MENINGEN VERDEELD OVER AANKOOP GROND VOOR SPORTVELDEN Stichting „Het Theater" nu officieel exploitant van Concertzaalbioskoop <cholk GS ZEELAND NEMEN GEEN VERDERE STAPPEN VOOR VERGROTING AGENDA Advieskommissie van financiën „Pas 65" voor ongehuwden Boek over bezetting Bankoverval Doorstroming pijlerdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 2 ZIERIKZEE, 11-2. In de advieskommissie van finan ciën zijn de meningen verdeeld over de grondaankoop (tussen de Oude Weg en de Lange Blokweg) voor uitbrei ding van sportpark Bannink, waarmee een bedrag van 825.000,- is gemoeid. De heren W. F. Sprengelmeijer en R. Sayers waren tegen een positief advies, maandag avond tijdens een kommissie vergadering ten stadhuize. De heer L. S. P. van Velthoven vond, dat de kans gegrepen moet worden, waarmee de heer J. J. Ge- lijnse het eens was. De laatste dacht bovendien aan het belang van de sportieve rekreatie in het kader van de minder wordende werktijden. De zwerfkatten DEN HAAG, 11-2. Alvorens het zwerfkatten-probleem ri goureus aan te pakken, zou na der moeten worden onderzocht in hoeverre deze dieren in de grote steden voor de ratten- en muizenplagen van nut kunnen zijn. Mocht dat onderzoek posi tief uitvallen, dan zou het van gen van katten op lange ter mijn een negatief effect heb ben op de muizen- en rattenpo- pulaties. Deze conclusie trekt de werkgroep verwilderde katten van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Die ren uit een studie naar de pro blematiek rond de zwerfkat ten in Nederland. De gegevens staan in een rapport, dat wordt aangeboden aan onder andere gemeenten die met het zwerf- kattenprobleem zitten. De heer Sayers was van mening, dat er aan het plan een groot aantal onzekerheden kleven en sprak over ,,een beetje paniekvoetbal". Hij zou liever eerst willen weten hoe het ge bruik en de plaatsing precies zouden zijn, omdat hij tevens een ruimtelij ke ordening- en een verkeersaspekt aan deze zaak zag verbonden. „Moet er geen apart bestemmingsplan voor worden gemaakt", zo vroeg hij zich af. „Flitsen uit het buitenland WARSCHAU. Leden van het dissi dente comité voor sociale zelfverde diging in Polen hebben verklaard dat het hun een raadsel is waarom twaalf leden van het comité zijn gear resteerd. TEHERAN. De president van Iran, Bani Sadr, heeft opnieuw gezegd dat hij niet zal aanvaarden dat de „Isla mitische studenten" die de Ameri kaanse ambassade bezetten, „op re-, geringsniveau handelen". TEHERAN. De groep van 49 Ame rikaanse „radicalen" is ruim vier uur in de bezette Amerikaanse am bassade in Teheran geweest. Zij had den daar echter geen kontakt met de gijzelaars. TEHERAN. De S.U. heeft Iran ver zekerd geen agressieve bedoelingen tegen dat land te hebben. De in Tehe ran geaccrediteerde Sowjetrussische ambassadeur Wladimir Vinogradov heeft gezegd dat van Sowjetzijde „geen bedreiging van de territoriale integriteit van Iran" bestaat. MOSKOU. Andrei Gromyko, de Sowjetrussische minister van buiten landse zaken, is maandag naar Nieuw Delhi vertrokken voor een of ficieel bezoek dat tot 14 februari duurt. Hij is daarvoor uitgenodigd door de nieuwe Indiase regering van mevrouw Indira Ghandi. BEIROET. De Arabische Liga be legt op 16 februari in Tunis een bij eenkomst die gewijd zal zijn aan het onlangs ontbrande konflikt tussen Libië en Tunesië. FRANKFORT. Zondag is in Frank fort een nieuwe uiterst rechtse partij opgericht. De beweging heet „Socia listische Volksbeweging Duitsland" (VSBD). In een toespraak verklaarde de voorzitter, Friedhelm Busse, dat als de politie niet in staat is de orde te handhaven zijn partij zulks zelf zou doen. KAIRO. Het bestuur van de Egyptisch-Sowjetrussische vriend schapsvereniging heeft besloten de vereniging op te heffen. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft opnieuw bestreden dat zij troepen aan de grens met Iran samentrekt. Het persbureau Tass beschuldigde in verband hiermee de Verenigde Sta ten ervan met dergelijke berichten „grote druk" op Iran te willen uitoe fenen. TEHERAN. De minister van bui tenlandse zaken van Iran, Sadegh Ghotbzadeh, heeft de ambassadeur van de Sowjet-Unie ontvangen. KAIRO. De volgende ronde van de besprekingen over de Palestijnse au tonomie tussen Egypte, Israël en de Verenigde Staten zal op 26 februari in Londen worden gehouden. MADRID. In de Madrileense arbei derswijk Vallecas is de 22-jarige Vi cente Cuervo doodgeschoten tijdens gevechten tussen enkele honderden neofascisten en linksen, die een ben zinebom naar de betogers gooiden. Opening Spelen LAKE PLACID, 12-2. Toeschou wers die woensdag de openingsplech tigheid van de Olympische Win terspelen in Lake Placid bijwonen, mogen zich gelukkig prijzen wanneer zij bij terugkomst in hun hotel geen stijve nek hebben. De plechtigheid vindt namelijk grotendeels in de lucht plaats. Er zullen hete luchtbal lonnen worden opgelaten, er komen parachutisten naar beneden en van 2000 vredesduiven wordt verwacht dat zij op het juiste moment het luchtruim kiezen. Hoge grondprijs Hij vond de grondprijs pc/ ha, 67.500,- erg hoog. Hij herinnerde zich dat de prijs bij de grondaankoop voor Poortambacht wel wat lager lag. Ook vond hij de 825.000,- een groot bedrag, zodat er niet veel meer voor andere dingen overblijft. De voorzit ter zei dat niet elk jaar wat aan de sport besteed kan worden. Het moet schoksgewijs gaan en dan kom je in derdaad in de grote bedragen terecht. De grondprijs is met deskundig ad vies tot stand gekomen. De behoefte planning is trouwens veel groter dan de aangekochte 12 ha. De wensen van de sportparkgebruikers reiken tot 21 ha. De heer Sprengelmeijer was het om principiële redenen niet eens met de grondaankoop voor de sportvelden en voegde daar nog aan toe, dat hij de plaats van het nieuw aan te leggen sportpark niet geschikt achtte, maar daar ging hij op dit moment verder niet op in. (De gemeenteraad behandelt het voorstel tijdens de vergadering op 21 februari). De voorzitter verklaarde waarom het bedrag zoveel groter was, dan het afgelopen najaar werd veron dersteld. De eigenaar van de grond wilde zijn hele perceel verkopen (12 ha) in plaats van een deel. Er bleek nogal gezocht te zijn naar mogelijk heden om het plan financieel rond te krijgen. Het geld is onder meer uit de reser ves van, sportpark „Bannink" ^en dekkingsmiddëlen in dé begroting gehaald." De heer Geleijnse wilde weten hoe het met de mogelijkheden zit om ver der te gaan. Die zijn er, zoals blijkt uit het meerjarenperspektief. De heer J. Geleijnse stemde net als de heer Van Velthoven positief, voor al nu er een aantal jaren niets aan de sportuitbreiding is gedaan: „De mo gelijkheid is nu aanwezig". Het „schoksgewijs" invullen zag hij wel over een periode van 10 a 15 jaar. DEN HAAG, 11-2. Twee duurzaam samenwonenden, van wie één van beiden tenminste 65 jaar is en de an der tenminste 60, zijn gelijkgesteld met een echtpaar voor het kunnen verstrekken van de „Pas 65". De sa menwonenden moeten wel al een jaar op één adres vertoeven. Deze verruiming van de mogelijk heden om een „Pas 65" af te geven, is ingegeven door de veranderde maat schappelijke opvattingen. Fases De heer Van Velthoven verkondig de dat het hele plan in fases gehakt zal moeten worden, waarbij de eerste fase de verwerving van de grond is. KABOEL. Afghanistan heeft een beroep op Pakistan gedaan „vreedza me en vriendschappelijke" onder handelingen te beginnen om de pro blemen die tussen beide landen bestaan, tot oplossing te kunnen brengen. BRUSSEL. Maandag gingen in de Belgische provincie Antwerpen on geveer 4.000 elektriciëns (voorname lijk in dienst van grote bedrijven) in staking. Ze leggen het werk neer om dat er enkele dagen geleden geen ak koord bereikt is over een nieuwe kol- lektieve arbeidsovereenkomst. Advertentie «JJ. Dames- en heren paraplu's in alle bekende merken AMSTERDAM, 11-2. Het Parool, Trouw, Vrij Nederland en de Waar heid, vier bladen die tijdens de oor log illegaal verschenen hebben ter gelegenheid van de 35ste herdenking van de bevrijding het boek „Je was er niet bij" uitgegeven. In bijdragen van oud-redakteuren en redakteuren van deze bladen wordt herinnerd aan de verschrikkingen van de onder drukking in Amsterdam tijdens de bezettingsjaren, maar ook aan de be vrijding door de Canadezen in 1945. LAKE PLACID. Het Olympisch Comité van de Verenigde Staten (USOC) heeft de algemene vergade ring van het Internationaal Olym pisch Comité maandag in Lake Pla cid officieel gevraagd de Olympische zomerspelen van Moskou af te ge lasten, te verplaatsen of uit te stel len. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. Ing. W. Brinkman uit Velp promoveert dinsdag aan de TH Eindhoven op het ontwerp van een nieuw ontwikkeld injektie- systeem voor personenauto's. Het systeem is in nauwe samenwerking met de TH ontwikkeld door Holec NV. Het is goedkoper dan het thans op de markt verkrijgbare appara tuur. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie kan de gekraakte panden van de „Groote Keyser" vorderen. Een vordering zal met name grote kans maken de rechter te passeren, als zij onderdeel wordt van een algemeen vorderingsbeleid. DEN HAAG. De Amsterdamse po litie heeft maandag opnieuw twee jongelui aangehouden die ervan wor den verdacht betrokken te zijn ge weest bij de dinsdag in Den Haag ge pleegde overval op een geldwagen van de PTT. Hierbij werd 403.000 gul den buit gemaakt. DORDRECHT, 11-2. Twee mannen, van wie één gewapend met een vuur wapen, hebben maandag een overval gepleegd op het bijkantoor van de Algemene Bank Nederland in het winkelcentrum Crabbehof in Dor drecht. Onopgemerkt door het balie- personeel drongen zij een ruimte bin nen waarin drie employees bezig wa ren met het leegmaken van geldcas- settes. Zij grepen een hoeveelheid bankbiljetten uit de geldla van een kassière en namen negen volle cas settes mee. De buit, waarvan de waarde nog niet kon worden vastgesteld, moet in de vele tienduizenden guldens lopen. ZIERIKZEE, 12-2. Hedenochtend is de stichtingsakte van de Stichting „Het Theater" te Zierikzee de notaris gepasseerd. Daarmee is „Het Theater" nu of ficieel exploitant Van de Concertzaal geworden. 1 LENGKFEK LFDfPWAREN ZIERIKZEE Voorlopig zal de stichting, die zich eerst Stichting „De Bioskoop" i.o. noemde, zich beperken tot het orga niseren van filmvoorstellingen. Er is echter rekening gehouden met de mo gelijkheid ook andere culturele eve nementen aan te pakken. Een en an der is statutair vastgelegd. Vandaar ook de wijziging van de oorspronke lijke naam. Onder de nieuwe naam draaide de stichting al sinds de laatste week van januari, zij het dat de leden toen hoofdelijk aansprakelijk waren. Men heeft dit risico genomen om „de loop" niet uit de zaal te halen en om dat men rekening hield met de stren ge eisen die de Bioskoopbond stelt aan exploitanten. Als er namelijk en kele weken geen film wordt gedraaid in een zaal, is de kans groot dat de Bioskoopbond een vertoningsverbod oplegt. Bestuur r Stichting „Het Theater" huurt de Concertzaal m.i.v. 1 maart van „Mondragon". Dat is nog de enige binding die de stichting heeft met dit bedrijf. Een werkgroep, bestaande uit drie (part-time) operators en twee cassières in dienst bij de stichting, re gelt de gang van zaken tijdens de voorstellingen en draagt zorg voor de programmering. Het dagelijks stichtingsbestuur bestaat uit: A. Verhey (voorzitter), P. P. P. J. v. d. Borght (vice-voorzitter) en P. Leensma (secretaris penning meester). Van de werkgroep is één lid, operator de heer Leo Meerman, afgevaardigd in het algemeen bestuur, dat uit zeven personen bestaat. Overigens krijgt Stichting „Het Theater" als grootverbruiker van de Concertzaal, zitting in de tot op he den uit drie afgevaardigden van de Exploitatiemij. Mondragon en drie afgevaardigden van de gemeente bestaande Concertzaalcommissie. Over een uitbreiding van deze com missie werd al sinds langere tijd ge praat. Gemeente Volgens voorzitter Verhey hecht de gemeente grote waarde aan de conti nuering van de filmvoorstellingen. De stichting zal de gemeente verzoe ken een garantiesubsidie beschik baar te stellen als mocht blijken, dat zij niet uit de kosten komt na een jaar vertonen. „De gemeente staat helemaal achter de stichting". Het contract met Mondragon over de zaalhuur heeft de voorlopige duur van één jaar met stilzwijgende ver lenging. „Het Theater" streeft naar minimaal 140 vertoningen gedurende die tijd. Bedoeling is wekelijks op zaterdag- en zondagavond te (blijven) draaien. Tweemaal per maand zal op de woensdag een kindermatinee wor den gehouden: voorts zal een fre quentie van drie maal per twee maanden worden gevolgd voor de la- te-avondvoorstellingen op zaterdag. In het toeristenseizoen zal het pro gramma-aanbod worden uitgebreid. Ook wil de werkgroep zo nu en dan inspringen op de actualiteit. Zo over weegt zij de mogelijkheden om rond Koninginnedag de film „Juliana" te draaien. Voorzitter A. Verhey tenslotte over de officiële oprichting van de stich ting: „We zijn eraan begonnen om de verpaupering van het bioskoopwe- zen op Schouwen-Duiveland tegen te kunnen gaan. Omdat we een positie ve jaarrekening verwachtten, zagen we die oprichting wel zitten". MIDDELBURG, 11-2. G.S. van Zeeland zullen niet op nieuw naar de regering stappen om een grotere doorstroomopening in de pijlerdam in de monding van de Oosterschelde te bepleiten. Om zo'n grotere opening (20.0002 m) had Zevibel vorig jaar wel bij het kolle ge van G.S. aangedrongen, zulks omdat de werkeilanden Nceltje Jans en Rog- geplaat in de monding van de Oosterschelde, aangepast moeten worden om de gekozen doorstroomopening (14.000 vierkante meter) te bereiken. Het eerste eiland moet ingekort en het tweede verlengd worden. Zevibel meent dat alleen een doorstroomope ning van 20.000 mJ per seconde vol doende zal zijn om de oester- en mos- selkultuur te behouden in de Ooster schelde, heeft - in verband mer deze aanpassingswerken - aan G.S. ge vraagd alsnog aan te dringen bij de regering op de grootste doorstroomo pening. Hoge kosten Uit informaties, die G.S. bij Rijks waterstaat hebben ingewonnen, blijkt nu, dat een hernieuwd pleidooi voor de grootste doorstroomopening niets zal opleveren, in verband met de veel hogere kosten en de opleve ringsdatum van de stormvloedke ring. Tegen de pijlerdam als zodanig wordt overigens vanuit de aktie- groep „Oosterschelde open" nog al tijd heftig ge-ageerd. Dc aktiegroep vindt - zoals bekend - dat er helemaal geen pijlerdam moet komen, omdat de dijken rond de Oosterschelde in twee jaar tijd ver hoogd kunnen worden, terwijl Rijks waterstaat dat altijd onmogelijk achtte. De partiële dijkverhoging heeft echter het tegendeel bewezen. Prestigekwestie Volgens voorzitter C. van Leeuwen van de aktiegroep. is tóch bouwen van de pijlerdam uitsluitend een prestigekwestie geworden, waar door miljarden aan belastinggelden in het water worden gesmeten. Dat geld zou z.i. beter besteed kunnen worden aan de werkloosheidsbestrij ding. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30-21.00 uur. Vanaf woensdag 19 september wekelijks Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 14.30 uur, bejaar- densoos. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064,(01115) 1716. Elke dinsdag Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Dinsdag 12 februari Zierikzee „De Lichtboei": volksdanscursus Stichting Jeugd; 20.00-22.00 uur. „Huis van Nassau", jaarvergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Schouwen-Duiveland, 19.30 uur. Minnebroederstraat 52, CDA-Vrou- wenberaad, 13.30 uur. Stadhuis, 17.00 uur vergadering Kommissie Publieke Werken. Haamstede Hotel „Bom", ledenvergadering „Ring-Promotion". 20.00 uur. „Graaf van Haamstede", 14.30 uur. Bijeenkomst Ned. Ver. van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen, lezing door de heer A. Wolters, (moordzaak). Oosterland „Neffen d'Eule". Landbouwvereni- ging „D.E.S.". 19.30 uur. Woensdag 13 februari Zierikzee Zeeuwsche Herberghe, 20.00 uur, ver gadering Vrouwenkontakt in de P.v.d.A. Chr. Scholengemeenschap, aktie t.b.v. Cambodjaanse vluchtelingen. (16.00-17.30 uur - lagere schooljeugd; 19.00-22.30 uur - open avond). Serooskerke „Ons Dorpshuis", 16.00-17.30 uur. Receptie land bouwvereniging „Ons Voordeel" ter gelegenheid 75-jarig bestaan. 1 Kerkwerve Verenigingsgebouw; NCVB; 19.45 Oosterland Voorkerk Ned. Herv. Gemeente, op richtingsbijeenkomst jeugdkoor, 19.30 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Ref. Contact Orgaan. 19.45 uur. Bruinisse Herv. Vrouwengroep „Helpt Elkan der", Ned. Herv. Verenigingsge bouw. 19.30 uur. Middelburg Provinciehuis, statenkommissie on derwijs, 17.00 uur. Donderdag 14 februari Zierikzee Mondragon, jaarvergadering Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Schouwen, 14.00 uur. „Huis van Nassau". Afd. Noord-Zee land Ned. Fruittelers Organisatie. 19.30 uur. Chr. Scholengemeenschap, aktie t.b.v. Cambodjaanse vluchtelingen (13.00-17.00 uur, sponsorwandel tocht; 18.00-19.00 uur gezamenlijke maaltijd; 19.00-22.00 uur leerlingen avond). Rechtswinkel Havenplein 24 19.00- 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede, klaverjaswed- strijden, 20.00 uur. Oosterland De Oosterhof, 19.30 uur, bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Vrijdag 15 februari Haamstede Hotel „Bom", 19.30 uur. Jaarverga dering Kon. muziekvereniging „Wit te van Haemstede". Zaal Ger. kerk. Natuur- en Vogel wacht. Veluwe-lezing. 19.45 uur. Burgh Café-bar „De Westhoek", 20.00 uur. Voorjaarsvergadering H.S.V. „De Krabbe". Brouwershaven Verenigingsgebouw 14.00-17.00 uur Kinderkarnaval o.l.v. Karnavalsver- eniging „De Benekluvers". Zonnemaire Café Bommenede, bingo en dansen Bond van Opzichzelfstaanden, 20.00 Bruinisse Gemeentehuis, gemeenteraadsverga dering, 19.30 uur. Dorpshuis; filmavond van De Pul; 20.00 uur. Zaterdag 16 februari Zierikzee Concertzaal. „Kung Fu Duivels" („The Magnificent"); 20.00 uur. „De Tiroler Sex-Expres"; 22.30 uur. Renesse Motel „De Ark" Carnavalsdans avond. 20.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn 19.30 uur Karna- valsavond o.l.v. Karnavalsvereni- ging „De Benekluvers". Bruinisse De Pul; Mr. Zot Verkiezing; 19.30 uur. Zondag 17 februari Zierikzee Concertzaal; „Kung Fu Duivels"; 20.00 uur. Maandag 18 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Paas- werkavond Jeugdwerkburo Zeeland. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Afd. „Philateli- ca". 20.00 uur. Dorpshuis; jaarvergadering Streek- federatie PvdA; 20.00 uur. Dinsdag 19 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Zilveren jubileum C.P.B.-afdeling, 19.30 uur. U W-gebouw, openbare bijeenkomst D'66 afdeling Schouwen-Duiveland, 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw; bejaardensoos; 14.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Afd. Plattelands vrouwenbond, 20.00 uur. Oosterland De Oosterhof, 19.30 uur, Breng eens een zonnetje. Bruinisse Dorpshuis; Kindercarnaval plus dis co; 15.00 uur. Strip-o-theek; 17.30-19.00 uur. (01110) 2255 Telefoonrirs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396- Adverterities (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Hemelbestormers Er zijn (grond)wettelijke rechten en een dwaas is het, die daaraan tor nen wil. Onder die dwazen wil ik niet gerekend, maar ,,hij is gevallen Juist, ook het grote Babyion, maar dat was destijds en dat doet geen zeer meer. Maar de „grote" (grootste?) groep populieren - zeg maar - vlak bij huis ook. Inderdaad het was niet één popu lier, maar een kluitje bij elkaar en sinds de vijftiger jaren zijn dat he melbestormers geworden. Trotse bo men, die wel eens wilden zien hoe hoog ze konden worden. Ze domi neerden de omgeving en op zoele zo meravonden vingen ze het fluisteren de restje wind en heel hoog begonnen dan de blaadjes te praten. Als er een bui kwam aanzeilen van uit zee, zwiepten de toppen onder het geweld, maar - als alle jeugd - ze wa ren elastisch en kwamen recht en schoongewassen weer overeind. O, die prachtige populieren. Ze kwamen wat later in het voorjaar in blad en lieten soms wat vroeg al in de herfst hun bladeren vallen. Hartje zomer waren ze van een niet te typeren schoonheid en voornaamheid; een al lerindividueelste expressie van een allerindividueelste zomer-emotie. Uiteraard waren die bomen er al tijd: 's morgens, 's middags, 's avondsmen kon zien hoe ze hun ran ke kruinen tegen de besterde hemel omhoog hieven als reikten ze naar het uitspansel. Drie keer per dag ging ik dan ook naar de bomen kij ken. Ze waren altijd mooi en goed voor een intens geluksgevoel. Mis schien zat je bij mooi weer een hele dag binnen, maar straks waren de bomen er toch weer, als symbolen van alle schoons wat er nog op de we reld is. Onbereikbaar schoons mis schien, maar de bomen waren dicht bij, die kon je gratis bewonderen van dag tot dag. Toen is het gebeurd, onverwachts, zomaar, niet eens zo lang voordat ze in nieuwe schoonheid zouden ontlui ken en trotser dan tevoren nog zich zouden manifesteren. De mooie krui nen zijn gevallen en nog veel meer; de bijl is in aktie geweest en akelige stompen zijn overgebleven. Zo ze wa ren zullen we die bomen wellicht nooit meer zien. O.K.. die bomen zijn van iemand en helaas we hebben geen rechten, maar als iets echt mooi is in dit land en gaat groeien buiten de proporties van onze goede bewaakte burgerlijke normen, dan komt er een engerd met een zaag of eén bijl en gaat letterlijk ,,de beuk er in". Een requiem voor een paar bomen: 't staat te gek, maar 't zou feitelijk moeten. Waarom is er geen bond die bomen beschermtwaarom breekt er geen revolutie uit, als de mooiste en hoogste populieren van het land wor den neergehaald? Ik weet het niet, maar mijn verdriet is echt en er gaan jaren overheen voor het is gestild en dan blijft er nog een litteken. Een mi- nibrokje geluk viel in scherven en lij men zal niet gaan. Wie lijmt er nou bomen? SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2