HET VERMOLMDE VOETSTUK „ZONDAGSRIJDER TE PAARD" VOOR KANTONRECHTER TE ZIERIKZEE MILDE STRAFFEN VOOR INWONER VAN TERNEUZEN ONZE PUZZELRUBRIEK ELEKTRO LIEVENSE Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIRZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 februari 1980 Nr. 22659 ZIEilKZEE, 14-2. Een verklaring van de „maandagziek- te" Üj paarden ging donderdagmiddag tijdens de zitting van te kantonrechter vooraf aan een zaak tegen een 37- jarigeRotterdammer, wie werd verweten zijn paard no- delooste hebben gekweld, met andere woorden een ge val vai dierenmishandeling. Maandagziekte ontstaat wannee- een paard na een tijd op stal te hebben gestaan, vrij [snel en krachtig opnieuw wordt ingezet, waardoor dooj oph*ping van voedsel het spierstelsel wordt aange tast en he\ paard hevige pijnen gaat lijden. He kwam na iet weekend bij trek paarden wel vo»r, vandaar „maan- dagzjekte". De Rotterdammer reed vier aar paard emad sinds ongeveer een jiar een eigen jaard, dat hij had ondergebracht in een manege te Burah. Hij was op 7 jüi 1979 gaan rij den en terwijl hij e>n konsumptie nutt|gde in een stranltent was het paaid door de benen ge-.akt. Een die renarts konstateerde vjen „maan- dag^iekte". Hoewel zon prognose oveihet algemeen ongunsig afloopt, was dit paard er weer snd bovenop gekjmen. Verdachte gaf toe, dat hij aan het begin van de rit had gemerkt.dat het paaj-d niet liep als andere ker>n. ,,Ik dacit, dat hij lui was", aldus o? Rot terdammer, die toegaf het diei.toen te hebben aangedreven. ,,Een t» ge forceerd gebruik van dat paarc op dathioment", vulde de kantonrech ter, mr. F. van Solinge aan. Verdachte deelde mee, dat hij al- leea nog maar „gestapt en een heel\ licit drafje" had gedaan, maar had eeijder - in de stukken - over een 1 „flinke pittige rit" gesproken. Hij zegde tot dan niets van die ziekte te hebben geweten, maar de zorg van het paard te hebben toever.rouwd aaji de manegehouder. Hij had een geiuige a charge meegebracht, een manegehouder, die verklaarie de ruiters altijd eerst voor te l.chten over allerlei facetten van het paar drijden. Hij had de Rotterdanmer, wiens paard daar nu staat gestald, zelfs verboden om in zijn eentje rit ten te gaan maken, zo weinig vond hij dat deze paardenbezitter vandeze dieren wist. Inmiddels is dat vtran- derd; de Rotterdammer heeft het paard nog steeds en rijdt er spring concoursen mee. Voorlichting Maar goed - in Burgh had hij zegd graag een fel paard te bezitten en hij had zelfs gevraagd van de vier kilo hardvoer (met haver) er maar ze ven te maken om dat te bewerkstelli gen. De manegehouder had „hem in de waan gelaten" die hoeveelheid te vergroten, had deze verklaard in de stukken. De manegehouder uit Oost- voorne toonde uit het boek „Stalapo- theek" aan, dat vier kilo zelfs al veel was en dat deze wijze van voeren een paard zeker geen goed doet. Hij vond, dat de vorige manegehouder de Rotterdammer had moeten waar schuwen voor eventuele gevolgen van overvoeren. Raadsman K. L. ten Have uit Rot terdam zei dat het voor zijn cliënt vooral een zaak van principe was, omdat hij altijd goed voor zijn paard heeft gezorgd en omdat hem voor lichting was onthouden. De officier van justitie, mr. W. van Nierop, had het te kwaad met de ver gelijking tussen een paard en een au to, die verdachte had getrokken. „Hij betaalde voor een goede verzor ging, maar alleen betalen is naar mijn smaak niet voldoende. Het gaat om een dier," aldus zijn zeggen. Hij vond het geen enkel excuus, dat men sen op paarden gaan zitten die er to taal geen verstand van hebben. ,^Ver- dachte had beter moeten weten. Een normaal mens met een normaal ver stand moet zorgen die kennis te heb ben." De kantonrechter noemde verdach te een „zondagsrijder te paard" en achtte dierenmishandeling, waartoe het verrichten van arbeid wordt ge rekend die kennelijk de krachten van het dier te boven gaan, bewezen. De verdachte miste volgens hem op die zevende juli de elementaire ken nis van het paard en de kantonrech ter verweet hem nog twee uren te zijn doorgereden toen hij aan het begin van de rit bemerkte, dat het dier niet „lekker liep", en zette. Daarom ging hij mee met de eis van de officier: 250 gulden boete of vijf dagen hechtenis. „Er zijn nog wonderen ZIERIKZEE, 14-2. „Er zijn nog wonderen in de wereld", zei kantonrechter mr. W. F. van Solinge donderdagmiddag over het reklasseringsrapport van een 32-jarige Terneuzenaar. Deze had zijn leven in het laatste jaar zodanig ge beterd, dat hij zijn tweejarige proeftijd van een week hechtenis, verlengd zag met een jaar. Hij had die week wegens een nieuw delikt eigenlijk al „moeten uitzitten, maar de kantonrechter wilde hem geen schop nageven, en voor deze keer geen vrijheidsstraf opleggen". Mr. W. van Nierop, de officier van justitie, had daar „voor het eerst in zijn carrière" om gevraagd en de rechter noemde zijn uitspraak eve neens „heel apart in zijn rechters- bestaan". Eet diagram en de opgave van vo-i rige week hoorden niet bij elkaar.i Onze trouwe puzzelaars hadden dat-, uiteraard snel in de gaten. We trach-' ter dit'keer onze misser van vorige l vlesk goed te maken. Van mevrouw:;' C. Janson in Nieuwerkerk ontvingen, we een bijzonder aardige opgave, die door een van onze medewerksters puntgaaf werd opgelost.In plaats van een boekenbon aan een puzzel- winnaar sturen .we dezë keer de boe kenbon naar mevrouw Janson voor haar inspanning. DE NIEUWE PUZZEL nieuwe puzzel luidt als volgt: HORIZONTAAL: 1. persoon met sterke verbeeldingskracht; S. ve keerde daad; 12. eenheid van ar- edssnelheid; 13. zonder hapering iuurlijk); 14. rivier in West- ilerië; 16. krachtig, stevig; 18. toor nig; 19. titel (afk.); 20. pluis op wollen stcjffen; 22. spotnaam die de zeeman aai de landbewoners geeft; 24. re- keikundig vraagstuk; 25. soort mijt; 27J soort rechterlijk ambtenaar in vrJegere dagen; 28. staatsiekleding; 29J evennachtslijn, evenaar; 31. ri- via- in Utrecht; 32. schermwapen; 33. plmtkieuwig weekdier; 35. verme tel 36. gram (afk.); 37. zonderling maïs; 40. chemisch symbool; 42. screepsvloer; 43. rivier in Rusland; 45.cichtbare damp; 46. wijfje van het heit; 48. waterblaasje; 50. uitroep varl afkeer; 52. uitroep van verba- zinj; 54. vogel; 57. rivier in Italië; 58. daarna; 60. mannelijk beroep; 62. lijn aan een hengel; 63. zangstem; 65. schertsende benaming voor groene erwtensoep; 66. adellijk; 67. bloedge- vempseudo-Latijn); 69. aanspreekti tel/ 70. onderricht; 71. ontplofbaar projectiel; 73. gekuipt houten vat; 74. hojwel, ofschoon; 75. smal, handvor mig weefsel; 76. de gezamenlijke ede ler; 78. Ned. Spoorwegen (afk.); 79. grins tussen land en zee; 80. stad in Péinsylvanië (V.S.); 82. raamwerk v^n evenwijdig lopende staven; 83. sliplant welke een krop vormt. VERTICAAL: 1. rang in een thea- ter; 2. noordwest (afk.); 3. lichte stof; 4.1 ringvormig koraaleiland; 5. stijf, onbuigzaam; 7. kostbare stof; 8. rid- derverblijf; 9. radiografisch nood sein (afk.); 10. geheel de uwe (afk. La tijn); 11. zelfbewust, statig en fier; 15. plezierjacht; 18. afgesneden schijf; 18. vlinderbloemige plant; 19. schade aan schepen op zee door moedwil toe gebracht; 21. eerste afdeling der maag van de herkauwers; 23. Neder lands (verheven en archaïstisch); 24. dichterlijke bewerking van een ge beurtenis waarvan men de juiste historische toedracht niet meer weet; 26. grinthoop op de wegberm; 28. ple zier; 30. schertsende benaming voor water; 32. insektenetend vogeltje; 34. Europeaan; 35. schertsende bena ming voor kat; 38. eerstkomende (afk.); 39. voermansroep; 41. mode gek; 44. lyrisch lofdicht; 47. werver van arbeiders enz. (met ongunstige bijgedachte); 49. laatstleden (afk.); 50. burgerlijk wetboek (afk.); 51. sierheester; 53. het doen van koop manszaken; 54. kolk na een dijk breuk ontstaan; 55. groot soort hert; 56. eertijds vooral door de ruiterij ge bruikt stootwapen; 57. stoep langs de spoorbaan bij een station; 59. poedel hond; 61. herkauwer; 63. veelkleurig; 64. bedwelmende drank bij offer feesten voor Indra; 67. grootste dich ter van Italië (1265-1321): 68. voorma lig muntstuk met een ruiter als beel denaar; 71. bedrieglijke slimheid; 72. wreed Romeins keizer, vermoordde o.a. zijn gemalin Octavia; 75. deel van een touw enz. tot een oog ge draaid; 77. elk der vlezige randen van de mondopening; 79. boksterm (afk.); 81. loofboom. Wat was er gebeurd? Begin verle den jaar had de verdachte een vrouw ontmoet, die zo'n goede invloed op hem heeft, dat zijn levenswijze een totale ommezwaai heeft genomen. Hij heeft nu een vaste baan, is aktief en gemotiveerd, tevoren had hij „een veelbewogen leven". „Het is erg slecht geweest met u", aldus de rech ter. Wild-west" De Terneuzenaar stond tevens te recht voor een „wild-west-scène" door Zierikzee, waar hij zonder rijbe wijs, onverzekerd in een auto had ge reden en een stopteken van de politie had genegeerd. Ook in deze zaak was het vonnis konform de eis, uiterst mild: f 50,voor het doorrijden, f 150,voor het rijden zonder rijbe wijs en f 300,wegens het onverze kerd zijn van het voertuig, straffen die gewoonlijk worden toegepast wanneer een verdachte zulke feiten voor de eerste maal uithaalt, en dat was bepaald niet het geval Uiterst dankbaar verliet de verdach te de rechtszaal. Luchtbuks Een inwoner van Sirjansland kreeg een boete van honderd gulden omdat hij op 10 augustus 1979 een luchtbuks bij zich droeg op de openbare weg. De buks werd in beslag genomen. Op 27 juli van het vorige jaar had een inwoner van Haamstede geen voorrang verleend, waardoor een aanrijding was ontstaan. Hij werd konform de eis veroordeeld tot f 150,-. Een bedrijfsleider van een horeca bedrijf in Bruinisse had op 23 au gustus van het vorige jaar zonder vergunning alkoholische .drank ge schonken. Zijn „vergunning-pad" was niet over rozen gegaan, zowel ten opzichte van zichzelf als met het gebruik van andermans vergunnin gen. Nu echter bracht hij een - inge lijste - „geleende" vergunning mee en is hij naar zijn zeggen weer druk aan het studeren. Met die feiten werd rekening gehouden in de uitspraak; konform de eis honderd gulden boe te. MEDEMBLIK. De industrie van Medemblik heeft een nijpend tekort aan personeel. De plaatselijke in- drustrieklub begint daarom deze week een publiciteitscampagne om te trachten in de vakatures te voor zien. ZATERDAG 16 FEBRUARI NED. 1: Om te beginnen de Film van Ome Willem, waarin Teuntje een oogje heeft op Geitebreier Harry. Daarna de dokumentaire De Huicholindianen op zoek naar hun god, over de in het Mexicaanse Sierra Madre-,gebergte woonachtige stam Huicholindianen en hun levensgewoonten, In het programma Popkrant wordt aandacht besteeds aan de standaardelpee, Nederlandse pop muziek en nieuwe ontwikkelingen op de platenmarkt Tot slot de Olympische Spelen, waarin beelden zijn te zien van 5000 meter schaatsen voor heren en de 3e en 4e serie in het tweemanbobsleeëen. Het avondprogramma begint met Staaltje de locomotief en de Ted show vanuit de Lievekamp te Oss. Ted de Braak presenteert de volgende gasten Anne lies Balkan, de Dolly Dots en Fiësta TroDicaL De daaropvolgende aflevering van I 'he streets of San Francisco speelt zich afin de voormalige strafgevangenis Alcatraz, die tegenwoordig dienst doet als museum. Tijdens de bezoekuren vindt iemand een skelet dat blijkt toe te behoren aan een gevangene van wie gedacht werd dat hij ontsnapt was. De betrokken familieleden nemen het nieuws met verbijstering in ontvangst De rest van het programma wordt be steed aan de Olympische Winterspelen de hockeywedstrijd Nederland- Japan. NED. 2: Het middagprogramma wordt gevuld door beelden van de Olympische Winterspelen (schaatsen en bobsleeën), het avondprogramma gaat van start met de kinderseries Barbapapa en Pinokkio. Vervolgens Dick Turpin, waarin Sir John de mooie Phyllida dwingt te trouwen met Kapitein Spiker. Het arme kind is echter verliefd op Nigel. Het nieuws wordt gevolgd door Lieve Jane, die het maar niet kan verkroppen dat Laurence een vriendin heeft De kennismaking met haar kost haar grote moeite. Daarna Sonja's goed nieuws show en Achter het nieuws, gevolgd door De Onedin lijn. Charlotte heeft geïn vesteerd in De Zwarte Parel een stoom schip van een zekere Seth. James Wil zijn aandelen in dat schip niet verkopen voordat hij ervan overtuigd is dat zijn aandelen wat opbrengen. Wanneer Seth hem een lucratieve vracht belooft, staan de zaken er echter anders voor. Tot slot de rubriek Voetbal '80. ZATERDAG 16 FEBRUARI Ned 1: 10.45 Teleac; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws; 15.32 De film van Ome Willem; 16.00 De Huicholindi anen; 16.50 Popkrant; 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Olympische winter spelen; 18.59 Staaltje; 19.05 Ted show; 20.40 The streets of San Francisco; 21.37 Journaal; 21.55 Olympische winterspelen. Ned, 2: 13.00 Nieuws voor doven; 16.00 Paspoort; 16.25 Olympische Winterspelen; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Pinokkio; 19.27 Dick Turpin; 20.00 Journaal; 20.27 Lieve Jane; 20.52 Sonja's goed nieuws show; 22.25 De Onedin lijn; 23.15 Voetbal '80; 23.50 Nieuws. ZONDAG 17 FEBRUARI NED. 1: De KRO gaat van start met Berjozka, een optreden van Russiche zang- en dansgroep Berjozka, opgeno men in theater Carré. Voorts de Ameri kaanse speelfilm In celebration. De 64- jarige Harry Shaw viert met zijn vrouw het veertigjarig huwelijksjubileum. Ter ere van dit feest komen alle drie de zoons zich aanmelden. Steven de jongste komt als eerst. Hij was de meest dichterlijke en realistische van het drietal, maar leidt nu een burgerlijk en apathisch bestaan, Andrew, de oudste, heeft zijn juridische carrière laten schieten voor een mini mum bestaan als schilder en Colin tenslotte, leidt mét veel sukses en status een autofabriek. De verschillen in karakter doen zich al snel gelden. In de Ver van mijn bed show is ontwikkelings specialist Sicco Mansholt te gast, waar na Bob Jongbloed met een medewerker van het Omroeppastoraat spreekt, onder de titel De toekomst aandurven. Ten slotte de Olympische Winterspelen met aandacht voor het skispringen. NED. 2: Het middagprogramma be gint met Tom en Jerry, een rechtstreekse reportage van de carnavalsoptocht in Maastricht en een aflevering van De Flintstones. Daarna opnieuw de Winter spelen waarin de 1000 meter schaatsen en de afdaling bij het ski-onderdeel, beide voor dames, te zien zijn. Dan de eerste editie van het maatschappelijk Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 - 634 Zaterdag 16 februar, 19.05, Ned 1: De Tedshow. Ted de Braak tijdens zijn showprogramma. s.o.s. programma Klem, waaraan mede werking wordt verleend door toneel groep Sater. Vervolgens Sesamstraat, Horizon en Studio Sport. Na Sprekers- hoek en Vijf minuten bedenktijd neemt de VPRO de uitzending over met de jon- gerenrubriek Neon en talkshow persi flage van America 2nigh waarin Bob Reiner alias Michael Stivic te gast is. Als laatste programma-onderdeel volgt de tweede aflevering van Lotgevallen, waarin Cherry Duyns al reizend enige merkwaardige ontdekkingen doet. ZONDAG 17 FEBRUARI NED. 1: 11.00 Eucharistieviering 13.00 Nieuws voordoven; 16.00 Teleac; 17.00 Vesper; 17.30 Wilde ganzen; 18.00Nieuws voordoven; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Berjozka; 20.00 In Celebration; 22.05 De ver van mijn bed show; 22.50 De toekomst aandurven; 23.00 Nieuws 23.05 Olympische winter spelen, NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven 14.30 Olympische 14.30 Olympische Winterspelen; 15.00 Nieuws; 15.05 Tom en Jerry; 15.15 Carnaval16.05 De Flintstones; 16.30 Olympische winterspelen; 18.30 Klem; 18.40 Sesamstraat18.55 Horizon 19.20 Studio sport; 21.35 America night 22.10 Lotgevallen; 23.05 Nieuws. MAANDAG 18 FEBRUARI NED. 1: In de namiddag brengt de NOS een reportage van de Winterspelen, waarin Joan Haanappel het kunst rijden op de schaats voor paren en Herman Kuiphof de reuzenslalom voor heren van kommentaar voorzien, 's A- vonds allereerst een aflevering van Staaltje de locomotief, gevolgd door de negende rond van de Minivoetbalshow, waarin het Militaire Minivoetbalteam uitkomt tegen Rotterdam Ahoy. Daar naast wordt als gebruikelijk ook ge streden om de NCRV-Wielertroffee. De truc is de titel van een televisiespel van fantasie en realiteit, met in de hoofdrol len Derek de Lindt en Peter Romer. Onder de deelnemers van een groot goochelconcours breekt heel plotseling een duistere ziekte uit De virus-ziekte waar het om gaat, blijkt afkomstig te zijn van het naburige laboratorium, waar proeven worden gedaan met het zogehe ten DN A-recombinant, de levenskiem waarin alle erfelijke eigenschappen be sloten zitten. Twee journalisten gaan op nader onderzoek en doen een aantal ver rassende ontdekkingen.... De overige zendtijd gaat geheel naar de Olympische Winterspelen in Lake Placid; de uit zending begint met beelden van het 70 meter schansspringen gekombineerd. ge volgd. door rechtstreekse reportage van de ijshockeywedstrijd Nederland-Polen. NED. 2: De jeugd komt het eerst aan bod met Dr. Snuggles en A VRO's Top- pop, gepresenteerd door Neerlands po pulairste presentator Ad Visser. Daarna volgt de finale van de Europese super stars 1979 vanuit Tel Aviv in Israel. De deelnemers waren Ties Kruize Euro pees superstar in 1977 en 1978) Joop Zoetemelk, de Franse polstokhoog springer Patrick Abada, de Engelse mo torcoureur Kork Ballington, de Isra ëlische waterskikampioen Moshe Ganzi, de Zweedse polstokhoogspringer Kjell Isaksson (Europees superstar in 1975 en 1976), de Britse judoka Brian Jacks en de Ierse rugby-international Tony Ward De heren streden om het prijzengeld op de volgende onderdelen: zwemmen en h hardlopen, pistoolschieten, basketbal, gewichtheffen, gymnastiek, wielrenne, en hindernislopen. Televizier Magazine wordt gevolgd door Een ruiter reed voorbij, waarin Claire steeds meer de plaats van de weggelopen Grace gaat vervangen. Paul krijgt de aanbieding om zicht tijdens de verkiezingen voor het voorzitterschap van de partij verkies-' baar te stellen. MAANDAG 18 FEBRUARI NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 16.30 Olympische Winterspelen; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Kortweg; 18.50 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 18.59 Staaltje; 19.05 Minivoetbalshow; 20.10 De Truc; 21.37 Journaal; 21.55 Olym pische Winterspelen, NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Dr. Snuggles; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.27 Europese super stars 1979; 21.30 Telvizier magazine; 22.10 Een ruiter reed voorbij; 23.10 Nieuws. „O, goed dat ik het nu weet." Ze keek op haar aantekeningen. „Zending whiskey is met breuk aangekomen bij de firma Zetters in Maastricht Ze weigeren hem". „Juist Neem maar even op. Mijn heren, verwijzende naar de leverings voorwaarden, te vinden aan de achter zijde van onze nota's attenderen wij u er op, dat...." 23 De zomer liep ten einde, wat inhield, dat de dagen snel aan het korten waren. De jongelui in Zuidoost Beemster zochten elkaar 's avonds weer op. De eerste vergaderingen en dansavondjes werden al gehouden. Gerrit Tromp, die weg was van Jantine Oomes, maar tot nog toe niet veel had kunnen bereiken, stapte op een septemberavond in ziin wagentie. een tweedehands Fiatj, met bestem ming de ringdijk. Op enige afstand van het huisje zette hij zijn wagentje half van de weg af in een lege grindkuil, stak een sigaret op, waarna hij rustig naar het huisje wandelde. Net zoals hij verwacht had, zag hij het meisje naar buiten komen met de bedoeling in haar Dafje te stappen en weg te rijden, flij versnelde zijn pas en riep: „He, Jantine!" Het meisje keek op. Toen ze zag wie er geroepen had, verstrakte haar gezicht, maar ze bleef wachten, tot'hij de kluft was afgezakt. Een vrolijke lach kwam over zijn gezicht „Ha, die Jantine, wat is het toch moeilijk jou te pakken te krijgen." Moest je me hebben?" vroeg ze op neutrale toon. Hij keek het meisje met welgevallen aan. Vandaar naar de donkerblauw Daf. „Moet je nog weg?" „Een boodschap. Wat had je me te vertellen?" „Morgenavond is er dansen in de stad. Heb je zin mee te gaan?" „Heel aardig, maar ik heb geen zin." „Toe nou Jantine, doe niet altijd zo stug tegen me. Ik probeer al meer dan een jaar eens met je uitte gaan, maar je weigert altijd. Ben ik zo verschrikkelijk lelijk?" Ze keek hem enige tijd aan. Lelijk was hij beslist niet, integendeel. Van alle boereniongens. die ze in deze wiide omtrek kende, was nij ongetwijield wel de knapste. Voeg er nog bij, dat hij doorging voor een der beste partijen in dit deel van de Beemster, dan moest ze zich toch wel gevleid voelen, dat hij zo hardnekkig bleef aanhouden. Maar ze had haar woord immers gegeven aan oom Siem? Dat was een uitgemaakte zaak. Aan de andere kant had ze best weer eens zin om een paar uurtjes te gaan dansen. Met Gerrit Tromp kon ze zich best vertonen. Tjonge, heel wat meiden zouden haar wel jaloers aan kijken, als ze aan zijn arm binnen stapte. Omdat ze bleef zwijgen, vervolgde Door MAARTJE ZELDENRIJK hij: „Je hoeft nergens bang voor te zijn, want ik weet best, hoe ik me moet gedragen, hoor. En ik zal er ook voor zorgen, dat je op tijd terug bent, hier. Enne.... volgende week is het Edammer kermis. Waarom ga je niet eens met me mee naar Edam? Meid, we zouden machtig veel schik kunnen hebben samen." Ze vond hem niet onaardig. Aan vankelijk beschouwde ze hem net als alle anderen, die wel eens een poging waagden om met haar uit te gaan. Een heel enkele maal - als ze een onverschil lige bui had - stemde ze toe, en door gaans vond ze er nooit veel aan en zoenen was er helemaal niet bij. Dan wees ze de jongen, die haar naar huis bracht zo venijnig de les, dat hem de moed ontzonk haar nog eens een tweede maal te vragen. Eigenlijk had ze best weer eens zin om een avondje uit te gaan. De zomer was druk en warm geweest. Perslot van rekening moest er in deze maanden geld verdiend worden en soms was het noodzakelijk, dat ze hard meewerkte, wat ze overigens helemaal niet erg vond, doch veel ontspanning had ze eigenlijk nooit. Enkel haar mooie Dafje, waar ze trots op was. en die haar trouw overal heen bracht, waar ze wilde zijn Doch om zich nu eens een avond helemaasl te laten verwennen door deze knappe boerenzoon, daar had ze eigenlijk wel zin in. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5