f Poolse orthodoxe rabbi in het wilde westen KNUTSELDAG VOOR JEUGD SCHARENDIJKE Kontaktkommissie Bruinisse Groene Kruis Het staat te Vlissingen ZEELAND HEEFT - NA TWEE JAAR WACHTEN - NOORDGOUWE EEN EIGEN VROUWENHUIS STREEKNIEUWS KONINKLIJKE HARMONIE KUNST EN EER' 5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag li april 1980 Nr. 22690 3 BROUWERSHAVEN. Ondanks het weer, het zachte karakter wat lang op zich liet wachten, toch aeen aebrek aan schoonheid, zoals hier in het Slinger- bos te Brouwershaven. Uitbottend groen en narcissen bij de vleet. Mooi! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door mevr. D. D. van Fraassen, kinderarts, zal een lezing worden ge houden onder de titel: „Kind in de sa menleving". Bijzonder interessant voor een ieder die belast is met de verzorging en de opvoeding van het kind. De Kontaktkommissie die uit vijf leden bestaat zal een wijziging ondergaan aangezien de heer S. A. Jumelet heeft bedankt. De voorzitter W. van Gilst, is per 1- 1-1980 aftredend, doch herkiesbaar. Het Groene Kruiswerk dat een be langrijke plaats inneemt in onze sa menleving zal voor de leden aanlei ding zijn vooral deze vergadering te bezoeken hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. BRUINISSE, 10-4. De kontakt kommissie Bruinisse van het Groene Kruis Schouwen-Duiveland houdt haar algemene ledenvergadering op woensdag 23 april a.s. in het Her vormd Verenigingsgebouw. zwaar beschadigd, de wagen van O. licht. Nieuwe bakkerij H. ten Hove In aanvulling op een verslag over de verbouwing en modernisering van bakkerij H. ten Hove in Nieuwer- kerk wordt nog medegedeeld, dat het glaswerk werd geplaatst door het schildersbedrijf Hagesteyn-Ver- boom. De jeugdige Rinus Dorst viert tevens zijn tienjarig jubileum, als werknemer in dit bakkersbedrijf. Hij begon tien jaar geleden als leer jongen en is nu opgeklommen tot banketbakker. Rinus Dorst is der halve met het bedrijf van Ten Hove opgegroeid in het bakkersvak. OOSTERLAND Koninginnedag 1980 Ter gelegenheid van de huldiging van koningin Beatrix op woensdag 30 april a.s. zullen hier ter plaatse op deze dag de volgende feestelijkheden plaatsvinden. Acht uur in de morgen klokgelui van de beide torenklokken. Negen uur muzikale rondgang over het dorp door „Oosterlands Fanfare", verge zeld van de drumband, met versierde fietsen, etc. Ieder kind ontvangt gra tis een oranjeballoon met de beelte nissen erop van Juliana en Beatrix. Kwart over tien komt er jeugdvarié- té, met medewerking van een gooche laar, etc., in het dorpshuis Ooster hof" aan de Sint Joostdijk, waarbij alle school kinderen van peuterspeel zaal, kleuter- en basisscholen worden verwacht en waarop alle kinderen zullen worden getrakteerd, j Wat het middagprogramma be treft, de geplande oriëntatierit voor automobielen komt te vervallen in verband met de televisie-uitzendin gen van de inhuldigingsplechtighe den in de Nieuwe Kerk te Amster dam. In de avonduren, aanvangende half negen volgt een lampionoptocht, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", met de drumband. De lam pions hiervoor worden gratis be schikbaar gesteld, en kunnen vanaf kwart over acht afgehaald worden bij het dorpshuis „Oosterhof". Na af loop van de feestelijkheden volgt nog een Oranjebal in de grote zaal van het cafétaria „Neffen d'Eule". Ouderavond ,,'t Kraaiennest" De Stichting Peuterspeelzaal ,,'t Kraaiennest" houdt op dinsdag 15 april a.s. weer de jaarlijkse oudera vond in het dorpshuis „Oosterhof". Na de opening van de voorzitster volgt het jaarverslag door de secreta resse, gevolgd door het financieel verslag. Daarna volgt bestuursver kiezing, aftredend zijn mevrouw T. J. Neele-de Ronde (lid) en mevrouw J. A. Elmendorp-Snel (penning- meesteresse). Hiervan is mevrouw Neele-de Ronde niet herkiesbaar. De kandidaten voor deze komende va- kature zijn: J. A. Elmendorp-Snel, mevrouw E. Broer, mevrouw E. Ge- leijnse, mevrouw A. G. Manni en me vrouw B. W. Plante. Hierna volgen de mededelingen door de leidsters, bij monde van mevrouw N. Z. van der Maas-Bal. Na de pauze volgt een film getiteld: „Er gebeurt helemaal niets", die zal worden ingeleid en toegelicht door de heer G. de Groot, jeugdleider te Zierikzee. Sportvereniging „Kwiek" vergadert De Bruinisser sportvereniging „Kwiek" houdt woensdag 16 april a.s. de algemene ledenvergadering in het dorpshuis. Op de agenda staan na de gebruikelijke opening, wat huis houdelijke zaken zoals o.a. verslag penningmeester en het jaarverslag van de gym- en volleybalaktivitei- ten. Bij de bestuursverkiezing zal een mutatie plaats moeten hebben. Voorts- zal i.v.m. de toenemende ad ministratie van de volleybal, het Ne- voboteam, het bestuur noodzakelij kerwijs uitgebreid dienen te worden waarvoor zich kandidaten kunnen opgeven. Aan de orde komt, het bespreken van de viering van het 25- jarig bestaan van de vereniging in oktober a.s. Na de pauze hoopt men een dia-serie te vertonen over alle groepen van de vereniging, zowel gymnastiek als volleybal. Reisje bejaardensoos De bejaardensoos onder leiding van mevrouw IJzelenberg-Olree gaat een reisje maken op 24 april a.s. Via tussenliggende stopplaatsen zal de reis als einddoel hebben, een bezoek aan paleis 't Loo en Apeldoorn. Advertentie Voor alle VLIEGREIZEN' zoals: Vakantiereizen Lijndiensten Intercontinentale vluchten naar o.v. Amerika, Canada, Australië. voor héél véél informatie naar reisburo vQft ©eveffen (tease© Bioscoop „De Concertzaal": De bekende acteur Gene Wilder is zaterdag en zondag weer op het scherm in bioscoop „De Concertzaal" te zien. Hij speelt de rol van Avrain Belinski, een Poolse orthodoxe rabbi, die wordt uitverkoren om de zielszorg van een nieu we Joodse gemeente (San Francisco) in het Wilde Westen op zich te nemen. In die tijd was het vervoer nog niet zo goed geregeld als heden ten dage. waardoor zijn boot één dag te laat in Philadelphia arriveert, waardoor hij zijn aansluiting mist met de boot naar San Francisco. Dan moet hij op een andere manier zijn doel zien te bereiken en hij neemt een aanbieding van drie boeven aan om met de huif kar mee te reizen. Onderweg wordt Avram - uiteraard - beroofd van al zijn geld en bezittingen en ergens midden in Pennsylvania wordt hij uit de huifkar gegooid. Hij gaat ver der op zoek naar San FrancTsco en raakt het spoor totaal bijster, omdat de opperrabbi hem had verteld dat de plaats ergens in de buurt van New York moest liggen. Vogelvrij Voortklungelend ontmoet hij de vogelvrij-verklaarde Tommy Lil- lard, die zich - merkwaardig genoeg - Avrams lot aantrekt en hem de weg naar San Francisco wijst. Deze twee totaal verschillende personen trek ken samen verder door het Wilde Westen waar zij een „aantal angstaanjagende, maar ook doldwa ze avonturen" beleven. Tenslotte be reikt Avram toch zijn doel. zakje met kleine paaseitjes. Rond kwart voor tien ging een ieder smul lend en tevreden naar huis. VLISSINGEN, 10-4. Er komt een vrouwenhuis in Vlissingen. Nadat er twee jaar op provinciaal niveau over gepraat is zonder konkrete resultaten - de moeilijkheid was steeds dat niet alle Zeeuwse vrouwen iets hebben aan één centraal vrouwenhuis - heeft een voornamelijk uit Vlissingse vrouwen bestaande werkgroep onder het motto „beter ergens een vrouwenhuis dan nergeps een vrouwenhuis" de stoute schoenen aangetrokken en bij het ge meentebestuur om subsidie gevraagd. Eigenlijk vrij onverwacht is deze op 28maart j.l. toegekend. Daarop is de werkgroep snel tot aktie overge gaan Op 11 april - vandaag dus -werd de stichting Vrouwenhuis Walcheren opgericht en er werd overeenstem ming bereikt met de eigenaar van eeö pand aan de Vrouwestraat, dat dg Stichting per 1 mei zal gaan huren. Het huis is niet al te groot maar vol gens de werkgroep heel geschikt voor het doel dat zij ermee voor ogen heeft. De keuze op het pand is mede door de centrale ligging in de bin nenstad van Vlissinger epaald. Bescheiden vergoeding De Stichting wil tegen een beschei den vergoeding ruimte beschikbaar stellen aan alle mogelijke vrouwen groepen die emancipatorisch bezig zijn. Wat zij daaronder verstaan wordt niet door het Stichtings bestuur beoordeeld. Dat wil zeggen, of het nu een timmerklub, een VOS- kursus, een yogagroep, een meer tra ditionele vereniging, een politieke groepering of een aktiegroep is, ze zijn allemaal even welkom, mits le den van zo'n groep ook bereid zijn een aandeel te leveren in de huishou delijke zaken van het Vrouwenhuis (b.v. financieel beheer, schoonhou den). Ook wordt het Vrouwenhuis op be paalde tijden opengesteld om zomaar binnen te lopen voor een kop koffie, een praatje, lezen aan de leestafel - uit de aard der zaak alleen voor vrou wen. De Statenvergadering Als eerder gemeld vergaderen van daag (vrijdag 11 april) de Staten van Zeeland. Voorgesteld wordt de heer J. Wagen voort te benoemen tot grif fier der Staten. De heer Wagenvoort is thans chef van de afdeling finan ciën van de provinciale griffie in Zee land. De staten zullen zich uitspreken over de grenswijziging tussen Zee land, Zuid-Holland en Noord- Brabant. Voor de sloop van oude be drijfspanden op de zeewering bij Yerseke moet 55.000,- worden uit getrokken. Boekenfonds Het feministisch boekenfonds, dat nu nog een reizend bestaan leidt, heeft al laten weten van het Vrou wenhuis gebruik te willen gaan ma ken om op bepaalde tijden haar boe ken te koop aan te bieden. Het is de bedoeling om het Vrouwenhuis zo spoedig mogelijk, in elk geval voor de zomer, te openen. „werken" aan de konditie, behendig heid en snelheid Voor de supporters bestaat de mo gelijkheid volgende week woensda gavond gezamenlijk spandoeken, vlaggen en toeters te fabriceren. Ou de lakens en kreatieve geesten zijn van harte welkom!! Op dinsdag 29 april is er een open bijeenkomst in het VJV-gebouw Ver- kuyl Quakkelaarstraat 11, Vlissin gen voor alle vrouwen die wat willen gaan doen in het Vrouwenhuis. Gif ten zijn ook welkom, daar het kapi taal van de Stichting nog maar zeer bescheiden is: Bondsspaarbank 81.15.04.727 t.n.v. Stichting Vrou wenhuis Walcheren. Eierzoeken Jongstleden maandag, tweede pa sen, hebben 43 kinderen te Noord- welle deelgenomen aan het traditio nele eierzoeken. Het festijn vond plaats in het Slingerbos om 9 uur 's morgens. In de vroege morgen had den de leden van jeugdsoos The Well en de paashaas in hoogst eigen per soon de eieren verstopt tussen strui ken en bomen. Alle eieren, die gevon den werden, werden bij de paashaas ingeleverd en deze verdeelde ze tenslotte over de aanwezige kinde ren. Bovendien kregen ze als beloning voor hun inspanning ook nog een Advertentie 1830 Zierikzee 1980 MEDEDELING de bestelde langspeelplaten zullen de bestellers in de laatste week van april bereiken. nieuwe bestellingen kunnen helaas niet meer worden aangenomen - de totale persing werd reeds in voorverkoop genoteerd. Diefstal kleingeld Uit een werkschuur van de boom kwekerij aan de Zuidbosweg is don derdag wat klein geld gestolen. De schade van de opengebroken schuur bedraagt echter 400,-. KERKWERVE Disco-avond Zaterdagavond 12 april wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw te Kerkwerve een disco-avond georga niseerd. De avond wordt verzorgd door discogroep „Dilebo". Voor tijd: zie agenda. Ledenvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. houdt woensdag 16 april in het Verenigingsgebouw haar ledenvergadering. De avond zal wor den verzorgd door mevrouw H. C. Vermeij-de Graaf uit Amsterdam. Het thema van deze avond is „Kent gij ook uw voorouders?" DUIVELAND Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, deelt mede dat er nog gelegenheid bestaat materiaal in te sturen voor de foto- en dia-wedstrijd. De termijn is ver lengd tot 15 mei a.s. Veel komt in aanmerking: jong groen, jong leven, een huis in aan bouw; dat soort zaken. De winnende foto's worden uit vergroot en komen op de tentoonstelling in de „Flevo- hof" te hangen. Bovendien maken de foto's nog een reis door de provincie. Kontaktadres: Mevr. Holm-Schaap. Ook de (gehele) negatiefstrook moet ingeleverd.. NIEUWERKERK Botsing Op de kruising Stolpweg-Rijksweg 18 zijn donderdagmiddag om 14.30 uur twee auto's met elkaar in botsing geraakt. Op de Stolpweg stond auto mobilist R. M. v. H. uit Brouwersha ven voorgesorteerd. V. H, trok te vroeg op en raakte daarbij de over Rijksweg 18 naderende J. O. uit Rot terdam. De wagen van V. H. raakte FNV-dislriktsvergadering Zeeland Op zaterdag 10 mei wordt in de „Prins van Oranje" te Goes, de FNV- distriktévergadering Zeeland gehou den. Aan de orde komt o.m. bespre king en vaststelling van het werk plan, gedurende de periode juli 1980 t/m dg:ember 1981. HAAMSTEDE Ruit ingegooid In de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 april is bij P. v. D. aan de Bouwmanswee een ruit inge gooid. ue waarde oedraagt f 1UUU,-. Het onderzoek is nog gaande en de dader is onbekend. NOORDVVELLE Zeskamp-team Na afloop van een serie selektie- wedstrijdjes, is afgelopen woensdag het Zeskamp-team van Noordwclle samengesteld. In het Dorpshuis kwamen alle kan didaten en toeschouwers samen om door middel van een geheime stem ming de sterkst mogelijke ploeg te verkiezen. Tenslotte werden zes her en en twee dames gekozen om de eer van Noordwelle te gaan verdedigen op 5 mei te Renesse. Er werd verder oesloten mmstem» een maal per week (woensdagavond) als team te trainen en de overige da gen individueel zo veel mogelijk te ZIERIKZEE Optieden in jeugdsoos „Br^gum" Hit geplande optreden van „Tedje en ck Flikkers" op zaterdag 12 april in Jeugdsoos „Brogum" kan geen doofgang vinden in verband met ont binding van de groep. Hiervoor in de fats zal de Schotse betonformatie Glasgow „The Haemorrhoids" reden op vrijdag 18 april. VESTERSCHOUWEN I Vergadering Kommissie Sport-, Jeugd- en Kulturele zaken Donderdag 24 april a.s. zal door de kommissie sport-, jeugd- en kulture le zaken in het gemeentehuis te Haamstede een openbare vergade ring worden belegd. Aan de orde ko men o.m. subsidieverzoeken van de CJV-groep „De Schakel" en de ten- nisklub Westerschouwen. BURGHSLUIS Gereedschap gestolen In de nacht van dinsdag 8 op woensdag 9 april is op het werkei- land Neeltje Jans uit de garage van de technische dienst van Dosbouw een gereedschapkist met nieuw ma teriaal gestolen. De waarde bedraagt 800,-. SCHARENDIJKE. Onder auspiciën van de Evenemen tenkommissie Scharendijke werd woensdag een knutsel- dag georganiseerd voor de jeugd. Ruim zestig kinderen tussen 3 en 12 jaar kwamen bijeen in het Hervormd Vere nigingsgebouw en knutselden allerlei aardige dingen on der leiding van mevrouw O. Immerzeel, sekretaresse van de Evenementenkommissie. De kinderen hielden zich be zig met tekenen, werken met klei, plakken en schilderen. De deelnemers mochten de resultaten van deze knutsel- dag mee naar huis nemen. Het materiaal werd beschik baar gesteld door de Evenementenkommissie. Op de foto's: De kinderen vol enthousiasme bezig met plakken en schilderen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) x 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3