OPBOUW-PIONIER H. J. JENS KREEG HARTELIJK AFSCHEID VAN AQUADELTA WEINIG STIJGING VAN PASSAGIERS VERWACHT VOOR DEZE REGIO 1STA OOSTERLAND „Uitzwaai" te Bruinisse DE ZIERIKZEESCHE COURANT tuincentrum noordgouwe S Streekziekenhuis voor Walcheren Bedrijfsplan 1980/1981 ZWN Advertentie uw dealer voor: Tel. (01114) 1495 St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 ZIERIKZEE, 27-3. De nv Streekvervoer Zuid-West-Ne- derland (ZWN) heeft een lijvig en gedetailleerd Be drijfsplan 1980-1981 samengesteld. Organisatorisch wordt het verzorgingsgebied in vier regio's verdeeld, t.w. Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren, Hoekse Waard Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland en Voorne Putten en Rozenburg. Het was met recht pionierswerk, onder het strenge devies van de di- rektie: „vandaag besloten, gisteren gebeurd". ,,U heeft hier de scepter gezwaaid en dat gedaan op een ma nier, die respekt en waardering af dwingt." W aarschuwende vinger" „Bij het werk heeft de gemeentelij ke overheid u en de direktie nogal eens voor de voeten gelopen. Het was trouwens nodig van gemeentewege, alle zeilen bij te zetten om u bij te houden en soms moest de waarschu wende vinger wel eens worden op gestoken", aldus de heer Hekman, die het grote aanpassingsvermogen In de drie eerstgenoemde regio's zijn in de nabije toekomst geen ont wikkelingen te verwachten, waar door de omvang en de aard van de vervoersstromen aanzienlijk zullen stijgen. In de regio Voorne Putten en Rozenburg dient echter wel met dit soort ontwikkelingen rekening te worden gehouden. Het vervoer op Schouwen-Duive land is voor een belangrijk deel ge richt op Zierikzee, daarnaast op Goes en Rotterdam. Op dit moment wordt nog geen vervoersbehoefte tussen Schouwen en Goeree over de Brou- wersdam gesignaleerd. Herinnerd wordt aan de verzorging van vervoer met één buurtbus. Middelharnis vervult een centrum- funktie op Goeree-Overflakkee. De vervoersstroom daar vandaan rich ting Rotterdam komt 's ochtends eer der op gang dan die uit Ouddorp met bestemming Middelharnis. De lijnen vanuit Schouwen-Duiveland en Goe ree komen bij elkaar in het auto busstation in Oude Tonge. Buurtbus De vraag naar vervoer met de buurtbus op Schouwen-Duiveland stijgt zodanig dat tot versterking ge durende de zomermaanden moet worden overgegaan. Getracht zal worden dit op te vangen met een resevebus. In de Hoekse Waard zal in mei een buurtbus-projekt van start gaan. Knelpunten Als knelpunten in de infrastruk- tuur, waarvoor binnen korte termijn een oplossing gevonden dient te wor den, worden o.a. Rijksweg 18 tussen Sneldienst naar Rotterdam Op 1 juni, bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling van de ZWN, zal een sneldienst in uurfrequentie tussen Schou wen-Duiveland en Goeree- Overflakkee naar Rotterdam- Zuidplein worden ingevoerd. Hierbij zal het autobusstation Heinenoordtunnel niet meer worden aangedaan; de verbin ding tussen Goeree-Overflak kee en Schouwen-Duiveland met de Hoekse Waard zal te Oude Tonge worden gereali seerd via een nieuwe lijndienst Oude Tonge-Numansdorp. De bestaande autobusdienst Rot terdam - Oud-B eijerland - Nu- mansdorp zal wegens deze aan passingen worden doorgetrok ken tot Oude Tonge. De ZWN speelt hiermee in op de sterke aantrekkingskracht die Rotterdam heeft op de in woners van de Hoekse Waard, Goeree-Overflakkee en Schou wen-Duiveland. De aanpassin gen en uitbreidingen vergen drie chauffeurs en 1 autobus. Ook op 1 juni zal lijn 32 wor den doorgetrokken naar de wijk Poortambacht in Zierik zee. Zierikzee en Oude Tonge en de brug bij Bruinisse genoemd. De toenemen de verkeersdrukte op Rijksweg 18 leidt tot zodanige vertragingen in de dienstuitvoering, dat voor het be houd van de frequentie m.i.v. 1 juni 1980 reeds een extra autobus moet worden ingezet. Vervolg pag. 2 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Een land dat door de zee wordt iitklèin. Leopold II bespoeld, is nooit1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar 103,50. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. DEN HAAG. De Tweede Kamer is unaniem tegen de bouw van twee nieuwe IJsselbruggen naast de be staande. Vrijdag 28 maart 1980 136ste jaargang Nr. 22683 V WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Om nieuw en herindeling oud sportpark BRUINISSE. De heer H. J. Jens, middelpunt van een receptie bij gele genheid van zijn afscheid van Aqua delta. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 27-3. Pionier en man van het eerste uur, Aquadelta-funktionaris H. J. Jens heeft de realisering van het reuze Bruse-projekt al gezien en vertrekt naar el ders. Hij krijgt een nieuw projekt van een nieuwe baas, Westland Utrecht. Het vertrek van de heer Jens kreeg donderdag een feestelijke omlijsting; niet omdat „the first man on this place" weg gaat, maar omdat hij zijn werk zo verdraaid voortvarend en ge-engageerd heeft uitgevoerd. Advertentie I x i 01112 - 707 VLISSINGEN, 27-3. De staatsse- kretaris van volksgezondheid en mi- lieuhygiëne heeft toestemming gege ven voor de bouw van een streekzie kenhuis op Walcheren. Dat zieken huis komt ;n de plaats voor de twee bestaande ziekenhuizen in Middel burg en Vlissingen. Het streekziekenhuis Walcheren zal 420 bedden krijgen met een uit breidingsmogelijkheid van nog eens 50 bedden. Het ziekenhuis zal halver wege Vlissingen en Middelburg ge bouwd worden bij de plaats Koude- kerke. De bouwkosten vergen haar ver wachting 130 miljoen gulden. Het zie kenhuis zal binnen zeven a acht jaar in gebruik moet worden genomen. De pluriforme samenstelling van het Aquadelta-projekt heeft in de op telsom van ruimten ook een evene mentenhal. 's Heren Jens' afscheid was een evenement en de lokatie was derhalve een evidente: de evenemen tenhal, staande op een plaats waar vroeger - maar waar is vroeger? - een enkele kokmeeuw een schor kreetje liet ontsnappen in zijn vlucht van zee over de dijk, over het land. Bruinisse immers is veranderd; het heeft nog de apartheid van het eigen hart, maar daarnaast is er die turbu lente aanhechting, waar „alles kan"; een geraffineerd brokstuk georgani seerde rekreatiepotentie, in een lut tel aantal jaren uit de grond gestampt en in vele grote lijnen en details gestuurd door de heer Jens. Te „Bru" en daarbuiten is hij een bekende persoonlijkheid geworden, bijna „één van ons", maar niet hele maal natuurlijk, want dat kan niet te Bruinisse. Dan moet mgn (nog) meer mosselen hebben gegeten en langer gelaveerd in de "nieuwe, grote jachthaven en - een mededeling - een tweede komt er. Typering burgemeester Burgemeester T. C. Hekman, die stellig genuanceerd zijn aandacht rechts en links van „de weg" moet verdelen, die „Bru" scheidt van Aquadelta, liet er - zich richtend tot de scheidende funktionaris geen twijfel over bestaan: „de gemeen schap zal u missen". „U wist een reputatie op te bouwen en een belangenfunktie te scheppen, die er zijn mag", aldus de eerste bur ger, die vervolgde: „zulks was te meer waardevol, omdat onder moei lijke omstandigheden moest worden gewerkt. OUWERKERK. Het kampeerterrein ,,De Vierbannen" van Staatsbosbe heer is voor enige tijd gesloten. Nor maal opent deze camping haar poor ten omstreeks 15 maart. Een woord voerder van Staatsbosbeheer liet desgevraagd weten, dat ,,De Vier bannen" gesloten is omdat uitbrei ding en verbetering van de toiletak- kommodaties dient plaats te vinden in verband met aanpassing aan de nieuwe Kampeerwet. Men hoopt de ze verbouwingswerkzaamheden voor Pinksteren gereed te hebben. Beheer der van de camping de heer U. Manni deelde mede al vele aanvragen voor een plaatsje tijdens de Paasdagen te krijgen. De kampeerders blijken de mededeling van de tijdelijke sluiting echter niet al te zwaar op te nemen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WA> Wir PE gitr Verwachting tot zaterdagavond: Minder zacht Wisselend bewolkt met een enkele bui; minimumtemperaturen om streeks 5 graden, middagtemperatu- ren rond 10 graden; matige, aan de kust krachtige wind draaiend van zuidwest naar noordwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON EN MAANSTANDEN 29 maart Zon op 6-4JO, onder 19.06 Maan op 16.56, onder 5.51 30 maart Zon op 6.18, onder 19.08 Maan op 18.00, onder 6.13 31 maart Zon op 6.15, onder 19.10 Maan op 19.03, onder 6.35 Volle maan: 31 maart (16.14) HOOG- EN LAAGWATER 29 maart 30 maart 31 maart Hoogwater 2.00 14.43 2.37 15.21 3.07 15.58 Laagwater 8.00 20.14 8.37 20.44 9.08 21.15 Springtij: 2 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Het komend etmaal passeert ons land een vrij uitgebreide neerslagzóne. Een depressie, die vrij dagmorgen even zuidwest van Ier land lag, trekt via Engeland naar de Noordzee. Om deze depressie wordt met een matige zuidwestenwind, la ter ruimend naar west. vrij zachte lucht over west-Europa aangevoerd. Na passage van deze eerder ge noemde zone komen er van het westen uit enkele opklaringen voor. De temperatuur wordt komende nacht rond 7 graden en loopt zater dag op tot omstreeks 13 graden. Alleen in zuidoost-Spanje is het mooi zonnig weer met middagtempe- raturen tot ongeveer 25 graden. van de heer Jens prees en vooral had opgemerkt, diens aanvoelingsvermo gen. „Het was in het begin een soort Wild West-aanpak, zonder precies te weten waar we zouden uitkomen. Nu achteraf, blijkt alweer een periode afgesloten en alles samenvattend mag gezegd: „we zijn er met weinig kleerscheuren doorheen gekomen." „Kunst apart" De heer Jens - zo wist de burge meester - bezat aanpassingsvermo gen bij Bruinisse en de Bruinissena- ren en speelde kostelijk en goed in op de Bruse mentaliteit. „Dat is een kunst apart en de ge bruiksaanwijzing moet je je eigen maken", zo filosofeerde de burge meester, die sprak van „twee werel den"; het „oude Bru" en de „nieuwe wereld", „waartussen u een brug hebt weten te bouwen. drie en een half jaar Bruinisse als een „ware ervaring" typeerde. Tevoren waren al heel wat handjes geschud; een lange rij afscheidne mers schoof door de hal, gezellig ge maakt voor het nadien volgend feest, waarop een gerenommeerde band voor het benodigde ritme zorgde. Bij het gebeuren was mede - en evi dent - aanwezig de nieuwe direkteur van Aquadelta Beheer B.V., de heer M. L. M. Taminiau, waarmede de aanwezigen konden kennis maken. De heer Jens vertrekt op 1 mei en op diezelfde datum komt de heer Ta miniau in dienst. Al met al kwam Aquadelta in de personele sfeer, don derdag stevig in het nieuws. Het ging er ook voor de Stichting Aquadelta om de zaak van de grond te krijgen en nu is de opvolger straks al aan het afronden toe. Die zal met dit typische werk, wat in rustiger sferen komen. „U gaat nu naar el ders, om opnieuw te pionieren, vooi hetgeen u hier deed zijn wij zeer er kentelijk". Fotoboek Bij woorden bleef het niet; de heer Jens kreeg ook nog een tastbare en zichtbare herinnering mee aan zijn Bruse tijd; een fotoboek, samen gesteld door mevrouw N. M. Jume- let de Jonge, een Zierikzeesc ex- journaliste, die ook haar draai in de ze nieuwe Bruse ambiance heeft we ten te vinden. Kort en zakelijk was het dank woord van de heer Jens, die zei lief hebber te zijn van recht-op-de-man-af en daarom hier goed zaken heeft kun nen doen. Het geheel is met de nodige snel heid gerealiseerd, want als je aan het bouwen bent, bouw je door. Hij had behoefte allerlei mensen en vooral allerlei diensten te danken, als: de telefoondienst die dag en nacht klaar stond, de P.T.T., de Wa terleiding, de P.Z.E.M. en de toeleve ringsbedrijven „waarop wel eens een onredelijke druk moest worden uit geoefend en die hard hebben ge werkt. Al die mensen en instellingen zijn belangrijk geweest: „toevallig was ik de man, die naar voren mocht treden", aldus de heer Jens, die zijn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1