KOMBI-UITVOERING „J. L. DE JONGESCHOOL" EN „DE MALTARAKKERS" STREEKNIEUWS AUTOBEDRIJF AKKERDAAS BV Looptijd Loonmaatregel zal op 31 december beëindigd worden OUWERKERK ZORGDE VOOR FEESTELIJK GEBEUREN TE SIRJANSLAND Avondje van en voor de jeugd wegens AUTOSHOW gesloten. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag; 24 maart 1980 Nr. 22680 3 ZIERIKZEE. 21-3. Als feestelijk markatiepuntje in de tijd, hielden de leerlingen van de J.L. de Jongeschool en de kleuterschool ,,De Maltarakkers" vrijdag de jaarlijk se ouderavond in de zaal van het hervormd verenigings gebouw, gevuld met vele belangstellende ouders en uite raard een - door de spanning - soms wat woelige kinder schare. De oudste kleuters van ,,De Malta- rakkers" het groepje dat de kleuter klas straks gaat verwisselen met de „grote school") zorgde voor een ont wapenend programmaatje, waaruit bleek dat tijdens de lesuren aan de nodige kreativiteit wordt gedaan. Uitspraak Raad van State Den Haag, Zierikzee, Bruinisse, Yerseke, 22-3. De Raad van State, heeft bij monde van de president mr. K. M. Th. van Rijckevorsel uitspraak gedaan in de kontroverse tussen de aalvissers in de Grevelingen en de or ganisatie van oesterkwekers VER- VOEX. De toestemming voor VER- VOEX te opereren op een Schouws terrein van 90 ha is opgeschort door bedoelde uitspraak. We komen op de ze zaak nader terug. Red. Streekschool Zeeland Reeds geruime tijd ontving de Streekschool Zeeland te Middelburg klachten over de slechte telefonische bereikbaarheid van de school. De di- rektie deelt thans mede, dat men bin nen afzienbare tijd de beschikking zal hebben over een twee-lijnsiristal- latie. Het telefoonnummer van de Streekschool zal daartoe met ingang van 1 april wijzigen in: (01180) 16457. ZIERIKZEE U.V.V.-Ontspanningsavond bejaarden De U.V.V. organiseert een ontspan ningavond op vrijdag 28 maart a.s. in het Herv. Verenigingsgebouw in 't Vrije. Er wordt een toneelstuk opgevoerd getiteld „Dalles en Co" door leden van de C.P.J. Verder is er een verlo ting. Alle bejaarden en minder validen met echtgeno(o)t(e) zijn hartelijk welkom. Voor eventueel vervoer kan men zich opgeven bij mevrouw M. J. Stoel-Bakker. Telefoon 3366. Jubileum voor (Van der) Post Op 16 april is het veertig jaar gele den dat de heer H. M. van der Post, direkteur van het postkantoor te Zie rikzee, in dienst kwam bij het Staats bedrijf der P.T.T. Zaterdag 12 april zal van half vier tot half zes een receptie worden ge houden in de foyer van restaurant „Mondragon". Advertentie MEDEDELING Vrijdag 28 maart 1980 is onze werkplaats De schade-afdeling is normaal geopend. Kloosterweg 2 Noordgouwe Telefoon (01112) 347 ZIERIKZEE. Kleuters van „de Mal tarakkers" in aktie met een blij num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) drie koren allen plaats op het podi um onder de kansel en zongen a. „O, Hoofd bedekt met wonden" en b. .Schots Paaslied". Het eerste lied wat aarzelend van inzet doch allengs met meer bezieling. Vooraj het twee de lied kwam zeer goed bij de aanwe zigen over. Het daaropvolgende ,,Wees gegroet, Gij eersteling uit de graven", werd met geestdrift door de gemeente in samenzang gezongen. De meditatie door ds. Moet was naar aanleiding van Lukas 7:11 t/m 18. Punt 6 van het program was sa menzang met kollekte en werd er ge zongen „Halleluja! Lof zij het Lam", vier verzen. De gekombineerde ko ren zongen daarna a. „Paaszang" en b. „Pasen" en samen met de gemeen te weer samenzang ,,'k Zal met mijn ganse hart Uw eer. Vermelden Heer, U dank bewijzen. Het koor daarop a. Christus is verrezen" en b. „U, zij de Glorie". De sluiting werd verzorgd door ds. Moet en tot slot van deze mooie zan gavond zongen allen staande het alom bekende „Dankt, dankt nu al len God". De organisatoren konden terugzien op een sfeervolle goed geslaagde en druk bezochte paaszangavond te Bruinisse welke zal worden herhaald op zaterdag 29 maart te Sint Philips- land en zaterdag 5 april te Stavenis- se. Beide in de Ned. Hervormde Ker ken aldaar. Jubilarissen „Nu met Hope" Enige tijd geleden maakten wij melding van het feit dat de heer Tho mas Kik, bestuurslid van „muziek vereniging Nu met Hope" begin juli 60 jaar lid van deze vereniging zal zijn, nu blijkt nog een jubilaris op komst. Begin augustus zal de voorzitter de heer J. van der Have, gedurende 25 jaar zonder onderbreking deze funk- tie hebben waargenomen. Daar komt nog bij, dat hij dan tevens 50 jaar lid van „Nu met Hope" zal zijn. Ver wacht mag zeker worden, dat deze ju bilea niet onopgemerkt voorbij zul len gaan. Motie van D'66 Overigens vertelde de hoofd; leidster, dat mogelijkerwijs volgend jaar een kombi-uitvoering niet meer mogelijk zal zijn, want het aantal leerlingen van „De Maltarakkers" lijdt - evenals andere scholen - aan de teruggang van het leerlingental. Schetsjes Met schetsjes als: „Meisjes in de re gen", „Doornroosje" en (vooral): „Dieren op de boerderij" toonden de leerlingen „leuke" dingen te hebben ingestudeerd. Soms haperde er wel eens wat, maar achter de coulissen was altijd de edukatieve beschérm- engel aanwezig, om de exekutanten weer verder te helpen. Er werd door de ouders - voor later - heel wat af ge fotografeerd. „Jan Klaassen Na de pauze kwamen de „groten" aan de beurt. „De barbier doet alles in het groot zou een hint kunnen zijn in de richting van arbeids- en energiebesparing. De „Taptoe van de clowns" bracht de stemming er vol doende in „om te gaan zitten", voor hét hoofd toneelstuk: „Jan Klaassen en het ontvoerde prinsesje", een op de huid van kinderen geschreven „thriller", door de onderwijzeres mej. T. Balk. In het kader van zes schetsjes her stelde de prinses van een ziekte, ver dween door rovers, kwam vrij met een losgeld, dat Jan Klaassen ten deel viel. Die had de pecunia hard nodig, want echtgenote Katrijn was reeds dusdanig getroffen door de huishou delijke armoede, dat de kinderen zonder brood zaten. RENESSE Kollekte De kollekte ten bate van het Rheu- mafonds heeft te Renesse 1285,— opgebracht. KERKWERVE Opbrengst kollekte De Rheumakollekte heeft in Kerk- werve 163,— opgebracht. Langs de ze weg wordt de burgerij hartelijk dank gezegd en ook de kollektanten, t.w. de dames Van de Ouden, Broere, Stouten, Landman en Kouwenberg. OOSTERLAND Postzegelruilmiddag Na het succes van februari organi seert FV Delta-West weer een postze- De avond werd geopend met geza menlijk zingen van Ps. 136, terwijl - bij ontstentenis van de voorzitter de heer C. A. van Oord - de sluiting werd verzorgd door ds. B. Ooster broek te Haamstede. Moe, maar ge lukkig keerden allen huiswaarts. gelruilmiddag op 10 mei 1980 in de Oosterhof te Oosterland. Voor jong en oud de mogelijkheid om postze gels te ruilen. NOORDGOUWE Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordgouwe e.o. kwam vorige week bijeen in het dorpshuis te Dreischor. Wegens ziek te van de inleidster deze avond, me vrouw Vleugels Schutter kwam de aanvankelijk op het programma staande lezing te vervallen. Voor zitster mevrouw Heringa had me vrouw Tessa Braat echter bereid ge vonden deze avond als plaatsver vangster voor mevrouw Vleugel Schutter op te treden. Tessa Braat vertelde over haar leven en werken als pottebakster. Zij illustreerde haar lezing met dia's. Na de pauze werd er een zeer geslaagde sjoel wedstrijd tussen de dames onderling gehouden. BRUINISSE Vergadering N.C.B.O. afd. Bruinisse Dinsdagavond 18 maart jl. hield de afdeling Bruinisse vap de Nederland se Christelijke Bond van Over heidspersoneel in ,,'t Durps'uus" te Bruinisse haar algemene ledenverga dering. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Jac. de Bil en A. Wiebrens herkozen. De bestuurder de heer P. van Nieu- wenhuize sprak over de loonwetsta kingen en alles wat daarmee verband houdt. Duidelijk kwam vast te staan, dat het C.N.V. hier anders tegenover staat dan het F.N.V. Spreker vond het echter toch jammer dat de rege ring nog niet wil ingaan op de argu menten van de vakbeweging. Toch zal er gepraat moeten worden om tot een oplossing te komen, aldus spre ker. De daarop volgende vragen wer- de afdoende beantwoord. De voorzitter, de heer W. van Gilst kon spreken van een goed bezochte en goed geslaagde avond en dankte een ieder voor hun opkomst en in breng waarmee hij de vergadering sloot. Paaszangavond te Bruinisse In het kader van de Paasviering werd zaterdagavond 22 maart jl. een Paaszangavond gehouden in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse. Voor deze avond was goede be langstelling en ds. P. J. Moet mocht de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom heten alsmede de drie koren welke aan deze avond hun medewer king verleenden. De drie koren, welke onder leiding stonden van de heer C. den Braber, waren: de chr. gem. zangvereniging „Laus Deo" Bruinisse; de chr. gem. zangvereniging „Maranatha" Sint Philipsland en de chr. gem. zangvere niging „Lau Date Dominus" uit Sta- venisse. Het orgel werd bespeeld door de heer Sam Everaars. Deze zorgde voor de begeleiding van zowel de samenzang als ook de koren die gezamenlijk de liederen ten gehore brachten. Ds. P. J. Moet las eerst een gedeelte voor uit de Heilige Schrift en ging vervolgens voor in gebed. Tesamen met de koren zongen alle aanwezigen het bekende „De steen die door de tempelbouwers". Hierna namen de Inzameling „Mensen in Nood" De kledinginzameling voor de ak- tie „Mensen in Nood" is - zoals werd medegedeeld - een enorm sukses ge worden. deze aktie die door de Her vormde vrouwengroep „Helpt El kander" werd gehouden vond vorige week plaats. Namens de vrouwen groep sprak de presidente mevrouw B. de Waal, haar grote waardering uit jegens de milde gevers die tot dit mooie resultaat hebben bijgedragen. Afscheid Groepskommandant De Groep Bruinisse van de Rijkspolitie te water ressorteert on der het District Willemstad. Adju dant J. Kamp, groepscommandant van die Rijkswaterpolitie te Wil lemstad is op Bruinisse en in de-om-" r geving zeker geen onbekende. Op 1 april zal adjudant Kamp we gens leeftijdsontslag de dienst verla ten. Op vrijdag 28 maart wordt in het Stadhuis te Willemstad een af scheidsreceptie gegeven. De schei dende adjudant heeft voor de nauti sche en sociale belangen van de bin nenvaart en de binnenschippers zeer verdienstelijk werk gedaan. Hij wordt opgevolgd door adjudant A. Verveer. DEN HAAG, 22-3. De loonmaatre gel zal geen looptijd van een jaar krijgen maar op 31 december worden beëindigd. Minister Albeda van soci ale zaken heeft vrijdag tijdens het debat over de loonmaatregel in de Tweede kamer toegezegd dat dit in de loonmaatregel wordt opgenomen. Allpeda deed die toezegging nadat duidelijk was geworden dat een mo tie van de D'66-ers Nypels en Engwir- da waarin een looptijd van alleen dit kalenderjaar werd voorgesteld, een meerderheid in de Kamer zou krij gen. Aldus geschiedde. De motie werd aanvaard met de stemmen van de frakties van PvdA, PPR, CPN en PSP tegen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister Van der Stee van financiën heeft voorlopig nog geen staatssekretaris. „Dat is een proces dat behoedzaam voortgang boekt", aldus premier Van Agt na af loop van de wekelijkse ministerraad. Van der Stee heeft op het ogenblik wel andere dingen aan zijn hoofd" al dus de premier wijzend op dé loon- wetgeving en de loonmaatregel, waar de nieuwe minister van finan ciën onmiddellijk is ingedoken. DEN HAAG. Vertegenwoordigers van Greenpeace Nederland en het Wereldnatuurfonds hebben in Den Haag een petitie overhandigd aan de Noorse ambassadeur in ons land, Ar- ne Gunning. In de petitie wordt de ambassadeur gevraagd zijn invloed aan te wenden om de jacht op zeehon den te verbieden en mee te werken aan een internationaal verbod op de invoer van zeehondenhuiden en zee- hondenprodukten. DEN HAAG. De onroerend- goedbelasting, die de gemeenten hef fen, zal volgens hun gezamenlijke be grotingen dit jaar 1,9 miljard gulden opbrengen, of ongeveer zeven pro cent meer dan de voor 1979 geraamde ontvangst, zo deelt het CBS mede. Per hoofd van de bevolking stijgt de ze belasting met tien gulden tot 135 gulden. ROTTERDAM. De invloed van de vakbeweging, is buiten proporties ge groeid. Een handvol leiders kan onze gehele ekonomie lam leggen. Vroeger was de macht van de ondernemer te groot. Het zijn dus niet altijd dezelf de groepen die tot de zwaksten in de samenleving behoren. Dit zei staats sekretaris Van Eekelen (defensie) za terdag in Rotterdam op een regionaal VVP-congres. ROTTERDAM. Het kollege van b. en w. van Rotterdam heeft vrijdag in een telegram aan minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) aangedron gen op een snelle start van de bouw van een viaduct over Rijksweg 16 (Rotterdam-Breda), dat de toe komstige wijk Beverwaard (4800 wo ningen) moet ontsluiten. De bouw komt in gevaar als het viaduct uit blijft, zegt Rotterdam. Zo kort mogelijk In de motie wordt uitgesproken dat een looningreep van zo kort mogelij ke duur moet zijn, om de totstandko ming van een Centraalakkoord voor 1981 dat gedragen wordt door werk gevers en werknemers, niet te blok keren en de eigen verantwoordelijk heid van de sociale partners niet on nodig aan te tasten. Ook gaat de mo tie ervan uit dat in de loop van dit jaar door overleg tussen regering en sociale partners een regeling kan worden getroffen, die bereikt dat de beperking van het incidentele loon in beginsel voor alle werknemers een gelijk effekt heeft. De Kamer vroeg de regering ook de ondernemer op grond van de wet op de ondernemingsraden te verplich ten tijdig voor regelingen voor de be perking van het incidentele loon worden uitgevoerd aan de onderne mingsraad daarover gegevens te ver strekken. Dit standpunt werd verwoord in een motie van mevrouw Beckers (PPR) en kreeg slechts de tegenstem men van WD, SGP en GPV. De PvdA-motie die de regering vroeg de loonmaatregel in herover weging te nemen, verwierf alleen de stemmen van PvdA, PPR, PSP en CPN. Advertentie DEN HAAG. Tussen 1975 en 1979 is het bedrag, dat mensen van de be lastingen terugkregen op grond van een negatief aangiftebiljet in komstenbelasting, gestegen met 21 procent. Dat heeft minister Van der Stee van financiën geantwoord op schriftelijke vragen uit de Tweede Kamer. Die groei is voornamelijk veroorzaakt door de toename van hy potheken en het consumptief kre diet, al'düs de béwiïidsman. DEN HAAG. Minister De Koning van ontwikkelingssamenwerking heeft 1.250.000 gulden beschikbaar gesteld voor programma's'die in het kader van de hulpverlening bij de op vang van terugkerende vluchtelin gen in Zimbabwe zullen worden uit gevoerd. Puik programma muziek en toneel SIRJANSLAND, 21-3. Afgelopen vrijdagavond vond in het verenigingsgebouw te Sirjansland een feestavond plaats. Op het programma stonden een muzikale uitvoe ring van „Nieuwe Leven", het toneelstuk „Mister Doe- het-zelf" en een verloting. In een goed bezette zaal werd de avond geopend door de heer W. Kuy- per uit Ouwerkerk, die melding maakte van het feit dat nien voor het eerst een uitvoering verzorgde op „vreemde bodem". Hierna werden op vakkundige wij ze enige nummers ten gehore ge bracht. Snel werden vervolgens de instrumenten verwisseld voor de de cors en werd begonnen met een klucht in drie bedrijven, „Mister Doe-het-zelf", waarin een tamelijk onhandige huisvader verwikkeld raakt in een „mister doe-het-zelf-ver kiezing". Goed en op de lachspieren werkend toneel was er te zien onder regie van de heer M. P. Pankow, die met zijn gezelschap terecht een open doekje kreeg aan het eind van de voorstel ling. Voor alle spelers en regie waren er bloemen. „Ieder jaar" De heer G. Oele, voorzitter van het organiserend komité sprak een dank woord, waarin hij de wens uitsprak dat het volledige Ouwerkerkse gezel schap voortaan maar ieder jaar voor een uitvoering in Sirjansland moest komen. Tenslotte was er de uitslag van de verloting waarbij de grote taart werd gewonnen door de heer Pankow, de regisseur van het to neelstuk. Scène uit het toneelstuk ,,Mister- Doe-het-zelf' met Ali Pankow als ,,Oma Vogelen Jo Hage en Tanny Stoutjesdijk als het echtpaar ,,Otto en Caro Vogel".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3