WINKEL MET BREED ASSORTIMENT FINSE ARTIKELEN IN VISSTRAAT Boomplantdag in Westerschouwen levert 75 nieuwe bomen op „Beatrixboom" in Serooskerke Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting STREEKNIEUWS ZOC organiseert voor kinderen Paaspuzzelaktie in Zierikzee Vergadering te Zierikzee Afd. Schouwen-Duiveland Ned. Bond van Gepensioneerden In voormalige boetiek „De Poort" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 maart 1980 Nr. 22682 WESTERSCHOUWEN, 26-3. In het kader van de natio nale boomfeestdag werden te Renesse langs de Jan van Renesseweg 15 stuks populus alba's (populieren) ge plant, door leerlingen van de zesde klas van de openbare basisschool ,,'t Staepel'of" te Renesse. Dit gebeurde 's ochtends in aanwezigheid van wethouder P. M. van den Aarsen en direkteur gemeentewerken, de heer W. van Meerten. Mensen van gemeentewerken had den er voor gezorgd, dat de plantga- ten klaar waren en de spades en het plantgoed gereed lagen, toen de schoolkinderen en hun onderwijzer ter bestemder plekke aankwamen. Wethouder v. d. Aarsen zei tot de jeugd: ,,wij als gemeente, en daar ho ren jullie ook bij, hebben de zorg voor plant en dier binnen onze ge meente." Hij merkte op dat juist daarom het gemeentebestuur-, van mening is dat het deelnemen aan boomfeestdag een uitstekende ma nier is om de jeugd bij de natuur (en de verantwoordelijkheid voor het be houd daarvan) te betrekken. Hij wees de kinderen op de open plekken in de rij boompjes die zij verleden jaar langs de Jan van Re nesseweg hadden geplant, die zijn ontstaan omdat er flink wat boom pjes het slachtoffer zijn geworden van ergerlijk vandalisme. Lesje boomplantem Voordat tot het planten werd over gegaan gaf de direkteur gemeente werken, de heer Van Meerten, eerst nog een kort lesje ..boomplanterij". Hij vertelde precies hoe de kinderen het moesten doen, waar ze op moesten letten en waarom het zo moest. Na de eerste van de 15 boompjes was geplant met medewerking van de wethouder gingen de kinderen, in groepjes van twee, vol entousiasme Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk' (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN: Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 13.30-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 aan de slag en was het karwei spoe dig geklaard. Onderweg naar school kregen de kinderen een traktatie en op school was er zoals overal voor allemaal een herinnering aan deze dag in de vorm van een liniaaltje, een sticker en een boomschijfje. Serooskerke Ook in Serooskerke was wethou der Van den Aarsen bij hefboom- planten aanwezig. Daar plantten leerlingen van de o.l.s. 15 stuks Al- nus Cordata (zwarte elzen) aan het Prunjewekken. „Zeeland- Groenbemestingsland" Het succes van vorig jaar bereikt met de aktie „Zeeland- Groenbemestingsland" is een reden geweest om hiermee in 1980 niet al leen door te gaan, maar er ook het ge hele zuidwesten bij te betrekken. Door de drie konsulentschappen in het zuidwesten zal in 1980 de aktie gevoerd worden onder de naam: Zuid west - bodem best". De aan dacht zal daarbij vooral gericht zijn op de organische bemesting. Om deze aktie bekendheid te geven, is een se rie artikelen over organische be mesting samengesteld, waarvan er om de 14 dagen één zal worden ge plaatst in de landbouwvakbladen. ZIERIKZEE Telefoonstoring Heden (donderdag) werden in een deel van het P.T.T.-kabelnet drin gend noodzakelijke werkzaamheden verricht, die duurden van 8.00 tot 17.00 uur. In die tijd waren in bepaal de delen van de stad - w.o. het Janne- wekken (Zierikzeesche Nieuwsbode) de telefoons geblokkeerd. De P.T.T. hoopt het werk in de gestelde termijn te kunnen klaren; mocht meer tijd nodig zijn, dan zal ook hiervan ken nis worden gegeven. Afscheid Brandweerkommandant Tijdens een receptie ten stadhuize op vrijdag 18 april, zal afscheid wor den genomen van de Brandweerkom mandant, de heer J. Quant. De heer Quant was 36 jaar aan de Vrijwillige Brandweer verbonden en diende het korps sinds 1 april 1978 als komman- dant. ZIERIKZEE, 27-3. De Zierikzeesc Ondernemers Centrale organiseert voor de week van zaterdag 29 maart tot en met 5 april een Paaspuzzelaktie voor kinderen tot ca. 12 jaar. Vijfenzeventig winkeliers, die in hun zaak over een etalage beschikken, verlenen hun medewerking aan de aktie De kinderen moeten alle deelne mende winkels en bedrijven aflopen om aan vijfenzeventig letters te ko men, die zij op de juiste wijze op een formulier moeten invullen. De ZOC stelt voor de winnaars dertien geld prijzen ter beschikking: een hoofd prijs van 100,—, een eerste prijs van 75,—, een tweede prijs van f 50.— en nog tien extra prijzen van 25,—. Indien er meer goede oplos singen binnenkomen, worden de prij zen verloot. De trekking van de prijzen is op uiterlijk zaterdag 19 april. De Paaspuzzelaktie is de eerste in een rij van zeven, die dit jaar door de ZOC worden georganiseerd. Voor el ke aktie is een werkgroep samen gesteld, bestaande uit twee bestuurs leden en twee of drie steeds variëren de ZOC-leden. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer was aanwezig bij het planten van 15 Alnus Cordata aan het Sluispad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Even later werd bij de school een kastanjeboom geplant door de leer lingen van de eerste klas. Deze boom zal op 5 mei de naam „Beatrixboom" krijgen i.v.m. de komende troonwis- seling. Na het verstrekken van de herinne- ringskado's werd de dag besloten met de vertoning van films over o.m. de Waddenzee en het Land van Saef- tinge. Noordwelle Te Noordwelle, waar wethouder J. C. de Feiter namens het gemeente bestuur aanwezig was, werden door* de leerlingen van de o.l.s. Noordwel le aan het Hoefijzer 15 stuks Populus Alba geplant. Haamstede Te Haamstede was burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer aan wezig bij het planten van 15 stuks Al nus Cordata aan het Sluispad door de leerlingen van de o.l.s. Haamstede. Wethouder J. C. de Feiter bevond zich aan de Kloosterweg, toen de leerlingen van de c.n.s. Haamstede 15 stuks Platanen plantten. Geslaagd Aan de Rijskuniversiteit Utrecht slaagde voor het doktoraal examen Duitse taal- en letterkunde onze oud stadgenoot de heer J. C. van Klinken, thans te Vlissingen. Diskussie-avond Beatrixschool In het schoolgebouw aan de Grachtweg, wordt op maandag 14 april een diskussie-avond gehouden van de Beatrixschool. Het buitenge woon onderwijs wil nl. graag praten over haar positie in het totale onder wij sgebeuren. Onderwerp van de avond is: „Hulpverlening aan kinde ren met problemen op school en de positie van het buitengewoon onder wijs". aanwezig zullen zijn de heren C. Beun, hoofd van de Anne Frank- school (L.O.M.) te Goes; de heer K. de Baar, orthopedagoog van het R.P.C.Z. te Middelburg en J. de Jong, hoofd van de Beatrixschool (M.L.K.) te Zierikzee. Zij leiden het onder werp in en participeren in de diskus- sie. RENESSE Opening V.V.V.-kantoor Op donderdag 3 april zal burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer, het nieuwe kantoor van de V.V.V. te Renesse officieel openen. De bijeenkomst begint met een „wel kom" in het Horecacentrum „De Wig". SCHARENDIJKE Aktiviteit Middensoos De Middensoos te Scharendijke, or ganiseert klaverjas- en sjoelwedstrij den op dinsdag 1 april in het Her vormd verenigingsgebouw te Scha rendijke. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met de fam. Kloet. Telefoon (01117) 1330. Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE Afscheid onderwijzers Chr. Nat. School In de Christelijke Nationale School te Kerkwerve is dinsdagmiddag op feestelijke wijze afscheid genomen van juffrouw Van Oosten, die bin nenkort gaat trouwen met de heer L. van Oortwijn en in Hoogvliet gaat wonen. De kinderen van klas 2 en 3 boden de juf allerlei boodschappen op rijm aan, te beginnen bij de letter A en het alfabet afwerkend tot de laatste let ter. Daarna werden de kinderen ge trakteerd. Juffrouw Van Oosten werd met verscheidene kado's verrast, in aan wezigheid van het personeel, bestuur, leden van de werkgroep B, schoolse aktiviteiten en de kleuter leidsters. Daarbij werden dankwoor den gesproken voor haar werk en de vriendschap aan de school. NIEUWERKERK „Markf'-projekt op kleuterschool Leerlingen van de Algemene Kleu- terschool te Nieuwerkerk hebben zich onder leiding van de leerkrach ten de afgelopen weken intensief be zig gehouden met een fraai werkpro- jekt. Het onderwerp, dat deze keer centraal stond was „De Markt". De kleuters werkten in verschillende leeftijdsgroepen ingedeeld en gaven allen hun eigen indrukken van de markt weer. Het resultaat mag op merkelijk genoemd worden. De kleu ters vervaardigden o.m. een speel- goedkraam, een kaaskraam, een groenten- en fruitkraam en een bloe- menstand. Dinsdagavond werd dit fraaie werkstuk aan de belangstel lende ouders getoond, die zich allen zeer verrast toonden over hetgeen hun kleuters gemaakt hadden. De al gemene kleuterschool telt thans 76 kleuters, die zich allen met zeer veel plezier met dit marktprojekt hebben beziggehouden. OOSTERLAND Aquariumvereniging „Helodia" De regionale aquariumvereniging „Helodia" op Schouwen-Duiveland heeft het plan opgevat iets te doen voor mensen die problemen of vra gen hebben over hun aquarium. Derhalve wordt dinsdag 1 april een avond georganiseerd in het boven zaaltje van café „Marktzicht" aan het Havenplein te Zierikzee. Een avond, die georganiseerd wordt om te trachten de verschillende proble men op te lossen door samenspreking etc. Bovendien kunnen op deze avond ook verschillende planten worden aangekocht. Het bestuur zou graag zien dat ook vrouwelijke leden naar deze avond komen, omdat aqua rium houden echt niet alleen een hob by voor mannen behoeft te zijn. In lichtingen verder over deze avond, telefoon (01114) 1767, 2341, 2028, 2152 en 2866. ZIERIKZEE, 24-3. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Ned. Bond van Gepensioneerden, vergaderde in het „Huis van Nassau", onder voorzitter schap van de heer De Moor. Met een ogenblik stilte werden de genen herdacht, die de afdeling zijn ontvallen. Uitgebracht werden het jaarverslag en het financieel verslag, respektievelijk door de sekretaresse mevrouw v. d. Pol-Schoonaard en mej. C. A. Hartog. De verslagen wer den met dankzegging goedgekeurd. Spreker Spreker was de heer Eekman uit Hulst, vertegenwoordiger van het rayon Zeeland in het hoofdbestuur. Hij merkte op dat er op organisato risch terrein de laatste tijd nogal wat verwarring is ontstaan. Naast de Bond van Gepensioneerden en Bond van Bejaarden bestaat, die zich voor al beweegt op het gebied van de ont spanning, terwijl de B van G werkt op het terrein van de belangenbehar tiging van de groep en de afzonderlij ke leden. Tegen Kommissie Bosman Daartoe is op het hoofdkantoor een specialist in pensioenzaken aanwe zig, die voor alle leden gratis te raad plegen is. Hij waarschuwde verder tegen het werk van de Kommissie Bosman, die tracht een algemeen pensioenrecht voor iedereen te bereiken. Kledingaktie „Mensen in Nood" De kledingaktie voor „Mensen in Nood", welke hier ter plaatse geor ganiseerd werd door de familie A. J. Rotte, op 11 maart j.l., is zeer goed geslaagd. Omstreeks 1500 kg goede ren werden ingeleverd in het dorps huis „Oosterhof". Dit is slechts één van de vele akties van „Mensen en Nood". Als de Ne derlandse afdeling van Caritas Inter national kan, „Mensen in Nood" (Caritas Neerlandica) beschikken over kanalen in de gehele wereld, welke voor een juiste bestemming van zowel kleding als financiële hulp garant staan. Overigens wordt zeer veel dank gebracht aan de milde geefsters en gevers, en niet minder aan de organisatoren van deze aktie. Leerlingenaantal kleuterschool In tegenstelling tot een eerdere me dedeling in het verslag van de oude- Dit is op zich een nobele poging, maar als daarvoor een beroep wordt gedaan op het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, dat mede door de in breng van alle vertegenwoordigers en (toekomstige) pensioentrekkers tot stand is gekomen, dan is dit vol gende B van G een onbillijke zaak. Na een gezellig samenzijn werd de vergadering met dank van de voor zitter, gesloten. ravond van de Chr. Kleuter- en Lage re School de Ds. Boogemansschool, wordt thans meegedeeld, dat de kleu terschool sinds begin februari zestig kleuters telt, waardoor het maxi mum voor deze school is bereikt. BRUINISSE Tijdrede Op uitnodiging van de plaatselijke S.G.P.-kiesvereniging zal op dinsdag 1 april een bijeenkomst worden be legd in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeenten in Nederland. Spreker is ds. H. J. H. C. Zwijnen- burg uit Gouderak, die een tijdrede zal houden. Iedereen is hartelijk wel kom. Voor tijd: zie agenda. Vergadering N.C.V.B. Donderdag 20 maart kwam de N.C.V.B. afdeling Bruinisse weer in vergadering bijeen. De presidente mevrouw De Groot-Fluyt liet zingen gezang 63 vers 1 en 3 en ging vervol gens voor in gebed. De meditatie de ze avond had als thema „Kruisdrager tegen wil en dank", naar aanleiding van enkele verzen uit Mattheus 27. De spreker deze avond was de heer Passenier uit Middelburg die vertel de over zijn werk als logopedist. Hij sprak hierbij over drie stoornissen welke door verschillende oorzaken kunnen ontstaan, namelijk, stemstoornissen, spraakstoornissen en taalstoornissen. Ter ondersteu ning en hulp bij de uitleg daarvan, werden enkele aanwezige dames ge vraagd hierbij hun medewerking te verlenen. Na de pauze kon men rechtstreeks of schriftelijke vragen stellen. Deze werden tot tevreden heid door de heer Passenier beant woord. Na een dankwoord eindigde de pre-, sidente deze leerzame avond met ge bed. ZIERIKZEE, 26-3. De commercieel secretaris van de Fin se ambassade in Den Haag-, mr. Jaakko Toiviainen heeft woensdagmiddag in de Visstraat - in de voormalige boe tiek „De Poort" - de eerste Finse Advies Kring-winkel in Zeeland geopend. De Finse Advies Kring is een inkoop- kombinatie, die natuurlijke materialen uit Finland be trekt en deze verkoopt in de desbetreffende Nederlandse winkels. Een half jaar geleden opende de se cretaris in Bergen op Zoom de eerste FAK-winkel. „In de periode tot nu toe is gebleken dat de FAK goede kwalitatieve spullen levert. Dit is de vierde winkel die geopend wordt en we mogen wel stellen dat de vorige goed ontvangen zijn door de bevol king," aldus mr. Toiviainen. Het ligt in de bedoeling in elke pro vincie twee FAK-winkels te openen, waardoor de bevolking beter bekend wordt gemaakt met de Finse natuur lijke produkten. Voorlopig wordt in Zierikzee één jaar proefgedraaid met alleen de benedenverdieping, waar een grote verscheidenheid van materialen te koop is. Wandkleden Aan de blanke grenenhouten wan den hangen op landschappen geïnspi reerde handgeweven wandkleden (raanu's), die in vroeger tijden als be scherming tegen de kou voor de ren dieren werden gebruikt. Ook met het jongste deel van onze bevolking heeft de FAK rekening gehouden. Naast de ingang staat een rek waaraan houten speelgoedjes voor verschillende leeftijdsklassen han gen. Net als de tinnen en houten sier raden zijn ze handvervaardigd Im ponerend is het kristallen glasser- vies, betrokken van de firma Iittala. DKEISCHOR Opbrengst kollekte De gehouden rheumakollekte heeft te Dreischor het fraai bedrag van 419,24 opgebracht, 25,— meer dan verleden jaar. Hartelijk dank wordt gebracht aan alle gulle gevers en kollektanten. OUUERKERK Opbrengst kollekte De kollekte voor de Rheuma- bestrijding heeft te Ouwerkerk opge bracht 436,55. Met hartelijke dank aan de kollektanten en de milde ge vers. Het kleinhout is het rijkst gesor teerd in de met blank hout en felle kleuren aangeklede winkel. Eierle- pels, botervlootjes, borden, eetscha- len, pepermolens, zoutvaatjes, het is er allemaal. Ook de saunahanddoe- kenrekken, de zeepbakjes, de water bakken, de borstels, de kruiden en de saunazeep, ondanks dat de grotere artikelen voor „doe-het-zelf sauna's" waarschijnlijk pas over een jaar in de verkoop komen. De eettafel en twee kleinere tafelt jes geven een indruk over de Finse meubelen. Deze afdeling zal ook in de toekomst op de bovenverdieping worden uitgebreid. Bedrijfsleiders van deze nieuwe FAK-winkel zijn Silvia en Piet Bakker. De foto toont de eettafel met op de achtergrond de spiegelwand. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3