Gemeenteraad Zierikzee stelt Advieskommissie Welzijn samen DRINGENDE OPROEP PvdA-voorstellen verworpen Renesse viert het Oranjefeest op maandag 5 mei DUIVELANDDAG DIT JAAR OP ZATERDAG 7 JUNI Kostuums? STIJLGROEP deurloo Mussengilde Renesse evolueerde tot gezelligheidsvereniging STREEKNIEUWS KORPSEN EN GROEPEN ROND JUBILEUM Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 februari 1980 Nr. 22604 3 ZIERIKZEE, 21-2. De gemeenteraad van Zierikzee ging donderdagavond m.a.s. akkoord met de voorstellen van B. en w. betreffende de omvang van de welzijnsplan ning en de procedure- en inspraakregels welzijnsplan. De raad kwam verder tot vaststelling van de taak, sa menstelling, werkwijzen en bevoegdheden van de ge meentelijke advieskommissie voor het welzijnsbeleid. Tenslotte koos de raad ook de personen, die in deze Wel- zijnsadvieskommissie zitting zullen hebben. De heer J. Groen (P.v.d.A.) liet weten, dat de decentralisatie gedachte ach ter het nieuwè welzijnsbeleid zijn fraktie bijzonder aanspreekt. Hij noemde in dit verband ook de op te stellen subsidieverordening, aan de hand waarvan de burgers bepaalde rechten" op subsidie kunnen doen gelden. schreef het nieuwe welzijnsbeleid als „een stuk staatsbemoeienis, waar je niet onderuit kunt". Hij zei blij te zijn, dat er in een tijd van welvaar ook nog over welzijn werd gespro ken, maar zei wel enkele vraagte kens te zetten bij diverse aktivitei- ten in het welzijnsgebeuren. Evenals de overige raadsleden sprak de heer L. van den Ouden (C.D.A.) zijn waardering uit voor het werk en de adviezen van de Commis sie Ad Hoe onder voorzitterschap van de heer C. J. van Burg. De heer J. J. Geleijnse (V.V.D.) noemde het wel zijnsbeleid op financieel gebied een „troebele zaak", waardoor de ge meentelijke apparaatkosten aanzien lijk zullen stijgen. Vervolgens ging de raad over tot schriftelijke stemming van de perso nen, die deel uit gaan maken van de gemeentelijke advieskommissie wel zijnsbeleid. De P.v.d.A.-voorzitter zei blij te zijn met het voorstel van het kollege, maar pleitte toch voor enkele wijzi gingen. Zo was hij van mening, dat in de gemeentelijke advieskommissie welzijn twee groep „niet aan de bak zouden komen, als de door het kolle ge gedane voordracht ongewijzigd gevolgd zou worden. B. en W. stelden voor naast de voorzitter uit het kolle ge en drie raadsleden, vijf vertegen woordigers uit het partikulier initia tief te benoemen. Uitbreiding De heer Groen vond, dat door deze voordracht de traditionele groepe ringen in het voordeel werden gesteld en pleitte voor uitbreiding tot zeven leden uit het partikulier in itiatiefzodat ook vanuit de sektoren bejaarden en emancipatie/vrouwen zaken een stem in de advieskommis sie zou doorklinken. Raadsvoorzitter, loko- burgemeester C. Bij de Vaate wees erop, dat het kollege een verdeling in groepen getracht had te vermijden en juist een voordracht had gedaan van personen, die vele sektoren van het welzijn kunnen overzien. De heer Groen bleef bij zijn stand punt, dat er een verdeling in bepaal de groepen toch duidelijk was konstateren en dat door hem zojuist genoemde groeperingen, daar niet in voorkwamen. Het voorstel van de heer Groen de welzijnsadvieskommissie met 2 le den uit het partikulier initiatief uit te breiden werd met 8-5 stemmen ver worpen. Evenzo verging het met de twee andere wijzigingsvoorstellen van de P.v.d.A.-fraktie. De heer Groen zei voorkeur te hebben voor een door de kommissieleden gekozen voorzitter, in plaats van de bepaling dat het lid van het kollege, tevens de funktie'van voorzitter zou krijgèh. Verder was de heer Groen van me ning, dat de gemeentelijke advies kommissie alleen besloten zouden mogen vergaderen als er over perso nen gesproken zou worden. Het advies van de kommissie Ad Hoe luidde, dat de voorzitter zou kunnen bepalen wanneer in besloten vergadering moet worden overge gaan. Deze twee laatste voorstellen van de heer Groen werden zoals ge zegd in de bekende stemverhouding 8:5 verworpen. Staatsbemoeienis' De W. F. Sprengelmeijer (R.U.) om- W elzi jnsadvieskommissie De uitslag van deze verkiezing was als volgt: Burgemeester Th. H. de Meester (voorzitter) (plv. wethouder C. Bij de Vaate), vertegenwoordigers uit de gemeenteraad: J. J. Geleijnse (V.V.D.) (plv. W. F. Sprengelmeijer), J. Groen (P.v.d.A.) (plv. H. Asma), L van den Ouden (C.D.A.) (plv. L. S. P. van Velthoven), vertegenwoordigers uit het partikuliere inintiatief: J. de Kreuk (plv. A. M. P. v. d. Schelde), M. P. de Broeker (plv. W. M. J. T. ten Haaf), J. E. M. de Ruiter-Berman (plv. C. J. Geluk), R. Kok (plv. B. D. Schot) en M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (plv. M. J. M. Livain- Donders). Met de stem van de heer Sprengel meijer tegen besloot de raad verder tot deelname aan de gemeenschappe lijke regeling „Natuur- en rekreatie- gebied De Grevelingen". De heer R.U.-woordvoerder zei om principië le redenen tegen te moeten stemmen. De heer Van Velthoven was van mening dat het Rijk de gemeenten voor 5% participieren, maar dat ner gens een plafond voor de beheers en onderhoudskosten in ingebouwd. Hij wilde de vertegenwoordiger in de gemeenschappelijke regeling dan ook meegeven op dit putn danig de vinger aan de pols te houden. Te lange voorbereiding De heer Geleijnse verwees naar de veel te lange voorbereiding van dit ontwerp en vroeg zich af hoe lang het RENESSE, 23-2. Op de gehouden bestuursvergadering van de Oranje vereniging „Juliana" te Renesse is besloten dat het Oranjefeest dit jaar op 5 mei zal worden gevierd. Om het programma voor deze feest dag door te spreken zal op 26 maart in het „Wapen van Renesse" een le denvergadering worden gehouden. Mede omdat men deze dag in verge lijking met vorige jaren nog een ex tra feestelijk tintje wil geven hoopt het Oranjecomite dat deze ledenver gadering door veel Renessenaren zal worden bezocht. Het is reeds bekend dat er op deze dag ook weer een zeskamp zal wor den gehouden. Gezien de enorme voorbereiding daarvan werd reeds eerder een vergadering georgani seerd waarbij een aantal deelnemers van de vorig jaar gehouden zeskamp aanwezig was. Om een en ander nog eens goed door te spreken en ook om dat nog niet alle deelnemers aanwe zig waren wordt er op 18 maart nog een z.g.n. „Zeskampvergadering" ge houden. Ook deze zal in „Het wapen van Renesse" plaatsvinden. Advertentie Wil diegene die zaterdagmiddag j.l. tussen 2 uur en 7 uur 's avonds bij het Stelletje of bij de nabij gelegen zeedijken ge weest is, of iemand zag, liftend in deze omgeving zich in zo spoedig mogelijke verbinding stellen met de fam. Praet, Nieuwe Haven 129, Zierikzee tel. 01110-2619 Dit i.v.m. vermissing van de zoon Marcel Praet, die gekleed was in een bruine ribfluwelenbroek, geblokte groengrijze blouse of lichtblauwe gestreepte trui en rubber-laarzen. Hij was met een rode damesfiets. nu gaat duren, voordag de gemeen schappelijke regeling van start gaat. De voorzitter antwoordde, dat het Rijk eerst alle besluiten van de ge meenteraden binnen moet hebben, voordat de zaak naar de Kamer zal gaan. In antwoord op de heer Van Velthoven deelde de voorzitter mede, dat pas een gemeentelijke vertegen woordiger wordt aangewezen als het definitieve plan er is. Hij is van mening, dat die verte genwoordiger inderdaad de vinger aan de pols zou moeten houden ten aanzien van kosten voor de gemeen te. De raad ging m.a.s. akkoord met het voorstel van B. en W. de kommis sies financiën, jeugd- en jongeren werk, sport, publieke werken, onder wijs, middenstand en verkeer, defi nitief in de openbaarheid te laten vergaderen nu een periode van een jaar proefdraaien achter de rug is. „Schoorvoetend" De heer Van Velthoven gaf toe, dat zijn fraktie een jaar geleden min of meer schoorvoetend meeging met de openbaarheid van een aantal kom missievergaderingen, maar zich thans toch volledig achter het voor stel van het kollege kon stellen, ge zien de thans opgedane ervaringen. De heer Van Velthoven vond wel dat in besloten vergadering overge gaan moest worden als in een bepaal de kommissie beleidsvoornemens in „embrionaal" stadium aan de orde kwamen. Hij vond dat het kollege de kans moet hebben enige voeling met de kommissies te hebben over pre mature zaken, hetgeen naar zijn me ning „bevruchtend" kan werken. Dit laatste ontlokte bij de heer Asma (P.v.d.A.) de opmerking, dat de heer Van Velthoven derhalve voorstander was van „periodieke onthouding" van de openbaarheid. De heer Groen zei ook blij te zijn met het voorstel van het kollege, maar zag daar toch nog graag een uit- rbreiding op. Hij pleitte voor open baarheid van de vergaderingen van de kommissie R.O. Rekreatie- Toerisme-Industrie, Museumkom missie en de Jumelagekommissie. Zijn voorstel kwam in drie fasen aan de orde en werd steeds met de stem verhouding 8:5 verworpen. De raad besloot m.a.s. tot afwij zing van een beroepschrift van C. A. Vogelaar inzake het afwijzen van een verzoek om ontheffing ingevolgew de Verordening Stedeschoon Zierik zee. Met de stemmen van de P.v.d.A.- fraktie tegen besloot de raad tot een vergoeding aan de wethouders van binnen de gemeentegrenze gemaakte reiskosten-. De zaak kwam in de janu- ariraad reeds aan de orden en werd toen op verzoek van deP'iv.d.A.- frakite aangehouden. De heer Groen bleef bij zijn toen reeds naar voren gebrachte argumenten, dat een der gelijk voorstel in deze tijd eigenlijk niet thuis hoort. Oneigenlijke opschroeving Hij zei voorstander te zijn van op- klassifikatie, maar niet van het op oneigenlijke wijze opschroeven van de wethouderssalarissen. „Dan moet je verder kijken in je gemeente", was zijn mening. In dit verband noemde hij het „werken met dubbeltjes" in het Ge- organisseerd Overleg betreffende de rijwielvergoeding voor het gemeen- tepersoneel. De heer Van Velthoven vond dat hier wel sprak was van een redelijke vergoeding en dat het de wegwer king van een extra nadeel voor de wethouders betrof. De heer Spren gelmeijer kon zich bij de woorden van de heer Van Velthoven aanslui ten. Het voorstel van de heer Groen de vergoeding niet te verlenen werd met 8:5 stemmen verworpen. Het kollegevoorstel werd, zoals gezegd, met de stemmen van P.v.d.A.-fraktie tegen verworpen. Drs. r. Sayers (P.v.d.A. bleek moeite te hebben met een passage in de 23e begrotingswijziging wegens het be schikbaar stellen van een krediet voor het uitvoeren van openbare werken in verband met nieuwbouw van de Rijksscholengemeenschap en garage L. D. Braai. „Van de te tref fen voorzieningen komen de kosten voor 25% ten laste van het bestem mingsplan Poortambacht VI. Het restant zal deels worden gedragen door het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan Haringvlietstraat en deels door het eventueel noorde lijk van de Boerenweg te ontsluiten gebied", aldus het voorstel. doet echter meer dan alleen maar zin gen, want het brengt een „totaal programma". Voor tijd: zie agenda. Welkom in „Prinses Juliana-school" Op dinsdag 26 februari is er op de school voor L.H.N.O. en M.H.N.O. „Prinses Juliana" een „open avond" voor belangstellende ouders van kin deren in de lagere school-leeftijd. Er zal worden getracht meer be kendheid te geven aan het huishoud en nijverheidsonderwijs en de moge lijke vervolgopleiding erna. In aan sluiting hierop zal op woensdagmid dag 5 maart „open huis" worden ge houden voor leerlingen van de zesde klassen van het lager onderwijs. Een rondschrijven hierover is aan de hoofden van de lagere scholen ver zonden. Voor tijden: zie i RENESSE Bejaardenreis op 10 juni Ook dit jaar zal weer een bejaar denreis worden georganiseerd. De reis, waarnaar door de bejaarden al tijd reeds lang tevoren wordt uitge keken, is vastgesteld op dinsdag 10 juni. Hoe het programma er precies gaat uitzien is momenteel nog niet bekend. Wel is besloten, dat de tocht door Noord-Brabant zal leiden. Uitvoering Hervormd Kerkkoor Zaterdag 8 maar geeft het Her vormd Kerkkoor te Renesse een uit voering in het Dorpshuis onder lei ding van dirigente mevrouw J. Lemson-Daane. Medewerking wordt verleend door de heer C. J. Groenleer (piano) en de heer J. M. Moerland (cornet). Voor aanvangstijd: zie ager- da. NIEUWERKERK Prijs in „meferspel" voor jeugdige Nieuwerkerker De achtjarige Paul v. d. Weyde heeft tot zijn blijdschap een prijs ge wonnen in een landelijke wedstrijd, georganiseerd door de samenwerken de elektriciteitsbedrijven. Het doel van dit „meterspel" was de jeugd energiebewust te maken. De PZEM coördineerde de prijs vraag in haar voorzieningsgebied, vandaar dat Paul, leerling van klas 3 Jaarvergadering Verenigingsraad NIEUWERKERK, 20-2. Wegens de aanstaande troonswisseling konden tij dens de jaarvergadering van de Verenigingsraad, het overkoepelend orgaan van praktisch alle vernigingen ter plaatse, nog geen definitieve uitspraken worden gedaan over de plannen ten aanzien van de 3o-ste april en de vijfde mei. Zij werden in ieder geval wel opgenomen in het jaarprogramma, samen met de Duivelanddag op 7 juni, een zomers kinderfeest en het sinterklaas feest. De Duivelanddag, die in samen werking met de V.V.V. zal worden gehouden, zal uit leuke attrakties bestaan, zoals film, puzzelrit, zang, kermis en zo mogelijk aanterkkelijk vervoer in alle kemen van Duive- land. Er staat voor dit jaar dus weer veel te verwachten evenals de Vereni gingsraad in het. voorgaande jaar veel heeft geboden in verband met het tienjarige bestaan. Deze zaken hadden enorm veel voorbereiding ge vraagd, zo vertelde sekretaris Jan Stins in zijn terugblik, waarin hij van de Christelijke Lagere school naar het hoofdkantoor in Middel burg reisde om zijn gewonnen rub berboot in ontvangst te nemen. Be halve hij waren daar nog drie win naars in de leeftijd van 8-11 jaar aan wezig. I Advertentie GRONINGEN ra Tel. 101110) 2890 K. Janse 50 jaar boekhouder RENESSE, 22-2. .Vorige week Werd dè héér K'. Jansè Uit Renesse verrast met een fijne attentie in de vorm van een'mand boodschappen, omdat hij maar liefst 50 jaar boekhouder is (penningmeester) van het mussengilde Renessë. Hij ontving het geschenk uit handen van de voorzitter van het Gilde, de heer J. van de Hoek, die de mand bij de heer Janse thuis bezorgde. evenementen memoreerde als de film van Oud-Nieuwerkerk, klaverjasa- vond, koninginne-feestdag, zang- en muziekuitvoeringen op de muziek tent, het afscheid van burgemeester De Kam, de jeugd-luchtdag, de puz zelrit, de receptie, het dansfestival en het sinterklassfeest. Het fianancieel verslag van pen- ningmeesteresse mevr. Polmans bleek een hele boekhouding te zijn en resulteerde in het batig saldo van 1729,22. De heren Provoost en Van Sluis bevonden de boeken bij de kas- kontrole in orde. Afscheid Afscheid werd genomen van enige bestuursleden, allereerst van me vrouw Lodewijk-De Witte, die tien jaar heeft „meegelopen". Voorzitter R. de Serière du Bizournet sprak woorden van dank en beloofde haar een medaillekast. Mevrouw De Haan-De Valk kreeg dankwoorden en bloemen. Ook sekretaris Jan Stins, vijf jaar lang aktief, werd ge prezen en kreeg een blaasbalg. Voor zijn echtgenote was er een bloemetje. Als vertegenwoordiger van de zangvereniging trad mevrouw Ma- thijsse af, die werd opgevolgd door mevrouw Hart-Tiery. Als nieuwe bestuursleden werden aan de verga dering voorgesteld: mevr. Wandel- Roks (sekr.), en Leo Heijboer, mevr. Schiewold en mevr. Van Dijke. Bij de rondvraag kwamen de disco avonden en de advieskommissie wel zijnsbeleid ter sprake. NIEUWERKERK Algemene Bond voor Ouderen De afdeling van de Algemene Bond voor Ouderen hield de jaarvergade ring, onder voorzitterschap van de heer A. Stins, die een groot aantal le den verwelkomde. Penningmeester en sekretaris brachten de jaarversla gen uit. De kaskommissie bracht een positief rapport uit. De familie Wandel-Ockeloen vertoonde een dia serie van Nieuwerkerk, ongeveer vijftien jaar geleden. Vele oudege- kenden kwamen in dit kader op het witte doek. Mevr. Wandel kreeg voor de presentatie een bloemetje aange boden. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Heyboer-De Bil m.a.s. herko- zen. De heer N. Bom werd in de kas kommissie gekozen. De voorzitter sloot met dank aan de leden voor de goede opkomst. Geen zorgvuldig voorbereide hul diging, maar een spontane geste waartoe men besloot toen op de eer der gehouden jaarvergadering bleek dat de heer Janse dit jaar vijftig jaar lang de boekhouder van het gilde is. Men kwam tot deze slotsom toen tij dens de rondvraag een der aanwezi gen zich hardop afvroeg: „Hoelang is Klaas Janse nu al geen boekhouder?" Even goed nadenken en wat reken werk leverde al snel de konklusie: „In 1980 precies vijiiig jaar". Vroeger jaren Een niet geringe taak, want het mussengilde kent een hele admi nistratie. Het mussengilde Reresse, dat rond 1920 zal zijn opgericht, hield zich in vroeger jaren bezig met het afschieten van schadelijke vo gels. Schadelijk voor de landbouw en dat dat echt wel nodig was, mag blij ken uit het feit dat de vereniging werd gesubsidieerd door de land- bouwvereniging. Afgeschoten vogels werden ingele verd bij de boekhouder die alles nauwkeurig bijhield. Op de jaarver gadering werden de gildeleden uitbe taald nagtr het aantal mussen dat ze hadden ingeleverd. Hierbij moet wel even worden aangetekend dat grote re vogels voor meer dan één mus tel den. Een duif b.v. telde voor vijf mussen en een musseei voor een hal ve mus. Zo rond de jaren vijftig werd er nogal wat afgeschoten blijkens ou de stukken van het Renessergilde. Zo staat voor 1948 een aantal van 3054 te boek en voor 1950 zelfs 7496. Leden dié niets inleverden moesten naast hun kontributie een boete beta len. Een traditie die ook nu nog is ge handhaafd. De persoon met de hoogste score werd uitgeroepen tot Koning en de nummer twee kreeg de titel Deken. Symbolisch Dit alles gebeurt nu alleen nog maar symbolisch. Want het afschie ten van schadelijke vogels is niet lan ger nodig nu ondermeer landbouw vergiften er ongewild voor hebben gezorgd dat de schadelijke vo gelstand zeer ver is teruggelopen. De subsidie van de landbouwvereniging is dan ook al vele jaren geleden inge trokken. Het mussengilde Renesse is echter als een der weinigen blijven bestaan. Nu niet langer als een vereniging die via afschieten probeert de vo gelstand binnen de perken te houden, maar als een gezelligheidsvereniging die een maal per jaar op een geani meerde, altijd uitstekend bezochte jaarvergadering bijeenkomt. Het gilde telt nog steeds ongeveer 58 leden. Omdat de boete op niets in leveren als traditie gehandhaaft bleef betalen die bijna allemaal naast hun kontributie de boete. Nog steeds dus werk en admi nistratie voor boekhouder Klaas Janse, die ondanks zijn leeftijd van 78 jaar nog steeds met dit werk blijft doorgaan. BRUINISSE Herstel haringvangst Noordzee voorspeld Ieder jaar wordt wanneer men oesterlarven in het water vermoed, door het Rijks instituut voor Visserij-onderzoek, watermonsters genomen om de hoeveelheid larven per liter vast te stellen. Ditzelfde ge beurt ook om er achter te komen, hoe het met andere vissoorten gesteld is. Op grond van het haringlarven-on- derzoek in de Noordelijke Noordzee (Shetland eilanden) in september en oktober 1979 voorspelt men thans een spektakulair herstel van de ha ringstand in de Noordzee in de jaren 1981 en 1982. Goed nieuws dus voor de liefheb bers van een Hollandse nieuwe. MIDDELBURG Tentoonstelling Piet Rijken In het Zeeuws Kunstenaars Cen trum te Middelburg wordt van 1 tot 28 maar een kleine overzichtsten toonstelling gehouden van schilderij en en tekeningen van Piet Rijken. De opening wordt verricht door mr. Paul Boersma, lid van Ged. Staten van Zeeland, en wel op zaterdag 1 maart (16.00 uur). „Zierikzee Muziekstad" Toekomstverwachting „KUNST EN EER" GEREED MET De heer Sayers zei zich over deze laatste passage - het gebied noorde lijk van de Boerenweg - zeer te verba zen. De voorzitter antwoordde dat het hier een toekomstverwachting voor een gebied voor woningbouw betrof en in de Struktuurschets wordt om schreven als lokatie 12. De heer Say ers had bezwaren tegen het op deze wijze planologie bedrijven en was van mening, dat de kommissie R.O. zo bewust gepasseerd werd. Zijn fraktie stemde tegen de paragraaf van het dekkingsvoorstel. ZIERIKZEE Koffiebar „De Lichtboei" Op zaterdag 1 maart is iedereen weer welkom in de koffiebar van „De Lichtboei". Ditmaal is er een op treden van het duo „Tjips" uit Vlaar- dingen, dat „country-rock-achtige" muziek ten gehore brengt. Het duo ZIERIKZEE, 23-2. De Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" is rond met de samenstelling van het muzikale traktatie-programma dat zij de bevolking van Zierikzee en de regio t.g.v. haar 150-jarig bestaan gaat aanbieden. Stap voor stap geven de organisa toren van „Zierikzee Muziekstad" wat meer informatie prijs en zo kun nen thans de door „Kunst en Eer" in gevulde namen genoemd van de korpsen en groepen, die in de vorm van muziek of show een bijdrage gaan leveren aan het jubileumpro gramma. In volkomen willekeurige volgorde noemen we: Muziekvereni ging „Amicitia" uit Dirksland; „Wil helmus Muziekkorpsen" uit Slie- drecht; Muziekvereniging „Euterpe" uit Sint Maartensdijk; Jeugdkorps „Jong Jubal" uit Dordrecht; Muziek vereniging „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire; Showband „Juliana Middelburg"; Tam.-, Tromp.- en Ma- jorettenkorps „fyfavileo" uit Leimui- den; Fanfare „Apollo" uit Goederee de; Chr. Muziek en showband „Julia na" uit Amersfoort; Brass band/drumband/mini rettekorps „Wilhelmina" uit Colijnsplaat; Drumfanfare „Excelsior" uit Rotter dam. Klinkende namen Een verzameling van klinkende na men, waarvan men er zich meerdere zal herinneren van al of niet via tv of radio uitgezonden nationale of inter nationale manifestaties. De optre dens zijn verdeeld over een aantal weken - voornamelijk zaterdagen - hetgeen het begrip „Zierikzee Mu ziekstad" gedurende een langere pe riode levendig zal houden. Exacte tijden en plaatsen van de concerten, shows en muzikale rond gangen door Zierikzee zijn straks te vinden in het door „Kunst en Eer" over Schouwen-Duiveland gratis te verspreiden programmaboekje, dat vóór de jubileumdatum van 23 april 1980 in elke brievenbus zal rollen. Daaruit zal tevens blijken, dat ook het jubilerende „kunst en Eer" zélf een flink aandeel in de muzikale eve nementen zal hebben. De muzikan ten krijgen het druk, want tussen door zullen ze óók nog een muzikaal vuurwerk in de Normandische jumc- lagestad Saint Hilaire du Harcouet gaan afsteken, In het evenementenprogramma is tevens opgenomen een orgelconcert door de bekende organist Dirk Jan Zwart op het orgel van de Zierikzee- se Gasthuiskerk. Daarnaast zal beiaardier Kees van Eersel enkele extra carillonbespelin gen verzorgen op zaterdagen op de beiaard van de Zierikzeese Stad huistoren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3