Anneke Magito toont haar voorjaars- en zomermode „OPEN HUIS" IN „DE WERKPLAATS" EN ZAAK „CASANOVA" Kollektie uit Boetiek Sint Domus" Stafmuziekkorps Leger des Heils bezocht Zierikzee „d'Eerste Stap" en „O Dreef" hielden feestvergadering STREEKNIEUWS INTERMEUBEL DEURLOO Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 april 1980 Nr. 22685 3 Speaker Lou Brontgeest kondigt het eerste model van de show aan. Een op vallend begin. Mode-ontwerpster Anneke Magito gelooft in de terugkeer van de mini-mode voor de jonge meisjes en ze stak die overtuiging met deze overall-hotpants niet onder stoelen of banken. ZIERIKZEE, 29-3. Als nationale modeontwerpers als Ed gar Vos en Frank Govérs hun opvattingen over de nieu we modelijn voor voorjaar en zomer aan het publiek to nen, waarom zou Anneke Magito-van de Kasteele dan achter blijven? Deze Zierikzeese ontwerpster en boetiek houdster (Boetiek „Sint Domus") meet zich natuurlijk niet met deze groten in de modewereld, maar ze wilde wel graag laten zien, hoe zij over de^mode voor het ko mend seizoen denkt. tie werd in bruikleen gegeven door de groep „Back Stage". Veel medewerking dus van vrien den, familie en kennissen en daar was Anneke uiteraard heel blij mee. Zelf tekende ze voor een groot deel van de kollektie, die geshowd werd, Dat deed ze zaterdagmiddag met een alleraardigste modeshow in restaurant „Zierick", waar de zaal ruimte haar gratis beschikbaar werd gesteld. Anneke had de beschikking over zestien mannequins en een (mi ni) dressman. Als speaker trad Lou Brontgeest op en de geluidsinstalla- „Een hele gebeurtenis" ZIERIKZEE, 29-3. De komst van het Stafmuziekkorps van het Leger des Heils naar Zierikzee, is met het week einde nog een hele gebeurtenis geworden. Komend^ uit Halsteren - waar eerst werd geconcerteerd - arriveerden de muzikanten tegen 11 uur zaterdagavond, in „De Lichtboei". Daar hadden de gastheren en gastvrouwen zich verzameld, die één of twee Leger-mannen mee naar huis namen. Zondagmorgen trad het korps op in de Legersamenkomst, die voor deze gelegenheid werd gehouden in de Lutherse kerk. Bruse jeugd in aktie BRUINISSE, 28-3. De Christelijke Kleuterschool „d'Eerste stap" samen met de Christelijke Lagere school „Op Dreef" te Bruinisse hielden de jaarver gadering. Elke maand wordt door het korps - zo vernamen wij - een plaats of in stelling ergens in Nederland bezocht.. Normaliter speelt het korps in de zondagsamenkomsten te Amster dam. Ditmaal was Zierikzee aan de beurt. In optocht ging het 's middags naar de R.K. kerk aan de Hoge Mo lenstraat, waar werd geconcerteerd voor een vrij groot aantal aanwezi gen. Advertentie Een op het komend Paasfeest af gestemde toespraak en welkomst woord werd gesproken door pastoor De Graaf van de St. Willibrordus- parochie. De pastoor herinnerde o.m. aan de gruwelijke dood van de aartsbis schop van El Salvador; een man, die juist de geweldloosheid predikte, maar toch door geweld omkwam. „Toch zal zijn leven vrucht dragen", aldus pastoor De Graaf, die het een voorrecht achtte dat op deze Palm zondag in de kerk dit concert wordt ten gehore gebracht. Repertoire Het Stafmuziekkorps tekent voor een uitgebreid repertoire, waaruit brigadier C. Nieuwland een royale keus had gedaan. Ingeleid met „Heraut van de over winning", volgden werken als „Cele bration", Zweedse Rapsodie e.a., waaruit bleek dat het korps moderne zettingen niet schuwt. In de R.K. kerk - beroemd om zijn accoustiek - kreeg het koper wel eens een wat te scherpe klank, maar het geheel van deze brass-band sprak erg aan. De musici bleken ook uitstekende zan gers en verschillende liederen: o.a. „Het lied van.de Eeuwige" werden heel gedecideerd gezongen. Er was een toelichting op de verschillende nummers en één der muzikanten leg de een geloofsgetuigenis af. Ook de aanwezigen zongen met begeleiding - enkele liederen, als: „Lof zij de Heer" en „Loof mijn ziel, de Vorst des levens". Een met al een stijlvolle gebeuren op deze Palmzondag 1980. Een dankwoord werd gesproken door kapitein F. Bergsma van het Zierikzeese korps. terwijl bij het maken ervan ook me dewerking werd verleend door haar zusjes Lina en Nelly. Van klein tot groot De show bleek voor elk wat wils in petto te hebben. Vertedering opwek kende mannequins in de dop toonden fraaie modelletjes vanaf maat 98, ter wijl de ouderen tot de maat 42 show den. Meest opvallende in de kollektie van Anneke Magito was het grote aantal overalls voor groot en klein en van sportief tot chique. Zo was er een disco-achtige goudkleurige overall van geplassifiseerd katoen, maar ook één van fraaie witte zijden, een mooi kledingstuk voor een feest. Wit bleek trouwens een topper in deze show van boetiek „Sint Domus". Het werd vaak ook kon trasterend verwerkt met zwart. Aparte vermelding verdient ook een fraaie japon met hoog opgesneden mouwlijn met jasje. De pantalons moeten volgens An neke heel wijd en smal toelopend ge dragen worden. Zeer opvallend in dit genre was een hele wijde pofbroek. Pakjes in de gangbare modekleuren bleken ook een belangrijkdeel van de kollektie te vormen. Vooral bij de jeugdige modellen werd veel ge werkt met seesucker katoen. Hotpants Anneke Magito liet weten vast overtuigd te zijn van de terugkeer van de mini-mode voor jonge meis jes. Ze droeg deze overtuiging duide lijk uit in een overall-hotpants ver vaardigd uit het zojuist genoemde seersucker in een frêle kleurenkom- binatie. Alle modellen, die zaterdagmiddag getoond werden zijn verkrijgbaar bij „Boetiek Sint Domus". De boetiek houdster werkt naar eigen idee en in zicht, maar vervaardigt ook kle dingstukken op bestelling-. ZIERIKZEE Spreekbeurt over vervolgde christenen Door bemiddeling van hét-comité „Friedenstimme Nederland" houdt de heer Jacob Esau donderdag 17 april in de Chr.' Geréformeer'de kerk te Zierikzee een spreekbeurt over het leven van de vervolgde christenen en over zijn kampervaringen in de Sovjet-Unie. Friedenstimme is een organisatie die zich inzet om de be langen van de geloofsvervolgden in de Sovjet-Unie te behartigen. Voor tijd: zie agenda. Kijkavond Dinsdagavond 1 april zal een- „kijkavond" in de kleuterschool „De' Woelwaters" gehouden worden. Ou ders en belangstellenden kunnen on der het genot van een kopje koffie kijken naar de vorderingen van de kleuters. Voor tijd: zie agenda. ZVU-voorstelling afgelast De tegen 11 april aangekondigde one-man-show „Bruin Brood", onder auspiciën van de ZVU, komt te ver vallen i.v.m. ziekte van Jan Blaaser. Reeds gekochte kaarten dienen op gestuurd aan: „Uit in Zeeland", Postbus 124, 4330 AC Middelburg, on der vermelding van naam, adres en giro of bankrekening. Vergadering Sportraad Op dinsdag 22 april wordt in het Huis van Nassau, een openbare ver gadering gehouden van de Sport raad. Ledenvergadering „Stad en Lande" De ledenvergadering van de Vere niging „Stad en Lande van Schou- wen-Duiveland" zal gehouden wor den op dinsdag 15 april in de foyer van „Mondragon". Bestuursverkiezing vindt plaats. Aftredend en herkiesbaar zijn: me vrouw M. E. Jansen-Glas en de heren J. L. Braber, J. A. A. Franssen van de Putte en mr. W. P. Martens. Aftre dend en niet herkiesbaar is de heer P. Jonker. Kandidaten: de heer H. E. S. Sinck (vakature H. Uil); G. Gerret- sen, Noordgouwe (vakature P. Jon ker). Na het huishoudelijk gedeelte volgt vertoning van een dia-serie van Stad en Lande-exkursies door me vrouw Lokker-Meijering. Exkursie Ver. Stad en Lande De jaarlijkse zomerexkursie van de Vereniging Stad en Lande, zal in 1980 wcrrden gehouden op zaterdag 14 juni. De reis voert naar Brugge en Lissewege. Postzegeltentoonstelling Op vrijdag 11 en zaterdag 12 april organiseert de afdeling Schouwen- Duiveland van de Internationale Vereniging „Philatelica", namens Distrikt VII van de Ned. bond van Fi latelistenverenigingen. een regionale postzegeltentoonstelling in sporthal „Onderdak". De officiële opening vindt plaats op vrijdag 11 april door burgemeester Th. H. de Meester. ZIERIKZEE/BRUINISSE Het „parkeren" van boten Vier van de vijf plezierjachten ligt (ook in het drukke seizoen) konstant in de haven. De botenbezitter is het te doen om een ligplaats, waar hij dan recreëert, het varen komt'pas op de tweede of derde plaats. Aldus de uitslag van een enquête, die zowel voor Friesland als voor Zeeland bij na gelijkluidend is. Zeeland beschikt thans over onge veer 8000 vaste ligplaatsen, (4 van het botenbestand in Nederland). In I960 waren er in Zeeland nog slechts 330 vaste ligplaatsen. ZONNEMAIRE Kijkavond kleuterschool Op woensdag 2 april wordt in het schoolgebouw een kijkavond van de openbare kleuterschool gehouden. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND Plattelandsvrouwen Duiveland In de „Oosterhof" te Oosterland werd één dezer dagen door de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Duiveland een zeer geslaagde modeshow gehouden. De presidente, mevrouw Schoof- Klaassen sprak allereerst een woord van welkom tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot mevrouw A. Voorhuis en de jury. Hierna was het de beurt aan de mannequins, dertien dames en tien kinderen, die met veel éland en zwier de zelfvervaardigde kreaties toon den. Als lady-speaker trad op mevrouw De Jonge-Van 't Hof. Na afloop van de show kregen de dames manne quins een roos aangeboden en de kin deren een paasei, mevrouw De Jonge-Van 't Hof mocht een boeket bloemen in ontvangst nemen. Na de pauze verzorgden twee leden van de afdeling Duiveland, het duo Annie en Jannie nog voor een voor dracht, die de lachspieren van alle aanwezigen in beweging brachten. De afdeling Duiveland van de Neder landse Bond' van Plattelandsvrou wen kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Gespreksgroep Dinsdag 15 april zal een aanvang gemaakt worden met de geplande gespreksgroep voor aanstaande ou ders in het wijkgebouw van het Groene Kruis. De mogelijkheid bestaat nog, ook voor personen in omliggende gemeenten zich alsnog voor de gespreksgroep op te geven. Opgave kan geschieden bij zuster v. d. Velde-Berrevoets, telefoon (01114) 2050. Voor aanvangstijd: zie agenda. Ophalen oud papier Zaterdag 5 april hoopt men weer oud papier en vodden op te halen ten bate van het zendingswerk van de Een deel daarvan was nodig om de doe-het-zelf-zaak van de nodige extra ruimte te voorzien. Het was echter niet rendabel alle beschikbaar ko mende ruimte daarvoor te gebrui ken. Daarom besloot men in de reste rende ruimte een geheel andere win kel in een andere branche te begin nen. Verschillende mogelijkheden werden afgewogen en de keus viel op vrijetijdskleding, omdat men van mening is dat in de Westhoek voor dat artikel een goede markt is. De heer Gerard van Wijk, die beschikt over een jarenlange ervaring in de textielbranche, werd aangetrokken om de zaak te leiden en sinds afgelo pen week-end heeft men er in Renes- se dus een kledingzaak bij. Een overvol „Durps'uus" was ge tuige van een sfeervolle jaarvergade ring van de Vereniging tot bevorde ring van het Christelijke Schoolon derwijs. Voor de pauze zongen de leerlingen van klas 3 enkele ouder wetse vaderlandse liederen en daar na was het woord aan de leerlingen van klas 6, die een „musical" opvoer den, die door het onderwijzend per soneel was geschreven met als titel „Oranje en Nederland". Op fantastische wijze beeldden de leerlingen enkele overbekende histo rische taferelen uit, zoals de inname van Den Briel en Groenlo. Groot feest werd gevierd rondom de Vrij heidsboom. Treffend werd prinses Wilhelmina uitgebeeld als eenzame schaatsrijdster op 'de ijsbaan van „Het Loo". De gouden koets ontbrak ook niet en men liet zien hoe veertien jaar ge leden er stiekum een foto werd ge maakt van prinses Beatrix en prins Claus. Het hele oranjefestijn mondde uit in een défilé „op het bordes" in Den Haag. Gereformeerde Gemeenten, hier ter plaatse. Omstreeks negen uur gaat men van start en de ingezetenen wor den beleefd verzocht het oud papier en de vodden, zo mogelijk gebun deld, aan straat of trottoir gereed te leggen wat een vlotte afvoer in de hand werkt. Bij voorbaat hiervoor zeer veel dank. BRUINISSE Echtpaar in klederdracht bij inhuldiging De door de regering ingestelde Coördinatie Commissie Troonwisse- ling heeft de wens geuit, dat op 30 april a.s. de Nederlandse bevolking op de Dam in Amsterdam aanwezig zal zijn in de vorm van een vertegen woordiging uit de elf provincies. Het ligt in de bedoeling dat de deputaties in klederdracht daar aanwezig zullen zijn. Het gemeentebestuur van Brui nisse heeft daartoe gevraagt en be reid gevonden, het echtpaar Wolfert en Inele Jumelet, Steinstraat 7 te Bruinisse. Deze zijn vorig jaar ook aanwezig geweest met de herdenking van „400 jaar Unie van Utrecht". Het echtpaar Jumelet-Jumelet zal dus de provincie Zeeland doen vertegen woordigen in originele Bruse (is te vens Zeeuwse) klederdracht, bij de inhuldiging van H.M. Koningin Bea trix op 30 april. „Gezellige winkel" Het is een gezellige, vrolijk aan doende winkel geworden, mede dank zij het gebruik van een der nieuwste vormen op lichtgebied, die zorgt voor een uitstekende belichting en de in richting van het interieur met licht eiken parketvloer, schoonmetsel- werk en ebbenhouten rabatdelen. De zaak beslaat ongeveer 90 m2 en de realisering, met inbegrip van de inte- rieuropbouw, is geheel met eigen krachten uitgevoerd. De voorgevel van de zaak bestaat uit een glazen dèur en twee glazen schuifpuien, die in de zomer kunnen worden opengezet. De voorzitter de heer H. Schot dankte alle speelsters en spelers voor hun geweldig spel en vooral ook voor de wijze waarop de spelmomenten werden afgewisseld met prachtige liedjes. Een geweldig applaus kregen de spelertjes van het dankbare pu bliek. Huishoudelijke agenda Na de pauze volgde het huishoude lijk gedeelte. De sekretaresse me vrouw W. P. Muller-de Waal las de notulen en de penningmeester A. Mol het financiële gedeelte. Duidelijk bleek, dat de nieuwe school meer kost dan het oude gebouw. Vooral de energieprijzen zijn hieraan debet. De heer L. de Jonge nam daarna af scheid als bestuurslid. Voor het vele werk door hem verzet in het bestuur ên daarvóór in het bestuur van de ou de kleuterschool werd hem dank ge zegd. Hij kreeg een mooi kado aange boden. Nieuwe bestuursleden werden: i.p.v. de heer Schenk, die verhuisd was, de heer J. Kempe. Mevrouw W. P. Muller-de Waal en de heer J. van Breda werden herkozen. Kontributieverhoging Voorts werd besloten tot kontribu tieverhoging; het lidmaatschap gaat nu 10,— per jaar kosten. In zijn slotwoord herinnerde de voorzitter de anders aan het geweldige belang een christelijke school te mogen heb ben. Hij dankte personeel en ouder kommissie voor hun vele werk en ook de dames die in de school helpen met o.a. handwerken en handenar beid. Op de gebruikelijke wijze werd de vergadering besloten met het zin gen van enkele verzen van lied 80. Advertentie HET NIEUWE INTERMEUBEL MAGAZINE IS UIT! 64 pagina's vol tips en wooninformatie. Gratis verkrijgbaar. Meelstraat 31-33 - Zierikzee Het is overigens wel de bedoeling dat de nieuwe zaak het hele jaar geo pend zal zijn. „De Werkplaats" De verbouwing heeft „De Werk plaats" ongeveer 150 m2 extra ruim te opgeleverd. Deze is in de eerste plaats gebruikt voor een ruim maga zijn met een open balie die konstant bemand zal zijn. Hierdoor komt de voorraad binnen handbereik en moet men niet langer, zoals voorheen, voor alles naar boven. Bovendien krijgt de klant een duidelijk overzicht van hetgeen in voorraad is. Een ruimere opstelling in de winkel maakt dat het assortiment veel overzichtelijk kan worden uitgestald. Tot slot is het assortiment wat ver breed en wel op het gebied van de luxe afwerkmaterialen. Vóór de zaak heeft men de beschikking over wat parkeerruimte, wat zeker als een aanwinst kan worden beschouwd. RENESSE. Een overzicht van de nieuwe zaak voor vrijetijdskleding Casanova", die zaterdag gelijk al dadelijk veel belangstelling trok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN: Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 Aanwinsten voor Renesse RENESSE, 28-3. Vrijdagavond werd „open huis" gehou den in „De Werkplaats" en „Casanova" aan de Hoge- zoom te Renesse. „De Werkplaats", een naam die staat voor een enkele jaren oude doe-het-zelf-zaak, werd na een verruiming brengende verbouwing, heropend en „Casanova", een geheel nieuwe zaak in vrijetijdskle ding voor dames, heren en kinderen werd geopend. Een en ander kon worden gerealiseerd toen de eigenaar van „De Werk plaats" de heer Leo Lemsom, deze winter in de gelegenheid was het naast zijn zaak gelegen woonhuis te kopen. De beide panden werden met elkaar verbon den en er ontstond een grote nieuwe ruimte. a

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3