dag 24 mei terzijde staan. Programma 8.30 uur: Achter een geluidswagen rijdt een kar met paling door het dorp, die huis aan huis aan zal bellen. Deze bezigheid neemt de hele morgen in beslag. 13.00 uur: verkoop kaartjes voor de vossejacht en de ballonwedstrijd. De stands bij de muziektent worden geo pend. Om half vier is de vossejacht voorbij, waarna om vier uur bij het havenplateau de ballonnen worden losgelaten. „Nu met Hope" verleent muzikale medewerking. Na afloop worden de prijswinnaars van de vossenjacht en van het raden van de paling bekendgemaakt. De sekretaris van het Rode Kruis te Bruinisse, de heer C. v. d. Bos on derhoudt nog steeds kontakt met Greet Lodder en via via werd beslo ten zelf een aktie op te zetten om op die manier Greet te steunen in haar moeilijke werk. Bijna altijd komen akties van de landelijke Rode Kruis vandaan, maar deze keer is dat dus niet het geval. Bruinisse is zelf met dit idee gekomen maar het landelijke Rode Kruis en het Braziliaanse Rode Kruis worden wel bij de bestemming van de geldopbrengst betrokken. „Sonneveld" heeft ook zijn mede werking verleend. De oude rolstoe len van de school zijn door de MTS te Vlissingen opgeknapt en naar Brazi lië verzonden. Hulp Ina van Wolferen, Lenie Jumelet en Marianne Maaskant houden zich dere zaken, waar het bestuur mee werd gekonfronteerd. Asma zegt er zijn ogen niet voor te hebben geslo ten. „Ik vind inderdaad, dat er veel pils wordt gedronken. Het rondjes geven onderling hoort er helemaal bij en dat krijg je er ook niet zomaar uit. Het is ook waar, dat er na het be zoek aan Brogum weieens een au tospiegel sneuvelde maar toen Bro gum allang van het Kerkhof was ver dwenen, werden die vernielingen ook nog aangericht". Op de vraag of bij dergelijke zaken de verwijtende vinger niet wat al te snel in de richting van Brogum wijst en of foutjes en fouten vaak keihard worden aangegrepen en breeduit worden uitgemeten door sommige mensen, knikt de heer Asma zeer in stemmend. Nog even terugkomend op dat pils- gebruik zegt hij: „De meeste jonge ren krijgen daarmee te maken en vol gens mij is het beter dat die eerste er varingen dicht bij huis gebeuren dan straks als ze werken of leren in de randstad en ze niet meer opgevangen kunnen worden door de ouders." „Business" Asma zou, zoals gezegd, voorzitter blijven tot de zaak weer goed zou draaien na de nieuwbouw. De zaak draait inderdaad goed. De be langstelling is overweldigend. „Soms vrees ik weieens dat door de hoge huur, die ze elk jaar moeten be talen, wat te veel naar de business wordt gekeken", zegt de ex-voorzit ter en hij hoopt, dat de normale jeugdaktiviteiten, zoals in het verle den, in de toekomst toch ook vol doende aandacht zullen krijgen. Hij weet zeker het werk als „Bro- gum-voorzitter" te zullen missen. Het bestuur zoekt inmiddels naarstig naar een opvolger, iemand met wat meer levensjaren dan de overige bestuursleden. Jaap van Dijke, een trouwe kracht in de Brogum-gelede- ren is thans benoemd als vice-voor- zitter. Over kader heeft de jeugdsoos overigens niet te klagen. Men weet zich altijd gesteund door de wat ou dere leden, maar ook is er een voort durende aanvulling in het bestuur en de talrijke kommissies vanuit de jon gere groep bezoekers. Generatiekloof je? Asma was acht jaar voorzitter van de jeugdsoos, hij deed het met bijzon der veel plezier en zal het ongetwij feld missen. Er was dus helemaal geen sprake van een generatiekloof- je? „Nou die muziek vind ik veel te hard. Als ik de soos bezoek, blijf ik nooit langer dan een kwartiertje, langer houd ik het niet uit, en ik ben acht jaar lang bezig geweest om ze eens enthousiast te krijgen een echte balavond te organiseren". De ex-voorzitter kreeg echter geen bij val voor dit nostalgische ideetje, mis schien - een suggestie - was dat nou eens een leuk afscheidscadeautje voor hem geweest. ZIERIKZEE N.C.V.B.-afdeling Woensdagavond 21 mei houdt de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Zierikzee, een bijeen komst in het Hervormd Verenigings gebouw. Een der grootste uitgeverijen van ons land zal voorlichting komen ge ven over het tot stand komen, de ont wikkeling en het gebruik van naslag werken. Tijdens de bijeenkomst zal nog een attraktieve verloting worden gehou den waarvoor een Grote Handwer- kencyclopedie en een fraai uitgevoer de Wereldatlas beschikbaar zijn gesteld. De toegang is voor iedereen vrij. Voor tijd: zie agenda. HAAMSTEDE N.C.V.B.-afdeling Op dinsdag 20 mei vindt in de zaal van de Gereformeerde Kerk te Haamstede, een bijeenkomst plaats van de N.C.V.B.-afdeling. Spreker is de heer M. J. Rouw te Ouwerkerk, met als onderwerp: „De Islam". Ge meld wordt dat het reisje van de af deling zal plaats vinden op 17 juni MIDDENSCHOUWEN Advieskommissie Welzijnsbeleid Op dinsdag 20 mei vergadert in het gemeentehuis te Scharendijke, de Advieskommisse voor het Welzijns beleid van de gemeente Midden- schouwen. SCHARENDIJKE Bijeenkomst bejaardensociëteit De bejaardensociëteiten uit Scha rendijke en Ellemeet hielden vorige week hun eindmiddag. Na verwelko ming door mevrouw De Bakker-van der Linde werd gememoreerd het overlijden van het sooslid uit Elle meet, de heer L. D. Stoel. De middag werd voor een groot deel gevuld met muziek en zang van mevrouw C. Kort-van Meurs en de heer J. H. Blom uit Renesse. De leuke liedjes en schetsjes vielen zeer in de smaak bij de bejaarden. Zij lieten zich ook niet onbetuigd waar het op meezingen aankwam. Een groot ap plaus viel het tweetal dan ook ten deel. De presidente overhandigde hen een cadeaubon als attentie. De middag werd door de bejaarden besloten met een gezamenlijke broodmaaltijd. NOORDWELLE Plattelandsvrouwen op safari Vorige week maakte de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen af deling Noordwelle e.o. het jaarlijkse reisje. Rond acht uur vertrok men van Schouwen-Duiveland voor een bezoek aan Noord-Brabant. Te Drim- melen werd ingescheept voor een rondvaart door de Biesbosch. In Restaurant „De Biesbosch" werd de lunch gebruikt, waarna koers werd gezet naar safaripark „De Beekse Bergen". Er werd erg genoten van de „safari", ook al omdat veel dieren werden vergezeld van hun jongen, In Etten-Leur werd in boerderij- restaurant „De Ruytenborgh" in een uitstekende sfeer, een prima verzorg de fondue gebruikt. De sfeer was zelfs zo gezellig dat de reizigers pas 's avonds rond elf uur thuis kwamen, inplaats de geplande negen uur. KERKWERVE NCVB-afdeling naar België De NCVB-afdeling Kerkwerve maakte het jaarlijkse reisje, per bus van de fa. Van Oeveren te Zierikzee. Te Zierikzee werden nog enkele da mes opgehaald. Via de Zeelandbrug bereikte men Hoogerheide, waar de eerste koffiestop plaats vond. Via Putte (grensovergang) ging de reis naar het eigenlijke doel: Brussel. In de Belgische hoofdstad werden de koninklijke tuinen bezichtigd. Men genoot van de talrijke bloemen - en varensoorten. Met de bus werd naar het stadscen trum gereden, waar het lunchpakket werd aangesproken. Nadien was er ruimschoots gelegenheid tot winke len of een bezoek te brengen aan de St. Goedele, de beroemde kerk, waarin het Belgische koningspaar is gehuwd. In de middaguren werd Mechelen bezocht, waar een half uur tijd was: om te winkelen. Op de terugreis werd te Hoogerheide de maaltijd ge bruikt. In de bus werd de chauffeur, de heer Tuinman dank gebracht voor de gezellige begeleiding. Hij kreeg een enveloppe met inhoud. Zijner zijds dankte de chauffeur het gezel schap. De presidente mevrouw Legemate-Viergever hoopte dat ieder een fijne dag had gehad. Rond half 9 was men weer terug te Kerkwerve. DREISCHOR Aandacht voor varken Een varken in Dreischor zal tijdens zijn laatste levensdagen ongetwij feld veel aandacht krijgen. Slagers- bedrijf Van Velzen heeft het dier na melijk ingezet voor een wedstrijd naar aanleiding van het vijfjarig bestaan van deze slagerij te Drei schor. Het is de bedoeling dat de klanten heden (vrijdag) en zaterdag het geslacht gewicht van het varken raden. De winnaar wordt eigenaar van het beest. Maandag zal het dier worden geslacht en daarna zal het juiste gewicht bekend gemaakt wor den. OUWERKERK Ooievaars Op de hoek van de Zwanenburgse- weg Braamsweg zijn woensdag twee ooievaars gesignaleerd. Twéé inwoners van Ouwerkerk, mej. C. Kuin en de heer T. van Stuyvenberg deelden mede, deze fraaie vogels te hebben waargenomen. DUIVELAND Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling „Duiveland" van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen organiseert op woensdag 21 mei een exkursie naar de Domeinen, waar een rondleiding zal zijn in het vogelbroedgebeid. Tegelijkertijd zal er voor de kinderen, die van 5 tot 12 jaar, van harte welkom zijn, een ge zellige middag in de Domeinen ver zorgd worden. De dames worden om 14.00 uur verwacht aan de Adriaan van der Weideweg te Burgh (parkeer terrein „Uitkijktoren"). Verder zal het jaarlijkse reisje naar Utrecht gaan, namelijk op dinsdag 3 juni a.s. waar eerst een bezoek aan de Douwe Egberts fabrieken gebracht zal worden. Vervolgens een rond vaart door de mooie Utrechtse grach ten, waarna er gewandeld zal worden naar het museum „Van Speeldoos tot Pierement". Ten besluite een gezellig diner in Haarzuilen. Om zeven uur in de morgen ver trekt men vanaf het R.T.M.-bussta- Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN Dinsdag van 14.00-16,00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 tion te Zierikzee, vervolgens Dorps huis Nieuwerkerk, de Pleisterplaats te Oosterland, en bij de Sluis te Brui nisse. Liefhebbers kunnen zich opgeven vóór maandag 19 mei a.s. bij de vol gende adressen: mevrouw J. van Oeveren-Gaanderse te Zierikzee en mevrouw Schoof-Klaassen te Ooster land, resp. telefoons (01110) 2335 en (01114) 1293. Verder wordt meegedeeld dat de volgende bijeenkomst plaats zal heb ben op woensdag 25 juni a.s. te Ou werkerk. BRUINISSE Loop der bevolking over april Geboren 24. Willem Jacob, z.v. J. W. van den Berg en J. Kik; 28. Geertruida Johan na d.v. P. Bogerman en S. J. Verwijs (Zierikzee). Gehuwd 11. Jacob Bij de Vaate (24 jr.) en Ja- coba Kik (19 jr.); 18. Leendert de Waal (33 jaar) en Thona van den Bos (25 jr.). Overleden 24. Marina Vaane, e.v. J. C. A. Ver- straate (78 jr.); 25. Elizabeth Kosten- se, e.v. J. Meertens (te Zierikzee) (48 jr.). ZIERIKZEE, 14-5. In een feestelijke en ongedwongen sfeer werd de heer M. Verhage woensdagmiddag in de kantine van de Deltadienst-Rijkswaterstaat te Zierikzee gehuldigd naar aanleiding van zijn 25-jarig jubileum in dienst van de overheid. De zilveren jubilaris werd daar bij omringd door zijn echtgenote, dochter, naaste fami lieleden en vele kollega's en vrienden. Ceremoniemeester de heer J. G. Boot verzocht de heer Verhage bij aanvang van de „plechtigheid" een achter hem hangende foto te onthul len. Na het verwijderen van een blau we doek verscheen een plaat van de jubilaris in een wat opmerkelijke ge moedstoestand. Dit exemplaar was ongetwijfeld een produkt van de en thousiaste fotoklub binnen de Delta dienst. Na dit vrolijke begin was het de beurt aan de heer B. F. Dessing, hoofd afdeling Bedrijfseconomische Zaken, om de jubilaris toe te spre ken. De heer Dessing liet in grove lijnen de loopbaan van de heer Verhage de revue passeren. Opmerkelijke perio de daarin vormden de zes jaar bij de Kon. Marine. Dit avontuurlijke deel werd gevolgd door een wat rustiger periode als loodgieter in zijn geboor teplaats Willemstad. Volkerakwerken Hierna kwam zijn eerste wa- terstaatfunktie als waker -A bij de Volkerakwerken. De heer Dessing memoreerde dat de heer Verhage en zijn echtgenote in die tijd een heer lijk vrij bestaan hadden in hun hou ten woning dicht bij de werken. Die situatie bleef zo na zijn overplaat sing naar de Schelde-Rijn-verbin- ding. Vlak voor die overplaatsing was de jubilaris werkzaam geworden op de kostprijs-afdeling. Toen de Schelde-Rijn-verbinding was voltooid stond de overplaatsing naar Zierikzee voor deur. Dat hield in dat op het gebied van woongenot wel een flinke stap terug gedaan moest worden. De vrije houten wo ning moest worden ingeleverd voor een gewoon huis in de stad. Zijn hobby - tuinieren - kon echter gehandhaafd worden. De heer Verha ge voelde zich al gauw thuis bij de Zierikzeese Tuindersklub waarin hij een zeer gewaardeerd lid werd. De heer Dessing omschreef de jubi laris als een SelLmade-man, die het met zijn L.T.S.-diploma nu als op zichter-B een heel eind geschopt heeft. Spreker liet er geen twijfel over bestaan veel waarde te hechten aan kennis en ervaring en plaatste enkele vraagtekens bij de huidige tendens - ook binnen de Deltadienst - op grote schaal opleidingsplannen en -programma's te organiseren. Hij was van mening dat in dit verband de realiteit niet uit het oog verloren mag worden. Interesse De heer Dessing liet verder weten grote waardering te hebben voor het feit, dat de heer Verhage altijd bij zonder veel interesse toont in zijn medemensen. Spreker onderstreepte zijn woorden tenslotte met de aan bieding van een enveloppe met in houd. De heer L. Weiss bracht vervolgens de gelukwensen over namens de Per soneelsvereniging en roemde de gro te inzet van de jubilaris in de bar- kommissie. Verder noemde hij de grote nauwgezetheid, die de jubilaris altijd aan de dag legt. Als stoffelijke blijk van waardering overhandigde de heer Weiss de heer Verhage een kadobon. Voor een humoristische noot zorg de de heer A. v. d. Roest, die de jubi laris toesprak namens de kostprijs afdeling. Hij deed dit aan de hand van een aantal tekeningen van de heer K. v. d. Velde, die de loopbaan van de heer Verhage in beeld bracht. Tot groot plezier van de aanwezigen werden enkele aspekten uit het leven van de jubilaris in deze platen danig op de korrel genomen. Schilderij De heer Van der Roest sprak tenslotte over een fijne, loyale kolle- ga en bood hem namens de kostprijs- groep een fraai schilderij van de Zie rikzeese Noordhavenooort aan. Het laatste woord was tenslotte aan de jubilaris zelf, die iedereen hartelijk dankte voor de aanwezig heid, de kado's en de fijne woorden. Zilveren jubilaris de heer M. Verhage. 'Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3