BEZUINIGINGSMAATREGELEN TREFFEN LAAGSTBETAALDEN TOCH HET MEEST SAMENSTELLING REGIONALE PLANNINGSGROEP WELZIJN TE LANGE NOTULEN WEGHERSTEL - KADOOTJE VOOR DE JEUGD - GEEN NIEUWE CAMPING - HERSTEL KADEMUREN STEUN KLEINE BEDRIJVEN - AFBRAAK „DE WOELWATERS". - AANKOOP WERKTUIGEN INTERMEUBEL DEURLOO Ver. Exploitatie Landbouwmachines deed belangrijke aankopen STREEKNIEUWS BAR „ZIERICK" ABVA-voorzitter Dutman in Zierikzee: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 maart 1980 Nr. 22679 3 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 20-3. Op de donderdag gehouden vergade ring van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, werden de notulen goedgekeurd van de vergadering van 28 februari'j.l., niet echter zonder een kritische opmerking van de voorzitter. Een onderzoek was ingesteld naar een gemaakte opmer king van drs. Sayers en (een vraag) of deze adequaat in de notulen was overgekomen. De voorzitter vond het een toestand, dat de gehele notulering minitueus moet worden gedaan. De betreffende notulen beslaan 28 kantjes bedrukt pa pier en het is logisch dat hierin veel arbeid steekt voor de betreffende notulai- re ambtenaar. Erkennende het nut (ook) „om politiek te bedrijven" met notu len, vond de voorzitter dit toch erg ver gaan. Onder de ingekomen stukken be vonden zich enkele reaktieverslagen van de schoolhoofden inzake de „faits et geste»" van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. De heer Groen uitte hierover zijn waar dering, maar vond het wel erg, dat vaak zolang moet worden gewacht op de adviezen van de R.P.C.Z. Daar gaat soms wel een half jaar mee heen en dan is het nut alweer minder ge worden. Feitelijk zou nog een psy choloog moeten worden aangetrok ken. Wie nu een brief instuurt, kan pas in september behandeling ver wachten. Hij wilde op die z.i. te lange termijn, de nadruk gelegd. De heer Sprengelmeijer onderschreef de op merkingen van de heer Groen. De wethouder van onderwijs licht te toe, dat het grote aantal aanvragen hier debet aan is. Hij erkende dat snellere hulp beter zou zijn; de plaat sing van moeilijk lerende kinderen ligt trouwens ook lastig (Goes). De heer Van Velthoven achtte een heel pakket van onderwijsproble men aanwezig en zou het juist vin den, als die doorgespeeld worden naar de Kommissie van Onderwijs. T.z.t. zullen deze - en andere zaken - in genoemde kommissie aan de orde komen. Weg Zierikzee- Serooskerke De Zeeuwse Provinciale Wa terstaat zond een schrijven inzake verbetering van de provinciale weg Zierikzee-Serooskerke. De heer Le- gemaate hoopte dat het herstel op een dusdanig tijdstip gebeurt, dat meer-verkeer in verband met de aan leg van de pijlerdam hiervan nog kan profiteren. De voorzitter hoopte dat met spoedige verbetering zal worden begonnen. In het kader van de gemeentelijke aktiviteiten zal een werkmap ver- schijnen, met de' werkzaamheden van P.W. Deze map komt - antwoord op een vraag van de heer Van Veltho ven -_ter inzage van de raadsleden. De~raad besloot adhesie te betuigen aan een schrijven van de gemeente Westerschouwen voor behoud van het Rode Kruis ziekenhuis. Herinneringsgeschenk B. en w. antwoordden op een eerde re vraag van de heer Sprengelmeijer niet voornemens te zijn een herinne ringsgeschenk aan de schooljeugd aan te bieden bij gelegenheid van de kroning van prinses Beatrix. De Stichting Katholiek onderwijs en de Chr. Schoolvereniging hadden te kennen gegeven - zo bleek uit opmer kingen uit de raad - een dergelijk ge schenk wel op prijs te stellen. Advertentie flET NIEUWE INTERMEUBEL MAGAZINE IS UIT! 64 pagina's vol tips en wooninformatie. Gratis verkrijgbaar. Meelstraat 31-33 - Zierikzee Gedacht is derhalve in tweede in stantie aan een klein presentje, dat ook zal worden uitgereikt aan de kin deren van de Beatrixschool en de leerlingen van de Stichting Dagver blijf, plus de leerlingen die de Anne Frankschool te Goes bezoeken. Het geheel gaat ongeveer 4200,— vergen. De heer Asma had de vroege re herinneringsbekers in gedachten, maar mevrouw Gilden-van Geesber- gen wees op de brekelijkheid. De heer Geleijnse was voor een present je, maar het moet wel iets degelijks zijn. De raad gaf fiat aan het hier voor te besteden bedrag. Geen kampeerterrein Het kollege berichtte de raad geen behoefte meer te hebben aan een ei gen gemeentelijk kampeerterrein. De voorzieningen (water en licht e.d.) van het oude terrein zijn wegge haald, zodat herinrichting een heel bedrag zou vergen. De idee tot herin richting was destijds van de heer Jonker. De heer Asma wilde weten aan welk soort kampeerterrein de ge meente heeft gedacht. Het zou z.i. een terrein louter voor tenten moeten worden, hetgeen prijsdrukkend werkt. Wethouder De Rijke geloofde daar niet in; het zou niet veel uitmaken op het totaal benodigde bedrag. De heer Asma had ook advies in willen winnen van de A.N.W.B. en Staatsbosbeheer. De voorzitter on derlijnde enerzijds de financiële kon- sekwenties en anderzijds het feit dat de gemeente helemaal niet meer als campinghouder wil optreden, temeer niet daar het betreffende terrein een andere bestemming krijgt, zodat men na twee a drie jaar de zaak weer moet opruimen. Het voorstël Asma te komen tot een diepgaandm- onder zoek, werd ondersteund en m stem ming gebracht, maar verworpen met alleen de P.v.d.A. voor; het kollege- voorstel werd in dezelfde verhouding aangenomen. Wethouder Bij de Vaate deelde me de dat de Stichting juist inspringt, als banken niet meer kunnen, zodat betrokkenen toch aan financiën kun nen komen. Hij wees op de inschakeling van de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen en wist uit de praktijk dat de Stich ting veel werk verricht en dat goed doet, zodat instandhouding noodza kelijk is. Aankoop bedrijf De raad besloot op voorstel van b. en w. tot aankoop van het be drijfsterrein met opstallen aan de Rozemarijnstraat Gat van Westen Noordwesten Peterseliestraat van de heer C. van der Wekken. Subsidie zal worden verleend van de zijde van Volkshuisvesting en Mi lieuhygiëne van 358.550,zodat de totale kosten van 736.130,— voor de gemeente worden gedrukt tot 153.000,—. Het betreft hier een departemen taal „proefobjekt", met als doel hin- dergevende bedrijven uit de bin nenstad te verplaatsen naar het in dustrieterrein. Vertraging is geko men in verplaatsing van het schroot- bedrijf L. Groenleer, maar het be drijf van Van der Wekken had de ge meente „achter de hand", zodat deze zaak kan worden aangevat, met in de toekomst de verhuizing van het be drijf naar het industrieterrein. De heer Jonker wilde weten of be- Vergadering Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 17-3. De leden van de Coöperatieve Vereniging tot Ex ploitatie van Landbouwmachines en Gereedschappen, gaven opd e jongste vergadering hun fiat op de aanvang van een lening bij de Rabobank, voor aan schaf van nieuwe werktuigen. Aangekocht werdep: 1 Amac spuit- kar, de spuitkar is gearriveerd en heeft inmiddels het eerste spuitwerk verricht; 2 kabines voor de comines; 1 aardappel-rijenfrees; 1 aardappel plantmachine. Ook gaf de vergade ring haar fiat okm de rek. courant te verhgen tot 200.000,- bij de Rabo bank. Verder kwam nog ter sprake dat een aanvrage zal worden ingediend bij de gemeente voor het verkrijgen van een hinderwetvergunning. De voorzitter deelde mede dat dit jaar de statuten in nieuwe vorm, als mede het huishoudelijk regelement zullen verschijnen. De vereniging zal dan W.A. woren in plaats van G.A. Dankwoorden Nadat nog enige vragen bij de rondvraag aan de orde kwamen, en hierop was ingegaan, werd ieder door de voorzitter hartelijk dank ge zegd voor aanwezigheid en bespre king. Het tijdstip van inzaaien nadert, de boer zal weer moeten starten. De voorzitter hoopte dat het voor de boerenstand een goed jaar mag wor den, hoewel de vooruitzichten vrij onzeker zijn. Hij hoopt verder dat de protestvergadering in deze week voor de boerenstand gunstige resul taten zal opleveren. drijven in de toekomst ook op eigen verzoek zo kunnen verhuizen. De voorzitter achtte zulks waarschijn lijk. De heer Groen vond het een goed beleid, dat de gemeente een gegadig de „achter de hand had". In die ver plaatsingscyclus zijn ook nog vier slachthuizen genoemd. De heer Groen vroeg wat er met de vrijkomende grond gaat gebeuren. Hij zou tegen een groot parkeerter rein zijn en drong er op aan, dat eerst een bestemmingsplan wordt op gesteld. De heer Geleijnse stond ook achter b. en w. met dit voorstel, maar waar schuwde dat de 70 overheidssubsi die „hard" gemaakt moet zijn, daar anders teleurstellingen niet kunnen uitblijven. De heer Van Velthoven prees ter zake het werk van de wethouder van grondzaken. De voorzitter geloofde niet dat de overheid - gelet op het profprojektkarakter - zo'n zaak zou terugdraaien. Vrees voor een groot parkeerterrein ter plekke behoeft er volgens de voorzitter niet te zijn. Het G.I.W. Drs. Sayers pleitte voor aanslui ting bij het G.I.W. (Stichting Garan tie Instituut Woningbouw), dat ga rantie geeft bij de uitgifte van bouw grond aan ondernemers. De heer Van Velthoven noemde een aantal reeds bestaande garantiebiedende institu ten w.o. een Raad van Arbitrage. De CDA-fraktie heeft geen behoefte aan verdere bescherming. De voorzitter: „je kunt inderdaad wel aan ze kerstellen blijven". Drs. Sayers zag een parallel met de Warenwet en wees op de brede sa menstelling van het G.I.W., hetgeen op zich een garantie biedt. De kon- kurrentie in de bouw neemt toe en er is z.i. alle aanleiding tot aansluiting bij het G.I.W. De wethouder P.W. vond het een nare zaak, dat men van de onderne mers zou moeten eisen de garantie normen van het G.I.W. te hanteren en dat ging hem te ver. Een voorstel drs. Sayers toch toe te treden tot het G.I.W. werd verwor pen met de stemmen van de P.v.d.A.- leden voor. Kademuren De raad ging hierna over tot behan deling van de agendavoorstellen. Bij begrotingswijziging worden gere geld de voorbereidingskosten in het kader van de opstelling van plannen voor rekonstruktie van de kademu ren. Het werk zal nog dit jaar worden aangevat. De heer Groen wilde weten of er wel absolute zekerheid is, dat het geld er komt: „we missen nog 700.000,De plankosten van de rekonstruktie bedragen 46.020,—. Een begrotingswijziging is verder nodig i.v.m. dekking kosten aankoop kompensatiegronden aan de Nieuwe Kooiweg 74.359,78). Idem wegens verlaging plankosten voorziening haven vanaf Het Luitje tot aan de brug buiten de Zuidhavenpoort (ver laging: 21.705,08). Een voorstel de jachthaven voor een deel te verpachten aan de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" te Rotterdam ging onder de hamer door, onder voorwaarden vast gesteld per brief van 5 februari 1980. Een wijziging rechtpositieregeling i.v.m. vervallen van kindertoelage regeling overheidspersoneel ging on der de hamer door. Dienstencentrum Kleinbedrijf Voor 1979 en 1980 zullen respektie- velijk bedragen van 118,20 en 337,47 worden verleend aan de Stichting Regionaal Dienstverle ningscentrum Kleinbedrijf Zeeland.. Mevrouw Gilden-van Geesbergen wilde meer weten over deze stich ting. De heer Legemaate vond het juist dat kleine bedrijven ondersteu ning krijgen. Mevrouw Gilden vroeg: „doet het nog wel wat, gezien het feit dat borgstellingsfondsen worden op geheven?" Springkast Op verzoek van het bestuur van de Ver. Chr. Onderwijs zal medewer king worden verleend voor de aan schaf van een kleuterspringkast voor „Rehoboth" en „De Speeldoos". Het was niet helemaal duidelijk of er sprake was van een springplank of een springkast. De heer Asma achtte een springplank gevaarlijk. Het geld dient bestemd voor het minst gevaar lijke werktuig. Een begrotingswijziging heeft be trekking op de uitkering op grond van de Rijksbijdrageregeling So- ciaal-kulturele Aktiviteiten (ƒ.82.287,—). Idem wegens verhoging van de post: „Druk- en bindwerk" 5000,—). De heer Legemate wilde ook de verslagen van de kommissies aan twee zijden bedrukt zienT even als bij de notulen. Idem wegens rijks vergoeding openbare kleuterschool „De Woelwa ters". De heer Van Velthoven kreeg de toezegging, dat deze zaak op zich nog in de kommissie komt. Punt is of er nog geschoven moet worden met een lokaal („Maltarak kers" - „Woelwaters"), dan wel of de school „De Woelwaters" moet wor den afgebroken. De heer Groen attendeerde op de slechte kwaliteit van die school. Hij was voorstander van slopen en zou het niet juist vinden als er met één klas nog wordt doorgegaan in dit schooltje. De verhoging van de bestaande post ter zake bedraagt 24.249,-. Aankoop machines De raad gaf groen licht voor de aan koop van machines ten dienste van Gemeentewerken t.w.: een clipper- zaag, een vlak- en vandiktebank en een laadapparaat, voor 36.795,— de massa. Met de aanschaf van een transporteur 19.000,—) wordt nog gewacht. De Stichting Internationaal Verzetscongres krijgt 250,— subsi die, dat bij begrotingswijziging wordt gevoteerd. Het pand Rode Dorp 32 wordt ver kocht aan de heer J. Folmer en het pand Rode Dorp 38 aan de heer O. Hillebregt. Bij begrotingswijziging wordt het verkoopbedrag ingevoerd in de begroting 1980 13.400,—), Idem bij begrotingswijziging wordt een bedrag gevoteerd voor uit breiding van het beveiligings systeem van het stadhuis 5298,20). Idem voor de aanschaf van 3000 map jes met prentbriefkaarten t.b.v. de musea 6000,—). Idem wegens kosten godsdienstonderwijs op open bare lagere scholen (verhoging 3.861,86). Idem voor energiebespa rende maatregelen aan de openbare lagere school ,,'t Kofschip" 8100,-). SCHOUWEN-DUIVELAND Buurtbus wel gereden In tegenstelling tot eerdere berich ten heeft de buurtbus donderdag wel de gehele dag gereden. De normale lijndiensten lagen stil in het kader van de FNV-akties. ZIERIKZEE Aanrijding Op de hoek van de Peterseliestraat en de Witte Eijestraat botsten don derdagmiddag om half vier twee au to's, resp. bestuurd door M. M. uit Zierikzee en T. v. d. H. uit Seroosker- ke. Beide voertuigen liepen schade op. Geparkeerde auto beschadigd Bij zijn terugkeer naar zijn auto, donderdagmiddag om kwart over twee, vond de Zwijndrechtenaar J. v. R. zijn voertuig behoorlijk bescha digd terug. Onder andere was de bumper ontzet en zaten er grote deu ken in de spatborden. Van de dader geen spoor. Van R. had zijn auto om kwart voor één achtergelaten op het parkeerplaatsje op de hoek van de Melkmarkt en de Maarstraat. Afd. Ned. Rode Kruis Het bestuur van de afdeling Zierik zee Kerkwerve van het Ned. Rode Kruis, belegt een bijeenkomst op dinsdag 25 maart in het Hervormd Verenigingsgebouw. De heer J. W. O verbosch, hoofd van het laboratori um van het ziekenhuis zal een lezing houden over: „De bloedtransfusie dienst, c.q. de bloedafname". Afd. Partij v. d. Arbeid Op woensdag 26 maart wordt in het Huis van Nassau de ledenvergade ring gehouden van de afdeling Zie rikzee van de P.v.d.A. Aan de orde komen o.m. het verslag van de ZIERIKZEE, 21-3. Tijdens de vergadering van de advieskommissie voor het welzijnsbeleid, op 24 maart, wordt een punt toegevoegd met betrekking tot de te formeren intergemeentelijke coördinerende regionale planningsgroep. Uit ieder gemeentelijke adviekommissie voor het welzijnsbeleid zal één lid in die planningsgroep zitting hebben De kommissie ad hoc, die na het formeren van die planningsgroep zal worden opgeheven, heeft bij het ad vies over.de aanwijzing van leden uit het pertikulier initiatief rekening ge houden met onder andere de sekto ren c.q. werksoorten van het wel zijnsterrein, de samenstelling qua woonplaats van de leden, alsmede de verdeling tussen mannen en vrou wen. De leden vanuit het partikulier ini tiatief zijn inmiddels telefonisch be naderd en zij hebben te kennen gege ven een eventueel lidmaatschap in de regionale planningsgroep te aan vaarden. De zeven leden uit de gemeentelij ke adviekommissies worden door die kommissies zelf aangewezen. Toelichting De kommissie ad hoe geeft een puntgewijze toelichting met betrek king tot doelstelling, taak, sa menstelling, adviseurs, werkwijze en sekretariaat van de te formeren regionale werkgroep. Over de doelstelling wordt gezegd: bevorderen van coördinatie met be trekking tot het welzijn, op verzoek, dan wel op eigen initiatief, in advise ring aan gemeentebesturen op Schou- wen-Duiveland/Sint Philipsland; Ekonomie-diskussie en de uitvoering van het door de leden gemaakte ver kiezingsprogramma. HAAMSTEDE NCVB vergaderde „Evangelisatie onder de woonwa genbewoners" was het thema, waarover de heer Rosbach sprak voor de NCVB-Haamstede. Dat vrij willige arbeidsterrein is voor de meesten onbekend, vandaar dat er na de pauze veel vragen los kwamen. Voordien hield de presidente, me vrouw Silvis, een inleiding, werden enkel liederen gezongen en het huis houdelijk gedeelte afgewerkt. Na het zingen van gez. 474:1 en 2 eindigde de heer Rosbach met gebed. burgh-haamstede Kollekte Rheumafonds De kollekte ten bate van het Rheu mafonds heeft in de kern Burgh- Haamstede van de gemeente Wester schouwen in totaal een bedrag van 1.588,08 opgebracht. Kollektanten en gevers worden dank gebracht voor dit resultaat. NIEUWERKERK Opbrengst kollekte De kollekte voor het Rheuma fonds heeft in Nieuwerkerk 962,- opgebracht. Dank wordt gebracht aan de gevers en aan de koliekteren- den padvindsters. signaleren van eventueel noodzake lijke samenwerkingsvormen op het terrein vanhet welzijn in de gemeen ten op Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland; bevorderen van de voor tgang van de welzijnsplanning in de gemeenten op Schouwen- Duiveland/Sint Philipsland. De taak wordt als volgt omschre ven: adviseren van de gemeentelijke overheden in de regio Schouwen-Dui- veland Sint Philipsland met betrek king tot het welzijn; bevorderen vah coördinatie van het welzijnswerk door middel van overleg; het voeren van overleg met instanties en organi saties, die regionaal, dan bovenge- meentelijke werkzaam zijn. Samenstelling Wanner het advies wordt gevolgd zal de planningsgroep uit de volgen de personen worden samengesteld: Vanuit gemeentelijke advieskommissies 1. de heer J. Deïst, Westerschou wen, kuituur, opbouwwerk; 2. me vrouw A. F. v. d. Zande-Vleugels Schutter, Duiveland, maatschapelij- ke dienstverlening gezondheids zorg; 3. mevrouw L. W. v. d. Mark-de Bruin, Brouwershaven, emancipatie vorming volwassenen; 4. de heer G. v. d. Berg, Sint Philipsland, welzijn ouderen; 5. de heer C. J. van Burg, Middenschouwen, provinciale stuur groep coördinaie welzijnsplanning; 6. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Ro- zendaal, Zierikzee, onderwijs vrou wenorganisaties; 7. de heer C. Heule, Bruinisse, sport. Toe voegen leden 1. Kulturele Raad Schouwen-Dui- veland i.o., de heer J. de Coninck, Zierikzee; 2. Jeugd, de heer B. D. Schot, Zierikzee; 3. Overkoepelend peuterwerk, mevrouw A. Bruel- Pouwer, Brouwershaven; 4. F.M.D.Z., de heer Th. P. de Waal, Sint Philipsland; 5. Bejaarden, de heer W. Wandel, Duiveland; 6. Ama teuristische kunt Z.V.U., de heer drs. J. Chr. Erbrink, Duiveland. Sekretaris Er dient een ambtelijk sekretaris aan de intergemeentelijke coördine rende regionale planningsgroep te worden toegevoegd. P. A. Zoon, amb tenaar gemeente Westerschouwen, is bereid als zodanig te funktioneren. Advertentie ZIERIKZEE Geopend van 17.00-02.00 uur Sfeervolle inrichting Ingang Mol ZIERIKZEE, 20-3. Tijdens de jaarvergadering van de Al gemene Bond van Ambtenaren afdeling Zierikzee, don derdagavond in „het Huis van Nassau", is een aantal ju bilerende leden onderscheiden. Het uitreiken van de in signes geschiedde ditmaal door de spreker van die avond, de heer J. W. Dutman, bondsvoorzitter van de ABVA, die aktuele problemen behandelde. Niet alle jubilarissen waren aan wezig, maar in ieder geval wel de heer A. J. Bos uit Brouwershaven, die wegens veertig jaar lidmaatschap werd onderscheiden met de gouden speld. Zilveren insignes waren er voor de heren L. C. Abrahamse, afdelings-sekretaris L. v. d. Bijl, J. J. Kristalijn, I. Vermeulen en W. C. van IJsseldijk, allen wegens 25-jarig lid maatschap. De heer Dutman loofde die leden, die behoren tot de vaste kern, die de organisatie heeft groot gemaakt. Hij herinnerde er aan, dat de heer Bos dus lid was geworden van een der voorlopers, waaruit de ABVA is ontstaan en dat er over een jaar of drie een tweede fusie is te ver wachten uit de federatie tussen AB VA en KABO, die vorige week zijn beslag vond. Steunpilaar De heer v. d. Bijl noemde hij één van de steunpilaren van de organisa tie, want deze is namelijk al achttien jaar sekretaris van de Zierikzeese af deling en maakt daarmee deel uit van het goed bezette bestuursappa raat van de ABVA. De akties De aktuele onderwerpen lagen voor de spreker, dat was te verwach ten, voor het grijpen. Hij schetste nog eens in het kort de gebeurtenis sen van de laatste maanden, die heb ben geleid tot de FNV-akties tegen de loonmaatregelen die het kabinet wil gaan treffen en die vandaag in de ka mer worden behandeld. Hij noemde de hoofdpunten uit het pakket eisen, die de FNV, waarbij de ABVA is aangesloten, ten aanzien van het arbeidsvoorwaardenbeleid 1980 en hij laakte de loonpauze, die weer met een maand werd verlengd. Voor het huidige kabinet had de spreker geen goed woord over. Hij zou het verstandig vinden wanneer dat kabinet met werkgevers en werknemers in een open gesprek sa men naar oplossingen zou zoeken. Hij rekende voor, dat met het door gaan van de regeringsplannen de laagstbetaalden er toch op achteruit zullen gaan. Ook de instelling van de VUT- regeling achtte hij geen oplossing voor het creëren van nieuwe ar beidsplaatsen, omdat juist voor de mensen met lage inkomens de VUT- regeling te mager is en men er dan veelal van afziet wegens verlaging van het inkomen. Hij hoopte, dat de „pot" voor die VUT-regeling ge bruikt zal worden voor mensen voor wie dat geld bedoeld is, of eventueel voor de extra 300 miljoen die via het overheidspersoneel moeten worden ingeleverd. „Waar en hoe wil de mi nister die van ons vandaan halen," vroeg hij zich af. Het gesprek daaro ver zqu gisteren (donderdag) plaats vinden, maar werd uitgesteld we gens het bezoek van de Spaanse ko ning. Vergelijking De heer Dutman trok een vergelij king met de dertiger jaren. Hij was er bang voor dat het land dezelfde kant op zal gaan als destijds, omdat de bezuinigingsmaatregelen minder koopkracht en daardoor weer een verslechterende ekonomie zal bete kenen. Er zou iets moeten gebeuren niet do relatie winst/werk, is zijn mening, en de overheid zou als werkgever hot goede voorbeeld moeten geven, mot als beginsel dat de mensen met do hoogste salarissen ook het meest moeten terugvallen. De prijsstop zou er al moeten zijn. er moet gepraat worden over hot energiebeleid en de geweldige winsten van de oliemaatschappijen zouden moeten worden afgeroomd. Van het invoeren van de beloofde „echte" grondpolitiek, waarop het vorige kabinet strandde, was ook nog steeds niets terecht gekomen. In Den Haag, verhaalde hij, heeft men als stelregel dat het kabinet niet zal vallen, maar dat het door interne problemen uit elkaar zal splijten. Hijzelf sprak de hoop uit, dat het geen lang leven zal zijn beschoren. Politiek Een politieke uitspraak, maar ook daarmee hebben ambtenaren elke dag te maken. Voor de ambtenaar in de vakbeweging is het allemaal dub bel interessant en moeilijk, want de overheid is dan tevens de werkgever. Ondanks alle problemen, die de heer Dutman aankaartte, was er een geanimeerde diskussie. Bestuursverkiezing Voor de pauze waren de gebruike lijke zaken rond een jaarvergadering behandeld. Bij de bestuursverkie zing werden de heren A. Struyk (pen ningmeester), J. Struyk en A. Koo- man herkozen. Als bestuurslid voor het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis kwam de heer J. S. van Oorschot de gelederen versterken. Wegens ge zondheidsreden trad de heer J C. Sinke af als bondsraadslid en plv. lid. In zijn plaats werd de heer J. J. van Dommelen benoemd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3