VOORZITTER J. v. d. BERGE NEEMT AFSCHEID VAN A.N.B.O. ZIERIKZEE Grote opkomst bij jaarvergadering /Welkom in iie modelwoning Oeurloo Intermeubel Oeurloo Woninginrichting Gevarieerde agenda voor vergadering op donderdag 10 april STREEKNIEUWS Uitslagen Solistenconcours Crescendo" in Dreischor HET NIEUWE INTERMEUBEL MAGAZINE IS UIT! INTERMEUBEL DEURLOO ZIEKIKZELSCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 april 1980 Nr. 22687 3 ZIERIKZEE, 2-4. Voorzitter van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (A.N.B.O.) afdeling Zierikzee de heer J. v. d. Berge heeft zijn voorzittershamer overge dragen. Dat gebeurde woensdagmiddag tijdens de A.N.B.O.-jaarvergadering in het Huis van Nassau. De heer Van den Berge was negen jaar bestuurslid, waarvan zeven jaar als voorzitter en heeft nu gemeend om gezond heidsredenen afccheid van het bestuur te moeten nemen. van de inscriptie „A.N.B.O. - ZZ - 1980". De heer en mevrouw Van den Berge toonden zich bijzonder ver heugd met dit geschenk. De afgetre den voorzitter liet weten niet zo gauw een traantje weg te pinken, maar nu toch wel een brok in de keel te voelen. Ook zijn echtgeno/e, mevrouw Van den Berge maakte fnkele jaren deel uit van het bestuuren is nu gelijktij dig met haar man Afgetreden. De in zet van het echtpaar Van den Berg voor de A.N.B.O.Zierikzee werd al tijd zeer gewaarwerd. Dank van le den en overige bestuursleden werd woensdagmiddag verwoord door de nieuw gekozen \öorzitter de heer A. G. J. v. d. EymW De heer Van dm Eynde memoreer de, dat het echbaar Van den Berge altijd met hart fn ziel met het bejaar- denwerk vertonden is geweest en' was van meniïg, dat dit afscheid on getwijfeld mrt. wat weemoed ge paard ging. ,iJ hebt echter in volle vrijheid een beslissing genomen en die hebben wj als bestuur te respek- teren", aldt/ de nieuwe voorzitter. Hij ondersteepte zijn dankwoord met het aanbieden van een zeer fraai zilveren c</ivert aan de beide af- scheidnem/hde bestuursleden. Het mes van /et couvert was voorzien Advertentie jsrellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN: D/sdag van 14.00-16.00 uur ónderdag van 19.00-21.00 uur :ijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur Dok andere tijden mogelijk na af- ipraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 Elf jaar bode Overigens werd er van nog een zeer gewaardeerd bestuurslid afscheid ge nomen. Ook de heer A. de Haan trad deze. middag af. De beer De Haan werd toegesproken dóór de heer Van den Berge, die eraan herinnerde dat de heer De Haan elf jaar bode is ge weest voor de A.N.B.O. Een funktie, die hij vele jaren alleen heeft uitge voerd, maar die nu door vijf bodes wordt verricht. Het afscheidnemen de bestuurslid 'mocht een fraaie por tefeuille in ontvangst nemen. De drie vakatures in het bestuur werden vervuld door», de verkiezing van mevrouw Bouwens en de heren Bal en Noomen. In het jaarverslag van de hèer Van den Eynde, toen nog in zijn funktie als sekretaris, werd aandacht besteed aan de hoogtepunten uit het afgelopen verenigingsjaar. De sekretaris memoreerde dat de burgemeester van Zierikzee drie maal zijn opwachting maakte bij de bejaardensoos. Te weten bij het ver trek van het middagreisje, bij de te rugkomst na de grote reis en tijdens de viering van het zilveren jubileum. Bij die laatste gelegenheid had de eerste burger laten weten te hopen nog zelf eens lid van de A.N.B.O. te kunnen worden. „Als dat het geval ooit zal zijn, hoop ik dat hij ook een verenigingsgebouw voor ons mee brengt", merkte de sekretaris woens dagmiddag als kanttekening op. In het jaarverslag werd ook aandacht besteed aan de eerste Zeeuwse Land dag en aan het overlijden van de lan delijke voorzitter de heer De Waal. Ledenaantal De A.N.B.O. afdeling Zierikzee verloor het afgelopen jaar 17 leden door overlijden, zes leden zeiden hun lidmaatschap op en 16 nieuwe leden Gemeente Bruinisse BRUINISSE, 4-4. Op donderdag 10 april wordt ten gemeentehuize, een vergadering gehouden van de ge meenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. Aan de orde komt de voorlopige vaststelling van de gemeentereke ning 1978. Het kollege stelt voor een beroepschrift van M. H. Vroon te Delft inzake een geweigerde bouw vergunning, ongegrond te verklaren. Verklaard dient te worden dat voor het perceel Zuidweg 9 een herziening van het Bestemmingsplan Buitenge bied wordt voorbereid. Via de arti kel 19-procedure zal getracht worden de bouwvergunning met medewer king van G.S. te verlenen. Beroepschrift Een uitspraak dient gedaan inzake het beroepschrift van P. Dekker te Goes inzake een standplaatsvergun ning, welke zaak in handen werd gesteld van de Kommissie voor de Beroepsschriften. Ruiling van grond is noodzakelijk, gélegen aan de Kerkstraat tussen de gemeente en W. Jumelet (Kerkstraat 41). Wijzigingen zijn noodzakelijk van het Algemeen Ambtenarenreglement, de wacht geldverordening en de Verordening Vrijwillig Vervroegd Uittreden. Het bestuur van de Ver. Chr. Onderwijs vroeg gelden uit de gemeentekas voor het aanschaffen van een motor- gazonmaaier en overig klein tuinge- reeschap t.b.v. de bijzondere lagere school „Op Dreef". Rekreatieplan Een voorstel heeft betrekking op het vaststellen van de eerste planve randering bestemmingsplan Rekrea tieplan. In verband met de aanleg van Philipsdam en oesterdam (ge reed plm. 1985), is vaststelling nodig van de verordening ex artikel 3 van de Hinderwet. T.b.v. de aanleg van de Philipsdam dient o.m. gebruik te worden gemaakt van inrichtingen en installaties, die inrichtingen zijn in de zin van de Hinderwet. Een krediet van f 5440,— wordt gevraagd voor de aanschaf van uitgaansuniformen en uitrukjassen t.b.v. de vrijwillige brandweer. Het echtpaar J. v. d. Berge-In den Bosch zette zich met hart en ziel in voor het bejaardenwerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) meldden zich aan, zodat het totale le denbestand nu 504 bedraagt. De heer Van den Eynde noemde de opkomst tijdens deze jaarvergadering (ruim 110 leden) dan ook bijzonder goed en hij trok in dit verband een vergelij king met andere afdelingen, die het vaak met veel minder belangstellen den moeten doen tijdens de vergade ringen. Mevrouw J. van Ruyswijk wist respekt af te dwingen met haar zeer gedetailleerd verslag over de viering van het 25-jarig jubileum van de A.N.B.O. Het afgelopen jaar werd gestart met de kommissie, bestaande uit de dames Droog-Verkaart en Wijsman- Verkaart, voor het bezoek aan zieke leden tfruis of in het ziekenhuis. Deze bezoekjes bleken zeer gewaardeerd te worden. Vele leden: van de.' A.N.B.O. bereikten de 80-jarige leef tijd. Zij werden bezocht door het bestuur en kregen een taart aangebo den. Bloemenhulde De dames van de ziekenbezoek kommissie kregen woensdagmiddag bloemen aangeboden, evenals de le den van het feestkomité, de vrouwe-: lijke bestuursleden, de echtgenoten van de vrouwelijke bestuursleden en ■de nieuwe bestuursleden. Dankwoor den waren er voor het echtpaar Lig- tendag, die de zaal van het Huis van Nassau weer gratis beschikbaar stel de. Na het huishoudelijk gedeelte werd een grootse verloting met hon derden prijzen gehouden. Het bestuur toonde zich dankbaar over het feit, dat de Zierikzeese mid denstand zo'n geweldige bijdrage le verde aan deze verloting. „Een be wijs, dat de ondernemers de bejaar den een warm hart toedragen", aldus de voorzitter. MIDDELBURG Provinciale advieskommissie voor de waterstaat vergadert a Maandagmiddag 14 april vergadert de vaste kommissie van advies en bijstand voor de waterstaat (polders en wegen) in de provinciale griffie. Dan wordt o.a. een nota behandeld betreffende de kruising van de weg S5 (Tholen-Grevelingendam) met de wet T 11 (grens Noord-Brabant- Zijpe). Tijdens de vorige vergadering heeft de kommissie ingestemd met het ontwerp-voorstel betreffende de rekonstruktie van de weg Zeeland- brug-Rijksweg 18 bij Zierikzee en met dat over de verkeerssituatie op de weg Zierikzee-Haamstede. Vergadering stuurgroep welzijnsplanning uitgesteld De vierde vergadering van de Stuurgroep Coördinatie Wel zijnsplanning, gepland op 18 april, wordt geannuleerd, omdat de voor bereidingskommissie van mening is dat de werkzaamheden nog niet zo ver gevorderd zijn dat dan een vruchtbare vergadering mogelijk is. Voorgesteld wordt deze vergadering op II juni te laten doorgaan, een da tum die reeds als reserve-vergader tijd was afgesproken. Kommissie-vergaderingen De kommissie voor ruimtelijke or dening vergadert dinsdagochtend 8 april en de kommissie voor de finan ciën op maandagmiddag 14 april, bei den in het Provinciehuis. GOES Openbare vergadering CDA Zeeland In de „Prins van Oranje" houdt het Christen Demokratisch Appèl Zee land woensdag 9 april een openbare vergadering. Spreker is de heer mr. A. A. M. van Agt. SCHOUWEN-DUIVELAND Verkeerskontrole De Rijkspolitie Schouwen-Duive- land hield woensdag een verkeers kontrole, waarbij zes automobilisten een proces-verbaal kregen opge maakt wegens mankementen aan de auto. In Zierikzee werden woensdag 22 parkeersovertreders beboet en in Renesse aan de Hogezoom twee. ZIERIKZEE Thema-avond in Vrouwencafé Dinsdagavond 15 april wordt een thema-avond gehouden in het Vrou wencafé. Een groepje vrouwen komt iets vertellen over de zojuiste gestar te VIDO-groep in Goes. Deze werk groep tracht hulp te verlenen aan vrouwen in de overgang. Op deze avond in het Vrouwencafé zullen ook twee vrouwen uit Vlissingen aanwe zig zijn met de Reizende Vrouwen boekhandel. Het Vrouwencafé zal voortaan elke tweede en vierde dinsdag van de maand geopend zijn. SEROOSERKE Oranjefeest De Dorpsgemeenschap Seroosker- ke hoopt het Oranjefeest op maandag 5 mei als dorp met elkaar te kunnen vieren. De ouderkommissie en de schoolleiding nemen het ochtendpro gramma voor hun rekening. De dorpsgemeenschap hoopt de middag en avond te organiseren. Op het pro gramma staat onder meer gekostu meerd voetbal. Men hoopt deze dag met allen, die mee willen helpen tot een feestdag te maken. Mensen, die belangstelling hebben en bereid zijn hun medewerking aan het feest te verlenen worden verzocht de speciale vergadering op woensdag 9 april in het dorpshuis te bezoeken. Mensen, die verhinderd zijn deze bijeenkomst bij te wonen, maar toch graag mee willen helpen aan het Oranjefeest kunnen een berichtje afgeven bij Prunjewekken 12. RENESSE Ouderavond peuterspeelzaal Maandagavond 14 april wordt in de speelzaal „Trefpunt" de ouderavond gehouden van de peuterspeelzaal Re- nesse. Voor de pauze zal het zakelijk ge deelte van de bijeenkomst worden afgehandeld. Uit het bestuur van de peuterspeelzaal zijn aftredend de da mes L. Vlam en C. Visser en me vrouw A. v. d. Schaaf treed terug uit de ouderkommissie. De dames B. Flach, M. de Bruijn en M. Mellema hebben zich voor een funktie in bestuur of ouderkommissie beschik baar gesteld. Na de pauze wordt een film ver toond met de titel „Er gebeurt hele maal niets". De film gaat over de op name in een ziekenhuis van enkele kleine kinderen. Na de film zullen dokter J. .L. Flach en de G. de Groot van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland vragen naar aanleiding van de ongeveer 50 minuten durende film beantwoorden. Voor tijd: zie agenda. Kampweekend en speelmiddag Zoals gebruikelijk zal zondags school „Mirjam" te Renesse ook dit jaar weer een kamp weekend en een speelmiddag organiseren. De kindermiddag zal plaats vinden op 10 mei en tussen 2 uur en kwart voor zes zullen de kinderen van 8 tot en met 10 jaar gezellig worden bezig gehouden met een afwisselend spel- programma. Voor de kinderen van negen jaar en ouder wordt een kampweekend in Haamstede georganiseerd en wel in het kamphuis op camping „In de Boogerd". Vrijdagavond 2 mei zal het gezelschap om zeven uur per fiets vertrekken vanaf het dorpshuis te Renesse, waar men dan zondagavond rond kwart over vijf denkt terug te zijn. KERKWERVE Twee auto's bij botsing totaal vernield Twee auto's zijn donderdagochtend bij een botsing op de Taaijersweg ge heel vernield. Zij klapten op elkaar op het moment, dat D. V. uit Zierik zee een uitrit verliet. N. M. v. d. H. uit Kerkwerve pas seerde. De auto van v. d. H. kwam daarbij in de sloot terecht. Er vielen geen gewonden. Takelbedrijf J. de Jonge moest er aan te pas komen om de voertuigen weg te slepen. BROUWERSHAVEN Auto aangereden Aan de Haven Noordzijde had me vrouw H.-K. uit Zierikzee woensdag haar auto geparkeerd. Bij terugkeer konstateerde zij dat een andere auto mobilist tegen haar auto had aange reden, waardoor schade ontstond. Van de dader geen spoor. ZONNEMAIRE Fijn paasfeest voor kleuter in Zonnemaire ZONNEMAIRE, 2-4 Woensdag 2 april was het kijkavond in de kleu terschool van Zonnemaire voor ou ders en belangstellenden. De kleu ters lieten opgetogen hun werkjes zien aan hun ouders, ook broertjes en zusjes waren meegekomen. Er was die avond een volle kleuter school, tot groot genoegen van juf- 99 DREISCHOR, 3-4. Bij het vorige week gehouden solistenconcours ge organiseerd door muziekvereniging „Crescendo" te Dreischor werd A. van Nieuwenhuyze van „Nut en Uit spanning" uit Zonnemaire op trom bone met Friedebald-Grafe, eerste met lof met in totaal 54 punten. De uitslagen: Derde divisie: Peter van Poort vliet, slagwerk, „Oud Vossemeers muziekvereniging, le met 48 pt.; C. P. v. d. Wekken en W. A. Boot, slag werk, „Kunst en Eer" Zierikzee, 3e met 38 V2 pnt. Tweede divisie: K. J. van Geesber- gen jr. en Karin Struik, slagwerk, „Kunst en Eer" Zierikzee, le met 48 pt. Derde afdeling: Jolanda Brouwer, piccolo, „Nut en Uitspanning" le met 48 pt.; Karin van der Graaf, dwarsfluit „Nut en Uitspanning" Zonnemaire, le met 49'/2 pt.; Gerard Kouwer, hoorn, „Kunst en Eer" Zie rikzee, 2e met 46 pt.; Mattie v. d. Kleijn, klarinet „Concordia" Tholen, 2e met 42 pt.; Ad Dane, Trompet, „Euterpe" St. Maartensdijk, 2e met 44'/2 pt. Tweede afdeling: J. G. van Nieu- wenhuijze, klarinet, „Nut en Uit spanning", Zonnemaire, 2e met 45 pt. W. K. Fonteine, cornet „Nut en Uit spanning" Zonnemaire, 2e met 46 pt; C. M. Jakobsen, althoorn, „Crescen do" Dreischor, 2e met 45V2 pt; A. Duinhouwer, fluit, „Nut en Uitspan ning" Zonnemaire 2e met 45 pt.; J. Berrevoets, trompet „Con Amore" Noordgouwe 2e met 43V2 pt.; Gerard van Driel, trombone, „Oud Vosse meers muziekver." 2e met 44V2 pt.; Rien van Akkeren, bugel „Euterpe" St. Maartensdijk, 2e met 44>/2 pt.; Corrie Bijl, dwarsfluit, „Concordia" Tholen, 2e met 436 pt.; José v. d. Zan- de, trompet, Ad Hommel, bugel, Frans Verhees, tuba, Sjaak Hommel, tuba „Oud Vossemeers muziekver." 3e met 39V2 pt. Eerste afdeling: Kora den Boer, dwarsfluit, „Kunst en Eer" Zierik zee le met 48 pt.; L. v. Nieuwenhuij- ze, klarinet, „Nut en Uitspanning" Zonnemarie, le met 50 pt.; P. J. van Donge, bes bas, „Crescendo" Drei schor, le met 51V2 pt.; Ad Hagesteijn, cornet, „Kunst en Eer" Zierikzee, 3e met 40V2 pt.; J. C. Goedegebuure, cor net, „Accelerando St. Annaland 3e met 37l/2 pt.; Theo Steketee, bes bas, „Euterpe" St. Maartensdijk, le met 48 pt.; Alber van Driel, bugel, „Oud Vossemeers muziekver." 2e met 42 pt.; Jac van Dijke, bes bas, Concor dia" Tholen, 2e met 46 pt.; J. Geuze, trompet, „Concordia" Tholen, 3e met 40V2 pt.; B. Nelisse, bes bas, „Luctor et Emergo" Renesse, 2e met 46'/2 pt.; Kora den Boer en E. A. de Loff, dwarsfluit, „Kunst en Eer" Zierik zee, 2e met 45 pt.; J. M. van Almkerk en L. van Nieuwenhuijze, klarinet „Nut en Uitspanning" Zonnemaire, le met 48 pt.; S. Duinhouwer, eufoni- um, A. van Nieuwenhuijze, „Nut en Uitspanning" Zonnemaire, le met 49 pt. frouw Anneke. De ouders kregen een kopje koffie met cake aangeboden en voor de kinderen was er limonade. De paashaas had een prachtige teke ning van zichzelf op het schoolbord gemaakt en aan het plafond hingen paasmobielen. Er waren paashazen in allerlei uitvoeringen te zien. Juf frouw Anneke had met haar kleuters dit jaar wel bijzonder veel aandacht besteed aan dat feest. Donderdagochtend mochten de kleuters paaseieren gaan zoeken. De paashaas had ze verstopt op het erf van de boerderij van de heer S. v. d. Berge. De eieren waren heel moeilijk verstopt en het duurde dan ook lang voordat alle eieren gevonden waren. Vaandel afdeling; J. C. van Driel, „Oud Vossemeers muziekver." le met 48V2 pt.; P. van Driel, bes bas, „Oud Vossemeers muziekver." 2e met 42'/2 pt; J. Terpstra, trompet, „Kunst en Eer", Zierikzee, 2e met 45 pt.; E. A. de Looff, dwarsfluit, „Kunst en Eer" Zierikzee le met 49 pt; S. Duinhouwer, eufonium, „Nut en Uitspanning" Zonnemaire, le met 52V2 pt.; J. Terpstra en A. Terpstra, trompet, Kunst en Eer" Zierikzee, le met 48xh pt. Advertentie flAA#UVW*AAAAA#*AAAAAAA#W 1 64 pagina's vol tips en wooninformatie. Gratis verkrijgbaar. Meelstraat 31-33 - Zierikzee De kleuters gingen met een mand vol eieren blij terug naar school, nadat Jolanda Hagens aan mevrouw v. d. Berge een bos bloemen had aangebo den. NIEUWERKERK Feestprogramma 5 mei Op 5 mei, de bevrijdingsdag, zal er te Nieuwerkerk oranjefeest worden gevierd. De gehele dag door zal een prachtig feestprogramma geboden, door de steeds aktieve Verenigings raad, worden afgewerkt. Reeds om 9.00 uur in de morgen zal het muziekgezelschap door het dorp trekken, om overal de vrolijke klan ken te doen horen. Vertrek vanaf het Dorpshuis, waar ook het eindpunt zal zijn. Direkt daarna, zal er vanaf voornoemd plein voor de jeugd van 6- 12 jaar een speurtocht worden gehou den. De kleuterschool heeft een eigen feestprogramma. In de middag zul len er allerlei spelen worden gehou den op de Ring. „Gekke fietsen" Vanaf half 2 worden races gehou den op „gekke fietsen", om half 3 ringsteken op de fiets. Om half 4 fiet- senrace. Tussen alle spelen door is er voor een ieder, oud en jong, steltlo- penOm 5 uur zal dit programma punt worden' afgesloten. In de avond, om 7.00 uur, zal er op het sportveld gekostumeerd, worden gevoetbald. Vermeld zij dat er voor alle spelers leuke prijzen beschik baar zijn. Gevraagd wordt, doet al len mee. „Laten we samen er eerfwa- re feestdag van maken en steek allen de vlag uit", zo verzoekt de Vereni gingsraad. BRUINISSE Te ver uitgeweken Op het Havenplateau reed woens dagmiddag om 17.00 uur mevrouw I. C.-v. d. B. richting Aquadelta. Voor een haar tegemoetkomende vracht wagen week zij te ver naar rechts uit, waardoor haar auto aan de rechter kant beschadigd werd door een sta len mosselkor. Het voormalige lagere schoolgebouw aan de mr. Pieter Moggestraat is, na een jaar of twintig, weer eventjes in gebruik geweest als schoolgebouw. De open bare kleuterschool en de lagere school vonden er een paar maanden onderdak, terwijl het gebouw aan de Nieuwe Schoolstraat werd aangebouwd en gereno veerd tot het prachtige scholenkomplex ..De Klimop". Woensdag verlieten de leerlingen voor het laatst het oude gebouw, dat dan weer dienst kan gaan doen als Landbouwmuseum. Na de Paasvakantie wordt het nieuwe gebouw in gebruik genomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3