ci\HO Financieel nadeel voor de gemeente Zierikzee GEMEENTE ZOEKT TOCH AANSLUITING BIJ REGIONALE SOCIALE DIENST DE ZIERIKZEESCHE COURANT Fout bij afwerking stukken tuincentrum noordgouwe i Spaans koningspaar in parlement Raadsvergadering Bruinisse 1STA - OOSTERLAND pa BU.r ^OWtiCLALt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 maart 1980 136ste jaargang Nr. 22679 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs pér 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4%VBTW. In dit nummer: Talrijke andere zaken raad Zierikzee ZIERIKZEE, 20-3. Een verkeerde handeling bij het af werken van de stukken op de afdeling financiën gaat de gemeente Zierikzee hoogstwaarschijnlijk een bedrag van f 10.855,82 kosten. Het betreffen de kosten van een onderzoek naar vermoede niet-gesprongen explosieven op een terrein aan de Platteweg door de Explosieven Opruimingsdienst (E.O.D.) te Culemborg. Deze zoekaktie op het bedrijfster rein aan de Platteweg werd uitge voerd op 20 december vorig jaar. Op grond van de Zesde uitvoeringsbe schikking Wet Financiering Weder opbouw Publiekrechtelijke Licha men", bestond voor de gemeente de mogelijkheid de kosten van een der gelijk onderzoek vergoed te krijgen. Voorwaarde hierbij was echter dat het verzoek om vergoeding binnen drie maanden na afloop Van de werk zaamheden moest worden ingediend bij het Bureau Bijzondere Uitkerin gen van het ministerie van financiën. De gemeente diende de nota's voor verrichte werkzaamheden in eerste instantie zelf te betalen. In het archief Het kollege van b. en w. deelde de gemeenteraad donderdagavond me de, dat door niet meer te achterhalen oorzaken het ambtelijk rapport en de drie bij dat rapport gevoegde nota's eind oktober 1979 in het gemeente lijk archief werden opgeborgen, zon der dat het verzoek om vergoeding werd ingediend. Deze ontdekking werd korte tijd geleden gedaan toen nagevraagd werd door de betrokken architekt waarom de gemeente tot nu toe de nota's niet had voldaan. De gemeente nam onmiddellijk kontakt op met bovengenoemd Bu reau Bijzondere Uitkeringen van het ministerie van financiën met de vraag of de gemeente, ondanks de overschrijding van de termijn, nog kon rekenen op de boven omschreven vergoeding. De betrokken ambtenaar van het ministerie was echter van oordeel dat een in te dienen verzoek om ver goeding zeer waarschijnlijk zou wor den afgewezen wegens overschrij ding van de gestelde termijn. Het kollege zal niettemin toch nog een schriftelijk verzoek op korte termijn indienen, ondanks dat men weinig hoop heeft dat dit verzoek gehono reerd zal worden. Voorstel Het kollege stelde de raad donder dagavond voor, dat de gemeente Zie rikzee de gemaakte kosten van f 10.855,82 voor haar rekening neemt ten laste van de post onvoorziene uit gaven. In verband met de spoed, die het kollege betracht wilde zien bij de betaling van de drie nota's en de in diening van het verzoek om vergoe ding, stelden b. en w. voor artikel 248 van de gemeentewet toe te passen bij dit besluit. Dit artikel behelst, dat de raad in dit geval van dringende spoed bij hoofdelijke stemming kan besluiten dat een uitgaaf wordt ge daan, voordat de begrotingswijzi ging waarbij deze uitgaaf is ge raamd, is goedgekeurd door g.s. Als kanttekening bij artikel 248 van de gemeentewet stond in het kol- legevoorstel verder omschreven dat de leden van de raad, die voor het voorstel stemden, persoonlijk voor de uitgaaf aansprakelijk kunnen worden gesteld, indien goedkeuring door s. wordt onthouden. Met dit laatste bleek fraktie- voorzitter van de PvdA de heer J. Groen veel moeite te hebben. Hij zei in eerste instantie te begrijpen dat er altijd weleen's een keer een fout ge maakt kan worden en daar wilde hij ook niet verder op ingaan. De heer Groen vond die mogelijkheid van hoofdelijk aansprakelijk te worden gesteld echter te ver gaan en stelde voor een principebeslissing te ne men, maar nu nog niet te betalen, voordat de goedkeuring van g.s. bin nen zou zijn. Snelle beslissing De PvdA-woordvoerder drong er op aan door middel van een telefo nisch onderhoud of een persoonlijk gesprek met een lid van het kollege van g.s. een snelle beslissing van g.s. los te krijgen in dit geval. Voorzitter, burgemeester Th. H. de Meester was van mening, dat dit laatste voorstel van de heer Groen niet tot de mogelijkheden behoorde en dacht dat er minstens- twee drie weken overheen zouden gaan, voor dat de beslissing van g.s. er zou zijn. Bovendien verwees de voorzitter, evenals wethouder C. Bij de Vaate op het belang van het snel indienen van een verzoek om vergoeding bij het ministerie van financiën. De heer L. S. P. van Velthoven (CDA) vond dat men zich in deze niet te ambtelijk en te formeel moest opstellen. Hij noemde in dit verband ook hoe pijnlijk de kwestie voor de betrokken ambtenaar moet zijn ge weest, die voor de afwikkeling van de zaak verantwoordelijk was. De heer Van Velthoven zei, on danks de eerste negatieve berichten te hopen, dat de vergoeding van het ministerie er alsnog zal komen. Het voorstel van het kollege viel in twee delen uiteen. Met algemene stemmen werd besloten het bedrag van f10.855,82 voor rekening van de ge meente Zierikzee te laten komen ten laste van de post onvoorziene uitga ven. Het tweede deel van het voor stel betrof het besluit de uitgaaf reeds te doen, voordat de betreffende begrotingswijziging door g.s. is goed gekeurd. De PvdA-fraktie stemde te gen dit onderdeel van het voorstel, zodat het voorstel tenslotte met 8 te gen 5 stemmen werd aangenomen. Advertentie 01112 - 707 BURGHSLUIS, 20-3. Donderdag morgen reikte de burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer negen koninklijke onderscheidingen na mens koning Juan Carlos van Spanje uit aan werknemers van Dosbouw en Rijkswaterstaat. Op de foto de negen mensen, doe de onderscheiding in ontvangst mochten nemen. V.l.n.r.: J. Koppejan, Middelburg, uitvoer- der/timmerman (Dosbouw); G. J. Lub, Hoenderloo, verantwoordelijk voor totale uitvoering van de dróge en natte werken (Dosbouw); A. A. H. van Dam, direkteur Dosbouw; M. J. v. d. Velde, Bruinisse, AABI waarne mer studiedienst (Rijkswaterstaat); L. C. Lievense, Zierikzee, kapitein ,,Mytilus" (Dosbouw); J. Boender, Zierikzee, hoofdopzichter (Rijkswa terstaat); M. Lokker, Goedereede, opzichter A (Rijkswaterstaat); L. Bé- cu, Zierikzee, Technisch Ambtenaar (Rijkswaterstaat; W. Tennekes, Zie rikzee, kommerciële zaken (Dos bouw). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. De werkgeverorgani saties VNO en NCW houden het aan tal mensen in het bedrijfsleven dat donderdag gehoor gaf aan de sta- kingsoproep van de FNV op hooguit 30.000. DEN HAAG, Koning Juan Carlos en koningin Sophia van Span je hebben donderdag in Den Haag kennis gemaakt met de beide kamers der Staten-Generaal. Nadat ze 's morgens een krans hadden gelegd bij het graf van Willem van Oranje in de Nieuwe Kerk te Delft, werden de Spaanse gasten rond het middaguur in het gebouw van de eerste Kamer verwelkomd door voorzitter Thur- lings. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. BRUINISSE, 17-3. Op de vergadering van de gemeente raad, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hek man, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de or de gekomen. Het tweede gedeelte van het plan verbetering brandpaden zal onderhands worden aanbesteed. Dit is gelegen achter de Koningin Julianastraat en ge deeltelijk Deezijstraat. Het krediet werd gevoteerd. Vooral in momumentaal Zierikzee doeteen trouwerij als bovenstaand in beeld gebracht het erg goed. Dit paartje liet zich op alternatieve wijze naar het stadhuis vervoeren, blijkbaar volkomen vertrouwend op de gunst van de weergoden in deze winter 1980. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Eveneens werd krediet beschik baar gesteld voor uitvoering van het sloopbestek. Dit houdt in: het slopen van gebouwen t.b.v. woningbouw, verbreding en rekonstruktie Kerk straat en verbetering verkeerssitua tie. Dit zijn te weten: Kerkstraat (schuur); Kerkstraat 33 krotwoning; Dreef 8 krotwoning; Dreef 6 krotwo ning; Dreef 4 krotwoning; Dreef 2 krotwoning; Nieuwstraat 31 woning winkel en Nieuwstraat landbouw- schuur K. Kik en c.s. bij het slopen zal nog nader worden bezien of er steentjes te gebruiken zijn voor de Oudheidkamer. Oude gemeentehuis Opnieuw kwam de bestemming van het oude gemeentehuis aan de or de. Na uitvoerige diskussie werd tenslotte besloten een ruimte te ver huren aan een schilder- en tekenvere- niging i.o. Over de huurprijs was men het nog niet eens. Op aandrin gen an de heer Schot zal zulks nog na der worden bezien. In de ontstane vakature in de ad vieskommissie Oudheidkamer werd benoemd mej. P. M. van den Berge met algemene stemmen. Besloten werd tot deelneming aan de Gemeen schappelijke Regeling voor het Natuur- en Rekreatiegebied De Gre- velingen. De heer Van de Bos was te gen om principiële redenen. Voorts werd met algemene stem men besloten tot toetreding tot de ge meenschappelijke regeling Interge meentelijke Sociale Dienst Schou- wen-Duiveland en Sint Philipsland. Deze toetreding zal zijn met ingang van 1 januari 1981 omdat toetreding op kortere termijn om organisatori sche redenen niet wenselijk wordt geacht. In verband met het vertrek van de heer Verschuren als ambtenaar socia le zaken per 1 mei a.s. zal het werk door de dienst worden waargenomen tegen vergoeding der kosten welke 53.081,— voor 1980 zal bedragen. De vergoeding voor 1981 zal worden vastgesteld naar inwonertal. De toetreding tot de I.G.S.D. Schouwen-Duiveland en Sint Phi lipsland ging bepaald niet van harte zoals o.a. de heer Schot het uitdruk te, „doch we kunnen er gezien de ont wikkelingen niet onderuit". Ook de heer Bal noemde het een aantasting van de zelfstandigheid van de ge meente en was bang dat Bruinisse en ook anderen op den duur hun zelfstandigheid zullen gaan verlie- Hij noemde het voorts ook een ach teruitgang in de dienstverlening als er maar V/t uur per week zitting zal worden gehouden. Wethouder Van de Velde lichte toe, dat uit een onderzoek was gebleken dat dit voldoende moet worden geacht. Het in dienst hebben van een funktionaris voor Bruinisse alleen is ook duur hoewel de I.G.S.D. nu ook tot uitbreiding van haar personeels bestand zal moeten overgaan i.v.m. toetreding van Bruinisse. Gedacht wordt aan aanstelling van een perso neelslid. Voor een goede informatie zij me degedeeld aan de bevolking, dat één maal per week gedurende lVi uur door een buitendienstambtenaar ten gemeentehuize spreekuur gehouden zal worden. De bevolking kan daar van gebruik maken voor het indie nen van aanvragen en het voorleggen van vragen en problemen. De plaatselijk WWV RWW RZS kommissies worden vervolgens ver vangen door regionale kommissies. Samenvattend kan worden gesteld, dat alle voorkomende zaken welke tot op heden door de heer Verschuren werden behandeld, vanaf 1 mei zul len worden overgenomen door de ambtenaar die daarvoor zitting zal houden te Bruinisse ten gemeente huize. Dag en uur zullen nog nader bekend worden gemaakt. Bij de rondvraag informeerde de heer Schot nog naar renovatie; de heer Verspoor naar snelheidsbeper king Deestraat en de heer Bal naar de parkeergelegenheid bij de oude Chr. school. Advertentie uw dealer voor: M Tel. (01114) 1495- St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 Een humorist is iemand, wiens vrolijkheid van zijn hart naar zijn hersenen is verhuisd. i O. Weiss Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden maar overwegend droog; 's nachts temperaturen om het vriepunt; middagtemperaturen onge veer 6 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 maart Zon op 6.36, onder 18.54 Maan op 10.12, onder 1.03 23 maart Zon op 6.33, onder 18.56 Maan op 10.59, onder 2.06 24 maart Zon op 6.31, onder 18.58 Maan op 11.51, onder 3.01 Eerste kwartier 16 maart (13.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 maart 6.53 19.18 0.24 12.58 23 maart 7.48 20.12 1.23 14.01 24 maart 8.53 21.25 2.31 15.17 Doodtij: 25 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-3. Het K.N.M I. deelt mede: Vooral in de noordelijke pro vincies daalt de temperatuur in de nacht van vrijdag op zaterdag op nieuw tot een graad of 5 onder nul. In het zuiden van het land daarentegen wordt het door de aanwezigheid van wolkenvelden minder koud. Morgen- overdag loopt de temperatuur op tot ongeveer 5 graden. Hoewel er en kele wolkenvelden worden verwacht is zaterdag de kans op neerslag klein. De koude lucht die boven noord- en midden-Europa aanwezig is wordt begrensd door een lijn die van midden-Frankrijk over de Alpen naar het noorden van de Balkan loopt. In dit gebied komt op uitgebreide schaal regen en sneeuw voor. Een kleine depressie die boven Schotland sneeuw heeft gebracht verplaatst zich nu naar Engeland. NIEUW DELHI. In de Zuidindiase staat Kerala zijn minstens 35 men sen, meest vrouwen en kinderen, ver dronken doordat de overbelaste veerboot waarmee meer dan 200 mensen van een religieus feest naar huis terugkeerden, omsloeg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1