VOORPUI HOLTY MODE ONDERGING EEN AANZIENLIJKE VERBOUWING Grote Postzegeltentoonstelling: 11 en 12 april PHILATELICA VERENIGING SCHOUWEN- DUIVELAND VIERT ZILVEREN JUBILEUM Aktiviteiten afd. Duiveland Bond van Plattelandsvrouwen Niemand met „onvoldoende" „Nut en Uitspanning" Zonnemaire hield solistenconcours *,0pen dag" Chr. Lagere School te Kerkwerve 1 .pp W oningen-isolatiebedrijf aan Middenweg Nieuwerkerk Donderdag 13 maart modeshows 4 ZIERIKZEE, 3-3. „Soms vraag ik weieens wat ga je verzamelen? en dan antwoordt zo'n jeugdlid vaak met groot enthousiasme. Alles meneer". „Daar komen ze dan natuurlijk wel van terug, want je moet je vooral in het begin beperkingen opleggen om tot een goede en finan cieel haalbare kollektie te komen." Aan het woord de heer J. A. Rotte, voorzitter van de Philatelica Vereni ging Schouwen-Duivelarid. De vereniging van postzegel verzamelaars, die dit jaar het zilveren jubileum gaat vie ren. Deze regionale Philatelica Vereni ging werd 16 november 1955 opge richt en 1980 zal derhalve in het te ken van het 25-jarig jubileum staan. Hoogtepunt vormt de organisatie van een grote distriktstentoonstel- ling op vrijdag 11 en zaterdag 12 april in sporthal „Onderdak", Om precies te weten, wat zo'n dis- triktstentoonstelling inhoudt geeft de voorzitter een gedetailleerd over zicht van de verenigingsstruktuur. De afdeling Schouwen-Duiveland vormt ééh van de talrijke onderdelen van de internationale Philatelica- Vereniging. Deze Philateiica-Vereni- ging vormt samen met andere lande lijke groeperingen van postzegelver zamelaars de Bond voor Nederlandse Philatelica Verenigingen. Distrikten Deze Bond is verdeeld in een aantal distrikten, waarvan de regio's: Zee land, Goeree-Overflakkee en West- Brabant er één is. In dit distrikt wordt elk jaar een grote tentoonstel ling georganiseerd. In verband met het zilveren jubileum heeft de Phila telica-V ereniging Schouwen-Duive land laten weten dit jaar de organisa tie van de distriktstentoonstelling op zich te willen nemen. „Je krijgt ongeveer 30 van de to tale kosten door de Bond gesubsi dieerd de rest moet uit eigen (kas) middelen betaald worden en dat is weieens een reden voor sommige ver enigingen om te zeggen: „Ga mijn deur maar voorbij", vertelt de heer Rotte. Het bestuur van de afdeling Schou wen-Duiveland heeft gemeend in dit jubileumjaar de organisatie binnen een verantwoorde begroting op zich te kunnen nemen. Inmiddels kwam van een aantal regionale gemeente besturen de toezegging tot een een malige subsidie in verband met het 25-jarig bestaan. Verder vond het bestuur enkele sponsors bereid de kosten verbonden aan verloting en 1 vervaardigen van de katalogus op zich te nemen. De overige kosten ko men voor rekening van de kas, ter wijl de organisatoren uiteraard wel hopen op een goede opbrengst van de lotenverkoop en entreegelden. „Prachtige gelegenheid" De voorzitter van Philatelica laat er geen twijfel over bestaan, dat men zeer gelukkig is met de mogelijkheid deze distriktstentoonstelling in sporthal „Onderdak" te houden. „Het is een prachtige gelegenheid met veel ruimte en licht en juist niet te veel zonlicht". Voor het op poten zetten van een postzegeltentoonstelling met 350 ka ders komt heel wat kijken. Het bestuur fungeert thans als ten toonstellingskommissie, maar de heer Rotte zegt erop te vertrouwen', dat deze zes mensen bij de opbouw, het toezicht en het afbreken een ge weldige steun van de aktieve leden zullen krijgen. Het zal een ieder dui delijk zijn dat voor enkele honderd duizenden guldens aan postzegels straks in de sporthal tentoongesteld staat. Nachtbewaking en toezicht tij dens de expösitie-uren behoren der halve tot de eerste vereisten. De voorzitter vertelt, dat er zeer veel belangstelling bestaat om aan deze distriktstentoonstelling deel te nemen. Een aantal eigen leden moest zelfs al teleurgesteld worden. „In principe is elke philatelist welkom. Het gaat echt niet alleen om curieuze kollekties, maar ook eenvoudige ver zamelingen krijgen een plaatsje op deze expositie", zegt de heer Rotte. In het zogenaamde „Erehof" wor den zestien kaders tentoongesteld. Dat zijn' de kollekties, die al eerder hun sporen verdienden. De Konkur- rentieklasse is verdeeld in drie kate- gorieën, te weten: landenverzamelin- gen, thematische kollekties en poststukken. Een jury bestaande uit zeven leden buigt zich over de inzen dingen en maakt aan het einde van de eerste tentoonstellingsdag haar oordeel bekend. Medailles De prijswinnaars ontvangen een diploma en medailles in brons, ver zilverd brons of verguld brons. Naast deze onderscheidingen kan men ge huldigd worden met ereprijzen, zoals een beker of een kunstwerk. Tijdens de tentoonstelling op 11 en 12 april zullen ook handelaren in diverse ka- tegorieën aanwezig zijn, zodat de be- Het bestuur van de jubilerende Phi- latelica-vereniging. V.l.n.r.: A. R. Verseput, G. Hommerse (penning meester), J. A. Rotte (voorzitter), M. M. de Raat, J. van Urk (sekretaris) en H. Mouthaan (rondzendverkeer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zoekers niet alleen kunnen kijken, maar ook hun eigen kollekties nog kunnen aanvullen op deze dagen. De organisatie van deze dis triktstentoonstelling vormt, zoals gezegd, het hoogtepunt van de jubi leumviering. De voorzitter denkt, dat met een gezellige verenigings avond het feit misschien nog eens even dunnetjes wordt gevierd. Philatelica Schouwen-Duiveland heeft de laatste tijd een flinke uroei van het ledental kunnen noteren. Het schommelt thans tussen de 125 en 150. Deze stijgende belangstelling be tekent een landelijke tendens, die zich al eerder heeft ingezet. De' heer Rotte 'Wijst erop,, dat dé postzegelverzamelaars een gemê leerd' gezelschap'vórmen.' „We héb ben ook een aantal damesleden en flink wat jeugdleden". Elke derde maandag van de maand komen de philatelisten bijeen. Soms worden op die avond lezingen met dia's gege ven, maar het zwaartepunt ligt bij de verzorging van het zogenaamde Rondzendverkeer: De boekjes, die door de landelijke, vereniging wor den rondgestuurd en waaruit de post zegelverzamelaars kunnen kopen. De boekjes worden ook naar de leden thuis gestuurd. Het zal duidelijk zijn, dat het verzorgen, kontroleren en afrekenen van het rondzendver keer een hele organisatie vraagt. Met drie zegels begonnen De heer Rotte blijkt zelf een zeer enthousiast philatelist. Drie fraaie zegels gekregen van zijn vader be treffende de Jamboree in 1937 bete kende het begin van zijn hobby. Hij heeft zich toegelegd op de bijzondere uitgiften in Nederland, Nederlandse motieven op buitenlandse zegels en op Skandinavische zegels. Wordt 1980 in verband met de abdicatie een bijzonder jaar voor de postzegelver zamelaars? „Ach, er zijn wel wat in teressante aspekten aan verbonden en er zal wat meer aandacht zijn voor de afbeelding van Juliana op de min der gangbare waarden, maar voor de normale postzegels, heb ik echt geen bijzondere verwachtingen. Daar zijn nog zulke grote hoeveelheden van in omloop", aldus de heer Rotte. Hij noemt Philateli een rustige hobby, waarbij je je goed kan ont spannen. „Je moet echter ook wel kunnen relativeren, het is natuurlijk geen bezigheid, die de wereld zal her vormen". Ongetwijfeld behoort dat laatste ook niet tot de doelstellingen van de philatelisten. OOSTERLAND, 4-3. Op dinsdagavond 25 maart hoopt de afdeling „Duive land" van de Bond van Plattelandsvrouwen in het dorpshuis „Oosterhof" een gezellige avond te houden voor de leden. Voor de pauze zullen de leden een show presenteren van zelfgemaakte kleding. Ieder die wil showen kan zich hier voor opgeven bij de presidente me vrouw Schoof-Klaassen in de week van 3 tot 8 maart e.k. tussen zes en ze ven uur 's avonds (tel. 01114-1293). Een vaktechnische jury zal de inzen dingen beoordelen en dan de prijzen uitreiken. Na de pauze zal het kaba- retduo Annie en Jannie optreden. Voor een middagbezoek aan de huis houdbeurs te Oude Tonge kan men zich opgeven bij mevrouw Van Oeveren-Gaanderse: op vrijdag 7 maart a.s. van 19.00 tot 22.00 uur. Op 13 maart organiseert de Kom missie Vorming een uitstanie naar museum Booymans in Rotterdam. Vertrek van busstation Zierikzee om 12.30 uur. Om 17.00 uur hoopt men weer terug te zijn. Op deze dag wordt een z.g. „Opendag" gehouden voor vrouwenverenigingen. Verder be zichtiging van de tentoonstelling, na een korte inleiding van de> bekende zeeslagschilder Willem van de Velde (de Oude) (1608-1693). Opgave bij me vrouw Heringa. Vervolgens wordt op dinsdag 11 maart een thema-dag ge houden in het Huis van Nassau te Zierikzee ten behoeve van een vrou wenemancipatiebureau, dat men in Zeeland wil oprichten. Verder wordt op 24 april a.s. van 9.00 tot 10.00 uur de bloemschikwedstrijd gehouden voor de voorjaarsvergadering. Opga ve voor 25 maart bij mevrouw Visser- Groenendaal in Nieuwerkerk, bij wie ook enige leden zich nog kunnen opgeven. Tenslotte organiseert de Tuinbouwkommissie een excursie naar de „Hortus" te Leiden, waarin een bezoek aan het park: „Clingen- daal te Den Haag (Japanse tuin). Op gave voor 1 april a.s. bij mevrouw Oele-Lokkerse te Wilhelminadorp. Tel. 01100/13157. ZIERIKZEE Geen vrouwencafé Hedenavond, dinsdag 4 maart zal in café-restaurant „De Witte Raaf" geen vrouwencafé worden gehouden. RENESSE Ernst en luim-programma kerkkoor Zaterdagavond 8 maart geeft het Hervormd Kerkkoor te Renesse de jaarlijkse uitvoering in het Dorps huis te Renesse. Onder leiding van mevrouw J. Lemsom-Daane brengt het koor voor de pauze een klassiek programma, waarin ook plaats is voor samen zang. In „Where you there", in een bewerking van Barend Renden zul len alleen de mannen van het koor te beluisteren zijn, terwijl de dames al leen zingen in „Hebe deinde Augen auf" van Felix Mendelssohn- Bartholdy. In „Zion hört die Wachter singen" van J. S. Bach in een bewer king van Piet Kiel wordt medewer king verleend door de heer J. M. Moerland op cornet en C. J. Groen- leer op piano. Als laatste nummer voor de pauze wordt „Koorkolder" gezongen van Jacques van Wijnen, wat een mooie overgang vormt naar het luchtige programma na de pauze. Dan worden namelijk Zeeuwse lie deren gezongen en wordt het pro gramma afgewisseld met Zeeuwse voordrachten door Simon Berre- voets. De avond zal worden besloten met het gezamenlijk zingen van het Zeeuwse volkslied. Start van „Turnesse" Nü de nieuwe gymzaal van Renesse in gebruik is genomen hoopt de gym nastiekvereniging Turnesse van start te gaan met een nieuwe groep en wel voor jeugd vanaf 12 jaar, zoals reeds eerder gemeld. Dit gebeurt 's woensdagavonds van half zeven tot half acht. De lei ding is, evenals bij de andere drie groepen, in handen van mevrouw A. v. d. Wiel-Jansen, bij wie belangstel lenden zich kunnen opgeven of in lichtingen vragen. Ook de andere drie groepen gaan in de nieuwe zaal gymen en wel op dezelfde tijden als daarvoor in het dorpshuis. SCHARENDIJKE Baldadigheden in bungalowpark In bungalowpark „De Achthoek" in Scharendijke zijn in de loop van zondagavond tien brievenbussen weggehaald en een aantal vuilniscon tainers ondersteboven gezet. BROUWERSHAVEN Vokaal en instrumentaal concert Op vrijdag 14 maart wordt in het Tonnenmagazijn een vokaal en in strumentaal concert gegeven, waaraan medewerken de „Smalstad- tertjes", het „Smalstadskoor" o.l.v. de heer M. Dalebout en de K.H. „Kunst en Eer". ZONNEMAIRE Reisvereniging „Nooit Gedacht" De reisvereniging „Nooit Gedacht" organiseert op vrijdag 7 maart een bingo-avond in café „Bom- menede". De avond kan worden ge houden i.v.m. de enorme toeloop van nieuwe leden, waarvan helaas reeds enkele moesten worden teleur gesteld. De bingo-avond is voor ieder gratis toegankelijk. Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE Benoeming Per 1 april 1980 is aan de Christelij ke Nationale School te Kerkwerve tijdelijk benoemd de heer R. Speijer uit Vrouwenpolder (Zld.), dit wegens het voorgenomen huwelijk van juf frouw J. van Oosten, 28 maart aan staande. OOSTERLAND Kledingaktie voor Mensen in Nood Het aktie-komité van de stichting „Mensen in Nood" houdt op dinsdag 11 maart in Oosterland weer de jaar lijkse kledinginzameling. Gebruikte kleren, schoeisel, dekens en gor dijnstoffen, alles is zeer welkom en kan worden ingeleverd van 's mor gens negen tot 's middags twee uur in het dorpshuis „Oosterhof". ZONNEMAIRE, 1-3. De Harmonievereniging „Nut en Uitspanning" van Zonnemaire kan terugzien op een geslaagde dag. Zaterdag organiseerde deze vereniging namelijk een onderling solistenconcours. Dit concours werd gejureerd door de heer A. L. van Wallenburg. Er werd veel geboden op dit con cours en in de loop van de dag waren er ook heel wat belangstellenden die genoten van wat er gepresteerd werd. Om 21.30 uur vond de bekendma king van de punten plaats door voor zitter J. Stoel. Maar hieraan voorafgaand lichtte de heer Wallenburg zijn puntenver deling toe. Tevreden In de eerste plaats was hij bijzon der tevreden over het peil van de op tredende solisten. Temeer, daar hij weet, hoe moeilijk het is om daar zo alleen op het podium te staan en hij was er van overtuigd dat velen nog meer konden presteren. Het blijft echter een momentopname. Hij hoop te dat de eventuele aanmerkingen ter harte zouden worden genomen. In het bijzonder roemde hij de heer L. van NieuwenHuyze, die op klari net een stuk van Jurriaan Andries- sen vertolkte, n.l. „Rococo Concerto". Anita Duinhouwer en Ka rin v. d. Graaf op dwarsfluit met „Double toctin Flutes" van Mike Chon en de heer S. Duinhouwer op Euphonium met „British Grena diers" van J. Hartman. Hierna was het aan de voorzitter, die in de eerste plaats enkele mensen wilde bedanken voor het slagen van deze dag. Bloemen en een envelop met in houd waren er voor het jurylid de heer Van Wallenburg en mevrouw H. G. L. de Regt-de Rijke. Zij stond voor de moeilijke taak al len op de piano te begeleiden, maar ook daarvoor had zij belangeloos met de deelnemers de stukken ingestu deerd. Verder waren er bloemen voor mej M. Mandemaker voor haar presenta tie en voor de beheerders van het dorpshuis, de heer en mevrouw Geel hoed, die tijdens de repetities en ook nu voor een vlotte bediening zorg den. Ook maakte hij melding dat het voor geïnteresseerden weer mogelijk is als leerling van de harmonie toe te treden, mits zij minstens 9 jaar zijn. Daarna ging hij over tot uitreiking •der juryrapporten. Het hoogste aantal punten wat ge haald kon worden was 60 en niemand kwam beneden 42 punten. Dus in ie der geval een ruime voldoende voor alle deelnemers. KERKWERVE, 29-2. De deuren van de Christelijke Lagere School stonden vorige week weer wagen wijd open voor ouders en belangstel lenden. Het kontaktadres van deze nuttige aktie is de familie A. J. Rotte, Mar grietstraat 10. Het verdient aanbeve ling om de kleren en andere artikelen aan te bieden in een kartonnen doos en plastic zak. De ingezamelde goe deren worden in het centraal maga zijn van de stichting „Mensen in Nood" te Den Bosch geselekteerd, terwijl de uitgeselekteerde goederen in balen of pakketten verzonden worden, haar gebieden in de wereld Waar döo'r méér'dan bittere'armoede, dringend behoefte is ontstaan aan de-' ze hulp. Niet meer bruikbare kleding is ook welkom. Deze wordt verkocht en van de opbrengst kunnen de kosten van de akties, verzending en transport bestreden worden. Op deze „Open dag" werden de ou ders in de gelegenheid gesteld hun kinderen te zien in hun schoolsitua tie van elke dag. Er werden dezelfde lessen gegeven als op alle andere dinsdagen, o.a. de zwemles in het zwembad „Onderdak" te Zierikzee, waarvoor men eerst met de zwembus mee moest en de muziekles,_die_gege; ven werd door de muzieklerares me vrouw Van Sluijs. Dat deze jaarlijks terugkerende „Open dag" gewaardeerd werd door de ouders, bleek wel uit het feit dat ongeveer 90% van de ouders present waren. Tevens werd van de mogelijkheid gebruik gemaakt om het lokaal van klas 3 en 4 te bezichtigen. De leden van de werkgroep binnenschoolse aktiviteiten hadden dit lokaal met behulp van ijverige ouders een gran dioze opknapbeurt gegeven. MC-antennes gestolen J. V. te Bruinisse deed maandag aangifte, dat van zijn vrachtauto twee MC-antennes waren gestolen. De waarde bedraagt 180 gulden. NIEUWERKERK, 3-3. Aan de Mid denweg 2a te Nieuwerkerk is ge vestigd een isolatiebedrijf voor hui- Uit het oogpunt van energiebespa ring worden spouwmuren geïsoleerd. Het nieuwe bedrijf heeft de naam ge kregen van „Spouw-muren-isolatie- Nederland". Eigenaar van dit bedrijf is de firma M. Espelinck. Dit bedrijf is heden dinsdagmorgen begonnen met de werkzaamheden aan de eerste opdracht. Dit is een isolatiewerk aan een pand aan de Burgemeester van der Havestraat 67 te Oosterland. ZIERIKZEE, 4-3. De entree van Holty Mode op de Dam heeft een aanzienlijke wijziging ondergaan. Het zal het oplettend winkelend publiek in Zierikzee inmiddels op gevallen zijn, dat de wanden en het portiek verdwenen zijn en de ingang meer naar de straat werd gebracht, zo dat een aan eensluitende fraaie voorpui ontstond. Doel achter deze verbouwing was dan ook de enigszins als fuik werken de opening te vervangen door een ruime 4 meter brede entree. De voorpui kreeg nog een verdere verfraaiing met een aantal zonne- kapjes boven de etalageruiten. Tij dens de werkzaamheden bleef Holty Mode geopend en was bereikbaar via de ingang van Holty Young Shop. Ook in het interieur vonden enkele kleine, maar praktische wijzigingen plaats. Zo werd met nivo-verschillen gewerkt bij de presentatie van de af deling klein-konfektie, wordt de te kombineren mode thans in zijn ge heel gepresenteerd en werd een fraaie nieuwe verlichting aange bracht. Modeshows Holty Mode kent sinds zijn bijna tachtigjarig bestaan al een aanzien lijke reeks verbouwingen en uitbrei dingen. Om het resultaat van de laatste wijziging te vieren, organi seert de heer Holty donderdag 13 maart een aantal modeshows in zijn winkel. Tijdens deze shows, die 's morgens, 's middags en 's avonds ge geven worden, zal de nieuwe voorjaars- en zomerkollektie gepre senteerd worden. Of er belangrijke wijzigingen te verwachten zijn in die nieuwe kol lektie? „Nou," zegt de heer Holty: „Het is een mooie, rustige mode met warme kleuren, zoals marine, lila, cyclaam, pistache-groen en kobalt blauw. Aparte aandacht zal tijdens de modeshow ook worden besteed aan de nog vrij nieuwe stof Al Canta- ra, een aanzienlijk Iuxere zuster van het overbekende suède. De verbouwing van de voorpui bij Holty Mode werd uitgevoerd door fa. Kloet (aannemer), fa. Everaarts (elektriciteit), Gebrs. Koster (schil derwerk) en Holland Warmte (aan brengen warmte gordijn). De entree van Holty Mode werd door de laatste verbouwing aanzienlijk dichter naar de straat gebracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4