Korrespondent(e) Modeshow voor ouderen in Dorpshuis te Mc uwer kerk Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting Schoolkrant „De Molenwiek" geeft uitvoerige informatie Jacolies van Gastel succesvol in eerste baanwedstrijd Meeste turnsters Delta Sport draaiden naar tevredenheid Ds. J. H. Velema voor Reformatorische Politieke Kiesvereniging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 4 Heel veel „draagbaars" NIEUYVERKERK, 14-4. Onder het motto: „Mode voor ouderen" organiseer de het damescomité van de bejaardensoos te Nieuwerkerk maandagmiddag een modeshow in „Ons Dorpshuis". Deze show werd verzorgd door de fa. Hol- ty te Zierikzee, terwijl de modellen werden geshowd door dames uit Nieuwer kerk. Als mannequin traden op de dames M. Beijer, A. Bom, L. van Bloois, K. Heijboer, A. van der Male en R. de Ronde. Om half drie werd de aanwezigen alvast een kopje koffie aangeboden, waarna mevrouw Van Bommel, echt genote van de burgemeester van Dui- veland, allen hartelijk welkom heet te. Begonnen werd met een blauw wollen combinatie te tonen van het merk Bleyle. Zeer bevelenswaardig, daar deze wasbaar is. Heel wat pak jes en jurken van dit merk kwamen aan de orde en vormden goed draag bare mode. Ook regenjassen, zomer mantels en korte jasjes kwamen aan de beurt, gemaakt van zuiver scheer wol, in mooi afkledend model, vele van het merk Del Mod. Zelfs een maat 50 staat hier keurig mee! Alcantara Een nieuw en voor de meesten nog onbekende stof is het Alcantara. De ze geeft een suède-achtige aanblik en leent zich bijzonder voor jassen en pakjes, welke hiervan dan ook ges howd werden. Dit is buitengewoon mooi en, hoewel niet goedkoop, wel ideale kleding, want ze is gemakke lijk wasbaar en prettig te dragen. Dit voorjaar zijn er ook weer de kortere jasjes met driekwart of halve mouwen, en geruite rokken met plooien vanaf de heup, soms rondom, en ook wel alleen platte plooien van voren of één platte plooi. Veel japon nen zijn vervaardigd van katoen en tricot, een ideale zomerdracht. Ook het crêpe ontbrak niet. Flitsen" uit het buitenland MEXICO. Canada is bereid asiel te verlenen aan Cubaanse vluchtelin gen die hun toevlucht hebben gezocht in de Peruaanse ambassade in Ha vanna. Het ministerie van buiten landse zaken heeft nog niet bekend gemaakt hoeveel Cubanen Canada wil opnemen. TRIPOLI. De deelnemers aan de topconferentie van het Arabische „afwijzingsfront" hebben een principe-akkoord bereikt over een selectief embargo op de levering van olie en aardgas aan de Verenigde Sta ten en hun bondgenoten in West- Europa. WASHINGTON. President Carter zou op 60 procent van stemmen van de zwarte kiezers mogen rekenen, te gen zijn rivaal in de strijd om de de mocratische kandidatuur voor het presidentschap, senator Edward Kennedy, op 30 procent. Dit blijkt uit een studie van een onafhankelij ke groep voor politiek onderzoek. SEOEL, Zuid-Korea. Van bevoeg de zijde in Seoel is zaterdag verno men dat Zuid-Korea heeft besloten zijn ambassadeur in Teheran terug te roepen, uit solidariteit met de Vere nigde Staten en hun strafmaatrege len tégen Iran. BRUSSEL. Koning Boudewijn van België heeft zaterdag vice-premier Willy Claes gevraagd de mogelijk heid te onderzoeken van vorming op korte termijn van een kabinet dat in het parlement op een voldoende meerderheid beschikt om 's lands problemen aan te pakken. TEHERAN. In Teheran is zaterdag van officiële zijde meegedeeld dat het aantal visa dat aan Amerikaanse journalisten wordt uitgereikt, zal worden beperkt naar aanleiding van de verbreking van de diplomatieke betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Iran. WESTHOEK. Tijdens het afgelopen weekeinde, was er al c in flinke druk te aan de Westnoek-stranden. De badpakken bleven doorgaans nog in de tas, maar om te wandelen was het ideaal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De modellen waren met veel élan door de „mannequins" geshowd en enthousiast bekeken door de aanwe zige dames. Men kreeg voor deze show een zeer goede indruk, dat er in de maten 40 tot 50 voor „elck wat wils" te koop is. Ook de kleuren, w.o. marine, bleu, wit, grijs, lila en rose veel voorkwamen in alle schake ringen, leenden zich goed voor deze modellen. Na afloop kregen allen manne quins gezamenlijk een enthousiast applaus en dankte mevrouw Holty hen voor hun bijdrage onder het aan bieden van een ruiker bloemen. Mevrouw Van Bommel bedankte daarop alle aanwezigen voor hun komst en mevrouw Holty en haar medewerksters voor hun show, die op hun beurt bloemen kregen, bene vens de dames Beijer en Schuilingh, die 's morgens ook al in Zierikzee hadden meegewerkt. JERUZALEM. Tientallen hectares graan en olijven van Arabische inwo ners van de streek rond Hebron zijn onlangs verloren gegaan door een besproeiing met ontbladeringsmid- delen door vliegtuigen van het Israë lische ministerie van landbouw. DAMASCUS. De zuiveringsopera ties van het Syrische leger in de ste den Aleppo en Hama hebben het af gelopen weekend geleid tot de ar restatie van de „aanvoerders van de terroristen", zo is van gezaghebben de zijde in Damascus vernomen. On der de arrestanten zijn ook buiten landers. TRIPOLI. De staatshoofden van Libië, Algerije en Zuid-Jemen en PLO-leider Jasser Arafat alsmede vertegenwoordigers van alle groepen binnen de PLO zijn zondag in het Li bische Tripoli de top van het zoge naamde afwijzingsfront begonnen. MADRID. Twee ET A-leden hebben het hoofd van de politie in de stad Vi- toria in Spaans Baskenland, Eugenio Lazaro, toen deze in burger een wan deling maakte in het centrum, dood geschoten. HAMBURG. Bondskanselier Hel mut Schmidt van West-Duitsland heeft in een vraaggesprek met „Bild Zeitung", de kritiek van president, Carter over het gebrek aan solidair!: teit bij zijn Europese bondgenoten in het konflikt tussen de V.S. en Iran van de hand gewezen. TEHERAN. De kommandant van het Iraanse revolutionaire korps, Abul Sharif, heeft Irak er van be schuldigd dat vier van zijn schepen strategische posities in het gebied van de Perzische Golf hebben ingeno men. HOCKENHE1M. De 23-jarige Oostenrijkse coureur Markus Hoet- tinger is op het circuit van Hocken- heim tijdens de tweede race voor het Europees kampioenschap Formule Tweecoureurs, om de Jim Clarktro- fee, om het leven gekomen. RIO DE JANEIRO. In buitenwij ken van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro zijn acht met kogels door zeefde lijken gevonden, die sporen van foltering droegen. Volgens Bra ziliaanse kranten gaat het om slacht offers van het „Eskader des doods". DENVER. Drie van de gijzelaars in de Amerikaanse ambassade in Tehe ran zijn vrijlating met Kerstmis mis gelopen, omdat een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken zei dat één van hen een hersenspoeling zou hebben ondergaan. JERUZALEM. In Israël is de jaar lijkse herdenking begonnen van de Nazi-vervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Deze vindt plaats op de dag dat de opstand van het ghetto van Warschau begon, volgens de He breeuwse kalender. TEHERAN. De Iraanse vloot is „grote manoeuvres" begonnen om zijn „kracht" te tonen, zo heeft admi raal Seyyed Jamaleddin Tabatabai bekendgemaakt. De manoeuvres gaan enige dagen duren. TOKIO. Zondag is in Nishinomiya bij Osaka in Japan een aan Anne Frank toegewijde kerk, de „Rozen van Anne" kerk, officieel geopend. De plechtigheid werd ook bijge woond door de consul van Neder land. Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN: Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00^21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) 'Zierikzee Telefoon (0111Ó) 2946 2825 „Schooi niet de Bijbel te Nieuwer kerk NIEUWERKERK, 15-4. Een foto van de bouw van het schoolgebouw, dat aanstaande vrijdag officiéél wordt geopend, siert de omslag van de schoolkrant de „Molenwiek" van de „School met de Bijbel" te Nieu werkerk. De informatie in de keurig verzorgde uitgave is veelomvattend. De heer Van Heukeland, het hoofd van de school, doet daarin medede lingen over integratie, de fotogalerij en over het werk verricht aan diens woning. De ouderkommissie komt in de terugblik over de afgelopen maan den nog even terug op de inleiding, op de ouderavond gehouden door de schrijver van kinderboeken de heer P. Jongeling. Ook over het in opbouw zijnde do- kumentatiecentrum wordt een en an der vermeld. De kinderen van de laagste klassen schreven een aantal leuke stukjes. Het personeel van zwembad „Dol fijn" wendt zich in een schrijven tot ouders en leerlingen. Het deelnemen aan de wedstrijd „Rare snuiter" leverde een prijs van 250 gulden op, die is besteed aan de aanschaf van een weefgetouw. Ook de winnaar van het „Meterspel" van de PZEM wordt „verslagen" met tekst en foto. De rubriek „krantenknipsels" duidt op verslagen rondom het leven en werk van de school. Verder zijn in deze schoolkrant te vinden een stuk je historie, een muziek-rubriek, puz zels en gedichten, een van Jacobus Revius en enkele van de grotere leer lingen. Bij een klasse-foto wordt tenslotte de vraag gesteld: Welk schooljaar? eh Wie is de juf? De aktiviteiten rondom de „School met de Bijbel" zijn zodoende op aan trekkelijke wijze samengevat. fluit# LONDEN. Militaire vliegtuigen van acht NAVO-landen waaronder Nederland, zullen volgende week schijnaanvallen op Groot-Brittannië doen om de verdediging van dat land te beproeven. Het wordt de grootste oefening van deze aard, zo heeft het ministerie van defensie in Londen bekendgemaakt ROME. President Bani-Sadr van Iran heeft in een gepubliceerd vraag gesprek met het Italiaanse weekblad L'Espresso verklaard dat hij zich niet meer wil en kan inlaten met het drama van de Amerikaanse gijze laars in Teheran. Ik heb alles gedaan wat in mijn vermogen lag om deze zaak tot oplossing te helpen brengen, aldus de Iraanse president. „En ik kan en wil niet meer bij deze zaak be trokken worden". NOUAKCHOTT. De Mauretaanse minister van binnenlandse zaken, majoor Moulaye Ould Boukreiss, is ontslagen en vervangen door kapi tein Sid'Achmad Baba Mine, die sinds januari bevelhebber was van het noordelijke distrikt Zouerata. Dit is officieel bekendgemaakt in de hoofstad Nouakchott. MOSKOU. Na de koppeling van de Sojoez-35, met aan boord luitenant kolonel Leonid Popov en ingenieur Valeri Rjoemin, aan de Saljoet-6 is dit ruimtestation dat al twee en een half jaar om de aarde draait, op nieuw bemand. TEHERAN. Ook al heeft Iran nog al laatdunkend gereageerd op de Amerikaanse sancties, de kans is groot dat het land de gevolgen ervan goed zal voelen, zo menen diploma ten en economen in Teheran. Alle Iraanse ministers blijken bijzonder ingenomen te zijn met het besluit van de V.S. de diplomatieke betrekkin gen te verbreken en de export naar Iran stop te zetten. Ze verklaren bij herhaling dat een en ander alleen maar bijdraagt tot economische onaf hankelijkheid van Iran. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BREDA. In het eerste officiële per scommunicatie dat de direktie van het Medisch Centrum de Klokken- berg in Breda sinds het ontstaan van de recente problemen rond de hart- chirurgie heeft uitgegeven, wordt toegegeven dat men doende is het sa menwerkingsverband met hartchi rurg dr. P. van der Schaar te beëindi gen. AMSTERDAM. De door de geza menlijk Amsterdamse kraakgroepen gelanceerde leuze „geen woning, geen kroning" heeft in de hoofdstad flink wat losgemaakt. Naarmate de 30ste april nadert duiken er steeds meer pamfletten'op, waarin de bur gerij wordt aangemoedigd de inhul diging te verstoren. DEN HAAG. De Centrale Onderne mingsraad van Volker Stevin in Den Haag, heeft tegenover het bestuur van de NOS zijn verontrusting uit: gesproken ov.er het voornemen om de 1 TV-dokumentaire „dood van' een prinses" uit te zenden. Dit heeft de COR van Volker Stevin maandag be kendgemaakt. DEN BOSCH. Minister Gardeniers van Cultuur, Rekreatie en Maat schappelijk Werk heeft maandag middag de staatsprijs voor de letter kunde, de P.C. Hooftprijs 1978, uitge reikt aan C. Verhoeven. Dit gebeurde in het Jeroen Boschkollege in Den Bosch, waar de schrijven klassieke talen doceert. Verhoeven kreeg de prijs voor zijn hele Essayistisch werk. DEN BOSCH. Voor de tweede keer binnen een week hebben ongewenste bezoekers een inbraak gepleegd bij de verenigde distributiebedrijven in Den Bosch. Daar verdween voor 18.000 gulden aan rookwaren in de nacht Van zondag op maandag. AMSTERDAM. Koningin Juliana heef maandagmiddag in het Konink lijk Paleis op de Dam in Amsterdam de tentoonstellingen „verzet en ver volging 1933-19nu" en „de illegale ca mera" geopend. Hierbij waren ook prins Bernhard, vice-premier Wiegel en een aantal vertegenwoordigers van de regering en het gemeente bestuur van Amsterdam aanwezig. Lendedoek in Peking PEKING. 14-4. Op de lucht haven van Peking heejl de preutsheid het gewonnen run de kunst De direktie heejt ecu gordijti gedrapeerd over een deel van een muurschildering van naakte vrouwen uie in Zuid-China aan een waterjcest meedoen. Driekwart van het fresco in een van de luchlhavenrestau- ranls voor buitenlanders is on bedekt gelaten, maar één hoek is zorgvuldig aan het oog ont trokken. Volgens luchthavenperso neel was geprotesteerd door het minderheidsvolk uit het gebied in Zuid-China dat grenst aan Birma en dat op het fresco was afgebeeld. Jacolies van Gastel won tijdens de eerste baanwedstrijd in Steenbergen de 60Ó m in een tijd van 1.45.45 min., vóór Lianda de Vos van Diomedon (1.48.20 min.) en Mirjam Hertogh (1.51.34 min.). Zij won eveneens het discuswerpen met de uitstekende afstand van 24.56 m. Deze eerste jeugdwedstrijd in het nieuwe baanseizoen werd georganiseerd door Diomedon te Steenbergen. Ook C-jongen Chris Hoek was suc cesvol. Hij sleepte twee derde prijzen en persoonlijk records in de wacht. Bij het hoogspringen bereikte hij een hoogte van 1.60 m en bij het discus werpen wierp hij de discus maar liefst 32.16 m ver. C-jongen Jan Ko nijnenburg werd tweede op de 800 m in de veelbelovende tijd van 2.21.85 Finale Enkele Delta Sporters liepen zich in de finale van de sprintnummers. Frederike van Veeren eindigde op de zesde plaats bij de meisjes C. Zij liep de 80 m in 11.58 sec. Zij behaalde een vijfde plaats bij het verspringen met 4.36 m. Peter Dijkstra finishte als derde in de finale bij de C-jongens in een tijd van 12.83 sec. Dixon v. d. Sande eindigde als zesde in 13.60 sec. Marcel de Jonge liep de 80 m bij de C- jongens in de goede tijd van 11.72 sec. Hij had de pech in de sterkste serie te zitten en kwam niet verder. Overi gens werd hij bij het verspringen nog vijfde met 4.05 m. D-jongen Paul de Bruijn stootte de kogel 7.98 m (zesde plaats), Marjolein Kort, C-meisje wierp de discus 15.08 m en Margreet den Boer, C-meisje sprong 1.30 m hoog. Het was een sterk bezette wedstrijd, die onder gunstige weersomstandigheden kon worden afgewerkt. De turnsters van Delta Sport hebben zondag in Badhoevedorp hun tweede wedstrijd vanuit de nieuwe opzet van het KNGV gedraaid. De druk werd voor Carianne Berrevoets te zwaar, op de balk en brug ongelijk kon zij het niet meer bol werken. De sprong toonde echter weer klasse. Haar goed uitgevoer de gehoekte tsukahara leverde 9.05 p. op, wat in haar klasse de hoogste score was. Zelfs in de elite klasse wist alleen Debbie Amson deze score te evenaren en Monique Bolleboom (met ruim verschil kampioene in de elite klas se) deze score met een gestrekte tsu kahara te overschrijden (9.55 p.), Ca- rola Eekhoorn (DOO-Utrecht) eindig de in de twee klasse voor Carianne met 30.15 p. Monique v. d. Spek be haalde met 24.50 p. een zevende plaats en Astrid v. d. Spek met 23.65 p. een negende plaats. In de eerste klasse draaide Erna v. d. Spek beter dan twee weken gele Mixed-team LTC Zierikzee lijdt nederlaag Het vijfde klas mixed-team van de ltc Zierikzee heeft zijn eerste wedstrijd tegen Noord-Beveland 3 uit met 7-1 verloren. Uitslagen: Heren enkel: P. van Dijke-Jurgen Ensing 6-3, 6-4; P. Wolse-Andy Kok 6- 0, 6-0. Dames enkel: T. Moerman-M. van Velthoven 6-1, 6-2. Heren dubbel: Arjan Holm/Leen Kostér-J. van Dijke/Pi van Dijke. Heren dubbel: Leen Koster/Rob Hol-P. van Dijke/L. van Damme 7-6, 3-6, 3-6. Dames dubbel: M. van Velthovén/Arjan Holm-J. van Dijke/J. Weber 2-6, 1-6. Mixed: P. van Dijke/J. Moerman- Arjan Holm/Andy Kok 6-4, 6-1; L. van Damme/J. Weber-M. van Velthoven/Leen Koster 4i6, 6-4, 5-7. Aanstaande zondag 20 april speelt het team thuis tegen Mattenburg 2. UTRECHT. De Verenigingsraad van d Journalistenbond NVJ heeft zich maandag op een vergadering in Utercht met overgrote meerderheid (38 stemmen voor, vier tegen en een onthouding) achter het bestuursstandpunt geschaard inza- kew journalistieke akties op de FNV-aktiedag van 4 maart jl. den in Goes. Zij behaalde een totaal score van 23.65 p. en behaalde van de elf deelneemsters een zesde plaats. Haar brugoefening vormt duidelijk nog een zwak punt. In de eerste klasse B eindigden Bertine Klink en Hennie Kloet met 20.20 p. en 21.15 p. op de veertiende en vijftiende plaats. Senioren In de seniorenklasse behaalde An- net Schouls met 29.00 p. een 25-ste plaats. De heer J. A. Kosters, trainer van Delta Sport deelde mede dat de prestaties van Bianca tegenvielen, maar dat de overige Delta Sportsters naar tevredenheid hadden gewerkt. Voor 50 jaar ADVERTENTIE. Bonbons, roomtof- fee, rumboonen en pralines 14 cent per ons, per 2 ons 25 cent Versche koekjes vanaf 20 cent per Vz pond. Janhagel 25 cent per Vi pond. S CHO UWEN-D UIVELAlND. Defilm- operateur van de filmfabriek „Orion" heeft zijn verblijf op ons eiland ten nutte gemaakt door de kasteelen Moermond en Haamstede, benevens de Plompe Toren op de gevoelige strook vast te leggen. Op dezewijze wodrt op zéér doeltreffende wijze de aandacht gevestigd op het moois dat Schouwen biedt, wat voor het vreem delingen verkeer zeer bevorderlijk kan zijn. NIEUWERKERK. De Minister van Financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's Rijksschatkist is ontvangenwe gens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermo gen bij den ontvanger der directe belas tingen te Nieuwerkerk f 235,55. ZIERIKZEiE. Bij het plaatsen van palen in de grond van het terrein rond de Nieuwe Kerk, nu weder tot plantsoen aangelegd, vond men tegenover het ge bouw der. Kweekschool voor onderwij zers een grote hoeveelheid opgestapelde menschenbeenderen. ADVERTENTIE. Vanaf heden iedere dag prima versche kropsla 7 cent per stuk In zaal Chr. Ger. Kerk ZIERIKZEE, 11-4. Voor een goed gevulde zaal in de Chr. Geref. Kerk van Zierikzee sprak ds. J. H. Velema van Nunspeet voor de Reformatorische Poli tieke (kies)Vereniging Zierikzee en omstreken over het ontstaan en het doel van de Reformatorische Politieke Federatie. Ds Velema benadrukte dat de R.P.F. geen doel in zichzelf is maar dat wil niet zeggen dat zij doelloos is. Voornamelijk dakloos geworden zijn de A.R. en C.H.U.-leden hebben, voordat de R.P.F. werd opgericht, getracht aansluiting te zoeken bij de S.G.P. en het G.P.V. Daar het echter ging om bewaring van een stukje ei gen indentiteit en de geringe tijds ruimte welke er was tussen de op handen zijnde verkiezingen is dat toen niet gelukt. De R.P.F. is toen ontstaan maar de pogingen om tot een nauwere samenwerking te ko men, waar en zover dat mogelijk is, worden voortgezet. Deze pogingen hebben op heel wat plaatsen in gemeenteraden ook al tot een goed resultaat geleid door hetzij als optreden van één fraktic of afzon derlijk als R.P.F. Spreker sprak de wens uit dat er in de naast toekomst met bovenge noemde partijen door een lijstverbin- ding of door lijstineenschuiving een hechtere samenwerking kan komen. Sinds 1962 Het getuigenis van deze drie partij en kan op de samenleving meer in vloed uitoefenen dan dat men was ge bleven binnen de partij welke men verlaten heeft. Spreker gaf te kennen dat al vanaf 1962 getracht was een ei gen geluid te laten horen. Dat is toen niet gelukt en nu kan men er zeker, ondanks dat men dat wil, geen enkel effekt meer van verwachten. De vergadering werd geopende door de voorzitter van de kiesvereni ging met schriftlezing en gebed en met dankzegging gesloten door ds. Velema. Ad Bouwens liep marathon De Delta Sport-atlect Ad Bouwens nam zaterdag deel aan de Westland- marathon, die door de Deen Jorm Lauenborg in twee uur, 17 min. en 3' sec. werd gewonnen. Bouwens realiseerde in de (door de krachtige wind in het vlakke West- land) vrij zware marathon (42 km en 195m) een tijd van drie uur, 43 min. en 29 sec. Dit was de elfde maal dat de marathon werd gelopen en de eerste maal dat Bouwens deelnam. De vorige tien keren organiseerde hij de loop. Wij zoeken voor onmiddelijke indiensttreding een voor Brouwershaven (inclusief de samenstellende ker nen). Brieven onder motto: ,.Korrespondent(e)" aan de redaktie, Jannewekken 1 - Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4