KLACHT OVER GELUIDSOVERLAST DOOR BROMMERS BIJ CAFERESTAURANT NEL EVERS OPENT HUISELIJKE BISTRO IN DORP SEROOSKERKE Gemeenteraad Bruinisse STREEKNIEUWS Feest op 5 mei Team van Noordwelle neemt deel aan Zeskamp Renesse School „Binnen de Veste" als één man achter „Greenpeace" Herberg- „De Waag" weer in bedrijf Rijkspolitie begint campagne tegen „zagerspitters ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 maart 1980 Nr. 22678 3 ms „Prins Willem Alexander" „Stop de zeehondeiimoord" BRUINISSE, 18-3. De gemeenteraad van Bruinisse kwam dinsdagavond in voltallige vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. Na de gebruikelijke opening werd de benoeming van de heer Minnaard als ambtenaar in dienst der gemeente Bruinisse door de raad bekrachtigd. Met het afleggen van de belofte werd betrokkene geïnstalleerd. Bij het behandelen van de notulen reageerde de heer Bal (P.v.d.A.) met de opmerking, dat hij de egalisering van het terrein aan de Nieuwstraat heel spoedig uitgevoerd wilde zien. Bij de ingekomen stukken kwam het bezwaarschrift van ds. De Jonge en anderen ter sprake betreffende ge luidsoverlast van een café restaurant. De heer Van den Bos (S.G.P.) deelde de mening van B. en W. niet om dit voor kennisgeving aan te nemen. Deze zaak verdient meer aandacht vond hij en hij drong aan op maatregelen. „De jeugd" De voorzitter maakte van de gele genheid gebruik om weer eens de mentaliteit van de jeugd te veroorde len. Het is niet zozeer de eigenaar van het betreffende bedrijf die schul dig is aan deze geluidsoverlast zo stelde hij, maar het is in veel erger mate aan de jeugd te wijten die zich hieraan schuldig maakt door met zeer veel lawaai met hun brommers weg te rijden. In krachtige bewoor dingen gaf hij zijn ongenoegen te kennen. Wat meer respekt voor de medebewoners van het dorp zou ze ker op zijn plaats zijn. Na deze ontboezeming werd de zaak voor kennisgeving aangenomen maar men zal de verdere ontwikke lingen scherp in de gaten houden. Het verzoek om subsidie voor een schaapskudde werd niet ingewilligd omdat men algemeen van oordeel was dat er genoeg schapen op Schou- wen-Duiveland lopen. Een extra kudde werd overbodig geacht. Geschenk Vervolgens werd met zeer grote er kentelijkheid voor de gever, de heer W. Hoek, Schipperslaan 21, alhier, de schenking aanvaard van een bijzon der mooi en groot schilderij. Dit schilderij werd geschilderd in 1912 en geeft een natuurgetrouwe weergave te zien van ,,de Dee" uit die tijd toen het daar ter plaatse nog een riviertje uitmondend in de Grevelingen. Mededeling werd daarop gedaan, dat nu zeer spoedig een beslissing te wachten is over de huizen aan de Wil- helminalaan en Deestraat. Feestelijkheden De te houden feestelijkheden t.g.v. de kroning en bevrijdingsherden king op 5 mei gaf nog al stof tot dis- kussie. De heer V. d. Bos had be zwaar tegen het discobal voor wat de financiering vanuit de gemeenschap betreft. Het is een bepaalde groep die hieraan genoegen beleefd en dan moeten zij het zelf ook maar betalen zo vond hij. Ook zou hij graag zien, dat als er geld beschikbaar wordt gesteld, dit ten goed komt aan alle bewoners. Hij dacht in dit verband aan het aanbieden van een geschenk voor ie dereen. Op deze wijze worden alle be woners er bij betrokken en hij was van mening, dat zulks zo ééns in de 25 of 35 jaar best wel eens mocht. Ook de heren Schot en Meeuwsen (beiden C.D.A.) waren deze mening toege daan. Deze dachten aan het aanbieden van een herinneringsgeschenk aan de ouden van dagen. Voorzitter Hek man zowel als de heer Bal zagen nog al wat problemen bij de praktische uitvoering en de voorzitter meende de hand op de portemonnee te moe ten houden, hetgeen de heer M. Meeuwsen de opmerking ontlokte, dat hij tijdens een vergadering in Zierikzee, daar helemaal niet hiero ver had horen spreken. Een kommis sie van vier personen zal e.e.a. nog. onderzoeken. Provinciale Emancipatie Commissie De Provinciale Emancipatie Com missie Zeeland vergadert op 24 maart in het gebouw Sint Pie terstraat 42 te Middelburg. SCHOUWEN-DUIVELAND Bustocht Keukenhof De Bond van Opzichzelfstaanden organiseert op Tweede Paasdag, maandag 7 april, een bustocht naar Expositie In het kader van de herdenking van het zevende lustrum van de be vrijding, zijn er 200 foto's gemaakt die een weergave van de bezet tingstijd inhouden. Deze zullen op panelen aangebracht te zien zijn op de expositie van de heer H. Kok in het Ned. Herv. Ver. Gebouw die zijn verzameling oorlogsdokumentatie op 5 mei te zien zal geven. Het kre diet a 400,- werd gevoteerd. Met algemene stemmen is benoemd tot leidster aan de openbare kleuter school, mej. E. Bal te Bruinisse en eveneens met alg. st. mej. E. M. Koopman te Zierikzee, gedurende één schooltijd per week als aktive- ringsleidster aan dezelfde school. Na langdurig en diepgaand overleg is het dan nu zo ver, dat er een nieuw ,,Beusje" zal worden gebouwd. In haar toelichting op het voorstel stelt het kollege, dat dit beursje een niet weg te denken ontmoetingspunt in het leven van (een groot deel) van de Bruënaars in en rond de haven is. Waar het precies zal komen werd niet medegedeeld doch men mag wel aannemen, dat het wellicht niet aan de haven z^l komen te staan. De kost prijs werd evenmin bekend gemaakt, maar wel werd na informatie gezegd, dat het niet met glas zal worden uit gevoerd, dit n.a.v. een vorige diskus- sie over het wel of niet uitvoeren met glas. De voorzitter hoopte dat het in elk geval een voorziening zal zijn die door de bewoners zal worden ge waardeerd en het voor het doel waar voor het gerealiseerd gaat worden, zal worden gebruikt en niet mis bruikt of beschadigd. Het benodigde krediet werd beschikbaar gesteld. V erkeersmaatr egel Enige diskussie ontstond over de ontheffing verkeersmaatregel ver bindingsstraat Dokter de Kockst raat D reef Op een vraag van de heer Meeuw sen zie wethouder Van de Velde, dat het niet is aangelegd voor zwaar ver keer doch als fietspad of voor voet gangers. Ontheffing zal verleend kunnen worden voor o.a. vuilnisau to, auto's, begrafenisstoeten, taxi's en auto's voor bezorgend verkeer als mede voor hen die een parkeerplaats bij de verbindingsbrug hebben. NOORDWELLE, 19-3. Nadat men vorig jaar de deelname al overwogen had, gaat een team van Noordwelle op 5 mei aanstaande deelnemen aan de Zeskamp op Renesse. De Zeskamp, waarbij tien ploegen elkaar op sportieve wijze zullen bestrijden, wordt georganiseerd door de Oranje-vereniging te Renesse. - Dinsdagavond j .1. werd op de twee de vergadering van het organiserend komité met algemene stemmen besloten Noordwelle toe te laten. Dit, tot groot genoegen van de afge vaardigden van Noordwelle, die nu de taak hebben ,,hun spel" verder uit te werken. Opgave Bovendien zijn er acht spelers, en kele reserves en 'èéïr- coach nodig. de Keukenhof. Degenen die deze tocht mee willen maken kunnen in lichtingen krijgen-op maandag 24 en dinsdag 25 maart na 18.00 uur onder telefoonnummer (01110) 3888. Stichting Samenlevingsopbouw Op maandag 31 maart wordt in het Verenigingsgebouw te Bruinisse een bestuursvergadering gehouden van de Stichting Samenlevingsopbouw. Aan de órde komen o.m.: de diskus- sienota van de heer J. van Velzen en de notitie van het dagelijks bestuur. Verder het werkverslag van de heer D. Doeswijk. Landbouwersdemonstratie in Den Bosch Op vrijdag 21 maart wordt - als eer der gemeld - een demonstratieve bij eenkomst gehouden van de landbou worganisaties in Noord-Brabant, Zeeland, Limburg en Gelderland in de Brabanthallen te Den Bosch, te gen de Brusselse prijsvoorstellen. Medegedeeld wordt dat voor dege nen, die daarvan gebruik willen ma ken, een extra trein rijdt in verband met deze manifestatie. Schouwen- Duivelandse boeren zijn aangewezen op het station Goes, waar de speciale trein vertrekt om 8.53 uur; men is te rug te Goes om 14.58 uur. ZIERIKZEE Stafmuziekkorps Leger des Heils Op zondag 30 maart a.s. brengt het Stafmuziekkorps van het Leger des Heils, een bezoek aan Zierikzee. Op dit' bijzondere evenement komen wij nog nader terug. Willibrordus parochie Op zondag 23 maart verzorgt de li- turgiegroep van de Willibrordus-pa- rochie een zang- en gebedsdienst in Noordwellenaren, die er iets voor voelen hun krachten te meten met de „sterren" van Renesse, kunnen zich schriftelijk opgeven bij de redaktie van de Dorpskrant. En supporters zijn op 5 mei na tuurlijk van harte welkom. de middaguren. Thema zal zijn: „Iets nieuws beginnen; vergeten wat ach ter je ligt". Iedereen is welkom. Met name wordt de jeugd uitgenodigd- voor deze bijzondere dienst. Het bekende patiëntenschip MS „Prins Willem Alexander" brengt op maandag 24 maart weer een bezoek aan Zierikzee. Het schip heeft ca. 60 bewoners aan boord van de R.K. Ver pleeginrichting „Stadzicht" te Rot terdam. De afdeling Rekreatie voor zieken en verpleegden van het Rode Kruis, heeft weer een ontvangstprogramma voorbereid. Leerlingen van een brug klas van de Prinses Julianaschool zullen volksliedjs zingen o.l.v. mevr. M. van Sluys-Gerritsen. Een concert wordt gebracht door de muziekvere niging „Con Amore" uit Noordgou- we, o.l.v. de dirigent, de heer D. Vier gever. Bijeenkomst U.V.V. De afdeling Zierikzee van de Stich ting Unie van Vrijwilligers houdt dinsdag 25 maart een kontaktavond in het ontmoetingscentrum (Kerkhof la). Na de huishoudelijke vergadering houdt mevrouw M. Kunst-Visser, hoofd wijkverpleegkundige, een praatje over haar werk. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Aanrijding Dinsdagmiddag omstreeks 17.00 uur ontstond een aanrijding op de Zeedahliaweg tussen een personen auto en een rijdende winkel. J. d. F. uit Renesse reed met zijn rijdende winkel achteruit over de Zeedahlia weg en kwam daarbij in aanrijding met een personenauto bestuurd door A. C. v. d. L.-v. d. V. uit Renesse. Bei de voertuigen liepen materiële scha de op. De auto van Van der L.-v. d. V. moest worden weggesleept. Open huis Na de verbouwing houdt slagerij Ossewaarde en Zn. op donderdag 27 maart open huis. Voor tijd: zie agen da. MIDDENSCHOUWEN Opbrengst koilekte De koilekte voor het Rheumafonds heeft in de kernen Scharendijke, Ei kerzee, Ellemeet en Looperskapelle een bedrag van 468,56 opgebracht. Burgelijke stand over januari en februari Geboren: Lambertus Franciscus Maria Koster, z.v. F. M. Koster én G. C. M. Westen; Wendy van der Klooster, d.v. J. M. van der Klooster en N. van der Zande; Johannes Wil helmus de Nijs, z.v. M. E. de Nijs en yi. J. van Elsland. Overleden: L. Verhoeven, 76 jr. Vier meisjes, leerlingen van de openbare basisschoolBinnen de Vestezet ten zich in voor de Greenpéace-aktie. V.l.n.r. Irma, Netty, Ria en Eveline. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 18-3. „Zeehonden horen op een ijsschots en niet aan de kapstok. De hele school „Binnen de Veste" is er tegen dat de zeehonden en walvissen worden doodgemaakt." Zo begint Evelien Heyboer uit Zie rikzee haar verhandelingetje over deze zo betwiste dierenjacht, mede ondertekend door Marion Droppens, maar namens die hele lagere school zich scharend achter „Greanpeace". Evelien vertelt over de akties van Greenpeace, maar ook over de bar baarse wijze waarop die jacht op zee honden wordt gevoerd. In januari van dit jaar zijn de leer lingen van „Binnen de Veste" al be gonnen om de „Greenpeace"-akties te ondersteunen. Via de schoolteevee werd de jeugd nog beter op de hoogte gebracht van de opzet van „Green peace", en die kennis kon dan weer worden overgebracht via de handte- keningenaktie onder de naam „Stop de Zeehondenmoord", waarop in middels al vele ondertekenaars hun sympatie betuigden. DREISCHOR Ophalen spullen rommelmarkt Zaterdag 22 maart zullen weer spullen worden opgehaald voor de rommelmarkt, ten bate van de Her- SEROOSKERKE, 19-3. De uitnodiging voor de opening getuigde er al van: Nel Evers wil van Herberg „De Waag" te Serooskerke iets bijzonders maken. Bijzonder in het presenteren van - betaalbare - specialiteiten in haar sinds vandaag geopende bistro, maar eveneens in het sfeertje dat zij beoogt. Zij houdt het op een maximum van 35 gasten, die rustig en met zorg worden bediend bij knappend haardvuur. „Ik wil er een huiskamer van ma ken", zo omschrijft ze het zelf, en wat de entourage betreft behoefde ze daarom weinig te veranderen: „Het was al een enig zaakje". De muren werden opgeknapt en er kwam een aardige vitrage voor de gedeelde ra men. Om dat huiskamer-idee te bena- SCHOUWEN-DUIVELAN D, 19-3. De Rijkspolitie te water in Zeeland is een campagne begonnen tegen de zagerspitters. Dat zijn mensen die een goed in komen verdienen aan het spitten van zagers en pieren in de zandplaten in de Zeeuwse stromen. Maar naast deze inkomens, trek ken bijna al deze mensen ook nog een werkloosheidsuitkering, de Bij standswet of de Arbeidsongeschikt heidswet. Voorlopig gaat het om on geveer 50 personen die hiervan wor den verdacht. Tegen veertien van hen werd maandag proces-verbaal opge maakt. Naast Zeeuwen zijn het voor al ook personen uit West-Brabant, die met zagerspitten een goed inko men verdienen. Voorlopig blijven deze laatste ech ter nog buiten schot. Zagers en pieren worden aan hen gelsportliefhebbers verkocht, die ze als aas gebruiken. Nel Evers in haar Herberg „De Waag", waar sinds vandaag eters welkom zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) drukken wil ze mettertijd - want alle plannen konden niet in zo korte ter mijn worden uitgevoerd - een zitje rond de open haard maken. De openslaande deuren naar het terras bieden ook nog mogelijkheden: een buitengrill bijvoorbeeld, en dan ziet ze in haar verbeelding het grasveld al benut als een mini-boerderijtje. Om bij het heden te blijven: het menu wordt gepresenteerd „op de Hollandse toer, dan weet je wat je bestelt." Het vermeldt echter wel „een aan tal heerlijkheden" die ze al heeft uit geprobeerd met vrienden, en dat is te danken aan de prestaties van de Is raëlische kok Uri. Deze is uitermate op de hoogte van variëteiten met bijvoorbeeld avoca do's, aubergines, en paprika's, maar hij weet ook de specialiteit, een cote- let, op een bijzondere wijze te berei den. Specialiteiten Nel ziet als ideaal om iedere veer tien dagen en in het seizoen iedere week, een andere specialiteit te bren gen. Wat de visgerechten betreft is haar voorlopig alle medewerking toegezegd van Sjaak Clerx, die daar om bekend was toen hij de zaak run de. De wijnkaart, die nog wordt uit gebreid, biedt - evenals de gerechten - keuze voor iedere beurs. Nel Evers hoopt een „jaarzaak" van haar bistro te maken, 's maan dags is deze gesloten. Het is eventu eel ook mogelijk de zaak te huren voor partijtjes (tot 40 gasten). Woensdagavond tijdens de recep tie, waren er heel wat meer! Uit haar geboortestad Dordrecht arriveerde een hele bus met enthousiaste be langstellenden, maar ook uit de Westhoek en van heel Schouwen-Dui- veland kwam een uitgebreide vrienden- en kennissenkring, die zij in de drie jaar dat ze hier woont op bouwde, om haar sukses te wensen met haar initiatief. Troubadour Het werd inderdaad de gezellige reünie-achtige (en niet plechtige) sa menkomst, die haar voor ogen stond, mede door het optreden van de be kende Dordtse troubadour Eduard Hagestein (ook in Zierikzee bekend van de toeristendagen), die vergezeld was van een organist en een drum mer. Versteld staat de nieuwe bistro houdster van de hulpvaardigheid van velen, uit haar huidige en haar oude omgeving, niet alleen bij de re ceptie. maar ook bij het opbouwen van haar eethuis. vormde kerk te Dreischor. Alles is hiervoor welkom. De inwoners worden vriendelijk verzocht de eventuele af te geven sul len gereed te zetten, hetgeen een vlot te afvoer bevordert. In de ochtenduren worden de spul len in de polder opgehaald en in de middag in Dreischor zelf. Ook is het mogelijk eerst telefonisch kontakt op te nemen met de president kerk voogd, de heer J. J. Bodbijl, Bogerd- weg 48, telefoon (01112) 593 of met de sekretaris de heer F. Roggeband, Mr. P. Moggestraat 8, telefoon (01112) 847. OOSTERLAND Kindermiddag voor Duiveland Zaterdag 29 maart zal de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs voor alle kinderen van de vier openbare lagere en de twee openbare kleuter scholen in de gemeente Duiveland een kindermiddag vferzorgen. In de „Oosterhof" te Oosterland zal poppentheater „Robhetty" een voorstelling geven, waarvan de toe gang gratis is. Het vervoer vanuit Sirjansland en Ouwerkerk zal door de scholen geregeld worden. De kin deren uit Nieuwerkerk moeten op ei gen gelegenheid komen. Voor tijd: zie agenda. Inbraak Tijdens het weekend werd ingebro ken bij de woning van de familie S. aan de Hoge Maire Weg. Beheerder van de woning v. d. L. ontdekte de in braak maandagmorgen toen hij het huis betrad om wat opknap werk zaamheden te verrichten. Er werden een t.v., een radio en een grote hoe veelheid gereedschap ontvreemd. SIRJANSLAND Feestavond Op vrijdag 21 maart wordt in het verenigingsgebouw een feestavond georganiseerd, waarop toneel en mu ziek een belangrijke plaats innemen. De muziekvereniging „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk brengt een or kestprogramma. Het toneelgezelschap uit Ouwer kerk brengt de klucht: „Mister Doe- het-zelf" van Hans van Wijngaarden, op de planken. Een verloting zal wor den gehouden, waarvan de uitslag dezelfde avond nog bekend zal wor den gemaakt. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Direktiewisseling Aquadela Beheer BV Kommissarissen van B.V. Rekrea- tieprojekt Bruinisse en B.V. Exploi tatiemaatschappij Bowling Aquadel- ta doen mededeling van het feit, dat de heer H. J. Jens met ingang van 1 mei het bedrijf gaat verlaten. Met ingang van dezelfde datum is benoemd tot direkteur van Aquadel- ta Beheer B.V., de heer M. L. M. Ta- miniau. Opbrengst koilekte De Rheuma-kollekte bracht in de gemeente Bruinisse in totaal de som ma van 924,38 op. Namens de kol- lektanten wordt aan alle milde ge vers een woord van dank gebracht. Kraanvogels voor dierentuinen DEN HAAG. 19-3. Vijf Nederland se dierentuinen, te weten in Amster dam, WassenaarRotterdam, Am- hem en Emmen en één in Antwerpen, hebben woensdag in Den Haag (sym bolisch) een kraanvogel aangeboden gekregende echte zullen later vol gen. Gulle gever van de dieren waren de Crest-hotels in Nederland en België. omdat deze een kraanvogel „in hun vaandelgaan voeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3