Wethouder van Bruinisse uit beschuldiging aan adres van opbouwwerker Wethouder Ph. J. van Ast flink boos tijdens raadsvergadering DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanleiding: aanschaf houtversnipperaar Wegens hulp aan bewonerskommissie PE Om afsluiting C.A.O.'s CNV wil prijskompensatie miQ7%* ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 april 1980 136ste jaargang Nr. 22685 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Grond voor sportkomplex Middenschouwen BROUWERSHAVEN, 31-3. Wethouder Ph. J. van Ast heeft zich maandagavond tijdens de raadsvergadering een beetje kwaad gemaakt. „Het getheoretiseer van de laatste tijd gaat me de keel uithangen", zei hij letterlijk, toen enige raadsleden hem erop attendeerden dat de aan vraag voor een aanvullend krediet voor een houtversnip peraar pas werd gedaan nadat de machine al was aange schaft. ,,In principe was al tot aankoop besloten", aldus de wethouder. „Der gelijke futiliteiten gaan mij te ver. Ik vind het zo geen werken. Het schiet me in het verkeerde keelgat". Oorspronkelijk zou een lichte ver- snipperaar worden gekocht en daar toe had de raad een krediet van 18.500,— beschikbaar gesteld. Er was nu echter 4624,99 meer nodig. De raad maakte tegen het verschaf fen van dat extra krediet geen be zwaar, omdat men het met de aan koop eens was, maar liet - aange kaart door de heer J. A. v. d. Bijl - duidelijk blijken het met de gevolg de procedure niet eens te zijn. Burgemeester C. Slabbekoorn gaf de heer v. d. Bijl daarin volkomen ge lijk, maar hij herhaalde de woorden van de wethouder dat een forse kor ting van ongeveer 900 gulden de doorslag bij deze handeling had gege ven. Bovendien was de grotere ma chine deugdelijker. Het feit dat de verkoper (de dealer) inmiddels fail liet was zou geen bezwaar zijn, om dat de onderdelen nog altijd via de importeur te verkrijgen zouden zijn. Reorganisatie buitendienst Ruiling van grond te Brouwersha ven, waardoor de gemeentewerk plaats bereikbaar kon worden door vrachtauto's, bracht wethouder Van Ast tot de mededeling, dat de buiten dienst gemeentewerken bezig is te bezien hoe in de toekomst gebouwen, opslag en dergelijke het beste kun nen worden geconcentreerd. Omdat men met een goed plan voor de dag wil komen, wordt de zaak rustig be keken. Bij de verlening van een startsubsi die van 1000 gulden aan de Initiatief groep Jeugdaktiviteiten Dreischor pleitte mevrouw S. Loschacoff-de Kanter, niet voor de eerste maal, voor het opnemen van deze subsidie- vorm in de Subsidieverordening Plaatselijke Verenigingen. Burge meester Slabbekoorn vond de huidi ge verordening voldoende mogelijk heden bieden, maar zegde toe dat aanpassen zal worden bekeken. Grondruiling De heer J. J. Klaasse was het nog steeds niet eens met de wijze, waarop b. en w. de toegang tot de garage van de-heer D. A. van Donge aan de mr. Pieter Moggestraat wilden oplossen. Het voorstel was naar aanleiding van opmerkingen van de heer Klaas- se tijdens de vorige vergadering te ruggenomen voor nader onderzoek, maar 'net kollege hield vast aan de oorspronkelijke opzet. Er was wat ge-wir-war geweest bij de kadastrale opmeting, maar dat had volgens de voorzitter geen invloed gehad op het voorstel. Volgens hem blijft naast het voor malig postkantoor nog een strook van ruim 2 meter over, zodat het ge meentelijk eigendom zeker niet in waarde zal verminderen. De gehele CDA-fraktie was van het tegendeel overtuigd en stemde tegen het voor stel, dat echter met meerderheid van stemmen werd aangenomen. Archief De heer C. J. de Munnik vond 30.000,—wel wat veel om het voor malig gymnastieklokaal te Drei schor in te richten als archiefbewaar plaats, een tijdelijke oplossing tot het Streekarchivariaat te Zierikzee zal zijn gerealiseerd. Dat zal echter nog wel een jaar of twee, drie duren, aldus de voorzitter. De archieven be vinden zich thans op de zolder van de oude school te Dreischor, maar o.a. vanwege de verscherpte eisen is dit niet langer verantwoord. Bij de kwestie van de extra uitke ring aan personeel belast met de gladheidsbestrijding zal, na een op merking van de heer De Munnik, worden uitgezocht of een ieder de vaste vergoeding heeft ontvangen. De extra uitkering wegens de strenge winter verleden jaar zal overigens niet worden uitgekeerd, omdat die vaste vergoeding al sinds 1971 wordt verleend. Dorpshuis De gemeenschapsruimte aan de I. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire zal op voorstel van de heer De MunniA voortaan in gemeentelijke stukken als „Dorpshuis" worden aangeduid, om verwarring met het tweede vere nigingsgebouw in deze kern te voor komen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Beeldhouwer Ad Braat uit Zierikzee maakte dit prachtige bronzen beeldje van een klein en een „groot" kind die elkaar de hand reiken, dat de tuin van het nieuwe scholenkomplex te Dreischor zal gaan sieren. Op 't ogenblik staat daar echter alleen nog de sokkel, omdat het komplex pas op donderdag 24 april zal worden geopend en wel door mevrouw A. C. Maan, de inspektrice van het kleuter- en lager onderwijs van de inspektie Hellevoetsluis. Twee meisjes, een leerlinge van de vijfde klas en een kleuter, zullen het ongeveer 60 cm hoge beeldje onthullen, want zij hebben de naam „De Klimop" voor de nieuwe school verzonnen, die evenals het beeldje o.a. de integratie van kleuter- en lager onderwijs symboliseert. De raad van Brouwershaven gaf maandagavond zijn fiat aan die naam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUSSEL, 31-3. In Havelange, in de Belgische provincie Namen, is een gasbel ontdekt van verscheidene mil jarden kubieke meter. Dit heeft het blad ,,Le Soir" maandagavond ge meld. Volgens het blad is de vondst ge daan door de mijnbouwkundige dienst van het ministerie van ekono- mische zaken. Van officiële zijde wilde men geen kommentaar op het bericht van Le Soir leveren. Het damesvolleybalteam van s.v. Kwiek dat onlangs het kampioen schap in de vierde klasse behaalde en afgelopen zaterdag door wethouder C. Jumelet uit Bruinisse in de bloe metjes werd gezet. Zie elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 31-3. „Het gemeentebestuur van Bruinisse vraagt zich af, wat de voordelen zijn van het samenle vingsopbouwwerk in Bruinisse. De renovatie is er minstens een jaar door vertraagd, er is leegstand van zes wisselwoningen en er moet nu gewerkt worden met ho gere bouwprijzen. Bovendien stelt Volkshuisvesting in Middelburg zich nu ook niet meer zo aardig op. Hoe staat u als bestuur van de Stichting Samenlevingsopbouw achter deze werkwijze van de opbouwwerker?" Deze opmerkingen en vraag kwa men van de Bruse wethouder de heer C. Jumelet maandagavond tijdens de algemene bestuursvergadering van de Stichting Samenlevingsopbouw in het Hervormd Verenigingsgebouw te Bruinisse. De heer Jumelet stelde deze vraag in zijn funktie als lid van dat algemeen bestuur. Het werd de heer Jumelet door en kele bestuursleden niet in dank afge nomen, dat hij deze zaak in een open bare vergadering aan de orde stelde. Na enige diskussie werd dan ook besloten de kwestie achter gesloten deuren verder uit te praten. Na af loop van die besloten bijeenkomst liet de voorzitter van de Stichting Sa menlevingsopbouw, de heer H. P. Everwijn in een persverklaring we ten, dat de heer Jumelet geen kon- krete bewijzen voor zijn beschuldi ging had kunnen leveren en zijn uit latingen derhalve aanzienlijk had af gezwakt. De Bruse wethouder bleef echter bij de opvatting dat de betrok ken leden van de Bewonerskommis sie in Bruinisse zich eerder bij de re novatieplannen zouden hebben neer gelegd, als opbouwwerker Dick Doeswijk zich niet met de zaak had bemoeid. Tegenvraag- In het openbare gedeelte van de al gemene bestuursvergadering ant woordde de voorzitter aan de heer Jumelet, dat het dagelijks bestuur niet zonder meer kon beoordelen of door het optreden van de opbouw werker inderdaad een jaar vertra ging in de renovatie was ontstaan. Hij stelde als tegenvraag of de Bruse wethouder kon bewijzen, dat de zaak vlugger gegaan zou zijn als de bewo nerskommissie niet was bijgestaan door de heer Doeswijk. De heer Ever wijn herinnerde eraan dat in het eerste jaar van het bestaan van de Stichting Samenlevingsopbouw het verzoek van de bewonerskommissie kwam of de opbouwwerker hen wil de helpen. Het dagelijks bestuur heeft toen gemeend dit verzoek te moeten hono reren. Verder wees de voorzitter erop dat de opbouwwerker geen ombuds De mode verslijt meer kleren dan de mensen. i W. Shakespeare i WA> Wh man is. „Hij kiest geen partij in een konflikt, hij helpt en wijst de weg". De heer Everwijn achtte de opmer king van &e heer Jumelet heel moei lijk te verteren. „Het zou bijzonder jammer zijn, als door het optreden van de opbouw werker een jaar vertraging zou zijn ontstaan, dan zouden we eerder een afbraakstichting zijn, dan een Stich ting voor Samenlevingsopbouw", al dus de voorzitter. Hij was van me ning dat renovatieplannen in heel Nederland vaak een moeilijke zaak vormen en vroeg de heer Jumelet nogmaals met feiten voor zijn be schuldiging te komen. „Pijnlijk" De wethouder van Bruinisse zei de ze niet voor 100 procent te kunnen ge ven, maar bleef overtuigd van het feit, dat door inmenging van de op bouwwerker bepaalde zaken duide lijk werden vertraagd. „Het gemeen tebestuur van Bruinisse vindt dat zeer pijnlijk en ook de gemeenteraad kijkt zeer kritisch aan tegen het op bouwwerk", aldus de heer Jumelet. Algemeen bestuurslid de heer J. H. Stoutjesdijk vroeg of de heer Jume let deze zware beschuldiging niet wilde afzwakken als hij toch niet met bewijzen kon komen. Burgemeester Th. H. de Meester haakte daarop in met het voorstel de kwestie in besloten vergadering ver der te bespreken. Hij zei bij herha ling gekonstateerd te hebben, dat van achter de bestuurstafel afwerend gezwegen wordt als in een openbare vergadering kontroverses met de op bouwwerker aan de orde gesteld werden. „We schieten er niets mee op als ie dereen z'n mond houdt tengevolge van het feit dat in openbaarheid ver gaderd wordt. Het is dan beter in besloten vergadering te gaan en ach teraf een verklaring uit te geven", aldus de heer De Meester. Algemeen bestuurslid de heer Joh. de Koning verklaarde nog namens de bewonerskommissie dat de hulp van de heer Doeswijk zeker niet tot ver traging van de renovatieplannen zou hebben geleid. „Grijze Piet" Na afloop van de bijeenkomst ach ter gesloten deuren verklaarde de heer Everwijn, zoals gezegd, dat de heer Jumelet zijn uitlatingen inder daad had afgezwakt en de opbouw werker in plaats van een „Zwarte Piet" nog wel een „Grijze Piet" wil de toespelen. Uit naam van het dagelijks bestuur van de Stichting Samenlevingsop bouw deelde de heer Everwijn mede, dat het tot een essentieel onderdeel van de taak van de opbouwwerker behoort hulp te verlenen en de weg te Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Vannacht regen, overdag perioden met zon maar ook kans op een bui. Minimumtemperatuur ongeveer 5 graden. Middagtemperatuur om streeks 10 graden. Matige wind, draaiend van zuidwest naar noord west. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 april Zon op 6.10 onder 19.13 Maan op 21.11, onder 7.18 3 april Zon op 6.08, onder 22.15 Maan op 22.15, onder 7.43 Laatste Kwartier: 8 april (14.06). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 april 4.10 17.00 10.12 22.20 3 april 4.42 17.26 10.42 22.57 Springtij: 2 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-4. Het K.N.M.I. deelt mede: In de nacht van dinsdag en woensdag draait de matige zuid westen wind naar het noordwesten. De zachte en vochtige lucht met af en toe regen of motregen gaat dan gelei delijk over in ietwat koelere lucht. Hierin komen enkele buien voor af gewisseld door opklaringen. De voor ons land weerbepalende depressie tussen Schotland en IJsland trekt langzaam naar Noorwegen gevolgd door een rug van hoge luchtdruk. De frontale neerslagzone behoren de bij eerdergenoemde depressie trekt met veel bewolking en regen over West-Europa verder naar het oosten. Alleen in Spanje blijft het mooi zonnig weer met middagtempe- raturen boven de 25 graden. UTRECHT, 31-3. De FNV gaat waarschijnlijk proberen met de werkgevers cao's af te sluiten die pas enkele maanden na 1 januari 1981 af lopen. De leden zullen daarover de komende maand worden geraad pleegd. FNV-voorzitter Wim Kok zei maandag na afloop van de federatie- raad in Amsterdam dat de FNV per 1 januari 1981 een volledige prijskom- pensatie wil. De federatieraad heeft zich nog niet uitgesproken over de vraag of bij cao-onderhandelingen moet worden geprobeerd iets „terug te halen" van wat de werknemers in 1980 ten gevolge van de loonmaatre gel te kort komen. UTRECHT. 31-3. De verbondsraad van het CNV heeft maandag beslo ten, de cao-onderhandelingen in te gaan op basis van het eigen arbeids voorwaardenbeleid. Voor de meeste CNV-bonden (onder meer in de bouw cn de industrie) betekent dit, dat zij uitgaan van een volledige kompensa- tie van de prijsstijging in de periode april-oktober 1980 plus een loonsver hoging van écn procent op 1 januari 1981. Het CNV wil in de prijskom pensatie duidelijk vastgelegd zien. dat het systeem van prijskompensa tie wordt gehandhaafd en dat de loonmaatregel (per 1 juli 26 gulden bruto voor iedereen) eenmalig is en alleen de prijskompensatie over de periode oktober 1979-april 1980 ver vangt. wijzen aan groeperingen, die een be roep op hem doen. De voorzitter wees erop. dat elke aanvraag om hulp in het dagelijks bestuur wordt bespro ken en dat het dagelijks bestuur se- lekteert en beslist of die hulp inder daad wordt verstrekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1