n DE KLUIZENAAR Crescendo houdt geslaagd onderling solistenconcours OVER MODE GESPREKEN ti£T JUISTE ADVIES 'HoltV* ii|ode Veel jeugdige deelnemers in Dreischor Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting STREEKNIEUWS De geweien tentoonstelling te Haamstede IJi h Zeer somber jaarverslag 1979 Nederlandsche Bank Afscheidstoespraak koningin 4 DREISCHOR, 25-4. Vrijdagavond jl. vond in het Dorps huis het jaarlijks onderlinge solistenconcours van „Cre scendo" plaats waarvoor een grote deelname en een goe de belangstelling bestond. Er waren in totaal 23 optre dens. Verheugend voor de dorpsmuziek- vereniging was, dat zoveel jeugdigen en eerstejaarsmuzikanten deelna men. Gespannen betraden zij het po dium om hun eerste solistisch optre den tot een goed einde te brengen, hetgeen aardig gelukte. Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 ZIERIKZEE Dader toch opgespoord Bij zijn bezoek aan Brogum, zon dag, had P. H. de J. uit Zierikzee zijn auto in de berm geparkeerd. Pas bij thuiskomst kwam hij er achter, dat zijn voertuig voor 1500 gulden schade had opgelopen, terwijl hij de jeugd soos bezocht. Bij navraag kwam de politie op het spoor van de dader, M. van A. uit Zonnemaire. Frontale botsing liep wonderwel af Een frontale botsing, vanochtend omstreeks half acht op de provincia le weg Zierikzee-Haamstede is won derwel afgelopen omdat de auto bestuurders geen van beiden een schrammetje opliepen. Bij een in haalmanoeuvre door E. J. B. uit Breskens (Dosbouw-werknemer) botste hij frontaal op een auto die werd bestuurd door statenlid J. C. H. uit Noordwelle. De auto's moesten totaal vernield worden weggesleept. RENESSE Stilstaande auto beschadigd Na een visite bemerkte mej. C. B. uit Brouwershaven, die haar auto voor het postkantoor te Renesse had geparkeerd, dat haar voertuig van de voor- tot de achterzijde was bescha digd. De dader is onbekend. BRUINISSE Opbrengst kollekte De sakor-kollekte te Bruinisse heeft in totaal 1031,93 opgebracht. Dank wordt gebracht aan alle milde gevers en de kollektanten. AMSTERDAM. Enige Amsterdam se organisaties willen op 30 april in het centrum van de hoofdstad de monstreren tegen de afsluitingen in de stad in verband met de inhuldi ging van koningin Beatrix. Er werd over het algemeen heel aardig gemusiceerd al kwamen bij sommigen zo nu en dan de zenuwen wel om de hoek kijken. Een zeer aan dachtig publiek was ook gul met het applaus na ieder optreden. Niet in afdelingen De solisten waren niet in afdelin gen ingedeeld, wat de taak van de ju ry niet gemakkelijker heeft ge maakt. Lady speaker R. v. d. Weijde- Smits zorgde voor een vlotte presen tatie en kon aan het eind van het con cours onder doodse stilte en spanning de punten bekend maken. Jurylid deze avond was de heer J. H. Blom uit Renesse. Voor begelei ding aan de piano zorgde mevrouw H. de Regt-de Rijke uit Zierikzee, die de solisten ook tijdens het instuderen behulpzaam was geweest. Een zeer tevreden voorzitter P. J. van Donge besloot de avond met een dankwoord aan alle deelnemers, voorbereiders en in een apart dan kwoord de jury en begeleidster. Voor beiden waren er bloemen en een ka- dobon. Beste solist Eén der solisten noemde in een toespraakje, mevrouw De Regt de beste solist van de avond. „Zij heeft lof verdiend," zei hij en overhandig de haar een pakket groente uit eigen tuin waarin uiteraard ook lof zat, waarna applaus. Hierna volgden de uitslagen en overhandigen van de jury-rapporten aan de deelnemers(sters). Uitslag solistenconcours 1. Kees Roggeband (slagwerk) 47; 2. Ellen Kloet (cornet) 44; 3. Trudy Doe- leman (mellofonium) 41; 4. Wendy Doeleman (trompet) 39; 5. Karin Ja- kobsen (althoorn) 44; 6. Mirjam de Jonge (bugel) 39; 7. Loes de Jonge (alt saxofoon) 41; 8. Johan van der Linde (bugel) 45; 9. Anneke Jakobsen (cor net) 42, Karin Jakobsen (althoorn)42; DEN HAAG. Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) vindt dat moet worden nage- gegan of een aantal goederen en diensten die nu door de overheid worden verricht, niet beter kunnen worden overgeheveld naar het be drijfsleven. (Vervolg pag. 1) doch: „een jager doodt niet om er ple zier in te hebben, maar hij is een wildbeheers-instrument geworden. En dit moeten we het grote publiek bijbrengen", aldus de heer Tatenho- ve. De heer P. van Dalsen, voorzitter van de Reewild Commissie Zeeland zei dat de pas gehouden reewildtel ling zeer belangrijk is voor het af schot. Hij dankte verder de stand houders voor hun medewerking. De technische zijde van deze show werd vervolgens aan de hand van dia's toe gelicht dooreen der keurmeesters, de heer Th. Mekers. Zaterdag werd ëen demonstratie honderidressuur gehou den op het parkeerterrein van Cam ping Duinrand, waaraan met twintig honden werd deelgenomen. De be langstelling was daarbij groot. 10. Wim Kooman (alg saxofoon) 47; 11. Monique de Jonge (slagwerk) 48; 12. Judy van der Linde (bugel) 48; 13. Riet Remeeus (sopraan-sax) 41; 14. Leo van der Weijde (trombone) 42; 15. Adrie de Bil (althoorn); 48; 16. Piet van der Weijde (althoorn) 50; 16a. Tonne Tettero (slagwerk) 50; 17. Jo han smits (cornet) 42, Dies van der Linde (cornet) 42, Piet Quist (bariton) 42, Dik Sies (eufonium) 42; 18. Erns Braacx (trompet) 52; 20. Cor van Dix- hoorn (bugel) 48; 21. Piet van Donge (bes-bas) 51; 22. Wim van Wallenburg (cornet) 54; 23. Piet Quist (bariton) 48. Flitsen uit het buitenland NIEUW DELHI. Het Indiase leger is dit weekeinde in de noordoostelij ke deelstaat Manipur in aktie geko men om een einde te maken aan hevi ge rellen, brandstichting en plunde ring. SAN SALVADOR. Gewapende jongelui zijn de kathedraal in de hoofdstad San Salvador van de Mid- denamerikaanse staat El Slavador binnengedrongen. Zij zeiden met het oog op de viering van 1 mei nog meer kerken te zullen bezetten. KEY WEST. Gevreesd wordt dat honderden Cubaanse vluchtelingen die per boot onder weg zijn naar de V.S. zijn verdronken. Een storm trof de vloot bootjes en minstens tien bo ten zijn gekapseisd. SALISBURY. Een blanke politie man is doodgeschoten door een zwar te guerrillastrijder, zo heeft de poli tie van Zimbabwe zondag verklaard. LUXEMBURG. Ierland heeft de landen die troepen leveren voor de VN-vredesmacht in Zuid-Libanon (Unifil) gevraagd vrijdag aanstaande in Dublin te vergaderen. Dit maakte premier Charles Haughey van Ier land maandagochtend in Luxemburg bekend. SAN SALVADOR. De voormalige minister van onderwijs van El Salva dor, Walter Beneke, is zondag voor zijn huis in San Salvador doodge schoten. WASHINGTON. De mislukte Ame rikaanse bevrijdingsaktie in Iran heeft aan acht militairen het leven gekost en niet aan negen, zoals van Iraanse zijde is verklaard. MICHIGAN. In de staatsgevange nis van Indiana zijn ongeveer twee- honderd gevangenen in /opstand gej koméit. Zij hebben zes personeelsle- denj ohder wie een 'aantal' cipiers/ge-' gijzëlÖ. PARIJS. De zoon van de graaf'van Parijs, de Franse troonpretendent, is het weekeinde aangehouden op be schuldiging van medeplichtigheid aan een poging tot diefstal. Dit is zondag in kringen van de justitie in Parijs vernomen. TRIPOLI. De Libische leider, kolo nel Gaddafi, heeft zijn tegenstanders gewaarschuwd dat zij naar Libië moeten terugkeren, of anders de kans lopen te worden gedood. WASHINGTHON. In Washington maakte vice-president Walter Mon- dale bekend, dat de Amerikaanse marine en de kustwacht opdracht hebben gekregen, alle mogelijke hulp te geven aan de Cubaanse vluch telingen die per boot proberen weg te komen. MADRID. De Spaanse politie heeft vijf gestolen schilderijen met een ge zamenlijke waarde van een miljard peseta (ongeveer 30 min) achter haald, toen zij de grens zouden wor den overgebracht om in het buiten land te worden verkocht. TEHERAN. Ayatollah Chomeini heeft president Bai-Sadr opdracht gegeven internationale organisaties uit te nodigen om „kennis te nemen van de Amerikaanse misdaden bij de militaire inval op Iran". WASHINGTON. Twee Amerikaan se vliegdekschepen zijn de Indische Oceaan binnengevaren om de vlieg dekschepen Nimitz en Coral Sea af te lossen. Dit heeft het Pentagon be kendgemaakt. Advertentie De mode van vandaag is veel zijdig. Dat kunt u zien aan onze uitgebreide en modieuze kollektie. U kunt kiezen uit diverse kombinaties, kleuren en variaties. Onze verkoop adviseuses toilen u met plezier alle mogelijkheden: er is verrassend veel nieuws, ook van de bekende merken. Onze T~1 adviseuses geven u graag de nodige steun en zijn gewend service te bieden. Omdat zij veel plezier hebben in het modevak. Dam 19 Zierikzee Tel. 01110 - 2816 Nu ook voor hoeden en shawls Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 30 APRIL NED. I: Kwart voor tien vangt de NOS aan met een rechtstreekse reportage vanuit het Koninklijk Paleis op de Dam in Amsterdam van de troonafstand van Hare Majesteit Koningin Juliana ten behoeve van haar dochter Hare Konin klijke Hoogheid Prinses Beatrix. Vroeg in de middag volgt een dokumentaire over De Nieuwe Kerk monument van 's lands historie gevolgd door een recht streeks verslag van de Inhuldiging van koningin Beatrix. Deze plechtigheid wordt voorafgegaan door de Krönungs- messe van Mozart met medewerking van Ellie Ameling, Sylvia Schlüter, Hein Meens en Lieuwe Visser. De vooravond wordt gevuld door archiefbeelden van koningin Beatrix in het programma Van gewest tot gewest, gevolgd door een bio grafie vaqn H.K.H. Beatrix. De samen vatting van de rechtstreekse reportages die eerder op de dag zijn uitgezonden wordt gevolgd door de reportage Feest in Amsterdam. NED. II: De Ikon introduceert een eigen magazine Het paard van Troje getiteld, het is de bedoeling het eerste halfuur voor de kleuters te reserveren en het tweede halfuur voor de tieners en de Op woensdag 30 april Koninginnedag zullen de kanto ren van de Drukkerij Lakenman Ochtman B.V., uit geefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode de gehele dag gesloten zijn. Advertenties voor de krant van X mei dienen uiterlijk dinsdag 2.9 april voor 12 uur in ons bezit te zijn. de Direktie AMSTERDAM, 29-4. Er zijn in 1979 vbor de binnenlandse problemen van ons land geen werkelijke oplossin gen gevonden. De wezenlijke oneven- wichtigheden zijn gebleven. De konkurrentiepositie van het be drijfsleven heeft zich onvoldoende .hersteld. Opnieuw brokkelde de pro- duktiekapaciteit af. Uitbreidingsin- DUESSELDORF. In Duesseldorf is maandag het proces begonnen te-N gen de 31-jarige Raphael Keppel die verleden jaar september een vlieg tuig kaapte om de aandacht te vesti gen op een - niet gepubliceerd - boek van zijn hand. TEL AVIV. Volgens een woord voerder van de christelijke melitie in Zuid-Libanon hebben Ierse Unifil- soldaten „moedwillig het vuur geo pend" op de auto van majoor Had- dad, die overigens niet gewond raak te. MOSKOU. In een kolenmijn in Gorskaya, in de Oekraïne, is bij een mijngasontploffing een onbekend aantal mijnwerkers omgekomen. Het ongeluk werd bekendgemaakt door het persbureau Tass dat niet het aantal slachtoffers noemde. vesteringen die werkgelegenheid zouden kunnen scheppen bleven vrij wel uit. De zeer onbevredigend funk- tionerende arbeidsmarkt wordt een van de ernstigste problemen. De van jaar tot jaar in omvang toenemende inflatoire financiering van het rijk (het laten draaien van de bankbiljet- tenpersen) bewijst dat wij ons ook hier op de verkeerde weg bevinden. Dit is het wat sombere beeld dat de president van de Nederlandsche- Bank, dr. J. Zijlstra, in het jaar verslag' van de bank over 1979 schetst. De opgaven voor de komen de tijd voor onze nationale ekonomie zijn dan ook volgens dr. Zijlstra niet gering en zij worden nog verzwaard door de internationale ekonomische situatie. HILVERSUM, 28-4. De af scheidstoespraak die koningin Julia na dinsdagavond om 20.00 uur via ra dio en televisie zal houden, zal door de NOS-televisie dezelfde avond nog maals worden worden uitgezonden en wel aan het eind van het avond programma via Nederland I van 23.30 tot 23.50 uur. Vrijdag 2 mek 21.55 uur Nederland I: Chili: de kinderen van de staatsgreep. Demonstrerende stakers uit de banden fabriek van Good Year, voordat zij door de politie uit elkaar geslagen werden. volwassenen. Vervolgens een filmpje van de Stichting Socutera. Dan wordt de filmkomedie The brain vertoond met in de hoofdrollen Jean Paul Belmondo en David Niven. Missers, blunders en uer- gissingen uit de wereld van de filmstu dio's komen weer aan bod in het tweede en laatste deel van It '11 be allright Het programma wordt afgerond met een spe cial rond de groep The Shadows. WOENSDAG 30 APRIL NED. I: 9.45 Troonwisseling; 13.00 Nieuws voor doven; 13.15 De Nieuwe Kerk; 13.40 Inhuldiging koningin; 18.00 Nieuws voor doven; 18.50 Emilie; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 20.00 Journaal; 20.27 Biografie Bea trix; 21.20 Troonwisseling22.10 Feest in Amsterdam; 23.05 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.10 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Het paard van Troje; 20.00 Jour naal; 20.27 Socutera; 20.32 The Brain; 22.08It '11 be allright33.33 Muziekspe- cial; 23.02 Teleac; 23.37 Nieuws. DONDERDAG 1 MEI NED. I: Allereerst een aflevering van Nieuwtjes uit UhlenbuschJanJ, de Bom vorheen de kindervriend is weer terug op de buis en in deze eerste aflevering van de nieuwe reeks staat de dag van de arbeid, 1 mei, centraal Hoe bestaat het wordt gevolgd door Bootvluchtelingen? O, ja dat is waar ook... De CPN komt aan het woord in Poltitieke partijen dat vooraf gegaan wordt door Een ander uur U en Achter het Nieuws besluit de uitzending. NED. II.: De Hulk beleeft vanavond weer een nieuw avontuur, gevolgd door de vierde Energiekwis die ook vanavond weer gepresenteerd zal worden door een bekende Nederlander. Na het journaal spelen Hugo Metsers en Pleuni Touw de hoofdrollen in het toneelstuk De Stoei- poes. Vervolgens de aktualiteitenrübriek Aktua tv. De drieëntwintigste aflevering van Soap besluit de uitzending. DONDERDAG 1 MEI NED. 1:10.25 Open schooltijd; 11.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor do ven; 14.00 Schooltelevisie; 18, 18.00 uur Nieuws voor doven; 18.40 Paspoort; 18.50 Emilie; 18.55 Nieuws; 18.59 Uhlenbusch; 19.30 Jan, J. de Bom; 20.20 Hoe bestaat het; 20.30 Boot vluchtelingen; 21.37 Journaal; 21.55 Politieke partijen; 22.05 Een ander uur U; 23.05 Achter het nieuws; 23.25 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 uur Nieuws voordoven18.25 Teleac; 18.55Nieuws; 18.59 De Hulk; 19.38 De energiekwis; 20.00 Journaal; 20.27 Stoeipoes; 22.10 Aktua TV; 23.00 Soap; 23.30 Nieuws. Ze bekeek de wanden. Die waren eens behangen, maar welke kleur dit behang had gehad, was niet meer te onderscheiden. Bovendien hing het zo wat aan flarden. Het ergerde haar al van de eerste dag af en daarom begon ze te boenen. Met heet zeepwater. Al spoe dig zag ze resultaat. Onder het. behang bleek een witte muur te zijn, die ze schoon kreeg. Tevreden knikkend ging ze verder. Wit maakt de kamer ook lichter, en dus vrolijker. En als het Dirk niet aanstaat kan het altijd opnieuw behangen worden. Ze werkte tot over énen. Toen voelde ze trek en was moe. Maar ze had een groot gedeelte van een der buitenwan den schoon, wat haar een zekere vol doening schonk. Na het broodeten werd ze slapering. Het is hier in de kamer ook altijd zo warm met dat fornuis. Wat moet dat als het dertig graden wordt van de zomer? Dan is het hier binnen niet meer om uit te houden. Ze pakte de grote leunstoel, waarin nog niemand gezeten had zolang zij hier was en sleepte die naar buiten. Met een paar kussens, die ze van boven haalde, maakte ze het zich gemakkelijk. De hond was bij haar gekomen en zat haar aan te kijken. Els had een zonne bril op; misschien vond het dier dit vreemd. Maar tenslotte ging hij liggen met zijn kop op de voorpoten. De vrouw doezelde langzaam weg. dit hier is een paradijsje in het klein. Vredig, zonder auto's, gezonde bos- lucht, rustig. Niemand let op je doen en laten, want er is niemand. Enkel de koe en een hond. Öm je heen het bos. Misschien 's winters als het vroeg don ker is en laat licht, een beetje griezelig. Och, als je jaar en dag hier woont, zul je daar ook wel aan gewend raken, veron derstelde ze. Ja, vanavond aan Dirk vragen oer wild is in dit bos. Mij dunkt als er werkelijk wilde zwijnen zijn, zou je toch wel eens een verdwaald dier in de laan zien. Of zijn die dieren zo schuw, dat het huis niet duiven nade ren? Ze wist het niet, omdat ze er nooit belangstelling voor had. Bij ons is er immers in de wijde omgeving geen bos? Laat staan heide. Enkel huizen en wei land, En water, vooral veel water. En dat is hier helemaal niet.. Aan een bootje heb je hier niets. Maar een fiets zou ideaal zijn. Kon je tochten maken, dwars door het bos, maar je moet dan wel een beetje de weg weten, anders bestaat de kans, dat je verdwaalt Met een schok werd ze wakker. Ge schrokken knipperde ze met haar ogen en moest zich een paar sekonden rea liseren waar ze was en waarom. Maar toen ze de zware voorpoten van de hond ophaar knieëen voelde, wist. ze het weer: ik ben in slaap gesukkeld, maar het was warm. Vandaar. De hond had nog steeds zijn voorpo ten op haar en keek de.vrouw aan. „Is er wat?" vroeg ze.. Ben ik soms ergens wakker van geworden, Waardoor de hond met wil waarschuwen? Ze luis terde even en meende nu ook geluiden te horen. Kwam het niet van de achter kant van her. huis? De hond was al weg. Ze volgde hem. Door G ER RIT FRANSSEN En toen ze de hoek om was, zag ze een tafereeltje, waarvoor ze getroffen bleef staan. De hond keek de vrouw aan, alsof hij wilde vragen: vind je het goed of moet ik ze wegjagen? Maar Els keek vertederd toe: een vrouwtjesever met enkel jongen scharrelde rond op het erg, op zoek naar etensresten. Drie kleintjes wroeten op de mestvaalt; de moeder keek enige tijd wantrouwend naar de hond en het mens, maar omdat beiden blijkbaar geen kwaad in de zin hadden, schommelde ze met haar klein tjes verder. Wat jammer, dacht ze, dat ik mijn fototoestel niet bij me heb: dit zou even een paar mooie plaatjes op leveren. Gedurende enige tijd keek ze. De ever had het tenslotte blijkbaar hier gezien en ging weer verder, in de rich ting van het bos. Ze had wel even gekeken naar de groeiende gewassen in het stukje grond, dat als moestuin was ingericht, maar het gaas was sterk ger noeg om de dieren tegen te houden. Enkele minuten later waren moeder en kinderen weer in het bos verdwenen. Langzaam liep de vrouw terug naar de voorkant van het. huis, op de voet gevolgd door de hond. Wie weet, kwa men moeder en kinderen al eerder hier, maar was ik te druk met het werken om het te horen. Omdat ze nu weer klaar wakker was, zeulde ze de leunstoel terug in de kamer en maakte koffie voor zich klaar. (Wordt vervolg.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4