VVV BURGH/HAAMSTEDE NOTEERT STAND VAN ZAKEN OP ALGEMENE VERGADERING OOSTERLANDS FANFARE IN HET NIEUW - BRACHT PITTIGE UITVOERING U' DE ZIERIKZEESCHE COURANT Plannen voor nieuw seizoen CNV-geluid over situatie „Dictatoriale macht" regering cioor loonmaatregel Geld kwam met akties bijeen Aardschokken in het zuiden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 maart 1980 136ste jaargang Nr. 22668 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar I 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Beperking rekreatie rond kreken WESTENSCHOUWEN, 28-2. In restaurant „Zeelust" vergaderde vrijdagavond de V.V.V. in het bijzijn van de wethouders V. d. Aarsen en De Feiter, de heer J. Holm van de streek V.V.V., deputaties van Ring Promotion, Middenstand en de Kon. Muziekver. Witte van Haemste- de. De voorzitter, dr. H. J. van Zuylen zei in zijn openingswoord dat de heer D. E. Mooij nu het sekretariaat beheert en de heer W. J. Flohil penningmeester is geworden. Uitgebreide notulen van dhr. Flohil werden goedgekeurd evenals de exploitatierekening 1979 met een batig saldo van 3879,17. Namens de kaskommissie adviseerde de heer J. Reehorst tot goedkeuring van het finan cieel beleid. De voorzitter deelde mede dat er nader overleg is geweest met Renesse en er komt wellicht volgend jaar een gemeenschappelijke „folder". Ook is er overleg geweest in Zierikzee met regionale middenstand. Verder is gebleken dat een aantal campings, middenstanders en parti- kulieren geen lid van de V.V.V. is, hetgeen een onverkwikkelijke zaak is. Een nieuw vouwblad in de vorm van Zon, Zee, Zeeland komt binnen kort uit en is alleen bestemd voor het buitenland. Kosten 25.000,-. De heer Holm zei dat er een vergadering van de Zierikzeesche Ondernemer Centrale komt waarop de heer Janse van het Ned. Bureau v. Toerisme het woord zal voeren. „Gezien de steeds uitgebreider wordende vrije tijd van de bevolking moeten we deze mensen hierheen ha len en regionaal meer promotie naar buiten brengen. Daarom is een werk groep opgericht met als opdracht het raamwerk van deze promotie". De volgende stap zal zijn het sa menwerken met alle middenstands verenigingen, alle V.V.V.'s van Schouwen-Duiveland om het tijdvak buiten het hoofdseizoen eveneens vol te krijgen. Distributie planologisch onderzoek De voorzitter zei dat het distributie planologisch onderzoek gaat begin nen met diverse vraagpunten o.a. waar het geld van de rekreant blijft, het niet prettig zijn dat tussen grote en hersft vakantie diverse zaken niet meer open zijn en de krokus- en her fstvakantie nog meer in trek zien te krijgen. Wethouder V. d. Aarsen zei dat dit onderzoek mede verband houdt met herzieningen struktuurplan. Een overlegvergadering komt op 19 maar met de gemeentelijke werkgroep D.P.O. en vertegenwoordiger be drijfsleven en op 23 april eenzelfde vergadering met algemene voorlich ting voor konsument, verkeersonder- zoek, toekomst kustgebied Ooster- schelde, waardoor a: meer inzicht OOSTERLAND. Oosterland's Fan fare" - gestoken in nieuwe uniformen - aktie, tijdens de jaarlijkse, ook dit maal geslaagde, uitvoering. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) verkregen wordt in de normale aan wezigheid horeca-apparaat, b: de funktie Kop v. Schouwen-rekreatie en c: toekomstige rekreatie- perspektief winkels. Een uitvoerig onderzoek volgt tus sen mei en augustus en de wethouder deed een beroep een ieder die hiero ver iets gevraagd zal worden. De we thouder ging niet in op een vraag uit de vergadering waarom de gemeente is afgestap van een regionale D.P.O. en wat het kost, omdat dit nog in de raadsfeer ligt. Wel wilde hij kwijt dat regionaal resultaat meer dan 2 jaar zal duren en daar kan Wester- schouwen niet op wachten. De (een) tram Het terugbrengen in de oude staat van de stations Haamstede en Renes se met inbegrip van aanleg tramweg en laten rijden van een tram wordt een zaak die tegen de 10 miljoen gaat kosten en een plan is van het Rijdend Tram Museum. V.V.V. zou zeer ge baat zijn met deze slecht vigeer akko- modatie. Binnenkort zullen hier meer over bekend worden. De V.V.V.-geschenkenbonnen: deze zaak komt spoedig tot een oplossing, mits de Middenstand hieraan mede werkt. De Vraagbaak 1980 inklusief het .Ring Promotion programma is weldra gratis te verkrijgen. Er is pas een vergadering geweest met de V.V.V., Middenstand, Ring Promo tion en Witte van Haemstede. Ondanks soms hoog oplopende emoties is alles goed afgelopen en is gebleken dat steeds meer mensen naar de Schouwse Westhoek komen'. De rekonstruktie van de Ring Haamstede is buitengewoon goed geslaagd. Jammer dat personeelsauto's de parkeerplaatsen bezetten. Verder ko men er veel klachten over de zeer on gelijke verdeling der sluitingsuren der winkels hetgeen zeer frustrerend werkt. Dit alles verduidelijkte de voorzitter. Informatiefolder Na de pauze werd medegedeeld dat bij de gemeenten iets meer subsidie is gevraagd om de informatiefolder te bekostigen. De autorally komt op 20 mei. De evenementenlijst zal er als (vervolg pagina~4) UTRECHT, 3-3. „Een nieuwe loon maatregel geeft de regering een bijna dikatoriale macht. Aanvaarding van OOSTERLAND, 29-2. Het was een ware verrassing voor het talrijke publiek, dat de grote zaal van het Dorpshuis „Oosterhof" bevolkte, toen het gordijn werd weggetrok ken en op het podium de 35 muzikanten, leden van „Oosterlands Fanfare" met de drumband, zich in hun fonkelnieuwe uniformen vertoonden. Dit geschiedde bij de jaarlijkse uitvoering van de „muziek" onder leiding van de direkteur, de heer G. de Waal. Onder leiding van kapelmeester J. Knuist werd eerst een mars ten beste gegeven. Vervolgens sprak de voorzit ter, de heer A. C. Meerman een welkomstwoord tot de vele aanwezigen, inzon derheid tot b. en w. van Duiveland, en de afgevaardigden van naburige zusterverenigingen. vooral ook de middenstanders, zowel van hiér als van elders hadden ver richt, om deze uniformaktie tot een goed einde te brengen. Vervolgens speelden het fanfarekorps, samen met de drumband, de B.B.A.-mars van F. J. Vermeeren. Hierna het fan farekorps alleen Holiday in Spain, De heer Meerman gewaagde van de moeite die het gekost heeft de nodige kontanten bij elkaar te krijgen die konden leiden tot deze grote investe ring (rond f 20.000,—); rommelmark ten, bazars, verlotingen, etc. Dank baar was de voorzitter ook voor het vele dat Oosterlandse bejaarden en Ouverture de Chasse, waarna de jeugdleden „Kortjakje" bliezen, naar een arrangement van de heer De Waal. Hierna „The floral dance", en „Variations on a French Folksong", gevolgd door de Amboss-polka en „Retour de corse". Tot slot een twee tal marsen. Een drietal aspirantle den, die volgens de dirigent „nog in de kinderschoenen staan", bliezen daarna, onderleiding van de kapel meester Knuist, de „Ouverture Mi niature". Felicitatie Na afloop feliciteerde burge meester J. van Bommel de muziek vereniging met het succes en met de ze prestatie. De muzikale kwaliteit van het gebodene op deze uitvoering noemde de burgemeester prima. „Als straks de muziekvereniging geüni formeerd over het dorp trekt, kan Oosterland terecht trots zijn op zijn fanfare". Hij riep verder de mede werking van de dorpelingen in om „Oosterlands Fanfare" in de gele genheid te stellen op vrijdagavond te kunnen blijven repeteren in het dorpshuis, zulks omdat er ook ande re verenigingen zijn die op genoemde avond gebruik maken willen van de zaal. Er zijn momenteel veel jongere le den in de muziekvereniging, die el ders werken of studeren en alleen op vrijdagavond disponibel zijn. De burgemeester wenste de vereniging tenslotte alle goeds toe. De muzikanten maakten in hun goud gebiesde broeken met groen jas je en kolbakjes op het hoofd van zwart bont, een mooie indruk. Direk teur De Waal sprak vervolgens in waarderende bewoordingen Lianna van den Houten toe, jarenlang tuba speelster in de vereniging, maar die nu gaat vertrekken, voor alles wat zij in het belang van de vereniging heeft verricht. Toneelspel Na de pauze, waarin een succesvol le verloting, was het woord aan de to neelvereniging „Ellemeet" met een vrolijk spel, getiteld „Kontakt met Kootje". Dit spel kwam goed uit de verf en de rollen bleken goed ingestu deerd, vooral boer Krelis en zijn vrouw Lena trokken bijzonder de aandacht. Trouwens allen speelden hun rol voortreffelijk. Het „happy end" was zo geheel anders als ge dacht. De voorzitter was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen hij de spelers c.s. hartelijk dankte voor het gebodene, en hen allen een bloemrui ker uitreikte, waardoor hij tevens de uitvoering sloot. Nadien werd ge danst tot in de kleine uurtjes. het wetsontwerp zal tot een machts vergroting van de staat leiden, die een wezenlijke bedreiging vormt voor onze demokratische samenle ving. Het is ten diepste een misken ning van de eigen verantwoordelijk heid van de Sociale partners. Dit zei C.N.V.-voorzitter H. van der Meulen maandag in Utrecht op een diskussiebijeenkomst met de fraktieleiders Lubbers (CDA), Riet kerk (WD) en Terlouw (D'66) en het P.v.d.A. kamerlid Van der Doef. Aan de diskussie werd verder deelgeno men door enkele deskundigen en door leden van de Verbondsraad CNV. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van prof. dr. B. Goudzwaard, rector van de CNV- kaderschool. Van der Meulen vroeg zich af met welk recht het kabinet-Van Agt zich de bevoegdheid probeert toe te eige nen om voor langere tijd de lonen en arbeisvoorwaarden van alle werkne mers te regelen. „Mag het parlement een kabinet de macht geven om voor onbepaalde tijd overeenkomsten tus sen werkgevers en werknemers omo- gelijke te maken?" aldu Van der Meulen. Welk recht? De CNV-voorzitter vroeg zich af welk recht de regering heeft om de lonen en arbeidsvoorwaarden van werknemers aan strakkere banden te leggen, maar andere inkomens bui ten schot te laten, en welk recht rege ring en parlement hebben om langs die weg de winsten van de bedrijven te vergroten, terwijl de werknemers niet of nauwelijks invloed hebben op de besteding daarvan. NICE, 2-3. Het zuiden van frank rijk is zondag getroffen door een zeer zware aardbeving. Ook in Grieken land was de aarde in beweging. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn 147 aardschokken van sterkte 2 tot 3.1 op de schaal van Richter gere gistreerd in de streek van Thebe ten noorden van Athene, zo heeft het hier gevestigde observatorium zaterdag bekendgemaakt Er zijn geen slachtoffers maar wel zijn twee woningen ingestort en zijn in een aantal andere scheuren geko men. Eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag deed zich een aardschok voor in Norcia op 200 kilometer ten noordoosten van Rome. DEN HAAG. Op 6 maart vertrekt weer een medisch team van het Ne derlandse Rode Kruis naar Thailand. Een arts en zes verpleegkundigen zullen hulp gaan verlenen in de kam pen in het grensgebied met Cambod ja voor de vluchtelingen uit dat land. DEN HAAG. Minister Scholten (defensie) wil dertig F-16 straaljagers extraa aanschaffen. Hiermee is in to taal 430 miljoen gulden gemoeid. De extra toestellen moeten vliegtuigen vervangen die moeten worden afge schreven na onherstelbare schade. ELLEMEET. Zaterdag vierde ook El lemeet weer het traditionele Strao- feest. Men ziet hier een deel van de stoet, paarden en ponies, aan de start in een lokatie, die nog best landelijk- en passend bij het gebeuren - mag ge noemd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. IJdelheid bouwt zich een slot uit schuim; het fonkelt bij zon, maar verstuift in de wind. Von Knebel my pt Biw Verwachting tot dinsdagavond: Vannacht lichte vorst Wisselend bewolkt en mogelijk nog een bui; vannacht lichte vorst en mi nimumtemperatuur van plus één graad vlak aan zee tot min 4 graden in het binnenland; middagtempera- tuur ongeveer 6 graden; matige wind uit west tot noordwest. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 mrt. Zon op 7.17, onder 18.23 Maan op 21.11, onder 08.30 Nieuwe Maan: 16 maart (19.56) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 mrt. 4.20 17.36 10.42 22.49 Springtij: 4 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied ten westen van Ierland trekt langzaam naar zuid-Engeland en later verder naar noord-Frankrijk. De noord westelijke luchtstroming die maan dag koude lucht met enkele sneeuw buien over de Noordzee naar ons land voerde, neemt daarbij geleidelijk in kracht af. Het blijft dinsdag echter nog vrij koud met mogelijk nog een bui. In de nacht van maandag op dins dag kan plaatselijk weer lichte vorst optreden, hetgeen in de nacht van zondag op maandag ook in ons land op veel plaatsen eveneens het geval was. Ook in Duitsland en oost-België kwam lichte vorst voor. In de bergge bieden viel wat sneeuw. In Frankrijk lagen de middagtem- peraturen zondag rond de plus tien graden. In de nacht van zondag op maandag bleef de temperatuur daar in het algemeen boven nul.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1