THRILLER „MOORDKUIL" OP ZATERDAG 8 MAART IN CONCERTZAAL ZIERIKZEE NIEUWE ZAAK IN DAMESKLEDING GEOPEND AAN DE POSTSTRAAT STRAO (MET RINGSTEKEN) IN SCHARENDIJKE „Open dag" Prinses Juliana-school Zierikzee z.v.u. STREEKNIEUWS VVV-BRUINISSE HIELD GE-ANIMEERDE VERGADERING Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting In middengenre en middenprijsklasse ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 maart 1980 Nr. 22670 3 Een kijkje in het interieur van Maison Marita", gevestigd in het voormalig pand ,,De stad Parijs" aan de Poststraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-3. Zierikzee heeft er sinds vandaag een dameskledingzaak bij, zij het ditmaal niet in de boetiek sfeer, maar op een gebied, dat „een gat in de Zierikzeese markt" betekende. Het gaat om damesmode in het mid dengenre, dus ook in de middenprijsklasse. De heer en mevrouw C. Vlegels en M. Vlegels-Keyzer openden woensdag hun „Maison Marita" in het pand aan de Poststraat 19, waar bijna 130 jaar lang herenkleding werd verkocht. Onder leiding van interieurverzor ging Van Liere te Middelburg is de voormalige ,,Stad Parijs" in drie we ken tijd funktioneel aangepast: aan kleding, keuze van kleuren, kortom een duidelijk op dames afgestemd zeer sfeervol interieur herbergt een kollektie kleding die er zijn mag. Om een paar voorbeelden te noemen: pantalons, blazers, rokken, japon nen, bloezes en regenmantels, ver krijgbaar in alle maten, waarbij juist de grote niet zijn vergeten. Maar ook de kleine maatjes zijn verkrijgbaar. Het aantal paskamers is uitgebreid tot vijf; pluspunt daarvan is dat ze lekker ruim zijn. Mevrouw J. M. J. de Meester-Post - in gezelschap van wethouder L. J. van Gastel - opende de zaak officiëel door de sleutel van de toegangsdeur om te draaien. Zij was er verrast over geweest, toen ze hoorde in welke branche het echtpaar Vlegels de zaak heeft opgezet en 'gaf grif toe, dat dit genre hier best nog nodig was, zodat het er naar uitziet dat de onderne ming een succes zal worden. ,,U hebt nu een écht dak boven uw hoofd", zei ze tot het echtpaar, dui dend op de bekendheid van de heer Vlegels, die onder de bedrijfsnaam „Yvonne" al jaren kleding 'op de markt verkoopt. Hij blijft dat doen, zijn echtgenote zal de zaak aan de Poststraat gaan leiden. Historie Om nog even op dat pand terug te komen. Om precies te zijn van 1851 af was daar een zaak, in herenkleding gevestigd. In dat jaar begon Jan de Graaf er een winkel in heren- en jon- genskleding. Op 1 maart 1903 werd deze overgenomen door Adrïanus den Boer Fzn onder de naam „De stad Parijs", op 1 januari 1933 voort gezet door zijn zoon Frans den Boer Azn. Van juli 1975 tot december 1979 verkocht „Bijleveld BV" daar kle ding onder diezelfde naam „De stad Parijs". Reuma-kollekte In de week van 10 maart t/m 14 maart wordt de jaarlijkse Reuma- kollekte gehouden. Gehoopt wordt op de gulheid van publiek. Stel de dames-kollektrices niet teleur. ZIERIKZEE Advertentie Merellaan 1 In Nieuw'erkerk (aan de Rijksweg) OPENINGSTIJDEN: Dinsdag van 14.00-16.00 uur Donderdag van 19.00-21.00 uur Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 12.00-16.00 uur (ook andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 Bijeenkomst C.P.B. Dinsdag 4 maart kwamen de leden van de C.P.B. bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw te Zierik zee. De presidente mevrouw Van der Panne opende op gebruikelijke wijze de vergadering en sprak een wel komstwoord tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot de heren Verschu ren en Goudzwaard, van de plaatse lijke apotheek, die deze avond zou den verzorgen met een lezing. De heer Verschuren nam hierna het woord en gaf een korte toelichting op de diaserie „Over de omgang met me dicijnen". Getoond werd hoe diverse druppels toegediend moeten worden, dat diverse kuren ook werkelijk af gemaakt dienen te worden en dat pijnstillers en slaapmiddelen niet langdurig gebruikt mogen worden. Na deze toelichting en diaserie was er voor de aanwezigen gelegenheid tot het stellen van vragen, waar dan ook druk gebruik van werd gemaakt. De beide heren werden hartelijk dank gezegd door de presidente en kregen bloemen en een fles met in houd aangeboden. Mevrouw Van der- Panne besloot de avond met dankge bed. HAAMSTEDE/BURGH Wereldgebedsdag 1980 In de Gereformeerde Kerk te Haamstede wordt op vrijdag 7 maart de Wereldgebedsdag 1980 gevierd. Deze dienst, met het thema „Vrijheid en verantwoordelijkheid", is voorbe reid door gemeenteleden van de Ge reformeerde Kerk van Haamstede en de Hervormde Gemeenten van Burgh. BURGH Illegale vuilstorting Een inwoner van de Westhoek heeft een procesverbaal gekregen wegens het storten van vuil op de ter reinen van het slot Haamstede. De Rijkspolitie voegt bij dit bericht de mededeling dat het in deze milieu wetgeving niet meer mogelijk is om zo maar ergens vuil neer te gooien. Ook mogen bewoners van tweede huizen of vakantiehuizen niet meer de vuilniszakken de hele week bui ten laten staan. Overdracht sportakkommodatie Op zaterdag 22 maart a.s. zal op het sportpark Van Zuijen aan de Leliën- daleweg te Burgh door de burge meester van de gemeente Wester-- schouwen J. L. Niemantsverdriet- Leenheer aan de sportvereniging DFS de officiële overdracht worden gedaan van het gerenoveerde hoofd- veld en het klubgebouw. Na de overdracht, welke te 16.00 uur zal plaats vinden, zal door de sportvereniging in verband met dit heugelijke feit een receptie worden gegeven. Granaat gevonden Bij grondwerkzaamheden bij het pompstation van de WMZ is woens dagmiddag een granaat gevonden. De Rijkspolitie heeft het apparaat veilig gesteld. Door de Explosieven Opruimingsdienst wordt de granaat een dezer,dagen opgehaald. BROUWERSHAVEN Kollekte „Kinderzorg" Te Brouwershaven werd door jeug digen gekollekteerd voor „Kinder zorg". Hieronder volgt het lijstje met de opgehaalde bedragen: Magda van Ast 24,65; Ivonne den Boer 56,30; Wilma Geelhoed 31,84; Marcel Jonker 23,45; Karin Slager 27,97; Jacolies v. d. Weele 35,70. Wereldgebedsdag Op vrijdag 7 maar zal er in het Herv. Verenigingsgebouw in Brou wershaven een interkerkelijk gebed suur zijn, waarop een ieder van harte welkom is. Het thema van de litur gie, waarin gebed en samenzang zich afwisselen is: „Vrijheid en verant woordelijkheid!" Voor tijd: zie agen da. RENESSE Open les „Turnesse" Woensdagavond gaf de gym- Zaterdag 8 maart SCHARENDIJKE, 5-3. Zaterdag 8 maart wordt in Scharendijke, naar men hoopt met veel publiek en met een ouderwets gezellige sfeer, het straöfeest gehouden. Om half een verzamelen de versier de paarden zich in het dorp voor de jury, bestaande uit de dames Kloet, v. d. Linde en Kobussen. Een half uur later wordt een rondrit gemaakt, waarna wordt vertrokken naat het strand aan de Brouwersdam voor het traditionale voetenwassen. Om twee uur worot de stoet ver wacht bij jeugdsoos Trace, vanwaar voorafgegaan door het muziekgezel schap „Nut en Uitspanning" uit Zon- nemaire weer naar het dorp wordt gegaan. Een lid van de straö- kommissie zal daar een toespraak houden en burgemeester W. den Boer voert daar het woord. Na een tweede rondrit zal het muziekgezelschap nog wat nummers ten gehore brengen, voordat het ringsteken begint. Be halve dat er prijzen voor het versie ren en het ringsteken zijn beschik baar gesteld, krijgt iedere deelnemer een aandenken. 's Avonds zal er gelegenheid tot dansen zijn, niet zoals gebruikelijk in het dorpscafé, maar ditmaal in de bar van camping „Duin en Strand". ZIERIKZEE, 5-3. Woensdag werd de „open dag" voor de 6e klas leerlin gen van de basisschool gehouden op de „Prinses Juliana-school" voor L.H.N.O. en M.H.N.O. nastiekvereniging voor de jeugd „Turnesse" uit Renesse een openbare les in de maandag in gebruik geno men nieuwe gymzaal van Renesse. alle drie de leeftijdsgroep toonden in een les van ongeveer 20 minuten wat van hun kunnen. Iedere groep deed een dansje op een bekend beatnum- mer en verder enkele oefeningen met en zonder toestel. Verder speelde el ke groep een leuk spel. De demonstratie werd geopend door de voorzitster van de vereniging mevrouw v. d. Aart. Zij verwelkom de de vele ouders en verklaarde dat men erg blijk was met de nieuwe zaal en de veelheid aan toestellen en ma teriaal. Verder vestigde zij nog eens de aandacht op de nieuwe groep voor jeugd boven de 12 jaar die volgende week gaat beginnen. Tot slot van de les dansten alle kin deren van „Turnesse" op de muziek van een bekend Queennummer. KERKWERVE Kfedingaktie voor „Mensen in Nood" Het aktiekomité van de stichting „Mensen in Nood" in Kerkwerve houdt op donderdagochtend 13 maart zijn jaarlijkse kledinginzameling. Gebruikte kleding, schoeisel, de kens, gordijnstoffen e.d. kan op die dag tussen 8 en 11.30 qur afgegeven worden bij F, de Jonge-de Ruyter, Rengerskerkestraat 10 te Kerkwer- ZONNEMAIRE Ophalen oud papier Zaterdag 8 maart zal door de har- De direkteur, de heer Van Dam, mocht een honderdtal leerlingen en een twintigtal begeleidende ouders en hoofden van scholen welkom he ten. Het gezelschap werd in groepen verdeeld om in de prktijk te ervaren welke leerstof er op de school wordt onderwezen. In het algemeen gedeelte gaf de heer Van Dam aan de anderen een na dere uitleg over de school en de mo gelijkheden die het L.H.N.O. te bie den heeft. Afhankelijk van de inde ling van de groepen kregen de even tuele toekomstige leerlingen en de ouderen in een tijdsbestek van 2 uur de kans om kennis te maken met bijv.: kennis der natuur, wiskunde, geschiedenis/aardrijkskunde, han denarbeid, zorg vakken en naaldvak- ken. De leerlingen uit klas 4a assisteer den de leerkrachten of waren behulp zaam bij het verzorgen van de trakta ties. Het gehiel verliep in een gezelli ge en geanimeerde sfeer. monievereniging weer oud papier op gehaald worden, 's Morgens om 9 uur zal met dit werk aangevangen wor den. De bewoners worden vriende lijk verzocht het papier goed gebun deld gereed te zetten, hetgeen een snellere afvoer bevordert. NIEUWERKERK Aanrijding In de Poststraat ter hoogte van de kruising UNAstraat-Deltastraat vond woensdagmiddag een aanrij ding plaats tussen een auto en een bromfiets. De bromfiets werd bestuurd door de nog geen zestienja rige A. v. d. M. De bromfietser ver leende geen voorrang aan de van rechts komende automobilist J. W. uit Nieuwerkerk. Bij de botsing kwam M. ten val en liep daarbij een kneuzing aan de arm op. Dokter v. d. Berg verleende eerste hulp. Beide voertuigen liepen schade op. ZIERIKZEE, 5-3. Zaterdag 8 maart zal onder auspiciën van de Z.V.U. in de Zierikzeese Concertzaal een voorstel ling plaatsvinden van de thriller „Moordkuil", met me dewerking van Henk van Ulsen, Jaap Wieringa, Liane Saalborn, Ank van der Moer en Joan Remmelts. Deze thriller van auteur Ira Levin onder regie van Lo van Hensbergen is het verhaal over een suksesvol schrijver, wiens inspiratie uitgeput schijnt. Hij is inmiddels gewend ge raakt aan zijn permanent sukses en omgeeft zich met de daaruit voort vloeiende welstand. Juist op dat moment, dat hij geen uitweg meer ziet, krijgt hij een stuk toegezonden van een beginnend au teur. Het stuk heet „Moordkuil" en is zo beklemmend en gaaf van opzet, dat de desperate auteur wenst dat hij het zelf had geschreven. perfekte moorden Zijn verleden als schrijver van to neelstukken waarin het uitdenken van perfekte moorden zijn karakter niet onaangetast heeft gelaten, gaat hem in zijn hebzucht naar het beha len van een nieuw sukses gevaarlijk parten spelen en hij beraamt on danks tegenwerpingen van zijn vrouw, een duivels plan. Het toneelstuk, biedt een aantal zeer verrassende wendingen. „Moordkuil" zou gerangschikt mo gen worden in de rij van topthrillers als „Gaslicht", „U spreekt met uw moordenaar" en „Sleuth". Dit laatste stuk „Sleuth" (Moordspel in de Ned.vertaling) werd twee seizoe nen geleden ook in het Z.V.U.- programma en op zeer fraaie wijze op de planken gezet door Guus Hermus en Jeroen Krabbé. Dit houdt misschien beloften in voor de thriller „Moordkuil", die za terdag 8 maart in de Concertzaal te zien zal zijn. Scène uit de thriller Moordkuil met Henk van Ulsen en Jaap Wierin ga. Kontributie gaat omhoog De V.V.V. afdeling Bruinisse hield dinsdag de algemene ledenvergadering in ,,'t Durps'uus" te Bruinisse. Voor deze vergadering was een aantal promi nente personen uitgenodigd. De vergadering welke onder leiding stond van voorzitter de heer L. Ottens, opende de vergadering met het inacht nemen van 1 minuut stilte ter gedachtenis van het vorig jaar overleden bestuurslid de heer J. W. Kleppe. Hierna verwelkomde de voorzit ter, het voltallig kollege van burge meester en wethouders en gemeente- sekretaris de heer B. de Groot, mr. W. M. Otten, sekretaris Kamer van Koophandel, ir. M. de Jong, direk teur van het E.T.I., J. P. de Regt, di rekteur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. en in het bijzonder, de heer drs. M. Doll die namens staatssekre- taris Hazekamp als hoofdambtenaar van ekonomische zaken afdeling Bu- ro voor toerisme, een causerie hield over de nota Hazekamp inzake toe risme in Zeeland. Nadat het jaarverslag van de se- kretaresse mevrouw I. de Ronde- Hoek was vastgesteld, bracht de kas- kommissie bij monde van de heer C. van Liere verslag uit betreffende het afgelopen boekjaar. Dit werd goed gekeurd en de penningmeester dé charge verleend. De voorzitter gaf een overzicht van de resultaten reke ning 1979, de balans per 13-12-1979 en de begroting 1980. De begroting 1980 werd afgesloten met een post onvoorzien van f 975, en een totaal aan inkomsten en uitga ven van f 21.950,—. Deze begroting werd vastgesteld. Nadat de heer De Regt een uiteen zetting was gegeven over ae gehou den enquête betreffende „promotion" deelde deze mede dat het woord nu is aan de ondernemers. Kontributieverhoging Het voorstel van het bestuur over te gaan tot kontributieverhoging werd z.h.s. aangenomen en ziet er als volgt uit: Gewone leden gaan van f 80,— naar f 100,—, Verhuurleden van f 25,— naar f 35,— en donateurs van f 7,50 naar f 10,—per jaar, zulks met ingang van het jaar 1981. Tot le den van de kaskommissie voor het komend jaar werden benoemd de he ren A. Th. Lock en J. A. de Geest. De heren L. Ottens en Ch. Bolijn werden herkozen en in de vakature J. W. Kleppe werd benoemd de heer A. van de Graaf, Groeneweg 1, Bruinisse. Na de daaropvolgende pauze werd het woord gevoerd door drs. M. Doll, hoofdambtenaar ekonomische za ken. Frans den Boer Azn bevond zich onder de vele genodigden, die de druk bezochte receptie aandeden. Onder de belangstellenden bevonden zich ook vele familieleden van het echtpaar Vlegels, van wie de meesten hun werk vinden in de textielbran che. Ook tijdens die receptie werden nog talloze bloemstukken en ge schenken toegevoegd aan de zeer ve le, die het interieur reeds dat feeste lijk openings-aanzicht gaven. Vergadering verkeerskommissie Op maandagavond 17 maart verga dert de advieskommissie verkeer in de raadzaal van het stadhuis. Op de agenda komen de volgende punten voor: Ontwerp plan tot aanleg van een fietspad langs de Laan van Saint Hi- laire. Suggestie tot aanleg van een fietsroute vanuit de wijk Poortam- bacht naar het busstation via de Nieuwe Kooiweg. Suggestie omtrent het inrichten van het Havenplein als terras door de aan het Havenplein neringdoende horeca-exploitanten tijdens de toeristendagen. Mogelijk heid tot uitbreiding van het huidige loopstratengebied (geldt nu van 1 juni-15 september). Samenstellen van een lijst inzake investeringen op verkeersgebied voor de jaren 1981 tot en met 1984 met vermelding van de geraamde kosten (prijspeil 1980) per investering. Verzoek Buurtvereni ging Slabberswerf inzake het treffen van voorzieningen op de kruising Slabbers werf-P. D. de Vosstraat-d'Aillystraat. Suggestie tot het aanwijzen van de kruisingen van de Deltastraat met de daarop uit komende ontsluitingswegen tot voorrangskruisingen. Suggestie tot de aanleg van een zebrapad op de Ca- landweg ter hoogte van de kleuter scholen. Verkeerssituatie nabij de Zuidhavenpoort in verband met de stremming van het verkeer ter plaat se door de bouw van de nieuwe brug. Verkeerssituatie op het Kraanplein. Stichting Mensen in Nood Het aktiekomité van de Stichting Mensen in Nood in Zierikzee houdt op woensdag 12 maart zijn jaarlijkse kledinginzameling. Gebruikte kleding, schoeisel, de kens en gordijnstoffen kunnen op woensdag 12 maart bij het Herv. Ver enigingsgebouw in 't Vrije worden afgegeven. Het verdient aanbeveling om de kleding aan te bieden in een kartonnen doos of plastic zak. De uit- geselekteerde kleding wordt in pa- ketten verzonden naar die gebieden in de wereld, waar door bittere ar moede behoefte is aan deze vorm van hulp. Kleding, dié niet bruikbaar is wordt verkocht. De opbrengst wordt ter beschikking gesteld van de aktie. Interkerkelijke Paaszangdienst Op zondag 6 april zal een interker kelijke Paaszangdienst voor het ge hele gezin, worden gehouden in de Gereformeerde Kerk te Zierikzee. Ie dereen is daar hartelijk welkom. De dienst is voorbereid door de I.W.Z. (Interkerkelijke Werkgroep Zierik zee). Later in de tijd brengen wij nog een memo en vermelden de tijd in de lijst van predikbeurten. Kennismakingsbijeenkomst Het gemeentebestuur van Zierik zee organiseert een kennismakings bijeenkomst op donderdag 6 maart in het stadhuis. Tijdens deze informele bijeen komst kan men kennis maken met het gemeentebestuur en de represen tanten van de verschillende afdelin gen der sekretarie en de Dienst Ge meentewerken. Een toelichting zal worden gegeven op de werkzaamhe den van de verschillende afdelingen c.q. diensten. Tijdens deze bijeen komst kunnen eventuele vragen wor den gesteld of vooraf schriftelijk worden ingediend. De antwoorden op de schriftelijk gestelde vragen zullen verwerkt wor den in de verschillende toelichtin gen. De film „Zierikzee - stad als een kasteel" zal worden vertoond, waar na een rondleiding door het stadhuis plaats vindt. Vooral voor nieuw-ingekomenen, die nog weinig van Zierikzee weten, een unieke kans kennis te maken met het bestuur van de stad c.a. Voor tijd: zie agenda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3