CUFERS TONEN ZORGELIJKE SITUATIE IN AKKERBOUW AAN Deltagebied GEEN NIEUWE ELEKTRICITEITS CENTRALE IN REGIO ST. PHILIPSLAND-TJIOLEN Vogels ill Hoofdbestuur Z.L.M. De Russische graanoogst Eerherstel voor Djengiz Khan minimum- Het inkomen CNV. bang voor Rotterdam 1979 vluchtelingenjaar Zestien miljoen mensen trokken naar ander land of vluchten Tijd leerde anders ARTSENDIEN ST APOTHEEK Door rood licht heen Twee doden door motorongeluk Gewonde bij schietpartij AGENDA (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KUSSEN 2 Nederland is nog altijd vogelland en het is prettig te kunnen opmer ken, dat ook Schouwen-Duiveland in dit opzicht nog steeds een belangrij ke plaats inneemt. Belangrijks is vooral het overwinteren van (water)- vogels, die broeden in de toendra's „van Canada tot Midden-Siberië". Polders slikken, vaarwegen, land bouwgebieden e.d. zijn de gebieden, waar deze vogels zich ophouden. Het is duidelijk dat deze vogels daar niet alleen vertoeven; ook de mensen ko men er voor. Belangrijk voor een juist inzicht in de vogelpopulatie is een recente studie van twee biologen, verbonden aan de milieu-afdeling van'de Deltadienst, t.w. drs. H. L. F. Seijs en H. J. M. Baptist. Er blijkt een kwalifikatie te bestaan voor de belangrijkheid van een vogelgebied. Als één procent van de overwinterende vogels zich op houdt in een bepaald gebied, dan is zo'n gebied ornithologisch van bete kenis. Beide onderzoekers hebben 36 soorten watervogels in hun studie be trokken. In totaal zou het om 14 mil joen exemplaten gaan, waarvan 20 procent weer verder trekt naar Afri ka. Van het resterende deel blijven in ons land twee miljoen vogels over winteren en daarmede is Nederland het „dichtstbevolktst'^met watervo gels. De drie belangrijkste gebieden zijn: IJsselmeergebied, Waddenzee en het Deltagebied, maar ook andere delen des lands „scoren hoog" op het punt van trekkende watervogels. Telkens wijzen de rapporteurs er op, dat een betrekkelijk klein deel der vogels zich ophoudt in natuurgebie den; de rest „woont onder ons". Ge pleit wordt derhalve voor de juiste planologische en beheersmaatrege len, om het waardevolle bezit van de watervogels veilig te stellen. Dit laatste geldt met. name voor de inde ling van het Deltagebied. Juist hier zullen voor de toekomst de noodza kelijke milieuvoorwaarden voor de vogels moeten worden gevonden, wil dit gebied ornithologisch zijn beteke nis behouden. Bij die herindeling zal het hoofdstuk: „vogels" dus in zeer duidelijke mate moeten worden be trokken. TOKIO. De Chinese premier Hua Guofeng is in 1921 geboren. Dit heeft een officieel Chinees rapport zater dag onthuld. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft voor het eerst toegegeven, dat het aantal vluchtelingen uit Cuba zou kunnen oplopen tot enige hon derdduizenden. MOSKOU. De opstandelingen in Afghanistan blijken in staat de een heden van het regeringsleger moei lijk te maken en de strijd „is geen eenvoudige zaak". Tot deze konklu- sie komt een korrespondent van het Sowj et-partij orgaan zaterdag. WENEN. De Sowj et-minister van buitenlandse zaken Gromyko zou volgende week in Wenen niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Mus- kie ontmoeten, maar daar ook willen spreken met zija Britse kollega lord Carrington. WASHINGTON, 12-5. Het Ameri kaanse ministerie van landbouw raamt de graanoogst in de Sowjet-U- nie dit jaar op 190 a 230 miljoen ton, aanzienlijk meer dan de oogst van 179 miljoen ton van vorig jaar. De doelstelling van een oogst van 235 miljoen zal echter niet worden ver wezenlijkt. Een flinke toeneming van de Russi sche graanoogst wordt van wezenlijk belang geacht voor de graanvoorzie- ning van de Sowjet-Unie nu de VS hun graanexport naar de Sowjet- Unie beperken tot acht miljoen ton per jaar. De graanimport van de Sowjet-Unie in het tweede halfjaar van 1980 en het eerste halfjaar van 1981 wordt geraamd op 22 34 mil joen ton, inklusief negen a 15 miljoen ton tarwe en tien twintig miljoen ton voedergraan. Verlate sergeant? MANILLA, 12-5. Op de Filip- pijnen is in een schuilplaats in het oosten van de provincie Mindoro een man aangetrof fen, die waarschijnlijk een Ja pans militair is die sinds de Tweede Wereldoorlog werd vermist. Dit heeft een krant in Manilla gemeld. Volgens de krant betreft het hier sergeant Fumio Nakaha- ra, van wie de laatste 36 jaar niets meer was vernomen. Een vroegere kollega die samen met hem zou hebben gewerkt voor de inlichtingendienst van het keizerlijk leger, beweert ten stelligste hier van doen te hebben met sergeant Nakaha- ra, ook al ontkent de man-in- kwestie dit met klem. Op de jongste hoofdbestuursvergadering van de Z.L.M. heeft de heer H. C. van der Maas, een met veel cij fers onderbouwd betoog gehouden over de zorgelijke si tuatie in de akkerbouw. Hij begon overigens met een optimistisch geluid: De zaai- en pootperiode is achter de rug. Dit belangrijke onderdeel van de akkerbouwbedrijfsvoering is onder redelijk goede omstandighden uitgevoerd kunnen worden. Behoudens dan het feit dat van de maart-zaai van suikerbieten, met name op de lichtere gronen ten gevolge van korstvorming door extreme regenval vorige week gro te arealen overgezaaid zijn. STOCKHOLM. In Zweden is het normale leven maandag weer op gang gekomen, nadat zondagavond overeenstemming was bereikt over een looncompromis dat een eind maakte aan de grootste staking uit de Zweedse geschiedenis. ANKARA. Libische studenten in Turkije hebben maandag de Linische ambassade in de hoofdstad Ankara bezet, ter ondersteuning van het be wind van kolonel Ghaddafi. SAN SALVADOR. De strijdkrach ten van El Salvador hebben dit weekeinde de regerende junta de eis gesteld, dat Roberto Dabuisson wordt vrijgelaten. Dabuisson is een voormalig officier die vorige week met een aantal aanhangers werd gearresteerd. KOEWEIT. Kroonprins Hassan van Jordanië heeft maandag berich ten tegengesproken dat zijn land be reid is Palestijnen toe te staan vanaf Jordaans grondgebied militaire ak- ties te ondernemen tegen Israël. SAO PAULO. De zondag beëindig de staking van metaalarbeiders in Sao Bernardo heeft niet alleen aan getoond dat de Braziliaanse militaire regering niet bereid is tot concessies, maar laat tevens zién hoe de grenzen van de nieuwe vrijheid liggen. LONDEN. Een meerderheid van het Britse volk (64 pet) is voorstander van uittreding door Groot-Brittannië uit de Europese Gemeenschap. Een groep van 28 pet is daartegen. LONDEN. Vanaf aanstaande maandag heeft iedere Iraniër die naar Engeland wil een visum nodig. Het ministerie van binnenlandse za ken in Londen heeft meegedeeld dat deze maatregel onderdeel is van de sancties die de Europese Gemeen schap heeft uitgevaardogd wegens de gijzelingsaffaire in Iran. Sprekend over prijzen en prijs voorstellen ging zijn overzicht over in mineur: De prijzen van vrijwel al le akkerbouwprodukten zijn en blij ven onveranderd slecht. Daarente gen (of beter gezegd: daarenboven) vertonen de direkte- zowel als de in- PEKING, 12-5. China heeft offi cieel eerherstel verleend aan de Mon goolse krijgsheer Djengiz Khan, die in de 13e eeuw een rijk veroverde dat zich uitstrekte van Peking tot Zuid- Rusland. Het Volksdagblad be schrijft Djengiz Khan, „een van de meest belasterde barbaren uit de ge schiedenis" nu als „de Mongoolse lei der van Chinese en buitenlandse vol keren, een uitstekend militair stra teeg en staatsman' De krant geeft tevens de officiële zegen aan herdenkingsplechtigheden die ter gelegenheid van de 753ste sterfdag van Djengis Khan worden gehouden in Binnen-Mongolië, een autonoom gebied binnen de Chinese volksrepubliek. AMSTERDAM, 12-5. De prijsont wikkeling van de laatste tijd heeft de koopkrachtgarantie van het kabinet voor mensen met een minimum inko men ontkracht. Uit de huidige prijsstijgingen blijkt dat het door de FNV voorspelde koopkrachtgat is ontstaan. Het parlement zou gezien deze gang van zaken aan de bel moe ten trekken omdat het destijds de loonmatiging aanvaard heeft en het nu met de gevolgen van deze loonma tiging voor de koopkracht van ook de laagstbetaalden wordt gekonfron- teerd. Dit stelde FNV-voorzitter Wim Kok maandag na afloop van de fede- ratieraad van de FNV in Amsterdam. UTRECHT, 12-5. De vervoersbond CNV heeft maandag bezorgd rerea- geerd op het feit dat zondag op een le denvergadering van de vervoersbon- den FNV in Rotterdam een ruime meerderheid zich uitsprak voor het negeren van de loonmaatregel. De vervoersbond CNV constateert dat na de troebelen in de Rotterdamse haven van vorig jaar nu opnieuw een kleine groep radicale werknemers tracht zich buiten de wet te stellen door te dreigen met staken en de wet telijke loonmaatregel te negeren. Het kanker onderzoek AMSTERDAM, 12-5. Binnen afzienbare tijd zullen de krach ten bekend zijn die verande ringen in een cel van het men selijk lichaam veroorzaken, waardoor sommige cellen' tu morcellen worden. Kanker zal dan beschreven kunnen wor den als een stofwisselingsziek te zoals bijvoorbeeld suiker ziekte. Met deze kennis kan kanker in beginsel een te gene zen dan wel te beheersen ziek te worden. Dit zei prof. dr.- L. A. Smets maandagmiddag in een rede ter gelegenheid van de aanvaarding van het bijzon der hoogleraarschap in de ex perimentele oncologie aan de universiteit van Amsterdam. direkte kostn een niet aflatende stij ging die in kalkulaties en planning niet meer bij te benen is 200,- 300,- per ha ektra koksten voor bie ten overzaaien was zéér zeker in dé planning niet opgenomen). De E.E.G. perspublikatie dat de Nederlandse boeren tot de best be taalden in Europa zouden horen is dan ook voor wat betreft de akker bouwers een bijzonder grove leugen. Het tegendeel is namelijk waar. Als Engeland alsnog geen spaken in het wiel steekt lijkt het erop dat een E.E.G.-landbouwprijsverhoging van (gemiddeld over alle sektoren) 5% gerealiseerd gaat worden. Vol gens persberichten vindt Van Agt de ze „100% méér" dan het kommissie- voorstel een vorstelijke beloning voor de Nederlandse boeren en een zeer pijnlijke verhoging van de Ne derlandse E.E.G.-bijdrage. En: vindt Braks deze 5% te hoog(!) Een eventueel te realiseren 5% zal voor Nederland ±4% betekenen. Doch voor Frankrijk daarentegen 8 a Acht procent Overigens ook 8% (dus het COPA- voorstel) zou volgens Van der Maas voor de Nederlandse akkerbouwer géén soulaas bieden ter opvulling van de steeds dieper wordende put van kosten-opbrengstenverhouding- en. Ik heb dat (ook hier) reeds meer malen vekondigd. En wat zal anderzijds de theoreti sche 5% nuchter bekeken werkelijk betekenen in de portemonnaie van de landbouwer? Hoogstwaarschijnlijk minder dan nul! Trouwens, 4 a 5% voor de suiker zal méér'dan nodig zijn om de kostenstij ging in de suikerindustrie te kom- penseren (en hetzelfde geldt - naar verhouding - voor de graanverwer- kende bedrijven). Terwijl daarenbo ven bij de granen (zowel als bij de suiker) reële of dreigende kommis- sievoorstellen het effekt van de prijs- besluiten volledig of zelfs veelvoudig teniet zullen doen in direkte zin. Rekapitulatie Rekapitulerend: de 7,9% prijsver- hogingsvraag betekende voor de Ne derlandse akkerbouw al 8a 9% bene den de nullijn. Slechts 5% 4%) prijsaanpassing (in plaats van bijna 8) betekent dan 11 12% beneden de nullijn. De niet-realisering van dit prijsbe- leide in de boerenportemonnaie (voornamelijk ten gunste van een in krimpen marktbeleid) daarbij „ne gatief" opgeteld is dan totaal: 15 a 17% beneden de nullijn. UTRECHT. Het CNV wil dat de re gering op korte termijn met extra maatregelen komt om te voorkomen dat de koopkracht van de laagstbe taalden door de tegenvallende prijs ontwikkeling wordt aangetast. NEW YORK, 12-5. In 1979 zijn zestien miljoen mensen naar een ander land getrokken of gevlucht. Dit is drie miljoen meer dan in 1978. Dit zegt hét Ame rikaanse komité voor de vluchtelingen in een rapport dat in New York is ge publiceerd. Volgens het komité is Azië het meest getroffen door het vluchtelin genprobleem. In totaal zijn er in 1979 in dit werelddeel 7,3 miljoen vluchte lingen, onder wie vier miljoen Cam- bodjanen. In 1978 bedroeg dit aantal 6,3 miljoen. Hierbij zijn niet inbegre pen de Afghanen die na de Russische interventie uit Afghanistan vlucht ten. Afrika In Afrika zijn vier miljoen vluchte lingen (3,4 miljoen in 1978). Het ko mité verwacht dat dit getal in 1980 minder wordt als alle Rhodesische vluchtelingen terugkeren naar Zim babwe. In het Midden-Oosten is het aantal vluchtelingen voornamelijk SINT PHILIPSLAND/THOLEN, 12-5. In de planologie, die de overheid in dertijd heeft gemaakt, was ook de regio Sint Philipsland-Tholen ingetekend voor de bouw van een nieuwe (kern) of elektriciteitscentrale in de jaren tach tig. Nu de kerncentrale steeds minder kans krijgt, nog nieuw te worden ge bouwd, zal waarschijnlijk de ge noemde regio voor de bouw van een nieuwe centrale vervallen. Toen alles nog botertje tot den boom was, wat betreft de industriali satie, staken de gemeentebestuur ders in de Noord-Brabantse West hoek, de koppen bijeen (Zevenber gen, Klundert, Fijnaart, Moerdijk) en de vereniging Milieudefensie moest nog worden opgericht. Industrieterrein Op de schorren en slikken langs het Hollands Diep werd een reusachtig industrieterrein opgespoten en het wachten was toen op industriën die zich wilden vestigen aan diep vaar water. Dat is maar ten dele gelukt. Shell vroeg en kreeg optie op een groot ter rein, stichtte er een raffinaderij en er1 kwam nogal wat kleinere, maar een succes, zoals men zich dat bij de oprichting van het „industrieschap had gedacht, bleef uit. Er is nog ruimte te over, zodat een elektriciteitscentrale die straks wel met kolen zal moeten worden gestookt, beter daar dan in de buurt van Tholen kan worden gerealiseerd. De terreinen van het industrie schap Westelijk Brabant liggen ta melijk ver van de bewoonde gebie den. Ze liggen aan diep vaarwater met voldoende mogelijkheden voor koelwaterlozing en een nieuwe (Zeeuwse) Centrale daar, kan ook ge makkelijk, zaken opvangen, die bij de Amer centrale (Geertruidenberg) hemelsbreed niet ver weg, aan het verouderen zijn of aan vervanging toe zijn. Kolenaanvoerhaven Een kolenaanvoerhaven graven in het daar gereed liggende industrie terrein, kan in een handomdraai ge beuren. Landschappelijk is er weinig meer- te bederven, nu de eerder genoemde, industriegigant Shell daar is neer-, gestreken, zodat er eigenlijk alles; voor pleiten een eventueel nieuw te. bouwen centrale daar te verwezenlij ken. Hemelvaartsdag donderdag 15 mei Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor doter Van Geer, dokter Visser en dokter Lodiers, vanaf 10.00 uur. Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek, van donderdag 8.00 uur tot vrijdagmorgen 8,00 uur Zuster L. Navis, Schellwitseweg 1, Ouwerkerk. Tel. (01114) 2773( neemt waar voor Zierikzee. Zuster J. Dekker, Bloteweg 1, Ouwerkerk. Tel. (01114) 2836, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 682 heeft dienst voor geheel Schouwen. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op donderdag geopend van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. door de gebeurtenissen in Libanon, gestegen van 2,7 miljoen in 1978 naar 3,3 miljoen in 1979. In Latijns- Amerika steeg het aantal van 600.000 tot een miljoen. Dit was hoofdzake lijk te wijten aan de politieke situa tie in Argentinië, Haïti en Nicara gua. Europa In Europa steeg het aantal vluchte lingen uit Oost-Europa enigszins. In 1978 bedroeg het aantal 200.000, in 1979 230.000. Hieronder zijn 60.000 Bulgaren van Turkse oorsprong die in Turkije verblijven en ruim 36.000 Polen van Duitse oorsprong die zich in West-Duitsland bevinden. Ellemeet Dorpshuis. Werkgroep Kleine Ker nen. 20.00 uur. Zonnemaire Exkursie Plantenwerkgroep. Vér- trek: boerderij „Kijkuit", om 19.00 uur. Woensdag 14 mei Zierkzee Parkeerterrein „Borrendamme", openluchtconcert K. en E. (wegens ju bileum). Kerkwerve Ring, vertrek bejaardenreis, 09.00 uur. Donderdag 15 mei Bruinisse Vaarshow van scheepsmodel len terrein Aquadelta, 13.00 uur. Zaterdag 17 mei Zierikzee Wegens jubileum „Kunst en Eer": De Beurs, concert „Apollo", 15.00-16.00 uur; Muzikale rondgang „Juliana" uit Amersfoort, 19.00-19.30 uur; Ha venplein, muzikale show „Juliana" uit Amersfoort, 20.00-20.15 uur. Zondag 18 mei Renesse Parkeerterrein sportpark R.T.C. Schouwen-Duiveland, Grevelingen- tocht 110 km, start 9.00 uur. Maandag 19 mei Zierikzee Stadhuis, gemeenteraadsvergade ring, 19.30 uur. Prinses Julianaschool. Schrijfavond A.I. 19.00-21.00 uur. BOXTEL, 12-5. De 14-jarige scho lier Peter van der Schoot uit Boxtel is maandagmorgen op een overweg in zijn woonplaats om het leven ge komen. Hij werd op een met 'een Au tomatische Knipperinstallatie (AKI) beveiligde overweg door eën trein aangereden. Hij maakte deel uit van een groep je scholieren dat het rode licht ne geerde en de overweg opreed. De an deren bleven ongedeerd, aldus een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen. TILBURG, 12-5. In een ziekenhuis in Tilburg is maandagochtend dè 24- jarige G. van Geffen uit Boxtel over leden aan de verwondingen dié hij zondagavond door een motorongeval in zijn woonplaats had opgelopen. Hij reed als duo-passag^gr meg op zijn eigen motor, die werd beStaurd door de 17,-japg^ J. Baayens, dig door een botsing op slag werd gedood. NÜNEN, 12-5. Een echtelijke twist, in het Brabantse dorp Nünen heeft maandagavond tot een schietpartij geleid, waarbij een man ernstig ge wond is geraakt, het slachtoffer, een familielid van het ruziënde echtpaar, wilde in het konflikt bemiddelen, de mannelijke helft van het echtpaar vuurde daarop een aantal schoten op het familielid af. De 27-jarige dader is voortvluchtig. Het slachtoffer is opgenomen in een ziekenhuis in Gel drop. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur, en van 18.30-21.00 uur. iedere woensdag Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1761. Iedere tweede en vierde dinsdag van de maand Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Dinsdag 13 mei Zierikzee „Huis van Nassau", fraktievergade- ring WD, 20.00 uur. Wijkgebouw Groene Kruis. Slotmid dag bejaardengymnastiek. Beide groepen 15.30 uur. Fietstocht UW. Start: Grachtweg 4. 13.30 uur. Burh-Haamstede Manege Lisiduna eetzaal, 20.00 uur, Praatavond D'66. Haamstede „Graaf van Haamstede", bijeen komst Huisvrouwen, 14.00 uur. Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 O ja, de bevrijdingsherdenking is wel voorbij, maar hoe ging het toen verder? -Bedoeld, wordt dan natuur lijk die eerste tijd. De kommunika- tiemogelijkheden' waren zeer gering of ontbraken; echter eerst toch maar eens in Zeeland gaan kijken. Nodig was een „non-enemy"-verklaring en met dit papier op zak zien het zuiden te bereiken. Toen daar een en ander was geklaard, „even" terug naar de hoofdstad om wat spullen op te ha len. Je had weer Zeeuwse lucht ges noven en dat werkt in op een Zeeuw nietwaar. De overtocht werd met een bootje gemaakt;' welk bootje weet ik niet meer, maar zo rond vier uur op een zaterdagmiddag stonden we - een vriend en ik - op Zuidbevelandse bo dem. Toen.was het lopen geblazen. Op de Rijksweg bij Kruiningen be gon de vermoeidheid te spelen. Schaarse auto's reden voorbij, maar stopten niet. Langs de weg lagen gro te rioleringsbuizen en juist hadden we daar een nachtelijk bivak inge richt, toen er een Engelse militaire truc naderde. „Toch nog eens proberen zijn", zei mijn vriend. Hij had een oude camou flagejas bij zich, posteerde zich mid den op de weg en begon met de jas te zwaaien. De chauffeur stopte. De wa gen moest naar Nijmegen, maar dat was geen bezwaar. We zouden onder weg wel zien. Diep in het Brabantse land werd de autq_aangehouden door gehelmde M.P.'s. De chauffeur had geen,passagiers mogen meenemen en „er werd druk gesmokkeld", zeiden ze op een militair bureau, waar „de zondaars" naar toe werden gebracht. Nou, smokkelen deden we niet, maar - na het verhoor was de militaire auto al lang weg en dus stappen door het donkere Brabantse land. Daar kwam in de verte een licht puntje; zwaaien met de jas toeer en jawel, een oude Citroën stopte en de pastoor van ginds dorp stapte uit. Nog helemaal vol vreugde over de af loop van de oorlog, nodigde hij ons uit in te stappen. Achter in de wagen stond een mand appels, waarvan roe mochten eten. We reden richting Ve- luwe en plotseling begon de auto te slingeren. Lekke band. Wij de mou wen opgestroopt om de pastoor te helpen, toen er weer een lichtpuntje naderde, met hoge snelheid zelfs. Het was een Canadees officier, die voor bij de pastoorsauto schoot, remde, achteruit reed en met een enorme bons tegen de stilstaande auto aan reed. Grote consternatie. „You toant a lift", vroeg hij. 't Is nog om je gek te schamen, maar we hébben de pastoor in het donker met zijn kapotte auto achter gelaten en reden mee in de jeep. Op een weg was een versmalling, door betonnen blok ken, bedoeld om de „vijand" tegen te houden. De officier zag de versmal ling te laat, trapte keihard op de rem; de jeep tolde tweemaal in het rond en knap geschrokken stonden we even later langs de kant van de weg. We hadden geen lef meer. Lopen toen, uren lang, totdat er een melkwagent- je ons achterop kwam rijden. De chauffeur maakte een uitnodigend gebaar en met dat karretje zijn we de vaderlandse hoofdstad binnen gere den. Onlangs met die vervoersstaking dacht ik er nog aan. Sommigen zou den eens moeten weten, hoe ontred derd dit land was, vlak na de bevrij ding. Ze zouden nu treinen, trams en bussen kussen, alleen al omdat ze rij den. SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2