LIEVER ANDERE PROCEDURE BIJ BENOEMING TOEGEVOEGDE LEDEN STREEKNIEUWS LIJNEN Ceremoniëel tintje bij overgang naar verplaatste zaak aan de Dam RENESSE WEET AL IN GROVE WAT 5-MEIFEEST INHOUDT Zierikzeese kommissie welzijn: MORGEN (26 MAART) TREEDT ZIERIKZEESCHE JEUGD AAN VOOR PLANTERIJ KONINKLIJK BEZOEK AAN NKELTJE JANS Juwelier Tromp Woensdag officiële vergadering i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 maart 1980 Nr. 22681 3 ZIERIKZEE, 24-3. De advieskommissie voor het wel zijnsbeleid in de gemeente Zierikzee, maandagavond voor de eerste maal (in de raadzaal) ter vergadering bij een, heeft mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal geko zen als haar vertegenwoordigster in de regionale plan- ningsgroep, die de kommissie ad hoe welzijnsplanning gaat vervangen. ZIERIKZEE, 24-3. Op woensdag 26 maart aanstaande zullen 220 kinderen uit de zesde klas van de lagere scholen te Zierikzee weer een aantal bomen planten in het kader van de Nationale Boomfeestdag 1980. Het Spaans vorstenpaar koning Juan Carlos en koningin Sophia brachten vrijdagmorgen in gezelschap van prinses Beatrix en prins Claus een bezoek aan het iverkeiland Neeltje Jans". Het gezelschap arriveerde omstreeks half elf per helikopter op het werkeiland. Minister D. S. Tuijnman van verkeer en waterstaat begroette de hoge gasten en begeleidde hen naar de filmzaal op Neeltje Jans". Na een gedetailleerde uitleg over de bouw van de Oosterschelde pijlerdam en de vertoning van de film Oosterschelde, kerend tij", bezochten de konin klijke gasten een van de bouwputten. Op de foto: Prinses Beatrix maakt ko ningin Sophia attent op de indrukwekkende omvang van een pijler in aan bouw. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode) De gemeentelijke kommissie nam dit besluit eensgezind in aanwezig heid van plaatsvervangende leden en welzijnsmedewerker Gert Groen- leer, onder voorzitterschap van we thouder C. Bij de Vaate, die burge meester Th. H. de Meester verving. Eveneens gezamenlijk besloot men B. W. en S. te adviseren een andere procedure te volgen bij het benoemen van de toe te voegen leden in die planningsgroep. Jaarvergadering Vrijdag 28 maart zal de Staatkun dig Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Duiveland te Nieuwer- kerk de jaarvergadering houden in de zaal van de Gereformeerde Ge meente in Nederland. De heer G. E. Houtekamer uit Bruinisse zal spre ken over „Leermodellen en evolutie dogma". De sekretaris zowel als de penningmeester zullen het jaar verslag deze avond leveren. Ook zal de bijeenkomst besluiten met een le zing over ,,het cultuur optimisme en de toekomst van de evolutionisten of de toekomst van de mens naar Gods Woord". Voor tijd zie agenda. ZIERIKZEE Hoogleraar B. D. de Jong Dr. B. D. de Jong, sinds 1970 konsu- lent voor het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee, zal vrijdag middag 28 maart aan de Rijksuniver siteit te Leiden officieel het ambt aanvaarden van hoogleraar in de plastische chirurgie. Truck gekanteld Op de Provinciale weg 7 bij het parkeerterrein bij De Val is zater dagmorgen een truck, bestuurd door A. B. uit Rotterdam gaan scharen toen hij een afslaande auto wilde ver mijden. De Belg D. S. D. uit Schaer- beek wilde linksaf slaan en het par keerterrein opdraaien. B., achter D. rijdend, gooide zijn stuur om ter ver mijding van een botsing, waardoor de truck ging scharen en op zijn kant raakte. Door een kraan werd het voertuig overeind gezet en kon de reis licht beschadigd voortzetten. „Om potentiële overvallers te misleiden hebben we een omweg ge maakt. We zijn via het Havenplein en de Appelmarkt naar de Dam gere den, in plaats van via de Mol", ver telt de heer J. Tromp, die geen enkele angst gekend heeft tijdens het trans port. Hoge huur De huur van het voormalige juwe- lierspand aan het Havenplein werd dermate hoog, dat het nauwelijks meer op te brengen was. Het pand blijft voorlopig leegstaan tot het huurkontrakt afloopt. Het tweehon derd jaar oude pand, momenteel vro lijk versierd met vele bloemstukken en planten, aan de Dam is gekocht van modehuis Drehsen-Poel en is op fraaie wijze omgebouwd tot juwe- De vergadering zou graag zien dat deze laatsten, vertegenwoordigers van verschillende sektoren, door overkoepelende organisaties zelf uit hun midden worden aangewezen. De kommissie ad hoc had geadviseerd die leden op persoonlijke titel te be noemen, maar de gemeentelijke ad vieskommissie wil juist de groepe ring benadrukken. Sektoren De meeste sektoren zijn al overkoe pelend georganiseerd, en die werden ook alle in het voorstel genoemd: de Stichtingen Samenlevingsopbouw (opbouwwerk), Jeugd, Peuterwerk, Bejaardenwerk, Maatschappelijke Dienstverlening en Kultureel werk (i.o.). De rekreatieve sport kent geen re gionale samenwerking, maar ook de ze kategorie zou men graag onder één noemer" zien ondergebracht. Plaatsvervangers De vergadering vond het boven dien zekerder, dat ook plaatsvervan gende leden uit de gemeentelijke kommissies zouden worden be noemd, zodat ook dit advies aan B. W. en S. zal worden uitgebracht. Tevoren werd de vragenlijst vast gesteld, die - in duplo - aan de instel lingen, verenigingen, klubs e.d. zal worden verstuurd. De antwoorden zijn van belang voor samenstelling van een inventarisatierapport. Als voorbeeld werd het enquêtefor mulier ten behoeve van de wel zijnsplanning in de gemeente Wester - schouwen gebruikt. De „probleemvraag" Behalve dat o.a. een aantal wijzi gingen werd aangebracht om de lijst op de gemeente Zierikzee te enten, kwam ook de „probleemvraag" uit Stilstaan op kruising Op de kruising Provinciale weg 7- Rijksweg 18 zijn zaterdagmiddag een motor en een auto tegen elkaar gere den. Automobilist A. v. F. uit Réï- merswaal wachtte midden op de kruising toen motorrijder R. de R. uit richting Rotterdam naderde. D. R. reed tegen de zijkant van de auto aan. De motor en de zijkant van de auto liepen schade op. lierszaak. ,,We hebben getraent sleer in de zaak te brengen. Grote uitstal kasten zijn langs de wanden aange bracht, waardoor de presentatie voor de klanten veel overzichtelijker is dan in het pand aan het Havenplein. Daar toonden we onze kollektie meer op de klassieke wijze, in laad- jes," aldus de juwelier. De klanten kunnen rustig bekijken wat ze willen kopen en zijn daardoor veel beter in staat hun voorkeuze te maken. Door het portiek, naar een idee van de eigenaar, werd de, entree van de zaak veel royaler. De verbouwing is uitgevoerd door aannemersbedrijf Roggeband en Zn., het schilderwerk is gedaan door Hogesteijn-Verboom en de elektriciteit is aangelegd door fa. Steutel en Zn. Westerschouwen aan de orde. Deze betrof het aangeven van beroepscate gorieën, waarin onder andere „arbei ders" en „hogere beroepen" werden genoemd, betitelingen waarmee men zich ook in Zierikzee niet gelukkig toonde. De Zierikzeese advieskommissie besloot - in tegenstelling tot die van Westerschouwen - dat lijstje te veran deren. Het werd teruggebracht van 7 tot 5 groeperingen en als volgt samen gesteld: werknemers, zelfstandigen, scholieren/studenten, huisvrouwen (- mannen mocht ook) en ,,geen beroep". De huisvrouwen kwamen niet op de oorspronkelijke lijst voor en werden toegevoegd. De formulieren dienen vóór 30 april te worden teruggezonden, want de gemeentelijke advieskommissie vergadert daarover op 8 mei. Nationale Boomfeestdag Doel van de boomplantdag is het aktief bezig zijn met plantmateriaal, een ervaring die kinderen in het alge meen sterk aanspreekt. Eveneens is het belangrijk belangstelling te wek ken voor bomen en struiken in de parken en bossen. Grevelingenstraat Om 8.30 uur zal de burgemeester samen met de leerlingen van de O.L.S. ,,'t Kofschip" de eerste van de 110 bomen planten bij het nieuwe speelveld aan de Grevelingenstraat. Voorts zullen de leerlingen van de O.L.S. ,,'t Kofschip" de plantsoenen in de omgeving van hun school schoonmaken, dat wil zeggen alle losse papieren en overige voorwer pen verwijderen uit de plantsoenen. Schema De leerlingen van de lagere scholen zullen volgens onderstaand schema bomen planten: 8.30- 9.00 uur O.L.S. 't Kofschip Grevelingenstraat, wilgen, populie ren. 9.00- 9.30 uur C.L.S. J. W. van den Doelschool, H. J. Doeleman- plein, pyrus, meidoorn, sorbes. 9.30-10.00 uur C.L.S. J. L. de Jon- geschool, Touwbaan, berken. 10.00-10.30 uur O.L.S. Binnen de Veste, Touwbaan, berken. 10.30-11.00 uur O.L.S. Theo Thijs- senschool, Kaaskenswater, platanen, essen, iepen. 11.00-11.30 uur RK.L.S. Willibror- dusschool, Touwbaan, berken. Beatrixschool, Kaaskenswater, platanen, essen, iepen. Het blijft niet bij planten alleen, iedere school heeft een pakket voor lichtingsmateriaal ontvangen welke bestemd is voor klassikaal gebruik in een serie lessen over bos, natuur en landschap. Financieel nadeel voor gemeente Zierikzee Naar aanleiding van een verslag in de krant van 21 maart betreffende een financieel nadeel voor de ge meente Zierikzee van 10.855,82 ten gevolge van een verkeerde admi nistratieve afhandeling deelt het kol lege van b. en w. mede, dat niet de konklusite getrokken mag worden, dat die financiële tegenvaller veroor zaakt werd door een verkeerde han deling op de afdeling financiën. B. en w. wijzen erop, dat in het pre-advies aan de raad ook niet werd aangege ven welke afdeling verantwoorde lijk is, omdat niet meer te achterha len viel door welke oorzaken deze on gelukkige gang van zaken kon plaatsvinden. Dure accu's gestolen In de week van maandag 17 tot maandag 24 maart zijn 's nachts 4 langs Rijksweg 18 staande accu's gestolen. .Deze dienden als elektri sche bron voor de verlichting van tij delijke wegbewaking. De accu's ver tegenwoordigen een waarde van 1500 gulden per stuk. BURGH Ledenvergadering middenstandsvereniging Heden (dinsdag) avond zal de mid denstandsvereniging „Burgh-Haam- stede" in hotel „Het Grote Zwijn" te Burgh haar algemene ledenvergade ring houden. Op de agenda staat o.m. een voor- lichtingsgesprek door de regionaal konsulent Zeeland van het K.N.O.V. de heer C. H. Pols, een bespreking over eventuele samensmelting met de Ring-Promotion en de St. Nico- laasaktie 1980. Bij de bestuursver kiezing is de heer L. J. Verton aftre dend en herkiesbaar. HAAMSTEDE C.J.V. Jaarfeest Zaterdag 22 maart hielden de drie noordgouwe/schuddebeurs Opbrengst kollekte De kollekte voor het Rheuma- fonds heeft in Noorgouwe en Schud- debeurs 350 gulden opgebracht. Dank wordt gebracht aan kollektap- ten en gevers. NIEUWERKERK Door stuurkorrektie in de sloot Bij de afslag Ouwerkerk van Rijksweg 18 raakte automobilist J. v. B. uit Zierikzee zaterdag in de sloot. V. B. maakte een verkeerde stuurkorrektie en kwam daarbij in de sloot terecht. Takelbedrijf Jan dé Jonge takelde de auto weer op de kant. Geen voorrang verleend Bromfietser N. v. d. B. uit Ooster- land reed zondagmiddag tegen een huto aan, bestuurd doormej. M. v. K. uit Nieuwerkerk. V. d. B. reed vanuit de Poststraat de Kerkring op en ver leende daarbij geen voorrang aan V. K. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Voorts ontvangt iedere deelnemen de school een herdenkingsvaantje en zullen de leerlingen verrast worden met een kleine beloning na afloop van het planten. klubs van de afdeling Haamstede van de Christelijk Jongeren Verbond in de rekreatiezaal van de Gerefor meerde kerk een gezamenlijk jaar feest, in aanwezigheid van leden en donateurs. Een week eerder werd de ze avond gehouden voor de ouders van de leden van de klubs. De opening werd verricht door Mark van Rotterdam, waarna de klu- bleden van 8-12 jarigen op ludieke wijze hun jaarverslag zingend ten ge hore brachten. Daarna werd door de zelfde groep een liedjesquiz gehou den. Na de quiz werd het toneelstuk je „Boer je varken heeft mijn hond gebeten" opgevoerd door de teener- klub, dat op zeer-leuke wijze- ten,-to nële werd 'gebracht*. In de pauze werd een verloting ge houden waarvan een deel van de op brengst werd bestemd voor het Jor- danië-project van de Y.M.C.A. Na de pauze droeg de klub 16 zml gend het jaarverslag voor zichzelf be geleidend met allerlei keukenmateri aal, waarna zij nog een „Dik voor Mekaar show" opvoerden. De avond werd besloten met een dankwoord van mevrouw Corrie Jonker-de Looze en ds. Jan Eikel boom. Beide personen dankten de leiding en de leden van de klubs, voor de grote inzet waarmee aan het jeugdwerk wordt gewerkt. Zij wezen beide op het bijzondere karakter van deze avond waaraan voor het eerst door de drie klubs gezamenlijk is meegewerkt. Tennismode De tennissport neemt enorm toe en de Tennisklub Westerschouwen gaat binnenkort het 260ste lid inschrij ven. Om al die nieuwe leden wat „bij" te brengen in de te dragen ten- niskleding organiseerde de tennis klub in samenwerking met Modehuis Bakker te Burgh een tennismodes- how. Voor deze show, die vrijdaga vond in hotel Vliegveld werd gehou den, bestond goede belangstelling. De sekretaresse mevrouw Steenstra sprak een welkomst woord, waarna mevrouw Hogerhuis de te showen kleding van kommen- taar voorzag. De hoofdtrainer Theo Gorsse gaf een uiteenzetting over het juiste ge- Vertrouwde onderdelen als de kin derspelen en het ringsteken staan ze ker op het programma. Ook zal de zeskamp, die vorig jaar met zoveel succes voor de eerste maal werd ge houden, dit jaar weer een plaatsje in het programma krijgen. Er.zijn tien deelnemende ploegen, die allen al druk aan het werk zijn om een gezel lig programma in elkaar te zetten. Het belooft een zeer spektakulaire strijd te worden, die zal plaatsvinden bruik van het materiaal, speciaal op het gebied van rackets en schoeisel. De organisatie was in handen van mevrouw Marsman. Na afloop dankte mevrouw Bakker te Burgh een tennismode- show. Voor deze show, die vrijdaga vond in hotel Vliegveld werd gehou den, bestond goede belangstelling. RENESSE Opening „Casanova" In het pand HogezoQm 171 wordt op vrijdag 28 maart de nieuwe zaak „Casanova" geopend, met daarin „jonge mode" voor dames, heren en kinderen". In het pand Hogezoom 173 vindt - op het oefenterrein van de S.V. Re- nesse. De Deelnemende ploegen zijn: Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, Dorpsgemeenschap Noordwel- le, Ruitervcreniging Renesse, To neelvereniging „Op Drift", Vereni ging Bra her Groenvoorziening, C.J.V. De Schakel, S.V. Renesse, mu ziekvereniging „Luctor et Emergo". Bar „De Stulp" en personeelsvereni ging Krijnsc Locker. na een ingrijpende verbouwing en uitbreiding - de heropening plaats van „De Werkplaats", waar vakman en hobbyist terecht kunnen. Voor de ze zaken staan de namen: Gérard van Wijk en Leo Lemsom. ZONNEMAIRE Aanrijding Twee bestelauto's, bestuurd door C. v. d. W. uit Zierikzee en R. W. uit Zierikzee kwamen zondagmiddag om 9.15 uur met elkaar in botsing. V. d. W. reed op de Zeedijk en wilde de Zonnemairsedijk oprijden. Daarbij nam hij de binnenbocht en botste te gen W. op. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Tijdens de ledenvergadering zal een thema worden gezocht voor de traditionele optocht tijdens het Oranjefeest. Avonduren Er zal dan tevens worden gezocht naar mogelijkheden het dorp op deze dag een extra feestelijk tintje te ge ven, terwijl er voorts wordt gedacht aan festiviteiten in de wat latere avonduren van de 5de mei. Het bestuur van de Oranjevereni ging hoopt met al deze plannen de be langstelling te hebben gewekt van de leden, zodat deze op de vergadering een woordje mee komen spreken. Op 30 april wordt er waarschijnlijk officieel niet gefeest. Wel zal de S.V. Renesse een autópuzzelrit organise ren, waaraan iedereen die in het be zit van een rijbewijs is, kan mee doend. Hoe laat dit evenement zal be ginnen is nog niet bekend. Wel is ze- ke dat het aanvangsuur zal komen te liggen na de t.v.-uitzendingen van de plechtigheden in Amsterdam. ZIERIKZEE, 22-3. De officiële overkomst van juwelier J. Tromp naar zijn nieuwe verplaatste zaak op de Dam ging zaterdagmorgen om 10.45 uur ge paard met een ceremoniëel tintje. De laatste kistjes gevuld met baar zilver en goud werden onder muzikale begeleiding door de fam. J. Tromp per lorry naar de zaak op de Dam vervoerd. Van enige professionele bewaking was geen sprake. De toegezegde hulp bleef achterwege. RENESSE, 24-3. Het jaarlijkse Oranjefeest zal in Renes se dit jaar gehouden worden op 5 mei. Het definitieve programma voor deze feestdag zal worden vastgesteld op de ledenvergadering van de Oranjevereniging, die op woensdagavond 26 maart zal worden gehouden in „Het Wapen van Renesse". Naast de leden zijn ook nieuwe leden op deze avond van harte welkom. On danks het feit dat het definitieve feestprogramma op de ledenvergadering zal worden vastgesteld is er reeds nu iets bekend over de te verwachten feeste lijkheden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3