Twee dagen fascinerende postzegeltentoonstelling in „Onderdak" BURGEMEESTER T. C HEKMAN VERWIJT OPBOUWWERKER PARTIJ TE HEBBEN GEKOZEN VOOR BELANGENVERENIGING Lu U t(pe DE ZIERIKZEESCHE COURANT Om het „magisch vierkantje" Grensgevechten tussen Irak en Iran Toch „periodiek" voor ambtenaren Nederland wil eensgezind standpunt E.G. tegen Iran „Kursus Volkshuisvesting zou van pas komen" pa eitr MUOTj} ZEEL^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 april 1980 136ste jaargang Nr. 22691 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen? De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: PTT-jubilaris hartelijk gehuldigd ZIERIKZEE, 11-4. Het magische vierkante papiertje - de postzegel - heeft twee dagen de sporthal „Onderdak" be heerst, in het kader van een tentoonstelling, georgani seerd door de afdeling Schouwen-Duiveland van de In ternationale Vereniging „Philatelica", namens het Dis- trikt VII van de Nederlandse Bond van Filatelistenver enigingen, omvattende Zeeland, Goeree-Overflakkee en West-Brabant. De in de royale zaal aanwezige 340 kaders (borden met postzegels), gaven - evenals in 1972 - een verbluffende variatie aan filatelistisch materiaal te zien. Naast juweeltjes van filatelie, was er „zeer leerzaam materiaal en voor de leek veel om een indruk te krijgen van wat de filetalie be-oogt". De drieledige kwalifikatie is van de voorzitter van „Philatelica", de heer J. A. Rotte, die stil stond bij het hoe en wat van deze expositie, na een hartelijk welkom tot de aanwezigen in het „Onderdak"-restaurant. BEIROET, 12-4. Iraakse artillerie- eenheden en Iraanse pantsereenhe den zijn vrijdag meer dan acht uur in gevecht gewikkeld geweest aan de grens tussen Iran en Irak. Dit heeft Radio-Teheran gemeld. De strijd, aldus de radio, brak uit in de grensprovincie Kermanshah. De Iraniërs hebben verklaard de Ira kezen te hebben teruggedrongen en zware verliezen te hebben toege bracht. Aan Iraanse zijde werd minstens één officier gedood en een soldaat gewond, aldus de radio. Van Iraakse zijde is tot nu toe geen kommentaar geleverd op de berich ten van Radio-Teheran over de strijd. DEN HAAG, 12-4. Ambtenaren zul len periodieke verhogingen volledig krijgen uitbetaald. Dat valt op te ma ken uit een brief die minister Wiegel heeft gestuurd aan de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. In de brief doet Wiegel voorsteilen over de ma nier waarop de loonmaatregel in de ambtenarensalarissen zal doorwer ken en over de extra bezuinigingen van 300 miljoen. BROUWERSHAVEN. De Smalstad is trots op zijn hertekamp, dat er keurig bij ligt. De dieren vinden hier wat zij nodg hebben en krijgen - het seizoen door - de nodige publieke be langstelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Methet organiseren van de ten toonstelling wordt een traditie in ere gehouden; veel belangstelling was er voor dit exposerend gebeuren en de tentoonstelling was dan ook in een ogenblik vol geboekt, zij het dat alle inschrijvingen konden worden geho noreerd. „Filatelistisch verleden" Formele opener van de in wezen „reusachtige" tentoonstelling, was burgemeester Th. H. de Meester, die zich-als filatelistische leek presen teerde, zij het niet zonder filate listisch verleden. „In de oorlogsjaren moest ik mijn Nederland-verzame ling verkopen voor „gevulde koeken en pap". Daarbij is het toen kenne lijk gebleven. Encyclopedische informatie over de filatelie bleek in dit gezelschap van kenners te lichte kost, zodat de eerste burger het bij een bescheiden woord wilde laten, om - inhakend op een uitspraak van de voorzitter -„het keurslijf van de konventie zo weinig mogelijk nauw te laten zijn". De burgemeester, die ook het voor woord schreef in de (keurige) katalo- gus, herinnerde aan de'gemeentelijke subsidie en zegde toe, dat - naast die subsidie - in de toekomst ook een ere prijs door de gemeente beschikbaar zal worden gesteld. Straks kombinatie? Eerder had de voorzitter zich - met anderen - de vraag gesteld of de tra ditie van tentoonstellingen wel moet worden voortgezet, gezien het vele werk en de (hoge) kosten. Een. kombi natie van aktiviteiten ware voor de toekomst te overwegen, met een mo deshow bijvoorbeeld. Hij toonde zich vooral dankbaar voor de financiële hulp, niet alleen van de gemeente, maar ook van het bedrijfsleven. De expositie is voor „kenners en leken"; ook handelaren waren aanwezig. Het geheel is aantrekkelijk zelfs voor de gene die van een postzegel alleen maar weten, dat hij op een brief moet worden geplakt. De tentoonstelling - samengesteld uit „poststukken", „landen" en „thema's" - werd - voor een frisse af wisseling - naar de samenstellende delen opzettelijk wat door elkaar ge zet. De jury - voorzitter A. Keemink - werd daarop gewezen (en had een moeilijke taak bij de be-oordeling Red). Jubileum Blij was de voorzitter met name voor de geldelijke ondersteuning', want een expositie als de onderhavi ge kan een afdeling als die van Schouwen-Duiveland met 125 leden de nekslag geven. In november viert de afdeling het 25-jarig bestaan. De expositie is een voorproefje, maar het feest zal bescheiden worden ge houden. Tot slot sprak de voorzitter een dankwoord tot allen, die hun aandeel hadden in 'de voorbereiding. (Vervolg pag. 3) DEN HAAG, 12-4. De Nederlandse regering zal binnen de Europese Ge meenschap een „aktief aandeel ne men" in de standpuntbepaling van de EG ten aanzien van de kwestie Iran. Premier Van Agt verklaarde op de wekelijkse perskonferentie dat het niet aangaat Amerika in deze zaak zonder vrijwel enige steun te la ten ploeteren. De al vijf maanden durende gijze ling in de Amerikaanse ambassade in Teheran noe—Van Agt een „nog steeds afschuwelijke en verwerpelij ke zaak. „Wij dreigen aan iets ge wend te raken dat toch zonder meer een zeer ernstige schending van het volkenrecht en de internationale ver dragen is." Diplomatieke betrekkingen De negen EG-landen zullen de geza menlijke standpuntbepaling bespre ken als de ambassadeurs van de EG—landen in Iran hun rapport over de reaktie van de»Iraanse regering op de verklaring van Lissabon hebben uitgebracht. Volgens Van Agt is bij die stand puntbepaling geen denkbare sanktie uitgesloten, ook niet het verbreken van de diplomatieke betrekkingen met Iran. „Met vuur en verve zullen wij pleiten voor een antwoord in po sitieve zin op Amerika's verzoek om steun te bieden". BRUINISSE, 10-4. Burgemeester T. C. Hekman is van mening, dat de opbouwwerker van de Stichting Samen levingsopbouw duidelijk partij heeft gekozen voor de belangenvereniging „Bru-Oost" en dat hij beslist geen opbouwende adviezen heeft gegeven. De burgemeester vindt dat door het optreden van opbouwwerker D. Does- wijk een sfeer van wantrouwen is ontstaan, waardoor geen redelijk overleg met de bewoners was te kreëren. Burgemeester Hekman zei dit don derdagavond in de gemeenteraads vergadering tijdens de rondvraag naar aanleiding van enkele opmer kingen van de heer Schot (CDA). Het CDA-raadslid ging nader in op enke le uitlatingen van wethouder C. Ju- melet tijdens de onlangs gehouden vergadering van de Stichting Samen levingsopbouw Schouwen-Duive land. De Br use wethouder verweet in deze vergadering de opbouwwerker de renovatieplannen in Bruinisse te vertragen. De heer Schot achtte het een kwa lijke zaak, dat zowel de opbouwwer ker als de belangenvereniging „Bru- Oost" door toedoen van de wethou der op deze wijze in de publiciteit waren gekomen. De heer Schot vond het een te verwachten zaak, dat „Bru-Oost" opkomt voor de belan gen van de huurders van huizen, die eigendom zijn van woningbouwvere niging „Beter Wonen" en die in uiter mate slechte staat van onderhoud verkeren. Hij achtte het ook te verwachten, dat de belangenvereniging, nadat zij negens een luisterend en willig oor aantrof, hulp ging inroepen van meer deskundige personen. Wantrouwend" „Door de nood gedreven is de be langenvereniging „Bru-Oost" tot da den gekomen, welke in feite niet tot haar oorspronkelijke doelstelling be hoorden. Al reeds vanaf de oprich ting is er steeds wantrouwend tegen deze vereniging aangekeken met alle kwalijke gevolgen van dien. Het oponthoud van de renovatieplannen, welke nimmer serieus met de bewo ners zijn besproken, is niet alleen toe te schrijven aan de opstelling van de bewoners, doch ook het kollege heeft zich niet juist opgestelde tegenover de problemen, die renovatie met zich brengt", aldus de heer Schot. Raadsvoorzitter burgemeester Hekman bestreed de opmerking van de heer Schot met de mededeling, dat ZIERIKZEE. Burgemeester Th. H. de Meester ontvangt uit handen van de „Philatelica"-voorzitter, de heer J. A. Rotte een stijlvol „openings"-pre- sentje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Er zijn veel leugens nodig, om één leugen te bewimpelen. J. van den Vondel de opbouwwerker meerdere malen heeft laten blijken, niet voor zijn taak berekend te zijn. „Een kursus volkshuisvesting zou hem goed te pas komen", aldus de voorzitter. Hij deelt mede, dat de opstelling van de opbouwwerker voor het kol lege aanleiding is geweest te komen tot de uitspraak van wethouder Ju- melet tijdens de bestuursvergade ring van de Stichting Samenleving sopbouw. De voorzitter zei de uit spraak van de wethouder volledig te kunnen onderschrijven. Hij deelde verder méde, dat dat za ken eindelijk nu zo ver gevorderd zijn, dat in mei aanstaande met reno vatie van een zestal huizen begonnen zal kunnen worden. De bewoners kunnen worden ondergebracht in de wissel woningen, die voor deze aan gelegenheid in het Westplantsoen zijn geplaatst. Tegels met kuiltje De heer Van den Bos maakte het kollege er op attent dat er ten behoe ve van de knikkerende jeugde, tegels te krijgen zijn met een kuiltje er in. welke geplaatst zouden kunnen wor den worden op het terrein voor de muziektent. Dhr. Bal had kritiek op de egalisering voor hotel „Storm". Bij de behandeling van de ingeko men stukken ging de raad akkoord met een voorstel Hinderwetregeling voor de Philipsdam. Hiermee wordt een ongewenst oponthoud van wer ken rondom de aanleg van genoemde dam voorkomen. Vastgesteld werd de de planveran dering van het rekreatieplan betref fende de jachthaven. Raadslid A. J. Bal (P.v.d.A.) infor meerde naar de noodvoorzieningen welke kunnen worden getroffen in dien de stroom uitvalt zoals laatst plaats had. Dit in verband met het bejaardentehuis „In 't Opper" en de zorgwoningen. Ook wilde hij weten of er afdoende maatregelen waren ten dienste van de brandweer in der gelijke situaties. Uitgaven uniformen Hij liet voorts weten, bij nader in zien niet tegen de aanschaf van uit- gaansuniformen voor de brandweer mannen te zijn. Zulks in tegenstel ling tot zijn eerder ingenomen stand punt ten aanzien hiervan. Naar aanleiding van een aanvraag voor een lokaliteit ten dienst van de schaakvereniging T.O.G. deelde de voorzitter mede, dat dit de volgende dag besproken zou worden in het kol lege van B. en W. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering Droog en zonnig weer; minimumtem peratuur ongeveer 7 graden; middag- temperatuur van 17 graden aan zee tot omstreeks 22 graden in het bin nenland; matige zuidoostenwind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 april Zon op 6,42, onder 20.36 Maan op 7.20, onder 21.05 Nieuwe Maan 15 april (5.46) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 15 april 3.27 16.50 9.51 22.04 Springtij 17 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft dinsdag fraai lente weer. De middagtemperatuur ligt rond de 21 graden en dat is bijna tien graden boven de normale tempera tuurwaarde van het jaar. Deze tem peratuur kan worden bereikt omdat wij in een zuidoostelijke luchtstro ming vertoeven, waarmee van oor sprong al warme lucht wordt aange voerd. Bewolking is er nauwelijks te verwachten. Boven een gebied dat zich uitstrekt van Engeland via de Golf van Biscaje naar Spanje bevindt zich veel bewolking, maar alleen wat dunne wolkensluiers zullen tot ons land kunnen doordringen. In de rest van het Europese vasteland is het ook standvastig lenteweer. De ko mende dagen kunnen de temperatu ren nog wat verder stijgen omdat er warme lucht uit het Middellandse Zeegebied over West-Europa stroomt. Regen is alleen in Zuid- Frankrijk en Spanje mogelijk. AKEN. Het thema van de Bilderberg-conferentie die van 17 tot 20 april plaatsheeft in Aken in de Westduitse deelstaat Noordrijn- Westfalen, is „Amerika en Europa: verleden, heden en toekomst".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1