Neem er de tijd voor! 'IloltV* njode mnotn Oranjevereniging Burgh/Haamstede plaatst feest op 5 mei NOODLANDING TE ZONNEMAIRE Kleuterleidster te Haamstede nam afscheid Belangrijke besprekingen C.J.V. - 90 jaar STREEKNIEUWS Receptie 90-jarige C.J.V. te Zierikzee Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 maart 1980 Nr. 22676 BURGH-HAAMSTEDE, 14-3. In hotel „Het Grote Zwijn" vergaderde het komité „Voor Vorstenhuis en Va derland" onder voorzitterschap van de heer A. v. d. Ak ker. De opzet van de avond was te komen tot een feest programma op 5 mei a.s. De voorzitter noemde de opkomst redelijk goed en een welkomstwoord sprak hij tot wethouder J. C. de Feiter. Tevens deelde hij mede dat het komité een nieuwe voorzitter krijgt, n.l. zijn broer de heer P. v. d. Akker. Tevens is er wat jeugd aan het komité toegevoegd. ZONNEMAIRE 14-3. Vrijdagmiddag omstreeks 16.45 uur maakte een sport- vliegtuig een Cesna PH-WVB met aan de stuurknuppel piloot A. T. uit Rotter dam een noodlanding in een weiland de familie C. van S. in Zonnemaire. De piloot was even tevoren met nog twee inzittenden: A. G. H. (co-piloot) en H. J. M. V. (taxi-ondernemer) vanuit Antwerpen vertrokken voor een privé- vlucht naar Rotterdam. Boven Zonnemaire kreeg het vliegtuig last van mo torstoring en de piloot vroeg aan de toren op Zestienhoven toestemming om een noodlanding te maken. Deze manoeuvre werd zo perfekt uitgevoerd, dat de inzittenden er geheel ongedeerd af kwamen. Ook aan het sportvliegtuig, en de omgeving werd geen schade aangericht. De Rijksluchtvaartdienst en de Luchtvaartpolitie werden op de hoogte gesteld. Een instrukteur van de Rijksluchtvaartdienst zal heden (maandag) trachten de Cesna PH-WVB weer in de lucht te krijgen. Op de foto: Het sportvliegtuig in het weiland van de fa milie Van S. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode; Willem van den Ouden (Zierikzee) e.v. H. B. Jumelet (64 jr.); 20. Jannet je Cornelia van Westen (Leiden) e.v. van de Graaf (56 jr.); 28. Cornelis Adriaan Rijnberg e.v. A. L. van Ou denaarde (40 jr.). SCHOUWEN-DUIVELAND Verontruste boeren naar Den Bosch De georganiseerde landbouw van Schouwen-Duiveland zal deelnemen aan de demonstratieve bijeenkomst op 21 maart a.s. in Den Bosch. De massale bijeenkomst voor de zuide lijke provincies zal plaats vinden van 11.00 tot 13.00 uur in de Brabant hallen. De leden uit Schouwen-Duiveland die gebruik willen maken van ver voer per bus, dienen zich vandaag (maandag) telefonisch te melden bij de sekretaris van de afdeling of kring. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Dë Vergadering van de gemeente-, raadvan' Midd'ertschóuwen, üit'gè- schreven tegen maandag 24 maart a.s. is verschoven naar maandag 31 maart. waarbij Christus als bijzondere el lendebestrijder kan worden aange merkt". „De mensen zijn Zijn li chaam en men kan dus nooit zeggen, niets met de ander te maken te heb ben". De liturgie was voorbereid en ge bracht door leden van de C.J.V., die bijvoorbeeld ook de Schriftlezingen en de kollektes verzorgden. Belangrijk tot het „succes" van de ze dienst droeg bij de zanggroep „Sound and Rhythm" uit Rotterdam o.l.v. Ada Groenewout-van Noor loos. Een stampvolle kerk heeft in tens genoten van in het Engels gezon gen gospels; de ritmische begeleiding en de vokale prestaties waren fan tastisch in evenwicht en het fraaie stemmenmateriaal wist de kerk op gloedvolle wijze te vullen. Samen zang en zanggroep wisselden elkaar af. Na de zegen zong de groep nog een tweetal liederen, met als slot: „How brightly the love of God". Program matische steun voor de aanwezigen gaven de vertalingen van de gezon gen liederen. Na afloop werd een kollekte gehou den voor het vluchteningenwerk Y.M.C.A. (Wereldverbond van het C.J.V.) in Jordanië. De kollekte bracht 1105,43 op. Op een vraag uit de vergadering of er nog een vereniging bestaat en of er nog leden zijn met inspraakmogelijk heden, zei de voorzitter dat er alleen een komité bestaat met betalende do nateurs. Statuten en een reglement ontbreken en er wordt nog gezocht naar kundige mensen die het komité aanvullen. Tegeltjes en stickers Voor de a.s. feestdagen is een groot aantal tegeltjes, stickers e.d. ver vaardigd en deze waren op de bestuurstafel te bezichtigen. Het ko mité is van mening dat, gezien de te levisie-uitzendingen op 30 april van 10-11 uur en van 15-17 uur, het beter is om de feestelijkheden te verschui ven naar 5 mei. Bovendien is twee dagen feest financieel niet haalbaar. De eigenaar van „Het Grote Zwijn", de heer Van Herpen deelde mede dat op 30 april een groot Oran jebal met een life-band in zijn zaak optreedt. Het komité beschouwt dit bal als het feestgebeuren op 30 april. ZIERIKZEE Vissersvereniging „Helpt Elkander" De Vissersvereniging „Helpt El kander" houdt op vrijdag 28 maart a.s. de jaarvergadering. Op deze ver gadering komen uiteraard de jaarstukken aan de orde. Verkiezing van bestuursleden vindt plaats i.v.m. aftreden van de heren P. J. Blommaert en Jac. Schot, die her kiesbaar zijn. Een tweetal lezingen staan geprogrammeerd. De heer A. P. Rammelo spreekt over: „Viskwe- kenih de Ooster- en Westerschelde?" en Zevibel-voorzitter J. v. d. Bos over: „Planologie in de Waddenzee". Ouderavond L.T.S. De ouderavond van de L.T.S. zal worden gehouden op maandag 24 maart a.s. en dus niet - zoals abusie velijk vermeld - op 17 maart. WESTERSCHOUWEN Boomfeestdag Ook in Westerschouwen zal op 26 maart worden deelgenomen aan de nationale boomfeestdag, en wel door leerlingen van de hoogste klas van o.l.-scholen van Serooskerke, Noord- De burgemeester noemde dit een belangrijke dag voor mevr. Van Keu len die een baan krijgt bij het peuter- onderwijs in Westkapelle. Zij kwam in 1975 als tijdelijke hulp in Haamstede en werd 1 augustus van dat jazy voor vast benoemd. Zij woont nu in Middelburg en de af stand is ver naar Haamstede. Me vrouw Van Keulen studeert boven dien pedagogie, kleuter- en lager on- Het feest op 5 mei zal zoals gewoon lijk op de Beatrixweide gehouden worden. Verkeerstechnisch is deze plaats zeer gemakkelijk te bereiken. De gedachten gaan uit naar een ope ning, een ochtendconcert met toespraak door de burgemeester en kinderspelen. Na de middag een gro te ouderwetse optocht waartoe een 40-tal verenigingen gevraagd zullen worden daaraan deel te nemen. Dan een feestmarkt met diverse kraampjes en des avonds zal getracht worden een showband vast te krijgen en tot slot een vreugdevuur. De kaskommissie adviseerde goed keuring van de rekening. Het komité heeft nog een schuld van 500,- aan de gemeente wegens verrichtte werk zaamheden op 30 april 1979. De heer P. Adam deelde dit namens de kas kommissie mede. Bijdrage gemeente Wethouder De Feiter zei dat de ge meente een of ander toepasselijk ge schenk voor de schoolkinderen zal uitzoeken en verder de gebruikelijke subsidie verlenen voor de dorps feesten. Mevrouw Bolkenbaas-v. Hoek vroeg de zelfversierders him woning op déze dagen keurig uit te dossen met groen dat b.v. uit de Boswachte- rij gevraagd kan worden en dan weer eens ouderwetse vetpotjes te gebrui ken. Verder dacht zij aan een kinderop tocht als onderdeel van de grote op tocht. Als voorbeeld van versieren werd de Margrietstraat genoemd. Herauten te paard zullen het feest aankondigen. Natuurlijk zal de Kon. Muziekver. „Witte van Haemstede" het feest regelmatig opluisteren en klinkt er in de morgen koraalmu- ziek van de Burghse toren. De voor zitter vond het jammer dat b.v. „Big S" niet aanwezig was, omdat de hulp welle, Renesse en Haamstede en de C.N.S. te Haamstede. Het plantmaterieel wordt ter be- schikking gesteld door de gemeente en gemeentepersoneel zal er voor zor gen dat er voor de kinde.ren gaan planten, plantgaten zijn gemaakt. Woensdagmorgen 26 maart om 9 uur planten de leerlingen van de school van Serooskerk 15 Alnus Cor- data's aan de Prunjewekken aldaar. Terzelfdertijd worden te Noordwelle 15 Populus Alba's geplant aan het Hoefijzer. Ook Populus Alba's te Re- nesse en wel om half elf aan de Jan van Renesseweg. Eveneens om half elf wordt er door de schooljeugd van Haamstede geplant. De kinderen van de openbare school planten 15 stuks Alnus Cordata aan het Sluispad en kinderen van de C.N.S. planten 15 plantanen aan de Kloosterweg. derwijs. Zij wenstte haar veel sterk te in Westkapelle. Als nieuw leidster is benoemde mej. W. Boot uit Burgh. Van de ge meente ontving mevr. Van Keulen een boek over Zeeland. Verder waren er nog meer geschen ken o.a. bloemen van de Ouderkom missie en van de kinderen een tinnen vaas. Tot slot dankte mevr. Van Keu len een ieder voor dit mooie afscheid. van de jongelui niet gemist kan wor den. Ondanks dat het verenigingsle ven „op zijn billen zit" en alles pas sief over zich heen laat gaan, hoopt de voorzitter op een grote deelname aan het feest en vooral aan de op tocht. Tot slot werd een film over de stormramp van 1953 vertoond. Advertentie Zeg, dat is een gezellige juwelierszaak van TROMP OP DE DAM 10 Hoe kun je dat nu weten: Zaterdag 22 maart a.s. is de 1 i opening. Ja, dat is waar, maar ik moest i er behangen. i HAAMSTEDE Sukses muziekavond De vorige week gehouden muzieka vond tesamen met de beide basis scholen in Haamstede, teneinde te komen tot een verhoging van het le dental van de Kon. Muziekvereni ging Witte v. Haemstede, wordt een sukses, want nu reeds gaven zich 17 nieuwe leden op. Hierbij zijn 4 vol wassenen en 13 jongeren. RENESSE Seizoenweekmarkt Ook deze zomer zal, nu al weer voor het 12e jaar, een seizoenweek markt worden gehouden te Renesse. De eerste maal op 21 mei en de laatste maal op 3 september. Tussen die tijd kan het koop- en kijklustige publiek iedere woensdagmorgen te Renesse terecht om gezellig te „markten". In tegenstelling tot vorige jaren zal ook tijdens de kermis de markt op de Kromme Reke worden gehouden. Evenals altijd duurt de markt van 's ochtends acht uuy tot's middags een uur. Zoals gèbruikelijk zal weer een scala van branches op de Renesser- m^rkt vertegenwoordigd zijn. Zo verwacht men kramen met koek en banket, chocolaterie en suikerwer ken, stroopwafels, hioten en zuid vruchten, gevogelte, suikerspin, vis, groenten en fruit, en zuivelproduk- ten. Maar naast al deze eetbare pro- dukten zal men er ook terecht kun nen voor bloemen en planten, byou-r terieën en zilverwerk, schoenen en pantoffels, stoffen, textiel, Oosterse kleding, sieraden, lederwaren, tas sen riemen, beelden, souvernirs, handwerken, wol, vazen, antiek en, curiosa, bad- en vrijetijdskleding, kousen en sokken, huishoudtextiel, bonneterie en japonnen, baby en kin derkleding, buttons badgehangers, draagtassen, aardewerk en speel goed en een T-shirtbedrukker. Ook zullen er weer verschillende standwerkers op de markt hun wa ren aanprijzen. BROUWERSHAVEN Voorlopige feestprogramma's Hieronder volgen de voorlopige feestprogramma's, zoals die zijn vastgesteld voor respektievelijk 30 april en 5 mei a.s. De programma's zijn voorbereid door de Oranjevere niging. 30 april 1980: 9.00 uur Klokluiden. 9.05 uur Rondgang schoolkinde ren door Brouwershaven, met muzi kale begeleiding van de muziekvere niging „Con Amore". 9.20 uur Vlaghijsen op de markt. 9.30 uur Aankomst St. Nicolaas- kerk, toespraak door de burge meester. Samenzang. 10.15 uur Aan de uitgang van de kerk worden de schoolkinderen van Brouwershaven een verrassing uitge reikt. 5 mei 1980 Bevrijdingsdag: 9.30 uur Verzamelen van de schoolkinderen op de Markt, voor een groots opgezette vossenjacht. Na afloop van de vossenjacht worden de schoolkinderen getrakteerd. 14.30 uur Optocht van de vereni gingen van Brouwershaven door de Smalstad. 19:00 uur Avondprogramma!, prijsuitreiking, optocht. Inbraak Zaterdag werd ingebroken bij J. M. Faan de Schendersweg in Brou wershaven. De familie was een dagje uit en dieven verschaften zich toe gang door een deur aan de achterzij de van de woning te forceren. Voorlo pig kon worden vastgesteld, dat vrij wel alle in het huis aanwezige sierra den werden ontvreemd. De technische recherche stelt een nader onderzoek in. Uitvoering „Smalstadkoor" en „De Smalstadtertjes" Vrijdagavond gaf het „Smalstad koor" uit Brouwershaven de jaar lijkse uitvoering in het Tonnenmaga- zijn bijgestaan door het jeugdkoor „De Smalstadtertjes" en de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" onder lei ding van R. J. van Soest uit Zierik zee. Nadat voorzitter C. van Sluis iede reen - en dat waren er toch gauw een tweehonderd - verwelkomd had, werd de avond geopend door het Jeugdkoor, geleid door Coby van Dienst. Zij verving voor deze gele genheid de vaste leidster, A. Hellen- doorn die nog herstellende is van een operatie. Bij de laatste twee van de tien zangnummers werd ook nog gedanst. Daarna was het de beurt van het „Smalstadkoor".' Zij vestigden in het eerste nummer, geschreven door de dirigent M. Dalebout, de aandacht op het feit, dat het nog wat versterking kan gebruiken, vooral bij de bassen en tenoren. Het koort bracht een gevarieerd programma, met ernst en luim, zoals de dirigent het noemde tijdens de toelichting op de liederen. In de pauze die hier op volgde was een verloting. Daarna sloot „Kunst en Eer" de uitvoering af met enkele nummers, waarvan het eèrste num mer „Benedictus" met steun vap het koor ten gehoren werd gebracht. Na dit officiële gedeelte werd de avond voortgezet met een gezellig sa menzijn met gelegenheid tot dansen. DUIVEL AND Inning kontributies Rode Kruis Het bestuur van de afdeling „Dui- veland" van het Ned. Rode Kruis deelt mede dat er voor wat betreft de inning van de gelden van de kontri buties, afgeweken wordt van de me thode die men tot l^iertoe volgde, na melijk om de kontributies aan de huizen op te halen. In het vervolg krijgt ieder een ac ceptgirokaart toegezonden, waarop het kontributiebedrag ingevuld kan worden, en per giro overgemaakt, óf-' door diegenen die nog geqn postgiro bezitten, naar het postkantoor ge bracht. Het afdelingsbestuur hoopt dat deze vereenvoudigde manier van betaling een gunstige werking zal hebben bij de ingezetenen. Gespreksgroep voor a.s. ouders Indien er voldoende belangstelling voor bestaat hoopt de afdeling van het Groene Kruis, voor wat betreft de gemeente Duiveland, nl. de dor pen Oosterland, Nieuwerkerk, Ou- werkerk en Sirjansland, een gespreksgroep voor aanstaande ou ders te organiseren in het wijkge- bouw van het Groene Kruis in Oosterland. Diegenen die hiervoor belangstel ling hebben kunnen zich opgeven bij de wijkverpleegkundige in Ooster land: mevr. zr. Van de Velde-Berre- voets, telefoon (01114) 2050, voor of op dinsdag 25 maart e.k. Ook aan staande ouders uit de omliggende dorpen zijn uiteraard van harte wel kom, in deze gespreksgroep. NIEUWERKERK Dovendienst in Gereformeerde kerk Op zondag (middag) 23 maart (3.00 uur), zal in de Gereformeerde kerk van Nieuwerkerk door ds. J. van Buuren uit Delft een speciale doven dienst worden gehouden. De kerkeraad van Nieuwerkerk verwacht ook uit overig Zeeland meerderen, gelijk dat in zo'n aange paste dienst steeds gebruikelijk is. Na de dienst kan men gezamenlijk napraten over of rond deze dienst, onder een kop koffie, in de bijzaal van de kerk, aan de Badhuisstraat. Voor de kleinen zal er oppas zijn, eveneens in dit gebouw. BRUINISSE Loop der bevolking over februari Geboren 5. Abraham Jacob z.v. J. van den Berge en S. J. Giljam; 6. Willem z.v. H. L. D. Jumelet en A. J. Okkerse; 7. Willemijna Johanna d.v. L. van Klin ken en J. M. M. van Gilst; 9. Arie z.v. A. Roon en J. J. Stoutjesdijk (Zierik zee); 14. Noortje d.v. P. Wehrmeijer en W. F. Beerens; 24. Marleen d.v. J. van der Graaff en M. Koster; 28. Es ther Jantje d.v. P. J. Moet en S. Boe- kema (Dirksland). Gehuwd 1. Jan van den Berge (24 jr.) en Hen- drika Kik (21 jr.); 15. Dirk van Dui- vendijk (27 jr.) en Hendrika Petro- nella Knoops (27 jr.); 15. Clemens Al- bertus Maria Schretlen (29 jr.) en Ci- cilia Mathilde Gabriëlla (23 jr.); 28. Johannes Arie Hoornweg (44 jr.) en Johanna van den Bos (43 jr.). Overleden 12. Cornelis Gerrit Vreugdenhil (Zierikzee) e.v. C. de Waal (71 jr.); 20. (Vervolg pag. 1) Ere-lid Heel pittig werd de heer J. C. Baart in het zonnetje gezet; hij blijkt de kamptechnicus van de C.J.V. te zijn, die te Renesse vaak te vinden is voor allerlei werkzaamheden. Hij kreeg de waardering van de voorzitter, die de mededeling deed dat de heer Baart tot ere-lid is benoemd. Hij kreeg de gouden C.J.V.-speld op gespeld en de bijbehorende oorkonde werd hem overhandigd. Mevrouw Baart ontving een fraai bouquet bloemen. Dokumentaire De avond werd afgesloten met de première-vertoning van de film: „C.J.V. „Samen Verder", vervaar digd door de heer D. Dool. Met- een schoolklas als uit gangspunt, die „babbelt" over de 90- jarige jubilaris, worden in deze rol prent de talrijke aktiviteiten van de vereniging gevisualiseerd. De heer Dool maakte een opmerke lijke dokumentaire, die vooral goed is van kleur. Het gesproken woord is wel eens lastig te verstaan door echowerking en de „overflew" van muziek en gesproken woord niet altijd vloei end, maar wat zullen we kritiseren bij zo'n geweldig stuk filmische zelf werkzaamheid, dat terecht een harte lijk applaus kreeg. I C J V-jubileumdienst in Gasthuiskerk In de Gasthuiskerk werd zondag morgen een speciale dienst gehouden i.v.m. het 90-jarig bestaan van de C.J.V. Voorganger was ds. L. de Wit te Rotterdam Feijenoord, voorheen te Renesse. die preekte n.a.v. de tekst uit Corinthe: „Want het li chaam bestaat toch ook niet uit één lid. maar uit vele leden". In het ver volg van het hoofdstuk (12) wordt dan gestipuleerd, dat alle leden el kaar nodig hebben en getransfor meerd naar de mensen krijgt men dan „dat de mensheid ook als li chaam" kan worden getypeerd. Het betekent dat allen er bij behoren, ou deren zowel als jongeren. Een vraag intussen die altijd (en ook nu weer) naar voren komt: „waarom is er zo veel ellende in dc wereld?" „Het is", aldus de predikant" een uitdaging aan de mensen er niet in te berusten, maar er iets tegen te doen. ,,Nu al meer dan neeg'tig jaren, Het verhaal van 't C.J.V. God wilde het werk bewaren, 't Speelde in zijn plannen mee. Jongen, ouden, mannen, vrouwen, Leerden zorgen voor elkaar, Samen aan de wereld bouwen. Maakten zo hun mens-zijn waar'\ Aldus luidde het eerste couplet van het C.J.V.-jubiieumlied, dat zaterda gavond tijdens een feestelijke bijeen komst in de Concertzaal werd gezon gen. Deze feestavond vormde het tweede evenement in een jubileum drieluik dit weekend. Zaterdaga vond was het vooral de beurt aan de leden van de C.J.V. zich te presente ren in een gevarieerd revue programma: „Oenoe?Samen Verder". Dat „Oenoe, samen verder?" stond in het teken van het bouwen aan een nieuwe toekomst. Dit aspekt werd ook reeds tot uiting gebracht in de Inleiding, een uitste kend verzorgd programma onderdeel. C.J.V.-voorzitter B. D. Schot ging in zijn welkomstwoord niet uitge breid in op de talloze aktiviteiten en hoogtepunten in het negentig-jarig bestaan. Dat bleek ook niet nodig, gezien het feit, dat hierna een film „90 jaar C.J.V." werd vertoond. Een produktie van studio D.D. (Dick Dool). Deze film beleefde vrijdagavond tijdens de receptie in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw reeds de première (zie ook elders in dit num mer). Een grote verloting met een indrukwekkend hoeveelheid prijzen nam een flink gedeelte van de pauze in beslag, maar daarna was het ook echt de beurt aan de C.J.V.-ertjes. De revue werd gekenmerkt door een grote dosis jeugdige spontaniteit. Dat kon bereikt worden door het feit, dat de leden zelf de onderdelen en de teksten mocht bedenken, zij het uiteraard in samenwerking met de leiding. Vele onderwerpen kwamen in deze vrolijke revue aan de orde en als een rode draad liep daar steeds het C.J.V.-werk - het samengaan van jong en oud met de hulp van het Evangelie - doorheen. Het schooltje van Vroeger en Nu bleek een variant op een sketch, die de C.J.V. enkele jaren geleden ook reeds op de planken zette. Heel goed uil de verf kwam een disco-dans, die de titel „Levensvreugd" meekreeg. Onderwerpen, die uitgebreid be handeld werden waren onder meer: De vrede in dc wereld, de vervui ling, Natuur en rekreatie, wonen en speelruimte voor de kinderen, prak tijken van projektontwikkelaars en behulpzaamheid. De Concertzaal was zaterdagavond tot op de laatste plaats bezet en de C.J.V.-artiesten vonden een dank baar publiek, dat zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken stak. „Oenoe?Samen Verder". De C.J.V. blijkt het best te weten, ze gaan nu gewoon rustig door tot het Eeuwfeest. Het zal hen niet moeilijk vallen met zoveel enthousiaste leden en met zo'n aktieve leiding. A. P. Advertentie Zo verrassend en ver schillend de mode is... zo veel rust en tijd moet u zich gunnen... om zélf (uiteraard met alle wenselijke adviezen van onze kant) uw keuze te maken! Nu ook voor hoeden en shawls. ItRSCHIUfND HAAMSTEDE, 14-3. Mevr. H. v. Keulen-Oreel nam afscheid als kleuter leidster van haar klas, de ouders, de ouderkommissie en genodigden. De voor zitter van de ouderkommissie de heer M. Pieterman sprak een welkomst woord, o.a. tot burgemeester mevr. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, mej. A. C. Houtman, ex-leidsters, juffrouw Kea v. d. Have en de hoofden van de basis scholen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3