DE KLUIZENAAR Raad Zierikzee besluit tot instelling AROB-kommissie Een dag voor nieuwe dingen! mmim umssm mSWUEHB- Ilolty- iqotle Ds. Boogermanschool Oosterland beleeft een voortdurende groei Van Nelle in hoger beroep tegen „Grendel-Vonnis" Aanleiding bezwaarschrift Vrouwencafé Burgemeesters- woning Theater annuleert „De Butler" Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 Wat biedt de BEELDBUIS Jaarlijkse ouderavond 4 ZIERIKZEE, 20-3. De Zierikzeese gemeenteraad besloot donderdagavond m.a.s. een speciale AROB-kommissie in te stellen. Deze kommissie zal bestaan uit de vier frak- tievoorzitters, te weten: J. Groen (P.v.d.A.), L. S. P. van Velthoven (C.D.A.), J. J. Geleijnse (V.V.D.), en W. F. Sprengelmeijer (R.U.). Een lid van het kollege van b. en w. zal als voorzitter optreden. Na een korte diskussie en een schorsing kwam het kollege terug op haar eerder gedane voorstel het ho ren en adviseren in geval van een AROB-beroep (een beroep bij de Raad van State) te laten plaatsvin den door de kommissie, die qua werkveld het nauwst betrokken is bij de in het bezwaarschrift aan de orde gestelde zaak Drs. R. Sayers (P.v.d.A.) wees erin dit verband op, dat er enkele kom missies zijn waarin een aantal niet- raadsleden zitting hebben. Hij achtte het niet juist, dat deze mensen advies 2ouden uitbrengen aan de raad over een AROB-beroep. De heer Sayers stelde derhalve voor een speciale kommissie, bestaande uit raadsle den. in het leven te roepen. Gewijzigd voorstel Na een intensief overleg tijdens een korte schorsing deelde raads voorzitter burgemeester Th. H. de Meester mede, dat het kollege bereid was het voorstel van de heer Sayers over te nemen. Het gewijzigde kolle- gevoorstel werd m.a.s. aangenomen en na schriftelijke stemming werden de bovengenoemde vier fraktievoor- zitters in deze speciale AROB-kom missie benoemd. De raad ging z.h.s. akkoord met het voorstel, deze kom missie in besloten vergaderingen bij een te laten komen. Overigens kwam deze zaak aan de orde naar aanleiding van een brief van de Werkgroep Vrouwencafé Zie rikzee, waarin op grond van de wet AROB bezwaar wordt aangetekend tegen het raadsbesluit van 21 februa ri jl. geen subsidie te verlenen voor emancipatie-aktiviteiten in 1980. De heer Geleijnse liet weten begrip te hebben voor het feit, dat het Vrou wencafé dit bezwaarschrift had inge diend. „We zijn er nu al drie kwart jaar mee bezig en het wordt tijd om eens te bekijken of de raad terecht of onterecht heeft gehandeld", aldus de V.V.D.-woordvoerder. Grondaankoop De raad besloot verder tot aankoop van drie percelen grond ten behoeve van de realisering van het industrie terrein „Zuidhoek". Het betrof de aankoop van een perceel grond van de erven J. Duivendijk e.c. voor 183.700,—, een perceel grond van de heer G. A. Kloet voor 619.000,— en een perceel grond van de heer M. J. Kloet voor 174.755 (aankoop en pachtontbinding). Naar aanleiding van deze en eerder gedane grondaankopen door de ge meente merkte de heer J. Groen (P.v.d.A.) op, dat het aankoopbedrag meestal een paar procent boven het taxatiebedrag ligt. Hij informeerde waarom het taxa tiebedrag altijd overschreden moest worden. ,,Het komt nooit eens een paar procent lager uit", aldus de heer Groen, die zich afvroeg of er wel „hard" onderhandeld werd en men niet te snel tot overeenstemming kwam. Op de vraag of er „hard" onder handeld werd, zei wethouder P. de Rijke (C.D.A.) met een volmondig „ja" te kunnen antwoorden. „Gaat u maar eens een keertje met mij mee", nodigde de wethouder de heer Groen uit. Wethouder C. Bij de Vaate (C.D.A.) vulde aan, dat er met twee taxateurs wordt gewerkt, zodat het heel wat onderhandelingen kan vergen, voor dat er overeenstemming wordt be reikt. De heer Bij de Vaate deelde desgevraagd ook mede, dat de lande lijke tendens vaak een percentage van 5 7c boven het taxatiebedrag is. De voorzitter liet aan het slot van dit onderwerp weten, zich af te vragen of deze diskussie in materieel opzicht wel in het belang van de gemeente was geweest. Bezwaarschriften De heer Geleijnse liet weten blij te zijn met de aankopen en wees op het i clang van realisering van het in dustrieterrein „Zuidhoek", zowel v< r de direkte als indirekte werkge- ZIERIKZEE. 20-3. Burge- ineester Th. H. de Meester is bezig andere huisvesting in de gemeente te zoeken. Hi) deelde dit donderdagavond tijdetis de gemeenteraadsvergadering mede, naar aanleiding van een agendapunt betreffende het beschikbaar stellen van een krediet van 33.630,— voor isolatie werkzaamheden aan zijn huidige woning in de Noordhavenpoort. De eerste burger verzocht dit agendapunt af te voeren, daar hij van mening was, dat de voorgenomen isolerende maat regelen slechts een uiterst ge ring effekt zouden hebben. De burgemeester gaf een gedetail leerd overzicht van het bedrag aan huur en energiekosten die voor de woning opgebracht moeten worden en kwam tot een totaalbedrag per jaar van 17.000,-. (..Ten onrechte wordt vaak gedacht, dat een burgemeester geen huur zou behoeven te be talen". aldus de heer De Meester). De burgemeester zei deze grote jaarlijkse kostenpost niet meer op te kunnen bren gen en deelde mede, ondanks het feit dat de woning in de Noordhavenpoort een prachti ge lokatie vormt en een zekere romantiek uitstraalt, besloten te hebben naar andere woon ruimte in de gemeente uit te zien. De raad besloot daarop m.a.s. het betreffende agenda punt af te voeren. legenheid. Hij informeerde verder hoe het stond met de bezwaarschrif ten tegen dit bestemmingsplan. De voorzitter deelde mede, dat het bezwaarschrift van de heer Kloet zal worden ingetrokken, dat met de be zwaren van de heer Legemaate in ho ge mate rekening zal worden gehou den en dat met het Zeeuws Koördina- tie Orgaan een zeer positief gesprek had plaatsgevonden. Hoewel het Zeeuws Koördinatie Orgaan het bezwaarschrift nog niet heeft ingetrokken, was wethouder De Rijke van mening, dat er veel be grip bestaat bij deze instantie voor wat betreft de verplaatsing van in dustrieën vanuit de binnenstad naar het industrieterrein. De raad besloot m.a.s. tot uitbrei ding van het aantal raadsleden in de kommissie „Concertzaal". De heer Groen zei in eerste instantie moeite te hebben met het steeds maar uit breiden van kommissies en vroeg of er in dit geval een zeer dringende re den voor bestond. De heer L. v: d. Ouden (CDA) zei het eens te zijn met het kollege- voorstel en informeerde wie in deze kommissie benoemd zullen worden. Verbaasd De voorzitter zei verbaasd te zijn over de reaktie van de heer Groen, daar diens fraktie toch altijd een zo breed mogelijke vertegenwoordiging voorstond. De voorzitter wees erop, dat ook de N.V. „De Concertzaal" in de gelegenheid zou zijn de kommissie met enkele personen uit -te breiden, zodat ook degenen, die thans nogal rechtstreeks met de Concertzaal be trokken zijn, een plaats in deze kom missie kunnen krijgen. De heer Groen haakte daarop in met het verzoek de garantie te geven, dat de Initiatiefgroep Kultureel Cen trum en de Stichting Theater in elk geval een plaats in deze kommissie zullen krijgen. De voorzitter antwoordde daarop, dat een dergelijke garantie niet gege ven kon worden, waarop de heer Groen zei te hopen, dat het kollege in elk geval aandacht zal schenken aan zijn opmerkingen. Het voorstel de kommissie Concertzaal met twee ge meentelijke vertegenwoordigers uit te breiden werd tenslotte met alge mene stemmen aangenomen. Wijkakkommodatie Tijdens de rondvraag stelde de heer Groen de pogingen van de Stich ting Sociaal-Kultureel Werk een huisvesting voor een wijkakkom modatie te vinden, aan de orde. Deze Stichting bleek onlangs een houten gebouwtje in Dirksland van 3000,— te hebben opgespoord. Het kollege had hier echter geen goed keuring aan kunnen verlenen. De heer Groen informeerde naar de ar gumenten van deze afwijzing. De voorzitter deelde mede, dat be halve de aanschaf, ongeveer een be drag van 50.000,— nodig zou zijn geweest voor verplaatsing en bruik baar maken. Verder bleken overwe gingen op het gebied van Ruimtelij ke Ordening een belangrijke rol te hebben gespeeld. „We hebben reeds eerder verno men, dat sommige omwonenden niet blij zouden zijn met een dergelijke akkommodatie voor langere tijd op dat terrein", aldus de voorzitter, die er verder op wees, dat er binnen niet al te lange tijd akkommodaties in de binnenstad beschikbaar komen. Pogingen staken? De heer Groen vroeg zich af of hier uit de konklusie getrokken kon wor den, dat de Stichting Sociaal-Kultu reel Werk haar pogingen een semi permanent gebouw te vinden, maar beter kon staken. De voorzitter liet daarop weten niet duidelijker te kunnen antwoor den dan hij reeds gedaan had. „Als u het niet zeggen wilt, kom daar dan voor uit", was de reaktie van de heer Groen daarop. De wethouder P.W. hakte tenslotte de knoop door met de opmerking, dat de Stichting er niet verstandig aan deed door te zoeken naar een houten keet. ARNHEM, 22-3. Toneelgroep Thea- ter heeft de voorstellingen van „Wat de butler zag" van Joe Orton geannu leerd. Binnen vier weken denkt men met een andere próduktie te kunnen komen. „Wat de butler zag" ging 14 maart in première. Dat Orton een kontro- versioneel schrijver is, besefte de lei ding', evenals dat hij - zeker in zijn vaderland Engeland - reeds als klas siek wordt beschouwd. De toneel groep erkent dat de voorstelling niet geheel en al aan de hooggespannen verwachtingen beantwoordt. De reakties waren uiterst negatief. Ze doen veronderstellen dat Theater met deze voorstelling het eigen pu bliek van zich vervreemdt op een wijze die blijvende schade kan ver oorzaken. Dit wil Theater voorko men. Nagegaan wordt nog of, en zo ja, wanneer, Theater zich heeft ver gist, aldus direktuer Jacques Luyer. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Volgens de voorlopi ge gegevens is in januari 1980 inge voerd voor 12,5 miljard gulden (janu ari 1979 9,5 miljard gulden) en uitge voerd voor 12,6 miljard gulden (janu ari 1979 9,6 miljard gulden). DEN HAAG. Notarissen zouden net als ieder ander met hun 65ste moeten ophouden met werken. Dat menen de tweede-kamerleden voor het CDA Van den Burg en Weijers. Zij hebben staatssekretaris Haars van justitie gevraagd dat op te ne men met de Koninklijke Broeder schap van Notarissen. EINDHOVEN. De direkteur van het Eindhovense café-restaurant Schimmelpenninck, H. de Weerd, eist in een kort geding, dat de onge veer 25 personeelsleden die het be drijf al bijna twee weken bezet hou den, onmiddellijk een eind maken aan hun aktie en het pand verlaten op straffe van een dwangsom van duizend gulden per persoon per dag. Advertentie Ontde.k al het nieuws en zonnigs wat de mode u bieden kan... en ga geluk kig en tevreden naar huis. Blij met ons advies.op basis van een verrassende modekollektie. Nu ook voor hoeden en shawls. EINDHOVEN. Philips is van me ning dat ook in ekonomisch moeilij ke tijden ondernemingen en vakor ganisaties een gezamenlijk overleg vorm moeten kunnen geven aan het arbeidvoorwaardenbeleid. ROTTERDAM. Na klachten van twee ex-medewerksters, heeft de in- spektie voor de volksgezondheid in Zuid-Holland beskoten een onder zoek in te stellen naar de medische gang van zaken in de Rotterdamse gemeentelijke kliniek voor psy chisch gestoorde bejaarden. DEN HAAG. In 1979 hebben 32.460 eigenaren van woningen subsidie aangevraagd voor verbetering ervan. De gemiddelde kosten op de aanvra gen bedroegen 15.440 gulden per wo ning. Van die aanvragen waren er 20.515 waarvan de kosten minder dan tienduizend gulden waren, en ruim tweeduizend, waarvan dat meer dan zestigduizend gulden zou bedragen. EINDHOVEN. Nacap B.V. een on derdeel van de Bos Kalis West minster Group heeft Daftrucks BV opdracht gegeven voor de levering van 64 chassis met opbouw en onder delen. Met deze order is een bedrag gemoeid van ruim 10 miljoen gulden. Dit blijkt uit de Dafbode, het perso neelsblad van Daftrucks. ROTTERDAM. Een van de be langstellenden voor financiering van erosboten in Rotterdam is de Amste- damse zakenman M. Caransa. Over een paar weken verwacht Rotterdam de financiering van dit drijvend bor deel rond te hebben. DINSDAG 25 MAART NED. 1: De EO begint de uitzen ding met Avonturen op Denneheu- vel, vervolgens de Kinderkrant en ROTTERDAM, 22-3. Van Nelle- Lassie in Rotterdam gaat in hoger be roep tegen het vonnis, dat de Rotter damse rechtbankpresident mr. F. J. M. Nivard donderdag heeft gewezen in een kort geding van het bedrijf te gen de Industrie-en Voedingsbond FNV. De president besliste dat bij de anti-loonwet akties van de FNV de afgrendeling van de bedrijfshekken niet onrechtmatig is. De direktie heeft daar geen vrede mee, zo heeft het bedrijf laten weten. Van Nelle blijft op het standpunt staan, dat werkwilligen het terrein op moeten kunnen bij akties. Protest buitendienst In een communiqué gaat Van Nelle in op één punt uit het vonnis. Mr. Ni vard zei in zijn uitspraak van don derdag, dat de direktie ook geen pro test had laten horen toen de hekken aan het begin van de week een keer geblokkeerd waren bij een aktie van werkwilligen. Dat was een protest van de buitendienst tegen de op han den zijn de FNV-aktie. een aflevering van Het kleine huis. Jeruzalem miniatuur is een evange lisch programma aan de hand van de uit natuursteen vervaardigde ma quette van Jeruzalem. Na Tijdsein en Tenslotte neemt de NOS de uitzen ding over met Den Haag vandaag, Panoramiek en de rubriek Beeldspraak. Tot slot is de film De enkele jaren uitgestelde dood van Jacques Rigaut. Rigaut die leefde van 1898 tot 1929 was een Frans schrijver, van oorsprong dadaïst, uit Volgens de direktie van Van Nelle- Lassie is tegen de aktie wel opgetre den. Bovendien was er volgens de be drijfsleiding toen geen sprake van een volledige blokkade. weerzin jegens het leven de hand aan zichzelf sloeg. NED. 2: Sindbad de zeeman opent zoals gebruikelijk de uitzending. Voorts de Muppet show. In de achtste aflevering van Buddenbrooks doet Tony Thomas een voorstel dat hem voor een gewetensdelemma stelt. Thomas is namelijk bij machte de oogst bij voorbagt op te kopen van de oude goklustige von Maiboom. Ener zijds trekt het projekt hem wel aan anderzijds wil hij niet van ander mans bankroet profiteren. Brand punt wordt gevolgd door Drie hoog achter. En de avond wordt beëindigd met Heel de mens en Vastenoverden king. DINSDAG 25 MAART NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven14.00 Schooltele visie; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Avonturen op Denne- heuyel; 19.05 Kinderkrant; 19.30 Het kleine huis; 20.18 Jeruzalem-minia- tuur; 20.50 Tijdsein; 21.24 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag van daag; 22.10 Panoramiek; 22.30 Beeldspraak; 23.15 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor dozen; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Sinbad; 19.25 De Muppet show; 20.00 Journaal; 20.27 Buddenbrooks; 21.30 Brandpunt; 22.05 Drie hoog ach ter; 22.30 Heel de mens23.00 Vaste- noverweging; 23.10 Nieuws. OOSTERLAND, 24-3. De ds. J. Boogermanschool, de school voor Chr. kleuter- en lager onderwijs op Reforma torische grondslag te Oosterland heeft een voortdurende groei van het leerlingenaantal. De kleuterschool wordt bezocht door 51 kinderen en het leerlingenaantal van de lagere school bedraagt 157. Deze mededelingen werden gedaan tijdens de vorige week gehouden jaarlijkse ouderavond. Het school hoofd, de heer D. Morks toonde zich zeer tevreden met de gestadige groei. „We zijn wel anderhalf maal groter geworden dan bij het begin", betoog de hij. Iedere klas beschikt over een eigen leerkracht, verwacht wordt dat de eerste klas dit jaar nog 44 leerlin gen zal gaan tellen. De heer Morks deelde verder mede, dat de schoolreizen in drie groepen moeten plaatsvinden. Het zendings- geld bracht dit jaar een totaal bedrag van 1.267,50 op. Het schoolhoofd bracht dank aan de vier dames-leden, die belangeloos hulp verlenen bij het uitlenen van boeken. Hij on derstreepte zijn woorden met een ge schenkenbon. Verder dankte de heer Morks alle leerkrachten van kleuter en lager onderwijs voor hun inbreng voor het Chr. onderwijs. Het jaarverslag van de kleuter school wordt voorgelezen door hoofdleidster mevrouw M. K. Beije. Samenwerking Deze ouderavond, waarvoor grote belangstelling van de ouders bestond, werd-op gebruikelijke wijze geopend. Voorzitter van het school bestuur, de heer Matth. Stouten sprak in zijn meditatie over het grote belang van samenwerking tussen huisgezin en school. Hierna volgde een verkeersquiz voor vijftien leerlingen van de zesde klas, verdeeld in drie groepen. Groep I behaalde 148 punten en de beide an dere groepen ieder 140. Deze ver keersquiz bleek ook voor vele ouders een leerzame test. Tijdens deze bijeenkomst werd ge bruik gemaakt van de gelegenheid afscheid te nemen van de heer KI. van Dijke als sekretaris van het Re formatorisch onderwijs te Ooster land. Er werd nog eens duidelijk on derstreept op welke wijze de heer Van Dijke zich gedurende 31 jaar hiervoor heeft ingezet. Op de onlangs gehouden ledenver gadering kreeg de afscheid nemende sekretaris reeds een fraai polshorlo ge aangeboden, dit geschenk werd thans aangevuld met een staande schemerlamp en een boek. Mevrouw Van Dijke kreeg een fraai boeket aangeboden. Karin Donselaar ver tolkte op rijm de vele verdienste van de heerVan Dijke, die tenslotte een dankwoord richtte tot allen met wie hij heeft samengewerkt. De heer Kastelein bood vervolgens de leerkrachten, die toezicht houden bij de overblijvende leerlingen tus sen de middag op school, een boeken- bon aan. Inleiding Na de pauze was het de beurt aan de heer B. Stolk, rector van de scho lengemeenschap „Guido de Brés" te Rotterdam, die sprak over het onder werp: „Christelijke opvoeding in een ondergaande wereld". Spreker was van mening, dat het de opdracht van de ouders is de kinderen een christe lijke opvoeding te geven naar de eis van Gods Woord. Hij verwees in dit verband naar de doopsbelofte. De heer Stolk zei het te betreuren, dat het ouderlijk gezag in de tegenwoor dige tijd vaak tot een karikatuur wordt gemaakt. „Men houde nauwlettend toezicht met wie onze kinderen omgaan, wel ke lektuur ze onder ogen krijgen enz.", aldus de heer Stolk. Hij ging terug in de geschiedenis en was van mening dat in de Gouden Eeuw een verantwoord onderwijs werd gegeven. Ook belichtte de spre ker de schoolstrijd en het feit dat in 1920 de gelijkstelling met het open baar onderwijs kwam. De voorzitter bracht de heer Stolk dank voor zijn boeiend betoog en overhandigde hem een geschenkbon namens de vereniging. Ze liep naar de kast en keek, wat daar allemaal in stond. Een kopje, de suiker pot en een lepeltje pakkend, liep ze terug naar de tafel en schonk zich de kop vol, waarna ze er suiker bij deed. De pot was van metaal, dus zette ze hem weer op het fornuis. Even deed ze het deurtje open, maar het vuur brand de vol op. En omdat de pan met vlees en vet begon te koken, zette ze die een eindje naar achteren. Met een schep warme melk kwam ze terug naar de tafel en deed die in haar kopje. Toen dronk ze. Tot haar verwondering smaakte het Het was in ieder geval warm en zoet En ze proefde duidelijk, dat het vers gezet te koffie was. Al was het zonder filter gezet. Maar ze vond het werkelijk lek ker. Gedurende de minuten, dat de man weg was, hield ze het vuur bij en deed de deksel van de pan aardappelen half los, toen het water begon te koken. Ze keek rond, maar zag geen groenten. Wel indejuspan grote stukken vlees. Of het was spek? Ze wist het niet De man kwam wel terug met een paar kroppen sla. Naar het fornuis lopend, keek hij in de pannen en daarna naar het vuur. Het begon nu warm te worden in het lage vertrek. De hond was al teruggegaan tot het midden van de kamer. Daar lag hij nu, met de voorpo ten gekruist naar de man te kijken, die de koffiekan meenam naar de tafel en zich een kop inschonk. Naar de vrouw aan de andere kant van de tafel kijkend, vroeg hij: „Nog één?" „Graag," ant woordde ze en ditmaal lag er iets van spontaniëteit in haar stem. Hij schonk ook de andere kop vol en keerde daarna met de kan terug naar het fornuis. Na koffie gedronken te hebben, kwam hij met borden en bestek. „Tafellaken heb ik niet," zei hij. „Ser vetten evenmin. Ik ben niet ingesteld op damesbezoek." Ze knikte ten antwoord, alsof ze zeggen wilde: ik begrijp het. De tafel was van ongeverfd hout Ze had neiging om een borstel, heet water en een bus schuurpoeder te nemen en het blad schoon te maken. De man kwam met de pannen naar de tafel en zette er alles neer. De deksels er af nemend, maakte hij een uitnodigend gebaar. Zelf nam hij een groot stuk vlees uit de pan en schepte zich aard appelen op. Óp een soort schaaltje had hij de sla gelegd, met ertussen schijfjes augurk of komkommer. Het vlees rook geurig. Ze voelde de honger in haar lichaam en stak de vork in de juspan om er ook een stuk vlees uit te halen. Het was vet en heet, maar wel mals. Ze sneed het in stukjes en proefde ervan. Dit heb ik nooit zo gegeten, wist ze: maar het smaakt geweldig. Geruime tijd aten ze. De stilte was haast voelbaar, dacht de vrouw, nu we geen van beiden spreken. De man schepte zich nog een tweede keer op en nam ook nog een stuk vlees. Maar de vrouw schoof baar bord, nadat ze het leeggegeten had, van zich af. Na deze Door GERRIT FRANSSEN maaltijd haalde de man een andere pan van het fornuis; er bleek pap in te zitten. Ze had niet bemerkt, dat hij ermee bezig was geweest Zonder verdere plichtpleging zette hij haard bord weer terug en begon er pap in te scheppen. Ze protesteerde al na de tweede schep: „Dat kan ik allemaal niet meer op!" Hij keek naar haar figuur met een geringschattende blik. „Daar kan an ders best nog wat bij," zei hij, maar vulde toen zijn eigen bord. De vrouw kreeg met veel moeite ook nog de dikke pap naar binnen. Ik krijg er straks een hevige indigestie van, dacht ze bij zich zelf. Kan mijn maag zo'n enorme hoe veelheid ineens verdragen? Na het eten zei hij, borden en pannen wegzetten op een plank bij de pomp: „Morgenochtend wassen we wel af; het is nu te laat geworden. We drinken nog een kop koffie en gaan dan naar bed. Ze keek verschrikt op. De man bij het fornuis schepte de etensbak van de hond vol, waarna hij deze voor het dier neerzette. Daarna kwam hij met de koffiekan naar de tafel en schonk nog maals beide koppen vol. De vrouw begon nu echt bang te worden. Terwijl ze uit de kop dronk, klapperden haar tanden er tegen. Misschien voelde de man nu haar vrees aan. Hij zei, wijzend op de kaars in de blaken „Neem dat licht maar mee; boven is een opgemaakt bed. Een enkele keer heb ik hier wel vaker een slaper. Maar wees voorzich tig met het licht Steek de boel niet in brand." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4