MOL NOG 3 DAGEN ENUWHARTEWENS WORDT VERVULD! ERIC DE NOORMAN 10% KORTING BOUWMARKT ZIERIKZEE INGEZONDEN STIKKEN Steun behoud Rode Kruis Ziekenhuis Zierikzee A.N.B.O. tocht naar Den Haag Natuur- en Vogelwacht en de werkgroepen 7 maart - Wereldgebedsdag F0T0C0PIEËN hEtGüchEnMuis SUCCESJES 6 MAART 1980 vieren we feest We zijn dan 1 jaar open Ter verhoging van de feestvreugde geven wij op 6 maart 1980 op al uw aankopen 6 MAART 1980 Fijne zomervakantie Nu boeken! Het gaat goed met de akties rond het ziekenhuis, 10.000 handtekenin gen, reis naar Den Haag en wat er verder volgt zei de spreker. Maar met de geplande geldinzame ling om het tekort van f 1 miljoen aan te zuiveren is het minder floris sant. Tot op heden werd ontvangen f 3000,en is het nu hiermee net als met die dichtbundel, laatst in Neder land verschenen: „Verzwegen ver zen", een boek met enkel blanco bladzijden! Laat ons afspreken: dit moet veranderen! In Zeeland, gewest van 7 republiekjes ziet men buiten ons schiereiland met argusogen naar ons doen en laten omtrent het zieken huis. In Den Haag, laten we wel we zen, steunt men niets met problemen inzake geld tekorten. Zelf moeten wij er diep van door drongen zijn en worden, dat wij allen op Schouwen-Duiveland verplicht zijn te zorgen dat doktoren, perso neel en boekhouders zonder depres sie verwekkende geld tekorten kun nen werken. Door omstandigheden, u bekend, ervoer ik in grote beproe ving de onbeschrijfelijke hulp voor geneeskundigen en verpleegsters op gebracht. In overleg met de heer A. G. J. v. d. Eijnde die zo onnoemelijk veel, ook voor ons ziekenhuis via bejaardenak- ties over ons gehele schiereiland doet en met de heer M. J. Bij de Vaate, re- dakteur van dit blad, is besloten de geldinzameling .(éénmalig) vanaf he den via de Zierikzeesche Nieuwsbode voort te zetten, een persoon, alleen, van 80 jaar zet hier een punt achter. Met liefde heb ik dit opgezet, aan u de voortzetting, inwoners van een re gio, deel van een provincie, die deze zaak energiek moet aanpakken. „Worstelend toch voorwaarts." Met dank voor uw aandacht W. de Vries, Oude Haven 30, 4301 CL Zierikzee. Een éénmalige gift wordt gaarne ingewacht en verantwoord in de Zie rikzeesche Nieuwsbode. Adres: Steun behoud Rode Kruis Zieken huis Zierikzee. Girono. 179035. Bank rekening Ned. Middenstandsbank N.V. Zierikzee. Rek.nr. 666462100 Woensdag jl, trokken twee leden van het komité Behoud Rode Kruis Ziekenhuis door de regio met een ge luidsinstallatie om de bevolking op te roepen mee te gaan op dinsdag 4 maart naar Den Haag. De bussen vertrekken dinsdagmor gen half elf vanaf het Havenplein naar het Binnenhof in Den Haag om de petitie en de meer dan 10.000 handtekeningen aan de Tweede Ka mer aan te bieden. Het ziet er op het ogenblik naar uit, dat de bevolking van Zierikzee het minste belangstel ling heeft om deze tocht mee te ma ken. Zonnemaire telt reeds 22 deelne mers, Nieuwerkerk al 30, Ouwer- kerk reeds 12. Zierikzee telt momen teel nog maar 14 deelnemers, maar dat aantal kan nog groeien. Bij A. G. J. v. d. Eynde in de „Rookende Moor" zijn nog steeds kaarten ver krijgbaar tot en met maandag 3 maart. Voor de goede orde wordt er nog op gewezen, dat het niet gaat om een rumoerige demonstratie. Het wordt een rustige tocht naar het fraaie Binnenhof. We vertrekken om half elf en zijn omstreeks half vijf weer terug in Zierikzee. Het is zeer waarschijnlijk dat het gehele mu ziekkorps „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire ons zal vergezellen. Het bestuur van de muziekvereniging heeft reeds voor 90% medewerking toegezegd. Haal alsnog een kaart voor deze belangrijke tocht of, indien u verhinderd bent mee te gaan, stort een bijdrage op: Rabo-Bank Renesse, Rek. nr. 39.44.7, t.n.v. Aktiekomité Behoud Ziekenhuis Zierikzee. Al sedert de oprichting van de Vo gelwacht (1949) werkt men er al aan natuur- en milieu-educatie. Toen werden er naar de broedkolonie van de zilvermeeuwen al rondleidingen georganiseerd. Nog jaarlijks genie ten duizenden van deze prachtige en leerzame tochten. Niet iedereen echter, die lid van de vereniging is kan of wil als natuur- gids.aktief zijn. Om nu ook anderen in de gelegen heid te stellen zich daadwerkelijk met het natuur- en milieugebeuren bezig te houden wordt er vanaf 1980 binnen de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland in zgn. werk groepen gewerkt. Een vogelwerkgroep met als coör- dinator/kontaktpersoon T. Sluyter, Plevierstraat 3, Zierikzee, telefoon (01110) 3665. Een plantenwerkgroep met als coördinator G. J. Buth, Kapteinsweg 10, Dreischor, telefoon (01112) 695. En een werkgroep aktief terreinbe heer met als coördinatoren/kontakt- personen J. Schot, Ring 40, Drei schor, telefoon (01112) 621. Wilt u meer over deze werkgroepen weten, dan wordt u van harte uitge nodigd op de volgende introduktie- avonden: 4 maart: Gezamenlijke in formatie avond van de werkgroep aktief terreinbeheer en de planten werkgroep. 5 maart: Informatie avond van de vogelwerkgroep. Op deze avonden (beide in het Dorpshuis te Serooskerke, aanvang 20.00 uur) wordt met elkaar kennis gemaakt, wat de werkgroepen (kun nen en/of willen) gaan doen en wor den afspraken gemaakt. Iedereen, die echt bezig wil zijn in en met de natuur kan deelnemen aan zo'n werkgroep. Soortenkennis is niet een eerste vereiste, wel „het werken bui ten". Bent u geïnteresseerd, dan tot ziens op de introduktie-avond. Kunt u op die avond niet aanwezig zijn en wilt u toch graag meer weten over deze werkgroepen, neem dan kontakt op met de resp. kontakt persoon. Hij zal u graag de nodige inlichtingen ver strekken. De eerste werkzaamheden van de werkgroep terrein beheer zijn ge pland op 8 maart bij het pad/duin overgang camping Duinhoeve en 22 maart het heideveldje aan de Vroon- weg (Haamstede-Renesse) bij „Bies- terveld". Beide aktiviteiten begin nen 10.00 uur. (Brood, koffie en laar zen meenemen.) Bestuur Natuur- en Vogelwacht F. Fokkert, Welleweg 26, Dreischor. Telefoon (01112) 621; (01110) 3071 (overdag) Vrijdag 7 maart wordt in het kader van de Wereldgebedsdag een samen komst gehouden in de Lutherse kerk aan het Gat van Westen. De liturgie is gemaakt door Christenvrouwen uit Thailand, en het thema is „Vrij heid in verantwoordelijkheid". De kollekte is bestemd voor een drietal projekten n.l.: 1. Y.W.C.A. in Thailand, die zich bezig houdt met de opvang van vluchtelingen. 2. Een projekt van de Church of Christ in Chiangmai, waar jonge mensen een beroepsopleiding krij gen, die hen helpt mee te werken aan de opbouw van hun land. 3. Hulpverlening aan verslaafden in eigen land. De Wereldgebedsdag is niet meer, zoals vroeger, alleen bestemd voor vrouwen, maar voor vrouwen en mannen samen. Het gopiité Wereld.- gebedsdag Zierikzee hoopt velen op 7 maart te kunnen verwelkomen. Kor^iité Wereldgebedsdag KERKNIEUWS Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Doesburg-Doetinchem en te Waardhuizen c.a.: P. H. R. van Houwelingen, kand., Vlaardingen; te Vlaardingen: J. H. Ulehake, Leeu- warden-Huizum. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Bussum: R. van Beek, Baarn. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK. Woensdag 5 maart, 19.30 uur, ds. A. Wink, Vee- nendaal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Joegoslavië en Neder land zijn het er over eens, dat het dringend noodzakelijk is te komen tot intensievere onderhandelingen tussen onderhandelingen tussen ont wikkelde en ontwikkelingslanden, daar vitale belangen van noord en zuid op het spel staan. WORMER. Nog voor één juli van dit jaar worden twee papiermachines en één asbestviltmachine in de Van Gelder Papierfabriek in Wormer (N.H.) stilgezet. Het stopteken van de produktie betekent ontslag voor ongeveer 300 personeelsleden. SLUISKIL. De Industriebond FNV Zeeland is verontwaardigd over de houding van de direktie van de Ne derlandse Stikstof Maatschappij (N.S.M.) in Sluiskil. Volgens F.N.V.- distriksbestuurder W. Waunmans heeft de N.S.M.-direktie de FNV in diskrediet gebracht door foutieve voorlichting aan het personeel over de plannen voor de 24-uursstaking van volgende week dinsdag. AMSTERDAM. De 27-jarige En gelsman P. V. N. heeft zich van het le ven beroofd in een cel van het politie bureau Warmoesstraat in Amster dam. De man verhing zich met zijn shirt. ASSEN. De meubelgigant Johan Franke BV uit Assen wil dat het besluit van de gemeente om het be drijf al dan niet met politiedwang te sluiten wegens verboden detailhan del, wordt vernietigd. Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 4 MAART NED. I: De EO opent het program ma met de jongerenrubriek Ronduit tv, waarin onder meer gepraat wordt over „De betekenis van het kruisen de aktie van Veilig Verkeer Bewijs je rijbewijs". In de vijfde aflevering van „Het ontstaan van de wereld" wordt aandacht besteed aan een ne gentiende eeuwse theoloog, die van mening was dat er voor het ontstaan van levende wezens geen god nodig was. Vanuit het concertgebouw te Amsterdam volgt daarna een .Groot Koorconcert", gevolgd door EO- aktief. Tijdsein en Tenslotte. De NOS zet de uitzending voort met Den Haag Vandaag en de eerste editie uit een tweede driedelige serie over kunstbeleid in Nederland onder de titel ,,De schone schijn". In de eerste drie programma's lag het accent op de individuele kunstenaar, in deze serie gaat het vooral om orkesten, to neelgezelschappen en dergelijke. Tot besluit .Willink Tachtig", een film portret van de magisch-realistische schilder Carel Willink. NED. II: Sinbad, de zeeman raakt samen met Sheila en Alibaba in een orkaan terecht, die hen, of ze willen of niet naar het Liliputtereiland brengt. In de Muppet show is nie mand minder dan Raquel Welch te gast. Helaas schijnt ze haar image als sexbom te willen veranderen en ver schijnt ze weinig aantrekkelijk ten tonele. Daarna Buddenbrooks, waarin Thomas na de dood van oom Gotthold, de consultitel krijgt toege wezen. Hij reist naar Amsterdam, waar hij zich verloofd met Gerda Ar- noldsen. Tony zou ook wel weer aan de man willen en ze heeft goede hoop, dat haar reis naar München iets zal opleveren. Brandpunt wordt gevolgd door ,,Drie hoog achter", waarin Rigsby ertoe wordt uitgedaagd om achtenveertig uur lang niet te eten. ,,Geen blanke priesters meer" tenslotte, is de titel van een program ma over het ontstaan van een leken kerk in Altiplano in Peru. DINSDAG 4 MAART NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws v. doven14.00 Schooltelevi sie; 18.00 Nieuws v. doven; 18.30 Se samstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Ronduit tv; 19.39 Het ontstaan van de wereld; 20.09 Groot koorconcert; 20.57 EO-Aktief; 21.00 Tijdsein; 21.24 Tenslotte; 21.37 Jour naal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 De schone schijn; 22.50 Willink tach tig; 23.10 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 19.25 De Muppet show; 20.00 Jour naal; 20.27 Buddenbrooks; 21.30 Brandpunt; 22.15 Drie hoog achter; 22.40 Geen blanke priester meer; 23.10 Vastenoverweging; 23.20 Nieuws. Om behoud natuur HILVERSUM, 28-2 „We realiseren ons nu pas wat we in de laatste 200 jaar de natuur hebben aangedaan en kunnen alleen maar hopen dat de ontwikkelingslanden ons slecht voor beeld niet zullen volgen. Daarom zul len we blijven vechten om de natuur te behouden zodat de mensen in het jaar 2000 niet alleen uit boeken en van oude foto's of speelgoed gewaar moeten worden hoe de natuur er heeft uitgezien. Het is onze absolute plicht er voor te zorgen dat dit niet gebeurt. Het zal een harde strijd zijn maar we zullen die winnen". Dit zegt prins Bernhard in een telvisie-intervieuw dat hij vorig jaar oktober in zijn funktie als voorzitter van het Wereldnatuurfonds in Bots wana heeft gegeven aan Wibo van de Linde. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter PATRICIA JAN en JOKE v. d. VELDE 1 maart 1980 Noorddijkstraat 7 4318 BG Brouwershaven Tijd.: Rode Kruis Zieken huis, Zierikzee, Kamer 13. klaar terwijl u wacht! Te koop: Konijn, Vlaamse reus, voedster. Tel. 01114-2591. 40 restaurantstoelen, z.g.a.n. f 95,- per stuk. Inl. (01114) 1575. Koop niet zomaar een Ency clopedie maar laat u deskun dig voorlichten door De Vries Boeken Zierikzee, tel. 01110- 2674. Heeft u onze nieuwe kollek- tie wandverlichting al ge zien? Een hele wand vol, van 6 meter lang. Beslist de grootste kollektie van Schou wen en Duiveland. Radio v. d. Berg, Zevenhuisstraat 6, Zierikzee. Biezen tegels 30x30 75 ct. per baal 324 stuk 30m2 69 ct. p.st. Steeds vloerbedekking en vinylzeil in voorraad, Hu- bo Karweishop, Renesse. Gaskachel, merk Bocal. Tel. 01112-804. In g.st.verk. Kreidler. Tel. 01114-1764, na 18.00 uur. Simca 1000 GLS 1974, 65000 km. Prijs 500,-. Tel. nr. 01115-1615. Te koop gevraagd: Sloopgoud, zilveren guldens en rijksdaalders en antiek, en schilderijtjes.Tel. 01116- 1473 of 01115-1768. Te huur: Brouwershaven, Baanstraat 7, uitstekend onderhouden winkelpand met c.'v./v.v.o 50m2 met dagverblijf en grote zolder, inlichtingen: Tel. 01119-314. Te huur gevraagd: Drie jonge vrouwen zoeken gezamenlijke woonruimte, liefst in omgeving van Zig- (rikzee, 01113-1940, toestel 21. Personeel gevraagd: "Vakantiehulpen voor a.s. sei zoen. Café restaurant De Graaf van Haamstede, tel. 01110-2621. Huisdieren Goed tehuis gezocht voor: Mooie zwarte kater. Sophia- Dierenbescherming, Es- doornstraat 33, tel. 1583, Nieuwerkerk. Diversen: Verhuur van kettingzaag, ga- zonbeluchter en tuinfrees. Blom b.v., Burgh-Haamste- de. Tel. (01115) 2020. Zitdag te Brouwershaven, 5 maart in het wijkgebouw. Pedicure Podologe A. G. Steendijk, tel. afspr. 01110- 4440. TALENSVERVEN Nieuwe Boogerdstr. 27. Tel. 01110-2210 ZIERIKZEE Ingrid 53. Zijn keel schrapend komt Svein indruk wekkend naast de Noorman staan, maar de krijgers blijken deze aansporing niet nodig te hebben. „We zullen doen wat ge zegt, want gij zijt de koning merkt een van hen bedremmeld op. „Maar m-maar we voelen er niets voor om onze eigen meester te bewaken 't zou slecht met ons aflopen „Dan bindt hem en laat hem liggen!" zegt Eric kortaf. „Opschieten voordat hij bijkomt. De verantwoording heb ik." Weinige ogen blikken later ligt de machtige Berenjager zwaar gebonden en met gesnoerde mond tus sen de struiken. Drie krijgers zijn met Hrap op weg naar de burcht en Eric voert de overigen te paard langs de beek, op zoek naar sporen. Ze hebben het meisje na die ene kreet niet meer horen roepen en dat bevalt Eric allerminst. Opeens houdt hij zijn paard in en stijgt af. Die pe hoefindrukken in het zand tonen duidelijk, waar Ingrid uit de beek gekomen is. Snel ver gelijkt hij de sporen met de afdrukken van zijn eigen paard. Hij vergist zich niet; de hoef indrukken van Ingrid's paard zijn dieper, dan heeft het dier dus een zwaardere last gehad, een dubbele last. Wie de ander geweest is hoeft hij niet te vragen. Het is nu zaak, dat Arnar niet merkt dat hij gevolgd wordt en de krij gers luisteren verbijsterd als Eric hen snel van de toestand op de hoogte brengt. „De kerel is tot alles in staat", zegt de Noor man ernstig. „Hij weet dat zijn spel uit is, maar met Ingrid als gijzelaat kan hem niets gebeuren tenzij wij er in slagen hem onver hoeds te grijpen Even kijkt Eric de kring van ernstige gezichten langs. „Het leven van Ingrid staat op spel, mannen," zegt hij, „weet dat. Het zal van ons afhangen Weer klinkt de stem van het meisje tot hen door, klagend en bang. „Dat is dichtbij", fluistert Eric, en de krij gers wenkend dringt hij geruisloos en snel het struikgewas in. 7%EStAÜ&\NT nOMPMé/ON iwzm MT/V/£T/£IZtë£A/ mrw&r.... RESTAURANT MONDRAGON OUDE HAVEN 13 ZIERIKZEE TEL.: 01110-2670 ;,i -.i POPULAIRE MODE VOOR POPULAIRE N PRIJZEN x POSTSTRAAT 1» - 4301 AA ZIERIKZEE - TEL 01110-5776 Het lijkt nog zo ver weg, dat strandje, dat fijne hotel vlak bij zee, die vliegreis. Maar de tijd gaat vlug en'uw favoriete reisbestemming is misschien ook in trek bij heel veel anderen. Wij hebben een hekel er aan om u teleur te moeten stellen. Wacht daarom niet te lang. j Kom nu naar ons toe, om samen met ons uw reisbestemming te overleggen en te boeken! Wij zijn lid van de ANVR. Met alle ingebouwde zekerheden voor u

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5