Veel debiteuren willen best sneller betalen. Als u ze a de kans maar geeft. Rabobank S JAARVERGADERING VAN VOEDINGSBOND C.N.V. DISTRIKT SCHOUWEN-DUIVELAND GER. GEMEENTE NIEUWERKERK HEEFT NA TIEN JAAR WEER PREDIKANT Geld en goede raad. Jubilarissen gehuldigd Algemene bestuursvergadering Waterschap Schouwen-Duiveland STREEKNIEUWS 4 SCHARENDIJKE, 4-3. Onder voorzitterschap van de heer J. van Iwaarden, hield in ,,De Putmeet" de Voedingsbond CNV., distrikt Schouwen-Duiveland, de jaarvergadering. Een bijzonder welkomstwoord kreeg de heer J. Bom, dis- triktsbestuurder van de Voedingsbond CNV-Zeeland. De C.N.V.-leden, die het gouden bondsinsigne en de lauwertak moch ten ontvangen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) komt de zuidkant van Schouwen aan de beurt. Deltawerken Ir. G. D. Kloosterboer deed enige me dedelingen over de Deltawerken. De bedoeling is nog steeds, dat per 1 ok tober de afsluitbare pijlerdam opera tioneel zal zijn. De huidige stand klopt met de planning en er is dus geen achterstand op het schema. Nog in 1980 zal aan de Schouwse kant nog een aanzet worden aangebracht aan een reeds uitgevoerde dam. De door- laatsluis in de Grevelingendam, die loost op de Krammer is aanbesteed. De bouwput wordt gemaakt door het Aannemingsbedrijf Vermeer uit Hoofddorp en wel dusdanig, dat het werk zover gevorderd is, dat voor het seizoen de wegen zijn omgeleid. De spuisluis is bepalend voor een zoete of zoute Grevelingen in de toekomst; een alternatieve mogelijkheid wordt geschapen. Wordt de Grevelingen zout, dan stroomt het water naar het Zijpe; wordt hij zoet dan is er een opening aan de noordkant, waardoor vanuit het Zoommeer wordt gespuid. Een vrij ingewikkelde zaak derhal ve, waardoor echter de beide moge lijkheden zout/zoet worden geïncor poreerd in de technische sluisconcep- tie. Besloten werd tot het aangaan van een vaste geldlening bij de Ned. Wa- terschapsbank N.V. af f 3 miljoen met een looptijd van 25 jaar (rente 95/8 procent). Het geld is met name nodig voor de overname van de zui- veringstechnische werken van de ge meente. Machtiging werd verleend tot het aangaan van een geldlening tot een maximum van f 5 miljoen. Personeelszaken Medelingen werden eveneens ge daan over het personeel: Mevrouw H. Antheunisse werd bevorderd tot adjunkt-kommies; mevrouw G. Kik- van Wezel tot schrijver; de heer M. Goudzwaard tot hoofdschrijver en, de heer H. H. van Vossen tot kom mies. De traktorohauffeurs, de heren J. W. v. d. Hoek te Kerkwerve en A. K. de Vlieger te Zonnemaire, werden per 1 januari jl. aangesteld in vaste dienst. In verband met de komende pensionering per 1 mei 1980 van de kantonnier, de heer T. v. d. Schelde te Brouwershaven, wordt per 1 april 1980 aangesteld als kantonnier, op arbeidskontrakt, de heer A. v. d. Schelde te Looperskapelle. Aftreden hoofdingelanden De voorzitter deed mededeling van de voorgenomen wijziging van de be palingen in het algemeen Zeeuws wa terschapsreglement m.b.t. verkiezin gen in verband met het aftreden van hoofdingelanden per 31 december 1980 in de distrikten I en III. Onvol komenheden in de oude regeling wor den weggewerkt en een element van emancipatie is ingebracht; ook de echtgenotes mogen komen. Het aftre den geschiedt voortaan per 1 april. De leeftijd van uittredende hoofdin gelanden wordt gebracht op 65 (tot nu toe 70 jaar). Ook de echtgenotes van de hoofdingelanden kunnen als hoofdingeland gekozen worden. Voorziening vakature De vergadering maakte een aanbe veling op voor de benoeming van een gezworene, vertegenwoordigende de ongebouwde eigendommen in dis trikt II, ter voorziening in de vakatu re, ontstaan door het overlijden van de heer J. der Weduwen. Gekozen werd de heer W. den Boer, als eerste op de aanbeveling en de heer M. v. d. Wekken te Kerkwerve als tweede. De vergadering ging akkoord met de verkoop van enkele percelen grond in de gemeente Westerschou- wen voor f 2371 de massa. Verkocht wordt aan de provincie Zeeland t.b.v. de rekonstruktie van de Kraay- ensteinweg. Idem een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan het Baken te Scharendijke aan J. van Driel te Oud-Beijerland, metende 00.05.10 ha voor f 4 per ca. Het per ceel is voor het waterschap van geen tïelang. In erfpacht worden gegeven enkele percelen grond, totaalOO. 13.68 ha aan de fa. D. van Duivendijk Zn. te Bruinisse tegen een canon van f 100 per jaar. Welzijnsverordening Een voorstel tot wijziging van de heffingsverordening verontreiniging oppervlaktewateren per 1 januari 1980 werd aangenomen. Deze veror dening is - naar mededeling van de voorzitter - al ettelijke malen gewij zigd, hetgeen telkens - zoals ook in dit geval - een aanpassing betekent bij de bepalingen inzaken de vervui ling. De vergadering ging akkoord met het voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Streek- archivariaat Schouwen-Duiveland en St. Philipsland. De wijziging is tot stand gekomen in samenwerking tussen de Streekar chiefkommissie en betreffende Pro vinciale Kommissie en betekent een aanpassing in administratieve zin. Aansluitend werd (ook) het voor stel aangenomen tot vaststelling van de archiefverordening. Ambtenarenreglement Idem het voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment. Dit betreft de V.U.T.-regeling, die ook voor waterschapspersoneel van kracht wordt. De kosten van de V.U.T. komen slechts gedeeltelijk voor rekening van het Rijk, want in tegenstelling tussen provincie en ge meenten, heeft het Rijk geen ter zake doende binding met de waterschap pen. Overigens poogt de Unie van Waterschapsbonden hieraan nog iets te doen. De kosten voor de V.U.T.- regeling komen dus ten laste van het waterschap, maar - aldus de voorzit ter - de eerste twee komende jaren „speelt" het nog niet in dit water schap. De heren Van der Wekken en Slab- bekoorn deden een suggestie tot fondsvorming, zo dat men niet voor verrassingen komt te staan in de toe komst. De uitkeringsverordening vrijwil lig vervroegd uittreden personeel werd hierna vastgesteld. Voorstellen inzake na-kalkulatie „trend" 1979 en de overeenkomstige toepassing van rijksregelingen voor het personeel, werden aangenomen. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering, onder dankzegging voor de bespre kingen. Mede aanwezig was het oud-hoofd bestuurslid de heer P. Minnaard. De voorzitter zette de opzet van de ver gadering uiteen: een zakelijk en een kultureel gedeelte. De penningmeester de heer A. Landman werd décharge verleend voor het beheer van de financiën, na uitgebracht positief rapport van de Kaskontröle-kommissie. De aftre dende bestuursleden, de heren J. van Iwaarden en M. D. van Leenen, wer den herkozen. Bondsinsignes Na de pauze werd een aantal gou den bondsinsignes met lauwertak uitgereikt aan leden, die 40 of meer jaren lidmaat van de bond waren. De voorzitter merkte op destijds niet te kunnen hebben vermoeden, dat deze gebeurtenis zou plaats heb ben op een datum (4 maart), waarop de vakbeweging volop in de be langstelling zou staan. Overigens is wat het laatste betreft niets veranderd, want zo'n veertig/vijftig jaar geleden was het ook al keihard vechten voor soms nog minder dan Vz cent per uur loons verhoging. Wie toen lid werd van een vak bond, liep de kans de laan uit gestuurd te worden. Veel is ten goede veranderd, mede door de leden van de afdeling. Naamsverandering vond plaats; van NCLB werd het NCAB; daarna CBAT, nog later CV AT en tenslotte Voedingsbond CNV. Deze naamsveranderingen waren het gevolg van kleinere bondjes bin nen het CNV, die zich niet meer kon den handhaven, maar zich toch ver want voelden met de vroegere NCLB. Het is alles uitgemond in een sterke CNV. Zij aksepteert haar ver antwoordelijkheid, maar niet de me thodiek van de zusterorganisatie, het FNV. Het CNV echter verwerpt ook de ingreep in de loonwet en wil in vrije onderhandelingen tot overeenstem ming komen. Uit de lucht gegrepen is dan ook dat CNV'ers op het werkei- land Neeltje Jans mee zouden doen aan FNV-akties. Insignes Het C.N.V. heeft aan de volgende personen het gouden bondsinsigne met de lauwertak toegekend, op gespeld door de heer F. Bom: J. v. d. Have, Renesse; W. van den Houten, Zierikzee; A. Kloet, Kerkwerve; C. Manni, Haamstede; M. C. Verton, Kerkwerve. Verder nog aan de volgende perso nen die of door ziekte of hoge leeftijd niet aanwezig konden zijn: J. Fol- mer. Haamstede; L. Fonteine, Brou wershaven; J. de Munnik, Noordgou- we; J. Bil, Nieuwerkerk; A. Stoel, Scharendijke. De versierselen wer den opgespeld door de heer F. Bom. (Vervolg pag. 1) ring van eenzelfde gehalte is als die van Westerschouwen. Dit blijkt vrij wel het geval te zijn, behalve bij zeer hevige regenval. Aanvullend deelde de voorzitter nog mede, dat de instal latie thans nog in het stadium van „opstarten" is. Het uitkomende water wordt straks nog helderder. Verder zal in de komende zomer de installatie te Westerschouwen nog worden opge voerd. De nieuwbouw van de rioolwater zuiveringsinstallatie te Zierikzee wacht nog op de wijziging van een bestemmingsplan van de gemeente Middenschouwen. De installatie wordt nl. gebouwd aan de Verseput- seweg. Peilingen Ir. G. D. Kloosterboer gaf een sum mier overzicht van de peilingen. In de sektor Koudekerke-Burghsluis is het rustig met uitzondering van een enkele verdieping, In december wer den in het Zijpe in het midden verdie pingen gekonstateerd. Thans echter is de ongerustheid, na nieuwe peilin gen, weer weggenomen. De verdie ping in de middengeul is voorbij. Bij Borrendamme zijn peilingen aan de gang. Voor de peilingen rond Noord- Beveland en Tholen moeten raaipa- len worden geplaatst. Binnenkort Ds. M. J. van Gelder nam beroep aan NIEUWERKERK, 5-3. Zoals reeds dinsdag gemeld, heeft de door de Gere formeerde Gemeente te Nieuwerkerk beroepen predikant, ds. M. J. van Gel der, predikant te Gouda, het beroep naar Nieuwerkerk aangenomen. Komende maand april zou het 10 jaar worden dat de kerk van Nieu werkerk vakant werd. Dit als gevolg van het vertrek van ds. J. Karens, welke het beroep naar Opheusden had aangenomen en daartoe op 22 april 1970 afscheid nam van zijn eerste gemeente, Nieuwerkerk. In de loop van al deze jaren heeft de Gereformeerde Gemeente van Nieu werkerk tientallen malen een beroep uitgebracht op kandidaten en predi kanten. De toekomstige predikant ds. M. J. van Gelder te Gouda werd geboren, 7 december 1938 te Rotterdam. Na voorbereidende studie was hij werk zaam als assistent-accountant. Theologische School Later bezocht ds. Van Gelder de Theologische School der Gerefor meerde Gemeenten aan de Boezem singel te Rotterdam, tot dat hij in 1971 het kandidaatsexamen deed. Op 22 september 1971 deed ds. Van Gelder intrede in zijn eerste gemeen te Enkhuizen, welke hij op 3 oktober 1974 met de gemeente van Gouda ver wisselde. Het gezin Van Gelder telt 3 kinderen. Ongetwijfeld betekent de komst van deze predikant voor de kerk van Nieuwerkerk, na jaren vakant zijn, weer een nieuwe bladzijde in haar ge schiedenis. Advertentie ZONNEMAIRE Kollekte „Kinderzorg" Te Zonnemaire werd door jeugdi gen gekollekteerd voor „Kinderzorg". Hieronder volgt het lijstje met de opgehaalde bedragen: Sandra Fon teine 24,20; Jacqueline den Haan 18.01; Addy Stoel 17,15; Marja Stoel 22.80. DREISCHOR Papieraktie „Crescendo" De muziekvereniging Crescendo zal zaterdagmorgen weer een oud papier-aktie in het dorp houden. Vrijdag komen de ophalers in de pol der langs. De inwoners worden ver zocht het papier tijdig en goed gebon den gereed te zetten. Veel van uw debiteuren willen u best sneller betalen. Als u ze dat maar gemakkelijk maakt. Door ze bijvoorbeeld direkt bij levering een mach tiging tot automatische incasso te laten tekenen. Dat scheelt iedereen rompslomp. En u hebt sneller uw geld. De Rabobank kan u over dergelijke incassosystemen veel vertellen. En ook over de manier waarop dat geld dan op uw rekening wordt bijgeschreven. Vlug, en met een rekeningafschrift waar uw boekhouding wat aan heeft. Omdat het zo kan worden opgesteld, dat het aansluit op uw eigen administratie. Een rekening bij de Rabobank heeft nog meer voordelen. Een brochure hierover is bij alle 3100 vestigingen van de Rabobank gratis verkrijgbaar. U hoeft er dus niet ver voor uit de buurt. Ook dat is een voordeel van de Rabobank. U kunt de brochure "Hoe u via de Rabobank meer kunt doen met een rekening-courant ook toegestuurd krijgen. Als u deze bon even invult en opstuurt naar de Centrale Rabobank. Antwoordnummer 700. 5600 VB Eindhoven. FIRMA: 1 TAV. DHR/MEVR.: FUNKTIE: ADRES: POSTCODE: PLAATS: 1 B1159

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4