lis UITGEBREID VOORSTEL VAN KOLLEGE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN „INDUSTRIETERREIN ZUIDHOEK" Gaat Londen in de (EEG)- landbouwslag? VERKEERSONGELUKKEN TIJDENS DE PAASDAGEN JONGE DUITSER OMGEKOMEN BIJ ONGELUK IN BRUINISSE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadsvergadering woensdag 16 april 9 DRUKTE BIJ DEN OSSE Weer ongeluk met „hoteleiland' Gezellige drukte, maar niet overweldigend PÊ WIT /4< ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 april 1980 136ste jaargang Nr. 22688 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Om bestemmingsplan Dam-Oude Haven ZIERIKZEE, 8-4. Het kollege van B. en W. van Zierik zee stelt de gemeenteraad voor te besluiten tot vaststel ling van het bestemmingsplan „Industrieterrein Zuid hoek" met gegrondverklaring van het bezwaarschrift van de heer L. Legemate en gedeeltelijke gegrondverkla ring van het bezwaarschrift van het Landbouwschap. scherming wordt opgemerkt, dat de oppervlakte van het industrieterrein 28 ha. bedraagt, terwijl er een aan toonbare vraag is van slechts ±5 ha. Deze zaak komt aan de orde in de raadsvergadering van woensdag 16 april aanstaande. Het bezwaar schrift van de heer M. J. Kloet richt zich tegen het feit, dat bij realisering van het plan een te grote oppervlakte van de gronden, die bij hem als ex ploitant van een agrarisch bedrijf in gebruik zijn, moet worden gemist om het bedrijf nog rendabel te kunnen voortzetten. Naar het oordeel van het kollege is dit bezwaar veeleer van financiële dan van planologische aard en der halve reeds om die redenen niet ge grond. Bovendien achten B. en W. het persoonlijk belang van het agrari sche bedrijf bij behoud van de huidi ge bedrijfsoppervlakte niet opwegen tegen het algemeen belang dat o.a. uit een oogpunt van behoud en ver sterking van de werkgelegenheid ge diend is met het op korte termijn be schikbaar komen van nieuw in dustrieterrein voor de vestiging of verplaatsing van bedrijven. Geringe omvang Het bezwaarschrift van de heer L. Legemaate richt zich tegen de opna me in het plan van zijn perceel grond, gelegen op de hoek Straalweg/Groe- neweegje. Gelet op de vrij geringe omvang van dit perceel, alsmede op de omstandigheden dat de opper vlakte van de overige binnen het plandgebied gelegen gronden voor shands voldoende moeten wórden geacht om in de komende jaren aan de vraag naar Industrieterrein tege moet te komen, is het kollege bij na der inzien van mening, dat de gron den van de heer Legemate buiten het plangebied kunnen worden gehou den. De betreffende gronden behou den daardoor hun agrarische bestem ming. In het bezwaarschrift van de Stich ting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur- Landschaps- en Milieube- Om de reden acht zij halvering van de oppervlakte gewenst en stelt zij voor de uitbreiding van het in dustrieterrein te beperken tot de gronden ten zuiden van de Deltaweg. Met deze beperking wordt, aldus de stichting, dan teven de om cultuur historische landschaps-visuele rede nen gewenste koncentratie van in dustrieterrein bereikt. Bruto-oppervlakte Ten aanzien van de genoemde op pervlakte van 28 ha,wijzen B. en W. er in hun voorstel op, dat dit de bruto-oppervlakte van het plange bied betreft. Mede door het schrappen van het perceel van de heer Legemate be draagt de oppervlakte uit te geven gronden thans 16 ha. De gere gistreerde vraag naar de Industrie- grond bedraagt momenteel al ca. 8 ha., aldus de mededeling van het kol lege. B. en W. zijn van mening dat een zeker reserve" aan industrieterrein noodzakel.'jK is voorde vestiging van nieuwe bedrijven in de komende ja ren. Het kollege stelt dan ook voor dit bezwaarschrift ongegrond te ver klaren. Na afloop van de termijn van ter visie-legging van het ontwerp- bestemmingsplan hebben zich nog enige nieuwe ontwikkelingen voor gedaan, die konsequenties hebben voor het bestemmingsplan In dustrieterrein Zuidhoek". Het kollege noemt in dit verband de nog in ontwikkelingsfase verke rende plannen van een partikuliere ondernemer voor hetbouwen van een tennishal met annexe voorzienin gen. De gedachten van de initiatief DEN OSSE. Op Tweede Paasdag was het een hele drukte hij Den Osse. Niet dat zich hier exklusieve natuurtaferelen ontrolden, het ging om de duikerij. nemer gaan uit naar een tennishal met 3 a 4 banen met kleedruimten, alsmede naar een aantal bowlingba nen en een kantine. „Aangezien een dergelijk komplex zeker voorziet in een groeiende be hoefte en stellig als een verrijking van de rekreatiemogelijkheden voor de Zierikzeese gemeenschap en de re gio Schouwen-Duiveland kan wor den aangemerkt, moet de vestiging van een dergelijke tennishal met bij behorende voorzieningen van groot belang worden geacht", aldus B. en W. in hun voortel aan de raad. Keuze lokatie Het kollege deelt mede, dat de keu ze voor een lokatie op het in voorbe reiding zijnde industrieterrein pri mair is bepaald door de uiterlijke verschijningsvorm van de tennishal, die zich slechts in weinig onder scheidt van een normale bedrijfshal. Ook de maat van een dergelijk ge bouw zou zich volgens B. en W., eer der lenen voor situering op een in dustrieterrein dan op een sportvel- denkomplex. Dit heeft geleid tot aan passing van het ontwerp- bestemmingsplan. Op de plankaart is een gebied van iets minder dan 5 ha. aangewezen met een dubbelbestemming, t.w.: „industrieterrein" en „rekreatieve doeleinden". Een andere gewenste wijziging be treft, aldus de mededeling van het kollege, de toegestande bouwhoogte in het plangebied en het bebou wingspercentage, zulks in verband met inmiddels bekend geworden plannen voor nieuwbouw" op" hét toe komstige industrieterrein. De algemene toegestane bouw hoogte is van 8 m. gebracht op 10 m. Daarnaast is in de voorschriften een vrijstellingsbevoegdheid voor het kollege opgenomen tot verhoging van de bouwhoogte tot 12 (was 10 m), na verklaring van geen bezwaar van G.S. kan deze vrijstelling worden uitgebreid tot 15 m. Het bebou wingspercentage is van 60 tot 70 ver hoogd. Tenslotte is een vrijstellingsbe voegdheid aan de voorschriften toege voegd voor het aanbrengen van* transportbanden van het Havenka naal naar de naastgelegen be drijfsterreinen, ten behoeven van o.a. de vestiging van Betonmortel Grevelingen B.V. LONDEN, 5-4. Londen zal in de landbouwslag gaan, als Parijs, dat niet alleen boter op zijn hoofd heeft in de „schapevleeskwestie", maar ook in die van de boterberg in Euro pa, werkelijk heeft besloten de grootste landbouwproducent in Eu ropa te moeten worden. De Britse mi nister van landbouw, Peter Walker, die zondag met deze woorden in een interview fel van leer trok tegen Frankrijk, kondigde tevens aan dat de Britse regering voornemens is „in de komende weken" met passende stimulerende maatregelen ten behoe ve van de Britse boeren te komen om op de Franse ambities te reageren. In het interview in de Sunday Ti mes beschuldigde Walker de Franse regering en de Franse media ervan de Franse boeren en de Fransen niet de waarheid te hebben verteld over de „schapevleesoorlog" en de kwestie van de Europese boterberg. Op Schouwen-Duiveland SCHOUWEN-DUIVELAND, 8-4. Er zijn tijdens het Paasweekeinde nogal wat aanrijdingen geweest, die wel materiële schade, maar geen persoonlijk letsel tot gevolg hadden. Zaterdagmiddag rond twee uur gaf de Duitser D. F. uit Mülheim a/d Ruhr op de rotonde bij Zierikzee geen voorrang aan me vrouw E. L.-H. uit Zierikzee, waardoor een botsing ontstond. Te Burgh raakten diezelfde dag de voertuigen van R. K. te Haamstede en J. v. D. uit Vlaardingen elkaar in de flank bij het op en afrijden van de parkeerplaats aan de Adr. v. d. Weij- destraat. Een auto en een motorfiets botsten zondag omstreeks vijf uur op het kruispunt Laan van St. Hilaire- Weststraat te Zierikzee. Het ongeluk ontstond, doordat de motorrijder J. van H. te Zierikzee juist naast de au to (bestuurd door M. G. uit Bottrop) reed, toen de laatste linksaf sloeg. Ook op een parkeerplaats, en wel die van Dolfirodam te Scharendijke, ontstond een aanrijding tussen twee auto's, toen J. B. uit Tinten en mej. A. T. uit Rotterdam, hetzelfde plaats je wilden bemachtigen. In sloot In Brouwershaven reed R. S. uit Haamstede in de sloot, toen hij wilde keren op de Heernisweg. De auto liep waterschade op en moest worden ge takeld door de fa. J. de Jonge. i" OSLO/LONDEN, 5-4. Een tweede ongeluk met een „hoteleiland" waar bij echter geen doden of gewonden zijn gevallen, heeft de twijfel aan de veiligheid van dergelijke installaties sterk doen toenemen. Op eerste paasdag maakte de „Hendrik Ibsen" plotseling in de monding van de haven van Stavan- ger 20 graden slagzij. Dat gebeurde toen juist met de modernste appara tuur alle onderdelen van het plat form werden onderzocht om eventue le aanwijzingen te krijgen voor de oorzaak van de ramp met het drij vende hotel „Alexander Kjelland" die op 27 maart aan 123 mensen het leven kostte. Ten slotte waren er maandag twee kop-staartbotsingen. De ene ont stond op Rijksweg 18 te Bruinisse tussen de auto's bestuurd door G. D. uit Den Haag en P. v. d. B. uit Eind hoven. Oorzaak: de eerste auto moest remmen, hetgeen de achter hem rij dende bestuurder (in dit geval D.) te laat opmerkte. Hetzelfde gebeurde W. K. uit Zie rikzee, toen hij tussen Nieuwerkerk en Oosterland achter F. S. uit Dor drecht reed. Hierbij moest takelbe- drijf De Jonge er aan te pas komen. NEW YORK. Sekretaris-generaal Waldheim van de Verenigde Naties heeft opnieuw opgeroepen tot beëin diging van de burgeroorlog in Tsjaad en aangedrongen op een genereuze reaktie van de wereld op eventuele verzoeken om hulp van de slachtof fers. In de regio Tijdens de Paasdagen is het op Schouwen-Duiveland een gezellige, maar niet overweldigende drukte ge weest. De „aanvoer" van toeristen over Rijksweg 18 ging zeer rustig, doordat er een grote spreiding in was. Al van woensdag af arriveerden de eerste gasten. De uittocht maan dagavond ging echter gepaard met grote files. De rijkspolitie, die met auto's en motoren patrouilleerde, is van oordeel dat zeer velen deze week hier nog vakantie houden, want rond half tien was de file al opgelost. Vriendin in ziekenhuis v .j. Duikers van hier en daar gingen te water op zoek naar onderwater-schoon heid. Behalve de duikers was er ook heel wat publiek op de heen (boven water uiteraard). (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 5-4. De 17-jarige Jurg Jakobsen uit het Duitse Duisburg is zaterdag omstreeks half negen om het leven gekomen, toen hij op rijksweg 18 werd ge schept door een personenauto. Een kennisje van hem. J. S. uit Miihlheim a/d Ruhr, werd eveneens aangere den, maar overleefde het ongeluk. Zij werd met een hersenschudding, gebro ken henen en inwendige kneuzingen opgenomen in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. De Duitse jongeman werd nog in in Rotterdam vervoerd, maar daar is allerijl naar het Dijkzigt ziekenhuis hij aan zijn verwondingen overleden. De toeristen lagen met een boot in Aquadelta en waren naar het dorp Bruinisse geweest. Bij hun terugkeer naar Aquadelta maakten zij geen ge bruik van het tunneltje onder de rijksweg, maar gingen bovenlangs. Vermoedelijk zijn zij in de veron derstelling geweest, dat het een vier baans weg betrof, want zij zouden al leen naar rechts hebben gekeken. Uit de richting Zierikzee naderde op dat moment K. de R. uit Oudewater, die de jongelui niet meer kon ontwijken. ZIERIKZEE. Ten faveure van de jeugd werd zaterdag weer de ,,Mr. Breetvelt"-speeltuin in Maltageo pend. Het speeltuinbestuur had al lerlei aktiviteiten georganiseerd, w.o. (natuurlijk) een eierzoekwed- strijd. Nu ,,de kop er af is", is de speeltuin weer dagelijks geopend. De toezichthoudster, mevrouw Saman, is ook dit jaar bereid gevonden de lei ding op zich te nemen, hetgeen uiter aard. voor de veiligheid van vooral de kleinsten een strikte noodzaak is. Het bestuur hoopt op een frekwent gebruik van de tuin. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Vrij koud Wisselend bewolkt en vooral eerst nog een bui; minimumtemperatuur van 3 graden aan zee tot om het vriespunt in het binnenland; middag- temperatuur omstreeks 8 graden; tot matig afnemende noordwesten wind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond dc opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 april Zon op 6.55 onder 20.25 Maan o"p 4.03, onder 13.06 10 april Zon op 6.53, onder 20.27 Maan op 4.44, onder 14.18 Laatste Kwartier: 8 april (14.06). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 april 8.53 21.19 2.24 15.05 10 april 10.23 22.54 3.44 16.31 Doodtij: 10 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Woensdag zijn er perioden met zon en de buiïgheid zal minder zijn dan vandaag. Toen trok een buienstoring, die dinsdagmorgen boven de Noordzee lag, met regen-, hagel- en natte sneeuwbuien en veel wind over ons land naar Duitsland weg. Het blijft morgen, ondanks de zonnige perio den en minder wind, nog steeds vrij koud, doordat met noordwestenwind lucht van noordelijke streken over de koude Noordzee naar ons land wordt gevoerd. Deze noordelijke aanvoer wordt veroorzaakt door een krachtig hoged ruk gebied ten westen van Ierland, dat vrijwel niet van plaats verandert.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1