DE KLUIZENAAR EERSTE ELFTAL S.V. RENESSE KAMPIOEN IN TWEEDE KLASSE AFDELING ZEELAND De Saoedi's en de omstreden film Troonswisseling op radio en tv Eerste officiële toertocht 1980 Toerclub „Schouwen-Duiveland Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 april 1980 Nr. 22692 5 Gevierd met receptie RENESSE, 12-4. Zaterdagavond hield de S.V. Renesse een gezellige, druk bezochte receptie in restaurant ,,De Wig" te Renesse ter gelegenheid van de door het eerste elftal behaalde kampioenschap in de tweede klas van de afdeling Zeeland en de daarmee bereikte promotie naar de eerste klasse van de afdeling Zeeland. Het hele gebéuren kreeg al direkt bij aanvang een extra feestelijk karakter omdat het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse de zo suksesvolle voetballende dorpsgenoten een muzikale hulde kwam brengen. adat dit spontane muzikale blijk v£n waardering met enthousiasme ,-6p de stoep voor het restaurant in ontvangst was genomen werden de receptie binnen verder voortgezet. Allereerst werd het woord gevoer de door de voorzitter van sportvere niging de heer J. Bom. Hij verwel komde alle aanwezigen, in het bij zonder wethoudér J. C. de Feiter, de vertegenwoordiger van de KNVB, de heer D. E. Mooy, ereleden, leden van verdienste, oud voorzitter A. F. v. d. Roest en de vertegenwoordigers van zusterverenigingen. Twaalf jaar Vervolgens wendde hij zich tot de spelers van het eerste elftal. Hij bracht in herinnering dat het 12 jaar geleden was dat er een kampioen schap werd behaald. Het voor naamste bij het behalen van dit kam pioenschap vond hij het feit dat men volgend seizoen een klasse hoger gaat spelen. Hij vond dat de spelers hun uit erste best hebben gedaan, niet alleen tijdens de wedstrijden, maar ook tij dens de training. Er is hard en met veel inzet gewerkt, ook tijdens de koude wintermaanden. Het feit dat het team in dit seizoen nog steeds ongeslagen bleef vond hij een grote prestatie. Trainer Een woord van bijzondere dank richtte hij tot trainer Bas de Zeeuw, die hij komplimenteerde met de in spirerende wijze waarop hij zijn „jongens" weet te motiveren. Hij toonde zich dan ook zeer verheugd dat de trainer heeft toegezegd nog een seizoen bij Renesse te blijven. Ook dankte hij aanvoerder Daan Be- zuyen voor de prettige wijze waarop hij het aanvoerderschap heeft ver vuld. De heer D. E. Mooy sprak de kam pioenen toe namens de afdeling Zee land. Hij merkte op dat Renesse de eerste kampioen in de afdeling Zee land is, en waarschuwde alvast dat het volgend seizoen in de eerste klas een zware strijd zal worden. V Zondag 13 april trok weer een veelkleurige groep toerrijders over de Schouwen-Duivelandse wegen, gevolgd door een materiaal-bezemwagen, waarbij de bezem hoog boven het busdak uitstak. Deze bus werd zoals gebrui kelijk gereden door de vaste équipe van 2 dames, tevensE.H.B.O.-sters, die bij eventuele ongevallen de beschikking hebben over een goedgevulde ver- bandkoffer. De Toerklub „Schouwen-Duiveland" organiseerde haar eerste Officiële Toertocht 1980, onder auspiciën van de Ned. Toer Unie. Gezien het prima fietsweer was er een grote deelname aan deze tocht. Niet alleen eigen leden, doch ook rij ders uit Halsteren, Hoeksewaard, Barendrecht, Rotterdam en Zuid- Beveland. De verstkomende deelne mer was 's ochtends uit Amstelveen gekomen en stond om 9 uur te Drei- schor aan de start. Over binnenwegen De volledige ANWB „Schouwen- Duiveland-Route" werd gevolgd, af stand 92 km, welke in 41/? uur werd afgelegd hierbij inbegrepen een kof fiepauze van V2 uur te Zierikzee. Het traject liep grotendeels over binnen wegen, doch enkele malen was het niet te voorkomen, dat een verkeers weg moest worden overgestoken. De organisatie werd hierbij uitste kend geholpen door een patrouille auto van de Rijkspolitie. Een vrou welijke en een mannelijke wacht meester zorgden er dan voor dat de gehele groep veilig kon oversteken. Het bestuur van de Toerclub is dan ook zeer dankbaar voor de medewer king van de Rijkspolitie. Bij terugkeer te Dreischor was de algemene indruk dat allen hadden genoten van deze mooie tocht. Het bestuur mocht van meerdere deelne mers dank in ontvangst nemen voor de prima wijze, waarop de voorrij ders en de wegafzetters de tocht had den geleid, en voor de algehele goede' organisatie van de tocht. Het eerste elftal van Renesse, dat in het paasioeek-end kampioen werd. Er zullen flinke reizen op het pro gramma staan en men zal menig maal naar Zeeuws-Vlaanderen moe ten. Maar in elk geval wenstte hij Re nesse erg veel sukses. Nadat alle spelers met vermelding van hun verdiensten voor het elftal onder gejuich aan de aanwezigen wa ren voorgesteld, werd het woord ge voerd door oud-voorzitter A. F. v. d. Roest. Hij was van mening, dat men het nu behaalde kampioenschap (een half jaar nadat hij, na een periode van vijf jaar, de voorzittershamer had overgedragen) al een tijd kon zien aankomen. Men zat er al een poosje tegen aan, ook al omdat men de beschikking had over enkele veel belovende jeugdspelers. Hij vond het verheugend dat het dit seizoen dan toch gelukt is. Ook vond hij het een goede zaak dat Renesse momenteel kan bogen op een groot aantal junioren, al is er wel een schrijnend gebrek aan A- junioren. Verder noemde hij de S.V. Renesse, die sinds kort een omium vereniging is waarin verschillende takken van sport kunnen worden be oefend, een bloeiende vereniging. De heer J. Vasseur, die als suppor ter dit jaar veel wedstrijden had ge zien, vond het kampioenschap zeer verdiend. Hij waarschuwde de trai ner ervoor te zorgen het gezellig te houden, omdat een goede sfeer erg belangrijk is. Aanvoerder Daan Bezuyen dankte de afgevaardigden van zustervereni gingen en de afdeling Zeeland. De heer J. M. Verboom bood de ver eniging een bal aan, want zij hij: „die heb je nodig". Trainer de Zeeuw tenslotte merkte op dat het voor hem de eerste keer was dat hij met een senioren-team een kampioenschap behaalde. Hij dankte het bestuur voor het vertrou wen dat in hum werd gesteld. Verder dankte hij de spelers en niet te verge ten hun dames. De voorzitter beantwoordde de sprekers en dankte hen voor de vriendelijke woorden. Verder dank te hij voor de zeer vele ontvangen bloemstukken. Zondag moest het kampioenselftal al weer aan de start komen, want de titel mag dan binnen zijn, de kompe titie is nog niet afgelopen. Nog twee wedstrijden staan op het program ma. Dat men de zaken nog steeds se rieus opvat en er alles aan wil doen om de kompetitie ongeslagen te beëindigen is duidelijk, want de eerste van de twee wedstrijden werd zondagmiddag van Heinkenszand met 3 tegen 2 gewonnen. Deelnemers van de toertocht van toerclu b Schouwen-Duiveland passeren de Ring in Dreischor. ZOMERAVONDVOETBAL- KOMPETITIE Brogum-Kon. Zeelandia 1-2; Stella Boys-Zierikzee Vet. (niet gespeeld); Velocitas-ZZ '72 1-2. Dinsdag 15 april: Hernesseroord- Toren Boys. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De Westduitse re derij Oldendorff heeft vier werkwil ligen aan boord gezet van het staak- schip „Hans Oldendorff". Daar brak vorige week een staking uit onder ne gen van de zestien opvarenden, toen het schip in Rotterdam op een werf lag. HOOGEVEEN. Aan de Kometen- laan in Hoogeveen is door onbekende oorzaak de woning uitgebrand van de familie B. J. van der Veen. De heer Van der Veen werd wakker van het geluid van vlammen, ging naar bene den en ontdekte dat de woonkamer in lichterlaaie stond. Zijn vrouw en zijn 9-jarige zoon wist hij nog op tijd in veiligheid te brengen. DEN HAAG. De Haagse politie wil nauwelijks mededelingéh doen over het onderzoek inzake de moord op de zoon van de Turkse ambassadeur in ons land, Achmet Benier. Hij werd vorig jaar in Den Haag doodgescho ten, toen hij in zijn auto voor het stoplicht wachtte. DEN HAAG. Het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen (VNO), de grootste werkgeversorganisatie, heeft geen stappen ondernomen en zal dat ook niet doen om de uitzen ding van de televisiefilm „De dood van een prinses" te voorkomen, zo heeft het VNO desgevraagd meege deeld. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft bij monde van minister Gardeniers (c.r.m.) aan NOS- voorzitter Jurgens laten weten, dat zij zich zorgen maakt over de gevol gen die uitzending van de dokumen- taire „De dood van een prinses" kan hebben. Dit heeft de NOS zaterdaga vond bevestigd. Donderdag 17 april, 21.20 uur, Nederland 2: De boekenweekshow. Met o.a. Wieteke van Dort en Joost Prinsen. DEN HAAG, 14-4. De regering van Saoedi-Arabië blijft de uitzending door de NOS, van de film „Dood van een prinses" bijzonder hoog opne men. Dit heeft de ambassadeur van dat land in Nederland gezegd in het gesprek dat hij op eigen verzoek op het Catshuis had met vice-premier Wiegel. Volgens de Rijksvoorlichtings dienst weet sjeik Ziyad Mohammed Ali Al Shawaf dat de Nederlandse re gering geen mogelijkheden heeft de uitzending daadwerkerlijk te verbie den. Toch heeft hij _met „grote kracht" gevraagd of de Nederlandse regering de uitzending wil proberen te voorkomen, aldus een woordvoer der van de RVD. WOENSDAG 16 APRIL NED. I: De middaguitzending bestaat uit een voorstelling van de Berebios. Reis naar het middelpunt der aarde en di verse filmpjes. De avonduitzending vangt aan met Van gewest tot gewest, waarin aandacht wordt besteed aan de tentoon stelling Anton Pieck 85 jaar. Daarna de gedramatiseerde dokumentaire Dood van een Arabische prinses van Anthony Thomas. Deze film gaat over de onthoof ding van prinses Mischa'al en haar minnaar die in de stad Ryad in 1977 werd voltrokken. Het CDA voert het woord in Politieke partijen en wordt gevolgd door de rubrieken Den Haag vandaag, Panoramiek en Studio Sport. NED. II: De dans van de zwarte kinderen is een film van Kurt Rosenthal over de nakomelingen van negerslagen, die de Spanjaarden importeerden in de goud en zilvermijnen in Peru. Voorafge gaan door Kenmerk en Stichting Socu- tera brengt de VOO de film, Juliana in zeventig bewogen jaren. In de daaropvol gende INFO-special wordt een portret geschetst van Beatrix de toekomstige koningin. It'll be allright is het eerste deel van een programma over allerlei blun ders die werden gemaakt in en om Ame rikaanse filmstudio's. Tot slot de Agenda. WOENSDAG 16 APRIL NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws v. doven; 15.30 De Berebios; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Sesam straat; 18.45 Toeristische tips; 18.50 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.30 De dood van een Arabische prinses; 21.20' Politieke par tijen; 21,37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.1 Panoramiek; 22.40 Stu dio Sport; 23.10 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven18.10 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 De dans van de zwarte kinderen; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socutera20.32 Juliana; 22.17 Info-special22.30 It'll be allright; 22.55 Veronica's agenda; 23.00 Teleac; 23.37 Nieuws. DONDERDAG 17 APRIL NED. I: De VARA vangt het program- ma aan met Nieuwtjes uit Uhlenbusch De ombudsman en voorts de quiz 2 voor 12 en Perude revolutie die nooit plaats vond, een dokumentaire over het mis lukte revolutionaire verleden van Peru. De NOS vervolgt de uitzending m et Den Haag vandaag en sport en politiek, een programma over het al of niet deelnemen aan de Olympische Spelen in Moskou. De rubriek Panoramiek brengt een ver slag uit het Europese parlement te Straatsburg. NED. II: De hulk opent de uitzending. Jo de Meyere presenteert de Energie- kwis. Het journaal wordt gevolgd door de vijfde en laatste show van de Moun- ties. Mar tine Bijl presenteert de Boeken weekshow waaraan medewerking wordt verleend doorConny Vandenbos, Drs. P., Nico Haak, Wieteke van Dort, Jules de Corte, Rob van Reijn, De Zangeres zon der naam en Joost Prinsen. Aktua tv besluit de uitzending. DONDERDAG 17 APRIL NED. 1:10.25 Open school tijd; 11.30 Schooltelevisie; 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven18.30 Sesamstraat; 18.45 Pas poort; 18.55 Nieuws; 18.59 Nieuwtjes uit Uhlenbusch19.30 De ombudsman; 20.00 2 voor 12; 20.40 Peru21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Sport en politiek; 23.10 Panora miek; 23.35 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 De Hulk; 19.38 De energiekwis; 20.00 Journaal; 20.27 Te gast bij de Mounties;121.20 De boekenweékshow; 22.30 Aktua tv; 23.25 Nieuws. HILVERSUM, 14-4. De troonswis seling en de daarmee gepaard gaande plechtigheden en festiviteiten komen op 30 april uitgebreid op radio en te levisie. De NOS verzorgt die dag via de te levisie op Nederland 1 reportages van de plechtigheden, vrijwel onaf gebroken van 9,45 uur tot ongeveer 17.00 uur. Maar ook het avondpro gramma van de NOS staat geheel in het teken van de troonswisseling, na melijk van de feesten. De radio brengt die dag van 7.00 uur tot 24.00 uur via Hilversum 1 een nationaal programma met talrijke reportages uit binnen- en buitenland, een uitgebreide dokumentaire over de regeringsperiode van koningin Ju liana, veel muziek, reakties van luisteraars en een vooruitblik op de regerinsperiode van de nieuwe ko ningin. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 17 Door GERRIT FRANSSEN De man schoof het stuk kaas naar haar toe. „Vanmiddag heb ik vers brood," zei hij en het klonk als een ver ontschuldiging. De hond zat bij de open deur, naar buiten kijkend. Terwijl ze at, nam ze een stuk kaaskorst en hield die omhoog. „Beer!" riep ze, „kijk eens!" Het dier verroerde zich niet. Nog maals riep ze de hond: „Beer!" Zonder resultaat „Het helpt u niet" legde de man uit „want hij is stokdoof." „Gut, wat zielig!" riep ze geschokt uit „Hoe komt dat?" „Ik heb 'm verleden jaar zomer in het bos gevonden. Hij was zwaar mishan deld, maar het kan ook zijn, dat hij door een auto was overreden. Ik legde hem voorzichtig in mijn auto en ging ermee naar de veearts. Hij is er bovenop gekomen, maar zijn gehoorzenuwen zijn dood en er is ook iets niet in orde met zijn stembanden, want blaffen doet hij nooit Voor het overige is hij wel in orde". „Ontzettend!" antwoordde ze vol af schuw. „Hoe kan dat alles gebeurd zijn? Ik bedoel: doof en niet meer kunnen blaffen?" „We namen aan, dat het dier in volle vaart uit een rijdende auto is gegooid en met zijn kop tegen een of meer bomen terecht is gekomen. Mensen, die met vakantie wilden en met de hond zaten. Dat gebeurt zo vaak zomers." „Wat afschuwelijk! En het is zo'n lief dier." Ze kwam overeind en liep naar de deuropening. De hond draaide zich naar haar toe nog voor ze de deur bereikte. „Hoe kan dat nu?" vroeg ze aan de man. „Als hij doof is, kan hij me niet horen aankomen." Ze gaf hem de kaaskorst en aaide hem over de kop. „Iemand, die een van zijn zintuigen mist of is kwijtgeraakt, gaat automa tisch de overige zintuigen scherper ont wikkelen. Beer hoorde u niet aanko men, maar voelde 't. Misschien door veranderingen van de luchtstroom. Daarom kijkt hij mij altijd aan. En u ook. Van mijn gezicht kan hij zien, wat ik wil. Of wat ik ga doen." „Neemt u hem nooit mee naar uw werk?" Ze kwam langzaam terug naar de tafel. Hij schudde zijn hoofd. „De hele dag is het huis onbeheerd, als ik werk. Dan zorgt de hond ervoor, dat niemand het kan betreden. Er lopen hier nog wel eens stropers. Af en toe strijkt aan de bosrand een zigeunerkolonie neer en maakt dan wijde omgeving onveilig. Zodra ze hier de hond zien, gaan ze wel met een grote boog om hem heen." Hij kwam overeind. „Over een kwartieije ga ik naar het dorp om inkopen te doen. Als u nog meer nodig denkt te hebben behalve overal en klompen, schrijft u het dan maar op een stuk papier." Ze dacht na. toen hij naar buiten ging. Ik moet ondergoed hebben, maar kan ik hem dat laten kopen? Misschien kan ik dat op een andere dag beter zelf doen. En panty's moet ik hebben en sigaretten en ik heb hier geen tanden borstel noch tandpasta. In haar tasje had ze een klein op schrijfboekje. Ze scheurde een velletje uit en begon te schrijven. Ook onder goed en panty's. Toen de man weer binnenkwam en haar vragend aankeek, gaf ze hem het toegevouwen briefje. „Wat u liever niet wilt kopen, schrapt u maar door, dan haal ik dat zelf een andere keer." De man vouwde het briefje open en las alles, wat ze opgeschreven had. Ze voelde een kleur opkomen. Dit is gê nant, vond ze en daarom draaide ze zich om en begon de tafel af te mimen. Hij vouwde het briefje weer dicht en stak het in de zak. „Doe het kalm aan," adviseerde hij. „Tegen de middag ben ik wel weer terug. Dan hebt u werkkle- ren en klompen." Terwijl ze de tafel afveegde, hoorde ze hem de auto uit de schuur rijden. Het geluid van de motor klonk onwezenlijk, de normale rust als het ware verscheu rend, maar geleidelijk aan smoorde het geluid tussen de bomen weg. Nadat de vrouw zich weer gehesen had in de broek met geïmproviseerde draagbanden, waste ze de vaat en veeg de de vloer schoon. De hond keek toe, zich waarschijnlijk verbazend over de ze in zijn ogen ongewone aktiviteiten. In de slaapkamer maakte ze het bed op, waarna ze water opzette en het fornuis opstookte. (wordt vervolg)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5