VEEL WAARDERING VOOR VAKMAN THEO KRAMER, CHEF-OPMAAK Verkeersovertreders verschijnen voor kantonrechter te Zierikzee Veel publiek bij het gekostumeerd voetbal Jubileum en afscheid bij L. en O. Vijf en vijftig jarig huwelijkspaar Kerkwerve Renesse uitgangspunt voor „landelijke fietstocht" Eenzijdig ongeval met dodelijke afloop STREEKNIEUWS ANBO-bejaardenreis voerde langs molens van Kinderdijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 mei 1980 Nr. 22706 3 ZIERIKZEE, 9-5. Drukkerij Lakenman en Ochtman kombineerde vrijdag aan het eind van de middag een aantal zaken, die eigenlijk buiten de gebruikelijke werkzaamheden lagen, maar die daar toch evenzoveel mee te maken hadden. Belangrijkste feit was het 25-jarig jubileum van de heer Th. Kramer, chef-opmaak van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Bovendien werd tezelfdertijd - nu officieel - afscheid genomen van de heren P. v. d. Blom en L. A. v. d. Schelde, die beiden met vervroegd pensioen waren gegaan. uur pannenkoeken bakten, konden het amper bijhouden. Voor het gekostu meerde voetballen was veel belangstel ling. Ook voor het ballen gooien en sjoelen stond men in de rij. De zitjes bij de bar waren de hele middag goed bezet, later werd alles versleept, zodat bij de barbecue nog van de zon kon worden genoten. Dit alles werd van commentaar voorzien en afgewisseld met muziek. Alle hulde voor het bestuur van de dorpsgemeenschap om dit alles te or ganiseren, hopenlijk tot een volgende keer. (nagekomen bericht Red.) ZONNEMAIRE Brabant-reis ouderen-soos De soos voor ouderen te Zonnemaire maakte vorige week een geslaagde trip naar Brabant, met een bus van de fa Van Oe veren te Zierikzee. De reis werd ook meegemaakt door mevr. Mande- maker, en een auto met invaliden. Via het Hellegatsplein reed de bus naar Brabant. Te Zevenbergen kwam het gezelschap in een onweersbui terecht. Via Waalwijk en Kaatsheuvel werd Oisterwijk bereikt, waarin het bos-res- taurant „Groot-Speyck" de koffie werd gebruikt. Via Goirle, Breda en Etten- Leur kwam men in Oudenbosch. Van daar werd de terugreis gemaakt via de Haringvlietbrug. In Albers Corner werd nog een maaltijd gebruikt en om 7 uur was men weer terug te Zonnemaire. De voorzitter, de heer Slabbekoorn dankte de leden en de chauffeur, de heer Van der Wekken voor de uitstekende leiding van deze geslaagde reis. OOSTERLAND Puzzelrit M.A.C. „Sparta" Op donderdag 15 mei e.k.- (Hemel vaartsdag) organiseert de M.A.C. „Sparta" weer een puzzelrit. Vanaf 13.00 uur kunnen deelnemers zich hiervoor laten inschrijven in het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk, alhier. Als gewoonlijk zal er op de Hofweg weer gestart worden vanaf 14.00 uur, en wanneer de weersgesteldheid een niet al te som ber karakter draagt belooft dit on getwijfeld weer een gezellige rit te worden. Na afloop hiervan zal de uit slag bekend gemaakt worden, maar ■voordien bestaat de mogelijkheid Zonnemaire ZONNEMAIRE, 5-5. Ter gelegenheid van de troonswisseling en de verjaar dag van H.K.H. prinses Juliana en de 35-jarige herdenking van de bevrijding, werd in Zonnemaire een feestprogramma georganiseerd door de Oranjevere niging. De feestdag werd geopend door blazers van de toren, waarna burge meester C. Slabbekoorn de bevrijding memoreerde. De kleuters zongen het Wilhelmus en „Nut en Uitspanning" speelde het volkslied. Voorafgegaan door de muziekvere niging volgde toen een rondgang door het dorp. Van de kleuterschool waren er twee versierde wagens en van de openbare school en de christe lijke nationale school ieder één wa gen. Het ochtendprogramma werd besloten met een voorstelling van het poppentheater „Parcival" uit Mid delburg vor de kinderen van de kleuter- en lagere scholen. De kinde ren kregen versnaperingen aangebo den. Tenslotte werden de bekers uit gereikt, die door de gemeente ter be schikking waren gesteld. Hindernisbaan Óm ongeveer half twee 's middags volgden de spelen voor de jeugd van het voortgezet onderwijs en ouder. Er was een hindernisbaan, die op de fiets genomen moest worden en een kruiwagenrace met beschuit eten. Hierbij liet ook de wat oudere „jeugd" 60 jaar) zich niet onbe tuigd. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. deel te nemen aan een spelletje Bingo in het genoemde dorpshuis, waar dan tevens de prijsuitreiking zal plaats hebben. Kollekte Astma-fonds De huis-aan-huiskollekte ten bate van het Astma-fonds, die hier ter plaatse gehouden werd onder leiding van mevr. J. Dorst-Struijk, door de dames mevr. De Bruine-Dorst, mevr. Hollander, mevr. Gebraad, mevr. Van der Laan, mevr. Lems, mevr. Meerman, mevr. Meeuwsen en mevr. De Valk, en de jongedames Francien KERKWERVE, 9-5. Vorige week was het feest in Kerkwerve, het echtpaar Willem Berrevoets en Cornelia Berrevoets-de Looze van de Ring waren dins dag 6 mei 55 jaar getrouwd. En dat moest gevierd worden! Dit gebeurde afge lopen vrijdag. Het werd een geweldige dag voor het echtpaar Berrevoets. Mevrouw Berrevoets kreeg voor het eerst in haar leven een echt bruidsboeket van haar man. Dat was er 55 jaar geleden echt hiet bij. Ook een feest zoals afgelopen vrijdag avond bleef toen achterwege. Maar vrijdag kon het! 's Middags, nadat de kinderen en kleinkinderen kado's aan hun ouders en grootouders hadden aangeboden, ging het richting Noordgouwe met de familie om daar te dineren. Daarna kwam het gezelschap terug naar Kerkwerve om in het Verenigingsge bouw mensen te ontvangen; Daarbij kwamen ook de nodige bloemen en de meest hartelijke gelukwensen. Op de receptie waren ook burge meester en mevrouw Den Boer aan wezig, evenals verschillende mensen uit het verenigingsleven want de heer en mevrouw Berrevoets zijn nog steeds aktief in de gemeenschap. Tot ieders verrassing kwam rond acht uur het fanfarekorps „Con Amo- re" uit Noordgouwe het feest een uur lang opluisteren na eerst wat vrolij ke tonen over het dorp verspreid te hebben. Vooral de kleinzoon van het „meer dan gouden echtpaar" toeter de er op deze avond flink op los. Het werd een echt huwelijksfeest dat tot in de late uurtjes werd doorgevierd. Om half zeven werd het program ma voortgezet met het begeleiden van de gekostumeerde voetballers, door de muziekvereniging „Nut en Uitspanning", naar het voetbalveld. Er was heel wat publiek samen gestroomd om deze wedstrijd te zien. Zelfs de verzorging ontbrak niet. Van baby tot oliesjeik liep er in het veld. aan het einde van het program ma was er dan nog de traditionele lampionoptocht, wederom voorafge gaan door „Nut en Uitspanning". Bal, Ilona Dorst, Esther Geelhoed en Jolanda Meerman, heeft opgebracht de mooie som van 997,95. Vorig jaar was de opbrengst 685,-, dus thans 312,95 meer. Een dankwoord aan de milde geefsters en gevers, en niet minder aan de leidsters en de kollectrices, is ongetwijfeld wel op z'n plaats. BRUINISSE Brandpaden De reconstructie van brandpadge- deelten ten zuiden van de Koningin Julianastraat te Bruinisse is opge dragen aan de firma Aannemingsbe drijf v.h. M. van de Velde en Zoon te Bruinisse voor 52.000,-. Dodelijk ongeluk In de Langeweg te Anna Jacobapol- der had een aanrijding plaats met do delijke afloop. Mejuffrouw A. W. kwam met haar auto aangereden en schepte recht voor de Christelijke school het 4-jarig zoontje van de fa milie J. Q. uit de Noordweg. Dokter H. Menger uit St. Philipsland, die spoedig ter plaatse was, kon alleen de dood konstateren. Bij het verslag van de geslaagde Bevrijdingsfeesten hebben wij een on derdeel over het hoofd gezien n.l. een geslaagde manifestatie van de Jeugd brandweer. Voor het ontsteken van het grote vreugdevuur was een brandmel ding in scène gezet en moest de Jeugd brandweer een brandje blussen even eens op het havenplateau. Men slaagde daarin, maar wel met de hulp van de grote brandweer, geheel overeenkom stig de opzet. MIDDELBURG Herdenking Middelburg herdenkt op 17 mei-het feit dat deze stad in de Tweede We reldoorlog werd getroffen door een bombardement door de Duitse lucht macht Daartoe zal in de burgerzaal van het stadhuis een bijeenkomst worden gehouden, vooral bedoeld voor de men sen die het bombardement hebben meegemaakt. Te hard rijden, inhaalmanoeuvres, fout parkeren ZIERIKZEE, 8-5. M. C. O. uit Nieuw-Haamstede verscheen donderdagmid dag voor de kantonrechter te Zierikzee omdat zij op 29 mei vorig jaar met een te hoge snelheid over de Provinciale Weg tussen Haamstede en Zierikzee had gereden. Wegens werkzaamheden aan de weg was daar een snelheidsbeper king tot 50 km ingevoerd. O. reed 78 km/uur. „Vroeger mocht ik er altijd 80 km rijden en nu stond plotseling dat bord met 50 km daar,. Ik heb dat bord helemaal niet gezien," aldus O. De receptie voor deze werknemers, die samen het respektabele aantal van 107 dienstjaren achter de rug hebben, speelde zich af in „Mondra- gon". Tevoren verzamelden direktie en personeel zich in een reünie-achtige sfeer, want wederhelften en kinde ren waren ter bezichtiging genood van het bedrijf, dat in de loop van het laatste half jaar de inspannende om schakeling van „lood naar film en plaat" had ondervonden. In de foyer van „Mondragon" me- morèerde direkteur R. A. Huneman de loopbaan van de heer Kramer en zijn huidige opmaak-werkzaamhe- den, ,die voor een toeschouwer zo simpel lijken, maar juist zoveel in spanning en inzicht vereisen". Hij prees zijn inzet bij de omscha keling, waardoor mevrouw Kramer haar echtgenoot nogal eens had moe ten missen wegens overwerk. De di rektie uitte haar waardering met een geschenk onder couvert. Het kado van het personeel kon niet, zoals het vorige, uit een „binnenzak" worden gehaald, want dat behelsde een schil derij van een schitterend historisch -zeilschip. „Schipperen" Ook de jubilaris doet dagelijks aan „schipperen" (tussen redaktie en advertentie-afdeling), aldus woord voerder R. Willemse, die van nabij weet wat het betekent om een krant op tijd en goed verzorgd af te leve ren. „Een vakman en een geboren graficus" luidden zijn prijzende woorden over de gefêteerde. Hoofdredakteur M. J. Bij de Vaate gaf met klassieke, op waarheid ge schotelde voorbeelden de relatie tus sen redaktie en opmaak aan. „De be langen lopen synchroon, maar toch Tocht om op terug te zien ook tegengesteld. We hebben het ech ter aardig gerooid met elkaar." Oudejaarskrant Spreker had respekt voor de jubi laris, waarbij hij met name de per- fekte opmaak van de „oudejaars kranten", een van de grote karweien, in herinnering bracht. De heer Kramer benadrukte in zijn dankwoord er nooit spijt van te heb ben gehad, dat hij had gekozen „voor het mooie typografenvak". RENESSE, 10-5. Zaterdag meldden zich bij het V.V.V.-kantoor te Renes se ongeveer 150 deelnemers voor de landelijke fietsdag. Vanaf negen uur 's ochtends gingen zij van start om, geheel in eigen tempo te genieten van een fraaie fietstocht. De route voerde de deelnemers langs de Vroonweg naar Haamstede waar boven de molen „De Graan halm" een kontrölepost was, zodat iedereen even deze fraaie molen kon bezichtigen. Verder kwamen de fiet sers langs Burghsluis en door de bos- wachterij bij de Schelphoek, om tenslotte weer uit te komen op de Ho- gezoom, waarlangs men Renesse weer binnen reed. De hele route was ongeveer 30 kilometer lang en onder de deelnemers waren zowel dorpelin gen als gasten. Allen waren erg en thousiast. ZIERIKZEE. L. O.-direkteur R. A, Huneman overhandigt de jubileren de typograaf, de heer Th. Kramer, de obligate enveloppe met inhoud. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zijn tienjarig beheer van het sekre-, tariaat van de Districts Opleidings- Commissie Zeeland is daar een voor beeld van. Afscheid Vanzelfsprekend werden ook de heren v. d. Blom (voormalig chef van de binderij, die hij „vakbekwaam en uit het niets hoog had opgestuwd") en v. d. Schelde (voormalig chef "ma chinezetterij en zelf thuishorend in de „rij van de keien") toegesproken. Bij de heer v. d. Schelde was dat kort geleden nog gebeurd, toen hij werd gehuldigd wegens zijn vijftigjarig ju bileum. De heer v. d. Blom maakte 32 jaar vol bij L. en O. Beide heren kre gen enveloppen met inhoud van de direktie en van het personeel boeken over hun resp. hobby's. Herinnering Bij terugkeer kreeg ieder die de tocht had volbracht en die de kontrö- lestempels kon tonen een herinne ring met jaarhanger. In de loop van de ochtend werd via de Tros radio bekend gemaakt dat er tussen de deelnemers in Renesse, die de bij de routebeschrijving behoren de rebus goed hadden opgelost, een weekend arrengement zou worden verloot. Winnares werd mevrouw Bartuiy te Rotterdam. BRUINISSE, 10-5. In Bruinisse is zaterdag de zevenjarige Jacob S. bij een ongeval met zijn fiets om het le ven gekomen. In de buurt van het schoolplein reed hij met zijn fiets de stoep op. Door de geringe snelheid blokkeer de het wiel, waardoor Jacob uit zijn zadel wipte en met zijn maag op het stuur terecht kwam. Hij krabbelde overeind en fietste verder tot hij even later opnieuw viel en bewusteloos bleef liggen. Omwonenden hebben Jacob naar zijn ouderlijk huis gebracht, waar de huisarts werd gewaarschuwd. Met een partikuliere auto werd hij naar het Zweedse Rode Kruis 'ziekenhuis gebracht. Onderweg overleed hij ech ter aan inwendige bloedingen. ZIERIKZEE Auto beschadigd Toen A. d. H. uit Zierikzee zaterdag avond om 22.20 uur bij zijn in de Beddewweg geparkeerde auto terug keerde bleek deze beschadigd te zijn. Een verdachte is aangehouden. De zaak is nog in onderzoek. Ook te „Seroos" 5 Mei vierde Serooskerke in de mid dag en avond weer een ouderwets feest voor jong en oud. Het bleek, dat vele bewoners ook mede door het mooie weer naar het sportveld kwamen. Daar was van alles te beleven. De aanloop om mee te doen met het zaklopen was enorm, zeker 60 personen legden onder grote hilariteit het parcours met hin dernissen af. Drie dames, die van 2 tot 5 Ze was bovendien verbolgen over het feit, dat de politie achter de bos jes had staan kontroleren. Volgens O. hadden de agenten de bestuurders beter attent kunnen maken op het nieuwe bord van 50 km. „U moet die borden zien, daar staan ze voor", was de mening van mr. Van Solinge. „Als u in het buitenland rijdt, komt u ook borden tegen, die u nog nooit eerder hebt zien staan", vulde de verkeersschout aan. Hij eiste een boete van 100,of 2 dagen. De kantonrechter was iets milder en ging niet boven het schikkingsbe drag: 80,— subs. 2 dagen. J. V. te Roosendaal reed op 12 au gustus vorig jaar over Rijksweg 18 ter hoogte van Duiveland. Door een inhaalmanoeuvre zou hij volgens de verbalisant het tegemoet komende verkeer in geveaar hebben gebracht, zodat dit verkeer naar rechts moest uitwijken en danig snelheid moest verminderen. V. liet weten dit niet gekonstateerd te hebben en kwam met een geheel eigen versie van het gebeuren, waarvoor verkeersschout en kantonrechter echter niet gevoelig bleken. Grote risiko's De heer Bogers achtte het rijgedrag van V., vooral op deze weg, in hoge mate verwijtbaar. Hij wees op de grote risiko's bij dergelijke inhaal manoeuvres en eiste 200,of 4 da gen. De kantonrechter volgde hem daarin. V. liet het daarbij, maar zijn moeder, die hem op de zitting verge zelde, liet weten graag nog iets naar voren te brengen. Mr. Van Solinge achtte dat echter niet noodzakelijk en gaf haar daartoe dan ook niet de gelegenheid. A. J. B. uit Prinsenbeek had op 17 maart 1980 op Rijksweg 18 op te kor te afstand achter een vrachtauto ge reden. De inzittenden van een op de parallelweg rijdende surveillance wagen hadden dit gekonstateerd, B. liet weten zeer grote bedenkin gen te hebben tegen de manier van waarnemen van de politie. „Ze reden schuin achter me en kunnen dus nooit de juiste afstand geschat heb ben", aldus B. Verkeersschout en kantonrechter waren een andere me ning toegedaan. B. kreeg een boete van 110,— subs. 2 dagen opgelegd. C. A. B. uit Zierikzee had 's och tends omstreeks half zeven over de Havenkade in Bruinisse gereden met zijn motor. Het was donker en het re gende hard. Er was wel enige straat verlichting, maar B. had voetganger d. R. uit Bruinisse niet tijdig in de ga ten, raakte in een slip en reed d. R. vervolgens aan. Het slachtoffer kwam tengevolge van dit ongeluk in het ziekenhuis terecht. Snelheid De verkeersschout was van me ning, dat B. zijn snelheid gezien de weersomstandigheden niet voldoen de had aangepast en met enige ono plettendheid zou hebben gereden. Hij eiste 100,— of 2 dagen. B. voer de aan niet harder gereden te hebben dan 25 A 30 km, maar de verkeers schout bleef van mening dat die snel heid onder de gegeven omstandighe den te hard was geweest. Raadsman van B., mr. Karei bracht in zijn pleidooi naar voren, dat zijn cliënt de verkeerssituatie al daar heel goed kende en terdege met alle faktoren had rekening gehou den. Verder verwees hij naar het Pro ces verbaal, waarin ook de juiste oor zaak van het ongeluk niet werd vast gesteld. In verband met persoonlijke omstandigheden van B. vroeg mr. Karei de kantonrechter als hij niet tot vrijspraak zou besluiten, zijn cliënt een voorwaardelijke geldboete op te leggen. Mr. Van Solinge vond dat de ver keersschout in zijn eis reeds met al lerlei faktoren had rekening gehou den en noemde een boete van 100, in dit geval „geen geld". Hij vonniste dan ook konform de eis. J. P. G. uit Nieuw-Haamstede had in de buurt van zijn bedrijf te Zierik zee geparkeerd langs een gele streep op 17 januari dit jaar. G. bracht naar,voren daar gestaan te hebben om zijn zaak aan de Appel markt te kunnen bevoorraden. „Meestal helpt mijn personeel daar bij, maar het was nu uitverkoop en bijzonder druk. Vandaar dat het la den en lossen wat langer duurde", al dus G. Verder voerde hij desge vraagd aan voor heen altijd een ont heffing voor parkeren van de ge meente Zierikzee te hebben ontvan gen, maar die thans, zonder opgaaf van reden, niet meer gekregen te heb ben. In eerste instantie had G. zelfs 10,— voor de niet-verleende ont heffing moeten betalen. Na 8 maan den werd het geld, volgens zijn zeg gen, door de gemeente pas terug gestort. Toch wat sneller De verkeersschout wees hem erop, dat hij wat betreft klachten over de ze gang van zaken bij het gemeente bestuur moest zijn. Verder was de heer Bogers van mening, dat het la den en lossen toch wat sneller had moeten gebeuren en eiste 35,—. De kantonrechter vond dat G. wel een strafbaar feit had gepleegd, maar dat het hem in dit geval niet te ver wijten was geweest. Zijn vonnis luid de: Schuldig verklaring zonder oplegging van straf. ZIERIKZEE, 7-5. Honderdvieren veertig leden van de Algemene Ne derlandse Bond voor Bejaarden (A.N.B.O.) afdeling Zierikzee maak ten woensdag een bijzonder fijn reis je naar Montfoort en langs Kinder dijk. Met drie bussen werd om streeks kwart over tien vanaf het Havenplein vertrokken. In het fraaie Montfoort wachtte de bejaarden na een aperitief een uitste kende koffiemaaltijd, die dan ook prima eer werd aangedaan. Om streeks half twee vertrok het gezel schap voor een prachtige tocht langs de molens van Kinderdijk. Zo beleef den de Zierikzeese bejaarden reeds de primeur van de Nationale Molen dag, die morgen (zaterdag) wordt ge houden. De weersomstandigheden mochten, zeker gezien het reispro gramma, gunstig genoemd worden. Afsluiting Bijzonder gezellige afsluiting van dit A.N.B.O.-reisje vormde de bijeen komst in het restaurant op de Greve- lingendam, waar onder het genot van een drankje en een hapje fijn werd nagepraat over de mooie reis. Het bestuur van de A.N.B.O.-Zierikzee deelde achteraf mede de aanwezig heid van de heer J. v. d. Berge, de on langs afgetreden voorzitter, bijzon der op prijs te hebben gesteld en liet weten de inbreng van de heer Van de Berge bij de organisatie van deze reis bijzonder te waarderen. Op woensdag 18 juni aanstaande zal de traditionele „grote" reis voor de Zierikzeese bejaarden plaatsvin den. Men hoopt die dag met zeer veel deelnemers een mooie tocht te gaan maken. ATTENTIE: In verband met Hemelvaartsdag is de sluitingstijd voor het opgeven van advertenties voor de editie van vrijdag 16 mei vastgesteld op. Woensdag 14 mei voor 11.30 uur ADVERTENTIE AFDELING l 4 i f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3