J. L. DE FEITER - 65 JAAR MUZIKANT - HARTELIJK GEHULDIGD STREEKNIEUWS W. de Vos hield dia-causerie over de Veluwe Voorlichtingsfilm Peuterspeelzaal De Krukels" - Bruinisse Plattelandsvrouwen hoorden over homeopatisch genezen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 februari 1980 Nr. 22661 3 „Luctor et Emergo" Renesse RENESSE, 15-2. Op de gehóuden vergadering van .Luctor et Emergo" kom- plimenteerde de voorzitter, de heer J. A. Kouman, de muzikanten met de uit stekende uitvoeringen eind januari. Hij maakte er op attent, dat de „cover" van het programma, dat er zo aardig uitzag, was verzorgd door de heer P. H. Canters. Verder wees hij erop dat voor Luc tor et Emergo de Sonmoregeling van kracht is geworden, hetgeen een be hoorlijke verbetering van de subsi dies met zich meebrengt. Het jaarverslag werd voorgelezen door mevr. R. de Feiter-Eerland, die hiermee haar echtgenoot, de sekreta- ris de heer J. de Feiter verving, om dat hij in verband met autopech de vergadering niet kon bijwonen. Uit het financieel verslag van penning meester S. L. de Feiter werd duide lijk dat men momenteel over een ba tig saldo beschikt van ruim 4000,-. Huldiging Na de afwikkeling van deze zake lijke agendapunten kwam men toe aan de huldiging van de 77-jarige heer J. L. de Feiter, met zijn 65-jarig jubileum als muzikant. De jubilaris, die voor deze gelegenheid naar de vergadering werd vergezeld van zijn echtgenote, werd toegesproken door de voorzitter, de heer J. A. Kouman. Deze gaf een kort overzicht van de muzikantenloopbaan van de ónder- direkteur. Op 15 september 1914 werd hij als 12-jarige jongen lid van „Luctor et Emergo". Toen hij in 1936 naar Brouwershaven vertrok werd hem het erelidmatschap van de vere niging verleend. De heer De Feiter kwam echter te rug op het vertrouwde nest en op 12 juni 1964 werd hij tot onderdirekteur benoemd. Daanrnaast zorgt hij voor de bibliotheek, zet alles klaar voor de repetities en ook in het opleiden van leerlingen is de heer De Feiter al tijd erg aktief. Voor al deze jaren van enthousiaste inzet bood de heer Kouman hem een fraaie verzilverde trofee met inscrpi- tie aan. Hij merkte daarbij op dat men tot deze keus was gekomen om dat de heer De Feiter bij voorgaande gelegenheden reeds was gehuldigd met alle onderscheidingen die de K.N.F. kent en ook een koninklijke onderscheiding viel hem bij een eer dere gelegenheid ten deel. Ook me vrouw De Feiter heeft gedurende de lange muzikale loopbaan van haar echtgenote altijd erg meegeleefd en daarom ontving ze ter gelegenheid van dit unieke jubileum een bloemet je. Op zijn beurt bood de jubilaris het korps een groot muziekstuk aan. Overdracht funktie Overigens heeft hij het bestuur la ten weten dat hij gezien zijn hoge leeftijd het onderdirekteurschap aan een jonger iemand wil overdragen. Wel blijft hij bereid allerlei andere klusjes voor de vereniging op te knappen. Omdat men deze beslissing van de heer De Feiter al enige jaren van te voren heeft voorzien, hebben destijds een drietal leden van het korps (te weten de heren Adri en Henk de Vos en Jaap Moerland) inge schreven voor een kursus voor onder direkteur. De beide heren De Vos hebben het bestuur laten weten dat zij een funk tie als onderdirekteur niet ambiëren. De heer Moerland is wel bereid deze taak op zich te nemen. Op de verga dering bleek dat ook van de zijde van het tamboerkorps voor deze funktie wel belangstelling bestaat. Met name drumbandinstructeur A. J. Padmos wil zich wel beschikbaar stellen. Op de vergadering kwam men overeen dat het bestuur met de beide heren kandidaten de zaken eens rustig zal bespreken. Kontributie Het bestuurvoorstel de kontributie Naast een fraaie verzilverde trofee ook nog een extra schouderklopje van voorzitter J. A. Kouman, voor het 65-jarig jubileum als muzikant van de 77-jarige onderdirekteur van Luctor et Emergo", de heer J. L. de Feiter. Op zijn beurt bood de jubila ris het korps een groot muziekstuk aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) te verhogen tot 5,- per maand voor leden ouder dan 16 jaar en 2,50 per maand voor leden beneden de 16 jaar werd zonder bezwaren aangenomen. De heer S. L. de Feiter werd herko zen als penningmeester en de heren C. van Klooster, Jaap de Feiter en John de Feiter werden benoemd tot stemgerechtigd lid. Ter afwisseling werd tijdens de jaarvergadering een interessante muziekfilm vertoond en de avond werd besloten met de rondvraag.' Hierbij werd de vorig jaar genomen beslissing ten aanzien van de huldi ging van jubilarissen veranderd. Besloot men vorig jaar dat dit tijdens de ledenvergadering zou gebeuren, nu kwam men overeen dat men in het vervolg met de a.s; jubilarissen zal overleggen of die tijdens de uit voering danwél tijdens de ledènveri* gadering gehuldigd willen Worden. ZIERIKZEE Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Schouwen hield de jaarvergadering. De presidente opende de vergade ring en was verheugd een groot aan tal dames welkom te kunnen heten. Vervolgens gaf zij het woord aan de sekretaresse en de penningmeeste- resse die de jaarverslagen lazen. Ook de kaskommissie bracht verslag uit. Daarna waren bestuursverkiezingen aan de orde in verband met het aftre den van twee bestuursleden, nl. de dames Beyer-Waayer en Wiebols- Holleman, die niet herkiesbaar wa ren. In hun plaatsen werden gekozen mevrouw Roos-Bijl en mevrouw Van Gastel-van Schelven. De afscheidnemende bestuursleden werd een presentje aangeboclen als dank voor het vele werk in de afde ling verricht. Na de pauze werd het komende zo- Natuur- en Vogelwacht HAAMSTEDE, 15-2. De Vogel- en Natuurwacht Schouwen-Duiveland hield in de rekreatiezaal van de Geref. kerk een bijeenkomst waarop de heer W. de Vos een dia-voorstelling gaf over de Veluwe. De belangstelling was bijzonder groot. De voorzitter F. Jansen sprak een welkomstwoord speciaal tot de ere-leden J. P. C. Boot en J. Vierge ver. Hij deelde mede dat de ekskur- sie naar de Brouwersdam op 16 fe bruari te 13.00 begint en dat op He melvaartsdag een geluidenekskursie wordt gemaakt naar de Duinover gang bij het Watergat. Aanvang een half uur vóór zonsopgang. De jaar vergadering valt op 18 april. De heer De Vos uit Zierikzee is een vlot en begaafd spreker en een sub- jektief iemand, „volgepropt met vooroordelen" zoals hij zeidc. Een voorbeeld noemde hij van de lagere school waar geleerd werd dat indien wij Indië zouden verliezen, Holland ten gronde zou gaan. „Nu. Indië is weg en we hebben het nog nooit zo goed gehad". Door familiebezoek op de Veluwe is hij daar zo in de ban geraakt van dit fraaie gebied, dat hij er regelma tig terugkeert. Hij dook in oude boe ken, kaarten, sprak met mensen en op deze manier heeft hij zich de Velu we volkomen eigen gemaakt. Dia's Dat bewezen duidelijk de fraaie dia's en het gedegen kommentaar. Zoals alle bestaan werd ook de Velu we tot stand gebracht door water, ijs en wind. Zo mooi is dit gebied dat het tot de dunstbevolkte gebieden van ons land behoort. Er is zelfs een plaats waar in een straal van 3 km geen mens woont en dat is uniek voor Nederland en zelfs voor Europa (west). Op de heide vindt men dé langstaartschapen (lange staart om dat ze „droogkeutelig" zijn) vroeger in groten getale aanwezig voor de mest bij de dorpjes. De meertjes wa ren er om de schapen in te wassen en ze worden daarom ook wel „wassen" genoemd. Oude boerderijtjes met la ge zijmuurtjes typeren het Veluwege- bied. Als bijzonderheid is er nog een 6 ha jeneverbessen- struiken te vinden. Deze aanplant doet heel mysterieus aan. Zo praatte dc heer De Vos zijn zienswijze van de Veluwe op een ge zellige manier als licht verteerbare kost bijeen en het was een genoegen om naar hem te luisteren. De voorzit ter dankte hem na afloop en bood hem een aandenken aan. merprogramma besproken en bleef men nog geruime tijd bijeen, terwijl een geanimeerd gezelschapsspel werd gespeeld. Afd. Vereniging Bevordering Bijenteelt De afdeling Schouwen-Duiveland van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, verga dert op vrijdag 22 februari in het Huis van Nassau. Op deze vergade ring worden de jaarstukken behan deld. Vertoning vindt plaats van de film: „Geheimen van de bijenwereld". Verder de film: „Gif, roof vijand en sexlokstof fen"Be stuursverkiezing vindt plaats i.v.m. periodiek aftreden van de heren G. E. Houtkamer en J. Fluyt, die beiden herkiesbaar zijn. Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Op Vrijdag 29 februari wordt in de zaal van de Chr. Geref. Kerk een fo rumavond gehouden van de Staat kundig Gereformeerde Studievereni ging Schouwen-Duiveland, onder voorzitterschap van de heer I. de Waal te Oosterland. Thema van de avond is: „Arbeid in deze tijd". Ds. L. W. van der Meij, chr. gerefor meerd predikant te Middelharnis spreekt over het onderwerp: „De be tekenis van het koninkrijk der heme len, duidelijk gemaakt voor de gelij kenis van de arbeiders in de wijn gaard". De heer P. Mulder, leraar aan de scholengemeenschap „De Driestar" te Gouda, behandelt het onderwerp: „De vakbeweging". Der de spreker is ir. J. Holland te Gelder- malsen, werkzaam bij N.V. Philips, met als onderwerp: „De staatkundig gereformeerde in zijn dagelijks werk. Na de inleidingen vindt een forum- bespreking plaats. In het forum heeft aanvullend zitting, de heer L. J. van den Bos, S.G.P.-raadslid te Bruinis- se. Vergadering V.V.V. Op maandag 3 maart wordt in ho- tel Van Oppen de algemene ledenver gadering gehouden van de V.V.V. Op deze vergadering komen de jaarstuk ken aan de orde. Bestuursverkiezing vindt plaats i.v.m. het aftreden van de heren J. Bij de Vaate en R. J. Po- thaar, die beiden herkiesbaar zijn. Vierde plaats voor disk-jockey Edwin v. d. Velde In bar-discotheek ..Old Dutch" te Zierikzee zijn donderdag dc Zuid- West-Ncdcrlandse Disk-jockeykam- pioenschappen gehouden. Als beste disk-jockey van Schouwen-Duive land eindigde Edwin van de Velde, notabene de jongste der twaalf deel nemers. De kompetitie vond een uitermate geslaagd verloop. Een deskundige ju ry, bestaande uit Marjon van Rijn, ex-presentatrice van AVRO's Top- pop; Lee Roy Duncan, disco-journa list; Leen Zandbergen, professioneel disk-jockey, en nog meer prominen ten uit de Nederlandse disco-wereld, had de moeilijke taak om de beste disk-jockey uit te zoeken. De organi satie was in handen van Jerry Win ter. Als eerste drie eindigden: Ronnie Steward, Ruud Both en Robbie Ra- mone. Expositie Galerie Nobel De expositie van Nellie Nelisse uit Schuddebeurs, als laatste in de slui tende galerie, duurt niet tot 29 maart, maar tot en met 29 februari. Uitreiking sportbekers Op woensdag 12 maart wordt in de trouwzaal van het stadhuis een bij eenkomst gehouden, waarop de sportbekers voor het jaar 1979 zullen worden uitgereikt. Tevens zal door de voorzitter van de Sportraad de door deze Raad ingestelde penning van verdienste worden uitgereikt. Waterschap Schouwen-Duiveland Op dinsdag 4 maart a.s. wordt de (60ste) algemene vergadering gehou den van het bestuur van het Water schap Schouwen-Duiveland, in 's Landskamer. Geen Vrouwencafé In verband met de krokusvakantie wordt heden (dinsdag)-avond geen (herhaal geen) Vrouwencafé gehou den in de „Witte Raaf". Jubileum Reddingsbrigade Op maandag 3 maart herdenkt de Reddingsbrigade Zierikzee-Duive- land het tweede lustrum. Daartoe wordt op zaterdag 1 maart in restau rant „Onderdak" een receptie gehou den. Na afloop volgt een carnavals feestje. Aanrijding Maandagmiddag omstreeks 17.00 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Provinciale Weg /Julianastraat. Een auto bestuurd door A. H. uit Amster dam reed achterop de voorgesorteerd staande auto van de Duitse bestuur der H. H. uit Aken. Een inzittende in de auto van A. H. werd licht gewond aan de enkel. Beide voertuigen raak ten flink beschadigd. Fietsenstalling vernield Maandag werd aangifte gedaan van het feit, dat de zijschotten en de daken van de fietsenstalling bij de Chr. Scholengemeenschap aan de Ca- landweg grotendeels waren vernield.. ZIERIKZEE/HAAMSTEDE Schrijfavond Amnesty International De maandelijkse schrijfavond van de werkgroep van Amnesty Interna tional wordt gehouden op maandag 25 februari. Er kunnen o.m. brieven geschreven worden met een verzoek om opheldering over het lot van het Argentijnse gezin Logares (vader, moeder en dochtertje van 3 jaar!!). Zij woonden sinds een jaar in Uraguay toen ze, anderhalf jaar geleden, door gewapende mannen in verschillende auto's werden weggevoerd. Amnesty vreest dat ze ernstig gemarteld zijn. Verder kan aan de betreffende au toriteiten geschreven worden voor vrijlating van gevangenen in China, Swaziland, Maleisië en Rusland. Twee van hen zitten al 1 Vi en 10 jaar zonder enige vorm van proces gevan gen. Een ander is na het geweldloos uitoefenen van z'n mensenrechten veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf en één is, wegens hetzelfde feit, als een gevaar voor de maat schappij opgenomen in een speciaal psychiatrisch ziekenhuis. Wie zich het lot van deze mensen aantrekt en iets voor hen wil doen is welkom op de schrijfavond. Tussen 7 en 9 uur is er gelegenheid om te schrijven in de Chr. Scholengemeen schap (ingang Calandweg) in Zierik zee en in de rekreatiezaal van de Ge reformeerde Kerk in Haamstede. SEROOSKERKE Oud papier Ten behoeve van het plaatselijk jeugdwerk zal op zaterdag(morgen) 1 maart a.s. weer oud papier worden opgehaald en vervolgens op iedere zaterdag van de maand, om plm. 9.30 uur. KERKWERVE Café van eigenaar verwisseld Vrijdag 15 februari is café-bar Kerkwerve van eigenaar veranderd. Beheerder Paul Jansen nam die avond afscheid en stelde tevens de nieuwe eigenaars aan de gasten voor. De nieuwe eigenaars zijn de familie Pim Kotoun, bekend in de horecasek- tor. Een extra feestelijk tintje aan deze gezellige drukke bijeenkomst was, dat „afrekenen" niet nodig was. Ouderavond openbare kleuterschool „Piggelmee" Donderdagavond 14 februari was er in de openbare kleuterschool „Pig gelmee" een kijkavond. Rond half acht waren er al veel ouders aanwe zig om het werk van hun kleuters te bekijken. De kinderen hadden erg hun best gedaan op het onderwerp „Winter". Er hingen prachtige teke ningen, sneeuwmannen, vogelhuisjes e.d. Nadat het werk bekeken was, kre- 9* De Stichting Peuterzaal „De Kru kels" te Bruinisse hield de ouder avond waarvoor goede belangstel ling bestond. Na op de gebruikelijke wijze te zijn geopend door de presidente mevr. V. d. Houten-Hanzen, gaf de jeugdwer kleider de heer Gabri de Groot een korte toelichting op een te vertonen film. Deze film getiteld „Er gebeurt helemaal niets", handelde ovre de ziekenhuisopname van een kind. De bedoeling van deze film is een voor stelling van de gang van zaken te ge ven als een kind om een of andere re den in een ziekenhuis moet worden opgenomen. Van groot belang is het, dat zowel het kind als de ouders we ten, wat er in een dergelijke situatie gaat gebeuren. Een juiste voorberei ding dient dan vooraf te gaan omdat het nou eenmaal altijd iets naars be tekend om in een ziekenhuis te moe ten worden opgenomen. Vooraf weten De heer De Groot wees er op, dat het in de te vertonen film gaat om op name van een kind waarvan de ou ders vooraf wisten, dat opname moest plaats hebben zodat er maatre gelen genomen konden worden voor een goede begeleiding. Bij opname tengevolge van een ongeval is dit niet altijd mogelijk en is de kans daarom ook groot, dat er panieksitu aties ontstaan. Uit de diverse vragen van de aan wezige ouders kwam duidelijk vast te staan, dat hetgeen was vertoond, grote belangstelling had gewekt voor zover die niet alreeds bestond voor dit onderwerp. Algemeen was men van mening, dat het een goede en leerzame film was die aan de ouders informaties had gegeven waaraan zij in eventueel voordoende gevallen wat zouden hebben. Na de pauze werden er nog wat huishoudelijke zaken afgehandeld en werd ter kennis gebracht, dat het in het voornemen ligt, om in begin april weer een kleding-ruilbeurs te hou den. BRUINISSE Andere dag en tijd voor Strip-o-theek Nadat diverse klachten werden vernomen over het aanvangsuur van de Strip-o-theek werd gezocht naar een andere oplossing. Deze werd ge vonden en de Strip-o-theek zal voor taan, vanaf zaterdag 1 maart, geo pend zijn op zaterdagmorgen van tien uur tot half twaalf. Mocht het zo zijn, dat het verenigingsgebouw op dat tijdstip voor andere doeleinden gebruikt moet worden, dan zal de Strip-o-theek enkele uren verscho ven worden. De uitleen van spelen, muziekcassettes, popboeken en spel boeken blijft wel gehandhaafd op maandagavond van half zes tot zeven uur. De organisatoren van de Strip-o- theek betreuren deze gedwongen splitsing enigszins en zijn van me ning, dat een eigen (kleine) ruimte het probleem beter had opgelost. gen de ouders een kopje koffie, ter wijl ze in groepjes bij elkaar zaten. Bij elk groepje zat een leidster of een lid van de ouderkommissie, die de ouders vragen stelden over de school. Hierna werden die vragen gezamen lijk behandeld. Er werd ook ge vraagd of er vaders waren die kapot speelgoed willen maken. Tevens werd er besloten om af en toe een t.v. op school te gebruiken. Deze avond was een goede gelegenheid om de ou ders kennis te laten maken met de nieuwe hoofdleidster mevrouw A. Akkersdijk uit Brouwershaven. BROUWERSHAVEN Telefooncellen Hoewel het uit het vervolg van de voorbeschouwing raadsvergadering Brouwershaven (op 25 februari) viel op te maken, verdient het - voor alle duidelijkheid'- te verhielden, dat b. en W! Hét plcüatseri'yan telefooncellen in de kernen Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire geen (i.pl.v. een) hoge prioriteit toekennen. Onze ex cuses voor het wegvallen van de let ter g. Noordgouwe Geslaagd Maandag slaagde mejuffrouw E. A- C. Hagesteijn uit Noordgouwe, te Rotterdam voor het examen Voet- en Schoenkundig pedicure S.V.O. Zij volgde haar opleiding aan de S.V.O.- school in Goes. Dia-avond De Pul Vrijdag 22 februari organiseert jeugdsoos De Pul een dia-avond met ruim 100 dia's over Bru-pop. Deze beelden werden nog nooit eerder ver toond. De avond zal verzorgd worden door de heer B. van Leerdam uit Mid delburg. De bijeenkomst vindt plaats in de jeugdsoos te Bruinisse. Voor tijd: zie agenda. Riolering afmeergelegenheid In het kader van de verbetering toeristische infra-struktuur is vorige week de gunning verleend voor aan leg van de riolering van de afmeerge legenheid van watersportvereniging Bru. Het voorbereidingswerk is ver richt door ingenieursbureau Witte- veen en Bos. Het werk zal worden uitgevoerd door het Aannemingsbe drijf v/h M. L. van der Velde Zn. te Bruinisse. Landbouw en voeding DEN HAAG. 18-2. De voe- dingswetenschappen moeten nog meer dan nu geïntegreerd worden in het landbouwkundi- ?\e Onderzoek. Het noodzake- ijke op elkaar afstemmen van het beleid voor de konsument- van plantaardige en dierlijke produkten en het beleid voor de producent van die produk ten kan daardoor ondersteund worden. Minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij geeft deze opvatting te kennen in de indikaties voor het landbouw- en visserijonderzoek, die hij maandag aan de Nationale Raad voor Lanbouwkundig Onderzoek NRLO heeft doen toekomen. In Oosterland OOSTERLAND, 14-2. Er was donderdag jl. in de grote zaal van het dorps huis „Oosterhof" veel belangstelling voor de ledenvergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Duiveland. Het was ditmaal het oude bestuur dat de lakens uitdeelde, en als presidente fungeerde mevrouw J. Zeijler-de Vin. Uitgenodigd als spreker voor deze avond was dokter P. Klei- nepier, homeopatisch arts te Goes, die iets kwam vertellen uit zijn praktijk. De vergadering werd geopend door mevrouw Zeijler-de Vin die in haar welkomstwoord het huidige bestuur hartelijk dankte voor al de jaren werk door hen aan de dag geleed, om ■de leden elke maand weer een boei ende avond te bezorgen. De 94 aan wezige leden werden verrast met een plak zelfgebakken cake bij de koffie. Hierna werd het woord verleend aan dokter Kleinepier, die betoogde dat hij een „gewone" huisarts is, die door een studie in Duitsland, na hier in Nederland zijn artsexamen te heb ben afgelegd, met de homeopathie vertrouwd raakte. Als een patiënt komt met klachten wordt eerst de oorzaak opgezocht. Zo'n eerste bezoek bij een homeopa tisch arts kan wel op zijn minst een half uur in beslag nemen, soms nog wel langer. Dat komt omdat de ho- meopaath alle achtergronden wil le ren kennen, zodat hij een goed beeld krijgt van de zieke om een goede di agnose vast te kunnen stellen. De ho- meopatische geneesmiddelen worden gehaald uit planten, miniralen, men selijke en dierlijke, en ook wel uit chemische stoffen. Er wordt door de homeopatische geneesheer geen ziek te behandeld maar een zieke. De ge neesmiddelen worden door protcn- tiëren fverdunnen) op een bijzondere manier behandeld. Óndanks veel te genwerking is de homeopathie mo menteel sterk in opmars. In al die honderden jaren dat deze geneeswij ze bestaat, is er niets in veranderd. Niet in de geneesmiddelen en niet in de geneeswijze. Na de pauze bestond gelegenheid vragen te stellen aan de spreker waarvan druk gebruik gemaakt werd. Momenteel zijn er in Zeeland vier homeopatisch artsen, in heel Ne derland even over de honderd. Dit is niet veel gezien de vele belangstel ling, zodat wachttijden van een half iaar normaal zijn. Na afloop dankte mevrouw Zeijler dokter Kleinepier voor zijn leerzaam betoog en bood hem namens de afd. „Duiveland" een boekenbon aan. Óok de dames kregen dankwoorden voor hun belangstelling. De huidige presidente, mevrouw Schoof, had nog enige mededelingen, waarvoor zij het woord nam. De oud-bestuurs leden kregen dankwoorden en wer den verrast met een keurig opge maakt bloemstukje, welke geste zeer gewaardeerd werd. Nadat nog een mededeling volgde dat de volgende bijeenkomst gehouden zal worden op dinsdag 25 maart, sloot de presidente deze geannimeerde vergadering. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3