L BOETIEK „LIESELOTTE" VOORTAAN IN MOOI GERESTAUREERD PAND Thans opvallend weinig bouw-aktiviteit te Bruinisse ZEEUWS COÖRDINATIEORGAAN MAAKT BEZWAAR TEGEN AANLEG JACHTHAVEN Weg' met de rode overall! STREEKNIEUWS Overeenkomstig „trend" Plan in Colijnsplaat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di„sdag 15 apHi 1980 Nr. 22692 3 De rode overall bungelt werkeloos aan de gevel, de lakens zijn voor de ramen vandaan. Boetiek Lieselotteis heropend, door burgemeester C. Slabbe- koorn, op de foto samen met het echtpaar De Maat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 11-4. Vrijdag was het zover. Een feestelijke dag voor Jan en Adri de Maat, omdat hun boetiek „Lieselotte", verleden jaar tot twee maal toe door brand getroffen, werd heropend door burgemeester C. Slabbekoorn. Dat ging op originele wijze. De burgemeester deed dat namelijk door de ro de overall, door Jan veelvuldig gebruikt wegens zijn behoorlijke aandeel in de herstellingswerkzaamheden, op te hijsen. Een kijkje in het knappe interieur van boetiek Lieselotte". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDELBURG Vergadering uitgesteld De op 1 mei geplande vergadering van de provinciale raad voor het mi lieu wordt uitgesteld, omdat de te be handelen onderwerpen in aard en omvang niet zo belangrijk zijn. Men denkt erover te wachten tot eind au gustus, wanneer de (concept)- milieuhygienische nota van de pro vincie dan wellicht besproken kan worden. ZIERIKZEE Jonge eendjes Rinus Kleppe in de Mulockstraat deelde mede. dat hij maandagavond in de Zoete Gracht tien jonge eendjes zag rondzwemmen. Wederom een aardige lenteboodschap. Bond van Opzichzelf staanden Op vrijdag 18 april houdt de Bond van Opzichzelfstaanden ene kontak- tavond in het U.V.V.-gebouw (Kerk hof 1). Er wordt bingo gespeeld. Al leenstaanden die kennis ^villen ma ken met de bond zijn hartelijk wel kom. Kontaktadressen: 01110-3679, 01110-5632, 01873-2179. Watersportvereniging „Burghsluis" f.o. In de gemeente Westerschouwen is de WSV ..Burghsluis" in oprichting. De belangstelling voor de watersport in allerlei vormen groeit zo sterk, dat een aantal enthousiaste watersport liefhebbers besloten heeft een vere niging op te richten, om de ontwikke ling van de watersport in goede ba nen te leiden. Het ligt in de bedoeling, zowel de sportvisser, als de zeilers en motor kruisers, in een vereniging op te ne men. De eigenaar van de boetiek was zeer verheugd, zoals hij in zijn dank woord memoreerde, om dat werkpak nu voorgoed uit te trekken. Het mooie voorjaars-, bijna zomer se weer, had een groot aantal kinde ren naar de Markt gelokt, die allen een ballon en een lampion kregen uit gereikt. Interieur Nadat ook de lakens voor de etala ge waren verwijderd, mochten de ge nodigden binnen het resultaat van de verrichte werkzaamheden bewonde- Het winkelpand is prachtig in oude staat gehouden met moer- en kinder balken, veel schoon metselwerk en een meesterlijk weggewerkt verwar mingssysteem, dat anders zo vaak af breuk kan doen aan dit soort monumenten-pandjes. Een grote verscheidenheid aan ar tikelen heeft een overzichtelijke plaats in de zaak gevonden. Niet alleen kleding Behalve veel kleding zijn tevens verkrijgbaar een grote kollektie wol, naaigarens, haak- en borduurgarens en boeken en tijdschriften handelend over al deze zaken. Maar ook een rits, een tornmesje of knopen zijn te koop. De „terugkeer van Lieselotte" be tekent een aanwinst voor Brouwers haven. De oprichtingsvergadering zal plaats vinden op zaterdag 19 april a.s. in Hotel-café-restaurant ,,Het grote Zwijn" te Burgh, Achterweg 9. ELLEMEET Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, organiseert een bijeenkomst in 't Durpshuus" te Ellemeet, op dinsdag 15 april. De arts J. Zwartelé spreekt over: „Acupunctuur en alternatieve geneeswijzen". KERKWERVE Filmvoorstellingen groot sukses Afgelopen donderdag hebben de filmvoorstellingen, georganiseerd door de werkgroep Jeugdaktivitei- teh Kerkwerve, veel belangstelling getrokken, 's Middags kwamen er 85 kinderen kijken naar de avonturen van een dik jongetje, dat veel komi sche avonturen beleefde. 's Avonds was er ook voor de grote re kinderen een lachfilm, die vijftig belangstellenden trok. Beide voor stellingen vonden plaats in het Vere nigingsgebouw. De Werkgroep Jeugdaktiviteiten kan terugzien op een zeer geslaagde dag. LOOPERSKAPELLE Vroege koekoek Er zijn al zwaluwen gesignaleerd, en jonge eendjes, maar ook de koe koek heeft reeds van zich lagen ho ren. Een lezeres uit Looperkapelle meldde vanochtend de roep van» deze vogel nu reeds te hebben vernomen. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 22 april wordt in het Tonnenmagazijn een bijeenkomst ge houden van de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Mot to van de avond is: „Wat doet de P.T.T.?" De avond wordt verzorgd door de heer J. de Bruin van de Voor lichtingsdienst en de heer H. M. van der Post, direkteur van het P.T.T.- kantoor te Zierikzee. Programma's 30 april en 5 mei Op woensdag 30 april is er vóór 10 uur 's morgens een programma waaraan iedereen kan deelnemen. Om 8.30 uur is er klokluiden en vlag gen uitsteken; 8.45 uur maakt de mu ziekvereniging „Con-Amore" een rondgang langs de bejaardenwonin gen met de schoojeugd, later sluiten de kleuters hierbij aan; 9.00 uur vlag- hijsen op de Markt; en van 9.05-9.45 uur grote samenzang in de St. Nico- laaskerk, o.l.v. Bert Gebben. Het or gel wordt bespeeld door mevr. W. Bil. Gebracht worden bekende Ne derlandse liedjes. Dagprogramma Maandag 5 mei heeft Brouwersha ven een volledigprogramma, met als grote publiektrekker de grote op tocht in de middag, middag. Het the ma daarvoor is „1940-1980". Om 9,00 wordt de klok geluid; 9.30 uur vlag- hijsen op de Markt; 9.45 uur aanvang vossenjacht voor de jeugd, goed speu ren kan veel lopen voorkomen. Maar vossen zijn slim, reken daar maar op; 2.30 uur n.m. Grote optocht, alle ver enigingen en bedrijven zijn uitgeno digd. Maar ook individuele deelne mers zijn welkom, verzamelen 2 uur n.m. aan de Nieuwe Haven; om 7.00 's avonds gaan de deuren van het Ton nenmagazijn open voor een gezellig- heidsmarkt, kreatieve bezigheids- dingen bijeengebracht door Brouwse inwoners zullen daar te zien zijn, o.a. wolspinnen, weven, borduren, frivo- litéwerk, welfarewerk. modelbouw, verzameling van antieke scheepsui trusting ets. Ook aan de kinderen is natuurlijk gedacht, zij kunnen met u kijken naar heel oude dia's van Brouwers haven of bij de knutselklub zelf een spel in elkaar zetten, of ballengooi- en. En voor de allerkleinsten is er touwtrekken en de grabbelton. Alles bijeen een dag vol kijk- en .meedoen'-plezier. DREISCHOR Jaarvergadering Crescendo De jaarvergadering van muziekve reniging „Crescnedo" zal zaterdag middag 19 april in het Dorpshuis ge houden worden. Na de opening van de voorzitter en de notulen van de se- kretaris volgt het financieel verslag door de penningmeester. Bij de bestuursverkiezing is de voorzitter de heer P. J. van Donge aftredend en herkiesbaar. Een ander punt op de agenda vormt de bespreking van het 80-jarig bestaan van „Crescendo" in 1981. Na het huishoudelijk gedeelte zal de vergadering 's avonds worden voortgezet. Voor alle leden van de muziekvereniging met hun gezinnen bestaat de mogelijkheid deel te ne men aan een koffietafel, en de rest van de avond gezellig met elkaar door te brengen. Het jaarverslag van de sekretaris is mede door de lengte, naar het avondgedeelte verschoven. Voor tijd: zie agenda. NIEUWERKERK Zwaluw Bij anderen, die het vreugdebren- gende vogeltje signaleerden, voegt zich te Nieuwerkerk de heer J. Bom (Middenweg), die 9 april reeds een zwaluw waarnam, in de omgeving van zijn woning. Gezamenlijke diensten Hervormden-Gereformeerden In het kader van de samenwerking tussen de Nederlandse Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerk, worden op zondag 20 april gezamen lijke diensten gehouden. In de morgen, om 10.00 uur, zal in de Gereformeerde Kerk, dienst zijn. Voor het laatst zullen de beide straks vertrekkenden predikanten (ze ne men beiden afscheid, n.l. op 27 april en 4 mei) in deze dienst voorgaan in liturgie en prediking. De tweede dienst wordt gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk in de vorm van een zangdienst, met als voorganger de heer M. J. Rouw, pastoraal werker uit Ouwerkerk. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor combo „Joy" uit Zierikzee. Verder zullen er in deze dienst liederen (worden gezongen, die vooraf - door de leden, als ver langd zijn opgegeven. Die zondag is er kollekte voor de beide kerken. BRUINISSE, 14-4. Geheel overeenkomstig de trend in andere gedeelten van provincie en vaderland en in afwijking van vorige jaren is er in Bruinisse thans opvallend weinig bouwaktiviteit. Alleen aan de Dorpsweg, waar de betreffende kavels toch al verkocht zijn, op de plaats waar men ooit een nieuwe landbouwhuishoudschool had gedacht en waar de dependance van deze school ook enige jaren heeft gestaan, is men aan één woning be zig. Destemeer is men bezig met sloop werkzaamheden, aan de Kerkstraat gingen de woningen Kerkstraat 33 (gebouwd door de heer C. de Waal en later bewoond door de heer A. van den Berg Dz.) tegen de grond en een wat achteraf staande woning, ge bouwd in de vorige eeuw door de fa milie Jumelet Wz. en later door nog een andere familie van die naam. Schuur Aan de Nieuwstraat is men bezig met de schuur van de familie K. Kik, de schuur die indertijd een rol speel de bij de onderhandelingen, over de bouw van het scholenkomplex. OOSTERLAND Verloting voor Tibetaans dorp In het Cafétaria „Neffen d'Eule" vond de verloting plaats door de Ned. Herv. Jeugdkapel alhier, ten bate van de levensomstandigheden en de opbouw van een Tibetaans dorp. De burgemeester van Duiveland, de heer J. van Bommel, had zich be reid verklaard de trekking te ver richten. Verder werd op deze gezelli ge avond, die door Jaap Schoof was geopend, en die goed bezocht was, nog wat rondjes gedraaid met het Rad van Avontuur, alles in het voor deel van het nagestreefde doelDe verloting is, dank zij verschillende zaken een groot sukses geworden. De totale bruto-opbrengst bedroeg voor deze verloting 1.846,-, terwijl de aktiviteiten (Rad van Avontuur) dit bedrag nog vermeerderde met 238,-; zodat het totaal bedroeg de som van 2.084,-. Na afloop dankt Jaap Schoof allen die er het hunne toe hadden bijgedragen om tot zo'n sukses te komen. Niet alleen de ko pers en verkoopsters der loten, maar ook bijzonder de Middenstanders etc. voor hun gulle gaven. Ook bracht de heer Schoof dank aan burgemeester Van Bommel voor de opening van de ze geslaagde avond. Nog andere woningen staan daar op de nominatie om gesloopt te wor den en al deze panden moeten plaats maken voor gemeentelijke nieuw- bouwplannen. In de Kerktraat heeft men een 20-tal woningen gepland voor alleenstaanden, annex de nodi ge parkeerruimte. In de Nieuwstraat en aan de Dreef, komt een aantal bouwkavels, die of in de partikuliere sektor of in de woningbouw zullen worden uitgegeven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEVENTER. Een treinstel van de spoorwegen is bij Deventer in brand gevlogen na een botsing met een auto op een overweg. Niemand werd ge wond, maar de schade is aanzienlijk. Het treinverkeer ondervond zondag morgen volgens N.S. geen hinder. DEN HAAG. Bij een brand in de duinen ten zuidwesten van Den Haag is vier hectare duinbeplanting verlo ren gegaan. Het vuur ontstond door nog onbekende oorzaak even voor drie uur. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie 'is een onderzoek begonnen naar mogelijke brandstichting in een houten school aan de Bisschopstraat in Rotterdam-Noord. Het gebouwtje, een kleuterschool met vier lokalen, brandde af. MAASTRICHT. De politie van Maastricht heeft een man aangehou den, die ervan wordt verdacht kort daarvoor één of meerdere schoten te hebben afgevuurd in de binnenstad. Daarbij is een andere man gewond geraakt. ROTTERDAM. Het zonnig w.eek- eindweer heeft in Rotterdam ook het zakkenrollersgilde op de been ge bracht. Volgens de politie kwamen er alleen al op zaterdag vijftien aangif ten binnen voor vermiste portemon nees. Het ging in totaal om 1900 gul den. HILVERSUM. Het Amerikaanse niet-commerciële televisiestation PBS zal de omstreden Engelse doku- mentaire „De ddod van een prinses" op 12 mei aanstaande „Nastionwide", dat wil zeggen van kust tot kust, uitzenden. ZIERIKZEE/MIDDELBURG, 15-4. Het Zeeuws Coör dinatie orgaan voor Milieu, Natuur en Landschapsbe scherming is ontsteld over de werkzaamheden die de Ge meente Colijnsplaat al heeft laten uitvoeren om haar jachthavenplan te verwezenlijken, te weten het maken van een parkeerterrein en een dijkovergang. „Dit benadert het criterium onbe hoorlijk bestuurlijk handelen" vindt men van de zijde van het Zeeuws Coördinatie orgaan. Dit orgaan heeft dan ook prompt bezwaren aangete kend, tegen genoemd jachthaven plan, c.q. het ontwerp Bestem mingsplan. „Past het wel in de inrichtings- schets voor het Oosterscheldegebied?" dit is de vraag waar alles om draait en de re sultaten van het overleg over de in richting van de Oosterschelde na 1985, dient toch zeker in de eerste plaats te worden afgewacht. Als het aan de heren van het over koepelend orgaan van de Zeeuwse natuurbescherming ligt komt die ha ven er zeker niet. Natuurlijk evenwicht Het natuurlijk evenwicht wordt verstoord in het Oosterscheldege bied, wanneer die haven wordt aan gelegd, zo vindt men en dat heeft zijn weerslag op een belangrijk foura- geergebied. Maar niet alleen het Coördinatieor gaan heeft overigens bezwaren aan getekend tegen het ontwerp Bestem mingsplan. De plaatselijke ondernemersvere niging kant zich tegen uitbreiding van de Visserijkantine en de Visserij coöperatie, de plaatselijke mid denstand voelt dat als oneerlijke konkurrentie. De heer A. L. Verburg, een burger uit de gemeente Jieeft bezwaar tegen de geluidsoverlast, die straks 600 jachten in" de haven en een dito aan tal auto's op het bijbehórend par keerterrein zullen veroorzaken. „Inlaag-" Ook het reedsgenoemde Coördina tieorgaan heeft bezwaar tegen het parkeerterrein, in een als natuurge bied waardevolle „inlaag". (Een in laag is een natuurgebied, tussen twee dijken achter de oorspronkelijke dijk is dan een nieuwe dijk gelegd, omdat gevreesd werd voor een dijk of oeverval.). ZIERIKZEE. Zo zag de sporthal „On derdak" er vrijdag en zaterdag uit tijdens de grote postzegelten toonstelling van „Philatelica,\ Nauwkeurig bekijken van alle zegels en poststukken, vergde wel enkele uurtjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3