5 Overdrukke receptie ter gelegenheid van 90-jarige C.J.V. tuincentrum 1 nooragouwe GEZELLIG STRAOFEEST MET VEEL AKTIVITEITEN TROK DE AANDACHT DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inzet van het grote feest" Drie doden bij brand op zeesleper Moeilijk onderzoek kleine kernen in Zeeland pa WKMÈÊ „Seroos" als hekkesluiter nmrrrvrj^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 maart 1980 136ste jaargang Nr. 22676 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar I 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Feestplannen 5 mei Burgh-Haam stede ZIERIKZEE, 14-3. Duidelijk toch wel als inzet van het grote feest, hield de 90-jarige C.J.V. „Samen Verder" vrijdag in de grote zaal van het hervormd verenigingsge bouw een overdruk bezochte receptie. „Iedereen" was er - zo gezegd - om het bestuur van de jubilerende afdeling te feliciteren. Het gebeuren speelde zich af in een ruimte, die op pluriforme wijze door de C.J.V. was gestempeld. Grote panelen vol foto's, oude notulenboeken, vlag gen en attributen, allemaal specima uit de rijke geschiedenis van een succes volle vereniging, die - zo werd benadrukt - 90 jaar jong gebleven is. Onder de komende en gaande feli- citanten waren vele oud-C.J.V.-ers die op het jubileumgerucht" waren afgekomen. Daardoor evolueerde de receptie tot een soort reünie, want jongelui van toen, ontmoetten elkaar soms weer voor de eerste keer, na ve le jaren in deze opwekkende ambian ce. Ook vertegenwoordigers van ver schillende kerken, zusterverenigin gen en talrijke meelevende partiku- lieren, kwamen handjes schudden. „Niet oud, maar jong" Na die felicitatiekonfetti, sprak de algemeen voorzitter de heer B. Schot m.b.t. de jubilaris van een vereni ging: ,,niet oud, maar jong en spran kelend: een boeiende vereniging, waarin velen werken". wekt oprechte bewondering op. Hij bracht de felicitaties en de dank van de gemeente over en hoopte dat men - voortgaande op dezelfde voet - met hetzelfde positieve resultaat op weg mag gaan naar de 100 jaar. ROTTERDAM, 15-3. Een brand aan boord van de Rotterdamse zeesleep boot ..Antonie Junior" heeft zaterdagochtend aan drie mensen het leven gekost. De drie omgekomen bemanningsle den zijn de 20-jarige B. C. Beider uit Rotterdam, de eveneens 20-jarige R. V. Kabel uit Lichtenvoorde en de 44- jarige Schot J. L. Boyle uit Edin burgh. De sleepboot is eigendom van de firma Adriaan Kooren uit Rotter dam. De bemanning, die achter de kom buis sliep, geheel voorin de zeesle per, werd door het vuur ingesloten. De matrozen zijn door verstikking omgekomen. Bij handjes schudden was het even tevoren - zo bleek - niet gebleven; ook heel wat geschenken werden aange voerd, meestal in de vorm van geslo ten enveloppen. Bij alle veelvormigheid van bezig zijn, is het doel van de C.J.V. nog al tijd te pogen jonge mensen iets mee te geven voor het leven. Het bestuur ziet als hoofdtaak die jonge mensen mede te begeleiden op weg naar de zelfstandigheid en de weg naar Christus te wijzen". Niet in eerste instantie is het kerkelijk ak- tief zijn daarbij voorwaarde; wel de mogelijkheid (ook) over het geloof te praten. Toppers van het werk De heer Schot noemde uiteraérd dc toppers van het praktische C.J.V.- werk: de camping te Renesse en de nieuwe rekreatieboot. Hij on derstreepte het interkerkelijk ka rakter van de C.J.V. en verwees naar het werk t.b.v. de bejaarden, die bij bepaalde aktiviteiten worden be trokken. De algemeen sekretaris van de landelijke C.J.V. de heer N. C. de Fockert, noemde enkele kenmerken van de organisatie, die hij typeerde als „erg open", als een „oecumeni sche organisatie" en als e^n interna tionale organisatie. Stem gemeente Bij ontstentenis van burgemeester Th. H. de Meester, vertolkte wethou der C. Bij de Vaate de gevoelens van de burgerlijke gemeente. Hij zag aan de 90-jarige nog geen „slijtagever- schijnselen" en stipuleerde dat de gemeente wét blij is met een zo le venskrachtige organisatie, die een uitstekende begrip heeft voor de taak ten opzichte van de jeugd. Dit Dank van de kerk Namens de Wijkkerkeraad van de hervormde gemeente sprak de heer J. de Waay, die zich verheugd toonde dat dit jubileum zo spontaan gevierd kan en mag worden. Hij bracht de dank van de kerk over, voor het zo- velen begeleiden gedurende al die ja ren. Hij verheugde zich over het inter kerkelijk karakter van de vereni ging, hetgeen in overeenstemming mag genoemd, met wat de Heer der kerk wil. Stellig zal de vereniging voor de toekomst nog de handen vol krijgen, maar het zal strekken tot zegen van de stad, want het is belangrijk dat al lerlei zaken worden bepraat en door gepraat. „Recht overeind" Ds. J. B. Assendorp, hervormd pre dikant schetste in grove lijnen de hoogte- en dieptepunten in de we reldgeschiedenis, tijdens de 90-jarige - bestaansperiode van de C.J.V. Wie al die oorlogen en rampen heeft meegemaakt, moet oud ge noemd worden, maar de C.J.V. „Sa men Verder" is kaarsrecht overeind gebleven „en daarvoor kan men zijn petje afnemen". Hij overhandigde een enveloppe (met 90,—) en onderlijnde dat er een toekomst zal zijn voor de C.J.V. „maar geen toekomst zonder de hulp van God". De jeugdwerker voor Schouwen- Duiveland de heer Gabi de Groot was' zeer onder de indruk van het C.J.V.- werk, gericht op een verantwoorde lijk voelen voor jezelf, je naaste en jegens God, met als uitgangspunt: dienstbaarheid. De Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland heeft een bij drage mogen leveren aan het C.J.V.- werk. Op dit markatiepunt in de tijd gaat het om „omzien in verwondering en vooruit kijken in de toekomst." Slotspreker was de Leger des Heils-kapitein F. Bergsma, die de C.J.V. meegaf, dat in het leven geen griezelig noodlot beslist, maar het God is, die nieuwe wegen wijst, waardoor de wereld een toekomst heeft. (Vervolg pag. 3) MIDDELBURG, 15-3. Het houden van enquêtes onder de bevolking van kleine kernen levert niet die resulta ten op die ervan mogen worden ver wacht. Advertentie 0)112 - 707 DAR ES SALAAM. In drie districten van Arusha in het noorden van Tanza nia heerst een cholera-epdemie, zo heb ben provinciale autoriteiten zondag ge zegd. Nadere details over de epidemie werden niet gegeven. Dit is een van de bélangrijkste kon- klusies uit een onderzoek naar de problematiek van de kleine kernen in Zeeland, gehouden door studenten van de Katholieke Universiteit in Nijmegen en het Rijn-Schelde- Instituut. De resultaten van het on derzoek werden vrijdag in Middel burg bekendgemaakt. Bij de enquêtes blijkt het voor de bewoners van de kleine kernen een moeilijke opgave om direkte ant woorden te geven op indringende vragen. Problemen komen daardoor moei lijk aan het licht, zo menen onderzoe kers. PARAMARIBO. „Het programma van de nieuwe regering kan niet anders zijn dan een van nationale verzoening". Dat zei president Johan Feirier zater dagavond in een toespraak tot de Suri naamse bevolking. STUTTGART. De groene „partij", een groepering van milieubescher mers die zondag voor het eerst mee deed aan de verkiezingen in een Westduitse deelstaat krijgt naar alle waarschijnlijkheid zetels in het regi onale parlement in Stuttgart. ZIERIKZEE. De gouden C.J.V.-speld ontving de heer J. C. Baart. Hij kreeg de speld uit handen van de voorzitter de heer B. Schot, die - met zijn C.J. V.- ers - drukke dagen achter de rug heeft. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. WIMWWWWUVWWVWWWW Zolang iemand gezelschap vindt bij zichzelf en zijn werk, kan hij niet oud zijn. Alcott WAÏ Wh BILT* 'AB Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking Veel bewolking maar overwegend droog; weinig verandering in tempe ratuur. SEROOSKERKE, 15-3. Onder minder gunstige weers omstandigheden heeft Serooskerke j.l. zaterdag het Straofeest gevierd, waarmee de reeks van Straofeesten in de Westhoek van Schouwen werd besloten. De organisatie van het Straofeest was in handen van de plaatselijke Strao- kommissie, welke kosten nog moeite gespaard heeft om dit feest te doen sla gen. Een en twintig ruiters, waarvan bijna de helft uit Serooskerke, namen aan het Straofeest deel. SEROOSKERKE. Een-en-twintig paarden namen deel aan het Straofeest. De aandacht trokken ook talrijke verklede kinderen; heel charmant en vaak ori gineel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het feest begon reeds in de morgen uren met het ringsteken op hobbel- fietsen voor de wat oudere jeugd. De eerste prijs werd hierbij behaald door Corina Hart uit Serooskerke. Om 13.00 uur werde de deelnemen de paarden, verzameld op het Dorpsplein, door een jury onderwor pen en beoordeeld op de versiering. De eerste prijs voor het mooist ver sierde paard werd gewonnen door Annemarie v. d. Wielen eveneens uit Serooskerke. Na de keuring vertrok ken de ruiters voor een rondrit. Ringsteken Inmiddels werd het feest voort gezet met het ringsteken op de fiets voor de schoojeugd. Voor de aller kleinsten was er een verkleed op dracht. Alle kinderen kwamen in het bezit van een prijsje. Omstreeks 14.45 uur arriveerden de ruiters, voorafgegaan door de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" bij het Dorpshuis, waar een talrijk publiek zich, ondhnks de koude had verzameld. De voorzitter van de Straokommis- sie, de heer H. W. Röskens, heette de ruiters, muzikanten en belangstel lenden hartelijk welkom. Een bijzon der woord van welkom richtte hij tot het gemeente-bestuur van Wester- schouwen, ter plaats vertegenwoor digd door de burgemeester, mevr. J. L. Niemanstverdriet-Leenheer en de sekretaris de heer J. de Jonge. Steun gemeentebestuur Vervolgens werd het woord ge voerd door de burgemeester, die na mens het gemeentebestuur allen har telijk welkom heette. Zij toonde zich verheugd over de grote deelname in deze kleine kern. Volgens de burge meester hebben de kleine kernen de speciale aandacht van het gemeente bestuur. Zij wenste allen een prettige zomer en een prettige voortzetting van het feest toe. Nadat de leden van de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" enkele pitti ge muzieknummers ten gehoren had den gebracht werd een aanvang ge maakt met het ringsteken te paard. De le prijs plus wissclbeker 1980 kwam in het bezit van Johan Krista- lijn uit Ellemcet. Ter gelegenheid van het Straofeest werd in de avonduren in het Dorps huis, door de Dorpsgemeenschap „Serooskerke e.o." een toneelavond georganiseerd. Blijspel Na een welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen door de voorzitster van de Dorpsgemeenschap, mevr. B. Meier, werd door de Serooskerkse to neelvereniging „Lerelere" het blijspel in drie bedrijven „Het zit me' tot hier" opgevoerd. Dit blijspel viel bij de aanwezigen zeer in de smaak en werd door de spe lers vlot en met overgave ten tonele gebracht. In de pauze werd een verlo ting gehouden terwijl de avond met een gezelling bal werd besloten.' Welfaregoederen Tijdens het Straofeest werd in het Dorpshuis door de dames van de Wel fare (afd. Schouwen Westhoek van het Nederlandse Rode Kruis) een ver koopmiddag gehouden van Welfare goederen. De verkoop plus enkele at- trakties braqjiten in totaal het mooie bedrag op van 699,-. Voor de ge wonnen prijzen bij dc diverse mani festatie, verwijzen wij naar het dins dagnummer. TEHERAN. Generaal Kamal Neza- mi, voormalig militair-gouveneur van de heilige stad Qom in Iran, is zaterdag terechtgesteld. De generaal die vlak voor de revolutie tot militair-gouveneur van Qom werd benoemd, was beschul digd van moord op inwoners van d stad. Voor wownsdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 maart Zon op 6.45, onder 18.47 Maan op 7.55, onder 21.15 Eerste Kwartier: 23 maart (13.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 maart 3.35 17.07 10.01 22.08 Springtij: 18 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 17-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een kleine depressie trekt het komende etmaal via Engeland naar Frankrijk. Er is daarom ook dinsdag veel bewolking. Voornamelijk in het westen en zuidwesten van het land kan hieruit regen of natte sneeuw vallen. In de temperatuur komt wei nig verandering. Óp de Britse eilanden was het maandag slecht weer met op veel plaatsen regen of sneeuwval. Dit slecht weergebied breidt zich hoofd zakelijk naar Frankrijk uit. Ook in grote delen van het Middel landse Zeegebied is het weer flink van slag, overigens niet ongebruike lijk voor deze tijd van het jaar. In Ita lië en Griekenland viel het afgelopen etmaal op sommige plaatsen meer dan 20 mm regen, bij temperaturen tussen 10 en 15 graden. In Spanje is het momenteel wat beter, maar ook daar verslechtert het weer de komen de dagen. In Scandinavië en Rusland vriest het 's nachts nog streng.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1