De officiële inhuldigiiigsiniuiten. VVD-STATENLEDEN TONEN BEGRIP VOOR ZIERIKZEESE PROBLEMATIEK GEMEENTEBESTUUR MIDDENSCHOUWEN EN KLEINEN KERNENGROEP OVER ELLEMEET f Direktvan 'sRijksMurit. Van Uw droom maken wij werkelijkheid DE ZIERIKZEESCHE COURANT ISTA - OOSTERLAND Gesprek met kollege van b. en w. Scholierenverzet in Kaboel Nu geen prijsstop ulimmmt Voorlichtings- en hoorbijeenkomst L, ^.U ZuC, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 mei 1980 136ste jaargang Nr. 22708 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Die knelpunten kunnen zijn: een te gering aantal leerlingen voor de scholen, geen woningbouw omdat geen bestemmingsplan en dus geen bouwgrond aanwezig is. Getracht dient dus te worden de leefbaarheid ,,op te krikken". De oorzaken van het achterblijven kunnen zijn: het te hoog stellen van normen of te moeilijke procedures. Voor een projektkeuze - gedacht wordt aan de kernen Ellemeet en Sir- jansland - moet er samenhang van problemen zijn. Het projekt moet ook een uitstraling hebben naar an dere kernen. Het moet als voorbeeld kunnen dienen in landelijk verband. De problemen in beide genoemde kernen zijn ongeveer identiek. Leefbare kern In casu gaat het om de problemen: behoud van de school, dorpshuis, winkelvoorziening en andere zaken, die de kern leefbaar moeten maken, zodat de kern aantrekkelijk wordt om er te wonen. Alvorens de projekt- keuze definitief geschiedt is een gesprek nodig met de inwoners om na te gaan wat er leeft. Het is de be doeling na de zomervakantie nog een keer bij elkaar te komen. Intussen kunnen de ideeën rijpen. De heer Walter Visser vertoonde hierna kleurendia's over Ellemeet en omgeving. Woningbouw De burgemeester deelde mede, dat de woningbouw in Ellemeet heeft te gen gezeten. De uitvoering van het bestemmingsplan Ellemeet-Zuid Leden van de VVD-Statenfraktie brachten woensdag een bezoek aan Schouwen-Duiveland. In de raadzaal van het Zierikzeese stadhuis vond een gesprek plaats met het kollege van b. en w. Op de foto: Enige staten leden luisteren aandachtig naar de uiteenzetting van burgemeester De Meester. V.l.n.r. J. G. vanZwieten, J. D. de Voogd, E. Maris-Koster en dr. ir. C. W. C. van Beekom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bestel vóór 30 mei V.& van f 25,- per set aan a.s. sets van 1 gulden xp~v j: 's Rijks Munt en 1 rijksdaalder in Inhuldiging te Utrecht verzamelaarskwaliteit v^m op postrekening 1730480 f.d.c., compleet met messing onder vermelding van uw legpenning en munt- naam en adres, beschrijving in fraaie cassette Aflevering van juli 1980 af met het Rijkswapen. per aangetekende post U bestelt door overmaking thuis. |j||, Publikatie van het Ministerie van Financiën. Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 ZIERIKZEE. Met de bedoeling dat te zijner tijd ter plaatse een nieuw en groter kerkgebouw zal verrijzen, is een begin gemaakt met de afbraak van de bestaande kerk van de Gere formeerde Gemeente in Nederland, aan de St. Domusstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit Qummer bestaat uit 18 pagina's. LOS ANGELES. Amerikaanse vliegtuigontwerpers werken al ge ruime tijd aan opvolgers van het Brits-Franse supersonische passa giersvliegtuig Concorde. Het toestel dat zij daarbij voor ogen hebben moet 300 passagiers kunnen vervoe ren en een snelheid kunnen bereiekn van ongeveer 2900 kilometer per uur. ZIERIKZEE, 14-5. „Er leeft bij onze statenfraktie duide lijk begrip voor de kleinschalige situaties. We beseffen, dat er een aantal gemeenten zijn, die door hun typische geaardheid extra aandacht verdienen. We zijn van uw problematiek overtuigd". Deze woorden sprak V.V.D. fraktie-voorzitter in de Provinciale Staten, de heer J. D. de Voogd, woensdagmiddag tijdens een bezoek van de V.V.D.-statenleden in "het Zierikzeese stadhuis. Hij sprak die bemoedigende woorden naar aanleiding van een betoog van burgemeester Th. H. de Meester betref fende de bijzondere klassifikatie voor de gemeente Zie- rikzee. Een zaak die al jaren speelt in deze gemeente en waarvoor sinds februari 1978 ook op de steun van de provincie kan wordeb gerekend. De pogingen zijn er op gericht Zierikzee door mid del van opklassifikatie ingedeeld te krijgen in de honorering van gemeen ten met 12.000 tot 14.000 inwoners. Enquêtering in het verleden wees uit, dat het takenpakket van de gemeente-ambtenaren in Zierikzee, met nog geen 10.000 inwoners nog niet vergelijkbaar is met de gemeen ten, die ruim 18.000 zielen tellen. Belangrijk aspekt hierbij vormt het feit, dat Zierikzee een oppervlak te van 46 ha historische stadskern be zit. Dit heeft een aanzienlijke uitke ring - 2,5 a 3,- miljoen - via de zoge naamde verfijningsregeüng tot ge volg, maar tevens een zeer zwaar ta kenpakket voor de gemeente-ambte naren. Andere belangrijke argumen ten, die als motivering voor de wens van de opklassifikatie naar voren werden gebracht zijn o.a. de belan grijke funktie van Zierikzee op het gebied van onderwijs, sociale zaken, watersport, gezondheidszorg, sport NIEUW DELHI, 14-5. De laatste twee weken zijn in Kaboel minstens vierduizend studenten en scholieren gearresteerd omdat zij demonstreer den tegen de Russische aanwezig heid. Dit is in Nieuw Delhi verklaard door een hoogleraar van de universi teit van Kaboel die is uitgeweken. Bij betogingen van 27 tot 29 april waren in Kaboel minstens 156 stu denten, onder wie 68 meisjes gedood. De professor, die zich in west- Europa wil vestigen, zei verder, dat er van de 83 onderwijskrachten aan de universiteit van Kaboel nog 20 in funktie waren. De overheid wenst, dat het marxisme in het leerplan wordt opgenomen. Honderdduizend dauwdrup pels, die kleurig in de zon glinsteren, geven, bijeenge bracht, een beker regen water. E. Hohenemser RIJSWIJK, 14-5. Nu een prijsstop afkondigen is voorbarig en onaan- vaarbaar. Eerder is een iioodzaak aanwezig om het prijsbeleid te ver ruimen gezien de negatieve inkomen sontwikkeling van de zelfstandigen. Dat schrijft Wouter Perquin, voorzit ter van het Koninklijk Nederlands Ondememersverbond (K.N.O.V.), de organisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, in een tele gram aan de fraktievoorzitters van de politieke partijen in de Tweede Kamer. Advertentie n een slaapkamer kan zich heel wat mee afspelen dan het gebruikelijke slapen, kunt er in wonen, leven, werken. Wat d betreft kunnen wij U een aantal mogelijkheden voorleggen die Uw woonproblemen in een klap oplossen. D systeem geeft aan Uw meest individuele wensen gestalte. Eksklusiviteit is dan oo ons »slaap«-kamergeheim. REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Zeelandbrug eind tachtig afbetaald Naar andere gemeenten De burgemeester deelde mede, dat maandag aanstaande op het ministe rie van Binnenlandse Zaken een gesprek over de aanvraag tot opklas sifikatie zal plaatshebben. V.V.D.-statenfraktievoorzitter De Voogd, tevens lid van de Tweede Ka mer, wees op de twee mogelijkheden waarom deze aanvraag afgewezen Vervolg pag. 4 Zuidweg 29 Zonnemaire (Schouwen-Duiveland) Telefoon (01112) 318 VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Ruime parkeergelegenheid 6000 m2 woonplezier in het grootste interieurcentrum van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden. ELLEMEET, 13-5. Het gemeentebestuur van Midden- schouwen en de Regionale Werkgroep Kleine Kernen hielden een voorlichtings- en hoorbijeenkomst in het „Durpsuus" te Ellemeet. Buiten de leden van het kollege van burgemeester en wethouders en 5 leden van de werkgroep waren ruim 30 belangstellenden aanwezig. Burgemeester Den Boer zette uiteen, dat het de bedoeling is samen met de werkgroep een aantal projekten in Ellemeet met de inwoners door te spreken. De voorzitter van de werkgroep, de heer J. Deïst, lichtte toe, waarmee de werkgroep bezig is, nl. met de pro blematiek van de kleine kernen. T.a.v. deze kernen is een enorme in ventarisatie opgezet ten einde tot een experiment te komen. Doel hiervan is samen met de bevolking de knel punten na te gaan en te trachten hier voor een oplossing te vinden. werd opgehouden door een beroep bij de Kroon. Door gedeeltelijke goed keuring werd de kapaciteit van het plan teruggebracht van 27 naar 14 woningen. Doordat het plan ekono- misch niet meer uitvoerbaar was, was een bijdrage uit de reserves no dig om de grondprijzen te matigen. Hiervoor is thans goedkeuring ont vangen van Gedeputeerde Staten. De vraag is of voor Ellemeet een extra woningtoewijzing kan worden verkregen of dat woningbouw hier uit het normale kontingent moet plaats vinden. Gedeputeerde Staten hebben wel gezegd kritisch te zullen nagaan wie de woningen zullen be trekken. De grondverwerving voor woning bouw in Ellemeet is nog niet opge lost. Vervolg pag. 4 Advertentie wethouder L. J. van Gastel vulde de burgemeester aan met de opmer king, dat een en ander vaak aanlei ding is tot het feit, dat vele ambtena ren na hun opleiding - uit financiële overwegingen - Zierikzee node de rug toekeren. In vele gevallen komen de ze mensen in een gemeente, waar ze meer geld verdienen en een eenvou diger takenpakket krijgen te vervul len. Het Zierikzeese gemeente bestuur heeft er in het verleden geen twijfel over laten bestaan deze gang van zaken bijzonder te betreuren. 7 r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1