uwe COUPON SCHOOLRAAD ZIERIKZEE KIJKT SKEPTISCH AAN TEGEN OVERLEG GROEP ZEEUWSE SCHOOLRADEN CHR. GEM. ZANGVERENIGING „V.Z.O.S." VIERDE 70-JARIG BESTAAN DE ZIERIKZEESCHE COURANT INTERIEURVERZORGING MEUBELRAMA B.V. Vertegenwoordiging voor één jaar Inwoners uit Zeeuwse gemeenten vertegenwoordigd bij inhuldiging Zanguitvoering Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 april 1980 136ste jaargang Nr. 22699 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesies" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Verhoging landbouwprijzen: 5 procent Leuke OxpIT wandkoffiemolen feOv vooreen "lekker bakkie". Stuntprüs. Zolang de K54; voorraad strekt. Coupon meebrengen Tegen inlevering van deze coupon in onze zaak krijgt u voor een spotprijs een leuke wandkoffiemolen of een originele Pierrot- pop. Deze aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. RIJKSWEG 26 - NIEUWERKERK TELEFOON 01114-1268 Zilveren jubileum Op 5 februari 1935 werd het 25- jarig jubileum gevierd o.l.v. de heer Wolzak. Op vrijdag 3 februari 1950 werd onder leiding van direkteur Schouls het 40-jarig bestaan her dacht. en in 1960 het 50-jarig bestaan onder leiding van de heer Mar. Dorst. De voorzitter was toen al de heer H. A. van der Werf. Het ledenbestand ging toen helaas een teruglopende tendens vertonen. Televisie en ande re media tot ontspanning vormden steeds meer obstakels bij het voor tbestaan van de vereniging. In 1961 (Vervolg pag. 3) Enige hoogtepunten in de vereni ging zijn o.m. dat op 15 januari 1920 het 10-jarig bestaan gevierd werd met een nog toegevoegd kinderkoor. Hoogtepunt van deze uitvoering was: „Het beleg van Leiden". Elk jaar werd door het koor een uitvoering gegeven en er werd ook dikwijls deelgenomen aan provinciale en lan delijke concoursen. Van de medewer king aan kerkdiensten is maar wei nig meer bekend. Het oudst bekend zijnde programma is van de uitvoe ring op vrijdag 30 januari 1925 in de „Conferentiekamer" met 24 zang nummers. Op maandag 24 mei 1926 werd medewerking verleend aan het Zendingsfeest te Burgh-Haamstede. Advertentie LOOPERSKAPELLE. De heer en mevrouw R. G. van Dam-Borst wo nen nog maar drie jaar in Looperska- pelle, maar hebben al naam gemaakt met hun tuin, waar ze veel zorg aan besteden. Vrijdag jl. was de tuin ex tra versierd met een bloemenmozai- ek, waarin het getal „40". Die dag was het echtpaar veertig jaar ge trouwd en dit feit werd op deze kleurrijke wijze den volke kond ge daan". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Wanneer wij gezond zijn, is het gemakkelijk om de zieken goe de raad te geven. Terent ius GROTON, CONNECTICUT. In Groton in de staat Connecticut is za terdag de tweede atoomonderzeeër van het Trident-type van de Ameri kaanse marine te water gelaten. wen) en de heer N. Kouwenberg en mevrouw C. L. Kouwenberg-Klee- mans (Zierikzee). Vijf Zeeuwse gemeenten hebben om uiteenlopende redenen geen mo gelijkheid gezien zich door inwoners op 30 april te doen vertegenwoordi gen. Het zijn Hontenisse, Reimers- waal, Sluis, Westerschouwen en Vlis- singen. De heer J. Goedhart vroeg zich af wie nu in de toekomst de verdere ini tiatieven moet nemen. De heer J. J. Ham, aanwezig op de publieke tribu ne namens het Humanistisch Ver bond lichtte toe, dat de hoofdonder wijzer en/of de ouderkommissie kon- takt dierit op te nemen met het vor mingsonderwijs als blijkt dat er vol doende belangstelling voor bestaat. De lessen in het kader van het Huma nistisch Verbond zullen in deze regio verzorgd gaan worden door me vrouw T. Doeleman uit Dreischor. Schooltuintjes Vanuit de schoolraad kwam verder het verzoek aan het kollege de moge lijkheden voor enkele schooltuintjes eens nader te bezien. Op een brief van de openbare lagere scholen en de -„Prinses Beatrixschool" voor bui tengewoon onderwijs, hadden b. en w. meegedeeld in de binnenstad ZIERIKZEE, 25-4. De gemeenschappelijke Schoolraad te Zierikzee kijkt nog wat sceptisch aan tegen het overleg- verband van de Zeeuwse schoolraden, dat op initiatief van de Schoolraad Borsele tot stand kwam. Desalniette min werd vrijdagavond tijdens een vergadering van de gemeenschappelijke schoolraad in het Zierikzeese stad huis besloten de twee vergaderingen van deze overleg groep in het komende jaar bij te wonen en pas daarna een definitief besluit over deelname te nemen. De Zierikzeese Schoolraad liet al eerder weten de noodzaak van een dergelijke overleggroep niet zo te zien. Inmiddels was het overleg toch tot stand gekomen en elf van de vijf tien Zeeuwse schoolraden nemen er aan deel. De schoolraad Zierikzee kreeg inmiddels nogmaals een ver zoek aan het overleg deel te nemen. „Overleg kan nooit kwaad", was de mening van enkele leden van de Zierikzeese schoolraad vrijdaga vond. Anderzijds werden er door en kele andere leden - mevrouw J. van Anraad-Goosen en de heer H. Asma - wat kritische kanttekeningen bij de noodzaak ervan geplaatst. Tenslotte werd toch besloten mevrouw A. G. Beekman-Otte en mevrouw Prohk- Koot als vertegenwoordigsters van de Zierikzeese schoolraad in de Zeeuwse overleggroep aan te wijzen. Subsidie verordening De schoolraad ging verder met al gemene stemmen akkoord met de door het kollege van b. en w. voor gestelde subsidieverordening ten be hoeve van godsdienst- en vorming sonderwijs op de openbare lagere scholen. In de vorige schoolraadver gadering in februari werd erop aan gedrongen tot een dergelijke subsi dieregeling te komen en reeds in de volgende vergadering lag het voor stel van het kollege op tafel. De leden van de schoolraad spraken dan ook hun waardering uit over de snelheid, waarmee deze subsidieverordening tot stand was gekomen. B. en w. stelden voor de subsidiere geling van Goes aan te passen aan de Zierikzeese situatie. De schoolraad kon zich daarmee akkoord verkla ren, zij het met het verzoek het mini mumaantal kinderen per groep voor godsdienst of vormingsonderwijs te verlagen van 12 naar 10. MONROVIA, LIBERIA. Het nieu we militaire bewind in Liberia heeft de grondwet opgeschort en de staat van beleg afgekondigd. Alle wetge vende en uitvoerende macht berust nu bij de „People's Redemption Council" (PRC), het apparaat dat werd ingesteld na de staatsgreep van 12 april tegen de vermoorde presi dent William Tolbert. „V.Z.O.S." klaar voor de inzet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) voorlopig geen mogelijkheden vbor schooltuintjes te zien. Hoofdonder wijzer van „Binnen de Veste" de heer H. Kooman legde vrijdagavond uit, dat de leerlingen in het verleden veel plezier beleefden aan hun tuint jes, toen deze mogelijkheid nog bestond bij de Plantsoenendienst. Door- het feit dat de Plantsoenen dienst met ruimtegebrek kampte, werden de schooltuintjes opgeheven. De leerkrachten zijn echter van me ning, dat aan het onderhouden van dergelijke tuintjes door de leerlingen van de 5e en 6e klas een grote waarue toegekend moet worden, zowel uit ethisch als esthetisch opzicht. De wethouder van onderwijs de heer C. Bij de Vaate deelde mede op korte termijn in de binnenstad geen mogelijkheden te zien. Wel zou er kans zijn op wat vrijkomende stuk jes grond in de Zuidhoek. De aanwe zige hoofden van scholen waren van mening, dat dit niet zo'n bezwaar be hoefde op te leveren. De heer De Jonge vulde namens de Beatrixschool nog aan, dat het voor al voor de oudere leerlingen van zijn school bijzonder belangrijk zou zijn zo'n tuintje te kunnen onderhouden. Hij wees erop, dat bij het voortgezet buitengewoon onderwijs het pakket voor de helft uit praktische lessen moet bestaan. Indien het kollege geen mogelijkheden zou zien een stuk tuin beschikbaar te stellen, zou hij zich genoodzaakt zien in elk ge^al Vervolg pag. 2 ZIERIKZEE, 28-4. Op woensdag 30 april a.s. zullen enkele tientallen in woners van de provincie Zeeland ter gelegenheid van de troonswisseling in Amsterdam aanwezig zijn op de Dam of in de Nieuwe Kerk. OOSTRLAND, 25-4. Voor een goed bezette sporthal vierde vrijdag(avond) 25 april de Chr. Gemengde Zang vereniging „Vooruitgang Zij Ons Streven" haar 70-jarig bestaan met een jubileumviering, onder algehele leiding van de heer J. Zuidgeest uit Dirksland. Medewerking verleenden de Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Cor- da" uit Dirksland, mevr. P. van Huizen, sopraan, Piet Westhoeve, piano en verder een uit negen man bestaan koperensemble, leden van „Oosterlands Fanfare". „Er is bij een 70-jarig bestaan maar moeilijk te ontkomen aan een terug blik, ofschoon door oorlogsgeweld en watersnoodramp veel dokumentatie- materiaal verloren is gegaan. Dank zij echter het speurwerk van een lid van de vereniging, de heer Jacobus van der Have Lz, is het toch gelukt nog enig materiaal te pakken te krij gen, zodat we toch niet helemaal in het onzekere gelaten behoeven te worden omtrent de geboorte van on ze vereniging". „Soli Deo Gloria" In de eerste plaats gaan 54 perso nen uit 25 van de 30 Zeeuwse gemeen ten, onder begeleiding van een vijftal ambtenaren van de provinciale grif fie, op uitnodiging van de coördina tiekommissie troonswisseling naar de hoofdstad, waar zij in de morge nuren op de Dam de manifestatie zul len bijwonen. In de Nieuwe Kerk Daarnaast zijn vijf inwoners van Zeelan officieel uitgenodigd door de griffier van de Eerste Kamer der Sta ten Generaal om des middag in de Nieuwe Kerk de inhuldiging van ko ningin Beatrix bij te wonen. Daar zullen ook aanwezig zijn de Commissaris der Koningin, dr. C. Boertien, en zijn echtgenote, alsmede namens het provinciaal bestuur ge deputeerde P. G. van den Bosse. Voor Schouwen-Duiveland Uit de gemeenten op Schouwen- Duiveland zullen aanwezig zijn: De heer A. de Vlieger en mevrouw A. W. de Vlieger-Jonker (Brouwershaven), de heer W. Jumelet en mevr. C. P. Ju- melet-Jumelet (Bruinisse), de heer C. v. d. Maas en mver. M. C. v. d. Maas- Heijboer (Duiveland), de heer N. den Engelsman en mevr. N. den Engelsman-Bolier (Middenschou- De voorzitter van de vereniging, de heer H. A. v. d. Werf, sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen inzonderheid tot B. en W. van Duiveland, ds. J. Plante, Herv. predikant, vertegenwoordiging van de kerkeraad dier ge meente, de afgevaardigde van de Kon. Christelijke Zangersbond, de heer W. Balkenende uit Kamperland, alle afgevaardigden van zusterverenigingen uit de regio, en verder afgevaardigden van diverse verenigingen uit Oosterland en van de komnmissie „Koorzang Schouwen-Duiveland". Verder sprak de voorzitter een welkomstwoord tot de Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" uit Dirksland, tot mevr. Van Huizen, de soliste uit Stellendam, Piet Westhoeve en de heer J. Zuidgeest uit Dirksland. Toen de toenmalige Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" uit Bruinisse hier ter plaatse op vrijdagavond 6 ja nuari 1910 een uitvoering kwam ge ven met het doel ook hier een koor op te richten, besloot men de knoop door te hakken en tot stichting over te gaan. Er gaven zich niet minder dan 58 le den op. De eerste direkteur was de heer H. G. van den Doel uit Zierik zee, die het koor leidde tot het jaar 1923, toen de heer M. C. Boogert zijn plaats innam. In totaal zijn er 15 diri genten geweest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1