GEMEENTERAAD DUIVELAND WIJST VERZOEK STICHTING JEUGD OM ADMINISTRATIEVE KRACHT AF „van,- Geesoergen -mode VOORSTEL KOMBINATIE DORPSHUIS MET JEUGDSOOS WORDT BESTUDEERD Inventarisatie-procedure afwachten STREEKNIEUWS PAASV00RDEEL f 99,- Appelmarktl Zierikzee Schouwtoneel: „Onderdak" C.J.Y. „Samen Verder" organiseert aktiviteitendag Gemeenteraad Middenschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 april 1980 Nr. 22686 3 NIEUWERKERK, 1-4. De gemeenteraad van Duiveland besloot dinsdagavond het verzoek van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland om personeelsuitbreiding af te wijzen met het oog op de inventarisatie-procedure ten behoeve van de welzijnsplanning, die op korte termijn zal plaatsvinden. Het kollege van b. en w. wees er in het voorstel aan de raad op, dat het verzoek om een administratieve kracht voor drie dagen per week ook aan de orde zal komen tijdens de bo vengenoemde inventarisatie-proce dure en men achtte het derhalve niet juist op die procedure vooruit te lo-' pen door nu reeds een beslissing te nemen. Mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herf- kens (PvdA) zei de vermelding van de aan het verzoek verbonden kosten in het voorstel te missen. Raadsvoor zitter burgemeester J. van Bommel antwoordde dat het ging om een be drag van 25.000,op jaarbasis, maar dat de mening van het kollege op een principe rustte en dat de kosten daarin geen rol hadden gespeeld. Mevrouw Hoogendoorn in formeerde verder of dit principe-be sluit nu zou inhouden, dat alle verde re subsidie-aanvragen in de nabije toekomst zullen worden afgewezen op grond van de inventarisatie- procedure ten behoeve van de wel zijnsplanning. „Alle noden bekijken" De voorzitter liet daarop weten, dat „alle noden heel serieus bekeken zullen worden," maar dat het kollege toch wel een beetje denkt in de rich ting van afwachten tot de inventari satie-procedure. Het voorstel het ver zoek van de Stichting Jeugd thans af te wijzen werd tenslotte met algeme ne stemmen aangenomen. De voltallige raad bleek het eens met de mening van het kollege dat aan een regio-manager voor de stich ting Cultuurspreiding Zeeland op Schouwen-Duiveland voorlopig geen behoefte is. Mevrouw Hoogendoorn zei het eens te zijn met het kollege- voorstel, maar wees toch op de be langwekkende zaken, die in de nota „Podium of Schavot" aan de orde ko men. Zij stelde voor ook naar de bruikbare zaken uit die Nota te kij ken zonder een regio-manager aan te trekken. De voorzitter antwoordde dat het kollege zeker niet afwijzend staat te genover een bijdrage voor uitbrei ding van het centraal apparaat van de Stichting Cultuur Spreiding in Middelburg. Hij wees erop het vrij willigerswerk op dit gebied in de re gio hogelijk te waarderen. „Wellicht zal hiervoor in de toekomst enige on dersteuning nodig zijn en dan zijn we bereid met een voorstel in de raad te komen", aldus de voorzitter. De raad besloot verder een krediet van 390.000,— te verlenen voor aanleg van de begraafplaats te Niéu- werkerk. Verder werd toestemming verleend tot het onderhands aan besteden van dit werk aan de Ned. Heide Mij. overeenkomstig de door deze Mij. overgelegde kostenraming. De heer J. v. d. Maas (C.D.A.) zei deze begroting nogal aan de hoge kant te vinden. Hij informeerde ver der of het werk aan wegen en riole ring door een plaatselijke aannemer zou geschieden. Hierop kreeg hij een bevestigend antwoord. Krediet voor muziektent Bij aanvang van deze raadsverga dering merkten de Ouwerkerkse raadsleden C. J. Hillebrand (P.v.d.A.) en E. P. Kuin (V.V.D.) naar aanleiding van de notulen beiden op, gemeend te hebben dat het in de vori ge raad genoemde krediet van 27.000,—voor renovatie van de mu ziektent in Ouwerkerk gereserveerd zou blijven. De raad besloot zoals be kend in februari de renovatie voorlo pig nog niet te realiseren in verband met wijziging in de situatie op de Ring in Ouwerkerk. Bovengenoemde raadsleden wilden echter wel het krediet van 27.000,voor dit werk gereserveerd zien. De voorzitter deelde mede, dat in het kollege inmiddels is besloten in de volgende raad met een apart voor stel te komen om dit bedrag alsnog op te voeren. Dit bedrag zal dan blij ven meelopen in de bestedingslijst en de kredietverlening voor de renova tie van de muziektent in Ouwerkerk zal geregeld zijn. Naar aanleiding van een vraag in de vorige raadsvérgadering betref fende het Internationale Verzetscon- gres in Eindhoven deelde de voorzit ter mede, dat twee inwoners uit de gemeente Duiveland hierbij aanwe zig zullen zijn. Ook zal een inwoner van Duiveland de bijeenkomst in Den Haag op 5 mei bijwonen, terwijl ook bij de inhuldiging op 30 april een inwoner aanwezig mag zijn. De raadsvoorzitter kon nog geen duidelijk antwoord geven op een vraag betreffende de stand van za ken met een eventueel te bouwen ten- nishal te Nieuwerkerk. Hij deelde mede, dat de zaak nog steeds in be handeling is en zegde toe in de vol gende raadsvergadering opening van zaken te zullen geven. '1 Tulpen Verder deelde de voorzitter mede, dat het kollege gemeend heeft gevolg te moeten geven aan een verzoek aan alle gemeenten in Nederland tulpen te sturen naar Canada ter gelegen heid van het 35-jari'g jubileum van de bevrijding. De kosten, die hieraan verbonden zijn, bedragen 380,—. De raad besloot verder tot verkoop van een perceel grond in het bestem mingsplan Erling Steenstraat te Nieuwerkerk aan woningbouwvere niging „Beter Wonen" voor een prijs van 265.150,67 inklusief b.t.w. voor de bouw van 26 woningen. Voor de Oranjeverenigingen in de gemeente en aan de Stichting „Sir- jansland Vooruit" werd een extra krediet van 11.500,beschikbaar gesteld ten behoeve van een ge schenk en een versnapering aan de Schooljeugd ter ere van de troonswis seling. De raad stelde een bedrag van 1.700,— beschikbaar als bijdrage in de attenties aan de vrijwilligers in het buurtbusprojekt. Voor isolatie van de ambtswoning van de burge meester werd een krediet van 6.000,— gevoteerd. Verder werd een krediet van 14.000,— beschik baar gesteld voor ombouw van de c.v.-ketel in het gemeentehuis. Verlichting- in de polder Tijdens de rondvraag maakte de heer A. van Klinken (S.G.P.) de op merking dat een waarnemer van de plaatselijke arts onlangs 's avonds in de polder had rondgedoold, voor hij het hem opgegeven adres wist te vin den. De heer Van Klinken wees erop al eerder een lans gebroken te heb ben voor openbare verlichting in de polder en zag in dit geval zijn mening onderstreept. Wethouder A. L. Bak ker vroeg zich af of verlichting in de polder in het door de heer Van Klin ken geschetste geval wel van nut zou zijn geweest. De heer E. P. Kuin informeerde of de geruchten, dat bij de openbare la gere school in Sirjansland een nood- lokaal geplaatst 2al worden, op waarheid berust. De voorzitter ant woordde dat de huisvesting van de school in Sirjansland beneden het minimum is en dat het kollege het niet verantwoord achtte, dat deze si tuatie gehandhaafd blijft. Gemeentewerken en de afdeling fi nanciën zullèn de zaak nader bekij ken en de raad zal nog nader op de hoogte gesteld worden van de voor gestelde maatregelen. Mevrouw A. F. v. d. Zande-Vleugel Schutter (V.V.D.) informeerde naar de al of niet op handen zijnde sluiting van camping „De Vier Bannen" van Staatsbosbeheer onder Ouwerkerk. De voorzitter deelde mede, dat de camping thans geopend is en tijdens de Paasdagen, zij het op primitieve wijze, gasten kan ontvangen. Tussen Pasen en Pinksteren zal de verbou wing van de toiletakkommodatie plaatsvinden. Het geld voor deze werkzaamheden werd inmiddels be schikbaar gesteld. Telefooncel De héér j. A. Schiëttekatte (C.D.A.) was van mening, dat in het huidige postkantoor op Nieuwer kerk (een caravan) geen mogelijk heid bestaat een privé-telefoonge- sprek te voeren. Hij vroeg of het plaatsen van een openbare telefoon cel overwogen kon worden. Wethouder Bakker antwoordde dat in het voormalige postkantoor slechts 25 telefoongesprekken per maand plaatsvonden en dit aantal veel te laag was om een openbare te lefooncel. rendabel te laten zijn. De wethouder deelde mede, dat binnen afzienbare tijd een noodgebouw bij zwembad „Dolfijn" geplaatst zal worden en dat het definitieve post kantoor in de Badhuisstraat zal ver rijzen. De heer Schiettekatte kreeg desgevraagd de toezegging, dat van uit het kollege zal worden aange drongen op spoed bij de realisering van deze voorzieningen. OUWERKERK. 2-4. Woensdagmid dag 13.00 uur was het precies een jaar geleden, dat chauffeur C. J. van Be- veren de eerste echte rit reed met de Buurtbus. Dat feit werd woensdag middag bij de halte op dé King in Ouwerkerk even herdacht. Het Buurtbuskomité reikte voor de komst van de bus ballonnen uit aan de schooljeugd en na aankomst van de buurtbus strooide dienstlei der M. de Rijke rijkelijk met narcis sen. De passagiers, de ouderen op het dorp en uiteraard chauffeur Van Be- veren werden in de bloemetjes gezet. De schoolkinderen kregen verder een versnapering aangeboden in de vorm van een ratel gevuld met snoep. Tekeningen Dinsdag hoorden de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere school hun onderwijzer H. E. S. Snij ders al het een en. ander vertellen over het openbaar vervoer. Naar aan leiding van deze les maakten zij een fraaie verzameling tekeningen en bundelden die in een map. Deze map werd woensdagmiddag overhandigd aan de heer Van Beveren. Ter ere van deze eerste verjaardag reed de buurtbus de gehele dag met slingers de bekende route. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vervolgens zette de' buurtbus koers naar Sirjansland, Aan hoofdonder wijzer G. Oele aldaar werden ook de ratels met snoep voor de schoolkin deren uitgereikt en als tegenpresta tie mocht de chauffeur uit handen van de heer Oele een fijne taart in ontvangst nemen. Vergadering Staten van Zeeland Op vrijdag 11 april wordt in de Sta- tenzaal te Middelburg, een vergade ring gehouden van de Staten van Zee land. Z1ERIKZEE Ruiten kapot geschoten De Duitser S. heeft hedenochtend aangifte gedaan van afgelopen nacht aangerichte vernielingen aan het pand 121 aan de Nieuwe Haven. Om 2 00 uur werden, hoogstwaarschijn lijk met een windbuks, twee ruiten kapotgeschoten. Van de daders geen spoor. Bruinvis waargenomen De bemanning van het mosselschip ZZ9 heeft een bruinvis waargenomen op 1 km ten westen van het haven hoofd van Zierikzee, ter hoogte van de kabelborden. Er worden nogal eens zeehondjes gesignaleerd, maar voor de woordvoerder van de beman ning was het al tien jaar geleden dat hij voor het laatst een bruinvis zag. Jaarvergadering Wereldwinkel Donderdagavond 17 april wordt in gebouw „De Lichtboei" te Zierikzee de jaarvergadering gehouden van de Wereldwinkel. Na opening en het jaarverslag zal het exploitatie-overschot aan de orde worden gesteld. Voorts zal een bestuursverkiezing plaats vinden. Aftredend zijn Rinus Ringelberg, voorzitter, niet herkiesbaar; Grace Molengraaf, sekretaresse, herkies baar; Jan de Boer, penningmeester, herkiesbaar. Voorstel van nieuw bestuur: voorzitter Hans Visser; Gra ce Molengraaf, eerste sekretaresse, tevens werkgroep vorming en propa ganda; Coby Ringelberg, tweede se kretaresse; Jan de Boer, penning meester; Werkgroep v(inkel Coby de Vos; Werkgroep dokumentatie, Mar griet Li vain; Werkgroep buiten Zie rikzee, Rianne van Geesbergen. Na het huishoudelijk gedeelte zal de film „Voor mensen van onderen" van de Novib vertoond worden. Voor tijd: zie agenda. Koffiebar Zaterdag 5 april wordt er weer kof fiebar gehouden in De Lichtboei. Er zal een optreden plaatsvinden van John v. d. Lugt. Hij brengt een soort volksmuziék en bespeelt gitaar en dulcimer (een Middeleeuwse instru ment). John v. d. Lugt zingt uitslui tend Nederlands talige liedjes. Brievenbus defekt De brievenbus in de Kaersema- kerstraat was defekt, maar is inmid dels vervangen door een nieuwe brie venbus. Het is echter mogelijk, dat een deel van de geposte korrespon- dentie op straat is terecht gekomen. De kans bestaat dat een deel van in deze brievenbus geposte korrespon- dentie op maandagavond en in de loop van dinsdag niet bezorgd zal worden. Eenzijdig ongeval Dinsdag ging het meisje M. v. d. K. uit Zierikzee op de hoek Mu- lockstraat Schuurbeque Boey- estraat met haar brommer onderuit. Het feit dat zij remde in de bocht was vermoedelijk de oorzaak van haar val. Het mtfisje moest met een ge scheurde nief naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd worden. Advertentie Soepel vallende veloursjaponnen uit de Cretelle-collectie in jonge modieuze voorjaarskleuren, met een asymetrische dessinering of een streepeffect. ALLEEN OP: donderdag 3 april vrijdag 4 april zaterdag 5 april Geen f 149,-, maar als PAASVOORDEELPRIJS NU ZIERIKZEE, 3-4. Op woensdag 9 april organiseert het C.J.V. „Samen Ver der" te Zierikzee in het kader van haar 90-jarig jubileum een aktiviteitendag voor de jeugd van geheel Zierikzee. Tot slot zal de prijsuitreiking van het volleybaltoernooi gehouden wor den en ontvangen de jongens en meis jes, die aan deze dag hebben deelge nomen, een herinneringspresentje. Op deze Paasvakantiedag behoeft de jeugd in elk geval zich niet te verve len. Voor tijden: zie agenda. In de morgenuren is er volop gele genheid aan de slag te gaan met han denarbeid, ganzenbordspel, dans en vrije expressie, vplop gezel schapsspelen en kan er een bezoekje gebracht worden aan de informa tiestand. Tegelijkertijd wordt er een volley baltoernooi gespeeld door C.J.V.- groepen uit Haamstede, Oosterland, Wolfaartsdijk en Zierikzee, zodat er ook volop naar sport te kijken is. Volksdansen Na een korte onderbroking tussen. 12.00 en 13.0Q uur wordt genoemd programma nog een uurtje voortge zet, waarna onder leiding van twee volksdans-instruktrices uit Vlissin- gen twee uur lang naar hartelust ge volksdanst kan worden. De muzikale begeleiding wordt daarbij door een vijftal muzikanten verzorgd. WESTERSCHOUWEN Aula begraafplaats Op de begraafplaats „Vredehof" te Haamstede, zal een aula worden ge bouwd. Bereids is door een architek- tenbureau een schetsplan gemaakt en een raming van de te maken stich- tingskosten. Het kollege.van b. en w, heefj; opdracht gegeven tot het beste- di'n'gsgérèéd maken! (Gem. 'Voorlich tingsblad). Oude koepel vuurtoren De gemeente onderneemt pogingen om de oude koepel van de vuurtoren, die vorig jaar is vervangen door een nieuwe en modernere, in de gemeen te te houden op een daartoe nog na der te bepalen geëigende plaats, enerzijds omdat de koepel een be zienswaardigheid vormt, anderzijds om deze streekeigen koepel voor het nageslacht te bewaren. (Gem. Voor lichtingsblad.) SCHARENDIJKE, 31-3. Raadslid A. B. Koster (C.D.A.) informeerde maandagavond tijdens de rondvraag in de gemeenteraadsvergadering van Middenschouwen naar de mogelijkheid van het koppelen van een dorpshuis te Ellemeet aan de openbare lagere school. Voorzitter bur gemeester W. den Boer lichtte toe, dat subsidie van C.R.M. hiervoor niet mogelijk is. De kombinatie met het schoolgebouw is daarom geheel verlaten. De heer Koster vroeg vervolgens of er een mogelijkheid is het dorpshuis tevens te bestemmen voor jeugdsoos, daar het huidige gebouw van de jeugdsoos te Scharendijke in zeer slechte staat zou verkeren. Door wat extra voorzieningen o.a. voor de iso latie, zouden z.i. 2 doeleinden in één kunnen worden verwezenlijkt. De exploitatiekosten van een dorpshuis zouden dan worden gedrukt. Wethou der Van Burg zei, dat deze suggesties van de heer Koster op een geheel nieuw idee berustten. In het kollege van burgemeester en wethouders is dit idee niet aan de or de geweest. Een gebouw voor de jeugdsoos moet z.i. worden terugge zet in de plaats w§iar zich de jeugd be vindt en waar zo min mogelijk over last voor de omgeving kan ontstaan. Het dorpshuis is bezwaarlijk als jeugdsoos te gebruiken. Het is z.i. technisch onmogelijk een jeugdsoos in te weven. Besparing De voorzitter zei, dat de vraagstel ling van de heer Koster in het kollege van burgemeester en wethouders zal worden besproken. Voor het dorps huis is per slot van rekening nog geen enkele steen gelegd. De heer Koster wees er op, dat de bevolking voor een juiste benadering van dit onderwerp zal zijn, zeker wat de financiële kant betreft. Hij dacht aan een besparing van 300.000,— 400.000,—. Hiermee kan verhoging van de onroerend goedbelasting bin nen de perken worden gehouden. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 47 van de Kleuteronderwijs wet besloot de raad tot vaststelling van de exploitatiekosten van het openbaar kleuteronderwijs over de jaren 1975, 1976 en 1977. Besloten werd van de exploitatiemaatschap pij De Bout b.v. te Heinkenszand aan te kopen een strook grond van 280 m2 aan de Boutlaan te Scharen dijke, thans deel uitmakend van het volkstuinenkomplex aldaar, tegen een prijs van 7,per m2. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad de bij drage aan de Stichting Regionaal Dienstverieningscentrum Kleinbe drijf voor Zeeland voor 1979 te bepa len op 9,3 cent per inwoner en voor 1980 op 11,6 cent. Eveneens werd besloten tot beëin diging van de onbeperkte garantie voor de Stichting Dagverblijven Schouwen-Duiveland, nu de kosten van deze stichting in het kader van de Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten (AWBZ) worden vergoed. De heer Van den Bosse verklaarde met genoegen kennis genomen te hebben van de passage in het voor stel van burgemeester en wethou ders, dat de stichting voor eventuele tekorten een bijdrage van de gemeen te kan vragen. De heer A. W. Jonker werd na een proeftijd van 6 maanden benoemd tot gemeentewerkman in vaste dienst. Knelpunfengeld De raad ging akkoord met het voorstel van burgemeester en we thouders tot verdeling van het knel- puntengeld ad 2.575,— onder diver se verenigingen in de gemeente. Mevrouw Kloet stelde de vraag of het juist is, dat ook de Wijkraad Put- meet te Scharendijke hierbij werd betrokken. Wethouder Van Burg antwoordde, dat de toekenning van een bijdrage aan de wijkraad moet worden gezien als een positieve waardering voor be paalde aktiviteiten van de wijkraad. B.v. verbetering van het kontakt met de autochtone bevolking van Scha rendijke. Hierna werden vastgesteld de 36e wijziging van de begroting 1979 en van de 7e t/m 11e wijziging van de begroting voor 1980. De raad besloot tot het verlenen van geldelijke steun aan de woning bouwvereniging „Beter Wonen" tc Zierikzee voor het bouwen van 14 woningwetwoningen te Scharendij ke. Besloten werd een bedrag van 100,— beschikbaar te stellen t.b.v. de buurtbus vrijwilligers. Door de ge meente Duiveland zal een bedrag van j 1700,— voor haar rekening worden genomen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Den Boer of verbetering kon worden gebracht in de situatie met bet rek kin p tot het parkeren van vrachtwagenkombinaties in ue Kom van Kerkwerve. De voorzitter antwoordde, dat de betrokken ondernemer hierop reeds is geattendeerd. De moeilijkheid is, dat de vrachtwagens naar een be paalde plaats moeten kunnen wor den verwezen. Het wachten is op het gereedkomen van een bedrijfsterrein voor de ondernemer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3