VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te RENESSE Inmiddels jaarlijkse traditie Leerlingen van ,,'t Staepel'of' verzorgen geslaagde dorpsavond Jubileumconcert „V.Z.O.S." Welkom in on^e modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting Jubileumviering „V.Z.O.S." te Oosterland STREEKNIEUWS Muziekavond Afd. Plattelands vrouwenbond RECTIFICATIE Zijpe en Zijpe Bruinisse krijgt „soort" naamkonkurrent: Bernisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 april 1980 Nr. 22699 3 Scène uit de vrolijke musical: „Dokter pompelmoes in groente en fruit". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) REN ESSE, 24-4. Donderdagavond verzorgden de leerlingen van de openba re basisschool ,,'t Staepel 'of' uit Renesse een uitstekend geslaagde dorpsa vond in het dorpshuis. Het gebeuren dat inmiddels een jaarlijkse traditie is geworden, was niet alleen voor de ouders van de leerlingen van de school toe gankelijk, maar voor een ieder die belangstelling had. De avond werd geo pend door de voorzitter van de ouc\erkommissie, de heer Joh. Janse, die de aanwezigen verwelkomde en zijn vreugde uitsprak over de grote belangstel ling. Hij wees erop dat voor aanvang van het optreden de kinderen program ma's zouden verkopen ten bate van'de schoolkas. De opbrengst van de pro grammaverkoop bedroeg 214,45. „Dokter Pompelmoes in groente en fruit" op van Hans Peters jr. en Mar ly Bosma. Zowel het publiek als de jeugdige „artiesten" beleefden erg veel ple zier aan de dolle gebeurtenissen in het leven van de eenvoudige groen- tenkoopman, die door een mis verstand plotseling tot dokter werd gebombardeerd. Zowel de musical, als het orkest, oogstte bij het talrijke publiek veel sukses. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter van de ouder kommissie de kinderen en hun on derwijzeres voor hun inzet en en thousiasme dat het mogelijk maakte deze geslaagde avond te houden. Voor de pauze werd het program ma verzorgd door het schoolorkestj „De Schooleksters". Naast blokflui ten en slagwerk was er in het orkest; ook plaats voor drie bugels een cor net en een trompet. Met elkaar speel den de kinderen zeven nummertjes,' waaronder een Mozart miniatuur en een Beethoven miniatuur. Musical Na de pauze voerden leerlingen van de 5de en 6de klas de musical Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. OOSTERLAND Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan yan de Chr, Gemengde Zang vereniging „V.Z.Ö..S." werd vr.jdag in het gemeentelijk sportgeboiw' te Oosterland, een vokaal concertgege- ven, waartoe een pluriform samen gesteld aantal medewerkers(sters) was aangetrokken, met uiteraard het accent op de prestaties van dejubile- rende vereniging zelf. „V.ZO.S." - het is in het verieden al eeider ver meld - telt een opmerkelijk groot aantal leden, dat zich rondde 70 be weegt; voor een betrekkeijk kleine dorpsgemeenschap is dat teel veel en m.b.t. het koor mag dan ook zeker kwantitatief van „bloe" worden gesproken. De twee deze avond op tredende koren werden Vegeleid door de pianist Piet Westhceve te Oud dorp. Het uitgevoerde loofdwerk op deze avond was „Die Deutsche Mes- se" van Franz Schubeit - gezongen in het Duits, een opmerkelijke aanzet naar een ander - w^t hoger - vokaal platform, dat de Vereniging siert. Het koor stond o.l.vi de dirigent Jaap Zuidgeest (Dirkslaid), een enthousi ast koorleider, op friens intenties de koorleden redelijl reageerden. Er waren tegenstelling in dit werk; soms een zekere matheid, die de klankkleur wat verdofte, vaak ook - in de forti - een Overtuigend geluid. Zij het dat niej altijd individuele stemmen versmolten in het geheel, kreeg Schubert* mis een aanvaard bare vertolking en het - talrijke, maar niet overtalrijke - publiek bleek daar dankbaar voor. Het gevarieerd concert werd inge zet met het Bondslied: „Eén in geest en streven" (Kon. Chr. Zan- gersbond). Andere werkjes waren van eenvoudiger portuur dan de mis, als: „Jezus die mijn ziel bemint" en het bekende,,Whispering Hope" van M. Browne. Een kennismaking gold het optreden van het Chr. Gem. Koor „Sursum Corda" te Dirksland, even eens o.l.v. Jaap Zuidgeest: een koor dat met ingetogenheid enkele kleine werkjes ten gehore bracht, kennelijk additioneel bedoeld op het program ma van de jubilerende vereniging. Een charmante en met innigheid en gevoel voor frasering gebruikte so praan, bleek mevr. P. van Huizen uit Stellendam. Zij had een belangrijk aandeel in het programma o.m. Men delssohn's: „Auf Flügeln des Gesan- ges" en als soliste in het hoofdwerk. Verder op deze avond: samenzang en het optreden van een koperensemble, samengesteld uit leden van „Ooster- lands Fanfare" o.m. met een Bach- koraal. Bij elkaar derhalve een welluiden de viering van een opmerkelijk koor verjaardag, waarop ook werd gesproken, Daarvoor mogen wij ver wijzen naar een ander samenvattend artikel, waarin ook de na het concert gehouden receptie wordt vermeld. ö.d.v. Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk.; (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 (Vervolg pag. 1) besloot men de repetities te staken, doch de vereniging niet op te heffen, om zo mogelijk elk ogenblik weer te starten om weer te beginnen. Plotseling bleek er behoefte te bestaan om weer te gaan zingen, met als gevolg van wat het nu geworden is en wat u nu „ziet en hoort" aldus de voorzitter. Het ledental bedraagt thans 68, waarvan 48 dames en 20 he ren. Een zusterlijke en broederlijke vriendschap is ontstaan met het koor „Sursum Corda" uit Dirksland, waarvan de huidige dirigent, de heer Zuidgeest, eveneens dirigent is, zo dat er een gedegen samenwerking kon ontstaan. Op 4 oktober e.k. hoopt ook het Dirklandse koor het 50-jarig jubileum te vieren, waaraan ook V.Z.O.S. zal deelnemen. De voor zitter wees vervolgens nog op enige programmapunten en verklaarde de uivoering voor geopend. Hierna wlrd een aanvang gemaakt met de uitvoering van de programmapunten volgens het programma. „Intermezzo" Bij het „Intermezzo" trad de heer Balkenende naar voren als afgevaar digde van de Koninklijke Chr. Zan gershónd" afd. Zeeland, die namens deze de vereniging van harte felici teerde en aan een viertal leden een gedenkbord uitreikte voor hun vele jaren lidmaatschap. Het waren de heer en mevr. Abr. Koks Mz. en de heren P. van der Maas en Jacobus van der Have Lz. De heer Balkenende wees op het voorrecht van zo lang lid van deze vereniging te hebben mogen zijn. Spreker bood de vereniging een eve- loppe met inhoud aan. Burgemeester J. van Bommel sprak na afloop een dankwoord tot koor en dirigent en de verdere medewerkenden voor het ge- bodene. Zelden had spreker zo geno ten van hetgeen hier was ge presteerd. De medewerkenden kre gen allen een bloempje aangeboden na afloop. Nadat gezongen was, staande, twee coupletten van het „Wilhelmus" besloot men dit gedeel te van de jubileumviering en gingen de genodigden naar de grote zaal van het dorpshuis „Oosterhof" voor een receptie, die druk bezocht was. Verschillende sprekers brachten hier hun gelukwensen over aan het bestuur van de jubilerende verni- ging, namens hun vereniging of cor poratie. De heer Jan Beije Lz. uit Middelburg, oud dirigent der vereni ging, was de eerste spieker, die enige herinneringen ophaalde uit de tijd dat hij de scepter zwaaide over het koor. Verder de heer M. J. Bij de Vaate uit Zierikzee, namens de Zie- rikzeese Oratorium Vereniging en W. van der Maas Mz. uit Haamstede. Verder mevr. H. M. Pannekoek-van der Weele uit Zierikzee namens de 18 koren in de regio. Oud-dirigent Dek ker feliciteerde eveneens en bood een muziekstuk aan, nl. Ps. 150. Namens „Sursum Corda" wenste de voor zitster hiervan mevr. De Jong geluk en de heer Jac. van der Maas, namens de sportvereniging Duiveland. Ver der de heer Matth. Steenpoorte Lz., namens het bestuur van de Ned. Her. kerk. Alle gelukwensen gingen ver gezeld van één of ander geschenk of bloemen. Hamer Het orgineelst was het geschenk van de heer Jac. Beije Jz. nl. een voorzittershamer. Na al deze goede wensen bleef men nog geruime tijd gezellig bijéén. De Chr. Zangvereni ging kan op een goed geslaagde jubi leumuitvoering terugzien. Volledig- heishalve zij nog vermeld, dat talloze bloemstukken de uitvoerings- en rec- petiezaal in een ware lusthof hadden herschapen. ZIERIKZEE Op dinsdag 29 april vindt in het „Huis van Nassau" de ledenvergade ring plaats van de afdeling Zierikzee van de P. v.d.A. Aan de orde komt het mondeling verslag van de ekonomie - diskussie, door Wim van Ballegooi en. Verder een diskussie over het on derwerp: „Kuituur", ingeleid door Willem van Anraad en Jack de Co- ninck. Vergadering Streekarchivariaat In tegenstelling tot eerdere berich ten wordt thans medegedeeld dat de vergadering van het Streekarchiva riaat niet op 12 mei maar op woens dagmiddag 21 mei in het Zierikzeese stadhuis zal worden gehouden. Voor tijd: zie agenda. Fietser aangereden Op de plaats waar de Laan van St. Hilaire overgaat in de Hoofd poortstraat zijn vrijdagmiddag twee fietsers aangereden door automobi list B.v.N. uit Ouwerkerk. Mevr. M. E. Ë.-V. uit Zierikzee en haar dochter T. E. ook uit Zierikzee raakten licht gewond. De fietsen waren totaal ver nield. Vrouwencafé Dinsdagavond 29 april is het Vrou wencafé in „De Witte Raaf" weer ge opend. De werkgroep vrouwencafé deelt mede, dat de doelstelling van het vrouwencafé is een ontmoe tingsplaats te zijn voor vrouwen in alle leeftijden en allerlei groeperin gen. Verder wordt getracht de be wustwording van de vrouw te stimu leren over haar positie in de maat schappij. Tenslotte wordt vanuit de werkgroep het opzetten van zoge naamde vrouwenpraatgroepen be vordert. SEROOSKERKE Opbrengst kollekte De SAKOR-kollekte heeft te Se- rooskerke een bedrag van 119,60 opgebracht. RENESSE Pompoenenwedstrijd Tuincentrum Renesse organiseert een wedstrijd voor de jeugd tot zestien jaar in het kweken van de grootste pompoen. Zakjes zaad kun nen vanaf zaterdag 26 april t/m 3 mei worden afgehaald bij het Tuincen trum. Deze pompoenen moeten ge kweekt worden in de periode tot eind september. De reuzepompoenen kun nen van 24 september t/m 27 septem ber bij het Tuincentrum worden inge leverd. Nadat de prijswinnaars zijn beloond, zal ook nagegaan worden wie landelijk de zwaarste pompoen heeft gekweekt. SCHARENDIJKE April/mei aktiviteiten 30 april: Chr. Nat. Kleuterschool Pinkeltje. Viering Koninginnedag voor de kinderen; 8.45-11.45 uur. Pro gramma voor de kinderen. Camping Duin en Strand in de middag kin derspelen. Camping Duin en Strand: 20.30 uur Oranjebal. 5 mei: Lustrum bevrijdingsfeest. 10.30 uur: Spelen voor de kinderen, ringsteken, zaklopen. 12.00 uur: Behendigheidswedstrij den voor brommers. 14.00 uur: Autorally, start „De Put- meet". 20.00 uur: Bevrijdingsbal. 10 mei: Chevroletprogramma en surf plankdemonstraties. Suzukidag bij strand Dolfirodam verzorgd door Zeeland Recreatie b.v. Ellemeet. Film Lawrence of Arabia. Camping Duin en Strand. 15 mei: Voetbaltoernooi ZSC'62 en viering Koninginnedag. 16 mei: Film Ben Hur, Camping Duin en Strand. 17 mei: Voetbaltoernooi ZSC'62. Bingo, camping Duin en Strand. 24 mei: Duikersbal. Nico Schoolen- berg, Hammond organist, camping Duin en Strand. 24/25 mei: Zeilwedstrijden. 25 mei: Duikersbal. Nico Schoolen- berg, Hammond organist, camping Duin en Strand. KERKWERVE Versierde gevels in Kerkwerve De bewoners van Kerkwerve kun nen op 30 april hun gevels versieren. De Oranjevereniging zal voor „het groen" zorgen. Op aanplakbiljetten zal bekend gemaakt worden waar men het groen kan ophalen. Er zal op koninginnedag een jury aanwezig zijn om de gevels te beoordelen. 's Avonds om zes uur wordt er gestart met de puzzelrit. Men kan zich hiervoor opgeven bij de sekreta- ris de heer Neele, Kerkweg 34a, of voor de start in het Verenigingsge bouw. BROUWERSHAVEN 1 mei viering Onder auspiciën van P.v.d.A., P.S.P., de VARA en de F.N.V. vindt donderdag in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven een grote 1 mei viering plaats. Op het programma staan o.m. de „Aksie Poppekasse" over Jan Klaassen in de politiek, een inleiding door Tweede Kamerlid Pe ter Roels, de vertoning van de film: „Voorwaarts muziek van „Ai te Kleinse Band" en een cabaretop treden. Voor tijd zie agenda. BRÜINISSE, 24-4. Het feit dat bij Bruinisse een buurtschap was gele gen die „Zijpe" heette, terwijl ook in Noord-Holland, een dorp van die naam voorkomt heeft aanleiding ge geven tot talloze misverstanden. Post voor Zijpe in Noord-Holland (gemeente Schagerbrug) arriveert op Bruinisse. Ook kwam het al eens voor dat een zwaar geladen auto met bouwmaterialen voor het gemeente huis stopte, om naar een adres te vra gen, waar hij zijn moest en dat bleek wel honderden kilometers noordelij ker te zijn, in een streek in de buurt van Alkmaar waar veel kool ver- OOSTERLAND Aanrijding Vanaf de Havenstraat reed mevr. H. uit Oosterland zaterdagmorgen om half negen de Lange Achterweg in. In deze straat (een eéhrichtings- weg)kwam zij J. v. S. uit OudeTonge tegen. Beide auto's liepen aan de voorzijde schade op. SIRJANSLAND Koninginnedag-programma Door het Comité „Sirjansland Vooruit" is voor 30 april het volgen de programma samengesteld: 's och tends om 9.00 uur maakt het Ouwer- kerks muziekgezelschap „Nieuw Le ven" zijn opwachting in het dorp. Voorafgegaan door enkele herauten te paard wordt na een ronde door het dorp een proklamatie aan burge meester J. van Bommel aangeboden. Na het voorlezen van deze prokla matie worden door de kinderen de ballonnen opgelaten en wordt het ochtendprogramma i.v.m. de t.v.- uitzending rond 9.30 uur beëin digd. Voor alle kinderen van het dorp wacht er een traktatie en een herinneringspakket aan deze bijzon dere inhuldigingsdag. Avondprogramma 's Avonds om ongeveer 19.00 uur zal in de grote loods van de firma V.D.D. aan de Lageweg een grootse Oranjemarkt worden gehouden. Men kan er deelnemen aan de volgende at- trakties: grabbelton, raadtent, schiettent, ballengooien en spijker tent. Verder is dit jaar veel aandacht besteed aan het rad van avontuur, waar vele mooie prijzen te winnen zullen zijn. Ook staan er grote barbe cue's opgesteld, waar ieder zijn eigen portie vlees kan roosteren. In de loods staat naast een poffertjes kraam ook een rijkelijk gevulde con sumptietent en kan men tevens tegen aantrekkelijke prijzen herinnerings artikelen kopen, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan het organiserende Oranjecomité'. Bij erg mooi weer op de 30ste april zal worden uitgeweken naar het sportveld te Sirjansland. BRUINISSE Bestratingswerken Voor de rekreatiewoningen van „De Plantage" zullen in de Molenweg-Oost bestratingswerken bouwd wordt. Maar men moet ermee leren leven is hier het parool. Nu dreigt er een nieuwe reeks van mis verstanden. Op Voorne Putten, zijn een aantal gemeenten namelijk Abbenbroek, Geervliet, Heen vliet, Oudenhoorn en Zuidland per 1 januari 1980 samen gevoegd tot één gemeente Bernisse. Een naam die bedriegelijk veel lijkt op Bruinisse en ook in het gehoor, noch in de schrijfwijze bedriegelijk veel op elkaar lijken. Men overweegt nu, om op Bruinis se de oorspronkelijke naam Oost Duiveland weer maar te gaan voe ren. Of toch maar niet? ZIERIKZEE De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, orga niseerde vrijdag in de „Mondragon"- foyer een geslaagde muziekavond. Er was sprake van een pluriforme me dewerking aan een programma, dat gedifferentieerd genoeg was om te boeien en dit ook kwalitatief wel deed. Het Lasagne-kwartet is nog vrij pril, maar een iets belovend „muzikaal kweekje" van muziellera- res en dirigente Riot van den Dun- gen. Het bestaat uit Riet van den Dungen zelf (fluit), en de jongelui: Petra Jongmans (viool en blokfluit), Patricia Tanis (cello) en Dik de Ko ning (gitaar). Het kwartet begon met twee charmant gespeelde stukjes van Th. Morley. Het eigen koor van de afdeling o.l.v. mevr. B. v. d. Linde-Florusse en piano-begeleiding van mevr. M. Ochtman-Moelijker had twee licht voetige werkjes als opener: „Vroeg in de morgen" (Mies Karsemeyer) en „Tante Trui en tante Toosje" (Cor Le- maire). Wat het koor aan goeds bracht werd niet helemaal adequaat doorgetrokken naar een volgend op treden: „Die Schwalben" (F. Smeta- na), „Der Brautigam" (J. Brahms); het beste was het slot: „Ich woll't meine Liebe ergösse sich" (F. Mendelssohn-Bartholdy). Een solistisch optreden verzorgde de sopraan mevr. M. Coumou- Groenendijk, met een tweetal werk jes van R. Schuman en W. A. Mozart. Mevr. Coumou miste hier uiteraard de haar vertrouwde sfeer (en akoustiek) van de kerk te Dreischor, maar het geheel werd ambitieus ge noeg gebracht om waardevol onder deel van het geheel te worden. De so praan werd begeleid door mevr. A. Coerdes-Meinsma, die „de jaren niet telt" met betrekking tot haar pia nistisch enthousiasme. F. Liszt en F. Chopin in „één pak ket" werd gebracht door de pianiste M. Ochtman-Moelijker, die uit de harde, holle piano haalde wat er in zat en nadrukkelijk de intenties ver tolkte van beide stukken (6e Rhapso- die van Liszt en Trauermarsch op 35 van Chopin), waarop in een toelich ting Riet v. d. Dungen eerder had ge wezen. Het kwartet liet zich nogmaals ho ren. In het algemeen bleek de blok fluit voor betrokkene een „sterker" instrument dan de viool. Het koor besloot met: „Would n't it be lovely" en „Many a new day", uit de respek- tievelijke musicals: „My fair lady" en „Oaklahoma". Ad. Int. worden uitgevoerd, aansluitend op het reeds voltooide gedeelte voor de bejaardenwoningen aldaar. Het werk is opgedragen aan het Aannemingsbedrijf v.h. M. van de Velde te Bruinisse voor 13.400,-. BREDA. Na een onderzoek naar een aantal gevallen van verzeke ringsbedrog en brandstichting in plaatsen in West-Brabant, heeft een gecoördineerd rechercheteam dit weekeinde vijf personen aangehou den. DEN HAAG. De Haagse politie heeft zaterdag in een hotel in Den Haag tien mannen aangehouden en 2,5 kilo heroine in beslag genomen. De politie denkt een internationale heroinelijn opgespoord te hebben. OOSTERLAND. Donderdagavond werden negen leden van de vrijwilli ge brandweer Duiveland in hel zon netje gezet. De negen jubilarissen kregen door burgemeesïèr J. van Bommel een fraaie onderscheiding opgespeld. De onderscheidingen vie len ten deel aan: L. A. v. d. Berge (hoofd brandwacht, 12Vz jaar), J. D. Dane (brandwacht le klas, 12Vz jaar), C. v. d. Have (brandwacht le klas, 12Vz jaar), M. J. Stouten (brand wacht, 20 jaar), J. P. van 't Hof (brandwacht le klas, 20 jaar), D. J. Geelhoed (brandwacht 2e klas, 25 jaar), L. A. Ista (kommandxint, 25 jaar), H. A. Beije (onderkomman- dant, 30 jaar) en L. M. Meerman (hoofd brandwacht, 30 jaar). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het programmaboekje voor Koninginnedag zijn twee storende zetfouten gemaakt. De rondgang des morgens moet zijn van 9.00-9.45 uur. Het woord gevelwedstrijd moet zijn: gevelversierwedstrijd. P.v.d.A.-Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3