HORECABEDRIJF „DE VIERBANNEN" MEER TOEGESPITST OP REKREATIE RESTAURANT „AUBERGE MARITIEME ONDERGING VERBOUWING KEUKEN RENESSE KREEG BESCHIKKING OVER BIJ DE TIJDS TUINCENTRUM ATTENTIE! Juwelier-horloger TROMP Zaterdag 22 maart DAM 10 Na verbouwing Drukkerij Lakenman en Ochtman Telefoniste/receptioniste Schouwen-Duiveland Ophok plicht voor postduiven STREEKNIEUWS Hoe „Braber" groeide ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - Dinsdag 11 maart 1980 Nr. 22673 3 RENESSE, 7-3. Het geheel vernieuwde Tuincentrum Re- nesse van Braber Groenvoorziening b.v. werd door loco burgemeester J. C. de Feiter van Westerschouwen geo pend. Dit feestelijk gebeuren had oorspronkelijk buiten plaats moeten vinden, maar_door de slechte weers omstandigheden werd men gedwongen naar binnen uit te wijken Door een druk op een knop stelde loco-burgemeester De Feiter binnen in de fraaie kas een fontein in wer king en verrichtte daarmee de offi ciële opening van het royale zeer goed gesorteerde tuincentrum In het praatje dat hij daarop vol gend hield merkte- de heer De Feiter op dat het bedrijf binnen de gemeen te belangrijk is met betrekking tot de werkgelegenheid. Hij vond dan ook vanzelfsprekend dat de gemeen te volledige medewerking had ver leend bij de totstandkoming van de veranderingen van het komplex. Verder zei hij, dat hij zelf ongeveer gelijktijdig als ondernemer was be- Advertentie gaat in de week van 17 t/m 21 maart verhuizen. Helaas zullen wij U dan niet meer van dienst kunnen zijn omdat wij dan gesloten zijn. Gebruik daarom deze week nog voor Uw aankopen (er zijn nog enkele interessante opruimings koopjes!) om 11.00 uur openen wij dan op de onze verplaatste juwelier-horlogerzaak. Dus nog maar enkele dagen! Havenplein 1 gonnen en dat hij het bedrijf van de heer Braber had zien groeien. Juist daarom deed het hem plezier dat, door eigen initiatief, het bedrijf zo ver is uitgegroeid. Hij dacht dat het feit dat er voor het bedrijf een opvol ger aanwezig is had meegespeeld bij de realisering van de uitbreidingen. Geschiedenis De heer J. C. Braber vertelde ver volgens een en ander over de geschie denis van het bedrijf. Verder dankte hij de gemeente Westerschouwen voor de verleende medewerking en zijn personeel voor de inzet en de in gebrachte ideeën. Met de opening van het rigoreus veranderde, en ook verruimde tuin centrum heeft men in Renesse een fraai, uitstekend gesorteerd centrum binnen de dorpsgrenzen, terwijl het bedrijf ongeveer 10 jaar geleden nog niet veel anders was dan een boom kwekerij met daarnaast een afdeling tuinaanleg. In vóór- en najaar bracht dat wat mensen naar de zaak om een heester tje of een conifeer te kopen. Alleen op zaterdag, want door de week moest gewerkt worden en was er geen tijd om een paar boompjes te verkopen. Er bleek een duidelijke behoefte aan een verkoopplaats van heesters en boompjes te bestaan, want ondanks het feit dat er mensen door de week werden weggestuurd bleven ze 's za terdags komen om hun aankopen te doen. Zo bleef het enkele jaren, maar op den duur bleek het toch geen haal bare kaart om alleen op zaterdag „open" te zijn. Er werd een nieuwe medewerker aangetrokken om de klanten te hel pen en gelijkertijd vaste planten te kweken. Inmiddels was ook de zoon in het bedrijf gekomen en het ging uitstekend. Door de week regelde de nieuwe kracht de verkoop en in het week-end vader en zoon. Groter sortiment Gaandeweg bleek echter dat de klanten naast bomen en planten ook interesse hadden voor andere tuinar- tikelen zoals bijv. tegels, hekjes enz. Een overzicht van het fraai, ver nieuwde Tuincentrum Renesse". (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) In eerste instantie zag men dat in het bedrijf „niet zo zitten", maar een mens moet met zijn tijd meegaan en dus werd na verloop van tijd ook te gels en houtwerk opgenomen in het assortiment. Het bedrijf groeide en er werd meer personeel aangenomen. Er kwam een tuinwinkel bij, Braber was niet langer een boomkweker die aan partikulieren een paar boompjes verkocht, haast onopgemerkt was het bedrijf uitgegroeid tot een tuin centrum met breed assortiment. Er kwamen model tuintjes en de paar soorten tegels van het begin groeiden uit tot een veelheid op het gebied van sierbestrating. Men sloot zich aan bij de Neder landse Verenigde Tuincentra (dat kan alleen als het bedrijf voldoet aan de door de vereniging gestelde eisen) en de zaak' groeide verder. Door de groeiende klandizie werd het parke ren, vooral in de weekends in vóór- en najaar een probleem.rDe bestaan de winkel werd te klein en er ont stond steeds meer vraag naar snij bloemen en planten voor binnen. Om in deze behoefte te voorzien werd tot een totale vernieuwing besloten. Parkeerterrein Zo werd een groot parkeerterrein gerealiseerd op de plaats waar vorige maand nog het verkoopcentrum van bomen en struiken was gelegen. Dit centrum werd geheel ver plaatst terwijl er ook een zeer grote kas werd gebouwd met een vloerop pervlakte van 600 m2. In deze kas is een keur van aller hande tuinartikelen opgesteld ter wijl ook nog een apart gedeelte is af gescheiden, waarin vooral kamer planten te koop worden aangeboden. In deze kas, het eigenlijke centrum van het bedrijf, heeft men een sfeer van intimiteit weten te scheppen met ondermeer een zitje en met fraaie planten omzoomde vijvertjes, kom pleet met spuitende fonteintjes. Van uit de kas ziet men aan de achterzijde uit op de verkoopruimte voor bomen en struiken, een gedeelte van het be drijf dat ook een reorganisatie onder ging.. Uiteindelijk werd het bedrijf met ongeveer 1000 m2 tot 6000 m2 uit gebreid. Alleen het gebouwtje dat tot nu toe als verkoopruimte diende is nog aan de veranueniigen ontsnapt. Maar niet voor lang, want de plannen lig gen al klaar om ook dit in te passen in het vernieuwde komplex. OUWERKERK, 7-3. „Wij wilden in ons bedrijf meer overschakelen tot re- kreatie en daarin het horecagebeuren meekpakken". Deze woorden sprak de heer W. Bolijn, eigenaar van het horeca en rekreatiebedrijf „De Vierbannen" te Ouwerkerk vrijdagmiddag in zijn verbouwde zaak. Uit zijn woorden kwam al naar voren dat het rekreatiegebeuren binnen zijn bedrijf, de opening van de surfwinkel, een zeer belangrijk onderdeel van de verbouwing was. De direkteur van Mistral windsur fing b.v. G. Elijzen verrichtte de ope ning van zowel het restaurant - als het windsurf-gedeelte. Hij zei zeer vereerd te zijn de eerste winkel in dit seizoen te mogen openen en bood het echtpaar Bolijn een midwinterhoorn aan. Vroege werd met deze hoorn in Twente in een put geblazen, bedoeld om de boze geesten te bezweren. Jan- nie Bolijn merkte hierbij op dat er in Ouwerkerk ook een „put met boze geesten" is. Geschiedenis Wim Bolijn vertelde in korte be woordingen de geschiedenins van zijn bedrijf „De Vierbannen". In I960, is het (toen nog niet getrouwde) paar Bolijn begonnen met een zeildoeken tentje en een handgeschilderd bord „limonade". „in al die twintig jaren hebben we ups en downs meegemaakt, maar we hebben steeds geprobeerd in te ha ken op de behoefte die er was", aldus de heer W. Bolijn. De windsurffirma Mistral kwam met het idee een winkelinrichting bij de verbouwing in te brengen. Aannemersbedrijf fa. V. d. Oever uit Amsterdam is daar verder op inge gaan, heeft het plan uitgetekend en de verbouwing binnen veertien da gen voor elkaar gebracht. Om de zaak te kompleteren wordt binnenkort het aquarium nog aan ge bracht en wordt vloerbedekking ge legd. De schoonvader van de heer Bo lijn werd in de belangstelling gezet voor al zijn verrichtte arbeid in de loop der tijden. Het echtpaar Bolijn bood hem en zijn vrouw een Rijn reisje aan. Als extra attraktie was Joop Nederpelt naar Ouwerkerk af gereisd met de bedoeling een de monstratie te geven met een vleugel- surfboot. Vanwege de zeer harde wind en het onaangename weer werd echter van de demonstratie afgezien. Interieur De zaak heeft door de verbouwing een zeer fris en vrolijk aanzien gekre gen. In het restaurantgedeelte is veel met hout gewerkt en lichte kleuren. Aan de raamkanten is de bestaande verlichting vervangen door lichtbak ken, hetgeen 's avonds een zeer aar dig effekt geeft. Op de voorgevel zijn grote platen aangebracht in de kleuren van het Mistral-merk waarop „bar- restauranten een uithangbord om de aandacht te vestigen op de aanwe zigheid van de surfwinkel. vraagt voor spoedige indiensttreding een die naast genoemde taak diverse werk zaamheden op de administratie zal ver richten, zoals typen, het bedienen van de bureau computer enz. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan B.V. Drij v/h Lakenman en Ochtman Janne wekken 11 - 4301HH Zierikzee - Tel. (01110) 2255 SCHOUWEN-DUIVELAND, 10-3. Ter voorkoming van door postduiven aan te richten schade aan land- en tuinbouwgewassen heeft er overleg plaatsge vonden tussen de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders, afdeling Zeeland, de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, afdeling Zeeland, de kontaktingenieur Faunabeheer van het Ministerie van Landbouw en Visserij, de Faunakommissie van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, afde ling Zeeland, de Wildschadekommissie en de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het landbouwschap. Zeeuwse kulturele dag Op woensdag 2 april wordt in de Schouwburg te Middelburg, de Zeeuwse kulturele dag gehouden, die dit keer de musea in het middelpunt zal plaatsen. Personen betrokken bij musea en oudheidkamers, alsmede de gemeentebestuurders worden daar in de eerste plaats verwacht. Sprekers zullen zijn mevr. M. Mijnsen-Dutilh (medewerkster Zeeuwse Museumnota) en de heer H. de Haan, museumkonsulent in Fries land. ZIERIKZEE Vereniging van Vrijzinnig Hervormden De Ver. van Vrijzinnig Hervorm den houdt een bijeenkomst op don derdag 13 maart in het Hervormd Verenigingsgebouw. Spreker is stadsarchivaris, de heer W. H. Kei- kes met als onderwerp: „De tempel in het steigerwoud" („Wel en wee" van de Nieuwe Kerk te Zierikzee).' Ter sprake komen ook de recente op gravingen. Foto- en dokumentatie- materiaal zal in de zaal aanwezig zijn. Afd. „Philatelica" De afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica" houdt de jaarver gadering op maandag 17 maart in de bovenzaal van het Huis van Nassau. Zoals eerder gemeld wordt op 11 april in de Sporthal de grote postze geltentoonstelling geopend. Regionaal solistenconcours De K.H. „Kunst en Eer" organi seert op zaterdag 15 maart een regio naal solistenconcours in het Her vormd Verenigingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. Toeristendagen gaan door In het gebouw van de VW-Zierik- zee werd maandagavond met algeme ne stemmen besloten dat de Toe ristendagen wel doorgaan. Het bestuur van de evenementenkom missie plus twee ZOC-leden waren bij de vergadering aanwezig. Vernielingen In de nacht van zondag op maandag zijn in de wijk Poortambacht van vijftig auto's de antennes vernield. De politie stelt een nader onderzoek in. Vergadering gemeenteraad Op donderdag 20 maart wordt ten stadhuize een vergadering gehouden van de gemeenteraad. De agenda telt een veertigtal punten. Verplaatsing juwelierszaak De juwelierszaak J. Tromp is ver plaatst naar het pand Dam 10 en zal op zaterdag 22 maart worden open gesteld voor het publiek. De opening op zich geschiedt tijdens een op vrij dag 21 maart te houden receptie in de nieuwe zaak. Het resultaat van dit overleg is dat van 31 maart t/m 10 mei 1980 in Zee land de postduiven door de postdui venhouders iedere dag zullen worden opgehokt van 9.00 uur tot 19.00 uur. Gewonde zwaan Maandagavond hebben mensen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren een gewonde zwaan, die zich ophield aan de Boereweg, weten op te vangen. Het dier werd bij dierenarts Bergsma behandeld (gew richtsontsteking) om daarna verder op te knappen bij de heer v. L. van Staatsbosbeheer te Ouwerkerk. BURGH-HAAMSTEDE Jaarlijkse vergadering Donderdag 13 maart houdt de Oranjevereniging „Voor Vorstenhuis en Vaderland" in hotel „Het Grote Zwijn" te Burgh de jaarlijkse verga dering. Op de agenda staan onder andere de volgende punten: Bespreking van voorstellen en bijdragen voor het or ganiseren van het kroningsfeest van Koningin Beatrix en voor koningin nedag 1980, Voorts zullen de films de Ramp en de Deltawerken vertoond worden. Voör "tijd zie agenda. BURGH Brommer frontaal op auto Maandagmiddag 14.30 uur reed een De postduiven mogen wel deelne men aan wedstrijdvluchten. Gelet op bovenstaande is inmiddels aan de ge meentebesturen verzocht de ophok- periode vast te stellen over genoem de periode. Postduiven die zich tijdens deze pe riode tussen 9.00 en 19.00 uur toch nog op het veld bevinden lopen een grote kans ten offer te vallen aan maatregelen die noodzakelijkerwijs getroffen zullen worden ter bestrij ding van wilde en verwilderde dui ven. In het belang van de postduiven- houders en van de landbouwers drin gen de postduivenhouders-organisa- ties en de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Zeeland er met klem op aan zicht strik aan bovenge noemd afspraak te houden. brommer, bestuurd door A. V. uit Haamstede vanaf de parkeerplaats bij de oude lagere school de Leliënda- leweg in. Waarschijnlijk door een te hoge snelheid en door een modderige plek op de weg verloor de bromfiet ser de macht over het stuur en botste frontaal tegen een tegemoetkomende auto, bestuurd door C. B. uit Burgh. De bromfietser is met een gebroken pols overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De brommer v/erdtotaal vtemield. ïn de bumper van de wagen ontstond een flinke deuk. ZIERIKZEE, 11-3. Hef horeca-bedrijt „Auberge Maritie me" aan de haven heeft van eind januari tot voor kort een interne verbouwing ondergaan. Mevr. J. M. J. de Meester-Post opende in het bijzijn van de burgemeester vrijdagavond de verbouwde zaak temidden van tal van genodigden. In haar openingsrede doelde zij er op dat het echtpaar J. P. Weber de zaak in de loop der jaren wel tot een luxe en mooi geheel had gemaakt, maar zij hoopte dat een avondje uit eten ook voor de gemiddelde huis vrouw nog te betalen bleef. De verbouwing heeft zich voorna melijk tot de keuken bepaald. De vroegere spoelkeuken werd wat aan de kleine kant voor het te ver uitge groeide bedrijf en is naar boven ver huisd. Mede doordat een spoelbewe- ging altijd doorgaat en de keuken op een gegeven moment schoon moet zijn. Het voormalige doorgeefluik is verwijderd en de doorgang naar de keuken is opengerpaakt. Grills Het aantal zitplaatsen is flink uit gebreid. Konden voor de verbouwing negentig mensen een maaltijd konsu- meren, heden ten dage is die gelegen heid voor honderdvijftig mensen aanwezig. In een eetzaaltje boven is bij iedere tafel een grillinstallatie aange bracht. de gasten kunnen hier zelf hun rauwe.vlees grillen. De toeristen hebben hiernaar afgelopen zomer zo veel vraag gedaan, dat de grills als nieuw element in de „Auberge Mari tieme" gekomen zijn. De sfeer in de warm aandoende zaak is behouden gebleven, dankzij de realisatie van de verbouwing door Fierens-Kloet, Dam Horeca Service, Steutel, Kouwenberg, Wilro Koeling, Starlift, Quatfass en het Lange Uus. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) t 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3