„Diverse soorten visserij mogelijk in Grevelingen" K U AAR D I Z E RESTANTEN SUIKERBIETÈN DIENEN SNEL OPGERUIMD Voorzitter „Helpt Elkander" Een rustig verenigingsjaar voor „De Opgaande Zon" Burgh/Haamstede Mosselkwekers verliezen kort geding STREEKNIEUWS OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL „DE MEERPAAL" BRUINISSE ZIERIKZEE, 28-3. „Evenals op de Oosterschelde en op andere wateren is het mogelijk dat ook op de Grevelin gen diverse soorten van visserij bedreven wordt. Met be houd van oude rechten en in overleg om elkaar zo min mogelijk schade te berokkenen. De Grevelingen is rijk aan vis en schelpdieren, het zou dwaas zijn deze niet te oogsten." Geen varkens wel jaarvergadering Under voorzitterschap van de heer J. C. de Feiter hield de varkenshouders- vereniging „De Opgaande Zon" te Burgh-Haamstede in café „De Graaf van Haamstede" in het afgelopen weekend haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord zei de voorzitter, dat men kon spreken van een rustig vereni gingsjaar daar er in het afgelopen jaar door geen der leden varkens werden ge houden. Aan het woord voorzitter van de Zierikzeese vissersvereniging „Helpt Elkander" de heer B. \V. Schot tijdens de jaarvergadering vrijdagavond in de Zeeuwsche Her- berghe. Hij herinnerde in zijn ope ningsrede aan de onlangs gerealiseer de - tijdelijke - openstelling van de Grevelingen voor de mosselvissers. Deze openstelling bracht volgens de voorzitter slechts een kleine soe laas. Er mocht 800 ton per vaartuig gevist worden en de ruimte waar ge vist mocht worden, was beperkt. „De 65.000 tonnen waren snel opgevist en het is duidelijk dat een veelvoud daarvan aanwezig is in de Grevelin gen, die - als wij ze er niet af mogen halen, afsterft of een prooi wordt van de zeesterren", aldus de heer Schot. Harde opstelling Hij zei de harde opstelling van de aalvissers zeer te betreuren en vroeg zich af hoe de mosselvissers zo'n gro te schade aan zouden kunnen bren gen aan paling en glasaal, als deze groepering beweerde. De voorzitter zei dankbaar gestemd te zijn voor het feit, dat vloot en bemanning het afgelopen jaar gespaard bleven voor ernstige ongelukken. Tevredenheid bestond er ook over de totale som van de aan gevoerde mosselen, te weten 151 mil joen, dat is 12 miljoen ton meer dan het jaar daarvoor. Hij wees erop, dat ook deze be drijfstak gebukt gaat onder steeds stijgende kosten, waarbij de prijs van de gasolie het hoogtepunt vormt. Gezien de afzetmogelijkheden was de voorzitter van mening, dat het streven van de mosselvissers en het beleid van de overheid erop gericht moet zijn de gemiddelde mosselpro- duktie te vergroten. Ook wees hij op het belang van kwaliteitsverbetering, hoewel de mogelijkheden voor de vissers wat dit betreft zeer beperkt zijn, daar de mossel nu eenmaal enorm natuurge voelig is. Hij deelde mede, dat reeds nu te konstateren is, dat door storm en ijsgang de afgelopen winter veel schade werd aangericht op de perce len. Verder werd nogal wat sterfte gekonstateerd in het uitgezaaide klein mosselzaad en oog op de nog aanwezige natuurlijke banken. „Of de grote zoetwaterlozingen van het IJsselmeer en de spuiproeven van Waterstaat op de Oosterschelde hier debet aan zijn, zal men trachten te achterhalen door onderzoek", aldus de heor Schot. Kanttekening Een scherpe kanttekening maakte de voorzitter bij een onlangs gedane uitspraak door de voorzitter van de Texelse Vissersvereniging, de heer L. J, Weidt. Deze man verklaarde dat het waarschijnlijk is, dat het kweken van mossels in de Waddenzee ingrij pende gevolgen heeft voor het overi ge leven in deze zee. De Waddenzee zou door de mosselkweek van een zandzee in een slikzee veranderen. „Gelukkig voor ons is Weidt geen deskundige, maar vele mensen gelo ven toch dergelijke onzin", aldus de heer Schot. Ten aanzien van het uitgiftebeleid van de percelen, was de voorzitter van mening, dat vrijwel niemand te vreden was. Wat betreft de zaadvis- Daarna .voerden de 2e klassertjes een wervelende modeshow op met al lerlei fantasierijke mode-kreaties. Voor de pauze kwamen de hoogste klassen nog voor het voetlicht met de musical „Koeken voor de koning". Aan het spel van de kinderen was te zien, dat er zeer veel geoefend was. Ook aan de zelfgemaakte decors was bijzonder veel zorg besteed. Lovende woorden Na de pauze met verloting sprak eerst burgemeester T. C. Hekman enige lovende woorden aan het adres van het onderwijzend personeel. Hij maakte tevens van de gelegen heid gebruik om de scheidende mej. E. de Rcgt. hartelijk te danken voor haar werk als kleuterleidster welke hij vergezeld liet gaan van een boe- kenbon. De volgende spreker was de heer M. A. van Witzenburg, hoofd van „De Meerpaal". Hij sprak een dank woord uit aan de scheidende leden van de ouderkommissie, mevr. P. Jumelet-de Koning en de heren A. de Bruin en A. J. Kaminga. Aan het slot van zijn praatje overhandigde hij ge noemde leden en ook mevr. Van den Bera-Otte. een Dassend kado Na de pauze werd het spel weer door de kinderen en hun ouders voortgezet met twee toneelstukjes door de leerlingen van de 3e en 4e klas met als titel „Circus op bezoek" serijen in 1979 kon hij mededelen, dat deze op de Waddenzee redelijk en op de Oosterschelde zeer ruim te noe men waren, hoewel vooral de schade door storm aan de halfwasmosselen veel invloed kan hebben op de oogst van 1980. Verder ging de spreker in op het streven van de mosselvissers voor het behoud van een zoute Grevelin gen. Hij zei begrip te hebben voor de landbouw, die pleit voor een zoete Grevelingen, maar zei de palingvis sers niet te begrijpen. „De palingvis sers weten zeer wel, dat een zoete Grevelingen niet in hun belang kan zijn", aldus de voorzitter. Hij zei voorstander te zijn „de kool en de geit te sparen", door een zoute Gre velingen te bepleiten en tevens te wijzen op het belang van aanvoer van zoet water van elders voor de landbouw. Mogelijkheden zag hij wat dit betreft in het aan te leggen Zoommeer en in het Haringvlietge- bied. Sluitingsprocedure Spreker hield de leden van „Helpt Elkander" ook voor dat het van groot belang zal zijn de sluitingspro cedure van de Oosterschelde pijler- dam nauwlettend te volgen. Hij deel de mede, dat men heeft aangedron gen op voorzichtigheid met het opzet ten van een kokkelkultuur in ver band met het eventuele zuurstofge brek, dat door sedimentatie wegens verandering van stroom kan optre den. Hij noemde in dit vetband de mosselkultuur, 'waarvoor naar zijn mening in eerste instantie grond be schikbaar moet worden gesteld. BRU1NISSE, 31-3. Een aantal mos selkwekers, die percelen hebben in, de Waddenzee," die van mening waren dat bij de toewijzing van'nieuwe per celen in de Waddenzee en met name bij de toewijzing van z.g. proefperce- len aan hun belangen geen recht was gedaan, hebben onlangs tegen de Di- rektie van het ministerie van land bouw en vissertij een kort geding aangespannen, waarin ge-eist werd dat de toewijzing wordt herzien. De procederende mosselkwekers, werden in het ongelijk gesteld. De uitspraak was, dat de toewijzing ge heel volgens de geldende regels was geschied. Onderscheiding J. M. M. de Vries De heer J. M. M. de Vries, voorzit ter van de Combinatie van Binnen- vissers, die binnenkort 70 jaar hoopt te worden en uit dien hoofde zijn voorzitterschap neerlegde, is op de algemene vergadering van Binnen schippers te Amersfoort gehuldigd vpor zijn werk. De huldiging culmineerde in het feit, dat ir. Th. J. Tienstra directeur de Visserijen van het departement van landbouw en visserij, hem de versierselen, opspelde behorende bij de Orde van Ridder Oranje Nassau. en „De wanhopige koning". Tot besluit van deze kleurrijke avond brachten de 4e en 5e-klassers de mu sical „Meester Pennelik". Na de tweede pauze volgde het huishoude lijk gedeelte, .„eiijk gedeelte. Ouderkommissie Hierin werden vier nieuwe leden van de ouderkommissie gekozen. Dit waren: mevr. H. Padmos, mevr. G. G. van der Velde en de heren J. den Herder en J. Kostense. De voorzitter besloot deze inmiddels wat laat ge worden, maar zeer suksesvolle ouderavond. Allen hadden zeer geno ten van deze „Grote avond" van de O.B.S. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Bij een brand in de Haagse Fannius Scholtenstraat zijn in de nac^t van zaterdag op zondag de zolderetage en een verdieping van een woonhuis verwoest. ROTTERDAM. De Rotterdamse politic heeft twee mannen aangehou den, die ervan worden verdacht op 16 maart een Spanjaard te hebben mis handeld en beroofd, het slachtoffer, de 41-jarige F. Gomez Gonzalea werd volgens de politie zo toegetakeld, dat hij nu nóg in levensgevaarlijke toestand in het Dijkzigtziekenhuis ligt. Sekretaris C. M. Schot herinnerde in het jaarverslag aan de grote jubi leumviering in februari dit jaar. Overigens bleken de kosten verbon den aan dit feest binnen de begroting gebleven te zijn. Penningmeester j. Kouijzer liet weten dat f 5.700,— werd uitgegeven, terwijl er f 6.000,— voor op de begroting stond. Het fi nancieel overzicht over 1979 sloot met een batig saldo van f 1.768,—. In de kaskommissie werd de heer P. Praet als nieuw lid benoemd. De heer H. Bodbijl aanvaardde zijn her benoeming in deze kommissie. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. J. Blommaert en Jac. Schot herko zen. De vergadering ging akkoord met de toetreding van de heer Jac. Schot Wzn. (ZZ8) als nieuw lid van de Vissersvereniging. Steeds meer j j windmolens BORNE, 29-3. Bij partikilie- I ren in Nederland bestaat een 1 i toenemende belangstelling i i voor het opwekken van ener- i i gie met behulp van windmo- lens. Een bedrijf, dat binnen- i i kort windmolens gaat maken, i i heeft de afgelopen dagen tij- I 1 dens de nationale energiebeurs !i i al 45 bestellingen voor een 1 i windmolen kunnen noteren en i zal extra personeel moeten j i i aantrekken om de orders op i 1 i 1 tijd uit te voeren. i Het gaat hierom een wind- J i i molen die is ontwikkeld in sa- i 1 I 1 menwerking met de TH Twen- i J i, te. Het grootste molentype kan i meer dan één woonhuis van i elektriciteit voorzien. Flitsen uit het buitenland WIGHT. Helikopters van de Britse marine hebben de 13 opvarenden ge red van de 3000 ton metende Noorse vrachtboot „Germa Heisja", diê bij zwaar weer in het Engelse Kanaal als gevolg van het schuiven van-de la ding graan in moeilijkheden was ge raakt. STA VANGER. De politie van de Noorse stad Stavanger heeft een lijst gepubliceerd van de slachtoffers van de ramp met het hotel-platform Alexander Kielland. Onder de doden zijn 94 Noren, 24 Britten, twee Fin nen, een Zwèed, een IJslander en een^ Westduitser. WASHINGTON. De Verenigde Sta ten sturen op spoedbasis militaire hulp, waaronder helikopters en advi seurs, naar Honduras, om te helpen voorkomen dat de gewelddadighe den in aangrenzende Midden- Amerikaanse landen overslaan. NAIROBI. President Daniël Arap Moi van Kenia heeft bekendgemaakt dat een gespecialiseerde taak van de politie en de nationale partij, Kanu, op zoek zullen gaan naat personen die geruchten verspreiden om de po litieke rust in het land te verstoren. PADUA, ITALIË. Een kommando van de Rode Brigades in Italië heeft zondag een overval uitgevoerd op een kazerne van het leger in Padua. Het ging er vandoor met machinege weren en geweren en verwondde een officier. PEKING. China telt nu 25 miljoen intellektuelen tegen 3 miljoen ten tij de van de communistische machtso vername in 1949, zo heeft het week blad „Peking Informatie" maandag meegedeeld. TEHERAN. De Iraanse leiders heb ben hardnekkig volgehouden dat president Carter Chomeini een bood schap heeft gezonden over de crisis tussen de V.S. en Iran en de ontken ningen van het Witte Huis als leu gens bestempeld. KARATSJI. De militaire macht hebbers in* Pakistan vrezen een grootscheepse demonstratie bij het graf van de gewezen premier Zoeifi- kar Ali Bhoetto die vrijdag a.s. een jaar geleden werd terechtgesteld. BONN. Bondskanselier Helmut Schmidt van West-Duitsland heeft in het weekeinde een schriftelijk be roep gedaan op president Abolhas- san Badi-Sadr van Iran, alle moge lijkheden te benutten voor de vrijla ting van de 50 Amerikaanse gegijzel den in Teheran. BELGRADO. Het dagblad Politi- ka in Belgrado heeft meegedeeld dat over twee weken in Pristina, hoofd stad van de Joegoslavische autonome republiek Kossovo, een proces begint tegen een vijftigtal Albanezen die van „nationalisme" worden beschul digd. TEHERAN. Bij gevechten tussen Iraanse regeringstroepen en Koerden die streven naar autonomie, zijn ze ker 23 doden gevallen en velen meer gewond. Dit blijkt uit berichten die in Teheran zijn ontvangen. MOGADISHU. President Mohem- med Siad Barre van Somalië heeft bekendgemaakt dat met de Verenig de Staten schriftelijk overeenstem ming is bereikt over het verlenen van marine- en luchtmachtfaciliteiten aan de Amerikanen. Overigens zijn de besprekingen nog gaande. NEW DELHI. Mohammedaanse opstandelingen hebben woensdag de Afghaanse stad Jalalabad aangeval len. gebouwen beschadigd en de ver bindingen verstoord, zo heeft het In diase persbureau PTI maandag be kendgemaakt. BOGOTA. De bezetters van de Do minicaanse ambassade in de Colom biaanse hoofdstad Bogota hebben twee gijzelaars vrijgelaten. Volgens het Rode Kruis zijn het Simon Rodri- quez en Luis Valencia, beiden Colom- bianen. N'DAJMENA. De gevechten in N'Djamena, de hoofdstad van Tsjaad, zijn maandag voor de tiende achtereenvolgende dag weer opge laaid, na ee^i betrekkelijk rustige nacht. NICE. De Franse politie heeft bij razzia's aan de Rivièra zeven mensen aangehouden, onder wie twee Italia nen die in verband met de moord op de Italiaanse oud-premier Aldo Moro werden gezocht. Dit is in politiekrin gen te Nice vernomen. N'DJAMENA. Een chirurg van het Internationale Rode Kruis heeft een dramatische oproep gedaan om hulp. voor de duizenden gewonden die slachtoffer zijn geworden van de ge vechten tussen rivaliserende groepe ringen in de hoofdstad van Tsjaad, N'Djamena. LONDEN. Een Britse bisschop die getuige was van het geweld bij de be grafenisplechtigheid voor de ver moorde aartsbisschop Oscar Arnulfo Romero in San Salvador zou gezegd hebben dat de moeilijkheden begon nen toen veiligheidtroepen met ge weervuur en bommen reageerden op een vreedzame stoet van linkse rou wenden. Zeeuwse Kunstkring Bij de jongste bestuursverkiezing voor de Zeeuwse Kunstkring, zijn drie vertegenwoordigers van Schou- wen-Duiveland in het bestuur geko zen, t.w. Marja de Lange, Kees v. d. Wetering en Jon v. d. Riet, allen te Zierikzee. Als vierde werd gekozen de kunstschilder Gerard Menken te Kloetinge; voorzitter werd Teun Peek te Middelburg. OOSTERLAND Opbrengst Simavi-kollekte Onder leiding van mevrouw A. Bouwman-van de Reest werd ook dit jaar weer gekollekteerd ten bate van „Simavi" met een huis-aan-huiskol- lekte door de volgende kollektanten: mevrouw R. Bal-Rotte, mevrouw E. van der Maas-Rotte, verder door Jea- net Dalebout, Anja en Rian van Dij- ke, Els van der Have, Janita Hollan- In kuilen komen kuilluizen voor. Wanneer deze voedsel opnemen van de uitgelopen bieten, nemen zij ook een hoeveelheid virus op. De kuillui zen verlaten op een zeker moment de kuil en vliegen het land in. Wanneer deze dan op bietenpercelen terecht komen, worden de bietenplantjes, waaraan ze sap onttrekken, besmet met het virus, dat de vergelingsziek- te veroorzaakt. Later komen de per zikbladluizen vanaf de winterwaar- den op de bieten percelen aan en kun nen dan planten, die al door kuilluis met virus besmet zijn, bezoeken. De perzikbladluis neemt dan het virus op en is het gehele seizoen in staat om elke biet, die hij bezoekt, te besmetten met virus. 10 De vrouw liep weer terug naar de tafel en haalde een sigaret uit haar tas, die ze opstak. Ze rookte, zonderde man aan te kijken. Schouderophalend ant woordde ze: „Ik weet 't niet. Het doet er allemaal niet meer toe. Dank u wel voor uw gastvrijheid enne.... het mas seren van mijn voeten." Nogmaals vroeg hij: „Waar wilt u heen?" Hij stak zijn arm uit en zijn hand wees in een voor haar onbestemde rich- ting^_..Het dichtstbijzijnde dorp is die kant uit: drie kilometer door het bos,* vijf over de weg. Maar in het bos moest men de weg kennen." Nog eens haalde ze haar schouders op. „Het maakt allèmaal niets uit Ik zie wel." Ze keek op en zag hem staan. Hij had zijn riempjesklompen weer aan. En de vuile broek. Er hing een stukje rode zakdoek uit Zijn gezicht was schilder achtig, ondanks zijn stoppelbaard, die zeker al enige dagen oud was. Zijn zwarte haren hingen half voor zijn ge zicht en een eind over zijn nek. Ze kwam overeind. „U moet zeker weer aan het werk? Ik moet nog even mijn kousen aantrekken, dan ga ik ook." Hij keek haar na. toen ze naar de deur liep en in het slaapvertrek van de man verdween. Besluiteloos bleef hij staan en rookte, voor zich uitkijkend. Toen liep hij naar de kast en haalde er een brood uit, dat hij met zijn grote zakmes in stukken sneed. Er boter op smerend, deed hij het in een zak en haalde uit de kelder nog een stuk spek, dat hij even eens bij het brood deed. Op de plank bij Bijzondere uitgaven waren er dan ook niet in het afgelopen jaar. De vereniging telt momenteel nog 28 le den. Het financieel jaarverslag van de sekretaris penningmeester de heer W. J. v. d. Berge gaf een klein nadelig slot te zien. Nadat door de heer N. Speelman namens de financiële kom missie verslag was uitgebracht, waarbij hij adviseerde tot goedkeu ring van de rekening over te gaan, werd de penningmeester onder dank zegging voor zijn stipte beheer de charge verleend. Bestuursverkiezing De beide periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. C. de Fei ter en J. van der Have, werden herbe noemd. In plaats van het aftredende lid de heer N. Speelman werd tot lid van de financiële kommissie be noemd de heer J. Baumann. De pre mie voor dit jaar werd vastgesteld op 3,50 per maand per varken. De uit keringen werden vastgesteld op 90 voor ingeënte varkens en 80 voor de niet ingeënte varkens, dit alles volgens de hoogste markt prijs van Den Bosch. Bij eventuele kalamitei- ten met biggen zal de vergoeding in onderling overleg plaats vinden. der, Mieneke van der Maas, Arie en Bram Paul Speelman, en Jeanet van der Werf. De opbrengst bedroeg dit jaar 416,50, waarvoor zeer veel dank aan de milde geefsters, gevers, leiding en kollektanten wel op z'n plaats is. Opbrengst Mbuma-zending Onder leiding van de heer D. I. van de Velde werd in de maand maart hier gekollekteerd ten bate van het werk van de Mbuma-zending door El- lie Bakker, Connie de Bruine, Chris van der Hulle, Anja en Tineke Meer man, Arianne Morks en Jannie Steenpoorte. De opbrengst bedroeg in genoemde maand de som van 284,90. Waarvoor zeer veel dank aan de milde gevers, geefsters, en niet minder aan de leiding en de kol lektanten. Derhalve moet er voor gezorgd worden dat vóórdat de bietenplant jes bovenkomen er geen kuilluizen zijn, die de besmetting vanuit de kuil naar het perceel kunnen overbren gen. Daarvoor is het nodig dat na 1 april geen suikerbieten, voerderbie ten en afval van suikerbieten en voe derbieten, voorzover daaraan blad- vorming voorkomt, voorhanden of in voorraad zijn. Dit betekent een bijdrage ter bestrijding van de vergelingsziekte. De Algemene Inspektiedienst kon- troleert de naleving van deze veror dening. de pomp stond een drinkkruikje, dat hij met koffie vulde en bij het brood en spek deed in een soort netje. Toen bleef hij wachten tot de vrouw terug zou komen. Dat duurde slechts kort Hij zag, dat ze haar kousen weer aan had. Over de houten stoel bij de tafel hing nog altijd haar korte jasje. Ze trok het aan en hing haar schoudertas om, klaar om het huis te verlaten. Ze keek nog eens rond en toen naar de man. „Dank u wel," zei ze nogmaals op zachte toon. „Voor alles." De man slaakte een zucht „Luister eens, mevrouw, als u vandaag nog hier wilt blijven, heb ik geen bezwaar. Het is maar.... ik ga weer verder met mijn werk." Hij wees'met zijn duim over de schouder. „Er is eten in die kast en in de kelder is melk en vlees. Er is vol doende koffie. Er komt hier vrijwel nooit iemand langs, dus u bent wel alleen. Overigens, Beer is best in staat u te beschermen als het moet" „Beef?" herhaalde ze, hem niet be grijpend. „De hond. Hij loopt wel ergens bui ten. Maakt u zich. dus hierover geen zorgen; hij is berekend voor zijn taak. Als u gisteravond alleen hierheen was gekomen, dan had hij u niets gedaan, maar wel belet weg te lopen. U kwam samen met mij, dan weet hij, dat het goed zit Ik heb ook gehoord, dat de hond vannacht naar boven ging. Heeft zeker bij u op bed geslapen? Nou, dan hebt u van hem niets meer te duchten en zal hij u net zo beschermen als mij." De kontributie werd onveranderd vastgesteld. Zoals gebruikelijk kre gen de op de vergadering aanwezige leden, meer dan 50 procent een kren tenbrood aangeboden. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDA G 2 APRIL NED. I: Maja, de bij opent de uitzen ding met een avontuur en wordt gevolgd door KRO's wereldcircus en de Boris en Bram show. De avonduitzending vangt aan met Van gewest tot gewest, waarin ondermeer aandacht voor de Ooster- scheldewerken. Voorts Politieke Partijen waarin D'66 aan het woord komt. Linds- ley is de titel van een Engels toneelspel over het echtpaar Mary en Bob Case, die een kindje met een open rug krijgen. Het echtpaar komt voor de loodzware beslis sing te staan wel of niet opereren. Artse nij wordt gevolgd door Sport en politiek, een reportage over de relatie tussen sport en politiek opgenomen in de Sowjet Unie. NED. II: Anders in dezelfde straat en Kenmerk openen de uitzending. Na Ken merk en Stichting Socutera gaat de VOO verder met de speelfilm Barbarella met Jane Fonda in de hoofdrol Voorts een Reggae-special met Chris Hinze en Peter Tosh. Vervolgens een aflevering uit de Amerikaanse comedyserie Taxi. WOENSDAG 2 APRIL NED. I: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Maja, de bij; 15.55 Wereldcircus; 16.45 De Boris en Bram show; 18.00 Niehws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Toeristische Tips; 18.55 Nieuws; 18.59 Vna gewest tot gewest; 19.50 Poli tieke partijen; 20.00 Lindsey; 20.55 Art senij; 21.37 Journaal21.55 Sport en politiek; 23.00 Nieuws. NED.II: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; C18.55 Nieuws; 18.59 Anders in dezelfde straat; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socutera 20.32 Barbarella; 22.05 Reggea-special; 22.30 Taxi; 23.02 Teleac;23.37Nieuws. DONDERDAG 3 MAART NED. I: Allereerst een aflevering uit de tekenserie Alleen op de wereld, gevolgd door Jonge mensen op het concertpo dium. Daarna brengt de A VRO de eerste aflevering van een driedelige dokumen- taire over de apotheose van .de Tweede Wereldoorlog onder de titel De laatste fase. In het eerste deel, de luchtaanvallen getiteld, wordt aandacht besteed aan de suksessen en opofferingen van de RAF en de US Air Force. Dan komt de NOS met de dossier-dokumentaire Eva Braun op het scherm. NED. II: Met een avontuur van de Hulk vangt de uitzending op dit net aan De tweede Energiekwis wordt gevolgd door de Mounties. Vroeger is de titel van een tv-film van Dimitri Frenkel Frank met Ton van Duinhoven in de hoofdrol. Aktua tv wordt gevolgd door een afleve ring van Soap. DONDERDAG 3 APRIL NED. I: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven18.30 Sesamstraat; 18.45 Pas poort; 18.55 Nieuws; 18.59 Alleen op de wereld; 19.25 Jonge mensen op het con certpodium; 20.20 De laatste fase; 21.37 Journaal; 22.10 Het dossier Eva Braun; 22.50 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieuws; 18.59 De Hulk 19.38 Energiekwis; 20.00 Journaal; 20.27 Te gast bij de Mounties; 21.15 ger; 22.05 Aktua TV; 22.55 Soap; 23.25 Nieuws. Door GERRIT FRANSSEN De man draaide zich om en zonder groet verliet hij het vertrek. Maar de buitendeur openlatend zei hij nog: „Doe hem niet dicht; Beer moet er in en uit kunnen." Hij wachtte haar antwoord niet af. Ze zag door het raam hem weglopen, het bos in. Zijn voetstappen waren snel weggestoken. Ze ging weer zitten en nam de sigaret uit de asbak, want ze had hem maar half opgerookt en toen uitge maakt. De stilte om haar heen was nu voelbaar. Ook van buiten kwam er geen geluid, zelfs geen vogel floot er. De vrouw zat bij de tafel en nadat haar peuk sigaret opgerookt en uitge maakt was, zat ze er nog en dacht na. Natuurlijk moet ik een keer terug. Met hangende pootjes, zal men zeggen. Men maakt zich niet druk over me. Nu ik vannacht er niet was evenmin: ze loopt in geen zeven sloten tegelijk. Zo onge veer zal men reageren. Ach, wat doet het er allemaal toeWelke keus blijf me over? Wil ik hier vandaag blijven? Ze haald haar rok een eind omhoog en keek naar de ladder in haar panty, die ze met nagellak had afgedamd. Gelukkig tame lijk hoog. Ik heb niets anders bij me en een winkel is hier in de wijde omgeving waarschijnlijk niet te vinden. Waar ben ik eigenlijk verzeild geraakt? Ik heb geen idee. maar wat maakt het uit? Of ik nu hier ben of ergens anders in het land en daarbuiten. Er is immers geen alter natief? (wordt vervolgd) BRUINISSE, 28-3. De O.B.S. „De Meerpaal" uit Bruinisse hield haar jaar lijkse ouderavond. Na het openingswoord door de voorzitter van de ouder kommissie de heer A. de Bruin begonnen de kinderen van de le klas deze avond in de inmiddels stampvolle zaal met „Sneeuwwitje". Wegens vergelingsziekte ZIERIKZEE, 31-3. In Zeeland is de verordening van kracht dat het verboden is om na 1 april van elk jaar suikerbieten, voederbieten en afval van suiker bieten en voederbieten, voorzover daaraan bladvorming voorkomt, voorhan den en in voorraad te hebben. Suikerbieten, voederbieten en afval van suiker bieten en voederbieten zijn meestal besmet met een virus, dat de vergelings ziekte veroorzaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4