ERIC DE NOORMAN SKNWK won vriendschappelijke ontmoeting met WIK II: 4-2 Mevo I-WIK I 0-1 Delta Sportatleten namen deel aan verschillende wedstrijden Veel vis bij openingswedstrijd Distrikts jeugd kampioenschappen Damkluh Zierikzee bijna Hoofdklasser J eugdvolleybal in Kerkwerve Tweede herenteam HSD bijna gekwalificeerd voor promotietoernooi VOOR TUINCOMFORT INGEZONDEN STUKKEN Help het onrecht de wereld uit Penningsysteem voor huisdieren 6 In het vriendschappelijk treffen tussen WIK II en SKNWK had het er aanvankelijk alle schijn van, dat WIK II een grote nederlaag toege bracht zou krijgen van de Nieuwer- kerkers. Jan Tierie wist reeds in de 10e minuut, na fraai aangeven van Arie Kristelijn, SKNWK op voor sprong te zetten (0-1). In de 20e minuut wist wederom Jan Tierie door de WIK verdediging te breken en de tweede treffer op zijn naam te noteren. Vlak daarop loste Bram Bevelander voor WIK een fraai schot op het Nieuwerkerkse doel, maar SKNWK-doelman Toon Wandel wist het gevaar te keren. Panieksituatie SKNWK wist nog voor de rust op fortuinlijke wijze op 0-3 te komen. In een panieksituatie voor het WIK- doel schoot één der verdedigers de bal net langs de uitgelopen doelman. SKNWK had het verder aan zichzelf te wijten, dat de voorsprong niet ver der werd vergroot, daar het hen plot seling aan schotvaardigheid ont brak. Na de rust kregen de Nieuwerker- kers-te maken met een met zeer veel inzet spelend WIK, dat via Bram Be velander de schade tot 1-3 wist terug te brengen. WIK wist zich nog enkele kansen te kreëren, die echter niet in doelpunten omgezet konden worden. WIK won zaterdagmidag in Zierik- zee uit de belangrijke streekderby te gen Mevo met 1-0. Door deze over winning is WIK van de vijfde naar de vierde plaats op de ranglijst gestegen (en niet naar de derde plaats zoals in de sportspiegel staat vermeld, red.). Veel sterkteverschil was er niet tussen beide ploegen. Mevo had in de eerste helft het voordeel van de wind, wat resulteerde in een klein veldoverwicht. Beide teams waren na aan elkaar gewaagd en opereer den voornamelijk op het midden veld. Tot de rust bleef de stand 0-0. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. Na een half uur spelen kwam einde lijk het beslissende doelpunt. Toon Rijnberg scoorde vanuit een vrije trap 1-0. De atleten van de atletiekvereni ging Delta Sport waren het afgelo pen weekeinde op verschillende plaatsen in aktie. Een vijftal nam deel aan de massale Dynamo-loop te Oostkapelle. Op een mooi parcours in de Walcherse duinen waren naar keuze afstanden van vijf, tien of vijf tien km te lopen. Samen met AV'56 atleet Jan Evers- dijk eindigde Simon Blom helemaal vooraan bij de 15 km-loop. Voor bei- Meer geluk had SKNWK, dat met een fraai afstandschot van Leo Wan del boven in de kruising de stand op 1-4 gebracht zag. Een WIK-speler be paalde met een fraai schot uit een vrije trap de eindstand op 2-4. ZIERIKZEE. Dit is de nieuwe boot van de (jubilerende) Reddingsbriga de Zierikzee-Duiveland. De boot werd geleverd door Watersportbe drijf B. Vrijland te Zierikzee. Sprake is van een z.g.n. hypalon-boot van het type Achilles S.R. 124, een Ja pans produkt op rubberbasis. De boot heeft een dusdanige sterkte, dat zij funktioneél zeker zal voldoen aari alle te stellen eisen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij de eerste kompetitiewedstrijd om het Delta Kampioenschap te Roc- kanje werd geweldig veel vis gevan gen. De winnaar had ruim zes kilo vis terwijl de laatste prijswinnaar, de zestigste prijs, bijna drie kilo op het droge bracht. De leden van de h.s.v. „Oosterschelde" kwamen dit maal goed voor de dag. Van de ruim 300 deelnemers eindigde mevr. Smit met 5400 pnt. op een 7e plaats. Verde re prijswinnaars zijn: 35e M. P. Ravia 3550 pnt.; 47e C. P. v. d. Werve 3065 pnt.; en 53e R. Timmerman 2940 pnt. Afgelopen weekend werden in Vlissingen de Zeeuwse badminton kampioenschappen gehouden voor de jeugd. Hieraan werd door 13 leden van de Badminton Club Zierikzee? deelgenomen. In de categorie tot 10 jaar speelden SachaVuijk en Marjolein Schimmel- pennink in het damesdubbel en Han- co en Erik de Vos in het herendubbel om de eerste en tweede plaats. Na spannende strijd moesten beide kop pels genoegen nemen met het „zilver". In de leeftijdsgroep tot 12 jaar werd in het herendubbel René Schimmelpennink en Remco Buijke in de halve finale uitgeschakeld door de later kampioenen. René bracht het in het enkelspel tot de finale. Na een goed gespeelde wedstrijd moest toch ook hij 't hoofd buigen. In de groep tot 15 jaar kon alleen Marieke de Meulmeester samen met haar partner uit Terneuzen zich tus sen het grote geweld staande houden. In de halve finale werden ze pas na grote strijd uitgeschakeld. Al met al toch een geslaagd badmintonwee- kend voor de Zierikzeese jeugdleden. den werd een tijd van 49 min. afge drukt. Herman Padmos en Martie Moermond liepen een tijd van 58 min., Wim Schot 59 min. en Ad Bou- wens 63 min. Warandeloop Kees Verkerk nam zondag deel aan de Warandeloop te Oosterhout, die fraai werd gewonnen 'door Piet Vonck uit Hulst. Kees Verkerk werd tussen het sterke gezelschap goede veertiende in 28.51 min. op de 8500 m lange loop. Zondag liep veteraan Krijn de Oude in Dordrecht een per soonlijk rekord op de halve mara thon, een afstand van 21 km. Hij rea liseerde een tijd van één uur, 25 min. en 17 sec. Deze tijd is ruim tien sec. sneller dan vorig jaar. Koppelraces Aan de gemengde koppelraces in- sportpaleis Ahoy namen ook Delta Sporters deel. Kees Verkerk kwam met zijn vrouwelijke koppelgenote Jenny v. d. Berg van Spa do (Bergen op Zoom) net niet in de finale terecht. Simon Blom met koppelgenote Mi- chaela Jongschaap eindigde als laatste in zijn serie. Afgelopen vrijdagavond speelde damklub Zierikzee de eerste beslis singswedstrijd tegen St. Laurens met als inzet een plaats in de Zeeuwse hoofdklasse. Zierikzee toonde zich superieur en moest slechts één partij aan de gasten laten. Via de tus senstanden 6-0 en 12-2 kwam de eindstand tenslotte op 14-6 uit. In de return heden maandag 3 maart moet Zierikzee minimaal 7 punten scoren om totaal winnaar te zijn, dit zal geen probleem mogen zijn. De gedetailleerde uitslagen: 1. A. Saman-L. Davidse 2-0; 2. C. L. Boot- P. Willemse 1-1; 3. J. de Jonge-L. Adriaanse 2-0; 4. M. de Wild-Iz. Wal raven 1-1; 5. J. Huigens-P. Walraven 2-0; 6. S. Douw-J. Kesselaar 1-1; 7. M. v. d. Wielen-L. Kesteloo 0-2; 8. J. de Wild-P. v. Keulen 2-0; 9. C. M. v. d. Velde-L. v. d. Weele 1-1; 10. C. v. d. Wielen-J. Janse 2-0. Totaaluitslag Zierikzee-St. Lau rens: 14-6. Zaterdag 1 maart werd er in Ker kwerve weer een jeugdvolleybal toernooi gehouden in de gymzaal „De Werve" aan de Zuidkerkestraat. Het was het vijfde toernooi uit een serie van zeven. Verbluffend was het spel van de R.S.G., die een keer gelijk speelde en de overige wedstrijden won. Zeven teams van hockeyklub HSD kwamen het afgelopen weekeinde in het veld. Drie teams (heren 2, jongens D en meisjes D) gingen met winst naar huis, de rest verloor. De ED-meisjes van HSD verloren in de laatste fase van de wedstrijd thuis met 1-0 van Rapide. Meisjes A speelde thuis tegen Warande, die de eerste plaats deelt met Push. De verdediging wist de ballen ech ter te keren en het was Bonne Brou wer, die HSD met een fraai schot op 1-0 bracht. Een gevaarlijke aanval kort daarna, waarbij de bal in het zij-', net terechtkwam, tempte de Zwart Witters wat .en in de tweede helft hadden hun aanvallen weinig stoot kracht meer. Door deze overwinning heeft het tweede herenteam zich bij na gekwalificeerd voor het promotie- toernooi. Meisjes A Warande kon echter niet zo uit-, schieten als in de uitwedstrijd (8-0) en behaalde slechts een kleine over winning, 1-2. Het tegendoelpunt wérd in de tweede helft döor Wilma K'ooman gescoord. Warande over heerste het spel wel, maar had niet de stootkracht dit in doelpunten om te zetten. Jongens A verloor uit tegen Peli kaan met 4-1. In de eerste helft zette de Pelikaan-aanval HSD onder druk, wat resulteerde in een 2-0 ruststand. De aan HSD toegekende strafcorners konden niet in (geldige) doelpunten omgezet worden. Twee goals werden afgekeurd. In de tweede helft kreeg HSD een strafpush toegewezen, die benut werd door Carel Gelderblom. Pelikaan scoorde nogmaals, t eindstand: 4-1. Eerste herenteam Het eerste herenteam speelde zon dag zijn derde bekerwedstrijd tegen Geldrop 4. Jammer genoeg werd de wedstrijd met 2-0 verloren. HSD had een goede positie veroverd met twee overwinningen uit twee wedstrijden. C.S.G. 1 en 2 lieten deze keer nogal wat punten liggen. Koplopers W.I.K. 6 en W.I.K. 7 speelden zwakker dan andere keren en behaalden daardoor ook minder punten. De stand na vijf toernooidagen is nu als volgt: W.I.K. 6 29% pnt.; W.I.K. 7 25Wt pnt.; R.S.G. 22 pnt.; C.S.G. 1 15% pnt.; C.S.G. 2 7% pnt. Er komen nu nog twee toernooien en alles is nog mogelijk met betrek king tot de eindstand. Het volgende toernooi is op zater dag 29 maart a.s. Door verschillende redenen speel de het eerste'herenteam slechts met tien man, te weinig om de tegenstan der van het doel weg te houden. In de eerste helft stopte een van de verde digers van HSD de bal met de voet en kreeg een strafpush tegen, .1-0. Kort daarop volgde tegen het aangeslagen Zierikzeese team ook het tweede doelpunt. In de tweede helft ging het beter en de stand bleef 2-0. SCHEEPVAART Abida, 28-2 650 zuid-west Santa Ma ria naar Ravenna. Acila, 28-2 rede Cagliari. v. Aldabi, 1-3 130 zuid-oost Salvador naar Rotterdam. Aludra, 2-3 te Kaapstad. Amersfoort, 1-3 van Bilbao naar Can- tigua. Atlantic Star, 2-3 van Bremerhaven naar Liverpool. Diloma, 2-3 te Punta Cardon. Maasbree, 29-2 te Ras Tanura. Mercurius, 27-2 te Paramaribo. Nedlloyd Rockanje, 2-3 van New York naar Charleston. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 3-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 372 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paar den f 2600 - 3675; werkpaarden f 1400 - 2500; oude paarden f 1300 - 2325; 3-jarige paarden f 1375 - 2325; 2- jarige paarden f 1250 - 2225; hitten f 675 - 1175; veulens f 475 - 1075; po ny's f 300 - 700. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 5,50 - 6,50; jon ge slachtpaarden f 5,20 - 6,50. De handel in slachtpaarden was willig en pony's was redelijk. Veemarkt Leiden LEIDEN, 3-3. Aanvoer totaal 1703, waarvan: Slachtrunderen 1137, scha pen en lammeren 566. Prijzen per kg: Stieren le f 7,45 Ingrid MMKweeoeoeeoeooooooooooo i Zaterdag 8 maart hopen onze ouders en grootouders HENK BRAAM en NELLIE BRAAM-OOLE hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. U kunt onze ouders hiermee feliciteren op die dag van 16.00 tot 17.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Haamste de. Hun kinderen en kleinkind ANJO, KOERT en MARIKE SANNE HANS en JAQUELINE ERNA ERIC RONALD Haamstede, maart 1980 Sluispad 38 tooo ooopoooooooaoooogqQoooa' I 54. Nimmer tevoren is Ingrid zo verschrikke lijk bang geweest. Zodra Araar haar verlaten had is zij schuife lend op haar knieën gevlucht uit de smalle rotsspleet, vervuld van maar één gedachte; weg, vérweg te zijn voor Arnar terugkomt. Haar knieën zijn gevoelloos van het kruipen over de grond en de keren dat zij voorover ge vallen is, zijn ontelbaar. Maar verbeten heeft ze doorgezet tot ze de beek bereikt had en daar met eindeloos geduld de boeien on haar enkels door kon schuren aan een scherpe steenrand. Daar hoorde ze ook het eerst haar vader roe- peh en hoewel ze doodsbang was zich te verra den, riep ze terug, en uit de richting van de kloof gaf de stem van Arnar antwoord. Rillend en radeloos vlucht het meisje voort, af en toe stilstaand om te luisteren en eens klaps laait de hoop in haar op. Is dat niet het snuiven van een paard? Met een schreeuw baant ze zich een weg door de struiken en cTe Noorman staat verrast stil als hij haar ranke gestalte ontwaart. Maar de glimlach glijdt van zijn gezicht want enkele honderden meters achter haar stormt eensklaps een ruiter tussen de bomen vandaan recht op haar toe. „Arnar", schreeuwt de Noorman en terwijl hij razendsnel een pijl op de pees legt stormt ook hij naar voren. -8,05,2ef 7,00-7,30; vaarzen lef 7,25 -8,00,2e f 6,00 - 6,60; koeien le f 6,85- 8,00, 2e f 5,90 - 6,60, 3e f 5,60 - 5,80; worstkoeien f 4,85 - 5,95; dikbillen extra kwaliteit f 8,75 - 13,00. Prijzen per stuk: Schapen f 170 - 220; lammeren f 160 - 220, le f 225 - 300. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk; handel vlot, en prijzen hoger; schapen en lammeren: aan voer redelijk, handel stabiel, (scha pen lager). KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeente Nieuwerkerk Aan de tienjarige predikantvaka- ture van de Gereformeerde Gemeen te te Nieuwerkerk is een einde geko men, daar de beroepen predikant ds. M. van Gelder uit Gouda dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Gemeente Oosterland Ds. M. Mondria, predikant der Ge reformeerde Gemeente te Waarden- burg, die onlangs een beroep ontving als predikant van de Gereformeerde Gemeente Oosterland heeft gemeend voor dit beroep te moeten bedanken. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Sint Pancras S. G. J. Goverts te Nieuw-Vennep; te Helum en te Tange-Alteveer T. S. Fahner kand. te Zeist. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Delfzijl H. M. Smit te Zaamslag. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg-Zuid J. J. van Eckeveld te Zeist. Bedankt voor Borssele A. Bac te Oostkapelle. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Moerkapelle: C. v. d. Bergh te Rotterdam-Zuid; te Bloe- mendaal: toez. R. Hengstmangers te Heemstede, Aangenomen: de toez. van beroep door de Prov. Kerk Verg. van Noord- Brabant en Limburg als pred. voor buitengewone werkz. (scriba P.K.V.) H. de Jonge te Vught. Bedankt voor Papendrecht: J. Westland te Amersfoort. Nederlandse Gereformeerde Kerken Beroepen te IJsselmuiden/Graf- horst: W. J. van der Linde te Heeren veen. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Barendrecht: M. C. Tanis te Sliedrecht. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ouddorp: A. Hooger- land te Krabbendijke; te Scherpen- zeel: J. Mol te Rijssen (Zuiderkerk). Kerkdienst Voor de Geref. Gem. Ned. te Brui- nisse preekt woensdagavond (5 maart) om half acht ds. Mallan. AMSTERDAM. De personeelsorga nisaties en de studentenorganisatie ASVA aan de Universiteit van Amsterdam hebben medewerkers en studenten opgeroepen vandaag (dins dag) het werk en de studie te onder breken en deel te nemen aan de ak- ties van de FNV. Dit heeft de ASVA maandag meegedeeld. De vereniging Wereldwinkel Schouwen-Duiveland - heeft mede werkers nodig voor: verkoop in de winkel in de Poststraat, (één donderdagochtend of middag, of avond in de maand is al een hele steun); incidentele aktiviteiten buiten Zierikzee, (plaatselijke werkgroepen buiten Zierikzee); het maken van voorlichtingspro gramma's voor groepen geïnteres seerden. het opzetten van een dokumentatie- en voorlichtingscen trum. Het doel van de vereniging is: De bevordering van een rechtvaardiger wereldsamenleving, middels ver koop, vorming, voorlichting, studie en aktie. Iedereen die het leuk vindt om hieraan mee te werken wordt uitge nodigd kontakt met ons op te nemen. We denken aan huisvrouwen, wer klozen, W.A.O.'ers, scholieren en an dere geïnteresseerden. Er is werk voor U. Werk aan de wereld! U hoeft echt niet veel van de problemen van de Derde wereldlanden af te weten. Al doende leert men. Enthousiasme en het besef dat er iets gedaan moet worden is voldoen de om lid-medeWerker te worden. De winkel is donderdag de hele dag geopend. Van 9.30 -16.30 en van 18.30 - 21.00 uur. Komt u even langs? U kunt ook kontakt opnemen met: Grace Molegraaf, Keetenstraat 11, Zierikzee, 01110-3921. Corrie de Vos, 01110-3680. Haamstede, Jan Eikel boom, 01115-1369. Brouwershaven, Jan Seeleman, 01119-213. Bruinisse, Rianne van Geesbergen, 01113-2087. De Sophia-Vereeniging tot Bé- scherming van dieren (opgericht 1867) heeft een penningsysteem voor huisdieren, wat reeds vele malen zijn nut heeft bewezen. Het is nl. zo dat een huisdier met een penning van de Sophia- Vereeniging in vele gevallen vlugger en met minder kosten weer bij de eigenaar terug gebracht kan worden. En bedenk even het nut van zo'n penning wanneer een dier een onge val overkomt op straat en er is geen eigenaar bij. Daar die penningsysteem door ons ontwikkeld is om te zorgen dat er minder zwerfdieren komen heeft de Sophia-Vereeniging gemeend voor zo'n penning slechts f 5,— te moeten vragen. De penningen zijn genummerd en de omschrijving van hond of kat waarvoor deze aangeschaft wordt, komt in onze administratie. Zodra ergens een huisdier met een penning van de Sophia-Vereeniging gevonden wordt, stellen wij ons in verbinding met de eigenaar. Gezien het grote probleem van de zwerfdieren, menen wij ons penningsysteem van groot belang te achten om zo het aantal zwerfdieren terug te kunnen drin gen. Dierenvrienden denk eens over ons penningsysteem en de belangen voor uw huisdier en u zelf. Voor bestellen en nadere inlichtin gen kan men zich in verbinding stel len met ons adres, Esdoornstraat 33. Telefoon 1583, Nieuwerkerk. P. I. Heijboer, vert. Sophia-Vereeniging

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6