D E U I Z E Bevrijdingsdag voert gedachten terug naar Duitse inval in 1940 AAR KL Melk duurder ELEKTRO LIEVENSE VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te RENESSE Krans op de Dam Politiekommissaris ziet toekomst somber in Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 mei i»s» Nr. 22702 9 Geen 5 mei zonder 10 mei Wanneer wij op 5 mei a.s. onze nationale feestdag her denken, doen wij er goed aan ons de gebeurtenissen van mei 1940 die de inleiding vormden tot de vijf jaren van leed en ellende, nog eens duidelijk voor ogen te stellen. Het is altijd verstandig de lessen der geschiedenis ter harte te nemen en deze nooit te vergeten, want de ervaring kan ons pantseren tegen mogelijke soort gelijke gebeurtenissen in de toekomst. Wat kunnen wij leren van de ver schrikkelijke meidagen van 1940? Ten eerste dat wij nooit meer zo argeloos mogen zijn om ons leger, onze vloot en luchtmacht te verwaarlozen. En ten tweede, dat wij er rekening mee zullen moeten houden, dat een eventuele vij and zich niet zal ontzien het oorlogsrecht met voeten te treden om op die ma nier tot een sneller succes te komen. Dit eist van ons allen een verhoogde pa raatheid. Zaterdag 3 mei, 19.50 uur, Nederland 1: Tatort. Commissaris Haferkamp (Hansjörg Felmy) heeft het moeilijk met een inbraak en een moord te moeten oplossen. Hitler kort voor zijn dood. Met welke mogelijkheden van schending van het oorlogsrecht wij rekening dienen te houden leren ons de gebeurtenissen in de meidagen van 1940 wel zeer duidelijk. 10 mei Op 10 mei, kort na 3.30 uur kwa men bij het algemeen hoofdkwartier de eerste berichten binnen van gren soverschrijdingen bij Kerkrade en Vaals en te 4.00 uur cirkelden reeds vele Duitse vliegtuigen boven Den Haag. Ze wierpen pamfletten uit, waarin op de overgave werd aange drongen. Officieel wist Nederland nog van niets. Nauwelijks waren de eerste schoten in deze oorlog gevallen of de Duitsers bombardeerden de Alexan- derkazerne in Den Haag alsmede eni ge doelen in de naaste omgeving. Ondanks de Duitse belofte onze neutraliteit te zullen ontzien en ons ernstig streven deze neutraliteit ten koste van wat ook te handhaven, werden- deze wandaden bedreven zonder voorafgaande oorlogs^erkla ring. Overrompeld Pas te 6.00 uur overhandigde de Duitse gezant aan onze minister van buitenlandse zaken een verklaring, waarin de inzet van Duitse troepen werd aangekondigd. Wij waren op een gemene manier overrompeld. Bedrieglijke uniformen Omstreeks kwart voor twee in de nacht had de eerste schermutseling plaats in de Kapellerlaan te Roer mond, waar een Nederlands groepje militairen zich bij toeval geplaatst zag tegenover een groep in bedrieglij ke uniformen geklede figuren, die Duitsers bleken te zijn en opdracht hadden de voetbrug over de Maas on beschadigd in handen te krijgen. Na een korte schermutseling mislukte de overval en de Nederlan ders konden de brug tijdig opblazen. Soortgelijke overvallen vonden bij vele bruggen in Limburg plaats. Even na drie uur-in de nacht nader de een aantal mannen in blauwe overalls de wacht, die de bewaking had over de Maasbrug bij Buggenum. De mannen waren voorzien van pik houwelen en schoppen. Bij aanhou ding deelden zij in het Nederlands mee, wegwerkers van de N.S. te zijn. Ze toonden legitimatiepapieren van de spoorwegen. De dienstdoende ser geant vertrouwde de zaak niet en stelde zich in v.erbinding mef zijn commandant. Tijdens dit gesprek overvielen de ongeveer dertig spoorwegarbeiders" de Nederlan ders, waarbij een korporaal werd ge dood en een sergeant zwaar gewond, waarbij de laatste zag dat een der spoorwegarbeiders onder zijn over all een Duits militair uniform droeg. Opgeblazen Toen de Duitsers de spoorbrug oprenden werd deze door de Neder landse troepen aan de westzijde op geblazen, waarbij alle overvallers de dood vondeh. De brug tussen Gennep en Oefelt viel helaas in Duitse handen door een soortgelijke overval, waarbij de aan vallers op misleidende wijze gekleed waren in uniformen die veel leken op die der Koninklijke Marechaussee. Hierdoor konden even over vieren ongehinderd een pantsertrein en een goederentrein de brug passeren met als gevolg dat de Nederlandse troe pen in de rug konden worden aange vallen. Later is gebleken dat een aan tal in Duitsland wonende Nederlan ders met nationaal-socialistische sympathieën zich als een „vijfde ko- lonne" voor Hitiers karretje had la ten spannen en daadwerkelijk land verraad pleegden. Rotterdam Het bombardement van Rotterdam is wel een van de ergerlijkste schen dingen van het oorlogsrecht geweest. Een aan de commandant van Rotter dam gezonden ultimatum van 10.30 uur, waarin de stad twee uur tijd kreeg tot overgave, moest vóór 12.30 uur worden beantwoord. „Schietvaardige" situaties AMSTERDAM, 1-5. De Amster damse kommissaris van politie C. de Rhoodes, die belast is met de leiding van de mobiele eenheid, ziet de toe komst somber in. *^1*- 99 iitsen uit het buitenland BRUSSEL. De Europese Commis sie, „dagelijks bestuur" van de EG, handhaaft haar voorstel om de land bouwprijzen dit seizoen met vijf pro cent te verhogen. BUENOS AIRES. Door zware re genval staat bijna de helft van de Ar gentijnse provincie Buenos Aires blank. Meer dan 16.000 mensen zijn dakloos. Het zijn de ergste overstro mingen van deze eeuw. Circa 1,2 mil joen hectaren landbouwgrond staan onder water. ROME. Bij een grootscheepse ope ratie tegen het terrorisme heeft de Italiaanse politie vijftien personen gearresteerd. De operatie, die volgt na een aktie tegen de Rode Brigades (51 arrestaties) was gericht tegen de clandestiene organisatie „Revolutio naire aktie voor het communisme". BEIROET. De met Israël samen werkende Libanese majoor Saad Haddad heeft de Nepalese Unifil- A soldaten aangezegd dat ze moeten verdwijnen, nu Nepal de POL heeft erkend. BRUSSEL. De EG-commissie in Brussel heeft toestemming verleend voor de export van 20.900 ton boter uit de Europese interventievoorra- den naar Rusland. Het gaat om boter die al langer dan een jaar oud is (op geslagen voor 1 april 1979). Zal door Nederlandse en Duitse exporteurs worden uitgevoerd. TEHERAN. De Iraanse regering heeft een afvaardiging gestuurd naar de Koerden in het noordwesten van het land, waar een wankel bestand is gesloten maar waar in Sanandaj nog hevig gevochten zou worden. WASHINGTON. Senator Edmund Muskie zal Cyrus Vance opvolgen als minister van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten. Dit is verno men uit bronnen binnen het congres. SUEZ. De Egyptische president Sa- dat heeft de eerste tunnel onder het Suez-kanaal geopend. De tunnel ver bindt het vasteland van Egypte met de Sinaï die voor tweederde weer Egyptisch bezit is. Door de vijf km lange tunnel loopt een snelweg. Te 12.15 uur verscheen de Neder landse parlementair vertegenwoor diger voor de Duitse commandant met het verzoek om nadere inlichtin gen. Hierna volgde een nieuw ultima tum van de Duitsers op 13.20 uur, waarbij men 3 uur tijd kreeg tot overgave. Doch reeds 10 minuten la ter, ongeveer om 13.30 uur vielen de eerste bommen op Rotterdam. De gevolgen waren ontzettend. On geveer 900 personen werden gedood, circa 25.000 woningen werden. ver woest, 24 kerken, 2.350 winkels en magazijnen, 550 café's en hotels, 2.000 fabrieken, pakhuizen en werk plaatsen, 62 scholen, 2 schouwbur gen, 12 bioscopen, een gebied van om streeks 260 hectaren werd totaal ver woest. Tot dergelijke misdaden is een te genstander in staat, ook al is hij nu meriek en materieel superieur. Het doel heiligt de middelen is de stelre gel van totalitair geregeerde landen. DEN HAAG, 1-5. Koningin Beatrix zal samen met prins Claus de eerste krans leggen tijdens de Nationale herdenking die zondag 4 mei om vier uur 's middags wordt gehouden bij het Nationale Monument op de Dam in Amsterdam. Na de vorstin zullen prinses Juliana en prins Bernhard een krans leggen ter nagedachtenis aan alle gevallenen. In de aktualiteitenrubriek Avro's Radiojournaal verklaarde hij don derdagmorgen doodsbang te zijn dat de politie in de toekomst naar harde re wapens moet grijpen. „Ik bedoel hiermee gewoon schieten". „Er waren woensdag honderden gevallen die in ons vakjargon schiet - vaardig genoemd worden. Het is al leen aan een wonderlijke zelfbeheer sing van de betrokkenen te danken dat er niet geschoten is. Ik voorzie dat het erger wordt, zoals dit erger was dan eind februari". De Amster damse politie zal volgens Rhoodes hoe langer hoe meer bijstand aan moeten vragen. „Maar ook ons land is wat dat betreft onuitputtelijk". KOPENHAGEN. Een groot deel van het centrum van Kopenhagen was woensdag afgezet na hevige de monstraties van bewoners die pro testeren tegen het plan, flatgebou wen op een rekreatiegebied neer te zetten. MÜNCHEN. Een Hongaarse bal ling die drie jaar geleden in München wegens oplichting tot zes jaar en ne gen maanden gevangenisstraf was veroordeeld, heeft op een voorjaars- kermis te Landshut in Beieren biljet ten van 1.000 mark onder de bezoe kers uitgedeeld. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft te ken nen gegeven dat de volledige uit rusting voor 11.000 mariniers thans bijeengebracht wordt voor versche ping naar het eiland Diego Garcia in de Indische Oceaan. DEN HAAG, 1-5. Volle melk en een aantal uit volle melk bereide artike len kunnen maandag 5 mei drie cent per liter duurder worden, halfvolle melk en andere consumptiemelkarti- kelen twee cent. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 3 MEI NED. 1: Allereerst voor de klein tjes Lawaaipapegaai het middagpro gramma gaat verder met het zevende en laatste deel van Sprookjes uit ver re landen. Tot slot de laatste editie van Stuif es in. Het avondprogram ma vangt de uitzending aan met De 'Vijf. Vervolgens Tatort waarin een postzegelhandelaar wordt bestolen. Het nieuws wordt gevolgd door Tros Sport en de Belgische oorlogsfilm Het gat in de muur. NED. 2: De kindervriend alias J. J. de Bom opent de uitzending met een uitzending over gebroken gezinnen. Voorts Dick Turpin. Na het nieuws en reklame een aflevering van Geor ge en Mildred. Na de Mike Burstyn show waarin Rob de Nijs te gast is, en Achter het nieuws gaat het pro gramma verder met het eerste deel van de driedelige thriller Het Fleet Street Mysterie. Scenario schrijver Mark Omney is hard bezig zijn bestaan te vernietigen. Hij drinkt zo veel dat zijn geheugen eronder gaat lijden, dat ook zijn vrouw hem niet langer kan verdragen en dientenge volge gaat ook zijn werk de mist in. Tot slot VoetbaU80 en Simon Carmig- gelt, die het verhaal De Bevrijders voorleest. ZATERDAG 3 MEI NED. 1: 10.45 Teleac; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws15.32 La waaipapegaai; 15.40 Sprookjes; 15.55 Stuif es uit; 18.00 Nieuws voor do ven; 18.40 Paspoort; 18.50 Emilie 18.55 Nieuws; 18.59 De vijf; 19.50 Ta tort; 21.37 Journaal; 21.55 Tros Sport; 22.10 Het gat in de muuer; 23.05 Nieuws. NED. 2; 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 J. J. de Bom; 19.25 Dick Turpin; 20.00 Journaal; 20.27 George en Mil dred; 20.52 Mike Burstyn show; 21.45 Achter het nieuws; 22.25 Het Fleet street mysterie; 23.15 Voetbal '80; 23.45 Simon Carmiggelt; 00.00 Nieuws. ZONDAG 4 MEI NED. 1: Het avondprogramma vangt aan met de opera De keizer van Atlantis. Voorts het jaarlijkse ver slag van de Dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte gevolgd door de televisiefilm Verjaring met Dora van der Groen in de hoofdrol. Begeleid door muziek van Mahler wordt in de ze produktie het verhaal geschetst van een man, die het niet kan ver kroppen dat de SS-er die verant woordelijk is geweest voor de dood van zijn vrouw, sinds jaren weer op vrije voeten rondloopt. Vanuit de Martinikerk te Doesburg volgt Op dat wij gedenken met geestelijke lie deren. Voorts Ander nieuws. NED. 2: Allereerst werk van Bee thoven, gevolgd door een filmisch portret van de grafisch ontwerper Fré Cohen. Het kunstprogramma de Rode salon wordt gevolgd door Stu dio Sport en Kelm, waarin ziekte en de WAO besproken worden. Wat dacht je van herdenken? is de titel van een programma over 4 en 5 méi en wat deze dagen voor de jongere ge neratie betekenen. Wat vrouwen in de oorlog uitvoerden is te zien in het programma Moeder, wat deed jij in de oorlog? De rechtstreekte reporta ge van de Dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte wordt gevolgd door Vijf minuten bedenktijd en Het gat van Nederland, waarin Hans Ver hagen en Armando aandacht beste den aan het concentratiekamp Amersfoort. ZONDAG 4 MEI NED. 1; 11.00 Eucharistieviering; 13.00 Nieuws voor doven; 17.00 Dich terbij; 17.25 Wilde ganzen; 18.00 Nieuws voor doven; 18.45 De keizer van Atlantis; 19.50 Dodenherden king; 20.10 Nieuws; 20.15 De verja ring; 22.00 Opdat wij gedenken; 22.45 Ander nieuw; 23.20 Nieuws. NED. 2; 13.00 Nieuws voor doven; 14.30 Open school tijd; 15.30 Nieuws; 15.35 Werk van Beethoven; 15.55 Fré Cohen; 16.25 De rode salon; 17.05 Stu dio Sport; 18.00 klem; 18.10 Wat dacht je van herdenken?; 18.40 Moe- 27 „En jij dan? Je zegt zelf, dat je al twee jaar hier woont." „Ik werk elke dag tijdens daglicht, als ik er zin in heb," antwoordde de man. „Mij ligt 't wel, dit eenzame leven. Anders was ik er misschien al onder door gegaan. Maar jij..." Ze haalde haar schouders op. „Het is in elk geval te proberen." Tijdens de maaltijd, die hij alle eer aan deden, vroeg hij: „Moet je je ver wanten niet van je huidige verblijfs plaats op de hoogte stellen?" Ze keek verbaasd. „Waarom zou ik? Met het resultaat, dat je hier binnen een mum van tijd een invasie krijgt van familie en kennissen, die neme! en aarde zullen bewegen me mee terug te krijgen? Terug in de rotzooi? Merci, Dirk. Als ik jou niet in de weg zit, wil ik graag een poosje blijven. Maar ik wil niet, dat jij door mij moeilijkheden krijgt." „Laat dat maar aan mij over. Het enige.... maak je alsjeblieft geen illusies omtrent meer dan dit, want het chapiter vrouw in de betekenis van bed- en echt genote is voor mij voorbij." Els voelde zich rood worden, maar ze bleef dooreten. Zonder hem aan te kijken, antwoordde ze: „Dat komt dan mooi uit, want in omgekeerde zin denk ik er net zo over. Het is goed, dat we in dit opzicht weten, wat we aan elkaar hebben." Daarna werd dit onderwerp niet meer aangeroerd. Voor hij naar bed ging, zei de man: „Morgenochtend ga ik nog een poosje plaggen trekken. Zo der wat deed jij in de oorlog; 19.50 Dodenherdenking; 20.10 Nieuws; 20.15 Vijf minuten bedenktijd; 20.20 Het gat van Nederland; 23.25 Nieuws. MAANDAG 5 MEI NED. 1: Allereerst een reportage van de intocht in Amsterdam van de driehonderdvijftig Canadese vetera nen, die wordt gevolgd door een do- kumentaire over de rol van deze Ca nadezen in de bevrijding van Neder land. Later op de middag, volgt een reportage van de bevrijdingsmani festatie Nederland 35 jaar vrij. Ge presenteerd door Willy Dobbe en Herman Emmink. Tot slot volgt een herdenking bij het Wageningse Hotel de Wereld in aanwezigheid van onder anderen prins Bernhard en premier Van Agt. 's Avonds allereerst Bassie en Adriaan gevolgd door De bedreig de dierenwereld. Voorts de konsu- mentenrubriek kieskeurig en de An- dré van Duinshow gevolgd door het toneelstuk Het kind van de buur vrouw. NED. 2: De vooravond wordt ge woontegetrouw gevuld met Doctor Snuggles en Avro's Toppop. De uit zending wordt voortgezet met het derde en laatste deel van de Laatste fase waarin het aandeel van de Cana dezen in de bevrijding van Neder land aan bod komt. De kursus Frans op z'n Brusse wordt gevolgd door 1940-1945 in tekst en muziek, een pro gramma van Gerrit den Braber en Leen Trimp met liedjes over de oor log. Zo gezegd, zo gedaan, is de titel van een filmkomedie met Louis de Funès in de hoofdrol. MAANDAG 5 MEI NED. 1: 10.25 De bevrijding van Advertentie Aanleg Elektr.- en w.xtci instaHatics Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-upparatuur Televisie - Video - enz. 01114 - 1368 01119 - 634 tegen de middag ben ik wel terug. Ik moet nog boodschappen doen. Als je dus denkt iets nodig te hebben, ook voor de huishouding, schrijf je het maar op een briefje." Zaterdagsmiddag zaten ze om één uur brood te eten. Dirk sneed zich grote plakken spek af en belegde daarme zijn boterhammen. Maar Els bepaalde zich ditmaal tot kaas en een mager stukje ham. Ze schoof het briefje met bood schappen naar hem toe. „Ik heb er thee bij opgezet. Liefst theezakjes, dat is gemakkelijker. Drink jij nooit thee?" Lachende antwoordde de man: „De laatste twee jaar niet meer, maar als jij ze zet, zal ik ze wel lekker vinden, veronderstel ik." Waarop Els begon te blozen. Toen hij aanstalten maakte om weg te rijden, keerde hij zich in de deur opening nog een keer om. „Waarom ga je eigenlijk niet mee?" Ze schudde haar hoofd. „Misschien een volgende keer. Ik ben er nog niet aan toe om weer vreemde mensen te ontmoeten. Laat maar. Erg vriendelijk van je, maar ik ga nog een poosje wer ken in de kamer". „Zo je wilt. Dat eh.... strijkijzer, dat je erop gezethebt.... er moet nog een op de schuurzolder zijn. Als je het nodig hebt moetje maar eens kijken. Ik had er een, maar ik gebruikte het nooit Het is nog zo'n ouderwetse, ijzeren, die je op het fornuis moet zetten. We hebben hier natuurlijk geen stroom, he?" Toen ze hem hoorde weglopen, schudde ze 't hoofd. Allicht heb je hier Amsterdam; 13.00 Nieuws voor do ven; 15.30 Nederland 35 jaar vrij; 17.00 Hotel de Wereld; 18.00 Nieuws voor doven; 18.40 Kortweg; 18.50 Emilie; 18.55 Nieuws; 18.59 Bassie en Adriaan; 19.20 De bedreigde dieren wereld; 19.45 Kieskeurig; 20.20 De André van Duin show; 21.37 Jour naal; 21.55 Het kind van de buur vrouw; 23.50 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Dr. Snuggles; 19.05 Avro's Top pop; 20.00 Journaal; 20.27 De laatste fase; 21.20 Frans op z'n Brusse; 21.25 1940-1945 in tekst en muziek; 22.10 Zo gezegd, Zo gedaan; 23.50 Nieuws. DINSDAG 6 MEI NED. 1: Knutselen, puzzelen en een nieuw avontuur van Bas en Barbara zijn de drie onderdelen die de Kin derkrant vanavond te bieden heeft. In de tweede editie van The great American Wilderness wordt opnieuw aandacht geschonken aan het Ameri ka van voor de verstedelijking en in dustrialisatie. Voorts het koorzang- programma Van U wil ik zingen. EO- aktief wordt gevolgd door De dame van Dark, een Engelse speelfilm over de verhouding tussen een Engelse da me en een Duitse kolonel op het ei land Sark. Na Tenslotte neemt de NOS het heft in handen met Den Haag vandaag en de dokumentaire De bevrijding van Nederland waarin opnieuw de rol van de Canadezen in het brandpunt staat. NED. 2: Herman en de zes opent de uitzending^ In de daaropvolgende editie van*de Muppet show is akteur en regisseur Sylvester Stallone te gast. Daarna de tweede aflevering van De winter die een zomer was, waarin Claus op jacht is naar de ont vluchte Soerman. De aktualiteiten rubriek Brandpunt wordt gevolgd door Vluchten in de winter, een do kumentaire over dertienduizend be jaarden die jaarlijks de winter in Torremolinos doorbrengen. Tot besluit Drie hoog achter. DINSDAG 6 MEI NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven; 14.30 Schooltele visie; 18.00 Nieuws voor doven; 18.40 Paspoort: 18.50 Emilie; 18.55 Nieuw; 18.59 EO-Kinder krant19.30 The great American Wilderness: 20.00 Van U wil ik zingen; 20.30 EO-actief; 20.32 De dame van Sark; 21.25 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 De bevrijding van Nederland; 22.45 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Herman en de zes; 19.25 De Muppet show; 20.00 Journaal; 20.27 De winter die een zomer was; 21.25 Brandpunt; 22.00 Vluchten voor de winter; 22.35 Drie hoog achter; 23.10 Nieuws. Door GERRIT FRANSSEN niets aan een elektrisch strijkijzer. Dus ook in dit opzicht wordt het behelpen. Tegen de avond was hij terug. De vrouw had intussen op de zolder het stijldjzer gevonden en haar jurk zo goed en zo kwaad als mogelijk was, gestre ken. En boezeroenen en zakdoeken van de man. Ze had het stapeltje op zijn bed gelegd. Misschien heeft hij nog meer overhemden of boezeroenen, die ge streken moeten worden, dacht ze in de slaapkamer, maar ze durfde toch niet de grote kledingkast te onderzoeken. Ik vraag 't hem straks wel. Hij kwam met een grote kartonnen doos vol levensmiddelen de kamer bin nen en zette hem bij de pomp op de plank. „Pak maar uit, wil je? Er is nog meer". Nog twee keer kwam hij met een grote doos en tenslotte een pak, dat met touwen dichtgebonden was. „Ik zal de wagen binnen zetten," zei hij, nadat hij alles in huis had. Naar het met touw omwikkelde pak, dat hij op tafel had gezet wijzend, voegde hij er aan toe: „Daar zit spul voor jou in. Kijk maar eens, of je er wat van kunt gebruiken." Ze keek naar het pak op de tafel. Nieuwsgiering geworden liep ze er heen. Ze probeerde 't touw los te peu teren, maar omdat dit niet snel genoeg naar haar zin ging, liep ze terug naar de kast en haalde er een mes uit, waarmee ze het touw lossneed. Het papier open vouwend, bekeek ze de inhoud. (wordt vervolgd) Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660, s:0:0::0 0 0:0-0 00000 00000000 000 00 0 0 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 9