WERKELIJKE STIJGING VAN DE OLIE-INVOER MEER DAN 70 PROCENT Hoe zit dat met de olieprijs? FRUITTEELT Uitstel Europese topkonferentie Veel geschiet in Z-Libanon Aartsbisschop El Salvador vermoord Enorme dranksmokkel Cambodjaanse vluchtelingen terug? Twee doden in het verkeer Bejaarde man verbrand Man dood gestoken Twee gewonden bij steekpartij AGENDA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KONTAKT Ook Franse boeren boos Kritiek van Soltsjenitsin Na een bloedbad in Tsjaad Nieuwe hulp nodig voor Cambod ja Mening minister Wiegel „KABINET STERKER UIT DE PROBLEMEN GEKOMEN" t NEW YORK, 24-3. Het Amerikaanse vakblad voor de olie-industrie „Petroleum Intelligence Weekly" heeft berekend dat de werkelijke stijging van de kosten van de olie-invoer voor de voornaamste industrielanden sinds het midden van de jaren zeventig meer dan vijftig procent heeft bedragen. Hoewel wordt beweerd dat de werkelijke kosten van olie geleverd door de OPEC (organisatie van olie exporterende landen) zijn gedaald, zijn ze integen deel gestegen met elke ronde van prijsverhogingen waartoe de olielanden sinds het derde kwartaal van 1979 besloten hebben. Er wordt driftig gesleuteld iets te doen aan de „ingezakte" fruitkul- tuur, die - door slechte prijzen - en an dere oorzaken - in de moeilijkheden is gekomen. Het is sympatiek van de nieuwe minister van landbouw dat hij (nog maar net begonnen), zijn aan dacht al heeft geschonken aan met name de fruitteelt. Zoveel is - gelet op recente uitspra ken - wel duidelijk geworden, dat de nieuwe bewindsman de fruitteelt een goed hart toedraagt, maar hij zal niet meer kunnen doen dan de middelen hem toestaan. Als er toch iets ge beurt op dit terrein, zou het een „meegenomen zaak" zijn als ook het restant van de Schouwen- Duivelandse kwekers hiervan mede zou profiteren. Maatregelen in de marge zijn al aangekondigd, als „steun bij kwaliteits- en oogstzekerheidsonder- zoek" en hulp bij de aanschaf van be paalde soorten sorteerapparatuur. Goede zaken, maar het gaat natuur lijk om grotere dingen. Pro bleemstelling hierbij is hoe het zal gaan met een kweker, die nog nieuwe aanplant aandurft. Krijgt hij (ham vraag) een rentesubsidie oftewel een kapitaalsubsidie? Met name voor de nog perspektief biedende bedrijven, is dit van het hoogste belang. De fruitteelt kampt anderzijds - on danks de sanering in het verleden - nog niet een overschot en een „angstig" punt is de vrijwel ongeli miteerde invoer uit landen van de EEG en zelfs daar buiten (Chili). De bewindsman heeft recentelijk bena drukt, dat de goede wil er is bij de au toriteiten, maar dat men bij de sti mulering van (alweer) perspektief biedende bedrijven, sterk gebonden is aan een financiële limiet. Het gaat er intussen om dat een be langrijk brokstuk fruitkultuur voor Nederland behouden blijft en dat zal dan wel een zeer grote inspanning vergen, die als minimum resultaat prijzen moet opleveren, waarvoor de kweker „het kan doen". Het zal niet - zo is thans de stand van zaken - niet verbeteren van de ene dag op de an der, maar de konstatering dat de fruitteelt weer meer aandacht krijgt van hogerhand, is juist. Toch een lichtpuntje misschien! TEL AVIV. Israëlische militairen hebben maandag een klandestiene Joodse nederzetting in het bezette noorden van Sinaï opgeruimd. De vijftig kolonisten werden met harde hand verwijderd. MOSKOU. Het onbemande Russi sche ruimteschip Sojoez 5 heeft zon dagavond het ruimtestation Saljoet 6, waaraan het 19 december vorig jaar gekoppeld werd, verlaten, zo mejdt Tass. Het gebeurde door signa len van de grond af. BRUSSEL, 24-3. Vrees voor een „katastrofale botsing" tussen het Verenigd Koninkrijk en zijn acht EG-partners lijkt de werkelijke re den te'zijn voor het uitstellen van do Europese topconferentie die op 31 maart en 1 april in Brussel had moe ten plaatsvinden. Dat is de meer en meer gehoorde mening in Europese diplomatieke kringen in Brussel. Maandag werd door een woordvoer der van de Europese Kommissie be vestigd dat de topconferentie wordt uitgesteld. BEIROET, 22-3. Leden van de rechtse militie van majoor Haddad in Zuid-Libanon hebben zaterda gochtend het vuur geopend op Pa lestijnse stellingen in Nabatiyeh in weerwil van internationale oproepen de strijd te staken na hevige beschie tingen van vrijdag. Volgens veiligheidsfunktionaris- sen zijn er geen slachtoffers gevallen. Wel zijn verschillende huizen in de stad beschadigd. Israëlische vliegtuigen voerden verkenningsvluchten uit over de ste den Tyrus en Sidon die vrijdag zijn bestookt door de militie die door Is raël wordt gesteund. Hierbij raakten zeven mensen gewond. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI Boomplantdag j UTRECHT. 22-3. Op ivoens- 1 1 dag 26 maart zullen 114.000 i J kinderen in ruim vijfhonderd i i gemeenten in ons land de i J i schop ter hand nemen om een i J bijdrage te leveren aan de i 1 i groenvoorziening. Het is dan i i namelijk Nationale Boom- 1 i feestdag, voor de 24e keer se- 1 i dert dit evenement in 1957 in i 1 Apeldoorn van start ging. De 1 i kinderen, hoofdzakelijk uit de i i hoogste klassen van het lagere i J 1 onderwijs, zijn wekenlang 1 1 voorbereid op deze aktivitiet, j i middel lessen, excursies, film- i 1 voorstellingen en wedstrijden. 1 i Prinses Beatrix zal op deze J j i Boomfeestdag ook acte de pre- i I 1 sence geven. Zij plant de eerste i boom van een nieuw. 17 hecta- 1 1 i re groot bos bij Zwolle. i PEKING. De Britse minister van defensie, die zondag aan een zes daags bezoek aan China is begonnen, heeft maandag besprekingen ge voerd met de Chinese vice-premier Wang Zhen. SAN SALVADOR, 24-3. Aartsbis schop Oscar Arnulfo Romero van El Salvador is in de nacht van maandag op dinsdag overleden aan de gevol gen van een aanslag, zo werd dinsdag uit officiële bronnen in de hoofdstad San Salvador van de Middenameri- kaanse staat vernomen. Op een maandagavond in Cuyk ge houden VVD-bijeenkomst konklu- dcerde Wiegel dat de regering de vo rige week er in is geslaagd een breder draagvlak voor dit essentiële onder deel van het beleid te realiseren. Hij noemde het verloop en de uit komst van het loondebat van bredere betekenis dan het „ja-zeggenop de loonmaatregel en de extra ombuiging. Volgens Wiegel was er sprake van drieërlei resultaat: CDA en VVD wisten elkaar te vinden, D'66 steunde uiteindelijk het kabinet en „de PvdA beet in het zand". Zo konkludeerde het blad uit een analyse van de officiële olieprijzen met korrekties voor schommelingen van wisselkoersen en de inflatie in de industrielanden. Daarbij werd 1972 als basisjaar genomen, het jaar voor de zogenoemde eerste energie- krisis. Prijs voor V.S. De werkelijke prijzen die de Vere nigde Staten voor olie uit de OPEC moeten betalen zijn het sterkst geste gen. In februari kostte een vat olie van standaardkwaliteit (Arabian Light Crude) 12,15 dollar per vat (159 liter), 56,6 procent meer dan halver- Gesterkt kan het kabinet nu ver der, aldus de vice-minister- president. De uitkomst van het debat zei hij te zien, hiet als een reden voor overdreven tevredenheid, maar wel als een hart onder de riem. Minister Wiegel verheelde niet, dat de volgende te nemen hindernis „ho ger" zal zijn: het voorbereiden van de begroting voor 1981. Naar zijn oor dcel zal het dan nog moeilijker wor den en zal nog meer spankracht van het kabinet worden gevraagd. wege de jaren zeventig (7,76 dollar). In vergelijking met het derde kwar taal van het afgelopen jaar bedroeg de stijging 35,5 procent. Japan De werkelijke prijs die Japan nu voor de duurdere olie uit Libië be taalt is in vergelijking met het mid den van de jaren zeventig met 50,3 procent gestegen en vergeleken met het derde kwartaal van 1979 met 51,5 procent. Engeland kwam er gunsti ger af als gevolg van de koersstijging van het pond sterling en de sterke in flatie. De werkelijke prijs die het de vori ge maand voor olie uit Libië betaalde was 3,6 procent lager dan halverwege de jaren zeventig en 36,8 procent ho ger dan in het derde kwartaal van het afgelopen jaar, aldus de bereke ningen van „Petroleum Intelligence Weekly". SEOEL. Zuidkoreaanse soldaten hebben zondag drie gewapende Noordkoreaanse infiltranten dood geschoten. Dit heeft het Zuidkorea anse ministerie van defensie maan dag bekendgemaakt. KHAO I DANG, 24-3. Thailand probeert de aanzwellende stroom van Cambodjaanse Vluchtelingen in te dammen door 's nachts in het ge heim honderden van deze mensen weer over de grens te zetten, overi gens zonder hen te voorzien van de door de V.N. geleverde levensmidde len, landbouwwerktuigen en zaden. Dit hebben mandag enige Westerse hulpverleners in het gebied meege deeld. Sommigen van deze hulpverleners verwijten de Westerse landen, waaronder de Verenigde Staten en Canada, dat zij de gedwongen repa triëring van de Cambodjaanse vluch telingen in de hand werken door te verzuimen nieuwe aantallen vast te stellen voor het opnemen van vluch telingen in derde landen. De beschuldigingen van de hulp verleners worden tegengesproken door vertegenwoordigers van ver scheidene internationale vluchtelin- genbureaus. Deze erkennen dat er sprake is van een repatriëring, maar "houden.' vol dat er hierbij 'geen dwangmiddelen worden aangewend. HOOGEZAND, 24-3. Bij een fron tale botsing in Kropswolde bij Hoogezand zijn maandagavond twee mensen om het leven gekomen. Het ongeluk werd veroorzaakt door de 48-jarige A. R. W. uit Hoogezand die met zijn auto op de verkeerde weg helft reed. De man was onder in vloed, aldus de politie. Hij botste frontaal op een hem tegemoetkomen de auto, waarin een gezin uit Meppel zat. De bestuurder, een achtendertig jarige man was op slag dood, evenals diens 11-jarig zoontje. Moeder en dochter werden met er nstige verwondingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen. AMSTERDAM, 24-3. In Amster dam is maandagavond de 83-jarige H. van Rooy om het leven gekomen door verstikking bij een brand in zijn woning aan de Oostenburgergracht. De brand brak rond half tien uit en is Volgens de politie vermoedelijk ont staan door een brandende sigaretten peukje. De overige bewoners van het pand wVarvan de tweede en derde etage volledig uitbrandde, waren op het moment van de brand niet thuis. De eerste etage en de begane grond li- pen flinke waterschade op, aldus de politie. AMSTERDAM, 22-3. Te Amsterdan is de 23-jarige P. Worrel doodgesto ken. Hij en de dader, de 19-jarige J. G., hadden ruzie gehad bij één van de vorig jaar opgerichte drugcafé's in de eerste Jacob van Campenstraat. AMSTERDAM. 23-3. De 20-jarige L. V. en de 16-jarige R.V.O. uit Amsterdam zijn in de nacht van za terdag op zondag gewond bij een steekpartij op het Mosplein in Amsterdam-Noord. V. werd met een steekwond in de buik in het zieken huis opgenomen. De daders zijn ont komen. De twee maakten deel uit van een groep van ongeveer vijftien jongelui, die ruzie kregen met vermoedelijk vier buitenlanders. Daarbij achter volgden de jongeren de buitenlan ders met stokken, waarna deze zich verwerden met messen, aldus de Amsterdamse politie. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30:21.00 uur. Iedere woensdag Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064,(01115) 1716. Elke dinsdag Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Van 1-28 maart Middelburg Zeeuws Kunstenaars Centrum, over zichtstentoonstelling werken van Piet Rijken. Dinsdag 25 maart Zierikzee UW-ontmoetingscentrum (Kerkhof la), kontaktavond UW, 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Afd. Ro de Kruis. 19.30 uur. Brouwershaven Stadhuis. Advieskommissie Wel zijnsbeleid. 20.00 uur. Tonnenmagazijn. Afd. Plattelands vrouwenbond, 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Ver. „School met de Bij bel". 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof, 19.30 uur, kle- dingshow Bond van Plattelands vrouwen afd. Duiveland. Bruinisse Verenigingsgebouw. Hervormde Vrouwengroep. 19.30 uur. Woensdag 26 maart Zierikzee „Huis van Nassau"; Ledenvergade ring PvdA, verkiezingsprogram ge meenteraad; 20.00 uur UVV-gebouw. Openbare vergadering D'66 Schouwen-Duiveland. 20.00 uur. J. W. v. d. Doelschool. Kijk/Kontakt- avond. 19.00-21.30. Renesse „Het Wapen van Renesse"; Leden vergadering Oranjevereniging, 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Installatie Advies kommissie voor het Welzijnsbeleid. 19.30 uur. Vergadering kommissie 20.30 uur. Zaal Ger. Kerk. Bijeenkomst Vrou wenvereniging, 19.45 uur. Donderdag 27 maart Zierikzee Raadzaal stadhuis, kommissie pu blieke werken, 19.30 uur. Concertzaal 20.00 uur Modeshow van „Kiekeboe", „Noblesse", „Etoile" en „Coen Honig". Havenplein 24, 19.00-20.00 uur. Rechtswinkel. Renesse Open huis slagerij Ossewaarde en Zn. 19.00-21.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw, spelmiddag ANBO, 14.30 uur. ,,'t Schuitje". Kijkavond. 18.30-20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede, klaverjas- wedstrijden, 20.00 uur. Vrijdag 28 maart Zierikzee „Zeeuwsche Herberghe". Vissersver eniging „Helpt Elkander". 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. UVV-ont- spanningsavond bejaarden. 19.00 uur. Concertzaal, 20.00 uur Z.V.U. Amsterdams Philharmonisch Or kest. Haamstede „Graaf van Haamstede", jaarverga dering varkenshoudersvereniging „De opgaande" zon", 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede, bingo- en dans avond Bond van opzichzelfstaanden, 20.00 uur. Nieuwerkerk Sportpark „Het Springer", 20.00 uur Paasklaverjasavond. Geref. Gemeente in Nederland, jaar vergadering Staatkundig Geref. Stu dievereniging, 19.30 uur. Zaterdag 29 maart Dreischor Dorpshuis. Solistenconcours „Zeeuwse Bond". K.N.F. 10.00 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. 14.00 uur. Jaar lijkse kindermiddag Ver. voor Open baar Onderwijs. Maandag 31 maart Scharcndijkc Gemeentehuis. Vergadering raad Middenschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Stadhuis, gemeenteraadsvergade ring, 19.30 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw. Stichting Sa menlevingsopbouw Schouwen-Dui veland. 20.00 uur. Dinsdag 1 april Zierikzee Bovenzaal Marktzicht, 20.00 uur. Bij eenkomst Aquariumvereniging „He- lodea" Schouwen-Duiveland. Westenschouwen Westenschouwens Welvaren, diskus- sie-ochtend Ver. v. Huisvrouwen afd. Westerschouwen, 10.00 uur. Woensdag 2 april Brouwershaven Verenigingsgebouw, voorjaarsverga dering ANBO, 14.00 uur. Yerseke „Het Trefpunt" (haven), onthulling eerste Educatieve Oosterschelde- bord, 14.00 uur. Zaterdag 5 april Haamstede Beatrixschool, 13.30 uur. St'art Rode Kruis wandeltocht 8 en 15 km. Zaterdag 12 april Brouwershaven Mon Genie. Start Plantenwerkgroep. 9.30 uur. Vrijdag 18 april Zonnemaire Dorpshuis, viering twintigjarig be staan Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Noordgouwe e.o. 20.00 uur. Zaterdag 19 april Bruinisse „Durps'uus". Zevibelvergadering. 10.30 uur. (01110) 2255 Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396- Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Nu konden de mensen daar soms niets aandoenvaak was er een kon- takt dat ,,zo maar' ontstond en gek - in die eerste tijd van de bezetting - wilden de vreemde soldaten nog best redelijk goede maatjes worden met de burgerbevolking. Zo is er het ver haal (dat mocht toen nog) van de zwemmer bij Borrendamme. die op een snikhete dag de kleertjes verwis selde met een zwembroek en schie lijk de Schelde indook Na een kilometer zwemmen, ziet hij opeens een hoofd, dat vast zat aan een man. die kennelijk ook aan het zwemmen was. Hij groette op zijn Schouws en het hoofd schrok daar zo van, dat hij onmiddellijk onderdook, maar - eenmaal weer boven - aller hartelijkst teruggroette, maar wel op zijn Duits. Enfin de zwemmer wist niet hoe snel hij weer aan de kant moest komen, maar de Duitser - een mogelijke relatie vermoedend - zwom vlug achterop en het werd sa men aankleden aan de dijk. De bezet ter vertelde tijdens het broekophij sen een heel verhaal en de civiel mompelde maar wat terug, rolde zijn badklereri op en sprong ijlings op de fiets. Het incident zou daarmee afgelo pen kunnen zijn, maar kreeg een ver volg. De civiel moest kort daarop naar de Westhoek en betrad de (toen nog rijdende) tram. De belangrijkste coupe zat half vol met autochthonen en half vol Weermacht. De man be treedt argeloos de wagen, wil gaan zitten op een leeg plekje, maar on middellijk maakt zich uit de groep Duitse soldaten een man los, die op hem toespringt, zijn hand grijpt en een kanonnade van vriendschappe lijkheden afvuurt: ..Ach das war gut nicht, haben wir xchbn zusnmmcn geschwummen": enfin men begrijpt, het was de Borrendanimczwemmer De man kreeg een kleur als vuur en als stekende naalden voelde hij de ogen priemen van de mensen, die dit opvallend staaltje van verbroedering gadesloegen. ..Nou, dat is ook een foute. hoorde hij hen denken, maar zijn afweermogelijkheden wa ren nihil. Hij kon moeilijk dit gekke verhaal en plein publique gaan uit leggen. Hij mompelde dus weer maar wat en is in Schuddebeurs al uit de tram gesprongen, om aan de pijnlijke situatie te ontsnappen. Per mond-op- mond beademing ging dit verhaal door de regio:,, met X moet je ook op passen. want die heeft vriendjes on der de Weermachtsoldaten". Met het bezettingsleger immers kwam ook de sfeer van achterdocht en achterklap binnen de landspalen tot hel allergrimmigste toe Mooi is nog het verhaal van de Zierikzeese man. die - na een belletje - de deur opende en om koperen spullen werd gevraagd voor het Duitse leger (offi ciële koperinzameling). ,,Neè dank je'' - zei hij - ..want dan kriek straks mun eige bloempot op mun kop" en hij smeet de deur dicht, 's Avonds stond de politie aan de deur en hij heeft nog wót moeten praten om thuis te kunnen blijven: alleen al zijn koper was hij kwijt. Namen ze mee'. SCHIERE1LANDMAN CALAIS, 24-3. Bijna duizend boe ren hebben maandag de toegang tot de passagiershaven van Calais, waar ook de Hovercrafty naar Groot- Brittannië aankomt en vertrekt, ge blokkeerd. Met hun aktie willen ze protesteren* tegen „de landbouwpoli tiek van de regering in Londen en de voorstellen tot verhoging vAn de landbouwprijzen zoals gedaan door de Europese Commissie" (het dage lijks bestuur van de Europese Ge meenschap). De nationale boerenorganisatie en de bond van jonge boeren hadden besloten de toegangswegen tot de ha ven „voor onbepaalde tijd" af te slui ten. Tot dusver hebben zich geen inci denten voorgedaan. NEW YORK, 24-3. De in de VS wo nende Russische schrijver Alexander Soltsjenitsin heeft maandag kritiek op de Sowjet-Unie geleverd naar aanleiding van de arrestatie van twee priesters. De aanhoudingen van Dmitri Dud- ko in januari en van Gleb Yakunin in november maken deel uit van een nieuwe campagne tegen gelovigen in de Sowjet-Unie, aldus de auteur. De beide priesters waren persoon lijke vrienden van Soltsjenitsin. Vol gens de schrijver zullen ze worden berecht wegens „verachtelijke bewe ringen" dat ze aan orgies hebben deelgenomen of hebben gespeculeerd met ikonen, terwijl hun enige mis daad is dat hun ideeën gehoor vin den. N'DJAMENA, 25-3. Honderden Eu ropeanen hebben hun toevlucht ge zocht op de Franse militaire licht- machtbasis aan de rand van N'Jame- na. Dit heeft het Franse ministerie van buitenlandse zaken maandag meegedeeld. Een woordvoerder van het ministerie zei dat 500 Europea nen op de basis waren aangekomen. Het Franse leger had er maandag middag 300 naar Cameroen overge vlogen. DEN HAAG. De douane van het Brabantse Wemhout heeft in samen werking met de fiscale inlichtingen en opsporingsdienst (FIOD) een dranksmokkel ontdekt, waarbij de smokkelaars voor een bedrag van 140.000 gulden aan invoerrechten, ac cijns en omzetbelasting trachtten te ontduiken. Dit heeft het ministerie van financiën maandag bekend ge maakt. Het gaat om 800 dozen met elk twaalf flessen rum, die waren ver borgen onder een lading citrus vruch ten in een vrachtwagen. De chauffeur en de bijrijder van de vrachtwagen zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. De FIOD zet het onderzoek voort. DEN HAAG, 24-3. Nederland iiiqet met andere landen het initiatief ne men voor een nieuwe hulpeampagne voor de bevolking van Cambodja. Volgens een rapport van het Rode Kruis en Unicef is het geld voor de eerste voedselhulp bijna op en staat een nieuwe hongersnood voor de deur. Dit stellen de Tweede- Kamerleden Van den Bergh (PvdA), Ploeg (VVD) en Gualtherie van Wezel (CDA) in schriftelijke vragen aan de ministers Van der Klaauw (buiten landse zaken) en De Koning (ontwik kelingssamenwerking). Schatkist vroeg leeg AMSTERDAM, 24-3. De laatstse ja ren raakt de schatkist gewoonlijk in de zomermaanden leeg. Dit jaar is dat al in de eerste maanden het ge val. Minister Van der Stee van finan ciën heeft dit maandag gezegd in een toespraak, gehouden ter gelegenheid van de opening van een agentschap van het ministerie van financiën in Amsterdam. De minister zei dat de staat, die dit jaar een rekordbedrag moet aantrek ken voor de dekking van het finan cieringstekort, nu beland is op een punt, waar de grenzen van de finan cierbaarheid van het tekort in alle scherpte in zicht komen. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat de bron nen, waarop de staat voor zijn per manente financiering een beroep kaïi doen, beperkt zijn, niet alleen wat het aantal maar ook wat de uitput tingsmogelijkheden betreft. Zo is de situatie op de kapitaalmarkt knel lend geworden en is het voorts niet meer mogelijk verder in te teren op het tegoed van het rijk bij de Neder- landsche Bank. CUYK, 24-3. Minister Wiegel van binnenlandse zaken meent, dat het kabinet-Van Agt bij het loondebat in de Tweede Kamer sterker uit de problemen is gekomen dan velen een maand geleden nog voor mogelijk hadden ge houden. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2