D E U I Z E ZEEUWS ELFTAL WINT MET 3-0 VAN BELGISCHE ST. GILLES-WAAS K L VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Kerkwerve AAR Sukses werd voortgezet Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting ZIERIKZEE II PLAATST ZICH VOOR VOLGENDE BEKERRONDE „Loop-door" Juniorkamer Schouwen-Duiveland i.o. Het Zeeuwse elftal blijft het voortreffelijk doen. Na de overwinningen op het KNVB amateurelftal van Den Haag (4-1) en de amateur eerste klasser DBGC (7-2) heeft het zaterdagmiddag in het Belgische Sint Gilles-Waas met 3- 0 van de „Entente St.-Gilles-Waas" weten te winnen. Met deze zege namen de Zeeuwen revanche voor de 3-2 nederlaag die zij twee jaar geleden van de Bel gen moesten inkasseren. Zonder dat de Zeeuwse ploeg nu bepaalde uitblin kers telde, vormde de ploeg kollektief een sterk geheel tegen de fel op de bal zittende Belgen die het meer in individuele akties zochten. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. De kombinatiès van de Zeeuwen waren dan ook beter verzorgd en dit leidde reeds in de eerste helft tot een velmeerderheid. WARSCHAUDe Rooms- Katholieke bisschoppen van Polen hebben de autoriteiten gevraagd ,,in het belang van dè binnenlandse rust" niet langer andersdenkenden te straffen. Met een ruime 4-0 overwinning óp Vlissingten IV zijn de reserves van Zierikzee erjn geslaagd zich voor de volgende ronde te plaatsen voor de zondagbeker van het afdelings voet bal. Het team van Zierikzee toonde zich in deze ontmoeting duidelijk de sterkste. Op het middenveld kwam het uit de reserve le klasse gedegradeerde team van de Scheldestad bewoners nog wel eens tot aardige kombina tiès, maar in aanvallend opzicht had de ploeg weinig of niets in haar mars. Op de overwinning van het Zierik- zeese team viel dan ook niets af te dingen en met wat meer slagvaardig heid in de aanvalslinie hadden de cij fers zelfs nog duidelijker kunnen zijn. Voorsprong Al na vier minuten spelen zagen de Alleen in de aanvalslinie stokte het nog wel eens wat mede tot gevolg had dat er in de eerste helft niet werd gescoord. Wel slaagde men erin zich een aantal goede mogelijkheden te scheppen waarbij het evenwel aan de gpede afwerking ontbrak. Goede mogelijkheden Zo kreeg Hans Felius een tweetal goede mogelijkheden om tot scoren te komen maar zijn schoten hadden Zierikzee reserves kans om voor sprong te nemen. Nadat Aad van der Linde op links door de Vlissingse verdediging had weten te breken had Adrie Stoutjesdijk weinigjnoeite om de score te openen (1-0). Nauwelijks tien minuten later was het weer raak na door Aad van der Linde die met een boogballetje de Vlissingse doel man het nakijken gaf (2-0). De thuisklub bleef hierna overwe gend het beste van het spel behouden maar het duurde tot een kwartier voor tijd voor men er weer in slaagde tot scoren te komen. Martin Quist slaagde er toen in door de Vlissingse verdediging te breken en met een boogschot de uit lopende doelman te passeren (3-0). Kort voor tijd werd het nog 4-0 door aanvoerder Adrie Stoutjesdijk die een geslaagde aktie met een onhoud bare schuiver afsloot (4-0). De verdediging van het Zeeuwse elf tal in aktie. Doelman Dijkhuizen heeft zojuist redding weten te bren gen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) te weinig inhoud om de voortreffe lijk kepende Belgische doelman Pe ter van Hoeck ernstig te kunnen ver ontrusten. Verder kopte Henk Ottens (Bres- kens) bij een goede scoringskans ra kelings over de lat en schoot Gerard Schipper (Oostkapelle) rakelings naast. Mede door het goede ingrijpen van de centrale verdedigers Kees Hoogesteger (Krabbendijke) en Rudi Cornelis (Terneuzen) konden de aan vallers van St. Gilles Waas hier wei nig tegenover stellen en veel moei lijk werk kreeg doelman Johan Dijckhuizen (RCS) dan ook niet te verrichten. Na de hervatting zat er duidelijk meer vaart in de Zeeuwse ploeg. Er werd sneller gepasst waardoor de verdediging van de Belgen onder, een zwaardere druk kwam te staan. In eerste instantie wist doelman Peter van Hoeck zijn team nog voor een achterstand te behoeden. Initiatief Na een voortreffelijke aktie van Henk Ottens, die zich van twee te genstanders wist te ontdoen, was het de voor de geblesseerde Rudi Snau- waet (Aardenburg) ingevallen Taco v. d. Velde (Middelburg) die de voor zet van Ottens liggend op de grond wist af te werken (0-1). Na deze voorsprong bleef de Zeeuwse ploeg het initiatief behou den. Schoten van Jaap Meerman (Ar- nemuiden) wist de Belgische doel man op voortreffelijke wijze te stop pen. Na een kombinatie tussen de voor Jan Geelhoed (Sluiskil) ingevallen Paul Telussa (Jong Ambon), Gerard Schipper en Henk Ottens kon Hans Felius de voorsprong tot 2-0 opvoe ren. Vijf minuten voor tijd viel de fraaiste treffer te noteren. Na een kombinatie tussen Schip per, Meerman en Felius werd de ver dediging volledig uitgespeeld en had Felius weinig moeite om het leder in het verlaten doel te schuiven. Vrijdagavond speelt het Zeeuwse elftal te Yerseke tegen Lokeren, ter wijl er verder nog wedstrijden op het programma staan tegen het Belgi sche elftal (begin juni) en tegen Spar ta te Bruinisse. Dinsdagavond start Schouwen-Duiveland trofee Voor de strijd om de Schouwen- Duiveland trofee zullen reeds mor gen (dinsdag) avond een tweetal wedstrijden worden gespeeld. Te Nieuwerkerk zal S&NWK het gaan opnemen tegen Brouwershaven, ter wijl te Kerkwerve de wedstrijd tus sen WIK en Duiveland zal worden gespeeld. Beide wedstrijden vangen aan te 19.00 uur. Voor de verenigingen welke met spelers zitten welke geschorst zijn of nog een schorsing te goed hebben is er nog een belangrijk bericht. Zo lang als het seizoen door de afdeling nog niet officieel gesloten is zullen de wedstrijden voor de schorsingen worden afgetrokken. Is het seizoen eenmaal gesloten verklaard dan is dez£ maatregel niet meer van toepas sing. Geta uit Rotterdam winnaar zaalvoetbaltoernooi De zaalvoetbalploeg Geta uit Rot terdam is zaterdagmiddag in het door de Kon. Zeelandia georganiseer de toernooi in sporthal Onderdak als eerste geëindigd. Deze ploeg werd winnaar van poule A door een beter doelsaldo dan Trogh uit Wommel- gem. In poule B een zelfde situatie. De LTS uit Goes mocht de finale spelen dankzij een beter doelsaldo dan het team van L. én O. Om de zevende plaats speelden Damco-Vlaardingen en Maro-Veenendaal. Eerst won met 5-0. Op de vijfde plaats eindigde Zee landia 2, dat met 4-1 van het eerste Zeelandia team won. Strafschoppen beslisten dat Trogh uit Wommelgem op de derde plaats eindigde. De wedstrijd uitslag was 2-0. Beide doel punten van L. en O. kwamen van Arie Folmer. De finale werd door Ge ta met 4-1 gewonnen. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de v.v. Kon. Zee landia, de heer J. H. Bruggeman. De direkteur, de heer A. J. Doeleman overhandigde de eerste prijs. De scheidsrechters Oosterboer en Gies- kes kregen een attentie aangeboden. ZOMERAVOND- VOETBALKOMPETITIE Rayon Zierikzee Zierikzee-Vet.-Velocitas 7-0; Zeelandia-Z.Z.'72 4-2; Hedenesser- oord-Stella Boys 1-1. Hengelwedstrijdeii Bij het hengelconcours van de Halsterse Sportvissers, afgelopen za terdag, met 200 deelnemers eindigde mevr. G. Smit met 1050 pt. op een eervolle zevende plaats. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) organiseert de h.s.v. ,,De Zeester" uit Halsteren een hengelwedstrijd die meetelt voor het Delta kampioen schap aanvang 15.15 uur. Vertrek haar deze wedstrijd is 12.45 uur van af de Balie. Zaterdag 17 mei a.s. organiseert de h.s.v. ,,De Krabbe" haar jaarlijks te rugkerende internationale hengel wedstrijd die eveneens meetelt voor het Delta kampioenschap. Er wordt gevist tussen Schelphoek en Plompe- toren, aanvang 13.00 uur. Deelne merskaarten afhalen en, inschrijven in café ,,De Westhoek" te Burgh. Voor de wedstrijdvissers van Schou wen-Duiveland een aantrekkelijke wedstrijd die het deelnemen waard is. Hockeyclub HSD organiseerde A-toernooi Het eerste herenelftal van de hoe- keyklub HSD organiseerde afgelo pen zaterdag een toernooi voor de A- jeugd. Vier meisjes- en vijf jon gensteams namen hieraan deel op het sportpark Bannink. Naast het veld van HSD waren twee voetbalvelden gebruikt als hoc keyvelden. De weersomstandighe den waren de jongens en meisjes bij zonder gunstig gezind, hetgeen de ge zelligheid alleen maar ten goede kwam. Zowel bij de jongens als bij de meisjes speelde de Zeeuwse selekties mee. Deze teams eindigden beiden op ;de eerste plaats, maar streden niet om de prijzen. Bij de meisjes eindig- 'de Goes op de eerste plaats. Tweede werd HSD, derde HCGO en vierde Pelikaan. Bij de jongens werd HSD. eerste, Goes tweede en HCGO derde. Gelijkspel bij damesdubbel Brutën-ltc Zierikzee Het damesdubbel van Bruten speel de thuis gelijk tegen het damesdubbel „Zierikzee L.T.C." te Zierikzee. Deze wedstrijd eindigde met 2-2. Het spel moest tijdelijk gestaakt worden door een storing. Een paal waaraan het net vast zit raakte los uit de grond. Na 20 min. kon deze paal weer bevestigd worden en kon het spel hervat worden. De uitslagen waren als volgt: Bieling/ Pomper 3-6, 4-6; v. d. Spek/Schaap 6- 3, 6-4; Bieling/v. d. Spek 6-4, 6-4; Pomper/Schaap 3-6, 3-6. GELEEN. Het staal- en constructie bedrijf Demy in Geleen kampt met een enorm te kort aan personeel. Dit on danks de enorme werkloosheid in Zuid- Limburg. Desondanks kan het bedrijf onvoldoende geschoold persónéel aan trekken. 31 „Dicht bij hier?" vroeg ze. Er klonk enige angst in haar stem. „O nee, bij de Pollen. Dat is zo ongeveer aan de andere kant van het bos. Zo'n anderhalve kilometer zuide lijk. Wat dat betreft, leven we hier vredig en rustig. Heel erg eenzaam. De meeste mensen zouden er niet tegen kunnen." „Jij wel." Ze ging er niet verder op in. Terug lopend in het vertrek, zei ze: „Het schaakspel is nog compleet. Als je zin hebt Koffie drinkend en schaakspelend vermaakten ze zich die morgen. Els rookte af en toe een sigaret en voelde zich happy. De hond lag in de deur opening en keek soms naar het tweetal. Van buiten kwam nauwelijks geluid. Soms het getjetter van een vogel. Een enkele keer loeide de koe. Voor het overige verbrak niets deze stilte. In het spel waren ze aan elkaar ge waagd. De man zei, toen ze de stukken opzetten, nadat de eerste partij in re mise was geëindigd: „Ik heb 't zeker in een jaar of drie niet meer gedaan." Ze antwoordde: „Ik evenmin. Ik had er eigenlijk nooi wat mee op. Ik heb een broer, die is er een meestér in. Lid van zo'n club en in wedstrijden bij het eerste tiental spelend. Echt een fana tiekeling in schaken. Maakt ook proble men voor kranten en zo. Maar ik zag er nooit veel in en dacht: dat is iets voor mannen." Begrijpend antwoordde hij: „Soort Receptie Bruse Boys Voetbalvereniging „Bruse Boys" stelt leden, supporters en overige belang stellenden op vrijdag 16 mei in de gele genheid de kampioenselftallen geluk te wensen. Van 19.30-21.00 uur wordt een officiële receptie gehouden in de kantine. Vanaf 21.00 uur vindt een „open" receptie plaats. Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00'uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 RENESSE, 10-5. Zaterdagmiddag werd voor de tweede maal een „loop door" georganiseerd door de Junior kamer Schouwen-Duiveland i.o., in samenwerking met de atletiekvere niging Delta Sport. De start vond plaats op de Prinsen hoeve te Renesse. De belangstelling voor 'het evenement was wat te leurstellend. De zeven kilometer lan ge tocht mocht naar eigen keuze wan delend dan wel trimmend worden af gelegd. minderwaardigheidsgevoel. Vrouwen eigen." „Best mogelijk. Vader wilde, dat ik het leerde. Het komt je algemene ont wikkeling ten goede, zei hij dan. Dat was een soort stokpaardje van hem. Misschien had hij gelijk. Maar hij be sliste teveel in mijn leven: ik kreeg niet voldoende gelegenheid zelfstandig te worden. Me te ontplooien. Zelf iets te scheppen naar eigen zin. Ik leefde niet, ik werd geleefd, snap je? Iemand startte me en dirigeerde me volgens een be paald systeem. Eigen initiatief was er niet bij. Misschien waren zijn bedoelin gen goed, maar ik kon het op den duur niet meer verwerken. Nu ja, er waren nog andere omstandigheden, die me tenslotte opstandig maakten. Op een gegeven ogenblik zag ik het niet meer: er ontstond een soort explosie bij me. Nu ja, na een ruzietje ben ik het huis uit gelopea De spreekwoordelijke druppel, die de emmer deed overlopen. Ik kan me nog herinneren, dat ik op een bus ben gestapt en in de stad een trein heb genomen, maar daarna is er een mist Mijn herinneringen zijn vervaagd, als ik probeer te ontdekken, wat ik die be wuste dag allemaal heb gedaan tot ik hier in de buurt over dat bospad liep en jou zag werken. Vanaf dat moment weet ik alles nog, maar daarvoor „Gebeurt vaker. Als gevolg van hef tige gemoedsaandoening. Tijdelijke on derbreking van het geheugenbewust- zijn. Soms komt het terug. Vind je het belangrijk?" GENEVE. De Wereldraad van Ker ken heeft de Verenigde Staten geka pitteld in verband met het lot van duizenden Haïtiaanse vluchtelingen. Voor 55 jaar ZIERIKZEE. De directie der Insu laire Hypotheekbank deelt ons mede dat te hare pandbrieven, thans ook geplaatst zijn op de lijst van Fond sen, welke in aanmerking komen voor de beleggingen van het Kroon domein. ADVERTENTIE. Te Huur een net te burgerwoning in den prijs van f 20,- per maand. ZIERIKZEE. Het bestuur der Am bachtsschool voor Schouwen en Dui veland is voornemens op Zaterdag 2 Mei een verloting te houden van boorwerpen welke gedurende enkele jaren door leerlingen op de school zijn vervaardigd. HAAMSTEDE. Een dezer dagen is bij autogarage van den motor- en rij wielhandelaar van de heer L.M.É. een autoline snelpomp geplaatst. De ze practische en sierlijke nauwkeurig werkende pomp zal zeker een gemak opleveren voor bestuurders van au to's en motorrijwielen, die hun voor raad benzine willen aanvullen. ZIERIKZEE. Sportliefhebbers, speciaal de voetbalenthousiastén kunnen binnenkort hun hart ophalen aan de serie wedstrijden die hier worden gehouden aan de Zandweg vanwege de voetbalvereniging Zie rikzee. Voor de trimloop meldden zich 15 deelnemers, terwijl er 30 wande laars, waaronder een groep van de Renesser gymnastiekvereniging Tur- nesse, aan de start kwamen. Het parcours voor de tocht was zo uitgezet dat de deelnemers ongeveer drie kilometer óver het strand lie pen, terwijl de rest van het trajekt hen onder langs de duinen voerde. De start van de trimlopers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door GERRIT FRANSSEN Schouderophalend deed ze een zet „Wat is belangrijk?" Ze keek hem aan. „Dat ik leef? Dat ik er ook ben op deze wereld? Dat ik sinds enkele dagen hier ben neergestreken? Bij jou in huis? En me probeer verdienstelijk te maken? Dat ik het fijn vind, omdat hier een volledige vrede is? Rust, ja, vooral rust? Of komt het, omdat ik hier helemaal mezelf kan zijn? Omdat niemand me commandeert of beételt? Dat ik eigen initiatieven kan ontplooien?" Ze wees naar de schoongemaakte kamerwand. Knikkend antwoordde de man: „Al les bij elkaar waarschijnlijk. Misschien was je een luxe gevangene, met alle mogelijke comfort, maar toch een ge vangene. Nu ben je vrij." De man aankijkend, sprak ze: „Ja, dat is het, denk ik: vrijheid. Die heb ik in werkelijkheid al een poos gemist Nu ben ik vrij. Als ik weg wil gaan, doe ik dat Je kunt me niet tegenhouden. Als ik wil blijven weet ik nu, dat jij het goed vindt Niemand legt me beperkingen op. Dat zal het wel zijn. Als ik, bij wijze van spreken, op blote voeten buiten in de regen wil gaan lopen, zodat mijn haren drijfnat worden en m'n bloes en rok aan me kleven, kan ik dat doen, want niemand zal het me verbieden." „Vast niet Het zou enkel jammer zijn van je bloes en rok, he? Trek dan in elk geval een lange broek aan." „Kijk, daar heb je nu het verschil. Mijn vader zou zeggen: je bent gek om op blote voeten in de regen te gaan lopea Je bent toch geen ganzehoedster." Door 4-0 overwinning op Vlissingen IV

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4