B. en W. Duiveland stellen raad promotion voor verzoek Stichting Jeugd om administratie kracht af te wijzen GRONDAANKOOP VOOR SPORTTERREIN OP RAADSAGENDA MIDDENSCHOUWEN Ge-animeerde ouderavond openbare lagere school Bruinisse WERKGROEP BESTUURLIJKE ORGANISATIE WATERKWALITEITSBEHEER Na overleg: in Vereniging: B.W. en S. De Ring- Onderwijs in Duiveland Ledenvergadering Ver. School met de Bijbel te Nieuwerkerk Installatie te Middelburg- Zambia-avond Afdeling Brouwershaven Plattelandsvrouwen Vergadering- op 31 maart 4 DUIVELAND, 26-3. De Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland heeft zich met een brief tot de gemeenten ge richt met het voorstel een arbeidskracht aan te stellen in het tweede halfjaar van 1980 in vaste dienst bij de Stich ting voor administratieve werkzaamheden voor drie da gen per week. Dit verzoek komt in de gemeente Duive land aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering op dinsdag 1 april. Het kollege van b. en w. schrijft in haar voorstel aan de raad, dat tijdens het overleg in de Vereniging van B. W. en S. de kolleges van mening wa ren, dat in het kader van de wel zijnsplanning het niet wenselijk is op dit moment een verzoek van deze strekking te honoreren, omdat hier mede wordt vooruitgelopen op de planningsprocedure die zal uitmon den in het gemeentelijk wel- zijnsplan. B. en w. wijzen erop, dat met de in ventarisatieprocedure, die op korte termijn zal worden gestart, dergelij ke behoeften kunnen worden gesig naleerd. Het kollege stelt de raad voor het verzoek om personeelsuit breiding van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland af te wijzen en deze Stichting te wijzen op de inventarisatie-procedure ten behoe ve van de welzijnsplanning zonder echter bepaalde verwachtingen te doen opwekken. Regio-manager De raad van Duiveland zal verder een beslissing nemen over het al of niet aantrekken van een regio manager door de Stichting Cul tuurspreiding Zeeland. B. en w. zijn van mening, dat aan een regio- manager met of zonder administra tieve assistent op Schouwen- Duiveland geen behoefte is, zolang er in die regio een werkgroep, bestaan de uit enthousiaste vrijwilligers, met succes erin slaagt te zorgen voor aan trekkelijke voorstellingen in deze streek. Het kollege zegt verder, dat deze werkgroep zelf ook niet over tuigd is van de noodzaak van het aan trekken van een regio-manager. Het kollege stelt de raad voor een bedrag van f 1.700,— beschikbaar te stellen voor diverse attenties tijdens feestdagen aan de vrijwilligers van het Buurtbusprojekt. Verder zal de raad zich over het voorstel buigen een extra krediet van f 11.500,te verlenen aan de Oranjeverenigingen in verband met de festiviteiten rond de troon wisseling. De plaatselijke Oranjeverenigin gen zullen daardoor in de gelegen heid zijn de schoolgaande jeugd (peu ters, kleuters en lagere schoolleerlin- gen) een passend en blijvend ge schenk te geven. Verzocht wordt aan de raad een krediet van f 6000,— te verlenen voor isolatiewerkzaamheden aan de ambtswoning van de burgemeester. Aan de orde komt verder de verho ging van de subsidie over 1979 en 1980 voor het Regionaal Dienstverle ningscentrum Kleinbedrijf en de vaststelling van de subsidie voor 1981. Grondverkoop Voorgesteld wordt een stuk grond aan de Erling Steenstraat te Nieu- werkerk te verkopen aan Woning bouwvereniging „Beter Wonen" voor f 265.150,67 inkl. b.t.w. De grond dient voor de bouw van 26 wo ningwetwoningen. Op de agenda van deze raad staat verder de hernieuwde vaststelling exploitatie-opzet bestemmingsplan Oosterland/Industrieterrein, de her nieuwde vaststelling exploitatieop- zet bestemmingsplan Erling Steenstraat, de vaststelling le her ziening bestemmingsplan „Volkstui- nenkomplex Nieuwerkerk", vaststelling bezoldigingsverorde ning 1980 en de vaststelling nieuwe verordening op de heffing en invor dering van de belasting op honden in de gemeente Duiveland. Tenslotte stelt het kollege de raad voor een krediet van f390.000,— te verlenen ten behoeve van de aanleg begraafplaats te Nieuwerkerk. Daar naast verzoeken b. en w. toestem ming te verlenen tot het onderhands aanbesteden van dit werk aan de Ned. Heide Mij. overeenkomstig door deze mij. opgestelde kostenra ming, omdat naar het oordeel van het kollege, die de voordeligste manier van uitvoering zal zijn. Verder wordt verzocht een aanvul lend krediet van f 15.000,— te verle nen voor de bouw van een gemeente werkplaats te Nieuwerkerk. Koe in bad M1ERLO, 26-3. Een verdwaal de koe is in de nacht door nog on bekende oorzaak terecht geko men in een partikulier zwembad bij een woning aan de Aartborst- weg in het Brabantse Mierlo. De rijkspolitie moest er aan te pas komen het beest uit haar benarde positie te bevrijden. De koe is in middels terug bij de eigenaar een boer uit de omgeving. NIEUWERKERK, 25-3. In de grote zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieu werkerk werd dinsdagavond, de jaarlijkse algemene ledenvergade ring gehouden van de vereniging „School met de Bijbel" te Nieuwer kerk, onder voorzitterschap van de heer Joh. Brouwer. De vergadering was matig bezocht. De voorzitter opende met het lezen van Mattheus 25 1-30 en na samen zang van Psalm 1231, gebed en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en stond stil bij het feit dat de vereniging reeds - en alleen door de weldadigheid Gods - 75 jaar mag bestaan. Spreker zei, ,het zijn de goedertierenheden des Heeren, dat we niet zijn vergaan! Ook het werk op de school mocht dit jaar doorgaan, geen der leerlingen werd door de dood weggenomen. Er is weer ge zaaid, de Heere zal de wasdom geven. En daarom, laten we allen onze krachten gebruiken in Zijn dienst!" Het bestuurslid de heer C. N. Sij- rier, heeft in de loop van het jaar zijn funktie als voorzitter neergelegd, maar blijft wel bestuurslid. Vijf en tachtig leerlingen De school mocht de vierde leer kracht behouden en momenteel heeft de school 85 leerlingen. Even tipte de voorzitter het punt aan van grote en kleine scholen, dit t.o.v. het zgn. voorrecht dat de openbare scholen van Ouwerkerk en Sirjansland ge nieten, terwijl deze school slechts weinig groter is. Wat betreft de inte gratie kleuterschool-lagere school, de eerste stappen zijn gezet. Spreker eindigde het openingswoord met te hopen op een goede vergadering. Met de mededeling over de verrich te werkzaamheden aan de woning van het schoolhoofd besloot de voor zitter zijn openingswoord, terwijl hij een ieder welke aan dit karwei heeft meegewerkt dankte. Veel is nl. door vrijwilligers gedaan. Na het financieel verslag, sprak de heer Mar. Dorst goedkeurende woor den over het financieel verslag. Als nieuw lid van de financiële kommis sie werd benoemd de heer S. A. Beilsma. Besloten werd om de kontributie op het zelfde bedrag te handhaven. Het aftredende bestuurslid, de heer M. Braam, werd herkozen. Mededelingen schoolhoofd Het hoofd der school, de heer G. R. BRUINISSE, 24-3. Dé ouderavond van de openbare lagere school werd ge houden; de heer A. de Bruijn opende de avond met een welkomstwoord, in zonderheid tot de heren wethouders Jumelet en v. d. Velde en de spreker de heer S. Soesman, adjunkt-direkteur van de R.S.G. „Prof. Zeeman". De ouder kommissie was vertegenwoordigd door de heer Lems. Na het openingswoord sprak de heer Soesman ovpr het onderwerp „De overgang van de lagere school naar het voortgezet onderwijs". Voor veel ouders een interessant onder werp en het werd door de heer Soes man heel duidelijk uiteen gezet. Ook de vragen die erna door de ouders werden gesteld. De heer De Bruijn dankte de heer Soesman met het overhandigenfvan een boekenbon. In de pauze werden loten verkocht. De opbrengst hiervan was 149,—. Na de pauze werden dia's vertoond van de opening van het scholenkom- plex en van de feestdag erna voor de kinderen. De heer De Bruijn vroeg of men nog iets wilde weten over het finan ciële gedeelte. Dit was niet het geval, waarna de penningmeesteresse en de sekretaresse bedankt werden en ook de leden van de kaskontröle. Me vrouw Douwes en mevrouw De Ronde-Hoek stelden zich voor die kaskommissie beschikbaar. Bestuursverkiezing Hierna volgde de bestuursverkie zing, waarin afscheid werd genomen van de heer Plug. De heer De Bruijn dankte hem voor alles wat hij voor de school gedaan had. Er was altijd een fijne samenwerking geweest -en er werd nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. Dit gold ook voor mevrouw Plug die van het begin af aan al tegenwoordig was bij de leesmoeders en ook hielp bij het handwerken. De heer Plug werd een boek overhandigd en mevrouw Plug een bos bloemen. Als nieuwe kandidaten werden voorgedragen de heren Van Gilst, Kamminga en Douwes maar de heer J. van Gilst trok zich op het laatst te rug zodat er gestemd werd tussen de hepen Kamminga en Douwes. De heer Kamminga werd gekozen. Hierna volgde een praatje van de heer M. A. van Witzenburg over de schoolzaken van het afgelopen jaar. Een heleboel gebeurtenissen gingen aan de aanwezigen voorbij, zoals scnooireizen, avondvierdaagse, af scheid 6e klassers enz. Namens het personeel dankte ook de heer Van Witzenburg de heeren mevrouw Plug voor de fijne samenwerking die er al tijd was geweest. In de rondvraag informeerde de heer J. den Herder of er nog doe- avonden kwamen; dit zal nog beke ken worden. J. van Heukelom, deed nog enkele mededelingen betreffende de inte gratie kleuterschool-lagere school. Ruim 4 jaar is vergaderd en overlegd, nu zijn de eerste konkrete stappen gezet, en nu weer maar afwachten. De algehele motivatie en uiteenzet tingen over deze stof komen, aldus spreker, straks in de te verschijnen schoolkrant. De bijscholing der leer krachten moet rond 1986 een feit zijn. De startdatum voor deze school is zo mer 1981, Spreker zei dank aan de velen die hebben gereageerd op de oproep voor foto's voor de reportage t.a.v. het schooljubileum. Er is veel materiaal bijeengebracht, maar er kan altijd nog wel wat bij. De heer Van Heuke lom dankte ook nog voor het werk gedaan aan het schoolhuis. Uit de vergadering kwam nog de vraag en de belangstelling aan de or de betreffende de schoolkrant. Zo mogelijk komt er in 1981 als de school 75 jaar bestaat wel een jubi leumnummer als de financiën het toelaten. De voorzitter deed nog enige mede delingen over de obligatielening in verband met de verbouw van de wo ning van het hoofd der school. Het hoofd eindigde op verzoek van de voorzitter met het laten zingen van Psalm 84 3 en dankgebed. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het ministerie van justitie hoopt nog dit jaar met unifor me strafmaatregelen te komen tegen steunfraude en het misbruik van so ciale verzekeringen. DEN HAAG. Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat zal met de gemeenten Kampen, Zwolle en IJs- selmuiden opnieuw praten over de aanleg van de tweede Kamperbrug over de IJssel. Dit zou op een andere plaats moeten komen dan vorig jaar is overeengekomen. VEENENDAAL. Ritmeester Siga ren B.V. wil haar fabriek in het Gel derse Didam per 1 oktober sluiten. De 110 personeelsleden kunnen wor den overgeplaatst naar de twee Rit- meesterfabrieken in Veenendaal. De direktie van het sigarenbedrijf met in totaal 850 werknemers heeft dit dinsdag meegedeeld. DEN HAAG. 27 Nederlandse we tenschapsbeoefenaars, voor het grootste deel hoogleraren, zijn van plan om hun wetenschappelijke kontakten met kollega's in de Sowjet-Unie te verbreken, zolang de strafmaatregelen tegen de Russische dissident Sacharov ge handhaafd blijven. DEN HAAG. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de er varing dat er binnen de gemeenten nogal wat vragen bestaan over de toepassing van de Wet Geluidhinder. Daarom houdt de Nederlandse Stich ting Geluidhinder (NSG) 4 september in de Jaarbeurs in Utrecht een stu diedag met als titel „Gemeenten en de Wet Geluidhinder". BORNDE/DEN HAAG. Met in schakeling van Viewdata heeft mi nister Van Aardenne van ekonomi- sche zaken dinsdag voor zijn ministe rie de eerste energie-adviesbus van de Stichting Voorlichting Energie besparing Nederland (SVEN) offi cieel in gebruik gesteld. VLISSINGEN. Tussen de dertig en veertig deelnemers aan de aktie bij de kerncentrale Borssele vorige week zondag zullen nog deze week via hun advocaten een klacht indie nen over mishandeling door de mo biele eenheid bij de hoofdofficier van justitie in Middelburg mr. J. Hage. HAARLEM. De uitgevers van het landelijk ochtendblad „De Dag" is met een groot Duits uitgeverij-con cern in onderhandeling over overna me van het blad, zo zegt de redaktie van „De Dag" in een dinsdagmiddag uitgegeven verklaring. Om die reden heeft de voltallige redaktie met on middellijke ingang alle werkzaam heden opgeschort. (Vervolg van pag. 1) Verschillende leden waren het hier niet mee eens en zij waren van me ning, dat bij een eventueel tekort de gehele vereniging hiervoor verant woordelijk is. Besloten werd het ge heel nog eens nader te bekijken en hier in de najaarsvergadering op te rug te komen. D.P.O.-onderzoek De heer C. H. Pols, regionaal con sulent Zeeland van het KNOV, gaf op deze vergadering een uiteenzetting over het DPO-onderzoek waarmee in april in de gemeente Westerschou- wen een aanvang zal worden ge maakt. Lag het oorspronkelijk in de be doeling dit onderzoek regionaal te verrichten, hiervan moest worden af geweken door de bezuinigingen ten gevolge van Bestek'81 waarmee de rijksbijdrage in het onderzoek (tijde lijk) is komen te vervallen. In april zullen er opnieuw stappen worden ondernomen om met het on derzoek van de grond te kunnen ko men. Inmiddels heeft de gemeente Westerschouwen zelf de financiële kant van het DPO-onderzoek voor haar rekening genomen en hiermee zal in de komende maand worden gestart. Op 10 april a.s. zullen de hiervoor benodigde formulieren wor den verzonden en op 23 april a.s. zal. er een voorlichtingsavond worden gegeven. De heer Pols wees op het belang voor het midden- en kleinbedrijf om hier in hun eigen belang medewer king aan te verlenen. Ook de rekreatie Belangrijk hierin is ook de rol van de konsument ten aanzien van de- vraag, hoe men tegen het winkelge- beuren in de eigen plaats aankijkt. Ook de rekreatie zal in ruime mate in het onderzoek worden betrokken. Belangrijk vond de heer Pols dat me de ten aanzien van de voorzieningen voor de slechtweer akkommodaties. Het onderzoek zal worden verricht door het bureau Stad en Landschap te Rotterdam. Ruim voor het eind van dit jaar hoopt men het rapport klaar te hebben, zodat hiermee reeds in 1981 rekening kan worden gehou den. De heer Pols wees er nog op, dat het van levensbelang is goede gege vens te verstrekken daar anders het gemeentebestuur hieruit wel eens verkeerde konklusies zou kunnen trekken. De konklusies uit het rap port gaan de basis vormen voor een beleid waaraan ook de middenstan der zelf veel kan hebben in de vorm van o.m. aanpassingen, zoals uitbrei ding e.d. MIDDELBURG, 26-3. Op maandag 31 maart a.s., des middags 2 uur, zal de kommissaris van de Koningin, dr. C. Boertien, in het Provinciehuis officieel installeren de werkgroep bestuurlijke organisatie waterkwaliteitsbe heer. Zij zal onder leiding staan van gedeputeerde A. L. van Geesbergen. Van de kant der provincie hebben verder zitting de heren ir. A. M. de Graauw, waarnemend hoofdingenieur-direkieur van provinciale waterstaat, mr. A. F. Kooijman, chef 2e afdeling provinciale griffie. Gedeputeerde W. Don treedt op als vice-voorzitter en het sekretariaat berust bij de heren mr. C. J. Meijler en mr. A. J. te Veldhuis. Het bestuur van de Zeeuwse Water- schapsbond heeft voor de werkgroep aangewezen de heren A. M. Geluk, dijkgraaf waterschap Schouwen- Duiveland, G. J. de Jager, dijkgraaf waterschap Noord- en Zuid-Beve land, mr. J. A. de Visser, administra tief medewerker waterschap Noord en Zuid-Beveland, en ing. P. van der Maas technisch medewerker van laatstgenoemd waterschap. „Klein draagvlak" Toen in 1975 de Zeeuwse staten hadden besloten het kwaliteitsbe heer van de oppervlaktewateren aan de waterschappen op te dragen gaf de minister van verkeer en waterstaat als zijn oordeel het draagvlak van de waterschappen klein te vinden. Dit zou z.i. leiden tot grote verschillen in de heffingen per waterschap. In bestuurlijk opzicht zou een te zwak ke struktuur kunnen ontstaan. Nog in 1975 stelden Gedeputeerde Staten een werkgroep in van rijks- en provinciale ambtenaren ter bestu dering van genoemde punten. Deze werkgroep heeft vorig jaar in een rapport een inventarisatie gege ven van de mogelijkheden tot (reor ganisatie van het waterkwaliteitsbe heer. De werkgroep heeft daarbij verschillende denkbare modellen op gesteld. Volgens de heer Pols heeft het in de jaren na de oorlog nogal ontbroken aan beleid ten aanzien van het midden- en kleinbedrijf. Het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer L. J. Verton gaf een klein batig saldo te zien. Bij de bestuursverkiezing werd het periodiek aftredende lid de heer L. J. Verton herbenoemd. Tot lid van de In zijn reaktie op de Beleidspun- tennola 1978-1982 heeft het kollege van G S. laten weten zo mogelijk nog deze zittingsperiode van de staten een voorstel te zullen doen over deze materie. Omdat de Zeeuwse water schappen daar zeer nauw bij betrok ken zijn hebben G.S. dan nu een werkgroep ingesteld met de opdracht spoedig een konkrete aanbeveling te doen over de toekomstige bestuurlij ke organisatie. Beginselkeuze De bedoeling is daarna, mede aan de hand van het advies van de werk groep, de staten te vragen een begin selkeuze te doen. Daarna komt een uitgewerkt voorstel aan de orde. fianciële kommissie werd de heer E. de Haan benoemd. Toetreden K.N.O.V. De heer C. H. Pols gaf verder nog een nadere toelichting op de financië le kant van het toetreden van de ver eniging tot het K.N.O.V. waartoe op de voorgaande vergadering werd besloten. Door de bestaande werk groep zal de St. Nicolaas aktie 1980 weer worden voorbereid. Aangedrongen werd dat vanuit het bestuur nog een lid zou worden be noemd om de opengevallen plaats in het bestuur van de VW Burgh- Haamstede te gaan bezetten. BROUWERSHAVEN, 25-3. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven een avond over: „Werk en nood in Zambia" door mevrouw S. op 't Hof-de Rijke uit Sirjansland toege licht met een film over dat land. Mevrouw De Wilde-v. d. Spek heet te iedereen welkom, in het bijzonder de spreekster. Eerst kwamen de huishoudelijke mededelingen en dat waren er weer heel wat, o.a. een middagreisje naar Oude Tonge, de Flevohof, viering van het 50-jarig bestaan, voorjaars vergadering, medewerking voor de optocht op 5 mei. Er wordt gepro beerd een zang- en toneelklub op te richten om in de winter de lange avonden de stilte van het platteland wat op te vangen; de leden kunnen dus alle kanten uit om zich te ont plooien. Daarna kreeg de spreekster het woord. Arm Deze Vertelde op boeiende wijze hoe haar zoon zijn werk in Zambia verricht en ook „dat je er zo maar niet naar toe kunt". Drie maanden tropeninstituut in Amsterdam en een strenge keuring gingen er aan voor af. Mevrouw Op 't Hof zag met eigen ogen hoe arm de mensen in Zambia zijn en hoe moeilijk het werk van haar zoon is, maar ook hoe mooi en goed. Het voornaamste is het ver trouwen te winnen van deze mensen. Toen zij weer terug naar huis ging vroeg men haar wat ga je nu doen? Zij vroeg wat kan ik doen? Ze gaven haar de raad er over te vertellen en zo zijn deze avonden ontstaan door bij verschillende verenigingen naar vo ren te brengen hoe erg of het daar is. Het geld dat zij er voor ontvangt komt voor 100 ten goede aan Zam bia, daar zij dit zelf regelt. Nederlanders op vakantie ÜEN HAAG, 26-3. Er zullen dit jaar weer meer Nederlanders op vakantie gaan. De ANWB schat 8.3 miljoen, van wie zestig procent naar het buitenland gaat en veertig procent in eigen land blijft. Van dit aantal gaat een zeer groot gedeelte op vakantie in het komende zomerseizoen, dat er volgens de ANWB anders zal uit zien dan in voorgaande jaren Met name zullen de vliegva kanties minder in de belangstel ling staan. De boekingen tot nu toe wijzen in deze richting. De be langstelling voor Spanje en Por tugal zal afnemen, denkt de ANWB en wellicht zullen er ook minder vakantiegangers naar Joegoslavië en Griekenland gaan, „Flink afnemende interesse voor Amerika en Canada, De sterk gestegen vliegprijzen maken ondanks de gunstige koers van dollar een vakantie in deze lan den weer aanzienlijk duurder dan m 1979, hoewel nog steeds at- traktief aldus de Toeristenbond. In het buitenland zal vooral Frqnkrijk weer flink aan bod komen. MIDDENSCHOUWEN, 26-3. Tijdens de raadsvergade ring van 31 maart wordt een krediet gevraagd van 303.250,om grond aan te kopen van de heer A. M. van der Panne. Die grond is nodig voor de aanleg van het Sportterrein Scharendijke, waarop twee voetbalvelden, een oefenhoek, parkeervoorzieningen en een mogelijk heid tot aanleg van een tennisbaan en klub- en kleedge bouwen zijn gepland. Voor dat sportkomplex is een per ceel grond van 3.22.50 ha nodig. Om dat het overgebleven gedeelte (1.55.00 ha) voor de eigenaar moeilijk te exploiteren zal zijn, stelt het kolle ge voor dit stukje eveneens aan te ko pen, met de overweging dat het zo no dig als ruilobjekt kan worden ge bruikt bij aankoop van gronden in toekomstige uitbreidingsplannen voor Scharendijke. De bereidheid van de heer Van der Panne tot verkoop van zijn eigendom wordt op prijs gesteld, en daarom zal - om hem overlast te voorkomen - langs de westzijde van het sportter rein een deugdelijke afrastering wor den aangebracht. Kampeerterrein Tevens heeft de betrokkene ver zocht hem medewerking te verlenen tot het vestigen van een kampeerter rein op de voor hem overblijvende huiskavel langs het zomerhuizenter- rein „Het Baken". Het kollege ver zoekt de raad in te stemmen met dat verzoek door middel van een bestem mingsplanwijziging. Wegens het vergroten van de con sistorie van de Gereformeerde Kerk te Scharendijke staat op de agenda een voorstel tot het vestigen van een erfdienstbaarheid van uitzicht, waarin o.a. wordt bepaald dat er op een afstand van vijf meter van aan te brengen vensters geen bebouwing of hoogopschietende beplanting mag worden aangebracht. Bij het vaststellen van de grondex ploitatieberekening van het plan „Ellemeet-Zuid" wordt voorgesteld uit de reserve van bouwgronden 10.9.000,—) een bijdrage van 72.084,— te verlenen voor nivelle ring van de betreffende bouwgrond prijzen. In verband met de indeling van de volkstuintjes aan de Boutlaan te Scharendijke is het noodzakelijk een perceel grond van 280 m2 aan te kopen van de b.v. De Bout te Hein- kenszand (totaalprijs f I960.—). De overige voorstellen beneizen het vaststellen van de voorlopige be dragen van de exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs over de jaren 1975, 1976 en 1977; het verhogen van de bijdrage aan de Stichting Re gionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf voor Zeeland (van 9,3 cent per inwoner voor 1979 naar 11,6 cent voor 1980); het opzeggen van de garantieregeling ten behoeve van de Stichting Dagverblijven Schouwen- Duiveland (waarbij wordt opge merkt dat de mogelijkheid openge houden moet worden om bij een eventueel tekort in te springen, wan neer daartoe een aanvraag wordt in gediend); het benoemen van de heer A. W. Jonker te Scharendijke te be noemen tot gemeentewerkman in vaste dienst; en het verdelen van het doorhit ministerie van C.R.M. toege kende ..knelpuntengeld". dat in de rijksbegroting voor 1979 is uitgetrok ken ten behoeve van knelpunten ten gevolge van de decentralisatie van sociaal kulturele aktiviteiten (het aan Middenschouwen toegekend be drag bedraagt 2557,—); en een aan tal begrotingswijzigingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4