J Staatsbosbeheer verwijdert palen in kreek Ouwerkerk THEMA: „HULPVERLENING AAN KINDEREN MET LEERPRORLEMEN Financiële Steun Werk halverwege stop gezet ziekenhuis Afghaanse president noemt voorwaarden terugtrekking Russen AGENDA STICHTING HET THEATER Indringend gesprek Renesse Boos Limburgs Dagblad De aardgasprijs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 2 Er is aanleiding nog eens de aan dacht te vestigen op de financiële ak- tie t.b.v. het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis; een aktie vorig jaar onder nomen, naast akties van geheel ande re aard. De bedoeling van deze financiële aktie schijnt niet overal even duide lijk te zijn overgekomen, al komt het, gereduceerd tot zijn simpelste vorm, natuurlijk neer op: geld. Natuurlijk kan Schouwen-Duive- land geen miljoen op tafel leggen, maar er komt wel een moment in de geschiedenis van de strijd voor het behoud van het ziekenhuis, dat een financiële geste, een geweldige in druk kan maken. In de loop der jaren zullen nog al lerlei diskussies, besprekingen en akties worden gehouden, maar op een gegeven moment, moet de vraag bevestigend kunnen worden beant woord of de regio ook financieel be reid bleek een offertje te brengen. Daartoe zijn er bij de Giro en bij een bankinstelling speciale rekenin gen geopend en deze krant heeft zich verplicht de aktie te „coachen" en te zorgen, dat bij tijd en wijle een ther mometerstand" wordt gepubliceerd. Tot nu toe is f 3000,binnen en dat is natuurlijk nog maar een aanzet je. Als stelselmatig giften worden gestort op dit nummer, kan „onge merkt", een fiks bedrag bijeenge bracht waarmede men t.z.t. de offi- cialiteit tegemoet kan treden. Het kan een geweldige illustratie worden van de vaste wil, die hier leeft om het ziekenhuis te behouden. Daarnaast zal - met name van offi ciële zijde - bij herhaling moeten worden gewezen op het geschenkka rakter van het ziekenhuis. Neder land zou zich op een stuitende wijze blameren, als men een dergelijk ge schenk zo maar af zou danken. We kunnen ons voorstellen, dat de Zwe den zo iets nooit zouden kunnen be grijpen. Ten overvloede geven wij hier nog het giro- en het banknummer voor giften, die van harte welkom zijn voor een doel, dat - zo blijkt ook uit allerlei reakties in deze omgeving -de liefde en de sympathie van het pu bliek heeft. „Steun behoud Rode Kruis zieken huis. Zierikzee. Giro 179035. Bank rekening Ned. Middenstandsbank N.V. Zierikzee. Rek.nr. 666462100. BRUSSEL. De „superheffing" die Europees landbouwkommissaris Gundelach wil instellen om de Euro pese melkproduktie in te perken, lijkt niet veel kans meer te hebben. OUWERKERK, 5-3. Staatsbosbeheer begon woensdag morgen, zonder medeweten van het Duivelandse ge meentebestuur, met het slopen van de aanlegpalen in de kreek van Ouwerkerk bij De Vierbannen. Woordvoerder van Staatsbosbeheer ter plaatse, de heer W. Jansen, liet weten, dat de palen weggehaald werden uit estetische overwegingen. De heer Jansen vertelde, dat de pa len thans niet meer nodig zijn, daar de tegenover de steiger gevestigde horeca-ondernemer de heer W. Bolijn DEN HAAG, 5-3. Het kabinet heeft woensdag aan werkgevers en werk nemers in de Stichting van de Arbeid een aantal nieuwe economische kern gegevens gestuurd. Het verbindt daaraan de vraag of de sociale part ners in deze gegevens aanleiding zien om het gesprek met het kabinet de zer dagen" te hervatten. De onderte kenaars minister Van Aardenne van economische zaken en Albeda van so ciale zaken zeggen graag deze week nog antwoord te ontvangen. NIEUW DELHI/ISLAMABAD/MOSKOU, 5-3. De Af ghaanse president, Babrak Karmal, wil een geloofwaar dige garantie dat Afghaans grondgebied niet gebruikt wordt voor „subversieve activiteit" van „bandieten" die uit het buitenland komen, voordat hij de Sowjet- Unie vraagt haar troepen uit Afghanistan terug te trek ken. Dit heeft hij verklaard in een vraaggesprek met het Indiase weekblad Blitz dat woensdag gepubliceerd is. Karmal wil vooral dat Pakistan garandeert dat het zijn grondgebied niet langer laat gebruiken door buitenlandse „vrijbui- ters Hij beschuldigde met name de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, China, Groot-Brittannië, Egyp te en Israël ervan betrokken te zijn bij de opleiding van opstandelingen. Voor vrede is nodig dat deze landen hun aktiviteiten staken en voorts dat de militaire bevoorrading van de opstandelingen wordt stopgezet, al dus Karmal die hiermee in dit vraag gesprek voor het eerst inging op aard van garanties die door zijn regering geëist worden. het komende seizoen geen roeiboten meer zal verhuren. „We hebben daar om besloten deze palen weg te halen", aldus de woordvoerder van Staatsbosbeheer Op de vraag of de gehele steiger on der de slopershamer zou vallen, ant woordde hij dat dit niet in de bedoe ling ligt en dat Staatsbosbeheer, daartoe alleen zal besluiten na voor afgaand overleg met het gemeente bestuur. Geen vergunning Horeca-ondememer Bolijn bena drukte, dat het niet zijn eigen wil was het komende seizoen geen boten meer te verhuren en toonde een brief van Staatsbosbeheer, waarin hem de vergunning voor botenverhuur per 1 januari 1980 werd opgezegd. Hij liet verder weten, dat slechts een beperkt aantal van de twintig aanlegpalen door hem in gebruik waren geweest. „De overige werden gebruikt door partikulieren en door de Watersport vereniging Zierikzee", aldus de heer Bolijn. De Watersportvereniging Zierikzee had in de kreek te Ouwerkerk wat zeilbootjes liggen voor het geven van instruktie aan de jeugdleden. Stopt de W.S.V-. Zierikzee met die jeugd- instruktie? Voorzitter van de wa tersportvereniging de heer J. Mole naar vertelt desgevraagd, dat er thans wel wat moeilijkheden zijn Werknemers van Staatsbosbeheer druk bezig met het (koude) karwei de aanlegpalen te verwijderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) met het vinden van leiders voor de jeugdzeillessen, maar dat in elk ge val wel twee nieuwe bootjes werden aangekocht. Het ligt in de bedoeling de jeugd- instruktie gewoon voort te zetten het komende seizoen. De Watersportve reniging Zierikzee heeft van Staats bosbeheer geen bericht gehad, dat de aanlegpalen in de kreek zouden.gaan' verdwijnen. Overleg In de vorige week gehouden raads vergadering van de gemeente Duive- land kwamen de plannen .van Staats bosbeheer. met betrekking tot dit krekengebied ook reeds ter sprake. Burgemeester J.vap Bomipel very wees. toen naar. de toezegging van Staatsbosbeheer dat er geen verande ringen zouden plaatsvinden dan na voorafgaand overleg met het kollege van b. en w. De burgemeester zei dan ook woensdagmorgen zeer onaangenaam verrast te zijn toen hij konstateerde, dat Staatsbosbeheer bezig was de aanlegpalen in de kreek te verwijde ren. De heer Van Bommel nam direkt kontakt op met, de verantwoordelij ke instantie en kreeg van de heer Mol van Staatsbosbeheer de toezegging, dat het sloopwerk in de kreek zou worden stopgezet. Dat gebeurde in derdaad en omstreeks half twee woensdagmiddag kregen de werkne mers van Staatsbosbeheer de op dracht de machines stil te zetten. Op dat moment waren er reeds zes van de twintig palen verwijderd. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30-21.00 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adfaesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1716. Elke dinsdag Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Van 1-28 maart Middelburg Zeeuws Kunstenaars Centrum, over zichtstentoonstelling werken van Piet Rijken. Donderdag 6 maart Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, kring vergadering C.B.T.B. Kerkgebouw Ger. Gemeente, 19.30 uur, Tijdrede S.G.P. Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Vrouwengroep „Wees een zegen". Stadhuis. Kennismakingsbijeen komst, 20.00 uur/ Haamstede Beatrixschool, algemene ledenverga dering afd. Schouwen (Westhoek Ned. Rode Kruis). 20.00 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw, 19.45 uur, Ref. Contact Orgaan. Bruinisse Advertentie Afd. Rode Kruis. 99 HEERLEN, 5-3. Een groot aantal redaktieleden van het Limburgs Dagblad is woedend over de manier, waarop aktievoerders van de FNV dinsdagavond en de daarop volgende nacht hebben getracht het uitbren gen van de krant te verhinderen. Vol gens hoofdredakteur G. de Rouw van het Limburgs Dagblad hebben de ak tievoerders de poort van het gebouw van de krant afgesloten en met auto's geblokkeerd, waardoor er niemand meer in of uit kon. Een ploeg van vijftien man, journalisten en tech nisch personeel, heeft tot woensdag morgen vijf uur in het gebouw vast gezeten. DEN HAAG, 5-3. Minister Van Aardenne van ekonomische zaken vindt dat de kosten van een binnen landse verhoging van de aard gasprijs niet op het bedrijfsleven mo gen worden afgewenteld. Kompensa- tie van een hogere prijs voor de kon- sument zou moeten plaatsvinden via belastingverlaging en niet via door berekening in de lonen. Van Aardenne zei dit tijdens de beantwoording van de tweede Ka mer in tweede termijn gedurende het voortgezette debat over de wijziging van de loonwet en het sociaal- ckonomisch beleid van de regering in 1980. Pakistan Pakistan heeft woensdag officieel het aanbod van de Verenigde Staten afgewezen om 400 miljoen dollar (on geveer 800 miljoen gulden) steun te verlenen. De presidentiële adviseur voor buitenlandse aangelegenheden, Agha Sjahi, zei dat zijn regering Was hington heeft laten weten niet geïn teresseerd te zijn in het aanbod dat bedoeld was voor de aanschaf van militaire uitrusting en 200 miljoen als economische hulp. De Pakistaan se president Zia UI Haq kenschetste eerder dit aanbod als „pinda's". CAIRO. Egypte en Israël hebben maandag in Cairo een samenwer kingsovereenkomst voor vijf jaar on dertekend ter bevordering van kul- turele, wetenschappelijke en ar tistieke kontakten tussen de twee landen. Jerusalem en Cairo zijn hier mee den stap verder gekomen op weg naar een volledige normalisatie van de betrekkingen. SALISBURY. Groot-Brittannië heeft dinsdag de marxistische guer rillaleider Robert Mugabe uitgeno digd de eerste regering van onafhan kelijk Zimbabwe te vormen na zijn grootse verkiezingsoverwinning. RENESSE, 4-3. In de bovenzaal van het dorpshuis van Renesse werd een diskussie-avond gehouden, georgani seerd door het bestuur van de Beatrixschool té Zierikzee. Reden is, dat in tegenstelling tot de belangstelling die er op het ogenblik bestaat voor de integratie kleuter- en lager onderwijs in de toekomstige nieu we basisschool, het buitengewoon onderwijs een beetje buiten de gesprekken is gebleven, maar ook dit buitengewoon onderwijs wil praten over haar posi tie in het hele onderwijsgebeuren. Thema van deze avond was: „De hulpverlening aan kinderen met pro blemen op school en de positie van het buitengewoon onderwijs". Uitge nodigd waren de leerkrachten bij het basis en kleuteronderwijs, de besru- ren van de ouderkommissies van die scholen, de besturen van de bijzonde re kleuter- en lagere scholen in de ge meente Wèsterschouwen, Brouwers haven en Middenschouwen en de kol leges van B. en W. van die gemeen ten. Op deze avond, die onder leiding stond van burgemeester W. den Boer van Middenschouwen waren een drietal deskundigen aanwezig, die elk op hun eigen wijze als aanzet voor de diskussie een inleiding hiel den. Ongeveer 50 belangstellenden hadden gehoor gegeven aan de uitno diging van het bestuur van de Bea trixschool en deze luisterden eerst naar een inleiding van de heer K. de Baar. pedagoog bij het R.P.C.Z. te Middelburg. De heer De Baar merkte op dat er in het onderwijs vaak over probleemkinderen wordt gesproken maar dat het over het algemeen niet de kinderen zijn die in eerste aanleg problemen hebben met hun situatie maar juist de onderwijsgevenden. Hij vond dat men het „ongelijk" zijn van kinderen dient te accepte ren, maar hij had toch gekonstateerd dat de school op dit ongelijk nog on voldoende is ingesteld. De heer De Baar gaf vervolgens een aantal richtlijnen over wegen die de onderwijsgevende kan bewandelen als hij problemen met kinderen er vaart. Naar Goes De heer C. Beun, hoofd van de An ne Franckschool (L.O.M.) te Goes schetste vervolgens de weg die het moeilijk lerende kind moet volgen voor hij op de school in Goes te recht komt. Het was hem vooral opgeval len dat er zoveel vooroordelen waren, in de omgeving van het kind en ou ders, die vaak belemmerend of ver tragend werken wat betreft de te ne men stappen. Hij betreurde dit ver schijnsel, want hij zag een gewoon kind in het buitengewoon onderwijs toch wel beter zitten dan een buiten gewoon kind in de gewone school. De heer J. de Jonge, hoofd van de Beatrixschool (MLK) te Zierikzee vond een samenwerking tussen het basisonderwijs en zijn school belang rijk al dacht hij, dat momenteel het ,,'t Durps'uus" 19.30 uur. Vrijdag 7 maart Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, Consu lentschap Akkerbouw en Rundvee houderij. Lutherse Kerk, 20.00 uur, Wereldge bedsdag. Haamstede Ger. Kerk. Wereldgebedsdag. 19.30 uur. Brouwershaven. Interkerkelijk gebedsuur Herv. Ver enigingsgebouw 20.00 uur. Ouwerkerk Jaarlijkse uitvoering muziekgezel schap „Nieuw Leven", 19.30 uur, dorpshuis. Bruinisse Verenigingsgebouw, 20.00 uur, „Al gemeen Vissersbelang". ,,'t Durps'uus" Jaarvergadering „Nu met Hope". 20.00 uur. Zonnemaire Café „Bommenede", 19.30 uur, Bingo-avond reisvereniging. Zaterdag 8 maart Zierikzee Concertzaal; Z.V.U. „Moordkuil", 20.00 uur. kleuter/basis en het buitengewoon onderwijs nog te veel naast elkaar le ven, terwijl ze toch eigenlijk met het zelfde bezig zijn, te weten de opvoe ding en het onderwijs aan kinderen. Hij stelde dat er ook in het buiten gewoon onderwijs belangrijke ver anderingen staan te gebeuren. Wat de Beatrixschool telde hij de aanwezi gen voor te diskussieren over het idee de positie van deze school uit te breiden en wel met een groep kinde ren, die op Schouwen-Duiveland woonachtig is en die op de basis school problemen hebben. Ongeveer 24 kinderen op Schouwen-Duiveland volgen nu LOM-onderwijs in Goes en dat is toch beslist niet naast de deur. Overigens stelde hij wel dat een zelfstandige LOM school op Schouwen-Duiveland toch wel tot de onmogelijkheden zou behoren. Diskussie Na de inleiding van deze drie heren ontspon zich een geanimeerde dis kussie, die zich vooral toespitste op het voorstel van de laatste spreker. Omdat in de toekomst wordt gestreefd zo veel mogelijk z.g.n. pro bleemkinderen via speciaal en indi vidueel onderwijs toch op de gewone Basisschool tot hun recht teTatehïco- men, vroeg men zich af welk type kind dan eventueel naar Zierikzee zou moeten gaan. Wat betreft zal de toekomst nog het een en ander moe ten leren. Tot een duidelijke instelling in dit verband kon men op deze avond dan ook niet komen. Uiteindelijk bleek men het echter toch eens te zijn dat de avond toch wel aan de verwach tingen voldaan had omdat het een opening betekende in de diskussie over wederzijdse problemen. zondag 9 maart dinsdag 11 maart DIT ZIJN DE LEGERS VAN DE DUISTERNIS 7*zijnlOOOOOmuibltrfc ZaxJjnlalrlJkerdauilepolttie Aanvang 20.00 uur Toegang 16 jaar Westenschouwen Pannekoekenloop, start hoofdingang boswachterij WJestenschouwen, 7J/2 en 15 km-lopen, 14.30 uur. Renesse Dorpshuis, uitvoering Kerkkoor, 20.00 uur. Hervormd Brouwershaven Tonnenmagazijn, „Ruiteravond" L.R. en P.C. „De Schouwse Ruiters", 19.30 uur. Maandag 10 maart Zierikzee Museumschip „Viera Y Clavigo"; 20.00 uur Ledenvergadering V.V.D. afdeling Zierikzee. Vanaf 19.00 uur gratis bezichtiging museumschip. Renesse Algemene ledenvergadering land- bouwvereniging „Ons Voordeel", 20.00 uur. Ellemeet O.L.S. Schoolraad v. d. Openbare Scholen, 20.00 uur. Dinsdag 11 maart Zierikzee „Huis van Nassau", themadag over vrouwenemancipatieburo, 10.00- 15.30 uur. „Huis van Nassau", Bestuursverga dering V.V.D. afdeling Zierikzee, 20.00 uur. Haamstede „Graaf van Haamstede"; Afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 14.00 uur. Nieuwerkerk Zaal Ger. Kerk, 8.00 tot 18.00 uur, kleding-inzameling „Mensen in Nood". Dorpshuisplein, 8-12.00 uur Week markt. Donderdag 13 maart J. W. v. d. Doelschool, 19.30 uur Feest/ouderavond. Burgh Restaurant „Het Grote Zwijn", Jaar vergadering Oranjevereniging „Voor Vorstenhuis en Vaderland" Burgh/Haamstede, 20.00 uur. Vrijdag 14 maart Zierikzee J. W. v. d. Doelschool, 19.30 uur, Feest/ouderavond. Brouwershaven Tonnenmagazijn, 19.30 uur, Vokaal en instrumentaal concert. Ouwerkerk Jaarlijkse uitvoering muziekgezel schap „Nieuw Leven", 19.00 uur, dorpshuis. Zaterdag 15 maart Renesse „De Country Club" open bowling toernooi. 12.00 uur. Dorpshuis. Feestavond s.v. Renesse, 20.00 uur. Zondag 16 maart Renesse „De Country Club" toernooi. 12.00 uur. open bowling Klubrit R.T.C. Schouwen- Duiveland, start begin Hoogenboom- laan, 10.00 uur. Maandag 17 maart Zierikzee Stadhuis, vergadering Advieskorh- missie verkeer, 19.30 uur. (01110) 2255 Telefoonnrs. na li»" zes Redaktie (01110) 4669,(0111015396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2