Kasgeld moet niet te lang in huis zijn. abobank Q ROMMELMARKT VOOR AANSCHAF KROONLAMPEN GASTHUISKERK Jaarlijkse ouderavond peuterspeelzaal Renesse AFDELING SCHOUWEN-DUIVELAND DIABETES VERENIGING NEDERLAND Geld en goede raad Grote plannen van Interieur Kommissie Voorjaars vergadering V.V.V. Renesse Voor 55 jaar 't Veiligst is, het teveel aan kasgeld zo snel mogelijk naar de bank te brengen. Want, staat het op uw rekening dan kunnen er geen onbevoegden meer bij. Ook kunt u er dan een stuk handiger mee werken. Crediteuren en salarissen kunt u via simpele verzamellijsten betalen. En als u tijdelijk eens wat geld over hebt kan het snel worden overgeboekt op een speciale rekening met hogere rente. Omdat er 3100 vestigingen van de Rabobank zijn, is het vaak de Rabobank die het dichtst bij u in de buurt is. Meestal ook met een nacht kluis. En met rekeningafschriften waar uw boekhouding wat aan heeft. Met adviezen over systemen om debiteuren vlugger te laten betalen. Er is een speciale brochure over de voordelen van een rekening bij de Rabobank. Hij is bij alle vestigingen verkrijgbaar. Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 april 1980 Nr. 22693 5 Het interieur van de Gasthuiskerk wordt in de toekomst zeer waarschijnlijk verfraait met vier massief koperen kroonlampen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-4. De Interieur Kommissie van de Her vormde Gemeente Zierikzee gaat zich bezighouden met de organisatie van een grote rommelmarkt onder de Beu- ze en op het Havenplein op zaterdag 26 juli. De op brengst van dit evenement zal bestemd zijn voor de aan schaf van vier 18-armige massief koperen kroonlampen in de Gasthuiskerk. Voorzitter H. Schot en koördinator C. A. Goudzwaard van deze Interieur Kommissie vertelden iets naders over de plannen dinsdagmiddag tij dens een korte perskonferentie in restaurant „Mondragon". De heren deelden mede, dat de aktiviteiten be rusten op een soort meerjarenplan, dat reeds twee jaar geleden werd gestart met een grote bazar ten be hoeve van de restauratie van de con sistorie van de Gasthuiskerk. Deze bazar en een groot aantal gif ten brachten een bedrag van onge veer 25.000,- bijeen. Door de grote inzet van de gemeenteleden bleek het mogelijk voor dit bedrag die grote restauratie van de consistorie te rea liseren. Het werk werd voor 70% met eigen mensen uitgevoerd en zou een bedrag van ongeveer 65.000,- ge vergd hebben als dit door professio nele krachten gedaan had moeten worden. deld, ramen en kozijnen werden aan gepast en de Gasthuiskerk werd voorzien van nieuwe velours over gordijnen. Koördinator de heer Goudzwaard wijst in dit verband met nadruk op de zeer goede sfeer, waarin het werk werd verricht. De werkzaamheden tijdens de af gelopen winter kostten de kerkvoog dij 3.000,-. Ook nu vult de heer Goudzwaard aan, dat het heel wat meer 35.000,-) gevergd zou heb ben, als het werk niet door eigen mensen verricht zou zijn. Op het verlanglijstje van de Inte rieurkommissie staat verder nog het schilderen van de muren en een opk napbeurt van het plafond boven de galerij. Zaken, die gezien de enthou siaste medewerking ongetwijfeld wel gerealiseerd zullen worden. Jaarlijks gebeuren Groter van opzet zijn de plannen voor aanschaf van de vier koperen kroonlampen. Destijds prijkte deze fraaie verlichting in de Gasthuis kerk, maar door niet achterhaalde oorzaak zijn die kroonluchters destijds verdwenen. Om de aanschaf van nieuwe mogelijk te maken, is een bedrag van 30.000,- nodig. De heer Schot zegt te beseffen, dat dit geld niet door middel van één rommelmarkt bij elkaar gebracht zal kunnen worden en het is dan ook de bedoeling van dit evenement voorlo pig een jaarlijks gebeuren te maken, zodat een „spaarpotje" gevormd kan worden. Uit dit spaarpotje zou dan ook een ander doel gefinancierd kunnen worden, namelijk de vervanging van de losse banken in de Gasthuiskerk voor stoelen, zoals dat vroeger ook is geweest. Ondanks het feit dat in dat verband dan al over een een totaalbe drag van 80.000 a 90.000 wordt gesproken, is de heer Schot van me ning dat alle plannen omstreeks 1983 gerealiseerd zullen kunnen zijn. Nog even terug naar de rommel markt: Het wordt een groots gebeu ren met medewerking van eigen krachten. Onder de Beurs zal een mosselrestaurant worden ingericht en op het Havenplein zal een groot aantal standjes worden opgesteld met allerhande artikelen. Het zal heel wat organisatie vergen, maar de Interieur Kommissie heeft inmiddels bewezen daar niet voor terug te schrikken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Naar het zich laat aanzien zal het energiegebruik in ons land dit jaar ruim 5 procent lager uit vallen dan in 1978. Film en diskussie RENESSE, 17-4. Maandagavond hield de peuterspeelzaal Renesse haar jaarlijkse ouderavond in Het Trefpunt te Renesse. De avond werd geopend door de voorzitster mevr. T. Moelker die de aanwezigen verwel komde. In het bijzonder de heer A. Damman, hoofd van de o.l.s. te Haamstede die de vergadering be zocht in zijn funktie als lid van de ad vieskommissie voor het welzijnsbe leid in de gemeente Westerschouwen. De agenda kon vlot worden afge werkt, te meer daar bij akklamatie drie nieuwe bestuursleden konden worden benoemd, t.w. de dames De Bruyn, Flach en Jellema. Afscheid DEN HAAG. Minister Van Aarden- ne van ekonomische zaken denkt bin nen enkele dagen te weten of er een reële kans op het voortbestaan van de Oktofabriek in Winschoten is, zo heeft hij de Tweede Kamer per brief medegedeeld. DEN HAAG. De werkgevers in de Sociaal Economische Raad (SER) zijn het met de regering eens dat de Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverze kering (WAO) zo wordt gewijzigd dat het mogelijk wordt dat de werkne mer meer dan de helft van de WAO- premie voor zijn rekening neemt. werd genomen van de aftredende bestuursleden, de dames Vlam, Vis ser en V. d. Schaaf. Als waardering voor het vele werk dat zij voor de speelzaal hebben verricht kregen zij een attentie. Rondvraag Tijdens de rondvraag legde de heer A. Damman uit wat zijn funktie in de advieskommissie behelst. Hij kom- plimenteerd het bestuur van de speelzaal met de uitstekende verzor ging van de uitnodiging in de vorm van een schoolkrantje. Hij merkte op dat hij het van be lang acht, dat peuterspeelzalen zich op een juiste wijze blijven presente ren. Hij wenste het bestuur en de lei ding daarbij veel succes. Na de pauze werd de film: „Er ge beurt helemaal niets" vertoond. De film werd ingeleid door de heer Ga- bri de Groot van de Stichting Jeugd Schouwen Duiveland. De film behan delde de voorbereiding en de vijf da gen durende ziekenhuisopnamen van enkele jonge kinderen, die een oogo peratie moesten ondergaan. De ups en downs van de kinderen werden in de film uitstekend weerge geven. De aanwezigen beschouwden de film als zeer leerzaam en na afloop werd erover nagepraat met Gabri de Groot en dokter J. L. Flach. Belangrijk onderzoek Rotterdam ZIERIKZEE, 14-4. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland hield de jaarver gadering in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. De vergadering werd geopend door de heer C. M. Padmos, die meedeelde dat men in het „Sofia" (kinder) ziekenhuis in Rotterdam gestart is met een erfe- lijkheidsonderzoek naar diabetes mellitus. Hiervoor komen gezinnen in aan merking waarin zich twee diabeten bevinden. Ook op Schouwen-Duiveland worden hierdoor gezinnen gevraagd. Gehoopt wordt dat iedereen hieraan mee wil werken. (Vervolg van pag. 1) len. Door middel van een schema ver duidelijkte de spreker de organisa tievorm van het D.P.O. en hij verze kerde dat bundeling van kennis van alle medewerkenden het werk opti maal zal laten verlopen. Verder gaf hij een indruk over het geen men uit het onderzoek te weten hoopt te komen. Er zullen negen en quêtes worden gehouden. In mei zul len winkelondernemers, rekreatie- ondernemers en horecaondernemers worden geënquêteerd. In juni zullen vragenlijsten worden voorgelegd aan permanente bewoners, tweede wo ningbezitters en vaste standplaats houders en in juli zullen drie bezoe kers onderzoeken worden gehouden. De gasten van de verblijfsterreinen zullen worden ondervraagd, gasten aan de dorpskernen en gasten aan de stranden van Westerschouwen. Beeld van nu Het geheel overziend kwam de heer V. d. Puil tot de konklusie dat het toekomstig beleid van de ge meente zal worden afgestemd op uit latingen van de publiciteitsgroepen die NU Westerschouwen bezoeken. Het D.P.O. zal immers niet kunnen nagaan of een andere publieksgroep dan die hier komt interessant voor de ondernemers zou kunnen zijn, omdat een dergelijke groep met de enquête niet bereikt kan worden om naar zijn wensen te vragen. „Er valt dan ook geen revolutio naire ontwikkeling te verwachten naar aanleiding van het onderzoek. Wel een ombuiging en verbetering van een op zichzelf consistente ont wikkeling", aldus de heer V. d. Puil. Als voordelen van het D.P.O. noemde de spreker onder meer het feit dat men de wensen van de huidi ge bezoekers en de inwoners te weten komt en dat men met het vaststellen van het beleid met deze wetenschap rekening kan worden houden. Op vragen van de aanwezigen kon worden geantwoord dat de resulta ten van het onderzoek ook ter be schikking komen van de individuele ondernemer. Burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer verzekerde dat de verkregen gegevens, nadat ze in het computercentrum zijn ver werkt, zullen worden vernietigd. Uit de vergadering was veel aan drang om de bezoekers enquêtes niet alleen in juli, maar juist ook in het voor- en naseizoen te houden. Er bestaat immers van de zijde van de ondernemers grote behoefte aan ver lenging van dit seizoen. De heer V. d. Puil vond de sug gestie op zich zelf uitstekend. Maar het blijft de vraag of het organisato rische en financieel mogelijk zal zijn ook buiten juli bezoekers te enquête ren. Plannen Nadat voorzitter Joh. Janse de heer V. d. Puil en burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer had be dankt voor de verhelderende infor matie werden namens de evenemen tenkommissie verslag uit gebracht over de plannen voor het komende seizoen. De geanimeerde vergadering werd met de rondvraag besloten. Oud-in- formatrice en erelid, mevr. Borg- meijer-Mater maakte hiervan ge bruik om haar waardering uit te spreken over de fraaie nieuwe behui zing van de V.V.V. Ze drukte haar spijt uit dat ze de officiële opening niet had kunnen bijwonen en bood de V.V.V. een geschenk aan in de vorm van ingebonden badkranten uit lang vervlogen tijden. Officieel tintje Op 6 juli 1979 werd de gerestau reerde consistorie met een officieel tintje ingewijd. Het werk van de In terieur Kommissie was echter nog niet afgerond. De afgelopen winter waren weer ruim dertig mensen ak- tief. De originele eiken balken in de kerk werden in oude staat terugge bracht, de trappen werden behan- De gespreksavond voor ouders van diabetische kinderen is een sukses geweest. Tijdens die avond is ook de dia serie „Meester, hoe zit dat nou met Bassie?" vertoond. In deze voorlichtingsserie, die ge maakt is voor de leerlingen van de la ger school, wordt uitgelegd waarom „Bassie", die diabeet is, elke dag een prikje krijgt en een dieet moet hou-, had gesteld, herkoZèn en werd,'om- In het jaarverslag ging de sekreta- ris in op de aktiviteiten van het afge lopen jaar. Het aantal leden bedroeg op 1 januari 1980 117, wat een ver meerdering is met 8 leden. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werd de heer Flikweert, die zich herkiesbaar den, maar voor de rest een gewoon jongetje is die je ook best op je ver jaardag kunt uitnodigen. Op één school is deze serie al vertoond, wat een sukses is geworden. Binnenkort zullen alle i«geré scho len waar een diabeetje les krijgt ge vraagd worden of zij deze serie in kunnen passen (b.v. biologieles) in hun lesprogramma. dat er door de leden geen kandidaten waren ingediend, de door het bestuur als kandidate gestelde mej. P. G. A. v. d. Houten zonderstemming be noemd. Afscheid werd genomen van mevr. M. Dorst-v. d. Have, die zich na 6 jaar terug trok uit het bestuur. Als blijk van dank voor haar werk kreeg zij een bloemetje aangeboden. Na het uitbrengen van verslag van de kaskontrolekommissie, bij monde van de heer J. Cats, werd de penning meester décharge verleend. De pen ningmeester de heer J. A. C. Smalle- gange, gaf een overzicht van de in komsten en uitgaven, waaruit bleek dat er een nadelig saldo was van 100,-. In de plaats van de heer J. Cats werd de heer P. de Graaf in de kas kontrolekommissie gekozen. Causerie Na de pauze kreeg de heer G. Rood- hart, direkteur van de Verpleegkun- digenschool te Goes, het woord. Deze liet eerst enkele typen spuiten zien en ging nader in op de voor- en nade len hiervan. Een groot voordeel van de wegwerpspuit is, dat deze steriel is. De alkohol uit de alkoholhouder, waarin vaak de glazenspuit bewaard wordt, zou eigenlijk elke dag vervan gen moeten worden, maar in de prak tijk gebeurt dit vrijwel nergens. Aan de hand van de in samenwer king met de DVN samengestelde voorlichtingsfolder van de fa. NO VO, ging hij in op een aantal punten die van belang zijn bij het prikken. Nadrukkelijk wees Roodhart de toehoorders er op dat men pas tot wijzigen van de spuittechniek over moet gaan als de eigen gehanteerde methoden problemen oplevert. Dit kunnen zijn sterk wisselende bloed- suikers; het pijn doen van de injektie e.d. Om een nieuwe techniek te leren kan men het beste eerst kontakt op nemen met de behandelend arts en de wijkverpleegster. Als blijk van dank voor deze nutti ge en praktische wenken werd aan de spreker een boekenbon overhandigd. ADVERTENTIE. Tegen Mei een zin delijke dienstbode gevraagd, Oude Ha ven, Zierikzee tegen f 5,- loon en goede behandeling. ZIERIKZEE. Het Eerste Zierikzee sche Mondharmonicagezelschap „Door oefening Kunst" geeft Zaterdagavond een volksuitvoering. BRUINISSE. Deze week heeft de heer J.K. het buitenkansje gehad in zijn weer- visscherij een zalm te vangen die het respectabele gewicht had van 34 pond. ZIERIKZEE. Door den heer C. J. S. zijn op de Rotterdamsche Veetentoon stelling twee ossen aangekocht waarvati een het respectabele gewicht zal hebben van 1300 pond slachtgewicht B URGH. Dezer dagen wordt een begin gemaakt met het herstel der Ned. Her vormde kerk. Een gedeelte van d steiger is reeds geplaatst om te kunnen begin nen aan het betonwerk aan den overkant der muren. Daarna zal het dak met bekwamen spoed opgebouwd worden. Advertentie U kunt de brochure "Hoe u via de Rabobank meer kunt doen met een rekening-courant" ook toegestuurd krijgen. Als u deze bon even invult en opstuurt naar de Centrale Rabobank Antwoordnummer 700, 5600 VB Eindhoven. FIRMA TA.V. DHR/MEVR. FUNKTIE ADRES POSTCODE PLAATS B3 f53 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5