STICHTING JEUGD PLEIT WEER VOOR ADMINISTRATIEVE KRACHT Vervolg uitbreiding sportpark en renovatie „Bannink" nummer één op prioriteitenlijst STREEKNIEUWS RECTIFICATIE magazijnverkoop tapijten mJ deurloo Konklusie sportraad: Vergadering algemeen bestuur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 april 1980 Nr. 22097 3 ZIERIKZEE, 22-4. Verdergaan met de uitbreiding van het sportpark - in 1980 - en de renovatie van Bannink - in 1981 - (met de 400 m baan voor de atletiek voorop) wer den dinsdagavond in de sportraadvergadering in het „Huis van Nassau" als eerste punt op het prioriteiten lijstje van het meerjarenperspektief gezet. De vergade ring was het er met algemene stemmen over eens dat eerst deze fase in de sportgebeurtenissen op Schouwen- Duiveland moet worden voltooid, voordat men de aan dacht op de zaalsporten richt. Aangezien er geen geid is om de veld- en de zaalsport tegelijk aan te pakken koos de vergadering voor het sportpark, aangezien de ontwikke lingen daarin al op gang zijn. Als tweede punt op het lijstje prijkt de komst van een nieuwe spor thal en als derde punt het onderhoud van de gymnastiektoestellen in de Raamstraat. Deze verkeren namelijk in een dergelijke slechte staat dat het voor de selektieploeg van Delta Sport niet zonder gevaar is, daarop hun oefeningen te draaien. Onderhoud Uit de vergadering kwam de vraag naar voren of het onderhoud van de toestellen bij de sportraad of onder de gemeente of het onderwijs valt. In die gevallen verdwijnt dit punt van het prioriteitenlijstje. Een andere kwestie die in dit verband aan de or de kwam was het feit dat Delta Sport misschien het volgende jaar gebruik kan gaan maken van de gymnastie klokaal van de nieuwe RSG. Die zaal wordt uiteraard van enkele toestel len voorzien, waarvan Delta Sport gebruik kan maken. Daardoor zou den alleen die toestellen moeten wor den onderhouden of vernieuwd, die in de nieuwe zaal niet aanwezig zijn. De voorzitter van de sportraad, we thouder L. J. van Gastel deelde mede een en ander bij gemeente en onder- wijs.na te vragen. Tweede sporthal De heer J. G. de Jonge van hand balvereniging Delta Sport bepleitte de mogelijkheid te bezien voor de bouw van een tweede sporthal achter of naast de huidige. De voorzitter zei daar een groot vraagteken achter te zetten en vertelde dat met de komst van de nieuwe RSG en de LTS ook za len beschikbaar komen, die s' avonds in principe door de verenigingen mo gen wórden gebruikt. Distriktsvergadering ANIB Op zaterdag 3 mei wordt het re- kreatiecentrum ,,De Schotse" te Kamperland (aan het Veerse Meer), de jaarlijkse algemene distriktsver gadering gehouden van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond (ANIB). Aan de orde komen: af schattingspro cedure WAO-AWW; begeleiding - na afschattingsprocedure en nieuwe be rekeningen uitkering arbeidsonge schikten. Vertoond wordt de film: „Aangepast, maar zelfstandig". Tij den: 10.30 en 14.00 uur. zierikzee Geslaagd Voor het examen theoretische kust- navigatie (uitg. van het K.N.W.V.) slaagden de heren J. W. Klijnsma en BURGHSLUIS. Tijdens de V.V.V.- exkursie naar de Neeltje Jans, liet de Oosterschelde zich op zijn mooist zien en dat was een (toeristische) meevaller. Zon en licht en woelig wa ter, het kon niet mooier. Hier de Schelde, dicht bij de Zeelandbrug. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer De Jonge vond de druk op de thans beschikbare sportzalen te groot worden, omdat elke vereniging op de avonduren is geënt. De heer a. M. Does dacht dat de komst van de twee zalen van de rsg en lts geen ontlasting van sportha' Onderdak met zich mee zal brengen, maar veel meer een uitbreiding van het aantal „sporturen". Enkele verenigingen kampen na melijk met een ledenstop, alleen van wege het feit dat er voor de nieuwe leden geen plaats is. De verenigingen zien geen kans om nog meer uren een zaal te huren. Met de komst van de twee zalen halen de verenigingen dus opgelucht adem, heffen hun le denstop op en het gevolg is dat ook deze zalen binnen de kortst mogelij ke tijd vol zitten, aldus de medede lingen van de heer Does. G. Nijland te Zierikzee. Het examen werd afgenomen aan de hogere Zee vaartschool te Vlissingen. Kommissievergadering Op woensdag 7 mei wordt in de raadzaal van het stadhuis, een verga dering gehouden van de Kornmissj,e Onderwijs. Aan de órde' komen: bespreking van de verplaatsing van de kleuters van de openbare kleuterschool „De Woelwaters" naar de christelijke kleuterschool „De Maltarakkers"; verder, de lange wachttijd na het aanvragen van een test door leerlin gen met leermoeilijkheden en de da tum van afneming van de test. Tenslotte: het advies aan het kollege van b. en w. m.b.t. middellange ter mijnplanning 1981. Geslaagd Woensdag 23 april is onze vroegere stadgenote mevrouw J. C. Everwijn- van Hoorn te Amsterdam geslaagd voor het examen M.O.-B orthopaeda- gogiek. Geslaagd Voor de te Kapelle gehouden exa men, ter afsluiting van de kursus Bloemsierkunst A, slaagden mej. Ka rin Keus en de heer Marco de Rijke, beiden te Zierikzee. N.V. Watermij „Zuid-West-Nederland" Op donderdag 8 mei wordt in het hoofdkantoor van de vennootschap (Anthony Fokkerstraat 8 te Goes), een algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Watermaat schappij „Zuid-West-Nederland" ge houden. (15.00 uur). Momenteel is de prognose één sporthal op 10.000 inwoners, in 1985 is de prognose één sporthal op 5.000 inwoners. Derhalve wees de vergade ring op het belang de sporthal nu al op het prioriteitenlijstje op te voeren Problematiek De heer L. v. d. Ouden stelde voor om de akkommodatieproblematiek op Schouwen-Duiveland een keer in de vergadering van B.W. en S. aan te kaarten. Doordat in Zierikzee enkele sporten worden beoefend, die niet in andere gemeenten op Schouwen- Duiveland plaatsvinden, stromen de beoefenaars daarvan allemaal naar Zierikzee. Het gevolg is wel dat de centrumgemeente alleen voor de kosten op kan draaien, hetgeen voor de gemeente niet te dragen is. Mis schien bestaat de mogelijkheid dat de overige gemeenten Zierikzee hier in steunen. Tijdens de rondvraag merkte één van de leden op, dat het beter zou zijn deze sportraadvergadering in de gloednieuwe bestuurskamer op spor- park Bannink te houden. Daar dit naar zijn mening geld zou besparen. Aan het eind van de vergadering liet de voorzitter weten zich bewust te zijn van de nood van de sportgroe- peringen. Financieel gezien, zei hij echter met de rug tegen de muur te staan. Kollekte De kollekte ten bate van de Hartstichting heeft te Zierikzee het fraaie bedrag opgebracht van 6068,15. Een dankwoord aan de gulle burgerij en de kollektrices is ze ker op zijn plaats. Bezoek VVD-Statenfraktie j De WD-Statenfraktiè 'brengt op woensdag 14 mei een werkbezoek aan Schouwen-Duiveland. Bezocht worden de gemeenten Westerschou- wen, Zierikzee en Bruinisse. burgh-haamstede Besprekingen Oranjevereniging De Oranjevereniging Burgh- Haamstede zal in de lagere school aan de Julianastraat een tweetal besprekingen houden. Ten eerste zul len de kinderspelen met de onderwij zers en de medewerkers besproken worden en een uur later zal met de deelnemers die aan de optocht op 5 mei meedoen het een en ander wor den doorgenomen. Voor tijden: zie agenda. renesse Voorjaarsuitvoering Toneelvereniging Zaterdag 26 april zal in het dorps huis van Renesse de voorjaarsuitvoe ring van de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse plaats vinden. Op het programma staat het serieuze to neelspel in drie bedrijven van Koos Beswino „Eenzame strijders". Het gegeven voor het stuk is de dis- kussie die ontstaat als enkele idea- In het programmaboekje voor Koninginnedag zijn twee storende zetfouten gemaakt. De rondgang des morgens moet zijn van 9.00-9.45 uur. Het woord gevelwedstrijd moet zijn: gevelversierwedstrijd. KERKWERVE: Men behoeft niet ver van huis om lenteschoonheid te ont dekken. Hier een bloeiende boom gaard in de omgeving van Kerkwer- ve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) vindt om 9,30 uur plaats. De deelne mers worden in groepjes van vier a vijf kinderen ingedeeld. Deze groep jes krijgen een lijst opdrachten af te werken. Voor alle opdrachten kun nen punten behaald worden. De di verse spelletjes en tentjes met ver snaperingen staan op en rondom het sportveld opgesteld. De programma onderdelen zijn: bussenwerpen, leg puzzelmaken, blokjes stapelen, ring- werpen, spijkers in een balk slaan, ballen in een emmer gooien, kinker loop, eierrekbal, voetbalspel. Langs de route van dit spelcircuit staan ook kraampjes waar de kinderen zich te goed kunnen doen aan pannekoeken, limonade en een knakworstje. Er zal gespeeld worden om het hoogste aan tal punten. Voor elke deelnemer is een prijsje beschikbaar. Advertentie Zaterdag, 26 april a.s., Zie advertentie op de achterpagina van deze krant van vrijdag 25 april a.s. woninginrichting - Appelmarkt 4 - ótm t telefoon (011 10) 28 ÏS De administratie van de Stichting Jeugd wordt nu drie- en-een-half jaar ver richt door een (deeltijd)kracht via de TAP-regeling, maar deze vertrekt bin nenkort. „Jeugdwerkleider Gabri de Groot is er voor het jeugdwerk, en niet voor de administratie", aldus voorzitter Jaap Groen dinsdagavond tijdens een vergadering van het algemeen bestuur in het Hervormd Vereni gingsgebouw. De jeugdwerkleider toonde via een lijst aan, dat zijn da gen goed gevuld zijn. W elzijnsplanning ~De Welzijnsplanning kwam even eens ter sprake door een brief naar de Werkgroep, waarin o.m. naar meer duidelijkheid werd gevraagd bij de benoeming van de toegevoegde leden van de regionale werkgroep. De Stichting Jeugd vindt de benoeming op persoonlijke titel niet ideaal, maar wil de toegevoegde leden liever gekozen zien vanuit de verschillende groeperingen zelf. Volgens funktionaris Gert Groen- leer van de Welzijnsplanning loopt de inzending van de vragenlijsten, voor de inventarisatie goed, nu het eind van de inleveringstermijn bijna in zicht is. Gabri de Groot heeft ver scheidene groepen (o.a. sozen) geas sisteerd bij de invulling daarvan. Meerjaren-planning Een werkgroep is begonnen met het opstellen van een werk- en akti- viteitenplan, dat volgens Gabri de Groot als een meerjarenplanning voor het jeugdwerk op Schouwen- Duiveland kan worden gezien. Het ligt in de bedoeling dat werkplan voor het eind van het jaar gereed te hebben, waarbij de verhouding tus sen het plan van de Stichting Jeugd en de gemeentelijke welzijnsplan ning in het oog zal worden gehouden. Een aantal wijzigingen in de statu ten en huishoudelijk regelement kon den nog niet worden vastgesteld, om dat het algemeen bestuur niet kompleet aanwezig was. De opmer kingen dienaangaande worden mee genomen naar de volgende vergade ring van het dagelijks bestuur, waar na men op de volgende algemene ver gadering bevoegd is de wijzigingen in te voeren. De heer Groen bedankte twee af tredende bestuursleden, de heer A. Jumelet en ds. P. J. Moet, de laatste wegens vertrek uit Bruinisse. De aftredende bestuursleden W. de Raad (sekretaris), W. den Boer(B. W. en S.), F. Bergsma (Leger des Heils), mevr. C. Kouwenberg-Kleemans(Ge- reformeerd jeugdwerk) en D_. Vleugel (CJV) werden herkozen. In de plaats van de heer A. Jumelet (jeugdsozen- beraad) kwam de heer S. Coomans. Film De vergadering werd geëindigd met het vertonen van de Amerikaan- Motorzaag gestolen moriaanshoofd Dinsdag werd aangifte gedaan door V. d. M. uit Renesse van diefstal van zijn motorzaag uit een schuur aan de Luieweg. Van de daders ont breekt elk spoor. haamstede Politiële benoeming Met ingang van 1 mei wordt de op perwachtmeester j. J. van Doorn te Kapelle, benoemd tot Postkomman- dant te Haamstede. Vërnömeh' \vordt dat ook-de Bere den Groep te Wassenaar in het ko mend, seizoen, weer met twee man schappen aanwezig z'aT'zijn. Aanrijding Dinsdagmiddag omstreeks 13.45 uur ontstond een aanrijding op het fietspad nabij de molen van Mori aanshoofd. Een busje met Franse meisjes was gestopt op het parkeer- terreintje om de molen te fotografe ren. Het 13-jarige Franse meisje S. C. uit Vityr sur Seine stak plotseling het fietspad over en werd daarbij aangereden door een bromfiets bestuurd door M. P. v. O. uit Renes se. Het Franse meisje moest met een gecpmpliceerde beenbreuk rnaar het Z weedse Rode Kruis Ziekenhuis 'ver voerd wórden. kerkwerve ellemeet Overstekende kat Automobilist A. J. H. uit Kerkwer- ve reed over de Heüvelsweg, richting Kerkwerve toen er een kat overstak. H. remde, slipte en kwam via een aantal boompjes tot stilstand. De au to raakte aan de voorzijde vrij ern stig beschadigd, terwijl L. geen per soonlijk letsel opliep. Kinderprogramma voor Koninginnedag De ouderkommissie van de open bare lagere school heeft een geva rieerd spelcircuit samengesteld voor woensdag 30 april voor kinderen tot 14 jaar. De start van deze spelochtend ZIERIKZEE, 22-4. De Stichting Jeugd heeft een brief doen uitgaan naar alle gemeentebesturen te Schouwen- Duiveland om deze van de noodzaak van een vaste admi nistratieve kracht te overtuigen. Het overleg-orgaan van B. W. en S. heeft afwijzend geadviseerd over dit verzoek en de Stichting Jeugd gesuggereerd een oplossing te zoe ken via de Welzijnsplanning. se film „Teenage father" (Vader met zeventien), uit 1978, die een onge wenste zwangerschap op zeer jonge leeftijd behandelt, waarover tot slot werd gediskussieerd. Advertentie Vergadering NCVB In het Verenigingsgebouw te Kerk werve hield de NCVB een vergade ring. De avond begon met het zingen van psalm 33:'5 en 6 en met gebed. Daarna las de presidente Gen 2: 15-19 en Gen 3 11-20. Zij hield een medita tie getiteld „Ons aller moeder". Hierna werd gezang 244 3 gezongen, waarna de presidente een welkomst woord las en de notulen werden voor gelezen. De gaste van deze avond, mevrouw Vermey uit Amsterdam hield voor de aanwezigen een lezing over „Kent gij uw voorouders?" Tot slot van de avond zongen de dertig aanwezigen het bondslied, waarna mevrouw Vermey voorging in dank gebed. listen hun idealen proberen over te- brengen op de mensen in hun omge ving en als zij hen proberen ervan te overtuigen dat het verwezelijken van een ideaal belangrijker is en meer voldoening geeft dan een goed betaalde betrekking. Het geheel speelt zich af op een kamer in het zusterhuis van een groot ziekenhuis. Het stuk wordt gespeeld door de dames A. v. d. Wiel-Janse, A. Schale- ven-Jonker, A. Verseput-Sitters, L. de Feiter-van Oeveren en N. A. v. d. Hoek-Sturm en de heren M. de Ha mer, D. S. Kooman en P. v. d. Aart. De regie is zoals gebruikelijk in han den van de heer D. Dokman, mej. P. Boot verzorgt de grime en de heer G. van Splunder is souffleur. De avond zal met een gezellig bal worden besloten. Voor tijd: zie agen da.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3