„Crescendo" denkt alweer aan het tachtigjarig bestaan Jaarvergadering in Dreischor Werk van Louis Bunuel: „Cet obscur objet du désir" Oesterkuituur, mossel- en aalvissers moeten het met elkaar vinden Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting STREEKNIEIIWS Kinderen „Bruse" basisscholen kregen E.H.B.O.-diploma Groen licht voor waterschaps concentratie Goeree-Overflakkee DREISCHOR, 19-4. De muziekvereniging „Crescendo" eindigt deze week met veel bezigheden. Vandaag werd medewerking verleend aan de opening van het nieuwe scholenkomplex, vrijdagavond is het onderlinge so listenconcours en zaterdag 26 april wordt gemusiceerd bij de start van de Rode Kruis wandeltocht. Deze zaken kwamen ter sprake op de jaarvergadering, zaterdag in het Dorpshuis, waarvoor goede belangstelling bestond. Ziejook-Filmvoorstelling: ZIERIKZEE. Zeelands kommissaris dr. C. Boertien en burgemeester Th. H. de Meester - aanwezig met hun echtgenotes - ontvingen eerste exemplaren van de ,,K E"-grammofoonplaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Antwoord minister BRUINISSE, 23-4. De nieuwe minister van landbouw en visserij ir. Braks ziet niet in, dat de rechten der aalvissers op de Grevelingen zijn aangetast, door de visserij op mosselen, zoals die begin maart heeft plaats gehad en waarvoor de aalvissers zich toen tot de Raad van State hebben gewend. Dit was het antwoord van de minister op vragen van het S.G.P. tweede kamerlid ir. H. van Rossum. Tevens werd daar de viering van het tachtigjarig bestaan, op 1 april 1981, besproken. Het 75-jarige bestaan werd met een festival ge vierd, maar men wil het komende ju bileum anders opzetten. Uit de ver gadering kwamen enkele suggesties naar voren. Bestuur, dirigent en in- strukteur zullen op korte termijn dit raam-ontwerp bespreken en toetsen op bruikbaarheid. Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 ZIERIKZEE „Kiekeboe" weer open Sinds gisteren (woensdag) is „Kie keboe", de zaak aan de Melkmarkt, weer open. De winkel/kapsalon wordt voortgezet onder één eigenaar, de heer R. S. Spui, eigenaar van een groothandel in zilver en goud te Mid delburg. „Kiekeboe" starttemet vier eigenaars, maar er waren, zoals me vrouw Diny Spui al eerder mededeel de, moeilijkheden met een van de kompagnons. Mevrouw J. van den Ouden-Haze heeft nu de leiding van de zaak. De zes personeelsleden blijven gehand haafd. De aanwezige kleding- kollektie wordt binnenkort uitver kocht om ruimte te scheppen voor een genre in een goedkopere prijs klasse. De kapsalon wordt uitge breid met een afdeling schoonheids- verzorging. BROUWERSHAVEN Verkeersheuvel Motorfietser A. L. uit Wemeldinge naderde woensdag uit de richting Schelphoek de hoek Delingsdijk- Onder leiding van mevr. Van Wol- feren, leidster van het jeugd Rode Kruis te Bruinisse, werd deze feeste lijke bijeenkomst geopend. Zij heette een ieder welkom in het bijzonder de kinderen en hun ouders, de beide schoolhoofden, dr. Buytendijk, die de examens heeft afgenomen, de fam. Salemink die belangeloos een ambu lance beschikbaar stelden voor een lesmiddag, de heer S. Tolsma, konsu- lent jeugd Rode Kniis, leden van het bestuur van het Rode Kruis, afdeling Bruinisse, en niet te vergeten de bei de „juffrouwen" van het jeugd EH BO *77. Sloppenkinderen Hierna reikte de sekretaris, na mens het bestuur, de diploma's uit aan de kinderen. Hij hoopte dat niemand zijn diplo ma vaak „nodig" zou krijgen, maar wanneer de kennis gebruikt moest worden, deze goed wordt toegepast. Tevens werd daarna door de sekre taris een korte uiteenzetting gegeven van de aktie, die op Bruinisse wordt gestart voor Greet Lodder in Brazi lië. Deze Is bedoeld om kinder in de sloppenwijken van Recife te helpen met zoveel mogelijk materiële steun. Hij vroeg de medewerking van de kinderen en hun ouders. Op zaterdagmiddag 24 mei a.s. zal er een vossenjacht worden georgani seerd met daarbij een balonnen- wedstrijd. Tijd en plaats zullen nog nader bekend worden gemaakt Me dewerking wordt verleend door de muziekvereniging ..Nu met hope". In zijn openingswoord begroette voorzitter P. J. van Donge speciaal de heren A. Struych (instrukteur) en A. L. van Wallenburg (dirigent). Hij vond het spijtig, dat slechts een paar leden van de drumband aanwezig waren, omdat die tenslotte ook bij de vereniging behoren. Ziekte van de penningmeesteresse, enkele ongeschikte data en de be schikbaarheid van de zaal waren er de oorzaken van, dat pas nu de jaar vergadering werd gehouden. Spreker sprak de hoop uit, dat de^e wijze van vergaderen bij de leden zou aan slaan, zodat die voor herhaling vat baar is. De notulen van de vorige vergade ring werden voorgelezen door de se kretaris C. J. van Dinhoorn. De reke ning 1979 werd vervolgens gepresen teerd door de penningmeesteresse mevr. M. L. van der Weijde-Smits, waaruit bleek dat de kas met een ba tig saldo kon worden afgesloten. De kas werd gekontroleerd en goedged- keurd door de kaskommissieleden A. Snijders en F. Roggeband, en de pen ningmeesteresse werd bedankt voor haar akkurate beheer. Nieuw kas- kommissielid werd de heer G. de Geus, in de plaats van de heer Snij ders. Concerten Voorzitter Van Donge werd bij de bestuursverkiezing met algemene stemmen bij akklamatie herkozen. De sekretaris maakte enkele dat voor de a.s. zomeravondkoncerten bekend. Zodra het overzicht volledig is, krijgt ieder lid weer een stencil uitgereikt. Ook de notulen van deze vergadering zullen worden thuisbe zorgd. Er werd een afmeldingsplicht in gesteld voor leden, die verhinderd zijn een repetitie of concert bij te wo nen. De voorzitter uitte zijn tevreden heid over de korte en zakelijke in breng deze avond. Jubilaris Na het huishoudelijk gedeelte werd, met de inmiddels gearriveerde gezinsleden, aan een koffietafel aan gezeten. Kijkuitsedijk. Vermoedelijk zag L. te laat de verkeersheuvel voor de kruising en reed erop. De motor raakte beschadigd. L. liep geen per soonlijk letsel op. Vergadering gemeenteraad De eerstvolgende gemeenteraad, zal gehouden worden op maandag 12 mei a.s. DREISCHOR Solistenconcours Vrijdagavond 25 april houdt de muziekvereniging „Crescendo" het Na de pauze werden er aantal dia's van een Zuidamerikaans land ver toond door de heer Tolsma, konsu- lent Jeugd Rode Kruis. Door hem werd hierbij een uiteenzetting gege ven van de leef- en werkomstandig heden van de aldaar levende bevol king. In ongeveer dezelfde omstan digheden leeft en werkt Greet Lod der waarvoor we op Bruinisse een aktie gaan voeren, aldus de heer Tolsma. Hierna werd door een aantal leer lingen van beide scholen een EHBO- demonstratie gegeven. De rol van „slachtoffer" werd gespeelde door de heer W. Koster. Mevr. Maaskant gaf een kleine uit eenzetting van de aktiviteiten die mogelijk gedaan kunnen worden om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de aktie. Zij vroeg tevens vrij willigers om de zaak zo goed moge lijk te laten verlopen. Dankwoorden Aan het einde van de avond kreeg mevr. Van Wolferen namens het bestuur, door de vice-voorzitter aan geboden, een fraai boeket bloemen. De vice-voorzitter dankte hóar voor het vele werk dat zij in samenwer king met de andere dames voor het Jeugd Rode Kruis op Bruinisse ver richtte. Verder werd dank gezegd aan de heer Van Witsenburg, hoofd van de openbare basisschool voor het beschikbaar stellen van de rekreatie- ruimte van deze school om deze avond mede mogelijk te maken. Hierna reikte mevr. Van Wolferen aan alle medewerkers een bloemetje uit. De sekretaris werd onderwijl gefe liciteerd en bedankt voor het feit, dat hij die bezigheden al 25 jaar verricht. Reden voor de heer Van Dinhoom om een zeer uitgebreid jaarverslag uit te spreken, hetgeen met nogal wat hilariteit gepaard ging. Tot in de kleine uurtjes werd de avond vervolgens doorgebracht met kwfissen, film en bingo. ZIERIKZEE, 23-4. Filmkring Zie- jook komt vrijdagavond 25 april met de film „Cet obscur objet du désir" van Louis Bunuel in de Concertzaal. In deze film zou Maria Schneider oorspronkelijk de hoofdrol spelen, maar de samenwerking met Bunuel liep op niets uit en Bunuel vond hier voor een typische oplossing. Twee aktrices Hij liet de rol van het meisje Con- chita door twee onbekende aktrices vertolken die al eerder bij hem op een auditie voor deze film wai-en ge weest en pas samen in die spanning van een magische persoonlijkheid op het witte doek konden uitbeelden. jaarlijks onderlinge solistenconcours in het dorpshuis. Op genoemde avond zullen vierentwintig optre dens te beluisteren zijn. De solisten worden op de piano begeleid door mevrouw H. G. J. de Regt-de Rijke uit Zierikzee. De heer J. H. Blom uit Renesse zal de diverse partijen jure ren. De avond is vrij toegankleijk voor iedereen. Voor tijd: zie agenda. SCHUDDEBEURS Opbrengst kollekte In Schuddebeurs heeft de kollekte voor de hartstichting 341,- opge bracht. OUWERKERK Schoolkermis De ouderkommissie en leerkrachten van de kleuter- en lagere school zullèn zaterdagmiddag 31 mei een school kennis organiseren met als doel, geld in te zamelen om tot de aanschaf van een stencil-inbrander te kunnen over gaan. Dit toestel kost ong. f 2.500,-. De meest scholen zijn reeds in het bezit hiervan. De middag zal worden gevuld met o.a.: rad van avontuur, pannekoeken eten, blazen op en sousaphone, ballon prikken, tafeltennis, sjoelen, grabbel ton, films (o.a. over Ouwerkerk) etc. Voor deze middag zijn vanzelfsprekend prijsjes nodig. De komen de weken weken komt één der kommissieleden hiervoor aan de deur. NIEUWERKERK Gezamenlijke kerkdiensten Afgelopen zondag hebben de Her vormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk te Nieuwerkerk weer gezamenlijke diensten gehouden, 's Morgens gingen in de Gereformeerde kerk, de beide spoedig vertrekkende predikanten voor, nl. ds. W. J. Kol- kert, Hervormd, die zondag a.s. af scheid van Nieuwerkerk neemt, en ds. P. J. Moet, die op zondag 4 mei af scheid zal nemen, voor; ds. Moet als liturg en ds. Kolkert als prediker. 's Avonds was er in de Ned. Her vormde kerk een gezamenlijke zang- dienst. De voorganger was de heer M. J. Rouw uit Ouwerkerk, m.m.v. het jeugdkoor/combo „Joy" uit Zierik zee. Aan het orgel de heer P. van Donk. De schriftlezing was uit Psalm 8: „Wat is de mens dat Gij zijner ge denkt?" De meditatie van de heer Rouw had als thema „Laat ons nu vrolijk zingen". Diverse stukken en nummers werden gespeeld en gezon gen door „Joy". Verder was er veel samenzang, uit verschillende bun dels, het liedboek, de oude psalmen, de oude hervormde bundel en „Stem men des Heils". Na de slotzegen speelde en zong „Joy" nog „Er is nog zoveel om te zingen". De beide gezamenlijke diensten waren, misschien door het minder gunstige weer?, matig bezocht. OOSTERLAND Kollekte Hartstichting Onder leiding van mevrouw Klaassen-Meyer alhier heeft de huis- aan-huiskollekte ten bate van de „Hartstichting Nederland" plaats gehad door de volgende dames en jongedames: mevrouw Bal-Rotte, mevrouw Dorst-Struijk, mevrouw Gebraad-Bolle, mevrouw De Haan van der Have, mevrouw Steenpoor- te-van der Have, mevrouw Schoof- Klaassen; mevrouw Verstraaten-de Bruine en mevrouw Van de Zande- Dekker. Verder de jonge dames: Jea- net Dalebout, Annet Bolle en Jeanet Ista. De opbrengst bedroeg het mooie getal van 847,55, waarvoor veel dank aan de milde geefsters en ge vers, en niet minder aan de leiding en aan de kollektanten zeker op z'n plaats is. HAARLEM. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft aan de Kommissie toegepaste monumentale kunst opdracht gegeven een monument te ontwerpen ter herdenking van de ver zetsstrijder Hannie Schaft. DEN HAAG. Volgende week woens dag - op de dag van de inhuldiging van koningin Beatrix - zal de Nederlandse Spoorwegen op het trajekt Den Haag - Amsterdam een speciale oranje-trein in zetten om kamerleden (en hun gasten) vanuit de hofstad naar de Hoofdstad en terug te vervoeren. DEN HAAG. De Tweede Kamer buigt niet voor het dringende verzoek van minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat om de tariefsverhoging bij de spoorwegen per 1 oktober te hand haven op gemiddeld zeven procent, zoals over in het openbaar vervoer. Als de ene Conchita een nachthemd aandoet komt de andere Conchita er de deur mee binnen. Het merkwaar dige is dat dit geheel niet verwarrend werkt maar dat de rollen geheel in el kaar overvloeien, men merkt het wisselen van de een naar de ander na korte tijd nauwelijks meer op. Mathieu is een schatrijke man en gewend alles te kunnen kopen wat hij hebben wil. Conchita is een jong, arm meisje wat zich graag wil be kwamen in de Flamenco dans. De rijkdom van Mathieu heeft we liswaar een grote aantrekkings kracht op Conchita maar gaat niet zo ver dat zij zich aan hem wil geven, zij houdt hem aan het lijnte, maar geeft zich niet prijs. „Als ik met haar trouw zou ik ont wapend zijn", zegt Mathieu tegen de vriend waar hij de teleurstellingen over zijn wanhopige liefde aan be kent. Ontvluchten Telkens probeert Mathieu Conchi ta te ontvluchtenwanneer zijn vero veringspogingen vruchteloos blijken maar telkens zoekt hij haar weer op. Hij geeft haar vrome maar pooieri- ge moeder geld om zijn doel te berei ken, koopt een huis voor Conchita en richt het in, maar het mag niet baten. De film gaat over de eeuwenoude wens naar macht en bezit. Niet om het houden van, maar om het hebben. Bunuel heeft het in deze film voor de zoveelste maal over de starheid en overbeleefdheid der vormen, doelstellingen en valse hartstochten der bourgeoisie. Ledenvergadering geitenvereniging Dinsdag 29 april zal in cafétaria „Neffen 'd Eule" de ledenvergade ring worden gehouden van de Geiten vereniging „Schouwen-Duiveland". Op de agenda staan de volgende pun ten: Opening, verslag van het eerste jaar, verslag van de penningmeester, verslag provinciale vereniging, bespreking vereniging, rondvraag en sluiting. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Brandmelding Dinsdag omstreeks 12.15 uur werd brandmelding gedaan bij machinefa briek Maaskant. Op het schip U.K. 74, dat aldaar in reparatie was, was brand uitgebroken doordat vonken op een aandrijf ring waren terechtge komen. De brandweer was snel ter plaatse, maar behoefde nauwelijks in aktie te komen. EINDHOVEN. De Eindhovense ge meentepolitie heeft woensdagmorgen tijdens een inval in twee woningen in Eindhoven ruim 382 kg. marihuana gevonden met een handelswaarden van twee miljoen gulden. ROTTERDAM. De Rotterdams po litie laat de 22 illegalen in de Neder lands Hervormde Kerk „HetTrefpunt" in Rotterdam rustig zitten. Volgens een woordvoerder stelt de gemeente zich „terughoudend op". Van bijzondere toezeggingen, die bij uitvoering van de Deltaschade- wet aan die aalvissers zijn gedaan is hem niets bekend. Oestercultuur, mosselvisserij, aal- en schub visserij (dit laatste voor de sportvissers) moeten het met elkaar kunnen vin den. De G lievelingen is groot genoeg en het is de taak van de Kamer .voor de binnenvisserij er voor te zorgen, dat alle belanghebbenden aan hun trekken komen. Hoorzitting Een hoorzitting was niet nodig. Die is in 1978 gehouden en de standpun ten waren en zijn bekend, aldus de minister, die ook niet mee gaat met de opmerking van de heer Van Ros sum, dat de geheimhoudingsplicht Slechts 3 leden van Provinciale Staten stemden tegen, de S.G.P. ver tegenwoordigers de heren Vlasbom en van Dis en de PvdA vertegen woordiger ir. Wolf uit Goedereede. Het was en is de Polder Goeree, die zich tot het uiterste verzet heeft te gen deze concentratie, want door de samenvoeging moeten de ingelanden van de polder Goeree, belangrijk meer dijkgeschot gaan betalen. van de leden van de Kamer voor de binnenvisserij, niet naar behoren kunnen funktioneren. Als het nodig is kunnen deskundi gen en getuigen worden gehoord en kan een nieuwe hoorzitting worden gehouden. De wet AROB is er om te gen beslissingen van de Kamer voor de binnenvisserij in beroep te gaan als men het met de handelingen van de Kamer niet eens is. ISLAMABAD. Bij gevechten tussen Russische en Afghaanse officieren in de officiersmess in Djalalabad in het wes ten van Afghanistand zijn enkele dagen geleden zestig doden gevallen, bericht te woensdag het Pakistaanse persbu reau PPI. Argumenten De argumenten voor de samenvoe ging, waren natuurlijk het beheer van waterleidingen en wegen in één hand en een betere verdeling van de kosten en de Staten waren daar ge voelig voor. Maar in Goeree is men er allerminst gelukkig mee, al krijgt men 30 jaar, om de hoogte van het dijkgeschot aan dat van de Dijkring Flakkee aan te passen. De stalen van de tapijten zijn in overzichtelijke rekken aan de wand ondergebracht, hetgeen volgens de heer Tuinman een stuk makkelijker werkt. Ook het assortiment is uitge breid. De tapijtrollen hadden vroeger bo ven hun plaats, maar zijn met de wij ziging naar de meer naar achteren ge legen verlaagde verdieping verhuisd. Tegenover de vloerbedekking zijn de stalen van de gordijnen in ongeveer gelijke overzichtelijke rekken opge hangen. Kunstnijverheid Vóór de interieurwijziging was bo ven ruimte ingericht voor de afdeling kunstnijverheid. Deze is nu naar be neden verhuisd en heeft daar min of meer een heel eigen „home" gekre gen in de vorm van een kadoboetiek. In het dertigjarig bestaan heeft de zaak al heel wat verbouwingen on dergaan. Onlangs werd echter voor de eerste maal een interieurwijziging uit- evord. De fa. Boomgaards uit Rotter dam hield zich bezig met de werk zaamheden betreffende het interieur en uit Zierikzee waren de aannemer Fierens-Kloct en elektriciteitsbe drijf Steutel aangetrokken. ZIERIKZEE, 21-4. „Wij hebben met deze verbouwing be wust de woninginrichting meer naar voren willen bren gen, omdat dit voor ons het voornaamste is. Met de wijzi ging hebben we de zaak een moderner aanblik gegeven en daardoor een betere presentatie," aldus de heer J. M. Tuinman tijdens de receptie maandagavond in de winkel aan de Mol. Hulpplan voor Z-Amerika BRUINISSE, 21-4. Onder grote belangstelling van de zijde van de ouders, werd aan 43 kinderen van de beide basisscholen te Bruinisse, het jeugd EHBO-diploma A uitgereikt. MIDDELHARNIS, 23-4. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben op voorstel van Gedeputeerde Staten besloten in te stemmen met de waterschaps reorganisatie op Goeree-Overflakkee. Beide waterschappen worden opgehe ven (de Dijkring Flakkee en de polder Goeree) en samengevoegd tot één wa terschap. Datum van ingang 1 januari 1981. A f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4