FRAAIE PRESENTATIE IN KINDER EN TIENERBOETIEK „SINT JAN" KRITIEK OP EVOLUTIETHEORIE OP S.GP.-STUDIEVERENIGING STICHTING SAMENLEVINGSOPBOUW BUIGT ZICH OVER DISKUSSIENOTA KONSULENT Kinderen zorgden voor show apart Viering Koninginnedag te Kerkwerve STREEKNIEUWS Communicatievereniging Schouwen- Duiveland hield informatie-avond Amerikaans bedrijf vestigt zich op Tholen Chr. Zeeuwse Jeugdwerkorganisaties organiseren Jongerendag Taak, funktie en werkwijze 4 Z1ERIKZEE, 2-4. Eindelijk is het zover, twee stevige handen dragen je snel de trap af, want die is zo steil en dan „netjes over die plank lopen", heeft mamma ge zegd. Puntje van de tong klein stukje eruit, want een beetje eng is het toch wel met al die mensen, die zo naar je zitten te kijken. Zo nou weer vlug naar boven om een andere mooie jurk aan te trekken. we kombinatie van een joggingpak met iets van een cowboy pak. Heel mooi was ook een wit-bermuda pak met jack van parachute-stof. „Het is wel de vraag hoe lang het wit blijft," vroeg lady-speaker Els van Schou wen zich af. Elegant De opgetrokken schouderlijn in jurkjes en blouses blijkt ook in de kindermode voor dit seizoen te zijn doorgevoerd. Een zeer elegante man nequin was Mariska, vooral toen zij verscheen in een roomkleurig pakje in klassieke stijl. Als bijpassende as- sescoire droeg ze een fraaie zomer hoed. De show in Boetiek St. Jan bestond uit twee delen en gaf een prima in druk van hetgeen het assortiment in deze kinder- en tienerkledingzaak bevat. Na de pauze kwamen de wat grotere kinderen aan de beurt en werden ook pyama's, onderkleding en zwemkleding geshowd. Het programma van de viering op koninginnedag (30 april) voor Kerk werve ziet er als volgt uit: 9.30 uur: Kinderspelen op de Ring, bij slecht weer is het in de schuur van de fam. Van Langeraad. 16.00 uur: Optocht versierde fiet sen, kinderwagens, karretjes, etc. Opstellen op de Ring, waar de diver se versierde voertuigen zullen wor den beoordeeld. Daarna volgt een rondgang door het dorp. 's Middags worden de versierde gevels beoor deeld. 18.00 uur: Puzzelrit. Vertrek vanaf het Verenigingsgebouw. Inschrijf geld 3,50. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de sekretaris, de heer J. Neele, Kerkweg 34A, Kerkwerve of 's avonds in het Verenigingsgebouw. De kinderen die met hun ouders mee rijden krijgen onderweg een verras sing. De middenstand heeft een aan tal prijzen beschikbaar gesteld. 20.00 uur: Gezellige avond met de uitslag van de puzzelrit, het rad van avontuur en de medewerking van de Rithem Boys. Prijs voor ir D. J. v. d. Have MIDDELBURG, 3-4. Prins Beni- hard zal op 22 mei in het Provincie huis in Middelburg de Koning Wil- lem I-prijs uitreiken aan ir. D. J. van der Have, president-direkteur van het koninklijk kweekbedrijf en zaadhandel D. J. van der Have in Ka- pelle. De prijs, ingesteld door de Ver eniging Nederlands Fabrikaat, wordt uitgereikt aan personen of in stanties die in belangrijke mate heb ben bijgedragen tot de ontwikkeling van de industrie in Nederland en in internationaal verband. De prijs is een bronzen plastiek. HAAMSTEDE Natuur- en Vogelwacht Op vrijdag 18 april wordt in de zaal van de Ger. Kerk, de jaarvergade ring gehouden van de Natuur- en Vo gelwacht. Voor tijd: zie agenda. Aanrijding Dinsdag omstreeks 18.00 uur ont stond een aanrijding tussen twee per sonenauto's op de kruising Vroon- weg Kloosterweg. Een auto bestuurd door V. F. P. H. uit Venlo kwam vanaf de Vroon weg en stopte om de Kloosterweg in te rijden. Bestuurder K. v. d. S. uit Burgh Haamstede van de achterop komen de auto zag dit te laat en reed tegen de auto van H. op. Aan beide voertui gen ontstond materiële schade. ELLEMEET In de sloot Dinsdagavond omstreeks 18.30 uur ontstond een eenzijdig ongeval op de Dammenweg bij Ellemeet. Een auto, bestuurd door J. J. d. B. uit Renesse kwam door onverklaarbare oorzaak in de berm terecht en belandde daar na in de sloot. B. werd met een her senschudding en rugklachten naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis vervoerd. De auto raakte total loss. KERKWERVE Films in Kerkwerve Donderdag 10 april a.s. is er in het verenigingsgebouw in Kerkwerve een leuke filmmiddag voor de jeugd. Er wordt een film gedraaid over een dikke kindervriend, waarbij heel wat afgelachen kan worden. In de pauze is er voor iedereen een trak tatie. 's Avonds wordt er weer een lach film vertoond, ditmaal voor de iets oudere jeugd, maar iedereen is na tuurlijk van harte welkom. De organisatie is in handen van de werkgroep jeugdaktiviteiten en deze hoopt zowel 's middags als 's avonds op veel belangstelling. Kerkwerfse bejaarden gaan op reis Het Oranje-comité van Kerkwerve heeft weer een bejaardenreisje voor bereid. Het is de bedoeling woensdag Advertentie Zo zullen ongeveer de ervaringen geweest zijn van de lieftallige man nequins en dressmen geweest zijn woensdagavond tijdens de mode show in Boetiek „St. Jan". Boetiek houdster Janny Hendrikse toonde bij deze gelegenheid haar klantenkring de nieuwe voorjaars- en zomer-kin- dermode voor de jeugd van IV2 tot 16 jaar. Zij beschikte bij deze show over dertien dol-enthousiaste kinderen, die maar al te graag in de fraaie kleertjes rond wilden stappen. Na tuurlijk, het ging in de eerste plaats om de kleding, maar de modellen zorgden met hun kinderlijke charme voor een show apart. Het sallopetta- pak bleek een grote plaats verworg- ven te hebben in de kindermode voor dit seizoen. Het werd in diverse uit voeringen en kleuren getoond. Hele maal in voor deze zomer blijkt de chine-stof (een zacht glanzend mate riaal). Klokkend model De heel jonge dames toonden enke le mooie pakjes en rokjes in klok kend model en aangerimpelde taille. Katoenen jurkjes met het bekende noppenmotief zijn ook nog steeds in. De allerkleinste mannequin (IV2 jaar), Noralie was de kunst van het lopen nog maar nauwelijks machtig. Ze vertoonde zich in een heel fraai crèmekleurig wollen pakje voor de kille zomerdagen. Afwachtend bleef ze op het plankier staan wat die man met dat apparaat nu zou gaan doen een groot wit licht even de oogjes dichtknijpen en dan gauw de andere kant oplopen en niet meer teruggaan naar die enge man met dat rare licht. Kleinste dressman Lennard voelde zich als een vis in het water in zijn ro de salopettapak met gestreept T- shirt. Hij verscheen met zijn houten kar op het podium, zodat hij wat be ter zijn evenwicht kon houden. Haastige moederhanden hielpen hem overigens als hij eens een te grote stap op het plankier dreigde te ma ken. Heel lieftallig waren de meisjes, die in een wit en blauw marinejurkje verschenen. De fraaie strech-cord pantalons maakten van de dressmen echte gentlemen. Aparte vermeldipg verdient het mooie pak naar ontwerp van Pierre Cardin. Een marineblau- Vergadering te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 28-3. Vrijdagavond kwam de Staatkundig Gereformeer de Studievereniging in jaarvergadering bijeen te Nieuwerkerk onder voorzit terschap van de heer I. de Waal uit Oosterland. De vice-voorzitter, de heer G. E. Houtekamer van Bruinisse, hield een inleiding over „Leermodellen en evo lutiedogma". De heer Houtekamer stond in zijn causerie stil bij de zienswijze van prof. Lever, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Deze professor stelt in zijn boek „Waar blijven we?" Dat het een kwestie van eerlijkheid is te erkennen dat de mensen afstammen van de dieren. Hij noemt het „paradijsverhaal" een leermodel van ieders persoonlijke tragiek en hoop op verlossing. Vol gens hem is in de loop van miljarden jaren de mens geworden tot wat hij is. De heer Houtekamer stelde vervol gens de vraag: Is de mens uit de wor ding geboren of uit Gods hand en uit Gods adem? Dat is immers niet het zelfde. Spreker noemde het wonder van de schepping niet het wonder van de evolutie, maar het wonder van Gods woorden en daden. Hij noemde het evolutionisme - historisch gezien - een vrucht van de Franse revolutie en van de Verlich ting. De inleider hoopte dat een ieder bij de eenvoud van Gods Woord be waard mag blijven, maar daar is ge loof voor nodig. Het streven van kreationisten. die op wetenschappelijke wijze de evolu tietheorie weerleggen, kon evenmin waardering krijgen van de spreker. Hij vreesde dat dan toch de weten schap een te grote plaats krijgt, mo gelijk ten koste van het geloof. In het slot van zijn betoog wees de heer Houtekamer er nog op, dat theo logen als prof. Lever indirekt in vloed hebben op het politiek gedrag van sommige CDA-ers. Als Gods woord niet meer letterlijk geloofd wordt, waar blijft dan het christelij ke in hun politiek?, zo vroeg hij zich af. Jaarverslagen Het jaarlijks verschijnende vereni gingsblad „Forum" werd in de pauze uitgereikt. In deze krant zal hierop nog nader worden teruggekomen. De sekretaris, de heer H. van Klin ken uit Nieuwerkerk, maakte in zijn jaarverslag o.a. melding van het feit, dat de bibliotheek der vereniging weer beter draait. Het leden-aantal bedraagt op dit moment 47. De penningmeester, de heer A. van den Boogaart uit Oosterland, kreeg hierna het woord om zijn jaarverslag voor te lezen. Hoewel hij nog geen ro de cijfers moest voorlezen, werd toch - voor het eerst in het 10-jarig bestaan - besloten de kontributie te verhogen. Als leden van de kaskommissie werden benoemd de heren P. Kik en T. van Oostenbrugge. Nadat de jaarstukken voor de ver gadering van het Landelijk Verband van Staatkundig Gereformeerde Stu dieverenigingen werden besproken, vond de bestuursverkiezing plaats. De aftredenden, de heren A. van den Boogaart, S. C. Coomans en G. E. Houtekamer werden herkozen. Op verzoek van de voorzitter besloot de heer Houtekamer de ver gadering. Voor 'n CRUISE.. volop keuze bij Uw {itlJLmÊJ reisburo v«n ©cvetfcm if©ii7ze<R! 14 mei op stap te gaan. Men vertrekt 's ochtends vanaf de Ring. Er wordt koffie gedronken in Ze- venbergsehoek.de lunch bestaat uit een Brabantse koffietafel in een ge zellig restaurant aan een vijver en het diner wordt in Terheijden ge bruikt. Bezoeken worden afgelegd aan een kruidentuin in het hartje van Breda, waarbij deskundige uitleg wordt ge geven, aan een abdij, waar paters dat. oude ambacht demonstreren en aan een champignonkwekerij. Be langstellenden voor deze reis kunnen zich opgeven bij de heer Neele, Ker kweg 34a, Kerkwerve. BROUWERSHAVEN Ophalen oud papier Zaterdag 5 april zal in de smalstad door de sportvereniging Brouwers haven weer oud papier opgehaald worden! De bevolking wordt ver zocht het oud papier tijdig en gebun deld gereed te zetten. Heropening boetiek Vrijdag 11 april zal burgemeester C. Slabbekoorn de Boetiek „Liese- lotte" van Jan en Adri de Maat, de of ficiële opening verrichten van het nieuw gebouwde pand, waarin de boetiek is ondergebracht aan de Markt (33). Na de officiële opening (19.00 uur) volgt een lampionoptocht. Kort na elkaar ging de boetiek - zo men zich zal herinneren - tot twee maal toe in vlammen op. NIEUWERKERK Feestprogramma 30 april Nieuwerkerk viert feest op 30 april. Het feest begint om 13.00 uur, om ieder de gelegenheid te geven het tv-programma te zien- Om 13.00 uur zal de plaatselijke muziekvereniging „Oefening en Uit spanning" in samenwerking met „Nu met Hope" uit Bruinise beide korpsen o.l.v. de heer A. Radewald, het dorp rondtrekken, gevolgd door een optocht, van versierde wagens, fietsen en al wat meer te versieren valt. Ieder die mee wil doen kan zich daartoe straks opgeven. Een verzoek van de Verenigingsraad is:-doet allen mee, maak er feest van, en van iedere woning de vlag uit. 's Avonds om 20.00 uur wordt er een programma af gewerkt in de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Er zal vrolijke muziek ten gehore worden gebracht door de band „Vol Schouwse Hoop". De toe gang is voor iedereen vrij. Opbrengst kollekte De Simavi-kollekte heeft 535,40 opgebracht. De gevers en kollektan- ten wordt dank gezegd. ZIERIKZEE, 28-3. De Communica tievereniging Schouwen-Duiveland hield vrijdagavond in de Zeeuwsche Herberghe een eerste informatieve bijeenkomst voor leden en be langstellenden. Vele hobbyisten met de - sinds kort legaal geworden - FM- bak zendapparatuur bleken geïnte resseerd in de plannen en de werk wijze van deze Communicatievereni ging. Vice-voorzitter de heer L. Radema ker heette allen hartelijk welkom en zei het te betreuren dat de voorzitter deze avond niet aanwezig kon zijn. De heer Rademaker gaf een uitge breide toelichting op het doel van de ze nieuwe vereniging en legde uit, dat men de leden zóveel mogelijk wegwijs wil maken en informatie wil verstrekken over het kommuni- ceren met zendapparatuur. Ook zul len de leden terecht kunnen met vra gen op technisch gebied. Onderlinge kontakten zullen gelegd worden door middel van een vossenjacht met de zenders of met bingo-avonden. Klubblad Leo Thijsse gaf vervolgens een toe lichting op het klubblad van de Com municatievereniging. Het blad zal uiteraard plaats bieden aan vele me dedelingen. Verder zal erin bekend gemaakt worden welke QSL-kaarten er voor de leden zijn binnengekomen en zullen resultaten bekend worden gemaakt van de testen met de zend apparatuur. De leden kunnen ook in het klubblad terecht voor het uitwis selen van hun ervaringen bij het zen den of kunnen vragen stellen op tech nisch gebied. Vice-voorzitter Leo Rademaker ging nog even in op het testen van de diverse soorten apparatuur en kon digde een mobiel-antennetest aan. Deze test, die voor zaterdagmiddag op het programma stond, kon wegens de weersomstandigheden echter geen doorgang vinden. Met nadruk werd er door de vice- voorzitter verder op gewezen, dat ka naal 9 uitsluitend als noodkanaal dient en niet voor een gewoon gesprek gebruikt mag worden. Dit kan n.l. hele nare gevolgen hebben, als men in geval van nood werkelijk van dit kanaal gebruik zou moeten maken Er werd nog enige tijd gediskus- sieerd over hert feit, dat Woning bouwvereniging „Beter Wonen" 25,- vraagt voor een vergunning voor het plaatsen van een antenne voor de zendapparatuur. Bovendien moet een waarborgsom van 50,- gestort worden. Het bestuur zegde toe hier over op korte termijn een on derhoud met de woningbouwvereni ging te zullen hebben. Tijdens deze eerste informatiea vond konden ongeveer 65 nieuwe le den genoteerd worden. De eerst vol gende ledenvergadering zal eind april gehouden worden. Op deze ver gadering zal een definitief bestuur gekozen worden. VLISSINGEN, 2-4. De gemeente raad van Tholen heeft aan het Ameri kaanse Elektro-technische bedrijf Westinghouse toestemming gegeven zich te vestigen in Sint Maartensdijk in de fabriekshallen van het voorma lige konfektiebedrijf Elvi te Steen bergen. Dit bedrijf beëindigde enkele maanden geleden de produktie in Sint Maartensdijk, waardoor 60 ar beidsplaatsen verloren gingen. Dinsdagmiddag ging de gemeente raad van Tholen akkoord met de aan koop van de voormalige ateliers voor een bedrag van 325.000 gulden, waar door verhuur van de gebouwen aan Westinghouse mogelijk wordt. Volgens gemeentesekretaris Th. Benou biedt Westinghouse aan onge veer 70 mensen werk. Het bedrijf is vooral van groot belang voor de om geving in verband met de belangrij ke rol die de toeleveringsbedrijven kunnen spelen. GOES, 3-4. Op 19 april a.s. organi seren het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd en Jongeren werk; het Christelijk Jongerenver- bond Zeeland en de Zeeuwse Christe lijke Plattelandsjongeren in „De Vroone" te Kapelle een grootse Jon gerendag. Deze dag is bedoeld om enerzijds de verschillende groepen van deze or ganisaties met elkaar kennis te laten maken, en anderzijds om als start te fungeren voor een intensievere sa- menwerking van eerder genoemde organisaties. Samenwerking, die tot doel heeft om op niet al te lange ter mijn een federatief verband te vor men. Het thema van deze dag is: Samen, waarheen? Na een muzikale opening, die verzorgd wordt door de groep „Gaudette" zal mr. W. Aantjes dit thema inleiden: Samen waarheen? Waarom in de 80-er jaren nog christe lijk jeugd- en jongerenwerk? Na de inleiding zal er in groepen verder worden gewerkt aan dit thema. Na een gezamenlijke maaltijd treed solo cabaretier Herman Fin kers op met het programma: „Op zwart Zangzaad". Het programma w.ordt besloten met een disco. Er is volop gelegenheid tot ontmoe ting en uitwisseling van informatie. Het programma begint om 15.00 uur en eindigt rond 22.30 uur. Opgaven en inlichtingen: Jeugdwerkburo Zee land, Wijngaardstraat 19, Goes. Tel. 01100-14326. BRUINISSE, 31-3. Tijdens de algemene bestuursverga dering van de Stichting Samenlevingsopbouw Schou wen-Duiveland maandagavond in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Bruinisse werd gesproken over de Dis- kussienota betreffende taak, funktie en werkwijze van de konsulent samenlevingsopbouw bij de Stichting Zee land de heer J. van Velzen. De konsulent heeft als globale taak onder meer het geven van voorlich ting en begeleiding aan de funktiona- rissen en besturen van regionale en plaatselijke organen voor samenle vingsopbouw. De heer Van Velzen konkludeert in zijn diskussienota, dat de praktische invulling van zijn funktie, zowel naar de besturen als naar de beroepskrachten, op grote moeilijkheden stuit. Hij is van mening, dat de plaatse lijke instellingen voor samenleving sopbouw de konsulent meestal ak- septeren als een gegeven en zich nau welijks kritisch buigen over zijn funktie in hun bestuur en naar de be trokken funktionarissen. De heer Van Velzen komt in deze diskussienota tot enkele aanbevelin gen ter verbetering van de situatie. In dit verband noemt hij de sa menstelling van een overlegplat form, bestaande uit ongeveer 26 per sonen. Meer betrokken worden Het dagelijks bestuur van de Stich ting Samenlevingsopbouw (nog in de oude samenstelling) heeft in een spe ciale vergadering uitvoerig bij deze nota stilgestaan. Het bestuur liet maandagavond weten het eens te zijn met de konsulent, dat hij meer be trokken moet kunnen worden bij de behandeling van bijvoorbeeld kon- fliktsituaties, teneinde ook in derge lijke gevallen begeleidend op te kun nen treden. Het zou naar de mening van het d.b. mogelijk moeten zijn, dat de konsulent in situaties, die daartoe aanleiding geven, samen met de opbouwwerker op stap gaat te neinde kennis te kunnen nemen van zich voordoende omstandigheden bij bepaalde problemen, bij groepen waarvoor de opbouwwerker is inge schakeld. Later in de diskussie liet d.b. lid mevrouw R. Geluk weten zich van deze visie te distantiëren, daar zij het niet eens was met de mening, dat de konsulent samen met de opbouwwer ker bepaalde plaatselijke problemen moet kunnen gaan bezien. Ten aanzien van het door de konsu lent voorgestelde „Beraad voor het opbouwwerk" was het d.b. van me ning dat dit weinig of geen zin zou hebben. Deze groep van circa 26 per sonen is volgens de mening van het bestuur te groot. Wel liet men weten voorstander te zijn van een bepaalde vorm van gestruktureerd overleg. Niet ad hoe Het algemeen bestuurslid de heer J. Stoutjesdijk deelde mede, dat het Provinciaal Beraad hem juist bijzon der aansprak. Hij was van mening dat in de praktijk toch slechts verga derd zou worden met ongeveer 18 personen en dat dit een goed hanteer baar aantal was. Hij zei voorstander te zijn van kontakten met dezelfde besturen in andere regio's en zei te vrezen dat de zaak verwatert als het ad hoe geschiedt. Na enige diskussie met de heer Van Velzen stelde voorzitter de heer H. P. Everwijn voor een aanvulling aan het voorstel van het d.b. toe te voe gen. In het eerste deel van dit voor stel sprak het d.b. over de bevoegd heid voor de konsulent op eigen initi atief één of meer besturen van op- bouwstichtingen, al of niet vergezeld van hun funktionarissen, bijeen te roepen voor overleg over bepaalde zaken (b.v. algemene beleidspunten, nieuwe maatregelen van rijks- of provinciale overheden). Als aanvulling werd nu toege voegd, de mogelijkheid dat uit dit in cidentele overleg in de toekomst een eventuele vaste beraadsgroep ge vormd kan worden. Naar aanleiding van de voorgeno men liquidatie van het Overkoepe lend Orgaan Bejaardenwerk deelde de heer Everwijn mee, dat de Vereni ging van B.W. en S. geen aanleiding heeft gezien via de kolleges aan de gemeenteraden voor te stellen dit or gaan te subsidiëren als een officiële stichting. De Vereniging van B.W. en S. heeft inmiddels een brief gestuurd aan de Interkerkelijke Stichting voor Gezinszorg met de vraag of deze Stichting het werk van het Overkoe pelend Orgaan Bejaardenwerk kan voortzetten. Klankbord De voorzitter deelde verder mede, dat inmiddels over dit onderwerp ook een gesprek heeft plaatsgehad met gedeputeerde de heer R. van Om meren, die gezegd heeft te betreuren als het klankbord voor Schouwen- Duiveland zou wegvallen. Het d.b. van de Stichting Samenle vingsopbouw liet weten verheugd te zijn over het feit, dat de Vereniging B.W. en S. de Interkerkelijke Stich ting voor Gezinszorg verzocht heeft het werk van het Overkoepelend Or gaan over te nemen. Het algemeen bestuur ging met al gemene stemmen akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur de heer Stoutjesdijk in het bestuur van de Stichting Samenlevingsopbouw zitting te laten houden als vertegen woordiger van groeperingen, die zich met bejaardenbeleid in algemene zin bezighouden. Ten aanzien van de stand van za ken van de definitieve bestuurssa menstelling van de Stichting Samen levingsopbouw deelde de heer Ever wijn mede, dat inmiddels brieven zijn uitgegaan aan het Interkerkelijk Pastores Konvent. de vakorganisa ties, de gemeentebesturen, het Hu manistisch Verbond, de Vrouwenra den en andere vrouwenorganisaties met het verzoek kandidaten te leve ren voor het te vormen bestuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4