Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting ISTA - OOSTERLAND Bemanningsleden Duw-eenheid bewusteloos STREEKNIEUWS Zierikzee en Schouwen-Duiveland na de Bevrijding Muggenplaag in Friesland PLEZIERIGE ORANJEDAG IN KERKWERVE HET INHULDIGINGSFEEST 4 (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 Hotel „Brittannia" verkocht De Stichting Zeevaartschoolbelan- gen, de instelling die de belangen be hartigt van studenten van het Mari tiem Instituut De Ruijter in Vlissin- gen heeft donderdag 1 mei het groot ste hotel van Vlissingen gekocht. Het betreft hier hotel Brittannia op De Boulevard Evertsen. Het hotel zal gebruikt worden als aanvullende huisvesting voor oude rejaarsstudenten. De Hogere Zee vaartschool in Vlissingen telt mo menteel 800 leerlingen. De meesten van hen, die uit het hele land af komstig zijn, wonen op het internaat van de Zeevaartschool in Vlissingen. Volgens direkteur.G. K. Brouwer van deze school was erin verband met de veranderde structuur van dit hoger zeevaartonderwijs, waardoor de leerlingen langer op school moe ten blijven, een uitbreiding van de studentenhuisvesting nodig. uw dealer voor: Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 BRUINISSE, 29-4. Vijf bemanningsleden van de Duw eenheid van Calypso van de aannemerskombinatie Volker-Den Breejen van den Bout, raakten be wusteloos nadat zij de een na de ander waren afgedaald in een luchtkast van BB 707. Winnaar van de puzzeltocht was groep 3, doch voor alle kinderen was er ook nu weer een prijsje, een si naasappel, limonade en een ijsje. Kleuters Voor de kleuters was het ook groot feest. Zij werden allemaal als bloe men versierd en gingen in een lange optocht naar buiten. Rondom de vlag werden diverse liedjes gezongen. Daarna gingen ze spelletjes doen zo als: zaklopen, ballenspuwer, stoelen dans, blikjes omver gooien, kruiwa genlopen, en clowntjes haar geven met knijpers. Na de spelletjes werd er een spannend avontuur beleefd bij de poppenkast. Daarna werd er fri tes, appelmoes en worstjes gegeten met een ijsje toe, hetgeen zich goed liet smaken. Voordat ze huiswaarts gingen, kregen de kleuters allemaal nog een kadootje, sinaasappel, bal lon en zonneklep. Optocht 's Middags was er een optocht voor versierde fietsen, wagentjes e.d.. Er waren heel veel kinderen die meede den. Het was dan ook voor de jury een moeilijke taak om prijswinnaars uit te kiezen. De fleurige stoet ging achter een auto met muziek door het dorp. 's Avonds was er een puzzelrit waaraan maar liefst 61 liefhebbers meededen. De tocht ging door Mid- denschouwen en er werd menig straf- puntje uitgedeeld. Uitslagen Tijdens het Oranjebal, waaraan ,,The Rhytm Boys" medewerking verleenden, werden de prijzen be kendgemaakt voor de versierde fiet sen: 1. ZIERIKZEE. Tot het succes van de Hoofdpoortstraat op het Inhuldi- gingsfeest, droeg bij de massa's ro zen, vervaardigt door vlijtige buur- thanden. Een van hen bekwam door een val een hersenschudding, een tweede een wond aan het hoofd. In een van de luchtkasten van de zgn. beunbak, de bak die het drijf vermogen regelt was een lek ontstaan en deze stond half vol water, ook in de tegenovergestel de luchtkast stond water, dat om zin ken te voorkomen, werd wegge pompt, door de pompinstallatie van de zandzuiger Sliedrecht 19. Nadat het karwei was geklaard werden de luchtkasten geïnspek- teerd, waarbij tot vijfmaal toe, een man die in de luchtkast was afge daald en die ging kijken wat er met zijn kollega aan de hand was, niet te rug kwam. Touwen Toen werd men voorzichtiger en ge lukkig gelukte het toen, met behulp van touwen de bewusteloze beman ningsleden weer naar boven te bren gen. Via de sluis van Wemeldinge, de duweenheid en de zandzuiger waren op de 'Oosterschelde kort bij Wemel dinge aan het werk, werden de be wusteloze mannen, per ambulance naar het ziekenhuis De Bevelanden te Goes vervoerd. Zij die niet gewond waren konden nadat zij door toediening van zuurstof tot bewustzijn waren ge bracht, het ziekenhuis weer verlaten. Het zuurstofgebrek in de betrokken luchtkoker, waardoor de bewuste loosheid werd veroorzaakt, was vol gens de politie het gevolg van roest- vorming in de luchtkoker. NIEUWERKERK Kursus Beatballet Op woensdagavond 7 mei zal de laatste kursus beatballet vóór de gro te vakantie van start gaan. Deze wordt gehouden in de grote zaal van ,,Ons Dorpshuis". Aanvang 19.00 (vervolg pag. 1) Overstromingswater Alle landerijen buiten de gemeen te, behalve de Maltha-polder, waren geheel verwoest door het zoute over stromingswater sedert april 1944, zo dat het wandelen buiten de stad nog geen opwekkend genoegen was. De zeedijken waren nog ontoegan kelijk of onbetrouwbaar door land mijnen. Alleen naar het Havenhoofd kon men over de Westhavendijk wandelen en daar als vroeger genie ten van zee- en luchtgezichten. Doch aan de landzijde was het ha venhoofd verwoest door de aanleg van betonnen bunkers, de vernielde boerderij van A. den Boer, de afge broken havenhoofdhuisjes, pijl- schaalhuisje en lichtbaken. De ver waarloosde plantsoenen, Haven park, Kerkplein en de met gras en onkruid begroeide straten werden geleidelijk aan opgeknapt. De huizen vertoonden weder een schoner uiter lijk, zij het dan dat de meeste huizen nog door betimmering waren vervan gen. De granaatgaten in de muren en daken worden geleidelijk hersteld, al bleven er nog veel littekenen over. Geen landbouwcentrum Zo keerde het uiterlijk aanzien van de gemeente en het straatverkeer weer terug naar de tijd van voor de oorlog, al was dit nog beduidend minder door het ontbreken van alle landbouw en er dus van een land bouwcentrum dezer gemeente nog geen sprake was. Ook de veerpont over Zijpe ontbrak nog voor lange tijd. Het passagiersverkeer werd onder houden door een motorboot op Kat- seveer, waarvoor een achtergebleven Duitse marineboot werd benut, ver der door twee motorvrachtboten van de Koophandel op Rotterdam, een motorvrachtschip met enige passa- giersakkommodatie van de Vlaar- dingse Stoomboot Rederij op Rotter dam (de R.T.M.) en enkele ander mo torvrachtboten De motorveerboot op Colijnsplaat en die op Katseveer voeren dagelijks drie keer, die op Rotterdam drie keer per week. Voorts reed er naar Renes- se en Haamstede de autobusdienst van Van Oeveren. De stoomtram ont brak nog door opgebroken baanvak ken. Naar Zijpe reed men ook per au tobus van De Jonge of het werd lif ten. Zo was de uitwendige toestand na de bevrijding van Zierikzee medio 1945. uur. Aanmelden bij mevr. Bommeljé, Muijeweg, of aan de zaal op de kursusavond meteen bij de aanvang. BRUINISSE Bejaarden-koninginnefeest Maandag onmoetten de bejaarden elkaar weer in het verenigingsge bouw, waar ditmaal het koninginne- feest al een beetje werd gevierd. Zo werden liederen gezongen, gedichten gedeklameerd en spelletjes gedaan. Na de koffie kregen alle aanwezigen een lepeltje aangeboden, met de beel denaar van de nieuwe koningin er op, hetgeen door allen zeer op prijs werd gesteld. In haar slotwoord dankte mevr. IJzelenberg alle aan wezigen. Na gemeenschappelijk zin gen van het Wilhelmus, keerden al len voldaan huiswaarts. Strip-o-theek tijdelijk in Durps'uus Van 3 tot 17 mei zal de Strip-o- theek niet in het Verenigingsge bouw, maar in het Durps'uus worden gehouden. Op maandag 5 mei zullen zowel de Strip-o-theek als de spel-o- theek gesloten zijn in verband met het bevrijdingsfeest. LEEUWARDEN, 2-5. Zestig bewo ners van Singel, Dwarssingel en Fiif- huzen in het Friese Harkema hebben in de nacht van donderdag op vrijdag het jeugdgebouw in dat dorp bezet uit protest tegen een muggenplaag. De overlast wordt volgens de be woners van Harkema veroozaakt door een kippenboerderij in de kom van het dorp. Zo'n negen- tot tiendui zend kippen zouden de muggenplaag veroorzaken. In 1978 vestigde de boer zich aan de Singel, en nadien begon de ellende. Diverse malen is al met het gemeen tebestuur van Achtkarspelen onder handeld maar het resultaat bleef steeds uit. De muggen verzieken het leven in de naastliggende straten. Woonka mers, slaapkamers gonzen van het vliegend goedje, terwijl middenstan ders naar hun zeggen geen of bijna geen klanten meer krijgen. Eetwaar is snel aan bederf onderhevig. Spui ten met vergif zou ook al niet meer helpen: de muggen zijn immuun ge worden. EINDHOVEN, 1-5. In het kader van een promotieonderzoek is op de TH-Eindhoven een nieuwe methode ontwikkeld voor de produktie van het geneesmiddel Lactulose. Dit mid del wordt onder andere gebruikt bij constipatie (verstopping) en bij be paalde leveraandoeningen. Dit nieu we produktieproces zal minder onge wenste bijprodukten leveren en is bovendien goedkoper. Het be drijfsleven heeft inmiddels al grote belangstelling getoond, aldus een mededeling van de TH. (^"oto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Feest van vroeg tot laat KERKWERVE, 30-4. In de ochtenduren van Koninginnedag was het een drukte van belang in de Ring in Kerkwerve. daar werden kinderspelen gehou den voor de lagere school-kinderen van de eerste vier klassen. Eerst was het nog wat koud en somber, maar al spoedig brak ook daar het zonnetje door. In versierde tentjes konden de kin deren allerlei aktiviteiten doen zo als: netbal, knikkers in fles, bal op de fles, kermisspel, verkleden, zaklo pen, blikken stapelen, puzzel, ver snapering en bekers water in fles. Na afloop kregen alle kinderen een prijsje. Ook was er voor ieder kind li monade, een sinaasappel en een ijsje. Voor de jeugd van de vijfde en zes de klassen van de lagere scholen was er een puzzeltocht. Deze ging door het hele dorp. Mirjam Kristalijn; 2. Martine Hanse; 3. Monique Hanse; 4. Willeke Hui- gens; 5. Gerrit Rentier; 6. Nancy Ma- thijsse; 7. Ciska Berrevoets; 8. Eveli ne de Jongh; 9. Eelco Kouwenberg; 10. Petra Jonker. De prijzen voor de versierde wa gentjes: 1. Petra Hubrina en Jan Jaap Landman; 2. Ankie v. d. Panne en Claudia v. d. Ouden; 3. Guido en Jes- Het verzamelen voor de optocht met versierde fietsen en karretjes, stuk voor stuk fleurig resultaat van een, de Kerkiverfse jeugd, plezierig stuk je huisvlijt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) sica Klap; 4. Carolien Kesteloo; 5. Pa- ola de Vlieger; 6. Martin Bienefelt. Voor de versierde gevels gingen de prijzen naar: 1. Familie Kesteloo; 2. Familie M. Berrevoets; 3. Familie A. Berrevoets; 4. Kinderen den Boer; 5. Familie Jonker. De winnaars van de puzzelrit wa ren: 1. L. de Kok; 2. J. Landman; 3. L. Hart. Zij kregen een beker(tje) aan geboden. Na de prijsuitreiking was het tot in de late uurtjes erg gezellig in het ver enigingsgebouw. De Oranjevereniging van Ker kwerve heeft er, met medewerking van de plaatselijke middenstand, een plezierige Oranjedag van gemaakt. Advertentie De heer en mevrouw W. Berrevoets zijn dinsdag 6 mei 55 jaar getrouwd. Ze zijn maar één keer in hun leven verhuisd, en dat was maar naar enkele tiental len meters verderop: al die jaren wonen ze aan de Ring in Kerkwerve. De heer W. Berrevoets is 75 jaar, zijn echtgenote mevrouw C. B. JBerrevoets-de Looze twee jaar jonger. Beiden zijn in Zierikzee geboren, waar ze ook zijn getrouwd. De bruidegom heeft altijd ,,in de landbouwgewerkt, zijn echtgenote ver zorgde dan thuis „de beesten". Sinds zijn pensionering doet de heer des huizes dat zelf. Hij houdt schapen, kippen en een varken op een landje aan de Oude- weg en daar is hij het merendeel van de dag te vinden. Het huwelijksfeest wordt gevierd met een gezellig dinertje. Dat gebeurt vrijdagavond, want een van de twee dochters moet daarvoor uit Enschede ko men. De andere woont in Bruinisse en de enige zoon dicht-bij-huis, ook in Ker kwerve. Ook de elf kleinkinderen zullen vrijdag van de partij zijn. BROUWERSHAVEN. Charmant versierde gevel van restaurant „De Brouwe- rie" te Brouwershaven. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. Een wagen in de Zierikzeese optocht tijdens Inhuldigingsdag. ZIERIKZEE. Enorm was de drukte tijdens de Oranjemarkt op het Havenplein in de avonduren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4