Kommissie P.W. stelt prioriteitenlijst op Hvhc GEMEENTE BROUWERSHAVEN GEEFT ONDERWIJSZAKEN GRAAG VOORRANG f DE ZIERIKZEESCHE COURANT Lange diskussie uitbreiding sportvelden Bevrijdingspoging V.S. mislukt Burgemeester C. Slabbekoorn: Scholenkomplex „De Klimop in Dreischor officiëel open êe klimop £f ISTA - OOSTERLAND wr pa ei ar ZIERIK SCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 april 1980 136ste jaargang Nr. 22698 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Werkzaamheden regio-wijkverpleegkundigen ZIERIKZEE, 24-4. De kommissie Publieke Werken te Zierikzee had donderdagavond drie-en-half uur werk met het opstellen van een „verlanglijstje" voor het ko mende begrotingsjaar. Diskussiepunten vormden de te verlenen prioriteit aan de uitbreiding van de sportvel- denakkommodatie, de rekonstruktie riolering aan de Julianastraat, restauratie Gravensteen, eerste fase her stel kademuur en reservering voor gemeenschapsruimte. Over de eerste vijf punten van deze prioriteitenlijst konden de kommis sieleden het eens worden. Deze pun ten betroffen: de noodzakelijke ste- debouwkundige werken 195.000,onderhoud en vervan ging machines gemeentewerken, re servering herbestrating 70.000,—), aanleg fietspad langs de Laan van St. Hilaire en een Post voor energie besparende maatregelen 75.000,-). Verdeeldheid binnen de kommissie P.W. bestond er vooral over de plaats, die de uitbreiding van de sportveldenakkommodatie op de pri oriteitenlijst zou moeten krijgen. Voorzitter van de kommissie de heer P. de Rijke was voorstander deze post van ongeveer f 2,— miljoen op de zesde plaats van deze lijst op te voeren. Hij kreeg, in eerste instantie, steun van de heren L. S. P. van Vel- thoven en J. J. Geleijnse. Geen andere werken De heer J. Groen was echter van mening, dat door het opvoeren van de uitbreiding sportvelden voor dit bedrag en op deze plaats de uitvoe ring van andere belangrijke werken, zoals de rekonstruktie riolering Ju lianastraat, verplaatsing bedrijf Groenleer vanuit de binnenstad, restauratie Gravensteen e.d. vrijwel onmogelijk zou worden. De heer Groen was van mening, dat er nog geruime tijd - een jaar of drie - overheen zal gaan voordat met de werkelijke uitvoering van het plan begonnen kan worden en stelde der halve voor in die periode elk jaar een reservering te doen van 500.000,—, zodat ook voor andere zeer noodzake lijke publieke werken wat geld over zou blijven. ,,Als we deze post opvoeren voor 2,miljoen zeggen we dus eigen lijk, dat de sport voorrang krijgt op alle andere zaken", aldus de heer Groen. De heer W. F. Sprengelmeijer wees De integratie tussen kleuter en la ger school kan in Dreischor worden opgebouwd. Sinds de paasvakantie huizen de twee scholen in het ver bouwde en uitgebreide scholenkom plex ,,De Klimop", dat donderdag of ficieel werd geopend. Voordien loer den het beeldje van de Zierkzese kunstenaar Ad Braat, dat de integra tie en het opklimmen van kleuter naar lagere school-leerling symboli seert, onthuld, plus het bord met de naam van het komplex. Het muziek gezelschap Crescendo", op de ach tergrond zichtbaar, verleende mede werking. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de uitbreiding sportveldenakkom modatie om principiële redenen van de hand. Verder was hij van mening, dat de plaats van het aangekochte perceel tussen de Oudeweg en de Lange Blokweg ook niet zo gelukkig was. Overigens zei hij wel met de fi nanciële redenering van de heer Groen mee te kunnen gaan. De heer Geleijnse was van mening, dat de gemeente in het verleden noodgedwongen tekort geschoten was in de voorzieningen voor de sport en dat nu derhalve wel iets meer gedaan zou mogen worden. Hij was het niet eens met de heer Groen, dat er t.a.v. van de riolering van de Julianastraat een vergelijkbare noodsituatie geldt als bij de sport. „We lozen zo op het polderwater en daar mogen we niet zomaar overheen lopen", aldus de reaktie van de heer Groen daarop. Verdeeld advies Wethouder De Rijke kwam daarop met het voorstel de uitbreiding van de sportveldenakkommodatie op te voeren voor 1,5 miljoen, zodat nog enige,v;"v beschikbaar zouden blijven voor de rekonstruktie riole ring Julianastraat, die dan op de 7e plaats van de prioriteitenlijst ge plaatst zou worden. De heer Van Vel- thoven ging mee met dit voorstel van de wethouder. De heer Groen bleef bij zijn voorstel een reservering van 500.000,— op te voeren. De heer Sprengelmeijer wees, zoals gezegd, de uitbreiding sportveldenakkom modatie om principiële redenen van de hand en de heer Geleijnse hield vast aan het eerste voorstel een be- drag van 2,— miljoen voor de sportvelden op te voeren. Het gevolg was, dat de kommissie P.W. met een verdeeld advies moest komen, zodat dit punt wel op de 6e plaats van de prioriteitenlijst opgevoerd werd, maar geen bedrag werd genoemd. Kademuur Overigens bleef de rekonstruktie riolering Julianastraat niet op de 7e plaats van de prioriteitenlijst ge handhaafd, maar moest - met de stemmen van de heren Groen en Sprengelmeijer tegen - wijken voor de uitvoering van de eerste fase restauratie kademuren. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling dit punt lager op de prioriteitenlijt te plaat sen, maar in verband met de inmid dels toegezegde subsidie van C.R.M. 600.000,—) betreffende 50 van de kosten van restauratie van de eerste fase, leek het de voorzitter verstandiger dit punt hoger op de lijst te plaatsen. De heer Groen maakte daarbij de kanttekening zelf niet zü zwaar aan dit punt te tillen, maar was wel van meningdat de restauratie kademuur eindelijk voor de uitbreiding sport velden geplaatst zou moeten worden, als men die subsidie inderdaad veilig wilde stellen. Samen met de heer Vervolg pag.v2 WASHINGTON, 24-4. Een poging om de gijzelaars in de Amerikaanse ambassade te bevrijden is vrijdag morgen mislukt. Dit heeft het Witte Huis in Washington bekendgemaakt. Op een afgelegen vliegveld in Iran zijn twee Amerikaanse vliegtuigen in botsing gekomen. Hierbij zijn acht bemanningsleden om het leven geko men. Het Witte Huis besloot daarop tot af lassing van de operatie. Er zijn geen Iraanse slachtoffers gevallen, aldus het Witte Huis. De aktie is afgelast omdat de uitrusting faalde. Bij het terugtrekken van het personeel botsten twee vliegtuigen op de grond tegen elkaar. Het ge beurde op een afgelegen plaats in de woestijn. Behalve de acht beman ningsleden van de toestellen die om kwamen, zijn er ook mensen gewond. 5? DREISCHOR, 24-4. Het gemeentebestuur van Brou wershaven geeft unaniem zaken betreffende het onder wijs voorrang. Investeringen daarin zijn -met het oog op de toekomst - zeer verantwoord, zei burgemeester C. Slabbekoorn donderdagmiddag bij de opening van het nieuwe op integratie ingerichte scholenkomplex „De Klimop" te Dreischor. Die investeringen waren voor kleuterschool, lagere school en gymzaal in totaal 1.700.185,—, zoals wethouder van onderwijs L. Schouwenaar-Korstanje nog eens voorrekende. j Voor een uitgebreid gezelschap dat gemakkelijk plaats vond in een van de nieuwe gemeenschappelijke ruim ten van de school, benadrukte de bur gemeester nog eens, dat een school juist in een kleine kern niet gemist kan worden, het centrale punt is in een kleine gemeenschap. Hij sprak de hoop uit dat ook het landelijk bestuursorgaan daarvan, nu de klei ne kernen wat meer aandacht krij gen, overtuigd zal raken. Ook mevrouw A. C. Maan, de nieu we inspektrice van het kleuter- en la ger onderwijs in'de inspektie Helle- voetsluis, hield zich met algemene (onderwijs) zaken bezig door een sa menvatting te geven van de bedoe ling van de integratie tussen kleuter en lagere scholen. Zij had tevoren de eerste officiële handeling in haar nieuwe funktic verricht door de schooldeur te ope nen met een grote gouden sleutel. Die was tevoorschijn was gekomen bij de onthulling van het alom geprezen beeldje van Ad Braat uit Zierikzee, dat het samengaan van kleuters en lagere schoolkinderen symboliseert, symboliseert. Het beeldje staat op een sokkel in het grasveld voor het schoolgebouw. Op datzelfde gazon staat de naam ,,De Klimop" aangegeven, en dat „bord" werd van zijn omhulsel ont daan door twee leerlingetjes van de school. Kinderfeest Het muziekgezelschap „Crescendo" verhoogde de feest vreugde met vrolijke muziek. Het korps was voordien alle leerlingen voorgegaan in een optocht door het dorp, de kleuters droegen daarbij feestelijke papieren mutsen. Ze had- Advertentic jw dealer voor: Tel. (01114) 1495- St Joostdijk41 Burg. v. d. Havestraat 48 ZIERIKZEE. De jubilerende ko ninklijke harmonie Kunst en Eer blijft voorlopig in het nieuws. Hier de harmonie - met drumband - aange treden op een gevoelige" Zierikzee- se plaats. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 18 pagina's. den trouwens al een plezierige och tend beleefd met poppenkastvoor stellingen door „Parcival" in het Dorpshuis, een speurtocht en - een etalage-wedstrijd. In een speciaal in gestudeerd lied uitten zij hun vreug de over hun gerenoveerde en uitge breide scholenkomplex. Maar ook „binnen" werd de tevre denheid daarover verscheidene ma len verwoord. Wethouder Schouwenaar noemde het „een dag met een gouden randje". „We hebben nu de eerste helft gehad, nu de tweede helft van onze scholen nog", merkte zij op, na dat zij een overzicht had gegeven van de lange weg die was afgelegd, sinds in november '76 het voorbereidings krediet beschikbaar was gesteld. Die weg was nog drie maanden lan ger geworden, omdat op het nipper tje werd besloten ook het oorspron kelijke schoolgebouw te renoveren. Aan de „houtrot" te zien schatte ar chitect Jobse, wiens bureau het ont werp maakte, de ouderdom van dat gebouw zelfs op dertig jaar, terwijl het er „pas" zeventien jaar staat! Bij zijn bedankje voor de samenwerking voegde hij een geschenk onder cou vert. Geschenken Het vogelvoederhuis, geplaatst in een rustig tuingedeelte, was een ge schenk van de ouderkommissie van de kleuterschool, vertegenwoordigd door de heer L. Klompe. De ouder- kommissie van de lagere school had de inrichting van het aquarium kado gegeven, waarbij de heer R. Mol sprak over de „leuke inspraak" met beeldhouwer Ad Braat. Namens de schoolraad, waarvan hij voorzitter is, gaf hij de lagere school een bank schroef en de kleuterschool een schoolbel. Tot slot vroeg hij de heer D. van der Geer, het hoofd van de la gere school, en mevrouw R. v. d. Weijde-Smits, hoofdleidster van de kleuterschool, een laken te verwijde ren, dat een kleuren-TV verborg. Mil de gever daarvan was het aanne mingsbedrijf gebrs. D. J. en J. D. v. d. Velde, dat de verbouwing verricht te. Dat geschenk werd met blijd schap aanvaard, omdat het oude zwart-wit toestel was „ingestort". (Vervolg pag. 3) WA> Verwachting tot zaterdagavond: Aanhoudend koud Aanhoudend bewolking en mogelijk wat regen; minimumtemperatuur circa 4 graden; middagtemperatuur omstreeks 11 graden; matige wind tussen noordwest en noordoost. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 april Zon op 6.18, onder 20.55 Maan op 16.50, onder 5.19 27 april Zon op 6.15, onder 20.57 Maan op 17.54, onder 5.41 28 april Zon op 6.13, onder 20.59 Maan op 18.58, onder 6.02 Volle Maan: 30 april (09.35) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1.17 14.09 7.31 20.00 2.07 15.05 8.21 20.42 2.48 15.50 9.01 21.17 26 april 27 april 28 april Springtij: 2 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-4. Het K.N.M.l. deelt mede: Morgen houden we veel bewol king met nog maar een kleine kans op wat regen. De middagtempera tuur komt niet veel hoger dan tien graden. Het komend etmaal blijft ons land onder de invloed van een vrij om vangrijk slechtweergebied boven oost-Europa. Om dit gebied wordt met winden tussen noordwest en noordoost, vochtige koude lucht aan gevoerd waaruit het zelfs sneeuwt in zuid-Duitsland en Oostenrijk. In het weerverloop komt het week einde weinig verandering, alleen zondag zijn enkele opklaringen mo gelijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1